Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Εγώ πιστεύω ότι αυτή η φορά θα είναι η τυχερή. Επίσης πιστεύω ότι δεν παίζει και τόσο ρόλο η βλαστοκύστη αν είναι μέτρια. Αλλωστε εχουμε και παραδείγματα όπου μια μέτρια βλαστοκύστη εμφυτευτηκε και μια αριστη οχι. Για μενα μην κοιτάς αυτό. Εγώ πιστεύω όλα θα πάνε καλά. Νομίζω και το @ntinaki88 δεν ειχε μονο αριστες βλαστοκυστες κι ομως μια απο αυτες τα καταφερε. ΔΙορθωσε με κοριτσι αν θυμαμαι λαθος. 

Εχε πιστη κοπελα μου και ολα θα πανε κατ ευχην!

 

Εγω ξεκιναω Σαββατο daronda για καταστολη και μετα περιπου μια βδομαδα αδιαθετω και ξεκιναω διεγερση αφου κανω πρωρα Fsh και ε2.

Αλλα εκανα βλακεια και ειχα επαφη ελευθερη 13ημερα κυκλου και μετα το σκεφτηκα. Δεν νομιζω να εγινε κατι(αλλωστε τωρα βρηκε μετα απο 2 χρονια) αλλα καλου κακου ρωτησα το γιατρο γιατι ειχα κανει και υστεροσκοπηση κα αφαιρεσα πολυποδα . Για αυτο σας ειχα ρωτησει τις προαλλες. Βλακεια μου 

 

Αγάπη μου γλυκιά σε ευχαριστώ τόσο πολύ για τα λόγια σου .....ναι η γλυκιά μου η @ntinaki88 μου το έγραψε αμέσως !!!!

ευχομαι  να έγινε το θαύμα και να εισαι έγκυος μέσα από την καρδιά Μου.

και αν όχι θα μείνεις με τον άλλο τρόπο ....... 

καλη επιτυχία μέσα από την καρδιά μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η santaloxilo είπε:

Δεν είναι κ τόσο τυπικό.εγω είμαι σε ευπαθείς ομάδες.Εαν μια κοπέλα μεταφέρει τον ιό κ τον κολλήσω την έβαψα...θα γίνω ένα από τα νούμερα μια στη μεθ

Το έγραψα μόνο και μόνο γιατί και το τεστ να κανείς δεν διασφαλίζει ότι δεν έχεις τον ιό όπως έχουν πει τουλάχιστον ...... 

καλη αρχή κορίτσι μου και να προσεχείς πολύ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Γενικά τα τσιμπήματα υπάρχουν.... Και οι συσπάσεις που μπορεί να ένιωσες (ο σφαχτης) ..... Το αίμα δεν είναι απαραίτητο πολλές γυναίκες κ σε φυσιολογικη κυηση δν βλέπουν.... Έτυχε σε εμένα... Όσο κ να ξαπλώσεις όσο κ να τρέξεις όσο κ όρθια να είσαι αν είναι να γίνει θα γίνει... Μην ανησυχείς... Υπομονηηηη!!!! Πότε έχεις χοριακη? 

Εγώ έχω μπει είδη στον τέταρτο,έκανα και αυχενική όλα καλά. Απλά για μένα ήταν πρωτόγνωρα συμπτώματα αυτά μετα απο 4 εξωσωματικές και για αυτό είπα τί ένιωσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

έχω μια απορία.. Όσες έχετε κάνει εμβρυομεταφορα από κατάψυξη με φάρμακα από την αρχή του κύκλου θα μπορέσετε να μου απαντήσετε.. Σε ποια μέρα του κύκλου κάνατε ετ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

έχω μια απορία.. Όσες έχετε κάνει εμβρυομεταφορα από κατάψυξη με φάρμακα από την αρχή του κύκλου θα μπορέσετε να μου απαντήσετε.. Σε ποια μέρα του κύκλου κάνατε ετ;

Εγω εκανα 22 μερα  σχετικα αργουτσικα αλλα λογω πολυκυστικων αργησε η ωορρηξία μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Εγω εκανα 22 μερα  σχετικα αργουτσικα αλλα λογω πολυκυστικων αργησε η ωορρηξία μου!!

Γίνεται κανονικά η ωορρηξία;; Νόμιζα ότι λόγω φαρμάκων δεν γίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

έχω μια απορία.. Όσες έχετε κάνει εμβρυομεταφορα από κατάψυξη με φάρμακα από την αρχή του κύκλου θα μπορέσετε να μου απαντήσετε.. Σε ποια μέρα του κύκλου κάνατε ετ;

18η μέρα εγώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Εγω εκανα 22 μερα  σχετικα αργουτσικα αλλα λογω πολυκυστικων αργησε η ωορρηξία μου!!

Τα φάρμακα πριν την έμβρυομεταφορα καταστέλλουν την ωορυξια... Δεν γίνεται καθόλου.... Πιθανόν για κάποιον άλλο λόγο σε άργησαν που δεν τον ξέρουμε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Γίνεται κανονικά η ωορρηξία;; Νόμιζα ότι λόγω φαρμάκων δεν γίνεται 

Σωστά τα ξέρεις... Δεν γίνεται γι αυτό παίρνουμε φάρμακα κατάστολης.. Για να μην βγει ωάριο στον κύκλο της ετ. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

έχω μια απορία.. Όσες έχετε κάνει εμβρυομεταφορα από κατάψυξη με φάρμακα από την αρχή του κύκλου θα μπορέσετε να μου απαντήσετε.. Σε ποια μέρα του κύκλου κάνατε ετ;

Στην πρωτη μου 14μερα κυκλου κ στη δευτερη την 16η με εμβρυα 3 ημερων με βλαστοκυστη θα ηταν πχ 18η19;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Στην πρωτη μου 14μερα κυκλου κ στη δευτερη την 16η με εμβρυα 3 ημερων με βλαστοκυστη θα ηταν πχ 18η19;

Απ όσο μ είχαν πει ναι σχεδόν μιμούνται τον φυσικό κύκλο που θα είχες.... Ανάλογα τη μέρα που είναι τα έμβρυα σου κάνουν την μέρα που πρέπει την ετ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki88 είπε:

Απ όσο μ είχαν πει ναι σχεδόν μιμούνται τον φυσικό κύκλο που θα είχες.... Ανάλογα τη μέρα που είναι τα έμβρυα σου κάνουν την μέρα που πρέπει την ετ..

Α μαλιστα !!για να δουμε τωρα την επομενη ποτε θα γινει γιατί εκανα και το ερα κ περιμενω τα αποτελεσματα..ειμαι περιεργη πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

έχω μια απορία.. Όσες έχετε κάνει εμβρυομεταφορα από κατάψυξη με φάρμακα από την αρχή του κύκλου θα μπορέσετε να μου απαντήσετε.. Σε ποια μέρα του κύκλου κάνατε ετ;

Έχω κάνει 4 εμβριομεταφορες με κατεψυγμένα όλες πετυχημένες παλλινδρομες για άλλους λόγους...στις δύο πρώτες έγινε ως εξής.στην πρώτη έκανα ωορυξια κανονικά με ένεση αν θυμάμαι καλά 13 μέρα( ως τότε μόνο υπέρηχο κάναμε κ 5 μέρες μετά μεταφέρθηκαν,στη δεύτερη στον ίδιο γιατρό ξεκίνησα σικλακουρ που σημαίνει δεν έχεις ωάριο στον κύκλο αυτό κ έκανα εμβριομεταφορα 19 μέρα( σαν να έκανα δηλαδή ωορυξια την 14.με αρκετούς υπερήχους ανάμεσα.Οταμ άλλαξα γιατρό πέτυχα την κόρη μου κ μου έμειναν 4 κατάψυξη οπότε έκανα δύο ετ.Σε αυτόν ξεκινουσα 21 μέρα κύκλου daronda κ μετά σικλακουρ κ ουσιαστικά με πήγαινε σε ετ όταν ήταν αετοιμο το ενδομήτριο τη μια 22 μέρα κ την άλλη 24 .όλος ο κύκλος ήταν τεχνητός.οποτε παίζει ρόλο τι θα ακολουθήσει ο γιατρός.Εαν πας κανονικά με την περίοδο κ σικλακουρ υπολόγιζε 19

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Τα φάρμακα πριν την έμβρυομεταφορα καταστέλλουν την ωορυξια... Δεν γίνεται καθόλου.... Πιθανόν για κάποιον άλλο λόγο σε άργησαν που δεν τον ξέρουμε.... 

Γίνεται να μην πάρεις κ τίποτα κ Ν κανείς κανονικά ωορυξια κ να μεταφέρεις 3 η 5 μέρες μετά τα εμβρια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Το έγραψα μόνο και μόνο γιατί και το τεστ να κανείς δεν διασφαλίζει ότι δεν έχεις τον ιό όπως έχουν πει τουλάχιστον ...... 

καλη αρχή κορίτσι μου και να προσεχείς πολύ πολύ 

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάμω έχω άρνηση για όλα...κ με φοβίζει κι ο ιός κι από την άλλη λέω το φθινόπωρο θα ναι πιο καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η santaloxilo είπε:

Γίνεται να μην πάρεις κ τίποτα κ Ν κανείς κανονικά ωορυξια κ να μεταφέρεις 3 η 5 μέρες μετά τα εμβρια σου

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η santaloxilo είπε:

Γίνεται να μην πάρεις κ τίποτα κ Ν κανείς κανονικά ωορυξια κ να μεταφέρεις 3 η 5 μέρες μετά τα εμβρια σου

Ναι είναι στο θέμα γιατρου αν σε πάει με φάρμακα ή όχι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η santaloxilo είπε:

Έχω κάνει 4 εμβριομεταφορες με κατεψυγμένα όλες πετυχημένες παλλινδρομες για άλλους λόγους...στις δύο πρώτες έγινε ως εξής.στην πρώτη έκανα ωορυξια κανονικά με ένεση αν θυμάμαι καλά 13 μέρα( ως τότε μόνο υπέρηχο κάναμε κ 5 μέρες μετά μεταφέρθηκαν,στη δεύτερη στον ίδιο γιατρό ξεκίνησα σικλακουρ που σημαίνει δεν έχεις ωάριο στον κύκλο αυτό κ έκανα εμβριομεταφορα 19 μέρα( σαν να έκανα δηλαδή ωορυξια την 14.με αρκετούς υπερήχους ανάμεσα.Οταμ άλλαξα γιατρό πέτυχα την κόρη μου κ μου έμειναν 4 κατάψυξη οπότε έκανα δύο ετ.Σε αυτόν ξεκινουσα 21 μέρα κύκλου daronda κ μετά σικλακουρ κ ουσιαστικά με πήγαινε σε ετ όταν ήταν αετοιμο το ενδομήτριο τη μια 22 μέρα κ την άλλη 24 .όλος ο κύκλος ήταν τεχνητός.οποτε παίζει ρόλο τι θα ακολουθήσει ο γιατρός.Εαν πας κανονικά με την περίοδο κ σικλακουρ υπολόγιζε 19

Εγώ ξεκίνησα cyclacur 2η μέρα περιόδου κ έχω τον πρώτο υπέρηχο την Παρασκευή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Εγώ ξεκίνησα cyclacur 2η μέρα περιόδου κ έχω τον πρώτο υπέρηχο την Παρασκευή. 

Την Παρασκευή το μέρα θα ναι; 8-9?????? Αρα υπολόγιζε εκεί γύρω στη 19 αν έχεις βλαστοκυστες.σκεψου ότι αν μείνεις έγκυος( που στο εύχομαι ολόψυχα αφαιρούν από τη μέρα εμβριομεταφορα 19 μέρες και βρίσκουν την πρώτη μέρα περιόδου ανεξάρτητα πότε ήταν πραγματικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η santaloxilo είπε:

Την Παρασκευή το μέρα θα ναι; 8-9?????? Αρα υπολόγιζε εκεί γύρω στη 19 αν έχεις βλαστοκυστες.σκεψου ότι αν μείνεις έγκυος( που στο εύχομαι ολόψυχα αφαιρούν από τη μέρα εμβριομεταφορα 19 μέρες και βρίσκουν την πρώτη μέρα περιόδου ανεξάρτητα πότε ήταν πραγματικα

Την Παρασκευή θα είναι 9η μέρα θεραπείας, 10η του κύκλου. Ναι βλαστοκυστες έχω!! Μακάρι να πάνε όλα καλά !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! Αν και παλιό μέλος ξαναμπαινω στην διαδικασία εξωσωματικής και με έχει πιάσει τρελό άγχος και αγωνία λίγο της κατάστασης όλο αναβολές στην προσπάθεια μου και τώρα έχω ραντεβού στις 15 Μαΐου με τον γιατρό αν θα ξεκινήσουμε ελπίζω να μας δώσει το οκ ....

Καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν και θετικές οριακές σε όσες περιμένουν αποτελέσματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Την Παρασκευή θα είναι 9η μέρα θεραπείας, 10η του κύκλου. Ναι βλαστοκυστες έχω!! Μακάρι να πάνε όλα καλά !!! 

Ολα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου. Ποτε έφτασες 10η μέρα 😳😳😳 πλησιάζουν οι μερες... δε σου είπαν τίποτα απ το κεντρο;;;

εγω Μιλησα σήμερα μαζί τους. Σε 8-9 μερες που θα αδιαθετησω, θα τους πάρω και ξεκινάω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elena0212 είπε:

Ολα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου. Ποτε έφτασες 10η μέρα 😳😳😳 πλησιάζουν οι μερες... δε σου είπαν τίποτα απ το κεντρο;;;

εγω Μιλησα σήμερα μαζί τους. Σε 8-9 μερες που θα αδιαθετησω, θα τους πάρω και ξεκινάω!!!!

Περνάνε οι μέρες άσε.... Τέλεια!!! Να ξέρεις τελικά θέλουν το τεστ κορονοϊού. Με πήραν τηλέφωνο σήμερα και μου ζήτησαν να το κάνω πριν παω για υπέρηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Περνάνε οι μέρες άσε.... Τέλεια!!! Να ξέρεις τελικά θέλουν το τεστ κορονοϊού. Με πήραν τηλέφωνο σήμερα και μου ζήτησαν να το κάνω πριν παω για υπέρηχο.

Δε μου είπαν κάτι. Υποθετω όταν τους πάρω επειδή αδιαθέτησα μ, θα μου το πουν. Αν κ μου ανέφερε ότι θα με καλέσει μια κοπέλα για ένα ερωτηματολόγιο σχετικό με την επιδημία.  Που θα το κανεις το τεστ;έψαξες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...