Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ ...... μακάρι τι να πω !!! Κάναμε και υστεροσκοπηση τον προηγούμενο μήνα και μια θεραπεία για τους μηνυτές που διαγνωστικά στο ενδομήτριο όποτε είμαι αισιόδοξη .....

εσυ τι κανείς ;;;

 

Εγω περιμενω να παω αθηνα να παρω το δεύτερο γύρο ορμονών και να ξεκινήσω πάλι διεγερση. Ειμαι και στη φαση που ψάχνω εναν αλλο γιατρο να κανω μια επίσκεψη. Με κατατοπισε η @Tokyo σχετικα 😊 όπως και άλλες κοπέλες, αλλα μεχρι τωρα λογω συνθηκών δεν πήγα. Μέσα στο Μάιο θα παω.

Να εισαι αισιόδοξη κουκλα μου. Σημερα είναι μια πολύ όμορφη μερα για σενα. Η αρχή ενος καινούργιου κύκλου. Θα πάνε ολα καλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Steli είπε:

 

Εγω περιμενω να παω αθηνα να παρω το δεύτερο γύρο ορμονών και να ξεκινήσω πάλι διεγερση. Ειμαι και στη φαση που ψάχνω εναν αλλο γιατρο να κανω μια επίσκεψη. Με κατατοπισε η @Tokyo σχετικα 😊 όπως και άλλες κοπέλες, αλλα μεχρι τωρα λογω συνθηκών δεν πήγα. Μέσα στο Μάιο θα παω.

Να εισαι αισιόδοξη κουκλα μου. Σημερα είναι μια πολύ όμορφη μερα για σενα. Η αρχή ενος καινούργιου κύκλου. Θα πάνε ολα καλα. 

Τι όμορφα λόγια ... σ ευχαριστώ πολύ !!!! 

Να αλλάξεις κορίτσι μπυ ένα δεν σε καλύπτει 👍🏾👍🏾

 

Με το καλό και να είναι η τυχερή σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Αχ μου δίνεις κουράγιο εμένα είναι 4ββ και 4 βc !!!!!!! Ποια η διαφορά στο νούμερο ;;;;;

λες να έχω την τύχη σου ;;;;;

Το νουμερο μπροστα δηλωνει το σταδιο αναπτυξης της βλαστοκυστης απο 3 και πανω ειναι καλο! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Aσχετο αλλα πως εισαι κοριτσαρα μου?Προσεξα τωρα την υπογραφη σου η οποια γραφει μια μεγαλη αληθεια.

Και μετα απο αυτο το τελειως ασχετο σχολιο συνεχιστε....

Ποτε ετσι...ποτε αλλιως.... Προσπαθω να το αφησω πισω ολο αυτο... Εσυ πως εισαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

Στα κέντρα κάνουν το τεστ για κορωνοιο; Πώς γίνεται; Εγώ δει κάτι φωτό με μακριές μπατονετες κ έχω φρικαρει.

Ετσι γινεται,απο κει παιρνουν το δειγμα.

Αν εχεις κανει σαλπιγγογραφια αυτο σου φαινεται παιχνιδι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Ετσι γινεται,απο κει παιρνουν το δειγμα.

Αν εχεις κανει σαλπιγγογραφια αυτο σου φαινεται παιχνιδι.....

Έκανες τεστ για κορονοιο; δείγμα σάλιου δεν είναι; δεν είχα ασχοληθεί δλδ με το θέμα κ έλεγα κιόλας να μην το κάνω στο κέντρο λόγω κόστους... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Έκανες τεστ για κορονοιο; δείγμα σάλιου δεν είναι; δεν είχα ασχοληθεί δλδ με το θέμα κ έλεγα κιόλας να μην το κάνω στο κέντρο λόγω κόστους... 

Γαιτι είναι υποχρεωτικό να το κανείς ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Έκανες τεστ για κορονοιο; δείγμα σάλιου δεν είναι; δεν είχα ασχοληθεί δλδ με το θέμα κ έλεγα κιόλας να μην το κάνω στο κέντρο λόγω κόστους... 

Oχι εγω.Η κουμπαρα μου, καθηγητρια βλεπεις και ειχε ψιλοσυμπτωματακια,τελικα μια απλη γριπη ηταν .Δεν μου ειπε για σαλιο,για μπατονετα που παιρνει δειγμα απο τη μυτη.Δεν ξερω αν εχουν βγει και πιο εξελιγμενα γιατι η ιδια το εκανε στις αρχες απο φοβο γιατι εχει δυο μικρα παιδακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Γαιτι είναι υποχρεωτικό να το κανείς ;;;;

Ναι για να προχωρήσουμε στη διαδικασία ωοληψίας ή εμβρυομεταφοράς πρέπει απαραίτητα να έχουμε 2-5 μερες αποτελεσματα εξετασεων covid.. βεβαια δε μας αναγκάζουν να γινει στο κέντρο.. 120Ε ειναι εκει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι για να προχωρήσουμε στη διαδικασία ωοληψίας ή εμβρυομεταφοράς πρέπει απαραίτητα να έχουμε 2-5 μερες αποτελεσματα εξετασεων covid.. βεβαια δε μας αναγκάζουν να γινει στο κέντρο.. 120Ε ειναι εκει..

Αλήθεια ;;;; Γαιτι το κάνουν αυτό ;;;;;

επισης ο μπορεί να βγεις αρνητικός και μετά πια μια εβδομάδα θετικός ( υπήρξαν τέτοια περιστατικά ).....

σορρυ αλλά μου ακούγεται τραβηγμένο και δεν είναι υποχρεωτικό βάσει νόμου .

η τιμή πάντως εκεί κυμαίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/5/2020 at 11:42 ΠΜ, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσαρες να κάνω δύο ερωτήσεις;

Η πρώτη είναι λίγο χαζή και δεν ρώτησα και το γιατρό αλλά θα το κάνω τη Δευτέρα.. 

Οι επαφές στην εξωσωματική επιτρέπονται; Ας πούμε εγώ που τώρα 21η μέρα ξεκινάω καταστολή; Λογικά όχι έτσι; Γιατί αν γίνει κάτι και προκύψει σύλληψη τι γίνεται αφού μετά ξεκινάς τον αγωνιστή; 

Δεύτερη ερώτηση ,μου είπε ο γιατρός με το daronda έρχεται περίοδος περίπου μία εβδομάδα μετά την πρώτη ενέση..  Αλλά ίσως αργήσει λίγο.  Το έχει πάρει καμμία αυτό το φάρμακο να μου πει εμπειρία;

Καλημέρα κορίτσι! Απο ότι ξέρω επαφές μόνο με προφύλαξη. Εμείς δεν είχαμε επαφές καθόλου για σιγουριά. Όσο για την περίοδο εμένα μου ήρθε 3 μέρες μετά δεν άργησε πολύ, μπορεί όμως να σου έρθει και κανονικά. Εγω είχα πάρει averkap παρόμοιο με το daronda και τα δύο χρησιμοποιούνται για μακρύ πρωτόκολλο.    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Γεια σας κορίτσια !!! μολις  γύρισα από την ετ νούμερο δέκα !!!!! Μια καλή και μια μέτρια βλαστοκύστη ...... από δυο φυσικούς κύκλους !!! 
Ευχηθείτε μου καλή επιτυχία ❤️❤️❤️❤️
 

οσες έχετε θετικές χορικές με βλαστοκύστη τι Ποιότητας  ήταν ρε κορίτσια ;;;;

Άντε ωραία!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!! Να είσαι ήρεμη και να σκέφτεσαι θετικά😊. Σε μένα οι βλαστοκύστες μου γράφουν μόνο ΑΑ δεν λέει κάτι άλλο. Αλλά φίλη μου ότι και να είναι να έχεις πίστη και όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Άντε ωραία!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!! Να είσαι ήρεμη και να σκέφτεσαι θετικά😊. Σε μένα οι βλαστοκύστες μου γράφουν μόνο ΑΑ δεν λέει κάτι άλλο. Αλλά φίλη μου ότι και να είναι να έχεις πίστη και όλα θα πάνε καλά.

ΑΑ είναι άριστες !!!!!!! Είχα και εγβ στην προηγούμενο ετ ΑΑ που δεν πέτυχε ..... ελπίζω να πάει καλά !!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει σήμερα άντε αύριο το πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Αλήθεια ;;;; Γαιτι το κάνουν αυτό ;;;;;

επισης ο μπορεί να βγεις αρνητικός και μετά πια μια εβδομάδα θετικός ( υπήρξαν τέτοια περιστατικά ).....

σορρυ αλλά μου ακούγεται τραβηγμένο και δεν είναι υποχρεωτικό βάσει νόμου .

η τιμή πάντως εκεί κυμαίνεται 

Μάλλον για να είναι σίγουροι οτι δε θα γίνει μεταφορά η ώοληψία με κάποιον που νοσεί.. 

κ να μην είναι το κάνανε υποχρεωτικό όπως επίσης να συμπληρώσεις κ ένα ερωτηματολόγιο σχετικό... επιπλέον κόστος σίγουρα όλη αυτή η διαδικασία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

ΑΑ είναι άριστες !!!!!!! Είχα και εγβ στην προηγούμενο ετ ΑΑ που δεν πέτυχε ..... ελπίζω να πάει καλά !!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει σήμερα άντε αύριο το πολύ 

Κανένα 5 ήμερο να προσέχεις καλύτερα... Γιατί εμένα η εμφύτευση νομίζω ότι έγινε μετά το 5 ήμερο. Όλα καλά θα πάνε!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Oχι εγω.Η κουμπαρα μου, καθηγητρια βλεπεις και ειχε ψιλοσυμπτωματακια,τελικα μια απλη γριπη ηταν .Δεν μου ειπε για σαλιο,για μπατονετα που παιρνει δειγμα απο τη μυτη.Δεν ξερω αν εχουν βγει και πιο εξελιγμενα γιατι η ιδια το εκανε στις αρχες απο φοβο γιατι εχει δυο μικρα παιδακια.

Να ρωτήσω κάτι παιδαριώδες; Την βάζουν βαθιά αυτή την μπατονετα; Είδα μια φωτογραφία που ήταν μια τεράστια σε μήκος κ μου φάνηκε κάπως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μη γελάσετε αλλά διάβασα μπατονετα κ σαλπιγγογραφια κ λέω έχει γούστο να είναι με κολπικό δείγμα! Οκ μύτη κ φαρυγγας είναι... Υποθέτω σαν την επίσκεψη στον ωρλ που χώνει την κάμερα με το φως πολύ ψηλά στη μύτη... Κομμάτια να γίνει! 

@Papadakis μην τρελενεσαι με την ποιότητα, εφόσον τη μετέφεραν σημαίνει είναι καλή. Σημασία έχει να είναι υγιής κ θα πιάσει! Εύχομαι πραγματικά η θεραπεία που έκανες να φέρει το αποτέλεσμα που λαχταράς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Κανένα 5 ήμερο να προσέχεις καλύτερα... Γιατί εμένα η εμφύτευση νομίζω ότι έγινε μετά το 5 ήμερο. Όλα καλά θα πάνε!!! 🥰

Αγάπη αυτό δεν ισχύει ... στο στάδιο Βλαστοκύστης εμφυτεύονται την επόμενη η την μεθεπόμενη μέρα από ότι λένε οι γιατροί και έχω διαβάσει  .... Δεν γίνεται να έγινε εμφύτευση μετά από  πέντε μέρες ... 
οπως και να έχει προσέχω γαιτι έτσι και αλλοως είμαστε σπίτι .

αν και πιστεύω ότι το αποτέλεσμα δεν κρίνεται από αυτό !!! Εάν είναι μα γίνει η εμφύτευση τίποτα δεν το εμποδίζει !!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια μη γελάσετε αλλά διάβασα μπατονετα κ σαλπιγγογραφια κ λέω έχει γούστο να είναι με κολπικό δείγμα! Οκ μύτη κ φαρυγγας είναι... Υποθέτω σαν την επίσκεψη στον ωρλ που χώνει την κάμερα με το φως πολύ ψηλά στη μύτη... Κομμάτια να γίνει! 

@Papadakis μην τρελενεσαι με την ποιότητα, εφόσον τη μετέφεραν σημαίνει είναι καλή. Σημασία έχει να είναι υγιής κ θα πιάσει! Εύχομαι πραγματικά η θεραπεία που έκανες να φέρει το αποτέλεσμα που λαχταράς! 

Αγαπημένη μου @Tokyo σε ευχαριστώ πολύ !!!! Απογοητεύτηκα όταν άκουσα 4bb και 4bc η αλήθεια είναι αλλά τι ν α κάνουμε .....

ευχομαι η θεραπεία και η υστεροσπηση να βοηθήσουν .... εάν πάλι όχι δεν είναι ακόμα η ώρα του ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μάλλον για να είναι σίγουροι οτι δε θα γίνει μεταφορά η ώοληψία με κάποιον που νοσεί.. 

κ να μην είναι το κάνανε υποχρεωτικό όπως επίσης να συμπληρώσεις κ ένα ερωτηματολόγιο σχετικό... επιπλέον κόστος σίγουρα όλη αυτή η διαδικασία...

Συγγνώμη ρε κορτισια που επεμβαίνω αλλά γιατί να το κάνουν υποχρεωτικό και να σας βάζουν να δώσετε ένα τέτοιο ποσό την στιγμή που εάν όντως έπρεπε θα το έκαναν όλοι !!! Επίσης εάν βγει αρνητικό δεν σημαίνει ότι δεν το έχεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Συγγνώμη ρε κορτισια που επεμβαίνω αλλά γιατί να το κάνουν υποχρεωτικό και να σας βάζουν να δώσετε ένα τέτοιο ποσό την στιγμή που εάν όντως έπρεπε θα το έκαναν όλοι !!! Επίσης εάν βγει αρνητικό δεν σημαίνει ότι δεν το έχεις 

Κορίτσι είναι η οδηγία της eshre δλδ της ευρωπαϊκής αρχής που είναι υπεύθυνη για την υποβοηθουμενη... Έχεις δίκιο σε αυτό που λες αλλά κ αυτοί κάπως πρέπει να εξασφαλιστουν... 

Επισης έχουν σφίξει τα πράγματα ειδικά μετά τα περιστατικά στην κλινική Ταξιάρχης που βρέθηκαν τόσα κρουσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι είναι η οδηγία της eshre δλδ της ευρωπαϊκής αρχής που είναι υπεύθυνη για την υποβοηθουμενη... Έχεις δίκιο σε αυτό που λες αλλά κ αυτοί κάπως πρέπει να εξασφαλιστουν... 

Επισης έχουν σφίξει τα πράγματα ειδικά μετά τα περιστατικά στην κλινική Ταξιάρχης που βρέθηκαν τόσα κρουσματα

Τι να πω απλά είναι για τυπικό λόγο και είναι κρίμα να επιβαρυνθείτε οικονομικά ...... από την στιγμή μάλιστα που δεν μεταδίδεται από την μητέρα στο έμβρυο!!!!

καλή αρχή σε όλες κορίτσια !!! Ελπίζω να ανοίξω ευχάριστα τον μήνα την άλλη Δευτέρα !!!!! 
 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια μη γελάσετε αλλά διάβασα μπατονετα κ σαλπιγγογραφια κ λέω έχει γούστο να είναι με κολπικό δείγμα! Οκ μύτη κ φαρυγγας είναι... Υποθέτω σαν την επίσκεψη στον ωρλ που χώνει την κάμερα με το φως πολύ ψηλά στη μύτη... Κομμάτια να γίνει! 

@Papadakis μην τρελενεσαι με την ποιότητα, εφόσον τη μετέφεραν σημαίνει είναι καλή. Σημασία έχει να είναι υγιής κ θα πιάσει! Εύχομαι πραγματικά η θεραπεία που έκανες να φέρει το αποτέλεσμα που λαχταράς! 

Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν ρωτούσα ποιότητα .... μόνο μου έλεγαν καλά η άριστα και τέλος ... τι με έπιασε  και ρώτησα και αγχώθηκα .///

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...