Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η JoyCat είπε:

Και τι συνέβη τελικά; Με συγχωρείς, νομίζω μας είχες πει ξανά, αλλά δεν το θυμάμαι.

Εμάς το μόνο που μας έμεινε από εξετάσεις είναι οι βασικές εξετάσεις θρομβοφιλίας που η αιματολόγος όμως δεν μου τις ζήτησε. Μου ζήτησε άλλες που έκανα πολύ καιρό πριν και με το χαμό που επικρατεί τώρα δεν μου έχουν δώσει καμία απάντηση... Για να κάνω όμως ωοληψία μόλις επιτραπεί ξανά δεν χρειάζομαι αυτές τις εξετάσεις, σωστά; Αυτές δεν αφορούν μόνο την εμβρυομεταφορά;

Ψάχνομαι κι εγώ, γιατί ελπίζω μήπως ανοίξουν ξανά οι ωοληψίες και ξεκινήσω τέλη Απρίλη. Ο γιατρός μου μου είπε να επικοινωνήσουμε ξανά μέσα Απρίλη. Θα ήταν ωραίο να ξέρω ότι με περιμένουν τα εμβρυάκια μου κι ας μην μπορέσω να κάνω τη μεταφορά 💖 Είναι κι αυτό μια σκέψη γλυκιά και καθησυχαστική 🥰

Εμείς κάναμε λήψη τροφοβλαστης στην 12 εβδομαδα και βγήκε το μωράκι υγιές (δεν πήρε το γονίδιο της κυστικης Ινώσης καθόλου) και μετά στείλαμε επίσης το έξτρα δείγμα (είχαμε πάρει παραπάνω) Κ για καρυότυπο κ είναι υγιές κι από σύνδρομα (το έδειξε και η αυχενική) και νωτιαια μυική ατρόφια... Κάντε την όσοι δεν την έχετε κάνει κορίτσια.... Για να κάνετε προεμφυτευτικο έλεγχο αν τύχει οτιδήποτε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Κοριτσι μου,όχι δεν εχουμε κανει άλλες ακομη πιο εξειδικευμενες.. θα σημειωσω και αυτη να ζητησει απο τον ουρολογο..Παρακαλαω να τον δεχτουν απο εβδομαδα πραγματικά.. Με εχει πιασει πανικος γιατι αυτη τηστιγμη ειμαστε μακρια ο ενας απο τον αλλον δυστυχως γωγραφικα..και όσο επικρατει η απαγορευση με πλοια,αεροπλανα, τουλαχιστον να γινει η πρωτη επαφη με το γιατρο να μας καθοδηγησει.. Ρωταω συνεχως για το χρονο που χρειαζεται κοριτσια και @Tokyo μου γιατι δουλεουμε σεζον σε νησι και σιγουρα θα χαθει πολυτιμος χρονος εκ των πραγματων εως τον Οκτωβρη. Γι αυτο με επιασε πανικος μεγαλος... Να πηγαινε στο γιατρο, να εκανε καποιες πρωτες εξετασεις, να επαιρνε καποιες συμβουλες, βιταμινες και να κλειναμε ραντεβου πχ Νοεμβρη δεκεμβρη για ωοληψια και βιοψια ορχεων (αν ειμασταν τυχεροι και βρισκαμε σπερματοζωαρια)...παραλληλα σκεφτηκα να κανω την σαλπιγγογραφια που απο οτι καταλαβα ειναι απαραιτητη.. και υστεροσκοπηση μητρας? Υστεροσκοπηση τραχηλου εκανα παντως πριν 2 μηνες οπου αφαιρεσα πολυποδες

Κορίτσι μου αν του τη γράψει ο ουρολόγος θα κάνει μόνο την μεταλλαξη DF508... Υπαρχουν όμως πολλές άλλες μετάλλαξεις που μπορεί να έχει (αν έχει..) και να μην βρεθούν..κατα τη γνώμη μου να ελεγχθεί στο 99.6% ώστε να ξέρεις σίγουρα αν έχει κάποια μετάλλαξη σίγουρα.... Το 99.6% το πληρώνεις εσύ κ κοστίζει σε εξειδικευμένα κέντρα γενετικής από 230-300€.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η tzina819 είπε:

Αχ τι καλά!!! Συγχαρητήρια κοριτσι μου!!! ..Με ενθαρρύνεις.. 

3000€ μέσα και η βιοψια ορχεων?

Δένε χω ιδέα για βιοψία όρχεων ποσό Κοστίζει .... ένας μέσος όρος περίπου είναι 3000 με 3500.

καλη επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. @tzina819 Γενικα να είσαι προετοιμασμένη ότι αυτές οι διαδικασίες κοστίζουν. Πχ για την σαλπιγγογραφια θες πάνω από 100€ (Εγώ έδωσα 130), η εξωσωματική περιπου 3000. Γιατί την μ εξωσωματική θες φάρμακα. Αν περασεις από επιτροπή, τα ακριβά τα παιρνεις Δωρεάν, αλλιώς κοστίζουν κ αυτά αρκετα. Τα φάρμακα πχ που πήρα απ την επιτροπή, αν τα αγόραζα θα πλήρωνα γύρω στα 1000€. αν κανεις έλεγχο για μεταλλάξεις που λέει πιο πάνω το @ntinaki88 250€ περιπου. Η διαδικασια αυτή κοστίζει αρκετα. Και οικονομικά και ψυχολογικά. Κ είναι πολύ σημαντικό να στηρίζετε ο ένας τον άλλο. 
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η tzina819 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.. 

Ανασκουμπώθηκα και ήρθα στη δουλεια.. 

Γι άλλη μια φορά θελω να σας ευχαριστήσω όλες σας...

@elena0212 , @Papadakis , @karen ευχαριστώ και σας κορίτσια που μοιραστηκατε τις ιστορίες σας καθώς και πληροφορίες σχετικές.. Είναι μεγάλη παρηγοριά αυτό που γίνεται.. Δε σκέφτομαι καν να το μοιραστώ με καποια φιλη μου ή οποιονδήποτε αλλον, εφ όσον δεν έχουν περάσει τίποτα παρόμοιο  και δε νομίζω ότι θα μπορέσουν να με καταλάβουν ή να με βοηθήσουν.. το πιο εύκολο θα ναι να ειπωθεί το εξης: ελα μωρε αφου δεν είστε παντρεμένοι-χωρισε.. Εγω δε θέλω να το αφήσω..

Από εβδομάδα θα επικοινωνήσουμε με ουρολόγο και πραγματικά παρακαλάω να βρεθει ανθρωπος να τον δεχτει. Παμε στα τυφλά ..έχουμε πολύ αγχος και στεναχωρια.. Ο γιατρος μου μας είπε ενδεικτικα τηλεφωνικώς, ότι εξωσωματικη με μικρογονιμοποιηση θα γίνει στην περίπτωση μας.. Αυτή όλη η διαδικασία χρονικά πόσο παίρνει ? 1 χρόνο? γνωρίζετε να μου πείτε? Συγνώμη για την ερώτηση ίσως να φαίνεται χαζή ..

 

στις πριν 21 ώρες, ο/η tzina819 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.. 

Ανασκουμπώθηκα και ήρθα στη δουλεια.. 

Γι άλλη μια φορά θελω να σας ευχαριστήσω όλες σας...

@elena0212 , @Papadakis , @karen ευχαριστώ και σας κορίτσια που μοιραστηκατε τις ιστορίες σας καθώς και πληροφορίες σχετικές.. Είναι μεγάλη παρηγοριά αυτό που γίνεται.. Δε σκέφτομαι καν να το μοιραστώ με καποια φιλη μου ή οποιονδήποτε αλλον, εφ όσον δεν έχουν περάσει τίποτα παρόμοιο  και δε νομίζω ότι θα μπορέσουν να με καταλάβουν ή να με βοηθήσουν.. το πιο εύκολο θα ναι να ειπωθεί το εξης: ελα μωρε αφου δεν είστε παντρεμένοι-χωρισε.. Εγω δε θέλω να το αφήσω..

Από εβδομάδα θα επικοινωνήσουμε με ουρολόγο και πραγματικά παρακαλάω να βρεθει ανθρωπος να τον δεχτει. Παμε στα τυφλά ..έχουμε πολύ αγχος και στεναχωρια.. Ο γιατρος μου μας είπε ενδεικτικα τηλεφωνικώς, ότι εξωσωματικη με μικρογονιμοποιηση θα γίνει στην περίπτωση μας.. Αυτή όλη η διαδικασία χρονικά πόσο παίρνει ? 1 χρόνο? γνωρίζετε να μου πείτε? Συγνώμη για την ερώτηση ίσως να φαίνεται χαζή ..

Καλημέρα ολα θα πάνε καλά και θα ερει η μέρα που θα κρατας το μωρακι σου. Μην αγχωνεσαι σίγουρος χρονος δεν υπάρχει να γίνουν όλα σωστα να λες και ας σε πάρει και λίγο παράπονο. Μην βιαζεσαι όλα βήμα βήμα σωστή ενημέρωση και έλεγχος.Η επιστήμη ευτυχώς έχε περπατήσει πολύ και υπαρχουν πολλοί μέθοδοι για να γίνουν όλες μανουλες. Ξεκινά με το θέμα του ουρολόγου  και ναι δυο γνώμες και τρεις αμα χρειάζεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η karen είπε:

 

Καλημέρα ολα θα πάνε καλά και θα ερει η μέρα που θα κρατας το μωρακι σου. Μην αγχωνεσαι σίγουρος χρονος δεν υπάρχει να γίνουν όλα σωστα να λες και ας σε πάρει και λίγο παράπονο. Μην βιαζεσαι όλα βήμα βήμα σωστή ενημέρωση και έλεγχος.Η επιστήμη ευτυχώς έχε περπατήσει πολύ και υπαρχουν πολλοί μέθοδοι για να γίνουν όλες μανουλες. Ξεκινά με το θέμα του ουρολόγου  και ναι δυο γνώμες και τρεις αμα χρειάζεται. 

Καλημέρα κορίτσι μου και καλημέρα σε όλες σας κορίτσια..

Σε ευχαριστώ πολυ @karen μου έχεις δικιο.. Με εχει πιασει πανικος και ανυπομονησια..πολύ κακοι συμβουλοι και οι 2... Και ο συντροφος μου η αληθεια πως δεν ειναι στα καλυτερα του (πως να ναι αλλωστε)... 1 μερα εμεινε..αυριο Δευτερα..μου ειπε θα επικοινωνησει με ουρολόγο.. Ειμαστε μακρια γεωγραφικά για την ωρα τον περιμενω να ερθει με την αρση του απαγορευτικού..Καταλαβαινετε..ολα μαζι..Γι αυτο και η ανυπομονησια..ποτε θα δρομολογηθουν ολα ..Παντως Ολα θελω να πιστευω οτι θα παρουν το δρομο τους και θα πανε ολα καλα στο τελος.. Για ολες μας κοριτσια..🌹🌹🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. @tzina819 Γενικα να είσαι προετοιμασμένη ότι αυτές οι διαδικασίες κοστίζουν. Πχ για την σαλπιγγογραφια θες πάνω από 100€ (Εγώ έδωσα 130), η εξωσωματική περιπου 3000. Γιατί την μ εξωσωματική θες φάρμακα. Αν περασεις από επιτροπή, τα ακριβά τα παιρνεις Δωρεάν, αλλιώς κοστίζουν κ αυτά αρκετα. Τα φάρμακα πχ που πήρα απ την επιτροπή, αν τα αγόραζα θα πλήρωνα γύρω στα 1000€. αν κανεις έλεγχο για μεταλλάξεις που λέει πιο πάνω το @ntinaki88 250€ περιπου. Η διαδικασια αυτή κοστίζει αρκετα. Και οικονομικά και ψυχολογικά. Κ είναι πολύ σημαντικό να στηρίζετε ο ένας τον άλλο. 
 

 

Σε ευχαριστώ πολυ για τις πληροφοριες..

Ήδη εχω αγχωθει με τα ποσά αλλα πρεπει να ξερω..

Θα σκεφτομαι πως ΄΄Τα αγαθά κοποις κτωνται'' (δε ξερω αν το εγραψα καλα 😁)και προχωραμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες σε ολα τα κορίτσια! Εγκυουλες και....σε ολες μας τις γρηγορα μελλοντικές εγκυουλες!Απο ποιο σαιτ προμηθευεστε  fertilimax??  Ειπα να αλλάξω τις profertil αφου διαβαζω οτι οι περισσότερες παιρνετε fertilimax 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

Καλημέρες σε ολα τα κορίτσια! Εγκυουλες και....σε ολες μας τις γρηγορα μελλοντικές εγκυουλες!Απο ποιο σαιτ προμηθευεστε  fertilimax??  Ειπα να αλλάξω τις profertil αφου διαβαζω οτι οι περισσότερες παιρνετε fertilimax 

Οταν ειπα στο γιατρο μου να παρω fertilimax μου ειπε οτι  ειναι καλυτερες οι lifertil. https://www.pharmacydepot.gr/Product/8208/Page/344/el/Lifertil-Female-Gia-Gunaikes-180-Diskia-/

αν δε το του λεγα δε θα μου ελεγε να παρω κατι..αλλο θεμα βεβαια αυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η tzina819 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου και καλημέρα σε όλες σας κορίτσια..

Σε ευχαριστώ πολυ @karen μου έχεις δικιο.. Με εχει πιασει πανικος και ανυπομονησια..πολύ κακοι συμβουλοι και οι 2... Και ο συντροφος μου η αληθεια πως δεν ειναι στα καλυτερα του (πως να ναι αλλωστε)... 1 μερα εμεινε..αυριο Δευτερα..μου ειπε θα επικοινωνησει με ουρολόγο.. Ειμαστε μακρια γεωγραφικά για την ωρα τον περιμενω να ερθει με την αρση του απαγορευτικού..Καταλαβαινετε..ολα μαζι..Γι αυτο και η ανυπομονησια..ποτε θα δρομολογηθουν ολα ..Παντως Ολα θελω να πιστευω οτι θα παρουν το δρομο τους και θα πανε ολα καλα στο τελος.. Για ολες μας κοριτσια..🌹🌹🌹

Μην σε πιάνει πανικός και μην αγχωνεις και τον σύζυγό ολα θα μπουν στην γραμμή σιγά σιγά  ΑΣΕ την απελπισία στην άκρη. Εφόσον έγεινε αρχή βαδιζουμε με αισιοδοξία  όλα μαύρα τα έκανες  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Καλημέρα!! Είναι όλες πάντως η μία πιο φθηνή απ'την άλλη!!

Καλημέρα ναι δυστυχώς ακριβές και είναι και σε σχέση με άλλες φθηνές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η karen είπε:

Καλημέρα ναι δυστυχώς ακριβές και είναι και σε σχέση με άλλες φθηνές 

Όντως! Και γενικά δεν παραπονιόμουν ποτέ για τα έξοδα, αλλά τώρα δεν είμαστε σίγουροι τι θα γίνει με τα εισοδήματά μας.. αλλά τα έξοδα είναι σταθερά τα περισσότερα. Κι εκεί έχω ανησυχήσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Όντως! Και γενικά δεν παραπονιόμουν ποτέ για τα έξοδα, αλλά τώρα δεν είμαστε σίγουροι τι θα γίνει με τα εισοδήματά μας.. αλλά τα έξοδα είναι σταθερά τα περισσότερα. Κι εκεί έχω ανησυχήσει

Εμένα από το κεντρο παντως μου πρότειναν τις pregnacare conception. Κ είναι οικονομικές. Εγώ πήρα τις pregnacare him&her. Έχει μέσα τις pregnacare Conception για μένα και τις wellness conception για τον αντρα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η tzina819 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ για τις πληροφοριες..

Ήδη εχω αγχωθει με τα ποσά αλλα πρεπει να ξερω..

Θα σκεφτομαι πως ΄΄Τα αγαθά κοποις κτωνται'' (δε ξερω αν το εγραψα καλα 😁)και προχωραμε..

Να μην αγχωνεσαι κοριτσάκι.θα μαθεις όσα χρειαζεται σιγά σιγά. Κ εγώ μέχρι πριν 4 μηνες που έκανα την επέμβαση δεν ήξερα τπτ. Διάβασα εδω πολλά,διάβασα άρθρα στο Ίντερνετ,μου λύσεων τα κορίτσια ότι αποριες είχα.. ολα θα γίνουν. Ένα βήμα τη φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η karen είπε:

Μην σε πιάνει πανικός και μην αγχωνεις και τον σύζυγό ολα θα μπουν στην γραμμή σιγά σιγά  ΑΣΕ την απελπισία στην άκρη. Εφόσον έγεινε αρχή βαδιζουμε με αισιοδοξία  όλα μαύρα τα έκανες  

Κατ αρχας καλή σας ημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!!

Αχ εχεις δικιο κορίτσι μου.. Δεν ειμαστε παντρεμένοι ειμαστε σύντροφοι αλλα ειπαμε να προσπαθήσουμε για μωρο.. Με επιασε όντως μαυρη απελπισια καιτοσες μερες τα βλεπω πολύ αρνητικά.. Εχει ιστορικό κρυψορχίας , εχει κανει διορθωτική επεμβαση σε παιδικη ηλικια και εκανε εξετασεις για ελεγχο σπερματος και εως και 10-12 χρονια πριν ήταν οκ.. τωρα..0. Μπορει να είναι μονιμο.. Συγνωμη κορίτσια, θα μου πειτε πως μιλας και τι λες και ισως θα επρεπε να ντρεπομαι γιατι είναι σα να χανω την ''πιστη'' μου ακομη δεν πηγε σε ουρολογο να τον κατευθυνει..Σημερα νομιζω θα επικοινωνουσε ηθελε να περασει το ΣΚ.. Επειδή και ο ιδιος του είναι αρνητικος..δηλ νιωθει ότι μπορει να είναι μονιμη κατασταση το 0 και να μην υπαρχει ουτε 1 σπερμα.. δε ξερω και εγω πως να συμπεριφερθώ.. και πως να το διαχειριστω..

Ολες αυτές τις μερες διαβαζω πολλά και από αλλε συζητήσεις σε αλλα φορουμ και σε αυτό που ειμαστε φυσικά και παιρνω δυναμη.. Δε ξερω.. 

Θα σας πω νεοτερα όταν θα ξερω..Ευχομαι σημερα να μου τηλ ο σύντροφος μου να μου πει, εκλεισα ραντεβού...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Να μην αγχωνεσαι κοριτσάκι.θα μαθεις όσα χρειαζεται σιγά σιγά. Κ εγώ μέχρι πριν 4 μηνες που έκανα την επέμβαση δεν ήξερα τπτ. Διάβασα εδω πολλά,διάβασα άρθρα στο Ίντερνετ,μου λύσεων τα κορίτσια ότι αποριες είχα.. ολα θα γίνουν. Ένα βήμα τη φορα

Ευτυχώς που έχω και εσας.. Το τονίζω.. Δεν εχω μιλησει σε κανεναν γι αυτό το θεμα..

@elena0212 συγνώμη τι επεμβαση έκανες εσυ, κορίτσι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Ευτυχώς που έχω και εσας.. Το τονίζω.. Δεν εχω μιλησει σε κανεναν γι αυτό το θεμα..

@elena0212 συγνώμη τι επεμβαση έκανες εσυ, κορίτσι μου?

Καλημέρα. Σαλπιγγεκτομη. Αφαίρεσα κ τις 2 σάλπιγγες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλημέρα. Σαλπιγγεκτομη. Αφαίρεσα κ τις 2 σάλπιγγες. 

Καλημέρα ο λόγος που τις αφαιρεσες τις εχω βγάλει και εγω την μια λόγω εξωμητριου και η άλλη υδροσαλπιγγα μετα την δεύτερη αφαίρεση ειχα εμφύτευση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tzina819 είπε:

Κατ αρχας καλή σας ημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!!

Αχ εχεις δικιο κορίτσι μου.. Δεν ειμαστε παντρεμένοι ειμαστε σύντροφοι αλλα ειπαμε να προσπαθήσουμε για μωρο.. Με επιασε όντως μαυρη απελπισια καιτοσες μερες τα βλεπω πολύ αρνητικά.. Εχει ιστορικό κρυψορχίας , εχει κανει διορθωτική επεμβαση σε παιδικη ηλικια και εκανε εξετασεις για ελεγχο σπερματος και εως και 10-12 χρονια πριν ήταν οκ.. τωρα..0. Μπορει να είναι μονιμο.. Συγνωμη κορίτσια, θα μου πειτε πως μιλας και τι λες και ισως θα επρεπε να ντρεπομαι γιατι είναι σα να χανω την ''πιστη'' μου ακομη δεν πηγε σε ουρολογο να τον κατευθυνει..Σημερα νομιζω θα επικοινωνουσε ηθελε να περασει το ΣΚ.. Επειδή και ο ιδιος του είναι αρνητικος..δηλ νιωθει ότι μπορει να είναι μονιμη κατασταση το 0 και να μην υπαρχει ουτε 1 σπερμα.. δε ξερω και εγω πως να συμπεριφερθώ.. και πως να το διαχειριστω..

Ολες αυτές τις μερες διαβαζω πολλά και από αλλε συζητήσεις σε αλλα φορουμ και σε αυτό που ειμαστε φυσικά και παιρνω δυναμη.. Δε ξερω.. 

Θα σας πω νεοτερα όταν θα ξερω..Ευχομαι σημερα να μου τηλ ο σύντροφος μου να μου πει, εκλεισα ραντεβού...

 

Καλημερα σύντροφος το ίδιο κάνει από το στιγμή που είστε μαζί και θέλετε να κάνετε οικογένεια.ΕινΑι λίγο πιο δύσκολο για τους άνδρες σε σχέση με εμάς τις γυναίκες όταν υπάρχει θέμα να τον αποδεχθούν.Δωσε χρόνο και μην το πιέζεις ελπίζω να λυθούν όλα συντομασύντομα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η karen είπε:

Καλημέρα ο λόγος που τις αφαιρεσες τις εχω βγάλει και εγω την μια λόγω εξωμητριου και η άλλη υδροσαλπιγγα μετα την δεύτερη αφαίρεση ειχα εμφύτευση 

Είχα υδροσαλπιγγες. Αμφω... εμφύτευση εννοείς με εξωσωματική υποθετω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, πως είστε; Εμένα έχει αρχίσει να με πιάνει απελπισία..

Απελπισία γιατί;Καλημερα μην είσαι απαισιόδοξη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...