Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 21 ώρες, ο/η Spongebob είπε:

Καλησπερα σε ολες...!!!! Τριτη προσπαθεια εμβρυομεταφορας..!!!περιμενω να περασουν οι μερες 6/4 το τεστ χοριακης..

Εύχομαι να είναι η τρίτη και η τυχερή σου. Με το καλο... Καλά αποτελέσματα ❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kukki είπε:

@Spongebob καλά αποτελέσματα, να έχεις γρήγορα στην αγκαλιά σου το μωράκι σου!

@Amica silentia Lune τα φάρμακα για το δικό μου πρωτόκολλο κόστισαν 500 ευρώ, βέβαια δε ξέρω αν αλλάζουν οι τιμές ανάλογα με τις ενέσεις...

@lactaki & @Tokyo ξανασυζήτησα με τον γιατρό μου για το ότι τα μεγάλα κέντρα έχουν κλείσει και ότι όλοι προτείνουν από Μάη ή Ιούνη κι αυτό που μου είπε, είναι ότι λόγω όλων αυτών των μέτρων κ προτροπών, αυτή τη στιγμή τα πάντα είναι άδεια και τα ραντεβού γίνονται με μεγάλη διαφορά ώρας για να αποστειρώνουν τους χώρους.

Κάτι το οποίο αναμένεται να αλλάξει μόλις γίνει άρση των μέτρων, χωρίς όμως να έχει εξαφανιστεί ο ιός. Όπως είπε και ο Τσιόδρας, αναμένουν ύφεση του ιού λόγω των κλιματικών συνθηκών στην Ελλάδα τους επόμενους μήνες, όμως αυτό δε σημαίνει ότι δε θα έχουμε εισαγώμενα κρούσματα.

Επίσης, μου είπε ότι αυτός πιστεύει ότι είναι καλύτερα να προλάβουμε τον τοκετό μέχρι αρχές Δεκέμβρη, πριν το δεύτερο κύμα που αναμένουν. Βέβαια, όπως έχουμε πει όλες, αυτό είναι πολύ προσωπική απόφαση και εννοείται ότι καμιά μας (ούτε καν οι γιατροί) δε μπορούν να είναι σίγουροι για το πως πρέπει να κινηθούμε...

Σε άλλα (πολύ ευχάριστα για εμένα) νέα, σήμερα 2η μέρα του κύκλου μου ξεκίνησα τα φάρμακα 🤞

Καλή αρχή κοπέλα μου, όλα να πάνε καλά και να έχεις πολλά και ποιοτικά ωάρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/3/2020 at 4:18 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

@JoyCat 💗 καλα ειμαι, ξαπλα γιατι ειχα λιγο κοκκινο αιμα που ευτυχως σταματησε. Η χοριακη ανεβηκε δοξα τω Θεω κι αλλο οποτε ο γιατρος ειναι ευχαριστημενος, μου ειπε να μη δινω σημασια στο αιματακι που ειχα και να ειμαι ξαπλωμενη ως την Δευτερα που θα παω για υπερηχο. Fingers crossed! 

Εσεις πως ειστε κοριτσια; 

 

Και εγώ είχα αίμα και όλα πήγαν καλά !!!!! 

στις On 31/3/2020 at 6:22 ΜΜ, ο/η Amica silentia Lune είπε:

Μας είπε ότι θα κάνει ότι μπορεί να γίνει αλλά να έχουμε στο νου μας ότι μπορεί να πάμε και σε τράπεζα.. Απλά ο σύζυγος θέλει να το εξαντλήσει το θέμα.. δεν θέλει να σκεφτούμε κάν κάτι άλλο μέχρι να κάνουμε ότι είναι δυνατόν.. Νομίζω πιο πολύ ψυχολογικά μας το είπε ο γιατρός ώστε να μην μας έρθει απότομα αν δεν έχουμε άλλη επιλογή..

Μια πολύ καλής φίλη κατέφυγε σε τράπεζες εκεί έχει τα διδυμάκια της τώρα... καλή επιτυχία 

στις πριν 13 ώρες, ο/η Spongebob είπε:

Σε ευχαριστω πολυ..το ευχομαι πραγματικα..ξεκινησα τις προσπαθειες τν ιουνιο του 2019..την πρωτη φορα εμεινα εγκυος σε διδυμα με δυο βλαστοκυστες αλλα στην 23 βδομαδα ( τν Δεκεμβρη) μετα απο μια μεγαλη ατυχια τα εχασα και προκληθηκε προωρος τοκετος..η δευτερη μου μεταφορα με μια βλαστοκυστη εγινε τν προηγουμενο μηνα..το τεστ χοριακης ηταν 21 μοναδες μου ειπε ο γιατρος οτι ηταν χαμηλα η δευτερη μετρηση ηταν 12 εκανα προφανως βιοχημικη κυηση..θελω τοσο πολυ να πετυχει ..εχω περασει πολυ δυσκολα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Spongebob πολύ άσχημη εμπειρία κορίτσι μου αλλά την αφήνουμε πίσω μαι τώρα θα είναι όλα καλά !!!! Ένα έμβρυο μεταφέρετε και τώρα ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσι μου πως είσαι; Έπεσε η χοριακή σου;; 

Σε ευχαριστώ που με σκέφτεσαι νομίζω ότι έχουμε λήξη πανικού και συναγερμού. Πήρα φάρμακο και έχει αρχίσει και πέφτει πολύ αργά βέβαια...282-251-210. θα ξανακάνω χοριακή τη Δευτέρα. Εν τω μεταξύ έχω περίοδο για 13η μέρα σήμερα δεν σταματάει το αίμα. Λίγο βέβαια αλλά υπάρχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Με το καλό σου εύχομαι κ να είναι η τρίτη σου κ η τυχερή!!!! περιμένουμε νέα σου λοιπόν για τη χοριακη!

για πεσ μας σε ποιο κέντρο ήσουν?? έκανες κ τις 3 προσπαθειες στο ίδιο?? πώς κ προχώρησες αυτό το καιρό σε εξωσωματική? προφανως όπως ειπαμε είναι προαιρετικό κ οχι απαγορευτικό.. απλα οι περισσοτερες απο δω έχουμε καγώσει την διαδικασία κ περιμενουμε... 

Κοριτσια και παλι καλησπερα..Οντας καινουρια στο foroum μαλλον ξεπερασα τν μεγιστο αριθμο μηνυματων (αυτη η ειδοποιηση μου εβγαινε) και δεν μπορουσα να σας απαντησω.. Απο την αρχη ειμαι στη μοναδα της εμβρυογενεσις εκει εκανα και τις 3 προσπαθειες μου...Μετα απο οτι μου συνεβη τν Δεκεμβρη ο γιατρος μου με παροτρυνε να προχωρησω αμεσα παλι σε προσπαθειες πλεον εμβρυομεταφορας εφοσον ειχαμε βλαστοκυστες..ετσι εκανα πρωτα υστεροσκοπηση για να δουμε οτι ολα ηταν καλα μετα τη γεννα γιατι γεννησα φυσιολογικα και αφου ολα ηταν καλα ξεκινησα την αγωγη πρωτοκολλο ενδομητριου..αφου απετυχε η μεταφορα 27/2 (ειχα βιοχημικη κυηση) και αδιαθετησα πηρα απευθειας την αγωγη για την επομενη..ειχα ηδη ξεκινησει πριν γινει ολος αυτος ο πανικος με τον κοροναιο..Μιλησαμε βεβαια με τν γιατρο μου μας εβαλε και υπογραψαμε και ενα συμφωνητικο οτι γνωριζουμε και παιρνουμε την ευθυνη και την αποφαση να προχωρησουμε και ετσι το εκανα..Να σας πω την αληθεια το θεωρησα εν μερει και ευκαιρια καθως καθομαι στο σπιτι  αποκλειστικα ουτε στο πατρικο μου δεν πηγαινω μονο στη μοναδα οπου κι εκει τα μετρα ειναι πολυ αυστηρα και γινεται τρομερος ελεγχος...προσεχω πολυ..τωρα τι να σας πω ο Θεος βοηθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Spongebob ευχομαι δυνατη χοριακη και υγιες μωρακι ππυ θα το κρατησεις αγκαλιτσα σε 9 μηνες! Ειπαμε, 3η και τυχερη! 😉

@Taggeris αγαπημενη μου πολυ θετικο που πεφτει...αντε να ξεμπερδεψεις! Κρατα γερα! ❤

@Papadakis σε ευχαριστω που μου δινεις κουραγιο!Μακαρι να ειναι ετσι και σε μενα! 😊😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Spongebob ευχομαι δυνατη χοριακη και υγιες μωρακι ππυ θα το κρατησεις αγκαλιτσα σε 9 μηνες! Ειπαμε, 3η και τυχερη! 😉

@Taggeris αγαπημενη μου πολυ θετικο που πεφτει...αντε να ξεμπερδεψεις! Κρατα γερα! ❤

@Papadakis σε ευχαριστω που μου δινεις κουραγιο!Μακαρι να ειναι ετσι και σε μενα! 😊😘

Επιτέλους κοριτσάρα μου έβαλες το ουράνιο τόξο. Περιμένω τα καλά νέα από τον υπέρηχο σου. Σε ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock αχ βρε κορίτσι μου εισαι απο τους λογους π παρακολουθώ συχνα τ φόρουμ. Ποσο χαίρομαι για σενα κ ποσο ευχομαι να πάνε ολα καλα!!! Οτι καλύτερο σ εύχομαι μεσα απο την καρδια μου!

Κορίτσια μ γλυκα οσων αφορα τα κέντρα εξωσωματικής. Κατανοω την αναγκη σαε να συνεχίσουν οι διαδικασίες. Καταλαβαίνω αυτη την ανυπομονησία να συνεχίσετε. Ημουν εν μερη στη θεση σας καποια στιγμη κ δ μπορούσα να περιμενω ουτε εναν κυκλο. Ωστοαο τα κέντρα εξωσωματικής δ ειναι νοσοκομεία, δεν ειναι ιδιωτικες κλινικες. Ειναι επιχειρήσεις π απασχολούν 10αδες προσωπικο. Παιρνουν κ αυτοι τα μέτρα τους οπως όλοι. Ένας υπαλληλος να βρεθεί θετικος θα κολλήσει σχεδόν τους πάντες. Λοιπούς γιατρούς, μικροβιολογους, κτλ καθως κ τα ζευγαρια π θα εχουν μπει σ αυτη τη δοκιμασία. Τι συγκρίνετ τη φυσικη σύλληψή; εκει κανεις τη δουλειά σου, ειστε οι 2 σας με τ αντρα σου κ εχεις ηδη περιορίσει τις επαφές με άλλους ανθρώπους λογο της κατάστασης. Σκεφτείτε τώρα να νοσει η κοπελα π θα σαε παρει αιμα, η ο γιατρός π θα κανει την εμβρυομεταφορα. Κ να σαε κολλήσει. Κ να πετυχεται εγκυμοσυνη κ να ανεβάσετε υψηλο πυρετό κ να αποβαλλει ο οργανισμος τ έμβρυο. Κρίμα δ ειναι; οταν πας με εξωσωματική επιδιώκεις τις καλύτερες δυνατες συνθηκες. Κανεις ρνα σωρο εξετάσεις για να βρεις τις επιθυμείτες τιμες πχ προγεστερονης,θυρεοειδή κτλ. Αυτη τη στιγμή λογο πανδημιας κ λογο μεταδοτικότητας δ ειναι οι καλυτερες δυνατες συνθηκες. Γτ αν κατι πάει στραβα θα πειτε οτι ατο βωμο τ χρηματος προχωρησαν σε εξωσωματική ενω υπήρξαν αυτές οι συνθηκες. Εδω σ λενε να αποφεύγεις τ συνωστισμό, κλεισαν σχολεια, επιχειρήσεις. Εχει σταματησει η ζωη οχι μονο στη χωρα μας αλλα σε ολόκληρο τ πλανητη. Αυτο π περιμένουν για να επανελθουμε σιγα σιγα ειναι ειτε να βρεθει τ εμβολιο, που λογικα θα αργησει λιγο, ειτε αποτελεσματικη θεραπεια,ειτε να εξασθενήσει ο ιος. Θα υπάρχει μεν αλλα σε πιο ηπια μορφή. Ελπίζουμε να πάνε ολα καλα κ ναεπιστρέψουμε ολοι στην καθημερινότητα μας. Εγω στη θεση σας ακομα κ ανοιχτό να ήταν τ κέντρο δ θα τ ρίσκαρα. Πληρωνετε για να πάτε με τις καλυτερες δυνατες συνθηκες. Και τη δεδομενη στιγμή οι κινδυνοι ειναι πολλοί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@peacock αχ βρε κορίτσι μου εισαι απο τους λογους π παρακολουθώ συχνα τ φόρουμ. Ποσο χαίρομαι για σενα κ ποσο ευχομαι να πάνε ολα καλα!!! Οτι καλύτερο σ εύχομαι μεσα απο την καρδια μου!

Κορίτσια μ γλυκα οσων αφορα τα κέντρα εξωσωματικής. Κατανοω την αναγκη σαε να συνεχίσουν οι διαδικασίες. Καταλαβαίνω αυτη την ανυπομονησία να συνεχίσετε. Ημουν εν μερη στη θεση σας καποια στιγμη κ δ μπορούσα να περιμενω ουτε εναν κυκλο. Ωστοαο τα κέντρα εξωσωματικής δ ειναι νοσοκομεία, δεν ειναι ιδιωτικες κλινικες. Ειναι επιχειρήσεις π απασχολούν 10αδες προσωπικο. Παιρνουν κ αυτοι τα μέτρα τους οπως όλοι. Ένας υπαλληλος να βρεθεί θετικος θα κολλήσει σχεδόν τους πάντες. Λοιπούς γιατρούς, μικροβιολογους, κτλ καθως κ τα ζευγαρια π θα εχουν μπει σ αυτη τη δοκιμασία. Τι συγκρίνετ τη φυσικη σύλληψή; εκει κανεις τη δουλειά σου, ειστε οι 2 σας με τ αντρα σου κ εχεις ηδη περιορίσει τις επαφές με άλλους ανθρώπους λογο της κατάστασης. Σκεφτείτε τώρα να νοσει η κοπελα π θα σαε παρει αιμα, η ο γιατρός π θα κανει την εμβρυομεταφορα. Κ να σαε κολλήσει. Κ να πετυχεται εγκυμοσυνη κ να ανεβάσετε υψηλο πυρετό κ να αποβαλλει ο οργανισμος τ έμβρυο. Κρίμα δ ειναι; οταν πας με εξωσωματική επιδιώκεις τις καλύτερες δυνατες συνθηκες. Κανεις ρνα σωρο εξετάσεις για να βρεις τις επιθυμείτες τιμες πχ προγεστερονης,θυρεοειδή κτλ. Αυτη τη στιγμή λογο πανδημιας κ λογο μεταδοτικότητας δ ειναι οι καλυτερες δυνατες συνθηκες. Γτ αν κατι πάει στραβα θα πειτε οτι ατο βωμο τ χρηματος προχωρησαν σε εξωσωματική ενω υπήρξαν αυτές οι συνθηκες. Εδω σ λενε να αποφεύγεις τ συνωστισμό, κλεισαν σχολεια, επιχειρήσεις. Εχει σταματησει η ζωη οχι μονο στη χωρα μας αλλα σε ολόκληρο τ πλανητη. Αυτο π περιμένουν για να επανελθουμε σιγα σιγα ειναι ειτε να βρεθει τ εμβολιο, που λογικα θα αργησει λιγο, ειτε αποτελεσματικη θεραπεια,ειτε να εξασθενήσει ο ιος. Θα υπάρχει μεν αλλα σε πιο ηπια μορφή. Ελπίζουμε να πάνε ολα καλα κ ναεπιστρέψουμε ολοι στην καθημερινότητα μας. Εγω στη θεση σας ακομα κ ανοιχτό να ήταν τ κέντρο δ θα τ ρίσκαρα. Πληρωνετε για να πάτε με τις καλυτερες δυνατες συνθηκες. Και τη δεδομενη στιγμή οι κινδυνοι ειναι πολλοί.

@Diwni γεια σου κοπέλα μου και από μένα! Αν και καταλαβαίνω που θες να καταλήξεις και για ποιο λόγο το λες όμως επέτρεψε μου να διαφωνήσω με όλα τα παραπάνω.. 

Επέτρεψε μου καταρχήν να τονίσω ότι η όλη διαδικασία της εξωσωματικής είναι ένα ρίσκο, άλλες κοπέλες ρισκάρουμε περισσότερο άλλες λιγότερο το θέμα όμως είναι ότι όλες δεχόμαστε να πάρουμε αυτό το ρίσκο για να πραγματοποιήσουμε αυτό που ονειρευόμαστε μέρα/νύχτα. Θα μπορούσα να φιλοσοφήσω το ρίσκο που υπάρχει στην ίδια την εγκυμοσύνη (με ή χωρίς SARS-COV-2) ή ακόμα και το να βγαίνουμε από το ίδιο μας το σπίτι (με ή χωρίς SARS-COV-2)! 

Όσων αφορά τις κλινικές.. για να μην τα μπερδεύουμε όλα.. ήτε δημόσιο νοσοκομείο ήτε ιδιωτικό και τα 2 είναι επιχειρήσεις το ίδιο ισχύει και για τα φαρμακεία και τα διαγνωστικά κέντρα ήτε δημόσια ήτε ιδιωτικά είναι επιχειρήσεις από εκεί και πέρα από την στιγμή που ανήκουν στον κλάδο της υγείας λειτουργούν κανονικά και οι ίδιοι κίνδυνοι παραμονεύουν παντού ήτε είναι ιδιωτική κλινική εξωσωματικής ήτε δημόσιο νοσοκομείο ήτε το σούπερ μάρκετ και το φαρμακείο.. 

Όλα τα παραπάνω τα αναφέρω καθαρά και μόνο για να καταλήξω ότι όλο αυτό θα έπρεπε να είναι στην ευχέρεια της κάθε κοπέλας να κρίνει τι της είναι πιο σημαντικό και σε συνεννόηση πάντα με τον κάθε γιατρό να κάνουν αυτό που είναι σωστό για τις ίδιες.

Η δική μου σύγχυση και εκνευρισμός έγκειται στο ότι ακόμα και για τα σχολεία και τις επιχειρήσεις, που όπως αναφέρεις, έκλεισαν έκαναν χρήση της τεχνολογίας και εξελίχθηκαν αλλά ακόμα και για όσους η τεχνολογία δεν βοηθάει βγήκαν μέτρα ενίσχυσης και προπάντων υπήρξε ενημέρωση, αν και καταλαβαίνω πως για κάποιον δεν έχουν την ίδια βαρύτητα, στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν υπάρχει τίποτα από όλα αυτά παρά μια καθολική αναστολή. Όπως λες και εσύ θα αργήσουν να βγάλουν ένα εμβόλιο και θα αργήσουν πολύ περισσότερο για θεραπεία (όσο για τον ίδιο τον ιό μόνο πιο ισχυρός μπορεί να γίνει μέσω μετάλλαξης όχι πιο αδύναμος και επειδή ακριβώς είναι ιός και όχι ανεμοβλογιά για παράδειγμα να πεις ότι το πέρασες και δεν θα το ξανά κολλήσεις του χρόνου) θεωρώ άσκοπο να σταματήσουν την λειτουργία της επιτροπής ή και των κλινικών εξωσωματικής για 1 μήνα. Όπως όμως είπα αυτό θα έπρεπε να είναι στην κρίση της κάθε κοπέλας.

Με βάση λοιπόν όλα όσα αναφέρω πιο πάνω συμπληρώνω ότι για μένα είναι πιο σημαντικό να προχωρήσει η εξωσωματική μου από το να μπορώ να αναπνέω, όχι να φάω (σούπερ μάρκετ δλδ), αλλά να αναπνέω! Αυτή τη στιγμή δεν μπορώ ούτε να τρώω ούτε να κοιμάμαι ούτε να αναπνέω σωστά, είναι η πρώτη μου σκέψη το πρωί και η τελευταία το βράδυ, θα μπορέσω να αναπνεύσω και πάλι σωστά όταν θα έρθει το παιδί μου στην ζωή και θα το κρατάω στην αγκαλιά μου ροδουλο-ροδουλο ζαρωμένο και με στεντόρεια φωνή να κλαίει και εγώ μέσα στο ανχος για το τι κάνω τώρα να προσπαθώ να το ηρεμήσω.. αλλά θα ξέρω πως αυτή ακριβώς η στιγμή θα είναι απλά τέλεια και δεν μπορώ να περιμένω να την ζήσω.. Συγνώμη που ξέφυγα από το θέμα όμως ναι για μένα αυτή την στιγμή είναι το μόνο που έχει αξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kukki Με το που θα μιλήσω στο γιατρό θα τον ρωτήσω αν μπορούμε να προχωρήσουμε χωρίς επιτροπή και πόσο θα κοστίσουν τα φάρμακα για το πρωτόκολλο που θα πρέπει να ακολουθήσω εγώ.. Αν είναι πάντως κάπου εκεί θα προχωρήσω και εγώ αν όμως πάει στα 1000€ που έλεγε η @Tokyo δεν θα μπορέσω.. θα δείξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Εμένα αν μου έδιναν την επιλογή, νομίζω ότι δεν θα έκανα τίποτα, θα καθόμουν στ'αυγά μου 😆 Αρχικά σκεφτόμουν ότι ίσως ωοληψία να έκανα, αλλά και πάλι στη σκέψη ότι ο/η εμβρυολόγος μπορεί να έχει τον ιό και κάτι μπορεί να μην πάει καλά με τα εμβρυάκια μου.. άστο καλύτερα!!

Από την άλλη πόσο θα κρατήσει όλο αυτό ρε γαμώτο;; Πεθαίνει κόσμος ανά εκατοντάδες, χιλιάδες και απ'όλες τις ηλικίες.. :( Εγώ που έρχομαι στη δουλειά, κουράστηκα να φοράω μάσκες και να απολυμαίνω, εγώ μόνο μικροφοβική δεν ήμουν ποτέ! Και τώρα αποστειρώνουμε τα πάντα.. Περιττό να πω τι συνέβη στο Αλεξάνδρα, δεν ξέρω αν διαβάσατε.. Πήγε κοπέλα από τους καταυλισμούς να γεννήσει και κόλλησε πολύ κόσμο από το προσωπικό...

@Amica silentia Lune Αν θυμάμαι καλά, ο γιατρός μου μας είχε πει ότι κοστίζουν γύρω στα 300€ οι 90 μονάδες. Οπότε ρώτα τον πόσες μονάδες θα πάρεις. Και πάλι με επιφύλαξη το λέω αυτό, αν θυμάμαι καλά. Μήπως να το γκούγκλαρες; Είναι κοπέλες που κατά καιρούς μιλάνε για τιμές γι'αυτά.

Το θέμα πάντως είναι ότι οκ, ο Απρίλιος θα φύγει, θα προσέχουμε τρελά. Μετά τι κάνουμε;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/3/2020 at 10:06 ΜΜ, ο/η Spongebob είπε:

Καλησπερα σε ολες...!!!! Τριτη προσπαθεια εμβρυομεταφορας..!!!περιμενω να περασουν οι μερες 6/4 το τεστ χοριακης..

Κοριτσάκι μου Ελπίζω να έχεις να μας ανακοινώσεις ευχάριστα! Πολύ και καλή επιτυχία σου εύχομαι! Τρίτη και τυχερή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Σε ευχαριστώ που με σκέφτεσαι νομίζω ότι έχουμε λήξη πανικού και συναγερμού. Πήρα φάρμακο και έχει αρχίσει και πέφτει πολύ αργά βέβαια...282-251-210. θα ξανακάνω χοριακή τη Δευτέρα. Εν τω μεταξύ έχω περίοδο για 13η μέρα σήμερα δεν σταματάει το αίμα. Λίγο βέβαια αλλά υπάρχει.

Ωραία.. .εφόσον αποκλείστηκε το εξωμήτριο δλδ...
Χρόνο θέλει προφανώς τώρα... Και αυτό τον έχουμε άπλετο. Υπομονή δεν έχουμε θα μου πεις...
Κάποια στιγμή να έρθει ένα γερό παιδί και να μείνει.. Αυτό σου εύχομαι... και να έρθει απλά... εκεί που δε θα το περιμένεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris μου μπράβο! Να ηρεμισεις κ συ επιτέλους ! Πάντως αν το πάμε φιλοσοφικά κ σε όλα βλέπει κανείς ένα θετικό, το ότι πιάστηκε το έμβρυο καλό δεν είναι; ίσως λέω βλακεια αλλά δε δείχνει ότι ήταν υγιές τουλάχιστον; δεν ξέρω καθόλου αλλά αν το εξομητριο είναι καθαρά θέμα τύχης τότε μήπως σημαίνει ότι υπήρχε κάτι καλό εκεί κ άρα έρχεται κ το θετικό; κορίτσια αν λέω εντελώς βλακεια συγνώμη απλά δεν το ξέρω κ λέω ίσως να είναι κ κάτι θετικό μέσα στην ατυχία... 

. @Spongebob@ οκ καταλαβαίνω ότι εφόσον είχες πάρει μέρες φάρμακα δεν ήταν τόσο απλό να σταματήσεις κ αντε πάλι όλα από την αρχή. Δεν είναι κ καραμέλες! Εγώ πήγαινα σε φυσικό κύκλο μεταφοράς κ το μόνο που είχα πάρει ήταν μια μέρα προγεστερονη, οπότε οκ έκοψα. Αλλιώς κ γω δεν θα ήθελα να  σταματήσω...

Τώρα τα υπόλοιπα κορίτσια δεν έχω κάτι παραπάνω να πω, όπως σωστά είπανε είναι προσωπική απόφαση του καθενός κ αν ο γιατρός συμφωνεί εγώ θα πω με το καλό κ καλά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris τέλεια που πέφτει για να ηρεμήσεις κ να ξεκινήσετε πάλι.

Εγώ αδιαθετησα σήμερα, είχα μια αμυδρή ελπίδα, αλλά ως συνήθως μηδέν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eiffel  Σε καταλαβαίνω, γιατί κι εγώ στενοχωρήθηκα! Δες το όμως διαφορετικά, και η περίοδος είναι η ελπίδα για τον νέο μήνα!! 🥰


@Taggeris  Εύχομαι να τελειώσει η περιπέτειά σου το συντομότερο για να χαλαρώσεις, να πάρεις δυνάμεις και να προετοιμαστείς για το μωράκι σου!! 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

@Eiffel  Σε καταλαβαίνω, γιατί κι εγώ στενοχωρήθηκα! Δες το όμως διαφορετικά, και η περίοδος είναι η ελπίδα για τον νέο μήνα!! 🥰


@Taggeris  Εύχομαι να τελειώσει η περιπέτειά σου το συντομότερο για να χαλαρώσεις, να πάρεις δυνάμεις και να προετοιμαστείς για το μωράκι σου!! 💖

Και εγω εχω προεορτια και στεναχωρήθηκα λιγακι σημερα αλλά θα συμφωνήσω με τη @JoyCat

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Και εγω εχω προεορτια και στεναχωρήθηκα λιγακι σημερα αλλά θα συμφωνήσω με τη @JoyCat

Αχ άστα κ γω είχα 3 μέρες καθυστέρηση και είπα λες να έγινε τίποτα;;; Αλλά μπα μου ήρθε πρωί πρωί.. Άντε κοριτσάκια μου υπομονή σε όλες μας και να δούμε τι θα γίνει τον επόμενο μήνα και αν μας αφήσουν..  Τζαμπα θα παει και το scratching γαμώτο.. Μόνο για τον επόμενο μήνα δεν είναι πιο δεκτικό το ενδομήτριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για το κουράγιο και την ελπίδα. Βλέπω ότι όλες μαζί πάμε πάντως... σχεδόν συγχρονισμένες μέχρι και στην περίοδο... χαχαχαχα Κορίτσια μας βλέπω όταν ανοίξουν τα κέντρα όλες μαζί να περιμένουμε τις χοριακές και να λέμε άλλα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για το κουράγιο και την ελπίδα. Βλέπω ότι όλες μαζί πάμε πάντως... σχεδόν συγχρονισμένες μέχρι και στην περίοδο... χαχαχαχα Κορίτσια μας βλέπω όταν ανοίξουν τα κέντρα όλες μαζί να περιμένουμε τις χοριακές και να λέμε άλλα......

Το δικο μου κέντρο είναι ανοιχτό κοριτσι μου αλλα δε παω με δική μου πρωτοβουλία. Είναι λίγο ασαφής η κατάσταση ακομα. Πάντως μεσα στο καλοκαίρι μας βλέπω να μετράμε πάλι χοριακες ολες μαζι και να ενημερώνουμε πινακάκι. Ελπίζω ολα να πάνε καλα και βασικα να ηρεμησεις απο ολο αυτο για να ξαναρχίσεις δυναμικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...