Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσι δε με πήρε κανείς τηλ να με ενημερώσει.Εγω πήρα τηλ στις 3:30 μιας κ ξέρω ότι 4 κλείνουν.Με μια κοπέλα μιλησα η οποία μ'ενημερωσε αλλά δν ξέρω αν ήταν εμβρυολογος.Θα επικοινωνήσω με τον γιατρό μετά.

Δεν σε πήραν τηλέφωνο?να πάρεις τον γιατρό κοπέλα μου να μάθεις τι έγινε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσι δε με πήρε κανείς τηλ να με ενημερώσει.Εγω πήρα τηλ στις 3:30 μιας κ ξέρω ότι 4 κλείνουν.Με μια κοπέλα μιλησα η οποία μ'ενημερωσε αλλά δν ξέρω αν ήταν εμβρυολογος.Θα επικοινωνήσω με τον γιατρό μετά.

Έπρεπε να σε πάρει ο γιατρός... Πάντως καλό είναι να σου εξηγήσουν περισσότερα. Κ μένα έτσι από 6 είχαν μείνει 2 κ έτσι ξαναέκανα διέγερση. Την επόμενη φορά έκανα την οβιτρελ πιο νωρίς κ έτσι είχα πιο πολλά ώριμα! Θέλει δλδ ο γιατρός να σε δει προσεκτικά κ να σε έχει από κοντά... Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το γιατρό σου αλλά νομίζω έπρεπε να σε πάρει, ίσως σε πάρει αργότερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Όχι δε μίλησα με τον γιατρό μου ακόμα.Με τον εμβρυολογο μιλησα χτες αλλά δε μου έδωσε κάποια εξήγηση.Ηταν η πρώτη μου προσπάθεια ναι.Σ'ευχαριστω για το ενδιαφέρον.Εσυ σε τι φάση είσαι;

Εγώ κορίτσι μου πριν λίγες μέρες θα ξεκινούσα την 5η μου διέγερση αλλά με όλα αυτά δυστυχώς δεν πρόλαβα! Τώρα απλά κάνω υπομονή να περάσει όλο αυτό να δω τι θα κάνω...αγώνας δρόμου για όλες μας!!! Υπομονή και δύναμη εύχομαι...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Αχ έχετε ακούσει πόσο καιρό θα πάρει περίπου η αναμονή αυτή;;; πω πω βρε κορίτσια όλα του γάμου δύσκολα, μας έκατσε κ αυτό τώρα.... 

Η δική μου άποψη είναι ότι στην καλύτερη θα ξεκινήσουμε Μάιο-Ιούνιο...Πιο νωρίς αποκλείεται!!  Δεν μας φτάνει το άγχος μας ήρθε να προστεθεί και αυτό τώρα...Υπομονή κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Taggeris μου γλυκια... Τι ταλαιπωρια ειναι αυτη...ημαρτον!

Λενε οτι υπαρχει τμημα καθ' εξιν αποβολων στο Ελενας και μαλιστα πολυ καλο, μηπως να πας εκει να δεις τι εχουν να σου πουν; 

Ευχομαι πραγματικα να βρεις μισ ακρη και να τελειωσει αυτο το το μαρτυριο. Σου στελνω ολη μου τη θετικη σκεψη. 

 

Χαχαχαχα έχω πάει και στα 2! Και του Έλενα και του Αλεξάνδρα! Με ξεσκόνισα και τελικά η κυρία Τσεκούρα ( που εκτιμώ απεριόριστα) απεφάνθη: Δεν χρειάζεται να κάνεις εξωσωματικη δεν υπάρχει λόγος κιαυτο που συμβαίνει είναι απλά ατυχές χωρίς παθολογικό αίτιο!! ΣΟΚ!! Είμαι περιπτωσάρα τελικά... Θα σπάσω ρεκόρ εγκυμοσύνη στο φόρουμ που καμμία δεν θα είναι τελειόμηνη... πραγματικά η απογοήτευση μου είναι τεράστια. Θέλω μόνο να χωρέσω σε ένα ποσοστό έστω και ελάχιστο που θα είναι επιτυχές! 

Σαγαπαω ήδη που με σκέφτεσαι ας μας δώσεις τουλάχιστον εσύ μέσα σε όλη αυτή τη μαυρίλα ένα καλό νέο μπας και αναπτερωσω ηθικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Εγώ κορίτσι μου πριν λίγες μέρες θα ξεκινούσα την 5η μου διέγερση αλλά με όλα αυτά δυστυχώς δεν πρόλαβα! Τώρα απλά κάνω υπομονή να περάσει όλο αυτό να δω τι θα κάνω...αγώνας δρόμου για όλες μας!!! Υπομονή και δύναμη εύχομαι...!!!

Ριρίκα μου εσύ γιατί τόσες πολλές διεγέρσεις; Κάθε πόσο κάνει ; Έχω πνιγεί στα δικά μου και κάπου σε έχασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Η δική μου άποψη είναι ότι στην καλύτερη θα ξεκινήσουμε Μάιο-Ιούνιο...Πιο νωρίς αποκλείεται!!  Δεν μας φτάνει το άγχος μας ήρθε να προστεθεί και αυτό τώρα...Υπομονή κορίτσια!!!

Συμφωνώ κι εγώ ..... Δύσκολα τα πράγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Εγώ κορίτσι μου πριν λίγες μέρες θα ξεκινούσα την 5η μου διέγερση αλλά με όλα αυτά δυστυχώς δεν πρόλαβα! Τώρα απλά κάνω υπομονή να περάσει όλο αυτό να δω τι θα κάνω...αγώνας δρόμου για όλες μας!!! Υπομονή και δύναμη εύχομαι...!!!

Αχ κορίτσι μου κ εσύ ταλαιπωρημένο!5η διέγερση ε;;Υπομονή λοιπόν σε όλες μας!Στην καλύτερη τέλος Μαϊου θα ξεκινήσουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Έπρεπε να σε πάρει ο γιατρός... Πάντως καλό είναι να σου εξηγήσουν περισσότερα. Κ μένα έτσι από 6 είχαν μείνει 2 κ έτσι ξαναέκανα διέγερση. Την επόμενη φορά έκανα την οβιτρελ πιο νωρίς κ έτσι είχα πιο πολλά ώριμα! Θέλει δλδ ο γιατρός να σε δει προσεκτικά κ να σε έχει από κοντά... Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το γιατρό σου αλλά νομίζω έπρεπε να σε πάρει, ίσως σε πάρει αργότερα! 

Πήρα στο ιατρείο τώρα κ μίλησα με τη βοηθό.Μου είπε ότι μαλλον ο γιατρός δεν έχει κάποια ενημέρωση ακόμα,αν έχει θα με πάρουν τηλ.Εσυ δλδ πόσες ώρες πριν έκανες την ovitrelle;Εγώ 11:00Σαββατο είχα ωοληψια κ έκανα Πέμπτη βράδυ 00:00 ovitrelle.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Η δική μου άποψη είναι ότι στην καλύτερη θα ξεκινήσουμε Μάιο-Ιούνιο...Πιο νωρίς αποκλείεται!!  Δεν μας φτάνει το άγχος μας ήρθε να προστεθεί και αυτό τώρα...Υπομονή κορίτσια!!!

Μακάρι το συντομότερο... Τι είναι αυτό το πράγμα πια... 😥 Εμείς αποφασίσαμε αφού περιμένουμε που περιμένουμε να κάνουμε και προεμφυτευτικο.. Βασικά ψηνομασταν και από πριν αλλά ετσι όπως ήρθαν τα πράγματα μας διευκόλυνε πολύ την απόφαση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Ριρίκα μου εσύ γιατί τόσες πολλές διεγέρσεις; Κάθε πόσο κάνει ; Έχω πνιγεί στα δικά μου και κάπου σε έχασα

Κοριτσάκι μου τι να μη χαθείς με τόσα που περνάς...έλεος πια!!! Εύχομαι να σταματήσει η ταλαιπωρία σου εδώ και όλα να σου πάνε καλά!!! 

Κάθε 3 μήνες μπορείς να κάνεις διέγερση! Έχω ξεκινήσει πριν 2,5 χρόνια... Δυστυχώς και η δική μου τύχη δεν είναι με το μέρος μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Μακάρι το συντομότερο... Τι είναι αυτό το πράγμα πια... 😥 Εμείς αποφασίσαμε αφού περιμένουμε που περιμένουμε να κάνουμε και προεμφυτευτικο.. Βασικά ψηνομασταν και από πριν αλλά ετσι όπως ήρθαν τα πράγματα μας διευκόλυνε πολύ την απόφαση.. 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ριρίκα είπε:

Κοριτσάκι μου τι να μη χαθείς με τόσα που περνάς...έλεος πια!!! Εύχομαι να σταματήσει η ταλαιπωρία σου εδώ και όλα να σου πάνε καλά!!! 

Κάθε 3 μήνες μπορείς να κάνεις διέγερση! Έχω ξεκινήσει πριν 2,5 χρόνια... Δυστυχώς και η δική μου τύχη δεν είναι με το μέρος μου!!

Αμάν ρε γμτ τί τραβάμε!!! Άντε να γυρίσει και για μας επιτέλους!! Υπομονή γλυκιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Πήρα στο ιατρείο τώρα κ μίλησα με τη βοηθό.Μου είπε ότι μαλλον ο γιατρός δεν έχει κάποια ενημέρωση ακόμα,αν έχει θα με πάρουν τηλ.Εσυ δλδ πόσες ώρες πριν έκανες την ovitrelle;Εγώ 11:00Σαββατο είχα ωοληψια κ έκανα Πέμπτη βράδυ 00:00 ovitrelle.

Μμμ δεν ξέρω γιατί σου είπε τότε.. Την πρώτη φορά 36 ώρες πριν δλδ πες στη δική σου περίπτωση 11 βράδυ Πέμπτης, ενώ στη δεύτερη 10.30! Κ δεν έκανα μόνο οβιτρελ αλλά κ αβερκαπ για παραπάνω ωρίμανση. Κ είχε αποτέλεσμα, πήρα 11 ώριμα από 14!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Soulful είπε:

Πήρα στο ιατρείο τώρα κ μίλησα με τη βοηθό.Μου είπε ότι μαλλον ο γιατρός δεν έχει κάποια ενημέρωση ακόμα,αν έχει θα με πάρουν τηλ.Εσυ δλδ πόσες ώρες πριν έκανες την ovitrelle;Εγώ 11:00Σαββατο είχα ωοληψια κ έκανα Πέμπτη βράδυ 00:00 ovitrelle.

Σε μένα έχει συμβεί αλλά είχαμε μόνο ένα ωαριο από φυσικό και πολύ κακό σπέρμα. 

Την επόμενη μέρα δεν είχε γονιμοποιηθει,είχε σχηματίσει μόνο την ζώνη γονιμοποιησης (αλω κάτι λεγεται) και το αφήσαμε άλλη μια μέρα μήπως προχωρήσει....αλλά δυστυχώς 

Να ζητησεις το σπερμοδιαγραμμα της ωοληψιας, εγώ το ζήτησα και είδα 0%στην α κίνηση ο,τι χειρότερο είχαμε πότε. Συνήθως ένα 10-12% το είχαμε. 

Είμαι επίσης στο Ιασω, το εμβρυολογικο τους είναι μια χαρά αλλά πέσαμε σε άσχημη πολύ άσχημη μέρα για το σπέρμα. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ginaak είπε:

Σε μένα έχει συμβεί αλλά είχαμε μόνο ένα ωαριο από φυσικό και πολύ κακό σπέρμα. 

Την επόμενη μέρα δεν είχε γονιμοποιηθει,είχε σχηματίσει μόνο την ζώνη γονιμοποιησης (αλω κάτι λεγεται) και το αφήσαμε άλλη μια μέρα μήπως προχωρήσει....αλλά δυστυχώς 

Να ζητησεις το σπερμοδιαγραμμα της ωοληψιας, εγώ το ζήτησα και είδα 0%στην α κίνηση ο,τι χειρότερο είχαμε πότε. Συνήθως ένα 10-12% το είχαμε. 

Είμαι επίσης στο Ιασω, το εμβρυολογικο τους είναι μια χαρά αλλά πέσαμε σε άσχημη πολύ άσχημη μέρα για το σπέρμα. 

 

 

Για το σπέρμα εμάς μας βοήθησαν οι βιταμίνες profertil... Είχαμε σε ένα σπέρμοδιαγραμμα προ διαδικασίας 0% γρήγορη κίνηση.... Κ μας τις έδωσε η γυναικολος μου για το σύζυγό τον πρώτο μήνα πήγε 2% τον δεύτερο μήνα (κάναμε μια σπερματεγχυση κ είδαμε ότι είχε φτάσει 4%) Κ στον 3ο μήνα κάναμε την εξωσωματικη όπου τη μέρα της έμβρυομεταφορας μας είπαν ότι το σπέρμα τη μέρα της ωολυψιας ήταν άριστο οπότε υποθεσαμε ότι θα είχε ανέβει κ πάνω απ το 4%! 

Kι εγώ στο Ιασω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Για το σπέρμα εμάς μας βοήθησαν οι βιταμίνες profertil... Είχαμε σε ένα σπέρμοδιαγραμμα προ διαδικασίας 0% γρήγορη κίνηση.... Κ μας τις έδωσε η γυναικολος μου για το σύζυγό τον πρώτο μήνα πήγε 2% τον δεύτερο μήνα (κάναμε μια σπερματεγχυση κ είδαμε ότι είχε φτάσει 4%) Κ στον 3ο μήνα κάναμε την εξωσωματικη όπου τη μέρα της έμβρυομεταφορας μας είπαν ότι το σπέρμα τη μέρα της ωολυψιας ήταν άριστο οπότε υποθεσαμε ότι θα είχε ανέβει κ πάνω απ το 4%! 

Kι εγώ στο Ιασω! 

6 μήνες τις επαιρνε ο άντρας μου.δεν του έκαναν τίποτα δυστυχώς. 

Το τλτ τρίμηνο πήραμε άλλο σχήμα βιταμίνες και ορμόνες και είδαμε καλυτέρευσή σε ολες τις παραμέτρους. 

Δυστυχώς σε εκείνη την ωοληψια ημασταν άτυχοι, Πέμπτη βράδυ με το που κάνω την οβιτρελ πέφτει τηλέφωνο από τη δουλειά του ότι έχει δρομολόγιο Παρασκευή πρωί και γυρίζει Σάββατο απόγευμα. ..εγώ πρωί Σαββάτου είχα ωοληψια.Οπότε Παρασκευή πρωί φεύγει και δίνει σπέρμα για κατάψυξη. Η εμβρυολογος μου είπε ότι αν ήταν παρών το Σάββατο θα του ξανα ζητούσε δείγμα γιατι ήταν πολύ κακό. Για μια μέρα δλδ δεν τον είχα εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Σε μένα έχει συμβεί αλλά είχαμε μόνο ένα ωαριο από φυσικό και πολύ κακό σπέρμα. 

Την επόμενη μέρα δεν είχε γονιμοποιηθει,είχε σχηματίσει μόνο την ζώνη γονιμοποιησης (αλω κάτι λεγεται) και το αφήσαμε άλλη μια μέρα μήπως προχωρήσει....αλλά δυστυχώς 

Να ζητησεις το σπερμοδιαγραμμα της ωοληψιας, εγώ το ζήτησα και είδα 0%στην α κίνηση ο,τι χειρότερο είχαμε πότε. Συνήθως ένα 10-12% το είχαμε. 

Είμαι επίσης στο Ιασω, το εμβρυολογικο τους είναι μια χαρά αλλά πέσαμε σε άσχημη πολύ άσχημη μέρα για το σπέρμα. 

 

 

Κορίτσια έχει σημασία η κινητικότητα;Αφού δν διαλεγουν τα σπερματοζωάρια οι εμβρυολογοι κ τα τοποθετούν; Δν ξερω,έχω στο μυαλό μου ότι το θέμα σπέρμα είναι το μόνο εύκολο να λυθεί στην υποβοηθούμενη.Κ εμείς περνάμε κ οι δύο βιταμίνες τις onelife απ'τον Δεκέμβριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

6 μήνες τις επαιρνε ο άντρας μου.δεν του έκαναν τίποτα δυστυχώς. 

Το τλτ τρίμηνο πήραμε άλλο σχήμα βιταμίνες και ορμόνες και είδαμε καλυτέρευσή σε ολες τις παραμέτρους. 

Δυστυχώς σε εκείνη την ωοληψια ημασταν άτυχοι, Πέμπτη βράδυ με το που κάνω την οβιτρελ πέφτει τηλέφωνο από τη δουλειά του ότι έχει δρομολόγιο Παρασκευή πρωί και γυρίζει Σάββατο απόγευμα. ..εγώ πρωί Σαββάτου είχα ωοληψια.Οπότε Παρασκευή πρωί φεύγει και δίνει σπέρμα για κατάψυξη. Η εμβρυολογος μου είπε ότι αν ήταν παρών το Σάββατο θα του ξανα ζητούσε δείγμα γιατι ήταν πολύ κακό. Για μια μέρα δλδ δεν τον είχα εκεί. 

Τι άγχος τραβάνε κ αυτοί!Κ εμένα ο δικός μου πολύ δύσκολα έδωσε δείγμα.Ελπιζω να καταφέρω να συζητήσω από αύριο κάτι πιο συγκεκριμένο γιατί την επόμενη της ωοληψιας με ενημέρωσαν για την πορεία των ωαριων χωρίς να ξέρουν  τι πάει στραβά κ δε γονιμοποιούνται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Είναι πολύ ευχάριστο και συγκινητικό να θέλουν να σε βοηθήσουν τόσο κορίτσια που δεν σε ξέρουν καν. Εγώ μπορώ να πω εδώ μέσα ξεστραβωθηκα σε πολλά πράγματα. Αυτά που έστειλες τα έχω διαβάσει και εγώ. Αφορούν όμως κοπέλες με χαμηλή ωοθηκική ανεπάρκεια και υψηλή FSH. Θεωρώ ότι είναι σχετικά καλές οι εξετάσεις μου. ΑΜΗ 2,1 FSH 6,1 LH 5,2 οιστραδιόλη σχετικά καλή στην αρχή του κύκλου. TSH 2,2. Οι ορμόνες μου λειτουργούν σχετικά καλά ακόμα απόδειξη ότι έμεινα έγκυος με φυσική σύλληψη δύο φορές μετά τα 42. Και ωάρια παίρνω ούτε αυτό είναι το πρόβλημα. Ποιοτικά άντε να πετύχεις το ένα το καλό βέβαια.... αλλά εξήγησε μου εσύ τις αποτυχίες από τη δότρια.... 6 έμβρυα μου έδωσε κι όχι άριστα. Μη σου πω ότι εγώ τα πήγα πολύ καλύτερα από τη δότρια... Ας μην είμαι όμως ματαιόδοξη κι ας μείνω προσγειωμένη.  Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω η να ψάξω. Μόνο η ρημάδα η τύχη που δεν με θέλει!!!

Μα όλες στον ίδιο δρόμο είμαστε! Αν δεν καταλάβουμε η μία την άλλη... 

Ναι, τα διάβασα κι εγώ αυτά και είμαστε κοντά στην ΑΜΗ μας, αλλά και πάλι αν κάνει μόνο καλό; Για την prp άκουσα πολύ καλά λόγια και για τον νίκα. Τώρα θα δείξει η πράξη τι θα κάνω κι εγώ στην πορεία.

Βρε κορίτσια με υποχρέωσε ο τοπικός μου γιατρός μου να κάνω β χοριακή. Γιατί αν 1 στις 100 κάτι υπάρχει, δεν είναι καλό να δουλεύω κανονικά, που απ'ό,τι κατάλαβα κιόλας στη δουλειά είναι όλοι άνετοι. Και δεν αντέχω να βλέπω το αρνητικό... Θα έχω καμιά β χοριακή 0,5 πάλι.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Χαχαχαχα έχω πάει και στα 2! Και του Έλενα και του Αλεξάνδρα! Με ξεσκόνισα και τελικά η κυρία Τσεκούρα ( που εκτιμώ απεριόριστα) απεφάνθη: Δεν χρειάζεται να κάνεις εξωσωματικη δεν υπάρχει λόγος κιαυτο που συμβαίνει είναι απλά ατυχές χωρίς παθολογικό αίτιο!! ΣΟΚ!! Είμαι περιπτωσάρα τελικά... Θα σπάσω ρεκόρ εγκυμοσύνη στο φόρουμ που καμμία δεν θα είναι τελειόμηνη... πραγματικά η απογοήτευση μου είναι τεράστια. Θέλω μόνο να χωρέσω σε ένα ποσοστό έστω και ελάχιστο που θα είναι επιτυχές! 

Σαγαπαω ήδη που με σκέφτεσαι ας μας δώσεις τουλάχιστον εσύ μέσα σε όλη αυτή τη μαυρίλα ένα καλό νέο μπας και αναπτερωσω ηθικό!

Αχ μωρε κοριτσακι μου γλυκο...υπηρχε μια κοπελα παλια εδω η @Rosemary  που ειχε αντιστοιχη εμπειρια. Δε ξερω αν μπαινει ακομα στο φορουμ...ελπιζω να το δει και να σε βοηθησει, ισως ξερει κατι παραπανω. 

Εγω εκανα χοριακη σημερα.. 429 βγηκε, ειμαι συγκρατημενη...την πεμπτη εχω ξανα χοριακη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Takira είπε:

@peacock κοπελα μου συγχαρητήρια με το καλό όλα να πάνε κατ ευχήν ότι καλύτερο με διπλάσια χοριακη την Πέμπτη!!!!

Σε ευχαριστω κοριτσακι μου! Μακαρι! 🙏

Μακαρι ολες μας εδω να δικαιωθουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Αχ μωρε κοριτσακι μου γλυκο...υπηρχε μια κοπελα παλια εδω η @Rosemary  που ειχε αντιστοιχη εμπειρια. Δε ξερω αν μπαινει ακομα στο φορουμ...ελπιζω να το δει και να σε βοηθησει, ισως ξερει κατι παραπανω. 

Εγω εκανα χοριακη σημερα.. 429 βγηκε, ειμαι συγκρατημενη...την πεμπτη εχω ξανα χοριακη. 

Μπράβο κορίτσι μου! Με το καλό σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! ♥️😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Αχ μωρε κοριτσακι μου γλυκο...υπηρχε μια κοπελα παλια εδω η @Rosemary  που ειχε αντιστοιχη εμπειρια. Δε ξερω αν μπαινει ακομα στο φορουμ...ελπιζω να το δει και να σε βοηθησει, ισως ξερει κατι παραπανω. 

Εγω εκανα χοριακη σημερα.. 429 βγηκε, ειμαι συγκρατημενη...την πεμπτη εχω ξανα χοριακη. 

Μπράβο κορίτσι!!! εύχομαι να πηγαίνει μόνο προς τα πάνω και να έχουμε πολύ σύντομα όμορφα νέα..... Άντε ρε Παναγία μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εμένα τα ίδια μου έχουν πει κι η γυναικολόγος, κι η ενδοκρινολόγος αλλά κι η αιματολογος που πήγα πρόσφατα! 2 απ' τα 3 για να αποφανθούν ότι έχει κάποια γυναίκα ΣΠΩ. Εγώ έχω μόνο την μορφολογία που φαίνεται στους υπερήχους αλλά τίποτα απ' τα άλλα δύο. Στη δική μου περίπτωση μου είπαν μόνο μυο-ινοσιτολη για να βελτιώσουμε την ποιότητα της ωορρηξίας αλλά και τη συχνότητα μιας και υπερηχογραγικά ανακαλύψαμε τλχ 2 κύκλους ανωορρηκτικους. Γι'αυτό και μου πρότειναν την πρόκληση ωορρηξίας. Βέβαια 2/2 συλλήψεις που είχαμε τις πετύχαμε εντελώς φυσιολογικά μόνο με τη λήψη βιταμινών. Τώρα θα δούμε τι θα γίνει και μ αυτό τον κύκλο που είχαμε τη διέγερση και πρόκληση με γονοδοτροπινες.
    • Θα βρούμε..!! Και όλα θα πάνε δεξιά αυτή τη φορά!! Θα έχω και εγώ το νου μου αν δω κάτι θα σου στείλω! 
    • μου είπε ότι για να πούμε τον όρο συνδρομο πολυκυστικών θα πρέπει να έχω 2 από τα 3 κριτήρια..1)υπερηχογραφικη εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών 2)αυξημένα ανδρογονα 3)διαταραχές περιόδου..έχω μονο το 1 από αυτά οπότε μου λεει οτι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ετσι η περιπτωση μου.. είμαι λίγο καιρό σε αυτό το χωρο των εξετάσεων και του ψαξίματος, αν εσεις που έχετε περισσότερη εμπειρία βλέπετε ότι κάτι δεν στέκει από αυτά που μου λέει πείτε μου να δω πως θα κινηθώ..
    • Σε ευχαριστώ για την ενημερώση..έχω στείλει στην κοπέλα αλλά δεν μου έχει απαντήσει..λογικά τις έχει δώσει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...