Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια!! Πολύ χαίρομαι για τις εγκυούλες!! Να πάνε όλα πολύ πολύ καλά και στις δυο σας!! Είστε η ελπίδα μας :)

Εμείς είχαμε μια ελπίδα αυτές τις μέρες για κάτι, αλλά έφαγα πολλή πίεση από διάφορα και κυρίως τη δουλειά. Τους είπα ότι είμαι άρρωστη (για να κάνω πρώτα ένα τεστ και να δω τι γίνεται) κι εκείνοι προσπαθούσαν να με εκβιάσουν να πάω.. ένιωσα πολύ άσχημα μ'όλο αυτό κι έκτοτε τα συμπτώματα δεν συνεχίζονται :( Οπότε στενοχωρηθήκαμε κι αποφασίσαμε αντί να προχωρήσουμε σε ωοληψία μετά το Πάσχα που σχεδιάζαμε αρχικά, να ξεκινήσω τα φάρμακα σε λίγες μέρες που είναι το τέλος του κύκλου μου. Βέβαια αυτό με την προϋπόθεση ότι στο τέλος της εβδομάδας που θα δώσουν ξανά οδηγίες στους γιατρούς, δεν θα απαγορεύσουν και την ωοληψία.

Γενικά εμπιστεύομαι τον γιατρό μου, είναι στο μητέρα, αλλά ήθελα σε κάποια θέματα να έχω άποψη μόνη μου. Γενικά είστε υπέρ της μεταφοράς στον ίδιο κύκλο με φρέσκα έμβρυα; Γιατί ο γιατρός μου είπε ότι το σκέφτεται κι αυτό σαν ενδεχόμενο σ'εμένα (αυτά μου τα είπε φυσικά πριν αρχίσουν οι απαγορεύσεις)..

Επίσης, να σας πω ότι θα κάνουμε βραχύ πρωτόκολλο με ανταγωνιστές, όπως έλεγες @Tokyo ότι είναι το καλύτερο για μας. Αλήθεια, εσύ έκανες το ίδιο πρωτόκολλο και στις δύο διεγέρσεις σου; Και ήταν τελείως τυχαίο που είχες διαφορετικά αποτελέσματα στην κάθε μία; Αν επιτρέπεται, περίπου τι ποσότητα σου έδωσε; Ελπίζω να μην ενοχλώ που στα ρωτάω αυτά. Απλά επειδή θυμάμαι ότι ξεκινήσαμε με κάποια παρόμοια δεδομένα

 

Γειά σου κορίτσι! Κ γω στο μητέρα! Σε ποιο γιατρό είσαι; αν δε θες να πεις δημόσια στείλε πμ. 

Τυχαίο δεν ξέρω, υπάρχουν καλοί κ κακοί κύκλοι έτσι κ αλλιως. Εγώ πιστεύω ότι βοήθησαν κ οι ορμόνες της πρώτης φοράς, πήρα κ fertilimax 3 μήνες... Με παρακολουθούσε να δει πως είμαι για μεταφορά κ είδε πάρα πολλά ωοθυλακια, οπότε έπαιξε ρόλο κ το ότι είχα πολλά! Πάντως πέρα του πλήθους πήγαν κ καλύτερα. Αυτός το αποδίδει στις ορμόνες κ τις βιταμίνες. Κ στην ετοιμότητα του λέω εγώ, που έπιασε την ευκαιρία! Έκανα βραχυ με ανταγωνιστές, πήρα 300 τη μέρα για 8 μέρες κ ανταγωνιστή για 4 ή 5 μέρες από ότι θυμάμαι. Ίδιο πρωτόκολλο κ δόσεις κ τις 2 φορές!

Πάντως κορίτσι εχουν ήδη απαγορευτεί οι ωοληψιες... Μόνο όσες είχαν ήδη πάρει ορμόνες προχώρησαν γιατί αυτά τα φάρμακα δεν είναι ασπιρίνες να τα πάρει κανείς τσάμπα. Αν αλλάξει κάτι δεν ξέρω αλλα προς το παρόν στον πάγο όλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo Στον Ιωαννίδη είμαι. Είναι μάλλον αρκετά αισιόδοξος για την πορεία όλων αυτών και πιστεύει ότι γρήγορα μπορεί να αλλάξουν τα δεδομένα των απαγορεύσεων προς το καλύτερο, γι'αυτό και δεν με έχει παγώσει ακόμα.

Μωρέ σκεφτήκαμε να πάμε και χωρίς επιτροπή. Θέλουμε τόσο πολύ ένα μωράκι κι εγώ κι ο σύζυγος κι απογοητευόμαστε τόσο πολύ κάθε φορά που δεν έρχεται που σκεφτόμαστε να το επισπεύσουμε όσο παίρνει! Εμένα μου είπε να κάνω ακριβώς το ίδιο πράγμα μ'εσένα, αλλά με 200 μονάδες. Μου είπε ότι είναι ευαίσθητο το ενδομήτριό μου, οπότε γι'αυτό δεν θα μου δώσει παραπάνω.

Πάντως αν και όταν έκανες την πρώτη ωοληψία δεν υπήρχαν απαγορεύσεις, δεν σου είπε να κάνεις εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο, ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Σ'ευχαριστω κορίτσι μου καλό,ξέρω ότι δν πρόλαβες, ναι.Ουτε την επιτροπή πρόλαβες,έτσι δν είναι;ή θυμάμαι λάθος;Είσαι κ εσύ στο γιατρό της @Tokyo;

Ναι μου ακύρωσαν κ την επιτροπή... Κάθε εμπόδιο για καλό σκέφτομαι τι να πω.... Στην αναμονή μέχρι να ηρεμήσει η κατάσταση ελπίζω να αρκεί ένας μήνας για να επανέλθουμε στις ζωές μας... Ναι είμαστε στον ίδιο γιατρό κ είμαι πολύ ευχαριστημένη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

@Tokyo Στον Ιωαννίδη είμαι. Είναι μάλλον αρκετά αισιόδοξος για την πορεία όλων αυτών και πιστεύει ότι γρήγορα μπορεί να αλλάξουν τα δεδομένα των απαγορεύσεων προς το καλύτερο, γι'αυτό και δεν με έχει παγώσει ακόμα.

Μωρέ σκεφτήκαμε να πάμε και χωρίς επιτροπή. Θέλουμε τόσο πολύ ένα μωράκι κι εγώ κι ο σύζυγος κι απογοητευόμαστε τόσο πολύ κάθε φορά που δεν έρχεται που σκεφτόμαστε να το επισπεύσουμε όσο παίρνει! Εμένα μου είπε να κάνω ακριβώς το ίδιο πράγμα μ'εσένα, αλλά με 200 μονάδες. Μου είπε ότι είναι ευαίσθητο το ενδομήτριό μου, οπότε γι'αυτό δεν θα μου δώσει παραπάνω.

Πάντως αν και όταν έκανες την πρώτη ωοληψία δεν υπήρχαν απαγορεύσεις, δεν σου είπε να κάνεις εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο, ε;

Ούτε στη δεύτερη υπήρχαν! Την έκανα το Γενάρη! Αυτός στάνταρ (ο δικος μου εννοώ) χρησιμοποιεί το freeze all γιατί καθαρίζει το σώμα κ ειναι καλύτερο το ενδομητριο. Παρόλο που έχω κ παχύ ενδομητριο κ δεν επηρεάστηκα τρελά από τις ορμόνες. Λέει ότι αυξάνει κατακόρυφα την επιτυχία. Άλλωστε επειδή ειχα πολλά ωοθυλακια ανέβηκε πολύ η οιστραδιολη κ μου είπε ότι η τιμή είναι απαγορευτική... Για να σου λέει ο δικός σου για άμεση μεταφορά οκ κάτι θα βλέπει, δεν ξέρω τι... Πάντως κ στο @lactaki που είμαστε στον ίδιο freeze all θα κάνει κ σε όσες είναι από το φόρουμ σε αυτόν, το ίδιο έκανε κ πήγε κ καλά από ότι είπαν τα κορίτσια. Έχει να κάνει με το προφίλ της κάθε κοπέλας! Πάντως η δόση θα καθοριστεί από υπέρηχο κ ορμόνες του κύκλου εκείνου, τώρα οκ σου λέει στο περίπου... Πόσο χρονών είσαι βρε συ; παίζει κ αυτό ρόλο... Σορρυ αλλά δε θυμάμαι...

Ένα τελευταίο. Αν δεν κάνω λάθος για τις διαδικασίες υποβοηθουμενης έχει βγει επίσημη απαγόρευση από την αντίστοιχη εθνική αρχή. Δλδ εκτός κ αν ξέρει ότι θα γίνει άρση της απαγόρευσης δεν μπορεί να προχωρήσει... Κορίτσια διορθώστε με αν κάνω λάθος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ούτε στη δεύτερη υπήρχαν! Την έκανα το Γενάρη! Αυτός στάνταρ (ο δικος μου εννοώ) χρησιμοποιεί το freeze all γιατί καθαρίζει το σώμα κ ειναι καλύτερο το ενδομητριο. Παρόλο που έχω κ παχύ ενδομητριο κ δεν επηρεάστηκα τρελά από τις ορμόνες. Λέει ότι αυξάνει κατακόρυφα την επιτυχία. Άλλωστε επειδή ειχα πολλά ωοθυλακια ανέβηκε πολύ η οιστραδιολη κ μου είπε ότι η τιμή είναι απαγορευτική... Για να σου λέει ο δικός σου για άμεση μεταφορά οκ κάτι θα βλέπει, δεν ξέρω τι... Πάντως κ στο @lactaki που είμαστε στον ίδιο freeze all θα κάνει κ σε όσες είναι από το φόρουμ σε αυτόν, το ίδιο έκανε κ πήγε κ καλά από ότι είπαν τα κορίτσια. Έχει να κάνει με το προφίλ της κάθε κοπέλας! Πάντως η δόση θα καθοριστεί από υπέρηχο κ ορμόνες του κύκλου εκείνου, τώρα οκ σου λέει στο περίπου... Πόσο χρονών είσαι βρε συ; παίζει κ αυτό ρόλο... Σορρυ αλλά δε θυμάμαι...

Ένα τελευταίο. Αν δεν κάνω λάθος για τις διαδικασίες υποβοηθουμενης έχει βγει επίσημη απαγόρευση από την αντίστοιχη εθνική αρχή. Δλδ εκτός κ αν ξέρει ότι θα γίνει άρση της απαγόρευσης δεν μπορεί να προχωρήσει... Κορίτσια διορθώστε με αν κάνω λάθος... 

Και στο δικό μου κέντρο ξέρω ωοληψιες γίνονται. Εμβρυομεταφορες όμως όχι. Επίσης δεν ξεκινάνε νέους κύκλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Και στο δικό μου κέντρο ξέρω ωοληψιες γίνονται. Εμβρυομεταφορες όμως όχι. Επίσης δεν ξεκινάνε νέους κύκλους.

Ναι ναι φίλη αυτό εννουσα. Δεν μπορεί να ξεκινήσει νέο κύκλο. Όσες κοπέλες έχουν ήδη αρχίσει προφανώς κ κάνουν, αλίμονο με τόσα φάρμακα να τις σταματούσαν! 

Εσύ μίλησες με το γιατρό; πως είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σε πολύ λίγο κλείνω τα 38. Δεν μου πρότεινε οπωσδήποτε στον ίδιο κύκλο τη μεταφορά, το άφησε ανοιχτό σαν ενδεχόμενο. Αλλά επειδή κι εγώ έχω διαβάσει αυτά που λέτε, θα του το προτείνω να γίνει με freeze all. 

Υποθέτω ότι αυτό με τις 200 μονάδες το είπε όχι λόγω ωαρίων, αλλά επειδή το ενδομήτριό μου έχει μια τάση για πολύποδες. Οπότε ουσιαστικά φοβόμαστε μήπως μια υπερδιέγερση το φουντώσει, βγάλω κι άλλους και χρειαστώ ξανά αφαίρεση.. Έχουμε κι αυτά.

Θα μας πει σίγουρα στο τέλος της εβδομάδας που θα έχουν πάρει και νέες οδηγίες για το αν θα μπορέσουμε τελικά να ξεκινήσουμε τη διέγερση. Ίσως, όπως λέτε, δεν μου το επιτρέψουν. Έχουν πάει όλα πίσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Εγώ σε πολύ λίγο κλείνω τα 38. Δεν μου πρότεινε οπωσδήποτε στον ίδιο κύκλο τη μεταφορά, το άφησε ανοιχτό σαν ενδεχόμενο. Αλλά επειδή κι εγώ έχω διαβάσει αυτά που λέτε, θα του το προτείνω να γίνει με freeze all. 

Υποθέτω ότι αυτό με τις 200 μονάδες το είπε όχι λόγω ωαρίων, αλλά επειδή το ενδομήτριό μου έχει μια τάση για πολύποδες. Οπότε ουσιαστικά φοβόμαστε μήπως μια υπερδιέγερση το φουντώσει, βγάλω κι άλλους και χρειαστώ ξανά αφαίρεση.. Έχουμε κι αυτά.

Θα μας πει σίγουρα στο τέλος της εβδομάδας που θα έχουν πάρει και νέες οδηγίες για το αν θα μπορέσουμε τελικά να ξεκινήσουμε τη διέγερση. Ίσως, όπως λέτε, δεν μου το επιτρέψουν. Έχουν πάει όλα πίσω..

Ναι βρε κορίτσι τώρα θυμάμαι που το λέγαμε στο άλλο γκρουπ! Εγώ εκλεισα τα 38 λίγο αφού ξεκίνησα! 😏 Επίσης αν θυμάμαι καλά ούτε εσείς είχατε καποιο διαγνωσμενο πρόβλημα. 

Μωρέ για να  το λέει ξέρει για ποιο λόγο το προτείνει! Αλίμονο... Πάντως ολα καλά θα πάνε, μια χαρά είσαι ηλικιακά για εξωσωματική! Να δούμε μόνο ποτέ θα δώσουν το οκ να προχωρήσουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Ναι ναι φίλη αυτό εννουσα. Δεν μπορεί να ξεκινήσει νέο κύκλο. Όσες κοπέλες έχουν ήδη αρχίσει προφανώς κ κάνουν, αλίμονο με τόσα φάρμακα να τις σταματούσαν! 

Εσύ μίλησες με το γιατρό; πως είσαι; 

Δεν είδες το μήνυμα που ανέβασα το πρωί; Δράμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου.

@Taggeris δεν ξέρω τι να σου πω , εύχομαι όλος αυτός ο εφιάαλτης να τελειώσει σύντομα! 

Εγώ κορίτσια έμαθα τα αποτελέσματα της ιστολογικής από την υστεροσκοπηση. Όλα καλά. Πολύποδα είχα τον αφαιρέσαμε κατα τα άλλα όλα καλά. Είδα διαφορά και στην ποιότητα περιόδου-αιμοραγίας.

Μου είπαν λογικά μετά το Πάσχα θα ξεκινήσουν οι διαδικασίες κανονικά με την εξωσωματική.

Εκτός κι αν γίνει κάτι προς το χειροτερο στη χώρα. Τι να πω. Ελπίζω να βγουμε γρήγορα από όλο αυτό με τον ιό.

Εγώ έχω τα φάρμακα ψυγείο και αναμένω με ανυπομονυσία! 

Χαίρομαι πολύ και για τις εγκυούλες μας που διαβάζω τα νέα σας. Με το καλο κορίτσια μου. Είδα έχουμε και διδυμομανούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.

@Taggeris δεν ξέρω τι να σου πω , εύχομαι όλος αυτός ο εφιάαλτης να τελειώσει σύντομα! 

Εγώ κορίτσια έμαθα τα αποτελέσματα της ιστολογικής από την υστεροσκοπηση. Όλα καλά. Πολύποδα είχα τον αφαιρέσαμε κατα τα άλλα όλα καλά. Είδα διαφορά και στην ποιότητα περιόδου-αιμοραγίας.

Μου είπαν λογικά μετά το Πάσχα θα ξεκινήσουν οι διαδικασίες κανονικά με την εξωσωματική.

Εκτός κι αν γίνει κάτι προς το χειροτερο στη χώρα. Τι να πω. Ελπίζω να βγουμε γρήγορα από όλο αυτό με τον ιό.

Εγώ έχω τα φάρμακα ψυγείο και αναμένω με ανυπομονυσία! 

Χαίρομαι πολύ και για τις εγκυούλες μας που διαβάζω τα νέα σας. Με το καλο κορίτσια μου. Είδα έχουμε και διδυμομανούλες!

Σευχαριστω πολύ. Ας ελπίσουμε ότι θα πάνε καλά και θα τελειώσει σύντομα. Είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris δεν το είχα δει... Δεν ξέρω τι να πω. Πιάστηκε το εμβρυακι στο λάθος σημείο;! Πραγματικά εύχομαι να τελειώσει η ταλαιπωρία σου γιατί ρε συ ίσως τελικά όντως να μην υπάρχει κάτι άλλο να δεις. Δλδ αν είναι εξωμητριο είναι μια ατυχία αλλά δεν έχει να κάνει με σένα. Ίσως λέω κ βλακειες δεν ξέρω πραγματικά. Ευχομαι από την καρδιά μου να τα καταφέρεις γιατί έχεις παλέψει πολύ. Δεν έχω λόγια για αυτό που γίνεται ειλικρινά. Εύχομαι να είναι όλα περαστικά κ δύναμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Taggeris δεν το είχα δει... Δεν ξέρω τι να πω. Πιάστηκε το εμβρυακι στο λάθος σημείο;! Πραγματικά εύχομαι να τελειώσει η ταλαιπωρία σου γιατί ρε συ ίσως τελικά όντως να μην υπάρχει κάτι άλλο να δεις. Δλδ αν είναι εξωμητριο είναι μια ατυχία αλλά δεν έχει να κάνει με σένα. Ίσως λέω κ βλακειες δεν ξέρω πραγματικά. Ευχομαι από την καρδιά μου να τα καταφέρεις γιατί έχεις παλέψει πολύ. Δεν έχω λόγια για αυτό που γίνεται ειλικρινά. Εύχομαι να είναι όλα περαστικά κ δύναμη 

Σαγαπαω..... Μακάρι να τα καταφέρουμε όλες κοριτσάκι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris Κι εγώ αναρωτιόμουν τι κάνεις και ήθελα να σου στείλω. Δεν είχα διαβάσει κάτι.

Να προτείνω κάτι που σκέφτομαι και για μένα; Δεν ξέρω αν τα έχεις υπόψη σου ή τα έχεις σκεφτεί. Διάβαζα για κάποιες τεχνικές σαν κι αυτές που αναφέρει εδώ στο site https://www.fertilitycrete.gr/el/θεραπείες-υπογονιμότητας/νεότερες-τεχνικές-που-αυξάνουν-τα-ποσ/ και αναρωτιόμουν αν τις έχεις υπόψη σου. Μήπως θα μπορούσες να εφαρμόσεις κάποιες την επόμενη φορά για να βοηθηθείς πιο πολύ. Υπάρχουν πράγματα που γίνονται κι ακούω ότι έχουν καλά αποτελέσματα! Μην χάνεις την ελπίδα με όσα συμβαίνουν τώρα! 

Εύχομαι να ξεμπερδέψεις το δυνατόν συντομότερο μ'αυτά τώρα και να σας φέρει μόνο όμορφα πράγματα το μέλλον!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Σαγαπαω..... Μακάρι να τα καταφέρουμε όλες κοριτσάκι μου

Μακάρι φίλη μου! Με το καλό όλες μας ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πόσο δύσκολος είναι ο δρόμος μας.Διαβαζω κ τις δικές σας τις ιστορίες κ στεναχωριέμαι.Εμενα ενα εμβρυακι μου εμεινε μόνο τελικα 3ης μέρας.Καλο ειναι μου είπαν αλλά θα το δούμε κ αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JoyCat είπε:

@Taggeris Κι εγώ αναρωτιόμουν τι κάνεις και ήθελα να σου στείλω. Δεν είχα διαβάσει κάτι.

Να προτείνω κάτι που σκέφτομαι και για μένα; Δεν ξέρω αν τα έχεις υπόψη σου ή τα έχεις σκεφτεί. Διάβαζα για κάποιες τεχνικές σαν κι αυτές που αναφέρει εδώ στο site https://www.fertilitycrete.gr/el/θεραπείες-υπογονιμότητας/νεότερες-τεχνικές-που-αυξάνουν-τα-ποσ/ και αναρωτιόμουν αν τις έχεις υπόψη σου. Μήπως θα μπορούσες να εφαρμόσεις κάποιες την επόμενη φορά για να βοηθηθείς πιο πολύ. Υπάρχουν πράγματα που γίνονται κι ακούω ότι έχουν καλά αποτελέσματα! Μην χάνεις την ελπίδα με όσα συμβαίνουν τώρα! 

Εύχομαι να ξεμπερδέψεις το δυνατόν συντομότερο μ'αυτά τώρα και να σας φέρει μόνο όμορφα πράγματα το μέλλον!! 

Είναι πολύ ευχάριστο και συγκινητικό να θέλουν να σε βοηθήσουν τόσο κορίτσια που δεν σε ξέρουν καν. Εγώ μπορώ να πω εδώ μέσα ξεστραβωθηκα σε πολλά πράγματα. Αυτά που έστειλες τα έχω διαβάσει και εγώ. Αφορούν όμως κοπέλες με χαμηλή ωοθηκική ανεπάρκεια και υψηλή FSH. Θεωρώ ότι είναι σχετικά καλές οι εξετάσεις μου. ΑΜΗ 2,1 FSH 6,1 LH 5,2 οιστραδιόλη σχετικά καλή στην αρχή του κύκλου. TSH 2,2. Οι ορμόνες μου λειτουργούν σχετικά καλά ακόμα απόδειξη ότι έμεινα έγκυος με φυσική σύλληψη δύο φορές μετά τα 42. Και ωάρια παίρνω ούτε αυτό είναι το πρόβλημα. Ποιοτικά άντε να πετύχεις το ένα το καλό βέβαια.... αλλά εξήγησε μου εσύ τις αποτυχίες από τη δότρια.... 6 έμβρυα μου έδωσε κι όχι άριστα. Μη σου πω ότι εγώ τα πήγα πολύ καλύτερα από τη δότρια... Ας μην είμαι όμως ματαιόδοξη κι ας μείνω προσγειωμένη.  Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω η να ψάξω. Μόνο η ρημάδα η τύχη που δεν με θέλει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσια πόσο δύσκολος είναι ο δρόμος μας.Διαβαζω κ τις δικές σας τις ιστορίες κ στεναχωριέμαι.Εμενα ενα εμβρυακι μου εμεινε μόνο τελικα 3ης μέρας.Καλο ειναι μου είπαν αλλά θα το δούμε κ αύριο.

Κοπέλα μου μην απογοητεύεσαι ίσως αυτό το ένα να είναι το τυχερό σου, αλλά και αν δεν συμβεί τώρα, θα ξανά προσπαθήσεις και θα πάει σίγουρα πολύ καλύτερα!! Ήταν η πρώτη σου προσπάθεια; Σου έδωσε κάποια εξήγηση ο γιατρός σου, που μπορεί να οφείλεται;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Είναι πολύ ευχάριστο και συγκινητικό να θέλουν να σε βοηθήσουν τόσο κορίτσια που δεν σε ξέρουν καν. Εγώ μπορώ να πω εδώ μέσα ξεστραβωθηκα σε πολλά πράγματα. Αυτά που έστειλες τα έχω διαβάσει και εγώ. Αφορούν όμως κοπέλες με χαμηλή ωοθηκική ανεπάρκεια και υψηλή FSH. Θεωρώ ότι είναι σχετικά καλές οι εξετάσεις μου. ΑΜΗ 2,1 FSH 6,1 LH 5,2 οιστραδιόλη σχετικά καλή στην αρχή του κύκλου. TSH 2,2. Οι ορμόνες μου λειτουργούν σχετικά καλά ακόμα απόδειξη ότι έμεινα έγκυος με φυσική σύλληψη δύο φορές μετά τα 42. Και ωάρια παίρνω ούτε αυτό είναι το πρόβλημα. Ποιοτικά άντε να πετύχεις το ένα το καλό βέβαια.... αλλά εξήγησε μου εσύ τις αποτυχίες από τη δότρια.... 6 έμβρυα μου έδωσε κι όχι άριστα. Μη σου πω ότι εγώ τα πήγα πολύ καλύτερα από τη δότρια... Ας μην είμαι όμως ματαιόδοξη κι ας μείνω προσγειωμένη.  Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω η να ψάξω. Μόνο η ρημάδα η τύχη που δεν με θέλει!!!

Αφού μενεις έγκυος θα τα καταφέρεις μωρό μου αλήθεια μην το βάζεις κάτω!εύχομαι τα καλύτερα ♥️ θα γυρίσει η τύχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσια πόσο δύσκολος είναι ο δρόμος μας.Διαβαζω κ τις δικές σας τις ιστορίες κ στεναχωριέμαι.Εμενα ενα εμβρυακι μου εμεινε μόνο τελικα 3ης μέρας.Καλο ειναι μου είπαν αλλά θα το δούμε κ αύριο.

Ωραία μια χαρά αν δεν θέλεις να βάλεις 1 μόνο θα ξανά κάνεις διέγερση για να μαζέψεις κι άλλα.μπορει αυτό να είναι το τυχερό σου!απλά γιατί με τόσα πολλά έγινε αυτό?ρώτησες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ριρίκα είπε:

Κοπέλα μου μην απογοητεύεσαι ίσως αυτό το ένα να είναι το τυχερό σου, αλλά και αν δεν συμβεί τώρα, θα ξανά προσπαθήσεις και θα πάει σίγουρα πολύ καλύτερα!! Ήταν η πρώτη σου προσπάθεια; Σου έδωσε κάποια εξήγηση ο γιατρός σου, που μπορεί να οφείλεται;;

Όχι δε μίλησα με τον γιατρό μου ακόμα.Με τον εμβρυολογο μιλησα χτες αλλά δε μου έδωσε κάποια εξήγηση.Ηταν η πρώτη μου προσπάθεια ναι.Σ'ευχαριστω για το ενδιαφέρον.Εσυ σε τι φάση είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Ναι ναι φίλη αυτό εννουσα. Δεν μπορεί να ξεκινήσει νέο κύκλο. Όσες κοπέλες έχουν ήδη αρχίσει προφανώς κ κάνουν, αλίμονο με τόσα φάρμακα να τις σταματούσαν! 

Εσύ μίλησες με το γιατρό; πως είσαι; 

Αχ έχετε ακούσει πόσο καιρό θα πάρει περίπου η αναμονή αυτή;;; πω πω βρε κορίτσια όλα του γάμου δύσκολα, μας έκατσε κ αυτό τώρα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris μου γλυκια... Τι ταλαιπωρια ειναι αυτη...ημαρτον!

Λενε οτι υπαρχει τμημα καθ' εξιν αποβολων στο Ελενας και μαλιστα πολυ καλο, μηπως να πας εκει να δεις τι εχουν να σου πουν; 

Ευχομαι πραγματικα να βρεις μισ ακρη και να τελειωσει αυτο το το μαρτυριο. Σου στελνω ολη μου τη θετικη σκεψη. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Takira είπε:

Ωραία μια χαρά αν δεν θέλεις να βάλεις 1 μόνο θα ξανά κάνεις διέγερση για να μαζέψεις κι άλλα.μπορει αυτό να είναι το τυχερό σου!απλά γιατί με τόσα πολλά έγινε αυτό?ρώτησες?

Κορίτσι δε με πήρε κανείς τηλ να με ενημερώσει.Εγω πήρα τηλ στις 3:30 μιας κ ξέρω ότι 4 κλείνουν.Με μια κοπέλα μιλησα η οποία μ'ενημερωσε αλλά δν ξέρω αν ήταν εμβρυολογος.Θα επικοινωνήσω με τον γιατρό μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...