Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 19 ώρες, ο/η Katerina32 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.. Έχω μέρες να γράψω, ομως σας διαβάζω καθημερινά. Σκέφτηκα να κάνω ένα update της κατάστασης μου. Από τον πρώτο μου υπέρηχο φάνηκαν δύο σακοι, όπως πολλοί σωστά προβλεψατε όλες 😊 Αλλά μαζί φάνηκε και μια αποκόλληση οπότε ο γιατρός μου συνέστησε αμέσως ξάπλα και ούτε βάρη, ούτε δουλειά τπτ. Για καλή μου τύχη μέσα σ αυτές τις δύσκολες στιγμές που ζούμε σαν χώρα, μόλις βγήκαν τα πρώτα μέτρα για κλείσιμο σχολείων, περιελάμβανε και τη δική μου δουλειά μιας και είμαι νηπιαγωγός σε ιδιωτικό παιδικό σταθμό. Οπότε ξεκίνησε αμέσως και η δική μου καραντίνα. Χθες, Παρασκευή, ακούσαμε τις καρδούλες τους...και η αποκόλληση είχε εξαφανιστεί 😍 Ο άντρας μου είναι τρελαμένος από τη χαρά του, όπως κι εγώ φυσικά απλά εγώ είμαι φύσει συγκρατημένη. Το μόνο πρόβλημα είναι οι αναγούλες... Δύσκολα ηρεμω, δεν μπορώ να φάω τίποτα, οτιδήποτε και αν σκεφτώ σε φαγητό με πιάνει κόμπος στο λαιμό 😔 Κάποιες μέρες λίγο καλύτερα, αλλά γενικά δυσκολεύομαι πολύ. Με παιδευουν τα παιζακια μου από τώρα..., αλλά χαλάλι τους. Προσεύχομαι κάθε μέρα να πάνε όλα καλά μεχρι το τέλος. ❤️ Ααα και είμαι 6εβδ και 4 μερες (αυτό με το μέτρημα βάσει τελευταίας περιοδου δεν το καταλαβαίνω αλλά ότι μου λένε σας λέω).. Αυτά από εμένα... 🙏❤️

Πολύ όμορφα νέα!!!! Μπράβο!!! Όσο για τις αναγούλες,υπομονή!!! Να προσεχεις κ μείνε μέσα εννοείται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσια γεια σας!Σας διαβάζω συνέχεια.Ειμαι παλιό μέλος κ με κάποιες κοπέλες απ' αυτό το group έχουμε μιλήσει όσο ήμαστε στο διπλανό group-στις προσπάθειες φυσικης σύλληψης.(Ισως με θυμούνται😉)Επιτελους κ εγώ προχώρησα σε εξωσωματική μετά από κάποια εμποδια κ χθες έκανα ωοληψια.Μου πηραν 12ωαρια κ σήμερα με πηρε ο εμβρυολογος κ μου είπε ότι από τα 12 τα 6 ήταν ώριμα αλλά κ αυτά τα 6 δν έχουν ολοκληρώσει τη γονιμοποίηση τους.Καπως μου το είπε αλλα δε θυμάμαι.Παντως μου είπε ότι σίγουρα δεν είναι κάτι καλό.Ειμαι να τρελαθώ,δν έχω που να μιλησω πέρα απ'τον άντρα μου.Μου είπαν ότι θα ξανά μιλήσουμε αύριο να δούμε πως θα έχουν εξελιχθεί.Ειναι δυνατόν κορίτσια να γονιμοποιηθουν μετα από δύο μέρες; Εσείς το έχετε ξανακουσει αυτό;

 

Κοπέλα μου καταρχήν προσπάθησε να ηρεμήσεις δεν μπορεί και τα 6 να μην είναι καλά!εγώ είχα μόνο 7 στον υπέρηχο στην ωοληψια είχα 5 και ήταν 4 τα ώριμα.γονιμοποιηθηκαν μόνο τα 3 και προχώρησαν τα 2.και ήταν και τα τυχερά μου!μην αγχώνεσαι αλήθεια περίμενε να δεις τι θα σου πει αύριο και είμαι σίγουρη ότι θα είναι όλα καλά.παρε βαθιές ανάσες και σκέψου θετικά!!!!!εύχομαι ότι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Καλημέρα! !Που χάθηκες εσύ? ?

Εμείς από 2 εκ στο ml και αγωγή από πέρσι το Μάρτιο καταφέραμε τον Ιανουάριο να φτάσουμε στα 8 εκ.το ml.

Καταψυξαμε και το δείγμα για να είμαστε σίγουροι μη τυχόν κι αλλάξει ως την ωοληψια προς το χειρότερο. 

Πάντως κοπέλα μου στο φυσικό το ένα ωαριο δεν είχατε θέμα στη μικρογονιμοποιηση?Γιατί εμείς στο φυσικό δεν πετύχαμε γονιμοποιηση με icsi.

Καλά είμαι κορίτσι δουλειά από το σπίτι κι μαΖι και ο μικρός πολύ δύσκολο .... 

εγω κάνω φυσικούς 3,5 χρόνια . Δεν παίζει ρόλο που είναι ένα .... είναι αυτό που παράγει το σώμα σου από μόνο του !!!δεν είχαμε θέμα στην μικρό γονιμοποίηση ποτέ ... έχει τύχει να είναι κυστικο , να είναι ανώριμο , να μην προχωρήσει όλα μας έχουν τύχει ... Το τελευταίο 5 μέρα και ήταν ακόμα μοριδιο 

Ότι θέλεις μου λες .....

στις πριν 4 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσια γεια σας!Σας διαβάζω συνέχεια.Ειμαι παλιό μέλος κ με κάποιες κοπέλες απ' αυτό το group έχουμε μιλήσει όσο ήμαστε στο διπλανό group-στις προσπάθειες φυσικης σύλληψης.(Ισως με θυμούνται😉)Επιτελους κ εγώ προχώρησα σε εξωσωματική μετά από κάποια εμποδια κ χθες έκανα ωοληψια.Μου πηραν 12ωαρια κ σήμερα με πηρε ο εμβρυολογος κ μου είπε ότι από τα 12 τα 6 ήταν ώριμα αλλά κ αυτά τα 6 δν έχουν ολοκληρώσει τη γονιμοποίηση τους.Καπως μου το είπε αλλα δε θυμάμαι.Παντως μου είπε ότι σίγουρα δεν είναι κάτι καλό.Ειμαι να τρελαθώ,δν έχω που να μιλησω πέρα απ'τον άντρα μου.Μου είπαν ότι θα ξανά μιλήσουμε αύριο να δούμε πως θα έχουν εξελιχθεί.Ειναι δυνατόν κορίτσια να γονιμοποιηθουν μετα από δύο μέρες; Εσείς το έχετε ξανακουσει αυτό;

 

Δεν το έχω ξανακούσει ρε κόριτσι μου ... την επόμενη μέρα είτε έχουν είτε δεν έχουν γονιμοποιηθεί ..... σε ποιο κέντρο είσαι ;;;; Έχετε θέμα με το σπερμα ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Katerina32 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.. Έχω μέρες να γράψω, ομως σας διαβάζω καθημερινά. Σκέφτηκα να κάνω ένα update της κατάστασης μου. Από τον πρώτο μου υπέρηχο φάνηκαν δύο σακοι, όπως πολλοί σωστά προβλεψατε όλες 😊 Αλλά μαζί φάνηκε και μια αποκόλληση οπότε ο γιατρός μου συνέστησε αμέσως ξάπλα και ούτε βάρη, ούτε δουλειά τπτ. Για καλή μου τύχη μέσα σ αυτές τις δύσκολες στιγμές που ζούμε σαν χώρα, μόλις βγήκαν τα πρώτα μέτρα για κλείσιμο σχολείων, περιελάμβανε και τη δική μου δουλειά μιας και είμαι νηπιαγωγός σε ιδιωτικό παιδικό σταθμό. Οπότε ξεκίνησε αμέσως και η δική μου καραντίνα. Χθες, Παρασκευή, ακούσαμε τις καρδούλες τους...και η αποκόλληση είχε εξαφανιστεί 😍 Ο άντρας μου είναι τρελαμένος από τη χαρά του, όπως κι εγώ φυσικά απλά εγώ είμαι φύσει συγκρατημένη. Το μόνο πρόβλημα είναι οι αναγούλες... Δύσκολα ηρεμω, δεν μπορώ να φάω τίποτα, οτιδήποτε και αν σκεφτώ σε φαγητό με πιάνει κόμπος στο λαιμό 😔 Κάποιες μέρες λίγο καλύτερα, αλλά γενικά δυσκολεύομαι πολύ. Με παιδευουν τα παιζακια μου από τώρα..., αλλά χαλάλι τους. Προσεύχομαι κάθε μέρα να πάνε όλα καλά μεχρι το τέλος. ❤️ Ααα και είμαι 6εβδ και 4 μερες (αυτό με το μέτρημα βάσει τελευταίας περιοδου δεν το καταλαβαίνω αλλά ότι μου λένε σας λέω).. Αυτά από εμένα... 🙏❤️

Ήμουν σίγουρη για τα διδυμάκια .... αυτός ο σφακ μα σε όλες δίδυμα εκτός από μένα τον άτιμο για να παιδεύομαι 😂😂😂😂😂

καιβεγω είχα αποκόλληση στη αρχή και είχα ένα ..... και όλα πήγαν ΚΑΤ ευχήν ...

με το καλό αγάπη μου γλυκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Takira είπε:

Κοπέλα μου καταρχήν προσπάθησε να ηρεμήσεις δεν μπορεί και τα 6 να μην είναι καλά!εγώ είχα μόνο 7 στον υπέρηχο στην ωοληψια είχα 5 και ήταν 4 τα ώριμα.γονιμοποιηθηκαν μόνο τα 3 και προχώρησαν τα 2.και ήταν και τα τυχερά μου!μην αγχώνεσαι αλήθεια περίμενε να δεις τι θα σου πει αύριο και είμαι σίγουρη ότι θα είναι όλα καλά.παρε βαθιές ανάσες και σκέψου θετικά!!!!!εύχομαι ότι καλύτερο!

Σ'ευχαριστω για την απάντηση κοπέλα μου!Με το καλό τα μωρά σου,εγώ για την ώρα προσεύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Καλά είμαι κορίτσι δουλειά από το σπίτι κι μαΖι και ο μικρός πολύ δύσκολο .... 

εγω κάνω φυσικούς 3,5 χρόνια . Δεν παίζει ρόλο που είναι ένα .... είναι αυτό που παράγει το σώμα σου από μόνο του !!!δεν είχαμε θέμα στην μικρό γονιμοποίηση ποτέ ... έχει τύχει να είναι κυστικο , να είναι ανώριμο , να μην προχωρήσει όλα μας έχουν τύχει ... Το τελευταίο 5 μέρα και ήταν ακόμα μοριδιο 

Ότι θέλεις μου λες .....

Δεν το έχω ξανακούσει ρε κόριτσι μου ... την επόμενη μέρα είτε έχουν είτε δεν έχουν γονιμοποιηθεί ..... σε ποιο κέντρο είσαι ;;;; Έχετε θέμα με το σπερμα ;;;

Στο institute of life,το οποίο υποτίθεται έχει πολύ καλό εμβρυολογικο.Με το σπέρμα είχαμε ένα θέμα με την κινητικότητα μόνο,όχι με τις μορφές ή με τον αριθμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Στο institute of life,το οποίο υποτίθεται έχει πολύ καλό εμβρυολογικο.Με το σπέρμα είχαμε ένα θέμα με την κινητικότητα μόνο,όχι με τις μορφές ή με τον αριθμό.

Γειά σου κορίτσι! Σε θυμάμαι από το διπλανό γκρουπ! Τελικά όλες εδώ... Είχα παρόμοιο θέμα. Μου πήραν 9, 6ωριμα κ τελικά γονιμοποίηση μόνο 2! Προχώρησαν κ τα καταψυξαμε. Ο γιατρός μου με είχε πολύ από κοντα κ σε 3 μήνες αποφάσισε να μου κάνει κ άλλη διέγερση, πήρε 14 κ γονιμοποίηση μόνο 5! Όμως τι γίνονταν σε μένα, ό,τι γονιμοποιηθει προχώραγε. Οπότε τελικά μαζεύτηκαν 7... Κάποια τα απορριψαμε γιατί κάναμε έλεγχο, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα. Θέλω να πω ότι μπορεί να έχεις θέμα κ εσύ στη γονιμοποίηση κ μετα να πηγαίνουν σφαίρα. Σε μένα έτσι έγινε! Μου εξήγησαν ποιο ήταν το θέμα μου, θα σου έλεγα να προσπαθήσεις να σου πουν κ σενα! Επίσης πολλές κοπέλες με αυτά τα 2 ή 3 έπιασαν! Όπως είπε κ η Τακιρα παραπάνω. Απλά εγώ είχα αχωθει πολύ κ ήθελα να διασφαλισω κάτι παραπάνω τώρα που είχα πολλα (είμαι 38).

Τωρα σε αυτό που είπες υποψιάζομαι ότι δεν είχαν κ τα 6 τους 2 πυρήνες που πρέπει αλλά ίσως μόνο 1 (την πρώτη μέρα πρέπει ιδανικά 2). Κ τι γίνεται υπάρχει περίπτωση να φτιάξει μετά ή να έχει 2 κ να μην φαίνεται ακόμα καλά. Την 3η μέρα θα δουν ξεκάθαρα πόσους πυρήνες έχουν κ αν την πρώτη μέρα γονιμοποιηθηκαν δλδ διαιρεθηκαν σωστά. Αν όλα πήγαν καλά την 3η μέρα θα έχουν 5 έως 10 πυρήνες ή μπορεί κ να έχουν ήδη γίνει μοριδια. Αν μιλήσετε 2η μέρα θα έχουν 4 πυρήνες. Γιαυτό σου λένε θα τα δουν κ θα σου πουν... 

Εξωσωματική για το σπέρμα κάνατε κορίτσι; σε μπερδεύω με άλλη μάλλον που έλεγε ότι θα κάνει παύση περιόδου λόγω ενδομητριωσης ή εσύ το έλεγες; συγνώμη αλλά πάει καιρός! 

Εύχομαι να έχεις σύντομα ευχάριστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Γειά σου κορίτσι! Σε θυμάμαι από το διπλανό γκρουπ! Τελικά όλες εδώ... Είχα παρόμοιο θέμα. Μου πήραν 9, 6ωριμα κ τελικά γονιμοποίηση μόνο 2! Προχώρησαν κ τα καταψυξαμε. Ο γιατρός μου με είχε πολύ από κοντα κ σε 3 μήνες αποφάσισε να μου κάνει κ άλλη διέγερση, πήρε 14 κ γονιμοποίηση μόνο 5! Όμως τι γίνονταν σε μένα, ό,τι γονιμοποιηθει προχώραγε. Οπότε τελικά μαζεύτηκαν 7... Κάποια τα απορριψαμε γιατί κάναμε έλεγχο, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα. Θέλω να πω ότι μπορεί να έχεις θέμα κ εσύ στη γονιμοποίηση κ μετα να πηγαίνουν σφαίρα. Σε μένα έτσι έγινε! Μου εξήγησαν ποιο ήταν το θέμα μου, θα σου έλεγα να προσπαθήσεις να σου πουν κ σενα! Επίσης πολλές κοπέλες με αυτά τα 2 ή 3 έπιασαν! Όπως είπε κ η Τακιρα παραπάνω. Απλά εγώ είχα αχωθει πολύ κ ήθελα να διασφαλισω κάτι παραπάνω τώρα που είχα πολλα (είμαι 38).

Τωρα σε αυτό που είπες υποψιάζομαι ότι δεν είχαν κ τα 6 τους 2 πυρήνες που πρέπει αλλά ίσως μόνο 1 (την πρώτη μέρα πρέπει ιδανικά 2). Κ τι γίνεται υπάρχει περίπτωση να φτιάξει μετά ή να έχει 2 κ να μην φαίνεται ακόμα καλά. Την 3η μέρα θα δουν ξεκάθαρα πόσους πυρήνες έχουν κ αν την πρώτη μέρα γονιμοποιηθηκαν δλδ διαιρεθηκαν σωστά. Αν όλα πήγαν καλά την 3η μέρα θα έχουν 5 έως 10 πυρήνες ή μπορεί κ να έχουν ήδη γίνει μοριδια. Αν μιλήσετε 2η μέρα θα έχουν 4 πυρήνες. Γιαυτό σου λένε θα τα δουν κ θα σου πουν... 

Εξωσωματική για το σπέρμα κάνατε κορίτσι; σε μπερδεύω με άλλη μάλλον που έλεγε ότι θα κάνει παύση περιόδου λόγω ενδομητριωσης ή εσύ το έλεγες; συγνώμη αλλά πάει καιρός! 

Εύχομαι να έχεις σύντομα ευχάριστα! 

Αγαπημένη μου τι κανείς ;;;; Ποτέ προχωράς .... σε πρόλαβαν οι εξελίξεις και σένα ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Στο institute of life,το οποίο υποτίθεται έχει πολύ καλό εμβρυολογικο.Με το σπέρμα είχαμε ένα θέμα με την κινητικότητα μόνο,όχι με τις μορφές ή με τον αριθμό.

Ειλικρινά δεν ξέρω τι να σου πω .... άσε να δεις και αύριο τι θα σου πουν ...... στον ψάθα είσαι ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημενη @Tokyo πολύ καλά θυμάσαι.Κ τα δικα σου νεα τα διαβαζω μη νομίζεις,αφού σας διάβαζα όλο το καιρό!Κ με το σπέρμα είχαμε θέμα κ εγώ έβγαλα κύστη ενδομητριωσης κ έκανα διακοπή περιόδου για 3μηνες.Περιοδος ξανά μου ήρθε τον Δεκέμβριο.Ηταν να κάνω διεργεση τον Φεβρουάριο αλλά εκείνες τις μέρες που ήταν να ξεκινήσω ανέβασα πυρετό οπότε πήγα Μάρτιο.Παντως στο τηλ κάτι μου ανέφερε για πολικό;;δε θυμάμαι γιατί δν κατάλαβα όπως είπα πιο πάνω. 

@Papadakis είμαι με τον κ.Πολυζο.Παντως πραγματικά αν δν προχωρήσει τπτ,είμαι για αναζήτηση κέντρου.Δεν θα συνεχίσω ούτε με τον ίδιο γιατρό ούτε με το ίδιο κέντρο,όσο κ αν έχω ακούσει τα καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Ήμουν σίγουρη για τα διδυμάκια .... αυτός ο σφακ μα σε όλες δίδυμα εκτός από μένα τον άτιμο για να παιδεύομαι 😂😂😂😂😂

καιβεγω είχα αποκόλληση στη αρχή και είχα ένα ..... και όλα πήγαν ΚΑΤ ευχήν ...

με το καλό αγάπη μου γλυκια

Αχ καρδούλα μου Σ ευχαριστώ τόσο πολύ ❤️ ❤️ ❤️ Εύχομαι για όλες, σε όποιο στάδιο και αν βρίσκονται, μόνο τα καλύτερα. Μας αξίζει και με το παραπάνω. 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Αγαπημενη @Tokyo πολύ καλά θυμάσαι.Κ τα δικα σου νεα τα διαβαζω μη νομίζεις,αφού σας διάβαζα όλο το καιρό!Κ με το σπέρμα είχαμε θέμα κ εγώ έβγαλα κύστη ενδομητριωσης κ έκανα διακοπή περιόδου για 3μηνες.Περιοδος ξανά μου ήρθε τον Δεκέμβριο.Ηταν να κάνω διεργεση τον Φεβρουάριο αλλά εκείνες τις μέρες που ήταν να ξεκινήσω ανέβασα πυρετό οπότε πήγα Μάρτιο.Παντως στο τηλ κάτι μου ανέφερε για πολικό;;δε θυμάμαι γιατί δν κατάλαβα όπως είπα πιο πάνω. 

@Papadakis είμαι με τον κ.Πολυζο.Παντως πραγματικά αν δν προχωρήσει τπτ,είμαι για αναζήτηση κέντρου.Δεν θα συνεχίσω ούτε με τον ίδιο γιατρό ούτε με το ίδιο κέντρο,όσο κ αν έχω ακούσει τα καλύτερα.

Γράψε μας αύριο να μας πεις .....

Ο λόγος που κάνετε εξωσωματική είναι μόνο η κίνηση στα σπερματοζωάρια του άντρα σου ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Γράψε μας αύριο να μας πεις .....

Ο λόγος που κάνετε εξωσωματική είναι μόνο η κίνηση στα σπερματοζωάρια του άντρα σου ;;;

Όχι μόνο αυτό.Περυσι τέτοιο καιρό διαπίστωσα ότι έχω μια κύστη ενδομητριωσης στη δεξιά μου ωοθήκη.Καναμε καποιες προσπάθειες με στοχευμένες επαφές αλλά τπτ κ έτσι είπαμε να κάνω διακοπή περιοδου πρώτα κ μετά εξωσωματική.Θα σας ενημερώσω αύριο.Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Σ'ευχαριστω για την απάντηση κοπέλα μου!Με το καλό τα μωρά σου,εγώ για την ώρα προσεύχομαι!

Καλημέρα ναι καλά κάνεις κοπέλα μου όταν σε πάρει η έμβρυολογος στείλε μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis με πρόλαβαν! σπίτι και σε αναμονή!!! από τη μία είναι σπαστικό από την άλλη οκ αφού είναι εκεί και περιμένουν ας περάσει πρώτα η μπόρα

@Soulful δεν ξέρω... κάτι με διαίρεση του ωαρίου είναι αυτό αλλά τώρα ξυπνάς μνήμες σχολικης βιολογιας... καλύτερα να σου εξηγήσουν! Εγώ είμαι στο μητέρα (institute of life και αυτό) και είμαι ευχαριστημένη. Το Ιασώ πάντως κ ο γιατρός σου είναι πολύ καλά, καμιά φορά δυστυχώς δεν είναι θέμα χειρισμών αλλά οργανισμού κ τύχης. Εγώ πχ είχα 2 διαφορετικά αποτελέσματα στο ίδιο κέντρο κ γιατρό. Αν εμπιστεύεσαι το γιατρό σου συζήτα μαζί του τι μπορεί να πήγε στραβά κ τι μπορείτε να κάνετε από εδώ και πέρα (αν χρειαστεί δλδ). Καλά αποτελέσματα σήμερα! Θα περιμένουμε!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια επειδή έχω χάσει αυτές τις μέρες τα νέα μας, και εσύ @Takira δίδυμα έχεις; αν κατάλαβα καλά κ κάτσει κ της @koukou84 θα έχει γίνει ρεκόρ ❤️❤️❤️

Επίσης νομίζω ότι εκείνο το πινακάκι δεν έχει νόημα σε αυτή τη φάση, ας βάλουμε μόνο τις έγκυες να βλέπουμε τα ευχάριστα! 

@kppm πως είσαι;;; πως πάει η εγκυμοσυνη; @konstantinaVEεσύ; ελπίζω κορίτσια όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια επειδή έχω χάσει αυτές τις μέρες τα νέα μας, και εσύ @Takira δίδυμα έχεις; αν κατάλαβα καλά κ κάτσει κ της @koukou84 θα έχει γίνει ρεκόρ ❤️❤️❤️

Επίσης νομίζω ότι εκείνο το πινακάκι δεν έχει νόημα σε αυτή τη φάση, ας βάλουμε μόνο τις έγκυες να βλέπουμε τα ευχάριστα! 

@kppm πως είσαι;;; πως πάει η εγκυμοσυνη; @konstantinaVEεσύ; ελπίζω κορίτσια όλα καλά! 

Γλυκούλα μου Καλημερααα!!!!!εγώ θα μάθω την Πέμπτη τι γίνεται θα πάω για τον υπέρηχο.μακαρι να έχω και εγώ δυδιμακια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/3/2020 at 11:17 ΜΜ, ο/η Papadakis είπε:

Όχι αγάπη τιμές του σπερμοδιαγρμαματος εννοούσα 

Αχ τώρα το είδα δεν ξέρω γιατί.στο πρώτο τα ακίνητα ήταν 65%και μετά ήταν στο 2 ήταν 45%.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσια γεια σας!Σας διαβάζω συνέχεια.Ειμαι παλιό μέλος κ με κάποιες κοπέλες απ' αυτό το group έχουμε μιλήσει όσο ήμαστε στο διπλανό group-στις προσπάθειες φυσικης σύλληψης.(Ισως με θυμούνται😉)Επιτελους κ εγώ προχώρησα σε εξωσωματική μετά από κάποια εμποδια κ χθες έκανα ωοληψια.Μου πηραν 12ωαρια κ σήμερα με πηρε ο εμβρυολογος κ μου είπε ότι από τα 12 τα 6 ήταν ώριμα αλλά κ αυτά τα 6 δν έχουν ολοκληρώσει τη γονιμοποίηση τους.Καπως μου το είπε αλλα δε θυμάμαι.Παντως μου είπε ότι σίγουρα δεν είναι κάτι καλό.Ειμαι να τρελαθώ,δν έχω που να μιλησω πέρα απ'τον άντρα μου.Μου είπαν ότι θα ξανά μιλήσουμε αύριο να δούμε πως θα έχουν εξελιχθεί.Ειναι δυνατόν κορίτσια να γονιμοποιηθουν μετα από δύο μέρες; Εσείς το έχετε ξανακουσει αυτό;

 

Καλημέρα φίλη μου.. φυσικά κ σε θυμάμαι εγώ .. κ εγώ στο κλαμπ της εξωσωματικής πλέον... Τώρα με τις απαγορεύσεις κάνουν ωοληψιες? 

Σε ποιο κέντρο είσαι??  Όλα καλά θα πάνε θα σ πούνε κ τα υπόλοιπα κορίτσια που ξέρουν κάτι παραπάνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/3/2020 at 11:15 ΜΜ, ο/η Katerina32 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.. Έχω μέρες να γράψω, ομως σας διαβάζω καθημερινά. Σκέφτηκα να κάνω ένα update της κατάστασης μου. Από τον πρώτο μου υπέρηχο φάνηκαν δύο σακοι, όπως πολλοί σωστά προβλεψατε όλες 😊 Αλλά μαζί φάνηκε και μια αποκόλληση οπότε ο γιατρός μου συνέστησε αμέσως ξάπλα και ούτε βάρη, ούτε δουλειά τπτ. Για καλή μου τύχη μέσα σ αυτές τις δύσκολες στιγμές που ζούμε σαν χώρα, μόλις βγήκαν τα πρώτα μέτρα για κλείσιμο σχολείων, περιελάμβανε και τη δική μου δουλειά μιας και είμαι νηπιαγωγός σε ιδιωτικό παιδικό σταθμό. Οπότε ξεκίνησε αμέσως και η δική μου καραντίνα. Χθες, Παρασκευή, ακούσαμε τις καρδούλες τους...και η αποκόλληση είχε εξαφανιστεί 😍 Ο άντρας μου είναι τρελαμένος από τη χαρά του, όπως κι εγώ φυσικά απλά εγώ είμαι φύσει συγκρατημένη. Το μόνο πρόβλημα είναι οι αναγούλες... Δύσκολα ηρεμω, δεν μπορώ να φάω τίποτα, οτιδήποτε και αν σκεφτώ σε φαγητό με πιάνει κόμπος στο λαιμό 😔 Κάποιες μέρες λίγο καλύτερα, αλλά γενικά δυσκολεύομαι πολύ. Με παιδευουν τα παιζακια μου από τώρα..., αλλά χαλάλι τους. Προσεύχομαι κάθε μέρα να πάνε όλα καλά μεχρι το τέλος. ❤️ Ααα και είμαι 6εβδ και 4 μερες (αυτό με το μέτρημα βάσει τελευταίας περιοδου δεν το καταλαβαίνω αλλά ότι μου λένε σας λέω).. Αυτά από εμένα... 🙏❤️

Αχ τι ωραίο κουράγιο που μας δίνεις!!!!! Να σου πάνε όλα υπέροχα με τα διδυμακια σου!!!! Και στα δικά μας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ένταξει αυτό που ζω δεν υπάρχει! Δεν λέει να τελειώσει... πάνω που έλεγα ωραία ξεμπέρδεψα μου ήρθε περίοδος το Σάββατο με χοριακή 155 την Παρασκευή... πάω σήμερα με κανονική περίοδο και αίμα κάνω χοριακή και έχω 255!!! Άλλο σοκ!! Με είδαν με υπέρηχο και ο γιατρός μου και ο Μαστ....και τώρα πλέον υποψιάζονται εξωμήτριο... Αύριο πάω για απόξεση και ξανά χοριακή κι αν δεν πέσει μου παν ότι θα μου δώσουν κάτι χάπια μεθοτρεξατης κάτι τέτοιο.... Ρε Παναγία μου!!! @Karamela! Βοήθεια!! Σε σένα τί έκαναν και ξεμπέρδεψες; Τα χω παίξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα φίλη μου.. φυσικά κ σε θυμάμαι εγώ .. κ εγώ στο κλαμπ της εξωσωματικής πλέον... Τώρα με τις απαγορεύσεις κάνουν ωοληψιες? 

Σε ποιο κέντρο είσαι??  Όλα καλά θα πάνε θα σ πούνε κ τα υπόλοιπα κορίτσια που ξέρουν κάτι παραπάνω.. 

@lactaki μου ισα ίσα πρόλαβα.Ειχα ξεκινήσει τα φάρμακα όταν ξεκίνησαν οι απαγορεύσεις,γι'αυτό κ έκανα ωοληψια.Αλλιως κατα τα άλλα εχουν σταματήσει όλα επ'αοριστον!Στο institute of life είμαι κ το Σάββατο είχε πολύ κόσμο η αλήθεια είναι.Πολλες γυναίκες για ωολυψια.

Εν τω μεταξύ ακόμα δν έχω νέα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

@lactaki μου ισα ίσα πρόλαβα.Ειχα ξεκινήσει τα φάρμακα όταν ξεκίνησαν οι απαγορεύσεις,γι'αυτό κ έκανα ωοληψια.Αλλιως κατα τα άλλα εχουν σταματήσει όλα επ'αοριστον!Στο institute of life είμαι κ το Σάββατο είχε πολύ κόσμο η αλήθεια είναι.Πολλες γυναίκες για ωολυψια.

Εν τω μεταξύ ακόμα δν έχω νέα...

Όλα καλά θα πάνε , μη μου αγχώνεσαι εδώ όλες στηρίζουμε η μία την άλλη κ μαθαίνουμε μέσα απ' τις συζητήσεις μας.. εγώ δε πρόλαβα καν να ξεκινήσω στο μήνα προετοιμασίας ήμουν .. ας ελπίσουμε ότι θα πάνε όλα καλά κ θα περάσει η μπορΑ!!!! Κ θα ξεκινήσουμε ξανά να φθάσουμε στο στόχο μας χωρίς εμπόδια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Όλα καλά θα πάνε , μη μου αγχώνεσαι εδώ όλες στηρίζουμε η μία την άλλη κ μαθαίνουμε μέσα απ' τις συζητήσεις μας.. εγώ δε πρόλαβα καν να ξεκινήσω στο μήνα προετοιμασίας ήμουν .. ας ελπίσουμε ότι θα πάνε όλα καλά κ θα περάσει η μπορΑ!!!! Κ θα ξεκινήσουμε ξανά να φθάσουμε στο στόχο μας χωρίς εμπόδια.. 

Σ'ευχαριστω κορίτσι μου καλό,ξέρω ότι δν πρόλαβες, ναι.Ουτε την επιτροπή πρόλαβες,έτσι δν είναι;ή θυμάμαι λάθος;Είσαι κ εσύ στο γιατρό της @Tokyo;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κορίτσια!! Πολύ χαίρομαι για τις εγκυούλες!! Να πάνε όλα πολύ πολύ καλά και στις δυο σας!! Είστε η ελπίδα μας :)

Εμείς είχαμε μια ελπίδα αυτές τις μέρες για κάτι, αλλά έφαγα πολλή πίεση από διάφορα και κυρίως τη δουλειά. Τους είπα ότι είμαι άρρωστη (για να κάνω πρώτα ένα τεστ και να δω τι γίνεται) κι εκείνοι προσπαθούσαν να με εκβιάσουν να πάω.. ένιωσα πολύ άσχημα μ'όλο αυτό κι έκτοτε τα συμπτώματα δεν συνεχίζονται :( Οπότε στενοχωρηθήκαμε κι αποφασίσαμε αντί να προχωρήσουμε σε ωοληψία μετά το Πάσχα που σχεδιάζαμε αρχικά, να ξεκινήσω τα φάρμακα σε λίγες μέρες που είναι το τέλος του κύκλου μου. Βέβαια αυτό με την προϋπόθεση ότι στο τέλος της εβδομάδας που θα δώσουν ξανά οδηγίες στους γιατρούς, δεν θα απαγορεύσουν και την ωοληψία.

Γενικά εμπιστεύομαι τον γιατρό μου, είναι στο μητέρα, αλλά ήθελα σε κάποια θέματα να έχω άποψη μόνη μου. Γενικά είστε υπέρ της μεταφοράς στον ίδιο κύκλο με φρέσκα έμβρυα; Γιατί ο γιατρός μου είπε ότι το σκέφτεται κι αυτό σαν ενδεχόμενο σ'εμένα (αυτά μου τα είπε φυσικά πριν αρχίσουν οι απαγορεύσεις)..

Επίσης, να σας πω ότι θα κάνουμε βραχύ πρωτόκολλο με ανταγωνιστές, όπως έλεγες @Tokyo ότι είναι το καλύτερο για μας. Αλήθεια, εσύ έκανες το ίδιο πρωτόκολλο και στις δύο διεγέρσεις σου; Και ήταν τελείως τυχαίο που είχες διαφορετικά αποτελέσματα στην κάθε μία; Αν επιτρέπεται, περίπου τι ποσότητα σου έδωσε; Ελπίζω να μην ενοχλώ που στα ρωτάω αυτά. Απλά επειδή θυμάμαι ότι ξεκινήσαμε με κάποια παρόμοια δεδομένα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...