Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η Takira είπε:

Γλυκιά μου καλημέρα ευχαριστώ πολύ πολύ ❤️ ο άντρας μου δεν είχε θέμα σοβαρό είχε ένα πρώτο σπερμοδιαγραμμα σχετικό μέτριο.η κινητικότητα δεν ήταν καλή τότε.αρχιζει τις βιταμίνες κ σωστή διατροφή πολλά φρούτα βασικά κ στο 2 σπερμοδιαγραμμα βγήκε ταβάνι.μεσα σε λιγότερο από 3 μήνες.τιμες για τις βιταμίνες?

Όχι αγάπη τιμές του σπερμοδιαγρμαματος εννοούσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@Taggerisμου εύχομαι να τελειώσει η ταλαιπωρία κ να προχωρήσεις σύντομα. Ρε γαμωτο πολύ συναισθηματικο τρενάκι του τρόμου... Ειλικρινά λυπάμαι πολύ!

@ntinaki88 τα 100 κύτταρα που λες είναι βλαστοκυστες, την 3η ημέρα έχουν από 5 ως 8 ή καμιά φορά 10 κ από εκεί κ πέρα πάνε σε μοριδια κ μετα βλαστοκυστες. Ειδικά το 10 κυτταρα ήταν πολύ καλό! 

Δεν αναφέρθηκα στο αν ήταν καλά ή όχι.... Αναφέρθηκα μόνο στο ότι υπάρχουν στάδια για την εμφυτευση... Ένα έμβρυο 2ης μέρας θέλει πιο πολλές μέρες να υποστεί διαίρεση ώστε να εμφυτευτει μετά το στάδιο της εκκολαπτομενης βλαστοκυστης (γτ μετά από αυτο το στάδιο εμφυτεύεται).... Γι αυτό λένε κ στις βλαστοκυστες σε 9 μέρες κάνεις χοριακη ενώ στα έμβρυα 2-3 ημερών σου λένε στις 12-13-14 μέρες.... Είπα λοιπόν μήπως με τη μεταφορά διαφορετικών σταδίων στα έμβρυα "ανοίγουν" το παράθυρο εμφυτευσης κ έπιασε κάτι με τα πιο μικρά της που έγινε η διαίρεση τους σε άλλη μέρα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock καλα ειμαι κοριτσι μου! Δοξα το Θεο! Αυτο τον μηνα θα πηγαινα για εμβρυομεταφορα αλλα με αυτα που συμβαίνουν δεν....!αναμένουμε τωρα να δουμε τι θα γινει. Εσυ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ntinaki88 το παραθυρο εμφυτευσης ανοιγει σε συγκεκριμενη χρονικη στιγμη και μονο μια φορα. 

@Karamela!  Χαιρομαι πολυ που εισαι καλα και ετοιμη για επομενη προσπαθεια. Θα περασει ολο αυτο με τον ιο και θα βαλεις τα εμβρυακια σου! Προλαβα την ημερομηνια και ειμαι σε αναμονη εμβρυομεταφορας.. Δε λεω πολλα γιατι ειναι η 5η φορα που το περναω και με αγχωνει πολυ προς το παρον ολο αυτο... Fingers crossed! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

@ntinaki88 το παραθυρο εμφυτευσης ανοιγει σε συγκεκριμενη χρονικη στιγμη και μονο μια φορα. 

@Karamela!  Χαιρομαι πολυ που εισαι καλα και ετοιμη για επομενη προσπαθεια. Θα περασει ολο αυτο με τον ιο και θα βαλεις τα εμβρυακια σου! Προλαβα την ημερομηνια και ειμαι σε αναμονη εμβρυομεταφορας.. Δε λεω πολλα γιατι ειναι η 5η φορα που το περναω και με αγχωνει πολυ προς το παρον ολο αυτο... Fingers crossed! 

Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα τέλεια και να είναι η τυχερή σου φορά!!!! Καλή τύχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η peacock είπε:

@ntinaki88 το παραθυρο εμφυτευσης ανοιγει σε συγκεκριμενη χρονικη στιγμη και μονο μια φορα. 

@Karamela!  Χαιρομαι πολυ που εισαι καλα και ετοιμη για επομενη προσπαθεια. Θα περασει ολο αυτο με τον ιο και θα βαλεις τα εμβρυακια σου! Προλαβα την ημερομηνια και ειμαι σε αναμονη εμβρυομεταφορας.. Δε λεω πολλα γιατι ειναι η 5η φορα που το περναω και με αγχωνει πολυ προς το παρον ολο αυτο... Fingers crossed! 

5 και τυχερή κόριτσι μου γλυκό !!! Ποτέ προχωράς ;;; Όλα θα πάνε ΚΑΤ ευχήν αυτή την φορά θα δεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα.. Έχω μέρες να γράψω, ομως σας διαβάζω καθημερινά. Σκέφτηκα να κάνω ένα update της κατάστασης μου. Από τον πρώτο μου υπέρηχο φάνηκαν δύο σακοι, όπως πολλοί σωστά προβλεψατε όλες 😊 Αλλά μαζί φάνηκε και μια αποκόλληση οπότε ο γιατρός μου συνέστησε αμέσως ξάπλα και ούτε βάρη, ούτε δουλειά τπτ. Για καλή μου τύχη μέσα σ αυτές τις δύσκολες στιγμές που ζούμε σαν χώρα, μόλις βγήκαν τα πρώτα μέτρα για κλείσιμο σχολείων, περιελάμβανε και τη δική μου δουλειά μιας και είμαι νηπιαγωγός σε ιδιωτικό παιδικό σταθμό. Οπότε ξεκίνησε αμέσως και η δική μου καραντίνα. Χθες, Παρασκευή, ακούσαμε τις καρδούλες τους...και η αποκόλληση είχε εξαφανιστεί 😍 Ο άντρας μου είναι τρελαμένος από τη χαρά του, όπως κι εγώ φυσικά απλά εγώ είμαι φύσει συγκρατημένη. Το μόνο πρόβλημα είναι οι αναγούλες... Δύσκολα ηρεμω, δεν μπορώ να φάω τίποτα, οτιδήποτε και αν σκεφτώ σε φαγητό με πιάνει κόμπος στο λαιμό 😔 Κάποιες μέρες λίγο καλύτερα, αλλά γενικά δυσκολεύομαι πολύ. Με παιδευουν τα παιζακια μου από τώρα..., αλλά χαλάλι τους. Προσεύχομαι κάθε μέρα να πάνε όλα καλά μεχρι το τέλος. ❤️ Ααα και είμαι 6εβδ και 4 μερες (αυτό με το μέτρημα βάσει τελευταίας περιοδου δεν το καταλαβαίνω αλλά ότι μου λένε σας λέω).. Αυτά από εμένα... 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Katerina32 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.. Έχω μέρες να γράψω, ομως σας διαβάζω καθημερινά. Σκέφτηκα να κάνω ένα update της κατάστασης μου. Από τον πρώτο μου υπέρηχο φάνηκαν δύο σακοι, όπως πολλοί σωστά προβλεψατε όλες 😊 Αλλά μαζί φάνηκε και μια αποκόλληση οπότε ο γιατρός μου συνέστησε αμέσως ξάπλα και ούτε βάρη, ούτε δουλειά τπτ. Για καλή μου τύχη μέσα σ αυτές τις δύσκολες στιγμές που ζούμε σαν χώρα, μόλις βγήκαν τα πρώτα μέτρα για κλείσιμο σχολείων, περιελάμβανε και τη δική μου δουλειά μιας και είμαι νηπιαγωγός σε ιδιωτικό παιδικό σταθμό. Οπότε ξεκίνησε αμέσως και η δική μου καραντίνα. Χθες, Παρασκευή, ακούσαμε τις καρδούλες τους...και η αποκόλληση είχε εξαφανιστεί 😍 Ο άντρας μου είναι τρελαμένος από τη χαρά του, όπως κι εγώ φυσικά απλά εγώ είμαι φύσει συγκρατημένη. Το μόνο πρόβλημα είναι οι αναγούλες... Δύσκολα ηρεμω, δεν μπορώ να φάω τίποτα, οτιδήποτε και αν σκεφτώ σε φαγητό με πιάνει κόμπος στο λαιμό 😔 Κάποιες μέρες λίγο καλύτερα, αλλά γενικά δυσκολεύομαι πολύ. Με παιδευουν τα παιζακια μου από τώρα..., αλλά χαλάλι τους. Προσεύχομαι κάθε μέρα να πάνε όλα καλά μεχρι το τέλος. ❤️ Ααα και είμαι 6εβδ και 4 μερες (αυτό με το μέτρημα βάσει τελευταίας περιοδου δεν το καταλαβαίνω αλλά ότι μου λένε σας λέω).. Αυτά από εμένα... 🙏❤️

Πόσο χαίρομαι κορίτσι μου,που όλα πάνε καλά! Καλά αυτό με τις εβδομάδες είναι λίγο κουλό ιδίος για μας που ξέρουμε ακριβής μέρα γονιμοποίησης.. Εγώ έτσι όπως τα λέει ο γιατρός μου είμαι στην 7 εβδ και 5 μέρες. Έχουμε μια εβδομάδα και μια μέρα διαφορά😁.Εγώ έχω έναν σάκο ο άλλος απορροφήθηκε απο την αρχή.. Βρε γερά να είναι τα μωράκια μας και ας έχουμε αναγούλες!!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

5 και τυχερή κόριτσι μου γλυκό !!! Ποτέ προχωράς ;;; Όλα θα πάνε ΚΑΤ ευχήν αυτή την φορά θα δεις

Προλαβαμε και καναμε εμβρυομεταφορα πριν τις απαγορευσουν...οποτε τωρα ειμαι σε φαση αναμονης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Προλαβαμε και καναμε εμβρυομεταφορα πριν τις απαγορευσουν...οποτε τωρα ειμαι σε φαση αναμονης. 

Με μια τέλεια χοριακη ευχομαι μέσα από την καρδιά μου!!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια! @Katerina32 συγχαρητήρια!!! Θυμάμαι είχες από την αρχή πολύ υψηλή τιμή! Με το καλό! @koukou84κ συ 2 έχεις; έχω λίγο χάσει τα νέα αυτές τις μέρες! Με υγιή παιδάκια εύχομαι κορίτσια!!! Τα καλύτερα από καρδιάς!

@peacock μου περιμένουμε μια τεράστια τιμή κ από σένα κ σε λίγο δε θα χωράμε από τα πολλά διπλό - καρότσια 😍 θα δεις είναι η τυχερη σιυ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Katerina32 και @sokola4 χαιρομαι πραγματικα για εσας! Ευχομαι ηρεμες και υγιεις εγκυμοσυνες! ✌😘😍

Να σαι καλά κορίτσι μου!!! Και σε εσένα εύχομαι θετική χοριακή σύντομα!!!♥️  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελω ολες μας να τα καταφερουμε... Ποναει η καρδια μου οταν σκεφτομαι τον αγωνα μας και τι ψυχολογικο φορτιο κουβαλαει η καθε κοπελα εδω..

Ευχομαι σε ολες μας θετικες χοριακες με καλη εξελιξη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα κοριτσια! @Katerina32 συγχαρητήρια!!! Θυμάμαι είχες από την αρχή πολύ υψηλή τιμή! Με το καλό! @koukou84κ συ 2 έχεις; έχω λίγο χάσει τα νέα αυτές τις μέρες! Με υγιή παιδάκια εύχομαι κορίτσια!!! Τα καλύτερα από καρδιάς!

@peacock μου περιμένουμε μια τεράστια τιμή κ από σένα κ σε λίγο δε θα χωράμε από τα πολλά διπλό - καρότσια 😍 θα δεις είναι η τυχερη σιυ ❤️

Εγώ κοριτσακι μου δεν ξέρω ακόμα. Την άλλη Δευτέρα έχω υπέρηχο. Αν και ο γιατρός μου με 600 πρώτη χοριακη και 2967 δεύτερη 3 μέρες μετά αυτό υποψιάζεται,αλλά μου είπε θα δούμε τότε ας μην προτρέχουμε. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

@peacock μια πολύ πολύ μεγάλη χοριακη  σου εύχομαι!! 
@Katerina32 @koukou84 Άντε να γίνει ο υπέρηχος να μάθετε αν είναι 2 τελικά!!!

εγω χθες αδιαθέτησα (Δευτέρα η Τρίτη περίμενα κανονικα με κύκλο 26-27 ημερών που έχω) και σήμερα θα ξεκινούσα ενέσεις. Αυτό που διάβαζα ότι στην εξωσωματική δεν μπορείς να βάλεις προγραμμα κ δεν το καταλάβαινα...τελικά συνέβη. Φυσικα σκεφτομαι ότι αυτό είναι το σωστο λόγω της κατάστασης, παρόλα αυτά δεν μπορώ να πω ότι δεν στενοχωριέμαι λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@peacock μια πολύ πολύ μεγάλη χοριακη  σου εύχομαι!! 
@Katerina32 @koukou84 Άντε να γίνει ο υπέρηχος να μάθετε αν είναι 2 τελικά!!!

εγω χθες αδιαθέτησα (Δευτέρα η Τρίτη περίμενα κανονικα με κύκλο 26-27 ημερών που έχω) και σήμερα θα ξεκινούσα ενέσεις. Αυτό που διάβαζα ότι στην εξωσωματική δεν μπορείς να βάλεις προγραμμα κ δεν το καταλάβαινα...τελικά συνέβη. Φυσικα σκεφτομαι ότι αυτό είναι το σωστο λόγω της κατάστασης, παρόλα αυτά δεν μπορώ να πω ότι δεν στενοχωριέμαι λιγο

Με το καλό θα ξεκινήσουν πάλι και θα γίνουν όλα μην αγχώνεσαι τον άλλον μήνα θα ξεκινήσεις αγάπη θα δεις κάνε υπομονή και θα περάσουν όλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sokola4 είπε:

Πόσο χαίρομαι κορίτσι μου,που όλα πάνε καλά! Καλά αυτό με τις εβδομάδες είναι λίγο κουλό ιδίος για μας που ξέρουμε ακριβής μέρα γονιμοποίησης.. Εγώ έτσι όπως τα λέει ο γιατρός μου είμαι στην 7 εβδ και 5 μέρες. Έχουμε μια εβδομάδα και μια μέρα διαφορά😁.Εγώ έχω έναν σάκο ο άλλος απορροφήθηκε απο την αρχή.. Βρε γερά να είναι τα μωράκια μας και ας έχουμε αναγούλες!!! ♥️

Κορίτσια μου τι καλά!!!!!!!πόσο χαίρομαι αλήθεια!!!!!εγώ εκλεισα εχθές την 6η βδομάδα!(ρώτησα και εγώ τον γιατρό γιατί τα μπερδεύω)και περιμένω να πάω για τον υπέρηχο την Πέμπτη!λέτε να ακούσω καρδούλα? εσείς τα έχετε περάσει αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Προλαβαμε και καναμε εμβρυομεταφορα πριν τις απαγορευσουν...οποτε τωρα ειμαι σε φαση αναμονης. 

Εύχομαι καλά αποτελέσματα με τεράστια χοριακη κούκλα μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Κορίτσια μου τι καλά!!!!!!!πόσο χαίρομαι αλήθεια!!!!!εγώ εκλεισα εχθές την 6η βδομάδα!(ρώτησα και εγώ τον γιατρό γιατί τα μπερδεύω)και περιμένω να πάω για τον υπέρηχο την Πέμπτη!λέτε να ακούσω καρδούλα? εσείς τα έχετε περάσει αυτά.

Εγώ την καρδούλα την άκουσα στην 5η εβδ.λίγο διακεκομένα. Άλλα καθαρά την άκουσα την Παρασκευή.. Τι ωραία όλες είμαστε κοντά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sokola4 είπε:

Εγώ την καρδούλα την άκουσα στην 5η εβδ.λίγο διακεκομένα. Άλλα καθαρά την άκουσα την Παρασκευή.. Τι ωραία όλες είμαστε κοντά! 

Ναι τέλεια είναι μοιραζόμαστε τι άγχος μας και ξεφευγει και το μυαλό.εμενα γενικά μόνο καλό μου έχει κάνει το φόρουμ που μιλάμε.εσυ έχεις συμπτώματα?εγω όχι μόνο πονακια στην κοιλιά δεν έχω κάτι άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/3/2020 at 9:51 ΜΜ, ο/η Papadakis είπε:

Ολική και εμένα 15 εκατ έχει αλλά ανά μλ 5 εκ σκατα κοινώς ..... και έφτιαξε ρε κορίτσι ;;; Έχω άκουσει οι androfertil κάνουν θαύματα στους άντρες ....μακάρι τι να πω 

Καλημέρα! !Που χάθηκες εσύ? ?

Εμείς από 2 εκ στο ml και αγωγή από πέρσι το Μάρτιο καταφέραμε τον Ιανουάριο να φτάσουμε στα 8 εκ.το ml.

Καταψυξαμε και το δείγμα για να είμαστε σίγουροι μη τυχόν κι αλλάξει ως την ωοληψια προς το χειρότερο. 

Πάντως κοπέλα μου στο φυσικό το ένα ωαριο δεν είχατε θέμα στη μικρογονιμοποιηση?Γιατί εμείς στο φυσικό δεν πετύχαμε γονιμοποιηση με icsi.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας!Σας διαβάζω συνέχεια.Ειμαι παλιό μέλος κ με κάποιες κοπέλες απ' αυτό το group έχουμε μιλήσει όσο ήμαστε στο διπλανό group-στις προσπάθειες φυσικης σύλληψης.(Ισως με θυμούνται😉)Επιτελους κ εγώ προχώρησα σε εξωσωματική μετά από κάποια εμποδια κ χθες έκανα ωοληψια.Μου πηραν 12ωαρια κ σήμερα με πηρε ο εμβρυολογος κ μου είπε ότι από τα 12 τα 6 ήταν ώριμα αλλά κ αυτά τα 6 δν έχουν ολοκληρώσει τη γονιμοποίηση τους.Καπως μου το είπε αλλα δε θυμάμαι.Παντως μου είπε ότι σίγουρα δεν είναι κάτι καλό.Ειμαι να τρελαθώ,δν έχω που να μιλησω πέρα απ'τον άντρα μου.Μου είπαν ότι θα ξανά μιλήσουμε αύριο να δούμε πως θα έχουν εξελιχθεί.Ειναι δυνατόν κορίτσια να γονιμοποιηθουν μετα από δύο μέρες; Εσείς το έχετε ξανακουσει αυτό;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/3/2020 at 9:45 ΠΜ, ο/η peacock είπε:

@ntinaki88 το παραθυρο εμφυτευσης ανοιγει σε συγκεκριμενη χρονικη στιγμη και μονο μια φορα. 

@Karamela!  Χαιρομαι πολυ που εισαι καλα και ετοιμη για επομενη προσπαθεια. Θα περασει ολο αυτο με τον ιο και θα βαλεις τα εμβρυακια σου! Προλαβα την ημερομηνια και ειμαι σε αναμονη εμβρυομεταφορας.. Δε λεω πολλα γιατι ειναι η 5η φορα που το περναω και με αγχωνει πολυ προς το παρον ολο αυτο... Fingers crossed! 

Καλη επιτυχια κοριτσι μου! Να πανε ολα καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...