Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

@Papadakis Εμείς ήμασταν σύνολο τόσα, νομίζω 18εκ, αλλά δεν είχε κανένα νόημα γιατί πέθαιναν τόσο γρήγορα που δεν προλάβαιναν να γονιμοποιήσουν. Υπέρδιπλασιάστηκε όμως και ο όγκος και ο αριθμός των σπερματοζωαρίων και η κινητικότητα έγινε καλή! Σου μιλάω για μεγάλες αλλαγές. Δηλαδή πλέον το σπέρμα του θεωρείται φυσιολογικό κι ο ίδιος από τη στιγμή που κάναμε το τελευταίο σπερμοδιάγραμμα που ήταν καλό νιώθει ότι είναι ακόμα καλύτερα! Περιττό να σου πω πόσο έχει αλλάξει και η ψυχολογία του!! Είναι πολύ σημαντικό κι αυτό!!

Επίσης, όσο μπορείς να φτιάχνεις φαγητά ή μεζέδες με ψημένη ντομάτα και λάδι, έχει λικοπένιο. Κι αυτό ενισχύει πολύ τους άντρες. Γενικά τα καλά συμπληρώματα και η καλή διατροφή με φρούτα και λαχανικά μπορεί να μας βοηθήσει πολύ στην προσπάθειά μας!!

Εμείς μπορεί να μην έχουμε δει ακόμα μωράκι, αλλά σίγουρα είμαστε πολύ πιο κοντά σ'αυτό απ'ό,τι όταν ξεκινήσαμε. Εσείς αφού ξεκινήσατε και τις βιταμίνες, προσπάθησε τώρα που έχετε περισσότερο χρόνο να βελτιώσετε και τη διατροφή σας συνολικά! Αξίζει τον κόπο! Ξέρεις, κάθε μέρα φρούτα, σαλάτα κλπ. Καμιά φορά στην καθημερινότητα αφήνουμε στην άκρη σημαντικά θέματα. Κι έχω διαβάσει ότι η ποιότητα των ωαρίων μας δεν αλλάζει εύκολα, αλλά δεν είναι το ίδιο και με το σπέρμα. Μπορεί να βελτιωθεί πολύ, ειδικά σε περιπτώσεις σαν τις δικές μας που δεν είναι οι πιο δύσκολες. Εύχομαι να τα πάτε πολύ καλά στην προσπάθειά σας και να μην αργήσετε να κρατήσετε το μωράκι σας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Αγαπημένη μου δεν σου ευχήθηκα κιόλας αλλά έχω χαθεί ..... δουλειά από το σπίτι και ο μικρός μαζί πολύ δύσκολα ...... ήμουν σίγουρα για σένα....... 

π άντρας σου είχε θέμα με Το σπερμα  και με τος βιταμίνες βελτιώθηκε και εάν ναι για πες μου τιμές των εξετάσεων να δω εάν Εζουμ είναι εμείς ελπίδες 

Γλυκιά μου καλημέρα ευχαριστώ πολύ πολύ ❤️ ο άντρας μου δεν είχε θέμα σοβαρό είχε ένα πρώτο σπερμοδιαγραμμα σχετικό μέτριο.η κινητικότητα δεν ήταν καλή τότε.αρχιζει τις βιταμίνες κ σωστή διατροφή πολλά φρούτα βασικά κ στο 2 σπερμοδιαγραμμα βγήκε ταβάνι.μεσα σε λιγότερο από 3 μήνες.τιμες για τις βιταμίνες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσι μου ήμουν έγκυος και η χοριακή μου ανέβαινε. Μετά όμως άρχισε να πέφτει... Κάναμε και δεύτερη και έπεσε πάλι και ο γιατρός μου είπε να κόψω όλα τα φάρμακα. Με έστειλε μετά από 5-6 μέρες να κάνω άλλη μία να δούμε ότι μηδένισε Και αυτή είχε ανέβει αντί να πέσει. Άντε βγάλε άκρη τώρα εσύ...

Ναι θυμάμαι που έπεφτε. Μήπως είσαι έγκυος; Αυτό θα είναι τέλειο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Ναι θυμάμαι που έπεφτε. Μήπως είσαι έγκυος; Αυτό θα είναι τέλειο!

139 χοριακή την 6 εβδομάδα πόσο τέλειο μπορεί να είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris Όλα τα κορίτσια που είμαστε εδώ δυσκολευόμαστε λιγότερο ή περισσότερο. Ο δρόμος που επιλέξαμε έχει εμπόδια και απογοητεύσεις σ'αυτή την πορεία. Σου εύχομαι όμως να τα καταφέρεις στο τέλος! Καταλαβαίνω ότι είναι πολύ δύσκολο, αλλά μην το βάζεις κάτω όπως και να πάει αυτές τις μέρες. Πότε θα έχεις νεότερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JoyCat είπε:

@Taggeris Όλα τα κορίτσια που είμαστε εδώ δυσκολευόμαστε λιγότερο ή περισσότερο. Ο δρόμος που επιλέξαμε έχει εμπόδια και απογοητεύσεις σ'αυτή την πορεία. Σου εύχομαι όμως να τα καταφέρεις στο τέλος! Καταλαβαίνω ότι είναι πολύ δύσκολο, αλλά μην το βάζεις κάτω όπως και να πάει αυτές τις μέρες. Πότε θα έχεις νεότερα;

Άσε ζω ένα δράμα... Πήγα σήμερα και ξανά έκανα χοριακή.... Τέτοια χοριακή ασανσέρ δεν έχω ξαναδεί... Δυστυχώς ανέβηκε πάλι 155!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Άσε ζω ένα δράμα... Πήγα σήμερα και ξανά έκανα χοριακή.... Τέτοια χοριακή ασανσέρ δεν έχω ξαναδεί... Δυστυχώς ανέβηκε πάλι 155!! 

Πω ρε γμτ. Τι γίνεται; Γιατί σε παιδεύει τόσο αυτή η χοριακη;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

@Taggeris Και ο γιατρός δεν μπορεί να βρει τι είναι;

Με τέτοια χοριακή ποιός αλήθεια μπορεί να πει με σιγουριά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris Δεν ξέρω, κάπου μέσα μου ελπίζω ότι θα είναι κάτι καλό. Δεν ξέρω αν αποκλείεται τελείως αυτό το ενδεχόμενο.

Όπως και να'χει, εύχομαι να σε περιμένουν ευχάριστα νέα πολύ σύντομα!! Και σκέψου ότι εδώ και φυσικά τα καταφέρνουν γυναίκες με προβλήματα σε όλες τις ηλικίες, και 49 χρονών και παραπάνω. Δεν θα τα καταφέρεις εσύ; Με μια φοβερή ΑΜΗ κιόλας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris Το λέω γιατί πολλοί γιατροί μιλάνε για την ηλικία.. αν περάσουμε τα 35-36 λες και γεράσαμε και δεν μπορούμε. Εγώ απ'αυτά που έχω διαβάσει για σένα, απ'ό,τι μοιράστηκες μαζί μας είναι ότι είσαι μια χαρά ικανότατη να κάνεις τα παιδάκια σου. Ίσως πριν έπεσες σε λάθος γιατρούς και έχεις κι ατυχίες, όπως όλες μας με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. Αλλά τώρα κοίτα μόνο μπροστά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JoyCat είπε:

@Taggeris Το λέω γιατί πολλοί γιατροί μιλάνε για την ηλικία.. αν περάσουμε τα 35-36 λες και γεράσαμε και δεν μπορούμε. Εγώ απ'αυτά που έχω διαβάσει για σένα, απ'ό,τι μοιράστηκες μαζί μας είναι ότι είσαι μια χαρά ικανότατη να κάνεις τα παιδάκια σου. Ίσως πριν έπεσες σε λάθος γιατρούς και έχεις κι ατυχίες, όπως όλες μας με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. Αλλά τώρα κοίτα μόνο μπροστά 

Ουφφ να σκάσω είμαι. @ntinaki88 έβαλα 4 έμβρυα των τριών ημερών. Ένα 10 κυττάρων , ένα 7 και δύο 6 κυττάρων. Πήγα στις 10 μέρες χοριακή 58. Την επόμενη 94. Μετά 175.... Μετά από 2 μέρες 81, 68,  μετά από 6 μέρες 138 και σήμερα 2 μέρες μετά 155. Το σενάριο @JoyCat της βιώσιμης κύησης δεν παίζει ο γιατρός το ξεκαθάρισε. Σήμερα το ενδομήτριο ήταν 6,2 πεντακάθαρο δεν φαινόταν κάτι. Είναι τέτοια η χοριακή που δεν φαίνεται τίποτα. Δεν μπορεί ούτε απόξεση να κάνει ούτε ξέρει τί γίνεται κανείς. Υπόνοιες έχουν. Το ίδιο αν θυμάμαι καλά είχε και η @Karamela!...... Πρέπει να αρχίσει να πέφτει από μόνη της αυτό ελπίζουμε... χθές είχα κάτι καφέ εκκρίσεις αλλά όχι όλη μέρα και χάρηκα ότι μου ρχεται περιοδος αλλά όχι... σταμάτησαν σήμερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Taggeris ειλικρινα δεν εχω λογια....ευχομαι να πεσει να ηρεμησεις κοριτσι μου! 

Σου στελνω μεγαλη αγκαλια! 

Σευχαριστω πολύ....κι εγώ αυτό ελπίζω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Ουφφ να σκάσω είμαι. @ntinaki88 έβαλα 4 έμβρυα των τριών ημερών. Ένα 10 κυττάρων , ένα 7 και δύο 6 κυττάρων. Πήγα στις 10 μέρες χοριακή 58. Την επόμενη 94. Μετά 175.... Μετά από 2 μέρες 81, 68,  μετά από 6 μέρες 138 και σήμερα 2 μέρες μετά 155. Το σενάριο @JoyCat της βιώσιμης κύησης δεν παίζει ο γιατρός το ξεκαθάρισε. Σήμερα το ενδομήτριο ήταν 6,2 πεντακάθαρο δεν φαινόταν κάτι. Είναι τέτοια η χοριακή που δεν φαίνεται τίποτα. Δεν μπορεί ούτε απόξεση να κάνει ούτε ξέρει τί γίνεται κανείς. Υπόνοιες έχουν. Το ίδιο αν θυμάμαι καλά είχε και η @Karamela!...... Πρέπει να αρχίσει να πέφτει από μόνη της αυτό ελπίζουμε... χθές είχα κάτι καφέ εκκρίσεις αλλά όχι όλη μέρα και χάρηκα ότι μου ρχεται περιοδος αλλά όχι... σταμάτησαν σήμερα. 

Ρε συ μηπως κ αυτό Με τα κύτταρα είναι το θέμα... Ξέρω ότι το στάδιο εμφυτευσης Είναι εφόσον ξεπεράσουν τα έμβρυα τα 100-120 κύτταρα... Μήπως εμφυτευτηκαν τα πιο πολλών κυττάρων (10/7) Κ δεν συνέχισαν κ είδες το κατέβασμα της χοριακης κ μετά να έγινε εμφυτευση των πιο "μικρών"  κ τώρα ξανανεβαίνει???? 

Ιδέες λέω μπας και συμβαίνει κάτι τέτοιο....

Δεν στηρίζεται κάπου απλά Σκέψεις κάνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Karamela! είπε:

@Taggerisκαι εγω κοριτσι μου! Ειχα συνεχεια καφε καθε μερα καφε σκουρο! Απο Οκτωβρη ξεμπερδεψα Ιανουαρίο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Άσε ζω ένα δράμα... Πήγα σήμερα και ξανά έκανα χοριακή.... Τέτοια χοριακή ασανσέρ δεν έχω ξαναδεί... Δυστυχώς ανέβηκε πάλι 155!! 

Μα τι συμβαίνει βρε κοριτσάκι μου;;; Ποτέ θα κανεις εξετάσεις κλπ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Ρε συ μηπως κ αυτό Με τα κύτταρα είναι το θέμα... Ξέρω ότι το στάδιο εμφυτευσης Είναι εφόσον ξεπεράσουν τα έμβρυα τα 100-120 κύτταρα... Μήπως εμφυτευτηκαν τα πιο πολλών κυττάρων (10/7) Κ δεν συνέχισαν κ είδες το κατέβασμα της χοριακης κ μετά να έγινε εμφυτευση των πιο "μικρών"  κ τώρα ξανανεβαίνει???? 

Ιδέες λέω μπας και συμβαίνει κάτι τέτοιο....

Δεν στηρίζεται κάπου απλά Σκέψεις κάνω.. 

Δε γινεται αυτο απ οτι ξερω. Εχει συγκεκριμενη διαρκεια που μενει ανοιχτο το παραθυρο εμφυτευσης στη μητρα και επισης για την εδομαδα που ειναι η @traggeris αυτη η χοριακη δε δικαιολογειται. 

@Karamela! μου πως εισαι; Καιρο εχω να διαβασω νεα σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Δε γινεται αυτο απ οτι ξερω. Εχει συγκεκριμενη διαρκεια που μενει ανοιχτο το παραθυρο εμφυτευσης στη μητρα και επισης για την εδομαδα που ειναι η @traggeris αυτη η χοριακη δε δικαιολογειται. 

@Karamela! μου πως εισαι; Καιρο εχω να διαβασω νεα σου. 

Θα συμφωνήσω με την @peacock στο θέμα εμφύτευσης. Έχουν περάσει πάρα πολλές μέρες η χοριακή αυτή είναι μη βιώσιμη και πρέπει να πέσει. 

@ioannastr κοριτσάκι μου για να κάνω εξετάσεις πρέπει να τελειώσει αυτό όλο. ... Ακόμα ο οργανισμός μου είναι σε φάση " ολίγον έγκυος"..... 

Όλα τα κουλά σε μένα πια..... υπερβολικά τυχερή η άτυχη ρε κορίτσια τί να πώ!!! Πρέπει να έχω σπάσει το ρεκόρ των βιοχημικών και παλινδρομων σε όλο το φόρουμ.... 4 βιοχημικες και μια παλίνδρομη!! Ήμαρτον πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

@Taggerisκαι εγω κοριτσι μου! Ειχα συνεχεια καφε μωρε καθε μερα καφε σκουρο! 

Ελπίζω να μην τραβήξει μακριά η βαλίτσα με αυτό..... Θυμάμαι τα δικά σου μαρτύριο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggerisμου εύχομαι να τελειώσει η ταλαιπωρία κ να προχωρήσεις σύντομα. Ρε γαμωτο πολύ συναισθηματικο τρενάκι του τρόμου... Ειλικρινά λυπάμαι πολύ!

@ntinaki88 τα 100 κύτταρα που λες είναι βλαστοκυστες, την 3η ημέρα έχουν από 5 ως 8 ή καμιά φορά 10 κ από εκεί κ πέρα πάνε σε μοριδια κ μετα βλαστοκυστες. Ειδικά το 10 κυτταρα ήταν πολύ καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Taggerisμου εύχομαι να τελειώσει η ταλαιπωρία κ να προχωρήσεις σύντομα. Ρε γαμωτο πολύ συναισθηματικο τρενάκι του τρόμου... Ειλικρινά λυπάμαι πολύ!

@ntinaki88 τα 100 κύτταρα που λες είναι βλαστοκυστες, την 3η ημέρα έχουν από 5 ως 8 ή καμιά φορά 10 κ από εκεί κ πέρα πάνε σε μοριδια κ μετα βλαστοκυστες. Ειδικά το 10 κυτταρα ήταν πολύ καλό! 

Εγώ πιστεύω ότι μόνο το ένα είχε πιάσει λόγω χοριακης κιόλας..... Λογικά για να μην προχωρήσει είχε χρωμοσωμικές ανωμαλίες που σε αυτή την ηλικία είναι πολύ σύνηθες. Ας ελπίσουμε ότι την επόμενη φορά θα είμαι πιο τυχερή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...