Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Ναι αυτό πρόσεξα. Δεν περίμενα να είναι τόσο οικονομικές γιατί είχα δει άλλες Που είχαν αναφέρει κορίτσια εδω, κ ήταν πιο ακριβές. Κ λέω αφού θα πάρω εγώ, ας πάρει κ  ο αντρουλης αν κ δεν έχει θέμα. 
μ αυτά που βλεπω παντως φοβάμαι ότι μέχρι τον Ιούνιο δε θα ξεκινήσουν  οι διαδικασίες... 

Για τον άντρα μου εγώ χωρίς να έχει θέμα αλλά πριν που δεν τις επερνες στις δύο σπερματεγχυνσεις δεν το πέτυχα επερνε άλλες ναι μεν πολύ ακριβές άλλα δύο μήνες που τις επερνε έγινε αριστο.παιζει ρόλο και αυτό να παίρνουν και ας μην έχουν θέμα μόνο καλό θα τους κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Τι να πω περίεργα παιχνίδια μας παίζει.κανε υπομονή αγάπη και την Παρασκευή θα έχει περάσει όλο αυτό.στο ίδιο εργαστήριο όλα?

Ναι...τεσπά ας ελπίσουμε ότι θα πάνε καλά όλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ σκεφτηκα ότι αφου θα καθυστερήσει η διαδικασια ας πάρω βιταμίνες. Απ το κεντρο μου πρότειναν τις pregnacare conception και τελικά πήραμε τις his and hers(που είναι οι conception για τη γυναίκα κ οι Wellness για τον άνδρα). 

Πολύ καλή σκέψη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Ναι αυτό πρόσεξα. Δεν περίμενα να είναι τόσο οικονομικές γιατί είχα δει άλλες Που είχαν αναφέρει κορίτσια εδω, κ ήταν πιο ακριβές. Κ λέω αφού θα πάρω εγώ, ας πάρει κ  ο αντρουλης αν κ δεν έχει θέμα. 
μ αυτά που βλεπω παντως φοβάμαι ότι μέχρι τον Ιούνιο δε θα ξεκινήσουν  οι διαδικασίες... 

Όντως υπάρχουν πολύ πιο ακριβές όπως αυτές που πήρα εγώ... Οι fertilimax έχουν 80 ευρώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Όντως υπάρχουν πολύ πιο ακριβές όπως αυτές που πήρα εγώ... Οι fertilimax έχουν 80 ευρώ!

Αυτές που πήρα εγώ κοστίζουν κοντά στα 20 και για μένα κ για τον αντρα μου. Μακάρι να βοηθήσουν. Εσυ πως είσαι; Ηρεμησες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Αυτές που πήρα εγώ κοστίζουν κοντά στα 20 και για μένα κ για τον αντρα μου. Μακάρι να βοηθήσουν. Εσυ πως είσαι; Ηρεμησες;

Ναι νιώθω λίγο καλύτερα.... Σας ευχαριστώ πολύ όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena0212 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ σκεφτηκα ότι αφου θα καθυστερήσει η διαδικασια ας πάρω βιταμίνες. Απ το κεντρο μου πρότειναν τις pregnacare conception και τελικά πήραμε τις his and hers(που είναι οι conception για τη γυναίκα κ οι Wellness για τον άνδρα). 

Καλά έκανες.... Κ εμεις τις παίρναμε πριν μπούμε σε διαδικασίες υποβοηθησης... Στο σύζυγο μας τις άλλαξαν σε profertil! εγώ τις συνέχισα κανονικά τις conception κ με την έναρξη της εγκυμοσυνης τις άλλαξαμε σε pregnacare Plus κ κάπου εδώ να πω ότι μπήκα στον 5ο μήνα κ δεν παίρνω τπτ από βιταμίνες πέρα απ τις pregnacare και εξτρα μαγνήσιο (μια φορά τη μέρα) .... Αποδίδουν πολύ καλά σε εμενα...παιρνω αυτές που περιέχουν κ τις κάψουλες με ω3.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο γιατρός μου πρίν την εγκυμοσύνη μου είχε δώσει τις iofolen και τώρα παίρνω τις ίδιες απλά για εγκυμοσύνη είναι πιο ενισχυμένες.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Takira συγχαρητήρια κορίτσι μου...με το καλό να κάνεις τον υπέρηχο!!

@Taggeris υπάρχει περίπτωση να έπιασες φυσικά πέρα από την εμβρυομεταφορα,;;πχ να είχες κάποιο ωάριο που ήταν μικρό για ωοληψια κ να έσκασε μετά;;όπως κ να χει προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη..

Εγώ κορίτσια έπαθα το εξής κουφό σήμερα...έκανα τεστ εγκυμοσύνης κ ενώ πήγαινε να φανεί η ροζ γραμμή μετά εξαφανίστηκε!!! μπερδεύτηκα με το ημερολόγιο κ νόμιζα ότι είναι να έρθει σήμερα αλλά μέτρησα τις μέρες κ τελικά περιμένω αύριο...τι να πω..όλα τα κουφά σε μένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

@Takira συγχαρητήρια κορίτσι μου...με το καλό να κάνεις τον υπέρηχο!!

@Taggeris υπάρχει περίπτωση να έπιασες φυσικά πέρα από την εμβρυομεταφορα,;;πχ να είχες κάποιο ωάριο που ήταν μικρό για ωοληψια κ να έσκασε μετά;;όπως κ να χει προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη..

Εγώ κορίτσια έπαθα το εξής κουφό σήμερα...έκανα τεστ εγκυμοσύνης κ ενώ πήγαινε να φανεί η ροζ γραμμή μετά εξαφανίστηκε!!! μπερδεύτηκα με το ημερολόγιο κ νόμιζα ότι είναι να έρθει σήμερα αλλά μέτρησα τις μέρες κ τελικά περιμένω αύριο...τι να πω..όλα τα κουφά σε μένα!!!

Πφφφφ πόσο παράξενο είναι αυτό που λες και μπορεί να συμβεί; Παγκόσμια πρωτοτυπία θα αποτελέσω; Μου φαίνεται τόσο κουφό αυτό πραγματικά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Takira είπε:

Για τον άντρα μου εγώ χωρίς να έχει θέμα αλλά πριν που δεν τις επερνες στις δύο σπερματεγχυνσεις δεν το πέτυχα επερνε άλλες ναι μεν πολύ ακριβές άλλα δύο μήνες που τις επερνε έγινε αριστο.παιζει ρόλο και αυτό να παίρνουν και ας μην έχουν θέμα μόνο καλό θα τους κάνει.

Ποιες έπαιρνε ο άντρας σου κορίτσι και για πες μου βελτίωση ..... ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Πφφφφ πόσο παράξενο είναι αυτό που λες και μπορεί να συμβεί; Παγκόσμια πρωτοτυπία θα αποτελέσω; Μου φαίνεται τόσο κουφό αυτό πραγματικά....

Μωρέ θυμάμαι μια κοπέλα που έλεγε ότι ήταν να πάει για εμβρυομεταφορα κ τελικά διαπίστωσε ότι ήταν έγκυος με τον τρόπο που σου είπα αλλά δε θυμάμαι ακριβώς την ιστορία κ δε θέλω να λέω βλακείες αλλά κάτι τέτοιο της συνέβη!!

Τις χοριακες τις έκανες στο ίδιο κέντρο;;το εξωμήτριο το αποκλείσατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Καλά έκανες.... Κ εμεις τις παίρναμε πριν μπούμε σε διαδικασίες υποβοηθησης... Στο σύζυγο μας τις άλλαξαν σε profertil! εγώ τις συνέχισα κανονικά τις conception κ με την έναρξη της εγκυμοσυνης τις άλλαξαμε σε pregnacare Plus κ κάπου εδώ να πω ότι μπήκα στον 5ο μήνα κ δεν παίρνω τπτ από βιταμίνες πέρα απ τις pregnacare και εξτρα μαγνήσιο (μια φορά τη μέρα) .... Αποδίδουν πολύ καλά σε εμενα...παιρνω αυτές που περιέχουν κ τις κάψουλες με ω3.... 

Πω πωωωω ποτε έφτασες στον 5ο???φτου Φτου. Ολα καλά να σου πάνε κοριτσάκι μου από δω κ πέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Μωρέ θυμάμαι μια κοπέλα που έλεγε ότι ήταν να πάει για εμβρυομεταφορα κ τελικά διαπίστωσε ότι ήταν έγκυος με τον τρόπο που σου είπα αλλά δε θυμάμαι ακριβώς την ιστορία κ δε θέλω να λέω βλακείες αλλά κάτι τέτοιο της συνέβη!!

Τις χοριακες τις έκανες στο ίδιο κέντρο;;το εξωμήτριο το αποκλείσατε;

Οι χοριακές έγιναν στο ίδιο μικροβιολογικό και μάλιστα η σημερινή δύο φορές για να αποκλείσουμε την περίπτωση λάθους. Συνήθως τα εξωμήτρια δεν κάνουν τέτοιες χοριακές αλλά δεν έχουμε αποκλείσει τίποτα το παρακολουθούμε. Την Παρασκευή θα ξαναπάω. εγώ σκέφτομαι ότι για να ανεβάζει χοριακή υπάρχει και η περίπτωση του κενού σάκου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Οι χοριακές έγιναν στο ίδιο μικροβιολογικό και μάλιστα η σημερινή δύο φορές για να αποκλείσουμε την περίπτωση λάθους. Συνήθως τα εξωμήτρια δεν κάνουν τέτοιες χοριακές αλλά δεν έχουμε αποκλείσει τίποτα το παρακολουθούμε. Την Παρασκευή θα ξαναπάω. εγώ σκέφτομαι ότι για να ανεβάζει χοριακή υπάρχει και η περίπτωση του κενού σάκου

Μακάρι να είναι όλα καλά..τι να πω!!σαν κ εμένα κ εσύ...όλα τα παράξενα μαζί.. χαχαχα!! υπομονή κορίτσι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena0212 είπε:

Πω πωωωω ποτε έφτασες στον 5ο???φτου Φτου. Ολα καλά να σου πάνε κοριτσάκι μου από δω κ πέρα. 

Χτες μπήκα στον 5ο χιχιιχιχι.... Θεωρητικά είμαι 4 μηνων κ 2 ημερών... Αλλά βάση εβδομάδων βρίσκομαι μέσα στον 5ο μήνα χιχιιχιχ ευχαριστώ πολύ γλυκούλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Ποιες έπαιρνε ο άντρας σου κορίτσι και για πες μου βελτίωση ..... ;;;;

Εγω τωρα ξεκινησα και μαλλον παιρνω τις πιο ακριβες οχι απαραιτητα οτι θα ειναι και καλυτερες lifertil 150€ και ο συζυγος androferti 80€
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αγαπη!!!εχω μια πολυ καλη φιλη φαρμακοποιο και οταν πηγα να παρω τις ενεσεις μου ,μου λεει να σου πω γιατι δεν παιρνει καμια βιταμινη ακομη ο αντρας σου να το δυναμωσουμε κι αλλο.λεω ναι οκ να παρουμε.το εψαξε πολυ και μου εδωσε τις profertil και το specchiasol nocist prevent  φυτοκαψουλες συμπληρωμα(ειναι φυτικο με κρανμπερι και βοηθα πολυ εμενα μου εδωσε το specchiasol intimate nocist 250ml για να πλενομαι εξωτερικα τελειο χρησιμοποιω μονο αυτο πλεον 3 μηνες) και pregnacare original βιταμινες επερνα εγω.ευχομαι απο την καρδια μου να βοηθησουν και να πανε ολα καλα που θα πανε ειμαι σιγουρη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ntinaki88 πως περασε ο καιρος και εισαι στον 5????τι καλα κοριτσι μου ολα καλα και ευλογημενα να σου πηγαινουν να ερθει το μωρακι σου με το καλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Takira καλημέρα. Διαβάζω και ξαναδιαβάζω Αλλά κάπου χάθηκα..... είδα ότι έγραψες ότι ο άντρας σου πήρε κάποιες βιταμίνες και είδες πολύ μεγάλη βελτίωση... Ποιες ήταν μπορείς να ξαναγράψεις σε παρακαλώ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! !

Υπομονή σε όσες περιμένουμε και προσοχή στις εγκυουλες!

Τις βιταμινουλες μας τις παίρνουμε κι εμείς εγώ τις fertilimax και ο άντρας της alphafertil.Είναι παρόμοιες των profertil και ίδιες σε τιμή. Μας ταιριαξαν καλύτερα μάλλον είναι θέμα οργανισμου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

@Takira καλημέρα. Διαβάζω και ξαναδιαβάζω Αλλά κάπου χάθηκα..... είδα ότι έγραψες ότι ο άντρας σου πήρε κάποιες βιταμίνες και είδες πολύ μεγάλη βελτίωση... Ποιες ήταν μπορείς να ξαναγράψεις σε παρακαλώ;

Αγάπη μου επερνε τις profertil και τοspecchiasol nocist prevent φυτοκαψουλες συμπληρωμα(ειναιφυτικο με κρανμπερι και βοηθαν πολύ είναι φυτικές από κρανμπερι.εμας μας βοήθησαν κάνουν δουλειά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια εγώ πριν λίγο που πήγα στην τουαλέτα στο σκούπισμα είχα λίγο καφέ αίμα Οπότε μάλλον μου έρχεται περίοδος... Ησύχασα κάπως τώρα... Μένει να πέσει και η χοριακή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!

Κορίτσι μου @Taggeris τώρα είδα τα μνμ σου... εύχομαι να ξεμπερδέψεις ανώδυνα! Είδα ότι ο γιατρός προτείνει εξετάσεις, είναι το πιο σωστό! Δεν έχει νόημα να σου δώσουν πάλι την ίδια συνταγή. Θα το βρείτε δεν μπορεί κ τότε θα πάνε όλα καλά!

Ας ελπίσουμε όλο αυτό να τελειώσει το γρηγορότερο και με τις λιγότερες απώλειες για όλους. Είναι πολύ δύσκολη η κατάσταση κορίτσια... φιλιά πολλά σε όλες και αγωνιστικούς χαιρετισμούς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Λοιπόν κορίτσια εγώ πριν λίγο που πήγα στην τουαλέτα στο σκούπισμα είχα λίγο καφέ αίμα Οπότε μάλλον μου έρχεται περίοδος... Ησύχασα κάπως τώρα... Μένει να πέσει και η χοριακή...

Μια χαρά καλό αυτό να ηρεμήσεις και θα πέσει η χοριακη τώρα που αδιαθετησες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...