Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια τελικά άλλαξα τη συνταγή και πήγα ΕΟΠΥΥ Μαρούσι και πήρα τα BEMFOLA 150 IU 24 κουτιά!! Τα 300 όπως σας είπα έχουν έλλειψη. Στο τσακ πρόλαβα γιατί τελειώνουν αρκετά φάρμακα. Αλλά μην ανησυχείτε κάνουν παραγγελίες συχνά.  επίσης το φαρμακείο δεν κλείνει. Δεν έχουν κάποια τέτοια ενημέρωση. @Taggeris μιυυ πήγαινε πολύ νωρίς γιατί γίνεται χαμός από κόσμο. Αλλά ευτυχώς εξυπηρετούν γρήγορα..

Σευχαριστω πολύ αγάπη.... Σου ζήτησαν εξέταση χοριακής;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Σευχαριστω πολύ αγάπη.... Σου ζήτησαν εξέταση χοριακής;

Όχι αλλά εγώ πέρασα επιτροπή 13/3. Αν έχει περάσει ένας μήνας από την επιτροπή θέλουν σίγουρα β'χοριακη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope19 είπε:

Όχι αλλά εγώ πέρασα επιτροπή 13/3. Αν έχει περάσει ένας μήνας από την επιτροπή θέλουν σίγουρα β'χοριακη..

Ααα επίσης κλείνουν στις 7 αύριο. Είναι 8 τι πρωί με 7 το απόγευμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε?με τον ιό αυτόν χαθήκαμε όλες ζούμε πρωτόγνωρα πράγματα.να προσέχετε όλες και υπομονή θα περάσουν όλα!!!!μου λείψατε φίλες μου!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Κοριτσάκια μου τι κάνετε?με τον ιό αυτόν χαθήκαμε όλες ζούμε πρωτόγνωρα πράγματα.να προσέχετε όλες και υπομονή θα περάσουν όλα!!!!μου λείψατε φίλες μου!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Καλημέρα κοριτσάκι. Πως είσαι Εσυ;;; Ποτε πας για καινουρια χοριακη;η κατευθείαν υπέρηχο;άντε να μας φέρνεις ευχαριστα να χαιρόμαστε ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elena0212 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι. Πως είσαι Εσυ;;; Ποτε πας για καινουρια χοριακη;η κατευθείαν υπέρηχο;άντε να μας φέρνεις ευχαριστα να χαιρόμαστε ❤️❤️❤️

Σήμερα πάω ξανά για χοριακη με βοήθεια της Παναγίας να πάνε όλα καλά ελπίζω!!!εγώ τι να κανω η θα κοιμάμαι σχεδόν όλη την μέρα και το βράδυ το παίζω κουκουβάγια😜έχω δει έργα που δεν τα ήξερα καν!!!κατ αλλά ησυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Σήμερα πάω ξανά για χοριακη με βοήθεια της Παναγίας να πάνε όλα καλά ελπίζω!!!εγώ τι να κανω η θα κοιμάμαι σχεδόν όλη την μέρα και το βράδυ το παίζω κουκουβάγια😜έχω δει έργα που δεν τα ήξερα καν!!!κατ αλλά ησυχία!!!

Μια χαρά. Αυτό να κανεις. Να ξεκουραστείς κ να προφυλαχτείς. Κ ολα καλά θα πάνε με τη χοριακη. Περιμένουμε νέα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Takira είπε:

Σήμερα πάω ξανά για χοριακη με βοήθεια της Παναγίας να πάνε όλα καλά ελπίζω!!!εγώ τι να κανω η θα κοιμάμαι σχεδόν όλη την μέρα και το βράδυ το παίζω κουκουβάγια😜έχω δει έργα που δεν τα ήξερα καν!!!κατ αλλά ησυχία!!!

Καλο διπλασιασμό κοριτσάρα μου!! Εγώ αύριο θα πάω. Μου είπαν στις 3 μέρες να κάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλό διπλασιασμός στις χοριακες σας. Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση  οποία ξέρει να μου απαντήσει. το επίδομα εξωσωματικής πόσες φορές το δικαιούμαστε και μπορούμε να καταθέσουμε χαρτιά να το πάρουμε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό διπλασιασμός στις χοριακες σας. Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση  οποία ξέρει να μου απαντήσει. το επίδομα εξωσωματικής πόσες φορές το δικαιούμαστε και μπορούμε να καταθέσουμε χαρτιά να το πάρουμε; 

Καλημέρα.. Αν δεν κάνω λάθος το δικαιούμαστε σε κάθε επίσημη προσπάθεια. Δηλαδή εφόσον είναι τέσσερις οι επίσημες προσπάθειες μέσω ΕΟΠΥΥ νομίζω είναι τέσσερις και οι φορές που παίρνεις το επίδομα.. με μια επιφύλαξη όμως. Ας μας πει και όποια κοπελα ξέρει μετά από πόσο διάστημα από την προσπάθεια πρέπει να καταθέσεις χαρτιά;Επίσης κορίτσια διαβάστε κ αυτό. Λέει και για τα φαρμακεία ΕΟΠΥΥ ότι σε λίγο καιρό το πάνε με ραντεβού για να μην υπάρχει αναμονή. Σας έβαλα τα σημεία που μας ενδιαφέρουν.

 Όσοι ασθενείς λαμβάνουν φάρμακα Υψηλού Κόστους (ΦΥΚ) από τα Φαρμακεία του ΕΟΠΥΥ και ανήκουν στις ευπαθείς ομάδες μπορούν να ορίσουν άτομο που θα παραλαμβάνει τα φάρμακά τους με μία απλή υπεύθυνη δήλωση -η οποία δεν χρειάζεται θεώρηση. Στην υπεύθυνη δήλωση θα πρέπει να αναγράφονται ο αριθμός ταυτότητας αλλά και το ΑΦΜ του ατόμου που θα παραλάβει. Με τον τρόπο αυτό δενείναι απαραίτητες οι θεωρημένες εξουσιοδοτήσεις που έπρεπε να είχε μέχρι σήμερα ο παραλαβών.

- Τις επόμενες ημέρες θα ξεκινήσει η εφαρμογή της προγραμματισμένης παραλαβής ΦΥΚ, δηλαδή με ραντεβού, στο κεντρικό Φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ στο Μαρούσι και κατόπιν η υπηρεσία θα είναι διαθέσιμη στο σύνολο των φαρμακείων του Οργανισμού. Τις τελευταίες ημέρες γίνονται δοκιμαστικές εφαρμογές ώστε η νέα υπηρεσία να εφαρμοστεί με επιτυχία και ο ασθενής ή ο εκπρόσωπος του να παραλαμβάνει τα Φάρμακα Υψηλού Κόστους συγκεκριμένη ώρα χωρίς αναμονή. 
- Αναστέλλεται προσωρινά για ένα μήνα η λειτουργία των Επιτροπών Εξωσωματικής Γονιμοποίησης του ΕΟΠΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η koukou84 είπε:

Καλο διπλασιασμό κοριτσάρα μου!! Εγώ αύριο θα πάω. Μου είπαν στις 3 μέρες να κάνω. 

Καλημέρα αγάπη ευχαριστώ πολύ πήγα έδωσα αίμα και περιμένω.θα πεθάνω από το άγχος μέχρι να με πάρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Takira είπε:

Κοριτσάκια μου τι κάνετε?με τον ιό αυτόν χαθήκαμε όλες ζούμε πρωτόγνωρα πράγματα.να προσέχετε όλες και υπομονή θα περάσουν όλα!!!!μου λείψατε φίλες μου!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Καλημέρα κ από μένα.... Καραντίνα όλοι έχω κάνει ο,τι δουλειά υπάρχει εντός σπιτιού.. χαχααα.. υπομονή κορίτσια μου μετά μόλις ηρεμήσει η κατάσταση Βουρ όλες στα μπεμπέ μας!!! Θα χούμε να λεμεεεε πολλά!!!

Τώρα απολαύστε τους άντρες σας κ τις οικογένειες σας , χουζουρεψτε , κάντε αγκαλίτσες εεε κ δε ξέρετε καμιά φορά μπορεί κάποιες να μη προλάβουμε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική ..χαχαααα.. αυτή η αισιοδοξία μου με ξεπερνάει.. φαντάζομαι κ φυσικές συλλήψεις ..

@koukou84 @Takira με το καλό αγαπημένες μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ευχαριστώ για τις ευχές σας τις δέχομαι προκαταβολικά από σήμερα για αύριο. Εμένα με έβαλαν να κάνω στις 3 μέρες γμτ 😫 όποτε αύριο θα κάνω 😚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Takira είπε:

Κορίτσια μου 3η χοριακη 1700!Δόξα τω θεώ κορίτσια μου πάμε καλά!!!!!

Τελειαααα αγάπη!! Τι σου είπε ο γιατρός θα πας και για άλλη μέτρηση ή υπέρηχο τώρα; 🥰😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η koukou84 είπε:

Τελειαααα αγάπη!! Τι σου είπε ο γιατρός θα πας και για άλλη μέτρηση ή υπέρηχο τώρα; 🥰😍😍😍

Τέλος της άλλη βδομάδας υπέρηχο!άντε αύριο η δίκη σου σειρά αγάπη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Takira είπε:

Τέλος της άλλη βδομάδας υπέρηχο!άντε αύριο η δίκη σου σειρά αγάπη.

Μπράβο αγάπη!!! Μακάρι να σε ακολουθήσω και εγώ. 😘

απο το άλλο το κορίτσι μας τη @bebe2 δεν είχαμε κανένα νέο ε; Ελπίζω να είναι καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα έκανα ωοληψια.. Έχω να σας πω ότι αναστελλονται όλες οι εμβρυομεταφορες μέχρι νεοτέρας λόγω της κατάστασης.. Δε ξέρω αν το ξέρατε αλλά το έμαθα σήμερα... Μόνο οι ωοληψιας γίνονται σε διαδικασίες που ήδη είχαν ξεκινήσει... Ας ευχηθούμε να μην πάρει πάνω από 1 μήνα όλο αυτό κ σύντομα να εχουμε μωράκια στην κοιλίτσα μας όλες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Μπράβο αγάπη!!! Μακάρι να σε ακολουθήσω και εγώ. 😘

απο το άλλο το κορίτσι μας τη @bebe2 δεν είχαμε κανένα νέο ε; Ελπίζω να είναι καλά. 

Μια χαρά θα είναι!!!!!μπα όχι και στεναχωρέθηκα πολύ γιατί δεν έχει μπει καθόλου μακάρι να είναι όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Κορίτσια μου 3η χοριακη 1700!Δόξα τω θεώ κορίτσια μου πάμε καλά!!!!!

Μπράβο κορίτσι μου...πάμε για δίδυμα σίγουρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ioannastr είπε:

Μπράβο κορίτσι μου...πάμε για δίδυμα σίγουρα!!!

Λες???μακαρι!!!!από 730 πήγε 1700.ολο άγχος βέβαια είμαι και σαν άνθρωπος εγώ τέρμα αγχωδης και τώρα θα περιμένω μέχρι την άλλη βδομάδα για τον υπέρηχο.δεν έχω και εμπειρία και εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Κορίτσια μου 3η χοριακη 1700!Δόξα τω θεώ κορίτσια μου πάμε καλά!!!!!

Μα τι χαρά είναι αυτή!!! Τι Τελειο νούμερο. 😍😍😍 πάμε τώρα για υπέρηχο να μετρήσουμε σάκους 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Μα τι χαρά είναι αυτή!!! Τι Τελειο νούμερο. 😍😍😍 πάμε τώρα για υπέρηχο να μετρήσουμε σάκους 😘😘😘

Γλυκιά μου ευχαριστώ πολύ!!!!!!ναι ναι άντε πάλι άγχος να περάσουν οι μέρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο συγχαρητήρια @Takira ποντάρω κι εγώ σε δίδυμα.

Εγώ δεν έχω καλά νέα. Πήγα σήμερα να ξανακάνω χοριακή για να δώ αν μηδένισε κι έπαθα σοκ..... όχι μόνο δεν κατέβηκε ανέβηκε κιόλας.... Φοβάμαι...

πήγα στο γιατρό για να με δει και να μου δώσει οδηγίες και είπε να μην ανησυχώ και ότι καμιά φορά συμβαίνει αλλά εγώ ανησυχώ πολύ.... Αυτό μου έλειπε τώρα να έχω κανένα εξωμήτριο ...ουφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...