Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Takira είπε:

Η πρώτη ήταν 85 και τώρα 730.αγαπη δεν ξέρω έχω παγώσει λίγο δεν ξέρω αν είναι να χαρώ η τίποτα.δεν ξέρω αλήθεια με φόβισε αυτή.

Μετά από πόσες μέρες???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κρατήσου καλά γιατί νομίζω έχεις δίδυμα!!! Πάρα πολλή προσοχή φρόντισε πολύ τον εαυτό σου.... Κράτα τους όλους μακριά σου όσο το δυνατόν και απόλαυσέ το.. Θερμά συγχαρητήρια!!! Μας έδωσες μία ανάσα Χαράς μέσα σε όλη τη μαυρίλα..

Αυτό μου είπε και η μαια όταν της είπα ότι μου φαίνεται κάπως ψηλά! Αλλά μου τόνισε ότι είναι 11η μέρα και να μην συγκρίνω με 9η που γίνεται συνήθως. Ευχομαι μέσα από την καρδιά μου σε λίγο καιρό αγάπη μου να μας λες τα ευχαριστα. Πιστεύω ότι θα ανταμειφθεις μετά από τα τόσα που έχεις περάσει! Όλες μας θα ανταμειφθουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Αυτό μου είπε και η μαια όταν της είπα ότι μου φαίνεται κάπως ψηλά! Αλλά μου τόνισε ότι είναι 11η μέρα και να μην συγκρίνω με 9η που γίνεται συνήθως. Ευχομαι μέσα από την καρδιά μου σε λίγο καιρό αγάπη μου να μας λες τα ευχαριστα. Πιστεύω ότι θα ανταμειφθεις μετά από τα τόσα που έχεις περάσει! Όλες μας θα ανταμειφθουμε. 

μπράβο βρε κορίτσι! μια χαρά!!! Το ίδιο και η @Takira πως συνδέεται το εξωμήτριο; ειλικρινά δεν το ξέρω! Μίλα με το γιατρό μην βράζεις στο ζουμί σου!!! Κ τώρα κορίτσια προσευχή και μετάνοια... κοινώς μέσα στο σπίτι κ επαφή με κανένα! είναι πολύ επικίνδυνα τα πράγματα κ από ότι ακούω δεν είναι σαν την κοινή γρίπη (όπως δλδ λέγαμε αρχικά) και δεν γνωρίζουν τις συνέπειες στα έμβρυα ειδικά στην αρχή της εγκυμοσύνης... γι'αυτό προσοχή κ θα περάσει και αυτό που θα πάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις είδα στο Facebook ανακοίνωση από το κέντρο υπογονιμοτητας "Institute of life" (ΙΑΣΩ):

ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ ΜΟΝΑΔΑΣ ΥΠΟΒΟΗΘΟΥΜΕΝΗΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ Institute of Life - IASO

Παρακολουθώντας όλες τις νεότερες εξελίξεις από την εξάπλωση του Κορωνοϊού (COVID-19), λαμβάνοντας υπόψη τις τελευταίες οδηγίες του Υπουργείου Υγείας, του ΕΟΔΥ της E.A.I.Y.A και της ESHRE και πάνω από όλα με αίσθημα ευθύνης για τα ζευγάρια που μας εμπιστεύονται, τους ιατρούς συνεργάτες και όλο το προσωπικό της Μονάδας, σας ενημερώνουμε για τα ακόλουθα μέτρα πρόληψης:

1)  Πλήρως ελεγχόμενη είσοδος στη Μονάδα 
• Υπάλληλος της Νοσηλευτικής στην είσοδο για την υποδοχή των ζευγαριών
• Διασφάλιση της σωστής χρήσης του αντισηπτικού για τα χέρια
• Χρήση Μάσκας
• Χρήση Ποδοναρίων 
2) Η Μονάδα μας έχει λάβει όλα τα προβλεπόμενα μέτρα ασφαλείας για την σωστή αντισηψία των χώρων
• Τοποθέτηση αντισηπτικού υγρού σε όλους τους χώρους της Μονάδας
• Πολλαπλώς επαναλαμβανόμενη αντισηψία των κοινόχρηστων χώρων από την επιμέλεια (πόρτες εισόδου, πόμολα, κοκ) με ειδικά καθαριστικά με πρόσθετο άτομο στην καθαριότητα 
3) Ύπαρξη προκαθορισμένου χώρου εκτός της Μονάδας για τη διαχείριση ύποπτων περιστατικών (σύμφωνα με οδηγία Κλινικής ΙΑΣΩ)
4) Σύμφωνα και με νεότερη οδηγία της ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology) συνιστάται η κρυοσυντήρηση του γενετικού υλικού και η διενέργεια της ιατρικής πράξης μεταγενέστερα σε ασφαλέστερες συνθήκες: https://www.eshre.eu/Press-Room/ESHRE-News#CoronaStatement27feb.
Την άποψη αυτή, υιοθετεί και Εθνική Αρχή Ιατρικώς Υποβοηθούμενης Αναπαραγωγής με σημερινή ανακοίνωση (16-03-2020): http://eaiya.gov.gr/covid-19/
5) Βάσει των ανωτέρω οδηγιών αναστέλλονται όλες οι προγραμματισμένες εμβρυομεταφορές από αύριο 17-03-2020 και μέχρι να υπάρξουν νεότερα δεδομένα για την εξάπλωση του ιού. 
6) Άμεσος περιορισμός των νέων περιστατικών προς διαδικασία Εξωσωματικής Γονιμοποίησης. Ολοκλήρωση των εν εξελίξει μόνο περιστατικών που είναι ήδη σε διαδικασία διέγερσης (οποιασδήποτε μορφής κύκλου)
7) Περιορισμός του συνωστισμού στους κοινούς χώρους αναμονής
• Αναθεώρηση και επέκταση προγράμματος ιατρικών πράξεων και εξετάσεων για την αποφυγή συνωστισμού
• Αναμονή των συνοδών εκτός της Μονάδας. Η γραμματεία μας προσφέρει κουπόνι για καφέ ή χυμό χωρίς χρέωση στους συνοδούς κατά τη διάρκεια της αναμονής τους
• Ακύρωση όλων των προγραμματισμένων συναντήσεων εντός της Μονάδας
😎 Απαγόρευση εισόδου σε ζευγάρια του εξωτερικού από χώρες χαρακτηρισμένες ως υψηλής επικινδυνότητας 
9) Διαρκής ενημέρωση ιατρών και προσωπικού
10)  Καθημερινές συναντήσεις με την επιτροπή λοιμώξεων της Κλινικής ΙΑΣΩ 
11)  Απαγόρευση συμμετοχής ιατρών της Μονάδας ή προσωπικού σε επιστημονικές συναντήσεις του εξωτερικού

Τέλος, σας υπενθυμίζουμε ότι η Μονάδα μας διαθέτει ένα από τα πλέον σύγχρονα εργαστήρια με αερισμό επιπέδου Grade B, ο οποίος ενισχύεται με 6 Ιονιστές UV. Επιπρόσθετα, η Μονάδα institute of Life ΙΑΣΩ λειτουργεί κάτω υπό της υψηλότερες προδιαγραφές λειτουργίας και ιατρικής ασφάλειας, έτσι όπως αυτές ορίζονται από τα διεθνή πρότυπα πιστοποίησης ISO 15224 και Temos. 

Θέλουμε να σας διαβεβαιώσουμε, ότι παρακολουθούμε καθημερινά τις εξελίξεις και θα προβούμε σε οποιοδήποτε μέτρο κριθεί αναγκαίο προκειμένου να διασφαλίσουμε την υγεία όλων όσων μας εμπιστεύονται.

Οι ιατροί, οι εμβρυολόγοι και το λοιπό προσωπικό της Μονάδας θα εστιάσουμε το διάστημα αυτό στην διενέργεια Quality Controls, σύμφωνα με τις προδιαγραφές μας, με απώτερο σκοπό την απόλυτη θωράκιση της Μονάδας και την πλήρη ετοιμότητά μας με την απελευθέρωση των μέτρων ασφαλείας.

Με σεβασμό,
Η διοίκηση της Institute of Life - ΙΑΣΩ

 

Υποθέτω ότι κάτι αντίστοιχο θα συμβεί σε όλα τα κέντρα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

μπράβο βρε κορίτσι! μια χαρά!!! Το ίδιο και η @Takira πως συνδέεται το εξωμήτριο; ειλικρινά δεν το ξέρω! Μίλα με το γιατρό μην βράζεις στο ζουμί σου!!! Κ τώρα κορίτσια προσευχή και μετάνοια... κοινώς μέσα στο σπίτι κ επαφή με κανένα! είναι πολύ επικίνδυνα τα πράγματα κ από ότι ακούω δεν είναι σαν την κοινή γρίπη (όπως δλδ λέγαμε αρχικά) και δεν γνωρίζουν τις συνέπειες στα έμβρυα ειδικά στην αρχή της εγκυμοσύνης... γι'αυτό προσοχή κ θα περάσει και αυτό που θα πάει...

Ευχαριστούμε ειδική συμβουλέ μας❤️❤️❤️! Σύντομα και στα δικά σου ευχαριστα. Στο εξωμητριο(μακριά από μας) είναι ψηλά η χοριακη νομιζω ότι έχω διαβάσει αλλά δεν ξέρω τι εννοούν ψηλά δλδ τι νούμερο στις πόσες μέρες. Να σου πω την αλήθεια το είχα πάρει χαλαρά με τον ιό ελα μωρε και να αρρωστήσω σιγά θα το ξεπεράσω. Αλλά και η μαια αυτό μου είπε τώρα μέσα κλεισμένη μόνο για χοριακη πάλι την Πέμπτη και αυτό προσεκτικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Takira είπε:

Ναι μετά από 3 μέρες πήγε 730

Καλέ μην ακούς....... Μια χαρά είναι..... Μετά απο δύο μέρες έπρεπε να διπλασιαστεί άρα γύρω στο 160-300  κ μετά από άλλες δύο έπρεπε να πάει 600+ κ σένα 3 μέρες μετά ξεπέρασε κ το όριο της 4ης μέρας .... Τι βιοχημικη λένε???? Πάνε καλά???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Ναι μετά από 3 μέρες πήγε 730

Αγάπη εάν είναι να αγχώνεσαι μήπως να μιλήσεις και με το γιατρό σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Καλέ μην ακούς....... Μια χαρά είναι..... Μετά απο δύο μέρες έπρεπε να διπλασιαστεί άρα γύρω στο 160-300  κ μετά από άλλες δύο έπρεπε να πάει 600+ κ σένα 3 μέρες μετά ξεπέρασε κ το όριο της 4ης μέρας .... Τι βιοχημικη λένε???? Πάνε καλά???? 

Αχ δεν ξέρω γιατί μιλάς μόνο με την μαια και ηταν άλλη σήμερα και δεν ξέρω γιατί μου τα έλεγε όλα αυτά.μου χάλασε την χαρά μου.για εξωμήτρια κύηση εννοούσε από αυτό που καταλαβα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Αγάπη εάν είναι να αγχώνεσαι μήπως να μιλήσεις και με το γιατρό σου;

Καταρχήν συγχαρητήρια κοριτσάρα μου!!!!!με το καλό όλα να πάνε τέλεια!!!δεν μιλάς με τον γιατρό πάντα με παίρνει η μαία του.αλλα αυτή σήμερα δεν την έχω δει καν.δεν ξέρω ειλικρινά τι να νιώσω.ο γυναικολόγος μου εδωου είπε να ξανά κάνω εννοείτε αλλά είναι οκ η χοριακη.και η μικροβιολόγος όταν με πήρε ηταν εμθουσιασμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Ξέχασαν να με πάρουν τηλέφωνο από το μικροβιολογικό και εγώ καθόμουν και τρελαινομουν!! 600 κοριτσια μου!! 11η μέρα εμβρυομεταφορας 2 βλαστοκυστεων 😍😍

Κορίτσι μου μπράβο!!!

Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Αχ δεν ξέρω γιατί μιλάς μόνο με την μαια και ηταν άλλη σήμερα και δεν ξέρω γιατί μου τα έλεγε όλα αυτά.μου χάλασε την χαρά μου.για εξωμήτρια κύηση εννοούσε από αυτό που καταλαβα

Μην βάζεις με το μυαλό σου το κακό..... Αν τώρα πήγε 700+ σε 3-4 μέρες θα μπορεις να δεις σάκο.... Οπότε θα δεις που θα είναι ο σάκος ... Λογικά θα ξανακάνεις χοριακη? Ή σου είπαν να πας για υπερηχο σε 3-4μερες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki88 είπε:

Μην βάζεις με το μυαλό σου το κακό..... Αν τώρα πήγε 700+ σε 3-4 μέρες θα μπορεις να δεις σάκο.... Οπότε θα δεις που θα είναι ο σάκος ... Λογικά θα ξανακάνεις χοριακη? Ή σου είπαν να πας για υπερηχο σε 3-4μερες?

Όχι μου είπε να πάω για χοριακη ξανά την Τετάρτη γιατί ήταν απότομη η αύξηση αλλιώς δεν θα μου το ζητούσε.μακαρι βρε αγάπη να πάνε όλα καλά τι να πω.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Καταρχήν συγχαρητήρια κοριτσάρα μου!!!!!με το καλό όλα να πάνε τέλεια!!!δεν μιλάς με τον γιατρό πάντα με παίρνει η μαία του.αλλα αυτή σήμερα δεν την έχω δει καν.δεν ξέρω ειλικρινά τι να νιώσω.ο γυναικολόγος μου εδωου είπε να ξανά κάνω εννοείτε αλλά είναι οκ η χοριακη.και η μικροβιολόγος όταν με πήρε ηταν εμθουσιασμενη.

Αγάπη από τη στιγμή που ο γυναικολόγος σου σου είπε ότι είναι οκ χαλάρωσε και ήρεμησε! Ναι το ξέρω και εγώ με τη μαια του γιατρού μου μιλάω σε κάτι πολύ έκτακτο μόνο παίρνω τον ίδιο. 😍❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Κορίτσι μου μπράβο!!!

Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις! 

❤️ Ευχαριστώ πολύ κοριτσάρα μου!! Με το καλό και στα δικά σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ειλικρινά σε τέτοια θέματα δεν ξέρω γιατί συνδέουν κόσμο με μαιες... Καλές κ χρυσές αλλά όχι για τέτοια! Η μαία του γιατρού μου βοηθά σε συνταγογραφηση, ραντεβού, μαθήματα ανοδυνου, θηλασμό κλπ. Όχι όμως σε ιατρικά!!! Μιλάω απευθείας με το γιατρό βαιμπερ. Αυτός μόνο ξέρει! Αυτό με τις συντονίστριες στα διάφορα κέντρα σόρυ αλλά με βγάζει από τα ρούχα μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια ειλικρινά σε τέτοια θέματα δεν ξέρω γιατί συνδέουν κόσμο με μαιες... Καλές κ χρυσές αλλά όχι για τέτοια! Η μαία του γιατρού μου βοηθά σε συνταγογραφηση, ραντεβού, μαθήματα ανοδυνου, θηλασμό κλπ. Όχι όμως σε ιατρικά!!! Μιλάω απευθείας με το γιατρό βαιμπερ. Αυτός μόνο ξέρει! Αυτό με τις συντονίστριες στα διάφορα κέντρα σόρυ αλλά με βγάζει από τα ρούχα μου... 

Και μένα αλλά τι να κάνω!δεν ξέρω αυτήν δεν την έχω δει καν η δική μου έλειπε και μίλησα μαυτην.μακαρι να είναι δύο τα μωράκια και να μην είναι τίποτα κακό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Όχι μου είπε να πάω για χοριακη ξανά την Τετάρτη γιατί ήταν απότομη η αύξηση αλλιώς δεν θα μου το ζητούσε.μακαρι βρε αγάπη να πάνε όλα καλά τι να πω.

 

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!! Μάλλον πάμε για διδυμακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου με πήραν μόλις από την επιτροπή!!! Μου είπαν ότι οι επιτροπές θα κλείσουν για 1 μήνα!!!!!!!!!!!! Κ όταν έχουν νεότερα θα με πάρουν πάλι για να κλείσουμε ραντεβού εκ νέου!!!!! Σοκ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κ @ioannastr μόλις Μ πήραν απ' το εοππυ ακυρώνονται οι επιτροπές είπαν θα Μ ενημερωσουν με το πρώτο διαθέσιμο θα μπούμε... Ελπίζω να μην είναι καλοκαιρι το πρώτο διαθέσιμο. Τι να πωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ioannastr είπε:

Κοριτσάκια μου με πήραν μόλις από την επιτροπή!!! Μου είπαν ότι οι επιτροπές θα κλείσουν για 1 μήνα!!!!!!!!!!!! Κ όταν έχουν νεότερα θα με πάρουν πάλι για να κλείσουμε ραντεβού εκ νέου!!!!! Σοκ....

Τι να πω όλα πάνε πίσω.... Αλλά είναι παγκόσμιο πρόβλημα.. υπομονή κορίτσια.. ας ελπίσουμε ότι θα μπούμε στους ρυθμούς μας γρήγορα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ πάντα με τις μαίες μίλαγα.... Που ήταν πάντα σε συνεννόηση με τον γιατρό.... Με τον γιατρό μίλαγα μόνο τις μέρες των υπερήχων και ωολυψίας κ εμβρυομεταφοράς.... Για τα πάντα φάρμακα οδηγίες κλπ μίλαγα πάντα με εκείνες....Ήταν απόλυτα βοηθητικές.... Παράπονο  δν εχω..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Κοριτσάκια μου με πήραν μόλις από την επιτροπή!!! Μου είπαν ότι οι επιτροπές θα κλείσουν για 1 μήνα!!!!!!!!!!!! Κ όταν έχουν νεότερα θα με πάρουν πάλι για να κλείσουμε ραντεβού εκ νέου!!!!! Σοκ....

Σοκ γενικώς κορίτσια...Δεν μας βλέπω καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

@ntinaki88 @Hope19 έχετε δίκιο. ..απλά αυτή τη στιγμή νιώθω τόσο απογοήτευση. ..φαντάζομαι κι οι άλλες κοπέλες. ..λες κι αποφάσισα να γίνω μάνα και ήρθε η συντέλεια του κόσμου. 

Μου έχει πάει όλο τόσο στραβά, από τον Γενάρη έπρεπε να γίνει διέγερση κι όλο κάτι την αναβάλλει. 

@Niki94 συγγνώμη αν απάντησα απότομα. ..είναι το πρώτο σοκ αυτή τη στιγμή 

Αχ κοριτσάκι μου σε κατάλαβαινω.  Κι εγώ νοιώθω έτσι , λέω αμάν τώρα βρήκε να γίνει κι αυτό; Υπομονή κορίτσι μου. Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η koukou84 είπε:

Ξέχασαν να με πάρουν τηλέφωνο από το μικροβιολογικό και εγώ καθόμουν και τρελαινομουν!! 600 κοριτσια μου!! 11η μέρα εμβρυομεταφορας 2 βλαστοκυστεων 😍😍

Τέλεια κορίτσι μου!!! Συγχαρητήρια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...