Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγώ ήταν να πάω σήμερα στο γιατρό να γράψουμε τα φάρμακα για να πάω αύριο στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ στο Μαρούσι να τα πάρω. Θα τον καλέσω να δω το θα μου πει.. αλήθεια με αυτά το γίνεται; Παίρνουμε κανόνικα τιςς ενέσεις ή είναι κλειστά; Πήγε καμία κοπέλα σήμερα;

Πάντως κορίτσια κι εγώ. Θα ξεκίναγαν την άλλη εβδομάδα αλλά δεν θα ξεκινήσω. Ότι και να μου πει ο γιατρός εγώ προτιμώ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο..  έχω φοβηθεί παρά πολύ!

Συμφωνώ .. το θέλουμε τόσο πολύ αλλά μετά ΄θα έχουμε έννοια κ για τα μωρά μας στη κοιλιά.. οπότε πιο ασφαλή είναι στη κατάψυξη.. 

ας καταλαγιάσει η κατάσταση κ μετά θα ξεκινήσουμε όλες μαζί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο στο φαρμακείο πρώτα 

Θα καλέσω και ελπίζω να το σηκώσουν.  Ξέρεις αν μπορώ με την απόφαση της επιτροπής να πάω να τα γράψω και να τα πάρω σε κανένα μήνα ας πούμε; Λογικά πιστεύω πως ναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μην στεναχωριέστε που δεν ξεκινάτε.... Είναι χειρότερα να είστε μέσα στο αγχος λόγω Κοροναϊου.... Χίλιες φορές αν (χτυπά ξύλο) κολλήσετε να είστε χαλαρές πάρα να τρέμει το φύλοκαρδι σας μην τυχόν κ σας μείνει στη μέση η ωολυψια (αντε να έχεις κάνει διέγερση κ με ήδη χαμηλή Αμη Πχ να χάσεις κ τα ωάρια τσάμπα λόγω Κοροναϊου), αντε πες η έμβρυομεταφορα δν είναι τπτ να μετατεθεί, η ωολυψια όμως πάει χαμένος κόπος .... Δείτε το αλλιώς.... .... Πόσο άγχος να αντέξει ο οργανισμός.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Θα καλέσω και ελπίζω να το σηκώσουν.  Ξέρεις αν μπορώ με την απόφαση της επιτροπής να πάω να τα γράψω και να τα πάρω σε κανένα μήνα ας πούμε; Λογικά πιστεύω πως ναι.

Η συνταγη έχει περιθώριο όπως όλες οι συνταγές. Δεν θυμάμαι πόσο αλλά μεγάλο διάστημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ntinaki88 @Hope19 έχετε δίκιο. ..απλά αυτή τη στιγμή νιώθω τόσο απογοήτευση. ..φαντάζομαι κι οι άλλες κοπέλες. ..λες κι αποφάσισα να γίνω μάνα και ήρθε η συντέλεια του κόσμου. 

Μου έχει πάει όλο τόσο στραβά, από τον Γενάρη έπρεπε να γίνει διέγερση κι όλο κάτι την αναβάλλει. 

@Niki94 συγγνώμη αν απάντησα απότομα. ..είναι το πρώτο σοκ αυτή τη στιγμή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

@ntinaki88 @Hope19 έχετε δίκιο. ..απλά αυτή τη στιγμή νιώθω τόσο απογοήτευση. ..φαντάζομαι κι οι άλλες κοπέλες. ..λες κι αποφάσισα να γίνω μάνα και ήρθε η συντέλεια του κόσμου. 

Μου έχει πάει όλο τόσο στραβά, από τον Γενάρη έπρεπε να γίνει διέγερση κι όλο κάτι την αναβάλλει. 

@Niki94 συγγνώμη αν απάντησα απότομα. ..είναι το πρώτο σοκ αυτή τη στιγμή 

Ακριβώς αυτό @Ginaak.. Είναι που το είχα στο μυαλό μου ότι αυτός ο μήνας θα είναι.. Συνέχεια το αναβάλλουμε από Νοέμβριο, για διάφορους λόγους και τώρα που ήταν η ώρα, ακυρώθηκε. Ξέρω ότι είναι για καλό, αλλά η απογοήτευση είναι μεγάλη! Ας ελπίσουμε να τελειώσει σύντομα και να ξεκινήσουμε τον επόμενο μήνα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!!να σας ρωτήσω γιατί έκανα 2 η χοριακη σήμερα και είναι 731.πως σας φαίνεται?γιατί από κέντρο ήταν κάπως επιφυλακτικοί και άρχισα και φοβαμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερα κοριτσια μου ,μολις γυρισα απο Γενεσις εκανα τον πρωτο υπερηχο ,ε2 ,Lh, ( 7 η μερα του κυκλου ) για να παμε με φυσικό ομως Κ καταψυξη ,οποτε για αυτό δε μου ειπανε κατι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!να σας ρωτήσω γιατί έκανα 2 η χοριακη σήμερα και είναι 731.πως σας φαίνεται?γιατί από κέντρο ήταν κάπως επιφυλακτικοί και άρχισα και φοβαμαι

Τι Εννοεις ηταν  επιφυλακτικοί ; σου ειπανε κατι; Ποια μερα εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

Τι Εννοεις ηταν  επιφυλακτικοί ; σου ειπανε κατι; Ποια μερα εισαι;

Η πρώτη ήταν 85 και τώρα πήγε τόσο.και νομίζω ότι φοβάται για εξωμήτρια κύηση.δεν ξέρω βρε κορίτσια τα έχω χάσει εκεί που χάρηκα και νόμιζα ότι μπορεί να είναι δύο τώρα μου ήρθε κατραπακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Η πρώτη ήταν 85 και τώρα πήγε τόσο.και νομίζω ότι φοβάται για εξωμήτρια κύηση.δεν ξέρω βρε κορίτσια τα έχω χάσει εκεί που χάρηκα και νόμιζα ότι μπορεί να είναι δύο τώρα μου ήρθε κατραπακια.

Κατσε βρε παιδί μου και εσυ περιμενε.καταρχας με αγχος χειροτερευεις τη κατασταςη σου οπως κ να εχει ηρεμησε..εμενα μου φαινεται οκ.. τι να πω..ας γραψουνε κ τα κοριτσια ..

3-4 Εβδομάδες 5-225 (την 14 mera)

4-5 Εβδομάδες 30-8.500

5-6 Εβδομάδες 250-31.500

6-7 Εβδομάδες 2.700-64.000

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

Κατσε βρε παιδί μου και εσυ περιμενε.καταρχας με αγχος χειροτερευεις τη κατασταςη σου οπως κ να εχει ηρεμησε..εμενα μου φαινεται οκ τι να πω..ας γραψουνε κ τα κοριτσια ..

3-4 Εβδομάδες 5-225 (την 14 mera)

4-5 Εβδομάδες 30-8.500

5-6 Εβδομάδες 250-31.500

6-7 Εβδομάδες 2.700-64.000

Σήμερα είναι 17 ημέρα.δεν ξέρω μακάρι να είναι γερά και να μην είναι τίποτα κακό.η μικροβιολόγος μου λέει ότι είναι μια χαρά.αυτη από το κέντρο με αγχωσε πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Takira είπε:

Σήμερα είναι 17 ημέρα.δεν ξέρω μακάρι να είναι γερά και να μην είναι τίποτα κακό.η μικροβιολόγος μου λέει ότι είναι μια χαρά.αυτη από το κέντρο με αγχωσε πολύ.

Ελα ενταξει τοτε εφοσον στο ειπε η μικρο μια χαρα θα ειναι.μην αγχωνεσαι τζαμπα βρε με το γιατρο θα μιλησεις ..εγω ξερω Οτι διπλασιαζεται καθε 48 με 72 ωρες δηλαδη καθε 2 -3 μερες.αυτες απο το κεντρο μη τις ακους .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

ΚΑλημερα κοριτσια μου ,μολις γυρισα απο Γενεσις εκανα τον πρωτο υπερηχο ,ε2 ,Lh, ( 7 η μερα του κυκλου ) για να παμε με φυσικό ομως Κ καταψυξη ,οποτε για αυτό δε μου ειπανε κατι 

Πιθανόν επειδή δεν θα χρειαστείς διέγερση, δλδ σε μας αν γίνει κάτι δεν μπορούν να μας πουν δεν θα γίνει ωοληψια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ginaak είπε:

Πιθανόν επειδή δεν θα χρειαστείς διέγερση, δλδ σε μας αν γίνει κάτι δεν μπορούν να μας πουν δεν θα γίνει ωοληψια. 

Ναι! Αυτο ! Οπως τα λες !μπορεί κ μενα αυριο μεθαυριο να μου πει ακυρο και μη κανεις την ovitrele.ειναι ομως μονο μια ovitrele και δεν ειναι καθημερινες ενεσεις..Και με τις εβρυομεταφορες ειναι το θεμα 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες. 

Πρώτη μέρα περιόδου σήμερα και τηλ. στον γιατρό μου στο ΙΑΣΩ να μάθω τι γίνεται. Λόγω της καταστάσης έκαναν το πρωί συμβούλιο και αποφάσισαν να ΜΗΝ ξεκινήσουν νέες διεγέρσεις γιατί κανείς δεν ξέρει τι πρόκειται να γίνει λόγω της κατάστασης. Απογοητευτηκα πολύ όμως ξέρω ότι είναι για καλό! Υπομονή και δύναμη σε όλες μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η koukou84 είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες! Περιμένω και την αυριανή χοριακη να δω τι θα δείξει. Είμαι αισιόδοξη αλλά κρατάω και πισινή! Ξέρετε ότι αυτό το μονοπάτι έχει πολλά εμπόδια δυστυχώς. ❤️❤️❤️

Έκανες τη χοριακη γλυκούλα μου? Βγήκε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

@ntinaki88 @Hope19 έχετε δίκιο. ..απλά αυτή τη στιγμή νιώθω τόσο απογοήτευση. ..φαντάζομαι κι οι άλλες κοπέλες. ..λες κι αποφάσισα να γίνω μάνα και ήρθε η συντέλεια του κόσμου. 

Μου έχει πάει όλο τόσο στραβά, από τον Γενάρη έπρεπε να γίνει διέγερση κι όλο κάτι την αναβάλλει. 

@Niki94 συγγνώμη αν απάντησα απότομα. ..είναι το πρώτο σοκ αυτή τη στιγμή 

Όλες σε καταλαβαίνουμε κορίτσι μου γιατί όλοι στην ίδια κατάσταση είμαστε... Θέλει λίγο ψυχραιμία και σύνεση πάρτε ανάσες και χαλαρώστε κορίτσια... Είναι μία κατάσταση που αφορά όλο τον κόσμο όχι μόνο εμάς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Takira είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!να σας ρωτήσω γιατί έκανα 2 η χοριακη σήμερα και είναι 731.πως σας φαίνεται?γιατί από κέντρο ήταν κάπως επιφυλακτικοί και άρχισα και φοβαμαι

Πόσο ήταν η πρώτη αγάπη μου???  Κ πότε την έκανες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki88 είπε:

Έκανες τη χοριακη γλυκούλα μου? Βγήκε? 

Ξέχασαν να με πάρουν τηλέφωνο από το μικροβιολογικό και εγώ καθόμουν και τρελαινομουν!! 600 κοριτσια μου!! 11η μέρα εμβρυομεταφορας 2 βλαστοκυστεων 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Takira είπε:

Η πρώτη ήταν 85 και τώρα πήγε τόσο.και νομίζω ότι φοβάται για εξωμήτρια κύηση.δεν ξέρω βρε κορίτσια τα έχω χάσει εκεί που χάρηκα και νόμιζα ότι μπορεί να είναι δύο τώρα μου ήρθε κατραπακια.

Η πρώτη ήταν 85 και αυτή είναι μετά από πόσες μέρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η koukou84 είπε:

Ξέχασαν να με πάρουν τηλέφωνο από το μικροβιολογικό και εγώ καθόμουν και τρελαινομουν!! 600 κοριτσια μου!! 11η μέρα εμβρυομεταφορας 2 βλαστοκυστεων 😍😍

Κρατήσου καλά γιατί νομίζω έχεις δίδυμα!!! Πάρα πολλή προσοχή φρόντισε πολύ τον εαυτό σου.... Κράτα τους όλους μακριά σου όσο το δυνατόν και απόλαυσέ το.. Θερμά συγχαρητήρια!!! Μας έδωσες μία ανάσα Χαράς μέσα σε όλη τη μαυρίλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι! Αυτο ! Οπως τα λες !μπορεί κ μενα αυριο μεθαυριο να μου πει ακυρο και μη κανεις την ovitrele.ειναι ομως μονο μια ovitrele και δεν ειναι καθημερινες ενεσεις..Και με τις εβρυομεταφορες ειναι το θεμα 🤔

Νομίζω ότι επειδή εσύ είσαι ήδη σε μία διαδικασία αυτή θα ολοκληρωθεί. προσπαθούν να προλάβουν τις κοπέλες που θα ξεκινήσουν Γιατί δεν ξέρουν τι θα γίνει με όλη αυτή την κατάσταση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Ξέχασαν να με πάρουν τηλέφωνο από το μικροβιολογικό και εγώ καθόμουν και τρελαινομουν!! 600 κοριτσια μου!! 11η μέρα εμβρυομεταφορας 2 βλαστοκυστεων 😍😍

Ουαουυυυυυ ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Πόσο ήταν η πρώτη αγάπη μου???  Κ πότε την έκανες.... 

Η πρώτη ήταν 85 και τώρα 730.αγαπη δεν ξέρω έχω παγώσει λίγο δεν ξέρω αν είναι να χαρώ η τίποτα.δεν ξέρω αλήθεια με φόβισε αυτή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...