Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ναι το ίδιο είναι! μάλιστα θεωρείται ότι είναι κ καλύτερο πολλές φορές επειδή το σώμα καθαρίζει από τα φάρμακα κ το ενδομήτριο επανέρχεται σε καλύτερη κατάσταση! Μόνο αν τα έμβρυα δεν είναι καλά υπάρχει ένας φόβος για τη διαδικασία  της απόψυξης κ επίσης εξαρτάται πάρα πολύ από το εμβρυολογικό του κέντρου. Ψάξε πληροφορίες για freeze all, έτσι τη λένε τη μέθοδο που πας με κατάψυξη εμβρύων!

Θα το ψάξω.. και θα το αναφέρω  στο γιατρό να μου πει τη γνώμη του πως να προχωρήσω..  Κορίτσια έχω μάθει πολλά από εσάς στο φόρουμ και κυρίως τι να ψάχνω και τι να ρωτάω. Σας ευχαριστώ πολύ 😊

Ελπίζω να πάνε όλα καλά!! Και το 2020 να είμαστε όλες με φουσκωμένες κοιλίτσες 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κι εγώ σήμερα πήγα και την πήρα. Δευτέρα θα γράψω τα φάρμακα και τρίτη θα τα πάρω. Εσύ κορίτσι μου θα ξεκινήσεις; Έχω μια αμφιβολία τι να κάνω. Περιμένω τέλος του μήνα περίοδο. Αλλά φοβάμαι δεν ξέρω με τον ιό..

Σευχαριστούμε πολύ.. μακάρι να πάνε όλα καλά..ναι έχουμε καιρό ακόμα..

εγώ πάντως ήταν για να ξεκινήσω προετοιμασία αυτό το μήνα αλλά μίλησα με τον γιατρό μου σήμερα.. εκτός από το άγνωστο της επιτροπής ΄με βάση τις ημέρες όπως τις υπολογίσαμε πέφτουν ημέρες του Πάσχα για ωοληψία.. οπότε είπα μη ζορίζω την κατάσταση κ αγχώνομαι κ εγώ με το ααααν κ το πότε.. είπαμε να ξεκινήσουμε τον άλλο μήνα που θα αδιαθετήσω αρχές Απρίλη περίπου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Πάλι καλά πάντως που έχουν και συνείδηση...

Αυτή η κυριούλα είναι πραγματικά πολύ ευγενική και εξυπηρετική!!

Ισχύει πάρα πολύ ευγενική.. σε αυτή δωσαμε τα χαρτιά.  Καλά τον κύριο ,μάλλον γιατρός ήταν της επιτροπής που έδινε τις εγκρίσεις και φώναζε ονόματα δεν θα τον σχολιάσω!! Απαράδεκτος, μόνο που δεν μας έβριζε.  Είχε πολλά νεύρα μάλλον που ανάγκαστηκε να είναι εκεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Σευχαριστούμε πολύ.. μακάρι να πάνε όλα καλά..ναι έχουμε καιρό ακόμα..

εγώ πάντως ήταν για να ξεκινήσω προετοιμασία αυτό το μήνα αλλά μίλησα με τον γιατρό μου σήμερα.. εκτός από το άγνωστο της επιτροπής ΄με βάση τις ημέρες όπως τις υπολογίσαμε πέφτουν ημέρες του Πάσχα για ωοληψία.. οπότε είπα μη ζορίζω την κατάσταση κ αγχώνομαι κ εγώ με το ααααν κ το πότε.. είπαμε να ξεκινήσουμε τον άλλο μήνα που θα αδιαθετήσω αρχές Απρίλη περίπου...

Συμφωνώ κι εγώ, μην είσαι με το άγχος.  Καλύτερα με τον άλλο μήνα. Γιατί η κατάσταση χρειάζεται και μια ηρεμία!! Όλα να πάνε καλά εύχομαι! Να είμαστε μαζι εγκυουλες κοριτσάκια μου. Μακάρι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope19 είπε:

Συμφωνώ κι εγώ, μην είσαι με το άγχος.  Καλύτερα με τον άλλο μήνα. Γιατί η κατάσταση χρειάζεται και μια ηρεμία!! Όλα να πάνε καλά εύχομαι! Να είμαστε μαζι εγκυουλες κοριτσάκια μου. Μακάρι.. 

Ναι μακάρι να μας πάνε όλα καλα κ να ηρεμήσει κ η κατάσταση που επικρατεί...

εντωμεταξύ το συζητούσα κ μ άλλη κοπέλα πριν.. αφού βλέπουν μόνο το φάκελο γιατί να μη γίνεται ηλεκτρονικα αυτή η διαδικασία σ περίπτωση που κλείσουν ?? θα τα στέλνουμε όλα όσα θελουν να δουν κ θα παίρνουμε την έγκριση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Ναι μακάρι να μας πάνε όλα καλα κ να ηρεμήσει κ η κατάσταση που επικρατεί...

εντωμεταξύ το συζητούσα κ μ άλλη κοπέλα πριν.. αφού βλέπουν μόνο το φάκελο γιατί να μη γίνεται ηλεκτρονικα αυτή η διαδικασία σ περίπτωση που κλείσουν ?? θα τα στέλνουμε όλα όσα θελουν να δουν κ θα παίρνουμε την έγκριση..

Σωστό και αυτό! Λογικά κάτι τέτοιο θα κάνουν πιστεύω αν χρειαστεί... Δεν νομίζω να τα παγώσουν αυτά.. γιατί αν χάσεις την ημερομηνία πότε πάλι θα κλείσεις; Θα βρεθεί εναλλακτική δεν μπορεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ισχύει πάρα πολύ ευγενική.. σε αυτή δωσαμε τα χαρτιά.  Καλά τον κύριο ,μάλλον γιατρός ήταν της επιτροπής που έδινε τις εγκρίσεις και φώναζε ονόματα δεν θα τον σχολιάσω!! Απαράδεκτος, μόνο που δεν μας έβριζε.  Είχε πολλά νεύρα μάλλον που ανάγκαστηκε να είναι εκεί!

ναι πολύ καλή. ενώ είχαμε κλείσει  ημερομηνια με ξαναπήρε τηλ να μ πει οτι ακυρώθηκε κ αν θέλω πιο νωρίς.. για σήμερα μ χε πει για την ακρίβεια αλλά εγώ είχα κλείσει ήδη εισιτήρια κ λέω αστο μη το ζορίζω... οπότε έμεινα στις 3 Απρίλη...μπράβο της πάντως ασχολείται με το θέμα οχι απλά κάνει τη δουλειά της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Σωστό και αυτό! Λογικά κάτι τέτοιο θα κάνουν πιστεύω αν χρειαστεί... Δεν νομίζω να τα παγώσουν αυτά.. γιατί αν χάσεις την ημερομηνία πότε πάλι θα κλείσεις; Θα βρεθεί εναλλακτική δεν μπορεί!

ε ναι μετά αναγκαστικά θα πάμε πιο μετά εμείς κ οι άλλες κοπέλες που έχουν κλείσει θα πάνε παρακάτω κ πάει λέγοντας.. θα χάσουμε τη μπάλα χαχχχ.. επίσης αν αλλάξουν οι ημερομηνίες τελειώς μπορεί να λήξουν κ κάποιες εξετάσεις.. ξανα απ΄την αρχή μετά? ε όχι.... εχω γίνει τρυπητήρι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Takira είπε:

Ευχαριστώ κοπέλα μου και εσύ ότι καλύτερο που πήγε καλά η επέμβαση όλα τέλεια να έρχονται καλά νέα από εδώ και πέρα!!!!

Συγχαρητήρια όλα να πΝε καλά εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

ε ναι μετά αναγκαστικά θα πάμε πιο μετά εμείς κ οι άλλες κοπέλες που έχουν κλείσει θα πάνε παρακάτω κ πάει λέγοντας.. θα χάσουμε τη μπάλα χαχχχ.. επίσης αν αλλάξουν οι ημερομηνίες τελειώς μπορεί να λήξουν κ κάποιες εξετάσεις.. ξανα απ΄την αρχή μετά? ε όχι.... εχω γίνει τρυπητήρι..

Αχαχα αυτό με το τρυπητηρι πόσο αλήθεια!!

Μην αγχώνεσαι ρε συ δεν νομίζω να κλείσουν! Θα προλάβετε! Κι αν όχι θα βρεθεί λύση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η marillia είπε:

συγγνωμη άλλο διαβασα με πειραξε η αυπνία χαχχαχ!!δες τον αιματοκρίτη κ τον θυροειδή!!ισως να είναι κ τυχαίο!!

Ευχαριστώ!!! Δεν πειράζει,το κατάλαβα ότι μπερδεύτηκες..Δευτέρα είναι να πάω και στο γιατρό αρά φαντάζομαι θα βρούμε κάποια λύση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ισχύει πάρα πολύ ευγενική.. σε αυτή δωσαμε τα χαρτιά.  Καλά τον κύριο ,μάλλον γιατρός ήταν της επιτροπής που έδινε τις εγκρίσεις και φώναζε ονόματα δεν θα τον σχολιάσω!! Απαράδεκτος, μόνο που δεν μας έβριζε.  Είχε πολλά νεύρα μάλλον που ανάγκαστηκε να είναι εκεί!

Πωωωωωω φαντάζομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι μακάρι να μας πάνε όλα καλα κ να ηρεμήσει κ η κατάσταση που επικρατεί...

εντωμεταξύ το συζητούσα κ μ άλλη κοπέλα πριν.. αφού βλέπουν μόνο το φάκελο γιατί να μη γίνεται ηλεκτρονικα αυτή η διαδικασία σ περίπτωση που κλείσουν ?? θα τα στέλνουμε όλα όσα θελουν να δουν κ θα παίρνουμε την έγκριση..

Έλα μου ντεεεεεεεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

ναι πολύ καλή. ενώ είχαμε κλείσει  ημερομηνια με ξαναπήρε τηλ να μ πει οτι ακυρώθηκε κ αν θέλω πιο νωρίς.. για σήμερα μ χε πει για την ακρίβεια αλλά εγώ είχα κλείσει ήδη εισιτήρια κ λέω αστο μη το ζορίζω... οπότε έμεινα στις 3 Απρίλη...μπράβο της πάντως ασχολείται με το θέμα οχι απλά κάνει τη δουλειά της...

Ισχύει!!! Εγώ την πρώτη φορά που την πήρα, μου λέει: κορίτσι μου σου εύχομαι να μην έρθεις!! Να σου γίνει ένα θαύμα κ να μείνεις έγκυος φυσιολογικά κ να με πάρεις να μου το ακυρώσεις!!! Την λάτρεψα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Σωστό και αυτό! Λογικά κάτι τέτοιο θα κάνουν πιστεύω αν χρειαστεί... Δεν νομίζω να τα παγώσουν αυτά.. γιατί αν χάσεις την ημερομηνία πότε πάλι θα κλείσεις; Θα βρεθεί εναλλακτική δεν μπορεί!

Είναι πολύ παράτολμο να κλείσουν οι επιτροπές γιατί υπάρχουν κοπέλες που παίζουν πραγματικά με το χρόνο και τις ημερομηνίες... Δεν είναι δυνατόν να χάσουν την ευκαιρία επειδή κάποιοι αποφάσισαν να τις κλείσουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Takira συγχαρητήρια κοπελα μου. Με το καλο!!!!! Σιδερένια που λενε και τα πεθερικα μου 😂 και για μενα ειναι η καλύτερη ευχή σε μια εγκυουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Ευχαριστώ!!! Δεν πειράζει,το κατάλαβα ότι μπερδεύτηκες..Δευτέρα είναι να πάω και στο γιατρό αρά φαντάζομαι θα βρούμε κάποια λύση.

το είχε πάθει η αδερφή μου στην εγκυμοσύνη - για την τριχόπτωση λέω, εσύ δεν ρώτησες κορίτσι; Δυστυχώς πέρα από κάποιες βιταμίνες που κάπως το μάζεψαν το θέμα, δε βρέθηκε ιδιαίτερη λύση. Θεωρείται συνηθισμένη παρενέργεια... απλά μετά την εγκυμοσύνη επανήλθε! ευτυχώς είχε πολύ μαλλί!  Μη σκας είναι παροδικό πάντως, όταν με το καλό γεννήσεις ξαναφτιάχνει! (σου έκανα την καρδιά περιβόλι το ξέρω...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Είναι πολύ παράτολμο να κλείσουν οι επιτροπές γιατί υπάρχουν κοπέλες που παίζουν πραγματικά με το χρόνο και τις ημερομηνίες... Δεν είναι δυνατόν να χάσουν την ευκαιρία επειδή κάποιοι αποφάσισαν να τις κλείσουν...

Μακάρι να είναι όπως τα λες .. κ να κλείσουν τουλάχιστον να ενημερώσουν κ να γίνεται η δουλειά ηλεκτρονικά .. γιατί είμαστε κ εμείς που έχουμε κλείσει εισιτήρια να έρθουμε, έχουμε προγραμματίσει την εξωσωματικη κ πάει λέγοντας... Εγώ προσωπικά λόγω ενδομητριωσης κ κύστης που έχω δε μπορώ να πω άντε μωρέ δε βαριέσαι πάμε από Σεπτεμβρη... Δε γίνεται.. μας κυνηγάει ο χρόνος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Είναι πολύ παράτολμο να κλείσουν οι επιτροπές γιατί υπάρχουν κοπέλες που παίζουν πραγματικά με το χρόνο και τις ημερομηνίες... Δεν είναι δυνατόν να χάσουν την ευκαιρία επειδή κάποιοι αποφάσισαν να τις κλείσουν...

Τι να πεις!!!!!!!!! Θα σου πει το κάνουμε για θέμα υγείας...όποτε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Είναι πολύ παράτολμο να κλείσουν οι επιτροπές γιατί υπάρχουν κοπέλες που παίζουν πραγματικά με το χρόνο και τις ημερομηνίες... Δεν είναι δυνατόν να χάσουν την ευκαιρία επειδή κάποιοι αποφάσισαν να τις κλείσουν...

Συμφωνώ!! Νομίζω πως ίσως μας το είπαν και έτσι! Γενικά από ότι είδα ήταν όλα γρήγορα και δεν ψυριζανε και πολύ τα χαρτιά μας. Μόνο σε μια που της έλειπε μια σφραγίδα μια ευγενεστατη κυρία που μας επαιρνε τα χαρτιά την έστειλε να πεταχτεί να τη βάλει στο διαγνωστικό . Όλες οι κοπέλες περάσανε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Ισχύει!!! Εγώ την πρώτη φορά που την πήρα, μου λέει: κορίτσι μου σου εύχομαι να μην έρθεις!! Να σου γίνει ένα θαύμα κ να μείνεις έγκυος φυσιολογικά κ να με πάρεις να μου το ακυρώσεις!!! Την λάτρεψα...

Μπράβο της! Κορίτσια θα τη δείτε από κοντά και θα το επιβεβαιώσετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Μπράβο της! Κορίτσια θα τη δείτε από κοντά και θα το επιβεβαιώσετε!

Εμμμ μακάρι να τη δούμε από κονταααα αυτό θέλουμε κ εμείς χαχχαχχ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Εμμμ μακάρι να τη δούμε από κονταααα αυτό θέλουμε κ εμείς χαχχαχχ... 

Θα τη δείτε ρε! Don't panic 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Κορίτσια ισχύει απόλυτα αύτο που λέει η @Tokyo.

@Eiffel είναι λογικό να αισθάνεσαι έτσι, μην αισθάνεσαι ενοχές. Απλά για δικό σου καλό, προσπάθησε να το αποβάλλεις όπως σου είπε και η @Taggeris γιατί όταν θα έρθει η σειρά μας δε θα θέλουμε να αισθάνεται το ίδιο μια άλλη γυναίκα. Γενικά τα πράγματα είναι δύσκολα με τις σχέσεις. Πάντα θα υπάρχουν τα πάνω και τα κάτω. Περνάμε μια δύσκολη φάση και στο τέλος της ημέρας πρέπει να σκεφτόμαστε οτι έχουμε ένα κοινό σκοπό...την απόκτηση ενός παιδιού η οποία πρέπει να είναι μια ώριμη απόφαση και όχι εγωιστική. 

@Takira αναμένουμε νέα σου...

Μωρέ δεν ζηλεύω, είναι δυνατόν για μια νέα ζωουλα; Για μένα στενοχωριεμαι που δεν μπορώ να ξεχάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sokola4 είπε:

Ευχαριστώ!!! Δεν πειράζει,το κατάλαβα ότι μπερδεύτηκες..Δευτέρα είναι να πάω και στο γιατρό αρά φαντάζομαι θα βρούμε κάποια λύση.

εμενα μου επεφταν 2-3 μηνων εγκυος ηταν καλοκαιρι!!κ γενικα παρολο που επινα πολυ σιδηρο δν εγινα πολλα τα μαλλια μου οπως λεγανε!!θα ειναι ολα καλα ειμαι σιγουρη!!καλη συνεχεια στην κυηση σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...