Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Έχεις νέα κορίτσι μου???? 

Κορίτσια πήρα την έγκριση. Αιγάλεω ήμουν. Μας είπαν πάντως ότι ήταν η μοναδική επιτροπή που άνοιξε σήμερα μετά από πρωτοβουλία λόγο ότι κάποια κορίτσια τις περίμεναν από νησιά. Όλες οι άλλες παραμένουν κλειστές σήμερα... Δεν είναι σίγουρο τι θα γίνει από δω και πέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Μπραβο κοριτσάκι μου !!! Συγχαρητήρια!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Ευχαριστώ κοπέλα μου και εσύ ότι καλύτερο που πήγε καλά η επέμβαση όλα τέλεια να έρχονται καλά νέα από εδώ και πέρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Κοριτσια να ρωτησω κατι εχει παρει καποια κοπελα clomiphene (χαπια)για να καταψυξει ωαρια; Μηπως με ενεσεις ειναι πιο καλά; Εννοώ βγαζεις πιο πολλα.και αν παρεις χαπια σε ενα κυκλο κ οκ καταψυξεις σε αμεσως επομενο μπορεις να ξαναπαρεις για να εχεις επαφες με συζυγο μηπως πιασεις φυσικα; Ξερει καμια να μου πει;

δεν έχω πάρει όμως μια διόρθωση, δεν βγάζεις πιο πολλά... αν έχεις ωοθυλάκια εξ αρχής οι ενέσεις βοηθάνε να μεγαλώσουν πολλά ενώ η κλομιφαίνη 1 -4, αν δεν έχεις κανένα φάρμακο δεν το αλλάζει αυτό. Δείτε λοιπόν με το γιατρό τις καταβολές έχεις ώστε να επιλέξετε τη σωστή προσέγγιση! 

Επίσης επειδή για φυσική σύλληψη τη δίνουν έως 3 διαδοχικές φορές δε βλέπω το λόγο να μη μπορεί να γίνει το ίδιο κ εδώ, δεν το ξέρω όμως απλά το υποθέτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Takira είπε:

Κορίτσια μου????είμαι έγκυος κορίτσια θα τρελαθώ πέτυχε.84 η χοριακη.

Μπράβο μπράβο κοριτσαρα μου.. άντε ένα καλό νέο επιτέλους.. καλούς διπλασιασμούς...💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannastr είπε:

θετική σκέψη!!! Να μιλάς στο μωράκι σου ακόμα και τώρα που δεν καταλαβαίνει τίποτα. όλα καλά θα πάνε γλυκιά μου!!

Μόνο τέτοια ευχάριστα να ακούμε όλες μας!!! Σε όλες θα έρθει αυτή η στιγμή μέσα στο 2020. 

Μακάρι κούκλα εύχομαι για όλες την ίδια χαρά που πήρα σήμερα μέσα από την καρδιά μου για όλες γιατί το αξίζουμε λιγάκι παραπάνω να χαρουμε!!!!Δόξα τω θεώ όλα καλά και θετικά σκέφτομαι και ανυπομονώ🙄😀😚😊🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Ωωωω τέλεια νέα!!! Μπραααβοοο συγχαρητήρια!!!

Ευχαριστώ γλυκιά μου,με το καλό και τα δικά σας ευχάριστα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Σου εύχομαι ότι καλύτερο.

Γλυκιά μου ευχαριστώ πολύ πολύ!!!μήπως να πάρεις βιταμινουλες για την τριχόπτωση?ρώτησε τον γιατρό να δεις τι θα σου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Κοριτσάκια μου εγώ πριν λίγο γύρισα από την υσυεροσκοπηση, όλα καλά!! Έβγαλε τον πολύποδα, ήταν μικρούλης λέει κ δε θα το στείλει για ιστολογική δε χρειάζεται. Μου έκανε και scratching ενδομητρίου κ τώρα περιμένουμε περίοδο... Αν δεν σταματήσουν οι διαδικασίες λόγω κορονοϊού στον επόμενο κύκλο ετ...

Τι καλαααα. Εμένα σήμερα πήγε ο άντρας μ και πήρε την έγκριση κ μετά απ το κεντρο τη συνταγή. Δευτέρα παίρνω τα φαρμακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Μπράβο μπράβο κοριτσαρα μου.. άντε ένα καλό νέο επιτέλους.. καλούς διπλασιασμούς...💕

Ευχαριστώ πολύ γλυκούλα μου ότι καλύτερο εύχομαι και σε σένα!!!!χίλια ευχαριστώ ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elena0212 είπε:

Τι καλαααα. Εμένα σήμερα πήγε ο άντρας μ και πήρε την έγκριση κ μετά απ το κεντρο τη συνταγή. Δευτέρα παίρνω τα φαρμακα

Καλή αρχή κορίτσια μου όλα να πάνε τελεια❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια πήρα την έγκριση. Αιγάλεω ήμουν. Μας είπαν πάντως ότι ήταν η μοναδική επιτροπή που άνοιξε σήμερα μετά από πρωτοβουλία λόγο ότι κάποια κορίτσια τις περίμεναν από νησιά. Όλες οι άλλες παραμένουν κλειστές σήμερα... Δεν είναι σίγουρο τι θα γίνει από δω και πέρα..

πφφφφφφφφφφ άλλο άγχος μας προστέθηκε τώρα!! Δες @lactaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

πφφφφφφφφφφ άλλο άγχος μας προστέθηκε τώρα!! Δες @lactaki

Μάλιστα κατάλαβα.. θα δούμε έχουμε καιρό εμείς ακόμα .. αισιοδοξία .. κ εγώ από νησί θα έρθω θα τους πω κάντε μια εξαιρεση χαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

πφφφφφφφφφφ άλλο άγχος μας προστέθηκε τώρα!! Δες @lactaki

Κορίτσια μου μην αγχώνεστε... Εχετε ακόμα.  Εσύ Ιωάννα μου δυο εβδομάδες και η @lactaki τρεις εβδομάδες.. μπορεί να παραμείνει ανοιχτή.. απλά πάρτε ένα τηλέφωνο να ρωτήσετε λίγες μέρες πριν..

Υποθέτω αν κάποιο κορίτσι έρχεται από μακριά ειδοποιούν. Σήμερα ήταν μια κοπέλα από Χίο άλλες εκτός Αθηνών αλλά πιο κοντά. Για αυτό μου είπε ότι πάρθηκε η απόφαση να ανοίξει κι όλας. Λόγω των κοριτσιών αυτών που ήρθαν από νησιά...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Τι καλαααα. Εμένα σήμερα πήγε ο άντρας μ και πήρε την έγκριση κ μετά απ το κεντρο τη συνταγή. Δευτέρα παίρνω τα φαρμακα

Κι εγώ σήμερα πήγα και την πήρα. Δευτέρα θα γράψω τα φάρμακα και τρίτη θα τα πάρω. Εσύ κορίτσι μου θα ξεκινήσεις; Έχω μια αμφιβολία τι να κάνω. Περιμένω τέλος του μήνα περίοδο. Αλλά φοβάμαι δεν ξέρω με τον ιό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope19 είπε:

Κι εγώ σήμερα πήγα και την πήρα. Δευτέρα θα γράψω τα φάρμακα και τρίτη θα τα πάρω. Εσύ κορίτσι μου θα ξεκινήσεις; Έχω μια αμφιβολία τι να κάνω. Περιμένω τέλος του μήνα περίοδο. Αλλά φοβάμαι δεν ξέρω με τον ιό..

Μια απ τα ίδια κι εγώ. Ίσως ξεκινησω τη διαδικασια κ μετά βάλω κατάψυξη. Φοβάμαι μην το ρισκάρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elena0212 είπε:

Μια απ τα ίδια κι εγώ. Ίσως ξεκινησω τη διαδικασια κ μετά βάλω κατάψυξη. Φοβάμαι μην το ρισκάρω 

Ναι κι εγώ το σκέφτομαι αυτο να κάνω.. αλλά δεν ξέρω είναι το ίδιο φρέσκα με έμβρυα από κατάψυξη; 🤔

Θέλω να ρωτήσω και το γιατρό τη Δευτέρα που θα πάω να γράψω τα φάρμακα τι γίνεται με το κέντρο. Συνεχίζονται κανονικά η διαδικασίες για κοπέλες που ξεκινάνε τώρα; Εγώ έχω εξωτερικό γιατρό που κάνω παρακολούθηση , διέγερση κλπ και την προσπάθεια στο Γένεσις  αλλά με δικό μου γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Ευχαριστώ γλυκιά μου,με το καλό και τα δικά σας ευχάριστα!!!!!

Συγχαρητήρια! !!Να τρελαθεις ναι!!Από χαρά! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nefeliap έχω πάρει εγώ κοριτσάκι μου, μπορείς να τα πάρεις και συνεχόμενα μέχρι και 6 μήνες νομίζω. Εγώ τα πήρα 2 φορές. Έκανα 2 ωάρια την 1η φορά και 3 τη 2η εκ των οποίων το ένα ήταν σίγουρα κύστη. Με τις ενέσεις σίγουρα θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα. Συζητά το με το γιατρό σου να σου πει αυτός καλύτερα..  

 

@elena0212 Τέλεια κοριτσάκι μου!! Πάντως ο γιατρός μας σήμερα είπε πως προς το παρόν συνεχίζουμε κανονικά. Αν δε βγει κάποια σχετική απόφαση θα προχωρήσουμε.. Να σου πω την αλήθεια από τη στιγμή που ο ιός ήρθε για να μείνει θεωρώ πως καλύτερα να γίνει τώρα που θα είμαστε περιορισμένες σίγουρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ναι κι εγώ το σκέφτομαι αυτο να κάνω.. αλλά δεν ξέρω είναι το ίδιο φρέσκα με έμβρυα από κατάψυξη; 🤔

Θέλω να ρωτήσω και το γιατρό τη Δευτέρα που θα πάω να γράψω τα φάρμακα τι γίνεται με το κέντρο. Συνεχίζονται κανονικά η διαδικασίες για κοπέλες που ξεκινάνε τώρα; Εγώ έχω εξωτερικό γιατρό που κάνω παρακολούθηση , διέγερση κλπ και την προσπάθεια στο Γένεσις  αλλά με δικό μου γιατρό.

Θεωρητικά ίσως είναι και καλύτερα τα κατεψυγμένα γιατί περνάει ένας κύκλος τουλάχιστον και επανέρχονται τα ορμονικά μας. Αν δώσεις πολλά ωάρια  και ανεβεί η οιστραδιολη σου στο Θεό γίνεται τοξικό το περιβάλλον της μήτρας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα και μέχρι και σήμερα που είμαι στην 6η εβδομάδα εγκυμοσύνης παρατήρησα ότι έχω αρκετή τριχόπτωση.. Τι μπορεί να φταίει; Μήπως το έχει πάθει και κάποια άλλη αυτό; αν είναι να μου πεί..

Καλησπέρα κορίτσι μου!!λένε ότι προκαλεί τριχοφυια η κορτιζόνη αν πίνεις εγω έπινα!!επισης οταν εχεις αγόρι που επίσης είχα!!ειχα κ γω παντου τριχοφυια ακόμα κ στο πρόσωπο!!φυγαν όλα τωρα που γεννησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Θεωρητικά ίσως είναι και καλύτερα τα κατεψυγμένα γιατί περνάει ένας κύκλος τουλάχιστον και επανέρχονται τα ορμονικά μας. Αν δώσεις πολλά ωάρια  και ανεβεί η οιστραδιολη σου στο Θεό γίνεται τοξικό το περιβάλλον της μήτρας.

Ευχαριστώ πάρα πολύ.. δεν τα ξέρω ακόμα όλα αυτα.. θα τα ρωτήσω όλα στο γιατρό. Έχω πολλές απορίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!λένε ότι προκαλεί τριχοφυια η κορτιζόνη αν πίνεις εγω έπινα!!επισης οταν εχεις αγόρι που επίσης είχα!!ειχα κ γω παντου τριχοφυια ακόμα κ στο πρόσωπο!!φυγαν όλα τωρα που γεννησα

συγγνωμη άλλο διαβασα με πειραξε η αυπνία χαχχαχ!!δες τον αιματοκρίτη κ τον θυροειδή!!ισως να είναι κ τυχαίο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ.. δεν τα ξέρω ακόμα όλα αυτα.. θα τα ρωτήσω όλα στο γιατρό. Έχω πολλές απορίες...

Τίποτα αγαπημένη. Λογικό είναι.. Στην αρχή καμμία δεν ξέρει... Όσο περνάει ο καιρός μαθαίνουμε.. Σε λίγο καιρό θα γίνεις εξπερ... Δες την @Tokyo που πάει για διδακτορικό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ναι κι εγώ το σκέφτομαι αυτο να κάνω.. αλλά δεν ξέρω είναι το ίδιο φρέσκα με έμβρυα από κατάψυξη; 🤔

Θέλω να ρωτήσω και το γιατρό τη Δευτέρα που θα πάω να γράψω τα φάρμακα τι γίνεται με το κέντρο. Συνεχίζονται κανονικά η διαδικασίες για κοπέλες που ξεκινάνε τώρα; Εγώ έχω εξωτερικό γιατρό που κάνω παρακολούθηση , διέγερση κλπ και την προσπάθεια στο Γένεσις  αλλά με δικό μου γιατρό.

ναι το ίδιο είναι! μάλιστα θεωρείται ότι είναι κ καλύτερο πολλές φορές επειδή το σώμα καθαρίζει από τα φάρμακα κ το ενδομήτριο επανέρχεται σε καλύτερη κατάσταση! Μόνο αν τα έμβρυα δεν είναι καλά υπάρχει ένας φόβος για τη διαδικασία  της απόψυξης κ επίσης εξαρτάται πάρα πολύ από το εμβρυολογικό του κέντρου. Ψάξε πληροφορίες για freeze all, έτσι τη λένε τη μέθοδο που πας με κατάψυξη εμβρύων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια μου μην αγχώνεστε... Εχετε ακόμα.  Εσύ Ιωάννα μου δυο εβδομάδες και η @lactaki τρεις εβδομάδες.. μπορεί να παραμείνει ανοιχτή.. απλά πάρτε ένα τηλέφωνο να ρωτήσετε λίγες μέρες πριν..

Υποθέτω αν κάποιο κορίτσι έρχεται από μακριά ειδοποιούν. Σήμερα ήταν μια κοπέλα από Χίο άλλες εκτός Αθηνών αλλά πιο κοντά. Για αυτό μου είπε ότι πάρθηκε η απόφαση να ανοίξει κι όλας. Λόγω των κοριτσιών αυτών που ήρθαν από νησιά...

 

Πάλι καλά πάντως που έχουν και συνείδηση...

Αυτή η κυριούλα είναι πραγματικά πολύ ευγενική και εξυπηρετική!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...