Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Και εσύ ανήκεις σ'αυτο το 70%και θα έχεις μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Και τίποτα δεν θα συμβεί κακό! Πολλή θετική ενέργεια στέλνω και όλα θα πάνε τέλεια! ??????????

Καρδούλα μου!! Σε ευχαριστώ!! ❤❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Έτσι πιστεύω. Τι στο καλό;

Άσε με γτ μόλις είδα κι εγώ πάλι ροζ αιματακι αμυδρο!!! Εγώ είμαι ήρεμη κ ο άντρας μου κάνει σαν τρελός!!! Με πονάει κ λίγο η μέση μου κ έχω κ πονακια χαμηλά!!! Σε λίγο εδώ κι εγώ ραντεβού να δούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Άσε με γτ μόλις είδα κι εγώ πάλι ροζ αιματακι αμυδρο!!! Εγώ είμαι ήρεμη κ ο άντρας μου κάνει σαν τρελός!!! Με πονάει κ λίγο η μέση μου κ έχω κ πονακια χαμηλά!!! Σε λίγο εδώ κι εγώ ραντεβού να δούμε 

Μην αγχώνεσαι καθόλου!! Εδώ σου λέω αποψε ειχα ακατάσχετη αιμορραγία και πάλι είδαμε σάκο. Οπότε όλα καλά θα είναι. Μόλις έχεις νέα στείλε μας. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/5/2019 at 1:35 ΜΜ, ο/η Katriniki είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!Ας μαζευτούμε λοιπόν εδώ όσες προσπαθούμε για νινακι μέσα από την διαδικασία εξωσωματικης αλλά και αυτές που τα κατάφεραν για να μας δώσουν και εμάς κουράγιο!! χιχι

Είναι στη δεύτερη προσπάθεια μου και ελπίζω να είναι και η τυχερή!!!

Καλησπέρα γλυκιά μου, με λένε Φωτεινή και είμαι 25 χρόνων , προσπαθώ 2 χρόνια με τον άντρα μου , πάντα ένιωθε για ανεξήγητο λόγο πως έχω κάποιο πρόβλημα , τους τελευταίους  3 μήνες πήγα σε έναν καινούργιο γιατρό , έχω αρκετά πρόβλημα , τα δυο κυριότερα ασταθής κύκλος και σχεδίων μηδενική ΑΜΙ ! Μου είπε ότι καλό είναι να αρχίσουμε τον Σεπτέμβριο για εξωσωματική γιατί δεν έχω άλλο χρόνο  ! Δεν γνωρίζω τίποτα για αυτό ! Δεν έχω κανέναν να μιλήσω και φοβάμαι να πω το οτιδήποτε σε κάποιον , μόνο τον άντρα μου έχω δίπλα μου ! Ζω στο εξωτερικό και ήθελα να μου πεις τις εμπειρίες σου σε αυτό το θέμα , πια είναι τα βήματα ; Με εκτίμηση ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η anna5190 είπε:

Ξεκουραση κ ολαθα ειναι μια χαρουλα

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Το ελπίζω. Περιμένουμε τα νέα σου αύριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό!!! Είδαμε σάκο κ μπεμπακι μέσα!!! Τον ρώτησα αν είναι ένα ή δύο κ μου είπε ένα σίγουρα μπορεί σε 2 εβδομάδες να δούμε κ δεύτερο!!!! (Τι κουλό είναι αυτό???)Μας έγραψε ένα κάρο εξετάσεις κ σε 2 εβδομάδες πάλι εκεί για καρδούλα!!! Τώρα είμαστε 5Ε 3Η???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό!!! Είδαμε σάκο κ μπεμπακι μέσα!!! Τον ρώτησα αν είναι ένα ή δύο κ μου είπε ένα σίγουρα μπορεί σε 2 εβδομάδες να δούμε κ δεύτερο!!!! (Τι κουλό είναι αυτό???)Μας έγραψε ένα κάρο εξετάσεις κ σε 2 εβδομάδες πάλι εκεί για καρδούλα!!! Τώρα είμαστε 5Ε 3Η???

Μπράβο ψυχή μου!!! Συγχαρητήρια!!!! Όλα καλά!!!! Άντε να το δω και εγώ. ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό!!! Είδαμε σάκο κ μπεμπακι μέσα!!! Τον ρώτησα αν είναι ένα ή δύο κ μου είπε ένα σίγουρα μπορεί σε 2 εβδομάδες να δούμε κ δεύτερο!!!! (Τι κουλό είναι αυτό???)Μας έγραψε ένα κάρο εξετάσεις κ σε 2 εβδομάδες πάλι εκεί για καρδούλα!!! Τώρα είμαστε 5Ε 3Η???

Τέλεια μπράβο Όλα καλά να πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Μπράβο ψυχή μου!!! Συγχαρητήρια!!!! Όλα καλά!!!! Άντε να το δω και εγώ. ?????

Σήμερα δεν το είδες κοριτσάκι μου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό!!! Είδαμε σάκο κ μπεμπακι μέσα!!! Τον ρώτησα αν είναι ένα ή δύο κ μου είπε ένα σίγουρα μπορεί σε 2 εβδομάδες να δούμε κ δεύτερο!!!! (Τι κουλό είναι αυτό???)Μας έγραψε ένα κάρο εξετάσεις κ σε 2 εβδομάδες πάλι εκεί για καρδούλα!!! Τώρα είμαστε 5Ε 3Η???

Μπράβοοο κορίτσι μουυυυυ τέλεια νεάκιααααα!!!Υπάρχει περίπτωση αν δεις μεσ στο σάκο κι άλλο σποράκι το ένα εμβρυακι να διαιρέθηκε κ αυτό κανείς δν ξέρει γτ γίνεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kit1982 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Το ελπίζω. Περιμένουμε τα νέα σου αύριο 

Ναι μολις εχω νεα θα σας πω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Σήμερα δεν το είδες κοριτσάκι μου? 

Ναι το είδαμε. Έχω αύριο επαναληπτικό υπέρηχο.Και έχω αγωνία μέχρι να το ξαναδώ. ειμαι σε σοκ ακόμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kit1982 @sofiefin1982 κοριτσάρες μου γλυκές τι ωραία! Μας δίνετε τεράστια δύναμη να ξέρετε!!!! ????????? Όλο  όμορφα να ακούμε από δω και πέρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

@Kit1982 @sofiefin1982 κοριτσάρες μου γλυκές τι ωραία! Μας δίνετε τεράστια δύναμη να ξέρετε!!!! ????????? Όλο  όμορφα να ακούμε από δω και πέρα!!! 

Αύριο περιμένουμε κι άλλο μπεμπέ να μας κάνει παρέα!!! Κάποιο κοριτσάκι κάνει χοριακη!!! Όλες μαζί θα είμαστε κορίτσια η μία μετά την άλλη τον χειμώνα!!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Αύριο περιμένουμε κι άλλο μπεμπέ να μας κάνει παρέα!!! Κάποιο κοριτσάκι κάνει χοριακη!!! Όλες μαζί θα είμαστε κορίτσια η μία μετά την άλλη τον χειμώνα!!!! ????

Αύριο μεγάλη μέρα πάλι ξημερώνει. Με το καλό όλες οι κοπέλες. @Geo2009 ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Αύριο περιμένουμε κι άλλο μπεμπέ να μας κάνει παρέα!!! Κάποιο κοριτσάκι κάνει χοριακη!!! Όλες μαζί θα είμαστε κορίτσια η μία μετά την άλλη τον χειμώνα!!!! ????

Ναι ναι! Η @anna5190! Αύριο τα υπέροχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Ναι ναι! Η @anna5190! Αύριο τα υπέροχα! 

Αχ κοριτσια μου μακαρι να σταθω κ εγω τυχερη!!! Μακαρι!!! Εννοειται κ πως θα σας ενημερωσω οποιο κ αν ειναι το αποτελεσμα αλλα ελπιζω να ειναι ολα θετικα!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna5190 είπε:

Αχ κοριτσια μου μακαρι να σταθω κ εγω τυχερη!!! Μακαρι!!! Εννοειται κ πως θα σας ενημερωσω οποιο κ αν ειναι το αποτελεσμα αλλα ελπιζω να ειναι ολα θετικα!!! ❤️❤️❤️

Θετικά θα είναι! Είναι ο μήνας ο καλός σας λέω!! Μπήκε με το δεξί!!! ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Θετικά θα είναι! Είναι ο μήνας ο καλός σας λέω!! Μπήκε με το δεξί!!! ????????

Μακαρι μακαρι!!! Ο Θεος κ η Παναγια μαζι μας να ειναι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια είμαι καινούργια εδώ ειμα στην 14 μέρα τις από τη οοωληψια έκανα χωριακη και ήταν 18 την επόμενη είχα αίμα αρχής περιόδου αύριο θα επαναλάβω την χωριακη υπάρχει περίπτωση να έχει διπλασιαστεί η είχα μια αποτυχημένη προσπάθεια.??είμαι στην τρίτη προσπάθεια εξωσωματικής.. Υπάρχει κάποια που να είχε το ίδιο και να προχώρησε?? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Marina83 είπε:

Καλημέρα κορίτσια είμαι καινούργια εδώ ειμα στην 14 μέρα τις από τη οοωληψια έκανα χωριακη και ήταν 18 την επόμενη είχα αίμα αρχής περιόδου αύριο θα επαναλάβω την χωριακη υπάρχει περίπτωση να έχει διπλασιαστεί η είχα μια αποτυχημένη προσπάθεια.??είμαι στην τρίτη προσπάθεια εξωσωματικής.. Υπάρχει κάποια που να είχε το ίδιο και να προχώρησε?? 

 

Καλώς ήρθες κοριτσάκι μου! Μεταφορά πότε έκανες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...