Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

@ioannastr ξεκινάς τα duphaston την επομένη της ωορρηξίας και για 14 μέρες. Όταν σταματήσεις έρχεται περίοδος (το πότε εξαρτάται από την γυναίκα) και τη 2η μέρα της περιόδου ξεκινάς διέγερση. Συνήθως η ωοληψία είναι 13η-14η μέρα του κύκλου κάπου εκεί υπολόγιζε. Αυτό με την αργία του μητέρα εγώ το έπαθα τα Χριστούγεννα που κλείνει για καμιά 10ρια μέρες κ μου βγήκε σε καλό τελικά... Λογικά Μ.Παρασκευή δεν θα δουλεύει το νοσοκομείο οπότε αν είναι οριακά οι μέρες δεν ξέρω τι να σου πω... Αυτό με τις αργίες εμένα με έχει φάει! Έχω πέσει σε όλες!! 28η - Χριστούγεννα - Φώτα - Καθαρά Δευτέρα! 

Εν τω μεταξύ πες με το @lactaki ότι προλαβαίνετε να κάνετε ωοληψία, το εμβρυολογικό;; Σίγουρα κάποιος θα υπάρχει αλλά μέσα στις αργίες δεν ξέρω τι γίνεται. Πρέπει να το κοιτάξετε κορίτσια πριν πάρετε τα duphaston οκ προγεστερόνη είναι την ξαναπαίρνεις αλλά να ξέρετε και εσείς το πρόγραμμα σας!

@Niki94 εγώ τουλάχιστον δεν είχα κάτι, μόνο λίγο πιο βαριά περίοδο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@ioannastr ξεκινάς τα duphaston την επομένη της ωορρηξίας και για 14 μέρες. Όταν σταματήσεις έρχεται περίοδος (το πότε εξαρτάται από την γυναίκα) και τη 2η μέρα της περιόδου ξεκινάς διέγερση. Συνήθως η ωοληψία είναι 13η-14η μέρα του κύκλου κάπου εκεί υπολόγιζε. Αυτό με την αργία του μητέρα εγώ το έπαθα τα Χριστούγεννα που κλείνει για καμιά 10ρια μέρες κ μου βγήκε σε καλό τελικά... Λογικά Μ.Παρασκευή δεν θα δουλεύει το νοσοκομείο οπότε αν είναι οριακά οι μέρες δεν ξέρω τι να σου πω... Αυτό με τις αργίες εμένα με έχει φάει! Έχω πέσει σε όλες!! 28η - Χριστούγεννα - Φώτα - Καθαρά Δευτέρα! 

Εν τω μεταξύ πες με το @lactaki ότι προλαβαίνετε να κάνετε ωοληψία, το εμβρυολογικό;; Σίγουρα κάποιος θα υπάρχει αλλά μέσα στις αργίες δεν ξέρω τι γίνεται. Πρέπει να το κοιτάξετε κορίτσια πριν πάρετε τα duphaston οκ προγεστερόνη είναι την ξαναπαίρνεις αλλά να ξέρετε και εσείς το πρόγραμμα σας!

@Niki94 εγώ τουλάχιστον δεν είχα κάτι, μόνο λίγο πιο βαριά περίοδο...

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@ioannastr ξεκινάς τα duphaston την επομένη της ωορρηξίας και για 14 μέρες. Όταν σταματήσεις έρχεται περίοδος (το πότε εξαρτάται από την γυναίκα) και τη 2η μέρα της περιόδου ξεκινάς διέγερση. Συνήθως η ωοληψία είναι 13η-14η μέρα του κύκλου κάπου εκεί υπολόγιζε. Αυτό με την αργία του μητέρα εγώ το έπαθα τα Χριστούγεννα που κλείνει για καμιά 10ρια μέρες κ μου βγήκε σε καλό τελικά... Λογικά Μ.Παρασκευή δεν θα δουλεύει το νοσοκομείο οπότε αν είναι οριακά οι μέρες δεν ξέρω τι να σου πω... Αυτό με τις αργίες εμένα με έχει φάει! Έχω πέσει σε όλες!! 28η - Χριστούγεννα - Φώτα - Καθαρά Δευτέρα! 

Εν τω μεταξύ πες με το @lactaki ότι προλαβαίνετε να κάνετε ωοληψία, το εμβρυολογικό;; Σίγουρα κάποιος θα υπάρχει αλλά μέσα στις αργίες δεν ξέρω τι γίνεται. Πρέπει να το κοιτάξετε κορίτσια πριν πάρετε τα duphaston οκ προγεστερόνη είναι την ξαναπαίρνεις αλλά να ξέρετε και εσείς το πρόγραμμα σας!

@Niki94 εγώ τουλάχιστον δεν είχα κάτι, μόνο λίγο πιο βαριά περίοδο...

Θα φανεί . Θα μιλήσουμε κ με το γιατρό.. πάντως έτσι όπως τα υπολογίζω εγώ αν είναι σωστά Λαμπροτεταρτη κ μετά θα κάνω ωοληψια αν κάνω..δε πέφτω καθόλου μεγάλη βδομάδα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Θα φανεί . Θα μιλήσουμε κ με το γιατρό.. πάντως έτσι όπως τα υπολογίζω εγώ αν είναι σωστά Λαμπροτεταρτη κ μετά θα κάνω ωοληψια αν κάνω..δε πέφτω καθόλου μεγάλη βδομάδα... 

θα είσαι μια χαρά τότε!!! ο δικός μας όπως βλέπεις εδώ, φυλάει Θερμοπύλες! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

θα είσαι μια χαρά τότε!!! ο δικός μας όπως βλέπεις εδώ, φυλάει Θερμοπύλες! 😂

Γέλασα πολύ γιατί του λέω τι γίνεται με το Πάσχα?? Κ μου λέει: Ααααα έχουμε και αυτό? Πότε πέφτει το Πάσχα?? Κ γελάγαμε.. ο άνθρωπος δεν παίρνει ανάσα!! Μου λέει..μην ανησυχείς, εγώ εδώ θα είμαι αλλά θα κλείσει το μαιευτήριο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ioannastr είπε:

Γέλασα πολύ γιατί του λέω τι γίνεται με το Πάσχα?? Κ μου λέει: Ααααα έχουμε και αυτό? Πότε πέφτει το Πάσχα?? Κ γελάγαμε.. ο άνθρωπος δεν παίρνει ανάσα!! Μου λέει..μην ανησυχείς, εγώ εδώ θα είμαι αλλά θα κλείσει το μαιευτήριο!! 

ναι σου λεω το επαθα στις γιορτες! κ εννοειται ηταν εδω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@ioannastr ξεκινάς τα duphaston την επομένη της ωορρηξίας και για 14 μέρες. Όταν σταματήσεις έρχεται περίοδος (το πότε εξαρτάται από την γυναίκα) και τη 2η μέρα της περιόδου ξεκινάς διέγερση. Συνήθως η ωοληψία είναι 13η-14η μέρα του κύκλου κάπου εκεί υπολόγιζε. Αυτό με την αργία του μητέρα εγώ το έπαθα τα Χριστούγεννα που κλείνει για καμιά 10ρια μέρες κ μου βγήκε σε καλό τελικά... Λογικά Μ.Παρασκευή δεν θα δουλεύει το νοσοκομείο οπότε αν είναι οριακά οι μέρες δεν ξέρω τι να σου πω... Αυτό με τις αργίες εμένα με έχει φάει! Έχω πέσει σε όλες!! 28η - Χριστούγεννα - Φώτα - Καθαρά Δευτέρα! 

Εν τω μεταξύ πες με το @lactaki ότι προλαβαίνετε να κάνετε ωοληψία, το εμβρυολογικό;; Σίγουρα κάποιος θα υπάρχει αλλά μέσα στις αργίες δεν ξέρω τι γίνεται. Πρέπει να το κοιτάξετε κορίτσια πριν πάρετε τα duphaston οκ προγεστερόνη είναι την ξαναπαίρνεις αλλά να ξέρετε και εσείς το πρόγραμμα σας!

@Niki94 εγώ τουλάχιστον δεν είχα κάτι, μόνο λίγο πιο βαριά περίοδο...

Άρα για αυτό μου είπε οτι όλα εξαρτώνται και από το πότε θα αδιαθετήσω. Πωωωωωωωω τώρα που έκανα έναν πρόχειρο υπολογισμό, πρέπει να πέφτω ακριβώς στο Πάσχα, εκτός αν κάνουμε κάτι να καθυστερήσω 1-2 μέρες την περίοδο. πφφφφφφφφ αγχώθηκα τώρα!!! Καλά τέτοια ατυχία?? Όλες τις αργίες πετύχαινες???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ναι σου λεω το επαθα στις γιορτες! κ εννοειται ηταν εδω...

Πωπω πάντως μηδέν προσωπική ζωή!! Το βράδυ της Πέμπτης (πριν την παρακέντηση) στέλναμε μηνύματα μέχρι τις 02:00 και μου λέει θα έχω κενό στις 07:30 το πρωί. Γενικά δεν πρέπει να κοιμάται!! Είναι ταγμένος στη δουλειά του...καλό για μας, κακό για τη ζωή του τα παιδιά του, τη γυναίκα του... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Άρα για αυτό μου είπε οτι όλα εξαρτώνται και από το πότε θα αδιαθετήσω. Πωωωωωωωω τώρα που έκανα έναν πρόχειρο υπολογισμό, πρέπει να πέφτω ακριβώς στο Πάσχα, εκτός αν κάνουμε κάτι να καθυστερήσω 1-2 μέρες την περίοδο. πφφφφφφφφ αγχώθηκα τώρα!!! Καλά τέτοια ατυχία?? Όλες τις αργίες πετύχαινες???? 

Ναι κ εγώ τα ίδια .. θα δείξει ας μην αγχωνόμαστε από τώρα μπορεί να καθυστερήσει λίγο με τα χάπια κ πάει λέγοντας... Να μας βγουν οι μέρες...να πάμε λαμπροβδομαδα που θα ναι ανοιχτά.. 

Το πολύ πολύ αντί για Ιούνιο κάνουμε Ιούλιο εμβρυομεταφορα... Θα κλωσσησουμε μέσα στη ζέστη😄😄👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι κ εγώ τα ίδια .. θα δείξει ας μην αγχωνόμαστε από τώρα μπορεί να καθυστερήσει λίγο με τα χάπια κ πάει λέγοντας... Να μας βγουν οι μέρες...να πάμε λαμπροβδομαδα που θα ναι ανοιχτά..

Ναι στις 19 που θα τον δω από κοντα, θα τον ρωτήσω για να τα βάλουμε κάτω και να δούμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Τώρα πότε πας για ετ????

κορίτσι μάλλον γύρω στις 20, αλλά θα τα βάλουμε κάτω να δούμε πως με βλέπει κλπ!

Ο άνθρωπος είναι επαγγελματίας και πολύ υπεύθυνος. Έχω δει ότι έχει πλήρη συναίσθηση της ευθύνης που έχει και της επίδρασης του στη ζωή των άλλων και γι'αυτό είναι πάντα εκεί. Τιμάει τη δουλειά του και σέβεται τους ασθενείς του και έτσι κερδίζει και το σεβασμό των γύρω του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια καλημέρα.

Δεν έχω δει κάποιο μήνυμα για τον Παράσχο κ το Έμβιο οπότε μάλλον δεν πάει καμία κοπέλα;

 

Να σας ρωτήσω κάτι; Οι γιατροί σας θεωρούν σημαντικό να σας παρακολουθεί κ αιματολογος κ ενδοκρινολόγος;

Στο embio ειμαι εγω κοπελα μου. Στον Γατο όμως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι κ εγώ τα ίδια .. θα δείξει ας μην αγχωνόμαστε από τώρα μπορεί να καθυστερήσει λίγο με τα χάπια κ πάει λέγοντας... Να μας βγουν οι μέρες...να πάμε λαμπροβδομαδα που θα ναι ανοιχτά.. 

Το πολύ πολύ αντί για Ιούνιο κάνουμε Ιούλιο εμβρυομεταφορα... Θα κλωσσησουμε μέσα στη ζέστη😄😄👶

Θα έρθω του χρόνου να κάνουμε βουτιές και να δροσιστούμε :-) Που πιο παγωμένα νερά ειλικρινά δύσκολα βρίσκεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσι μάλλον γύρω στις 20, αλλά θα τα βάλουμε κάτω να δούμε πως με βλέπει κλπ!

Ο άνθρωπος είναι επαγγελματίας και πολύ υπεύθυνος. Έχω δει ότι έχει πλήρη συναίσθηση της ευθύνης που έχει και της επίδρασης του στη ζωή των άλλων και γι'αυτό είναι πάντα εκεί. Τιμάει τη δουλειά του και σέβεται τους ασθενείς του και έτσι κερδίζει και το σεβασμό των γύρω του...

Σε ποιον γιατρό είπες κορίτσι μου ότι πας! Μπράβο που υπάρχουν τέτοιοι γιατροί, δυστυχώς όμως είναι λίγοι! Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ριρίκα είπε:

Σε ποιον γιατρό είπες κορίτσι μου ότι πας! Μπράβο που υπάρχουν τέτοιοι γιατροί, δυστυχώς όμως είναι λίγοι!

Αυτός εδώ είναι φίλη μου! https://www.mitera.gr/doctor/partsinevelos-georgios/

Απαντούσα στο μνμ της @ioannastr που έλεγε πόσο της στάθηκε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσι μάλλον γύρω στις 20, αλλά θα τα βάλουμε κάτω να δούμε πως με βλέπει κλπ!

Ο άνθρωπος είναι επαγγελματίας και πολύ υπεύθυνος. Έχω δει ότι έχει πλήρη συναίσθηση της ευθύνης που έχει και της επίδρασης του στη ζωή των άλλων και γι'αυτό είναι πάντα εκεί. Τιμάει τη δουλειά του και σέβεται τους ασθενείς του και έτσι κερδίζει και το σεβασμό των γύρω του...

Μα αυτό είναι που κερδίζει την εμπιστοσύνη των άλλων. Κ εμένα ένα από τα πράγματα που μου έκανε εντύπωση στο πρώτο μας ραντεβού είναι το πόσο πολύ υπολόγιζε τα πάντα, ξανά και ξανά. το πόσο λεπτομερής ήταν, πόσο επεξηγηματικός. Φουλ επαγγελματίας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Αυτός εδώ είναι φίλη μου! https://www.mitera.gr/doctor/partsinevelos-georgios/

Απαντούσα στο μνμ της @ioannastr που έλεγε πόσο της στάθηκε... 

Δεν έχω λόγια ειλικρινά για το πόσο ανθρώπινα φέρθηκε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Είμαι στη δουλειά απλά μπήκα να σας ενημερώσω σχετικά με την κουβέντα που κάναμε εχθές για τον ιό. Σήμερα μίλησα με την βοηθό του γιατρού μου και μου είπε ότι όλα συνεχίζουν κανονικότατα! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Είμαι στη δουλειά απλά μπήκα να σας ενημερώσω σχετικά με την κουβέντα που κάναμε εχθές για τον ιό. Σήμερα μίλησα με την βοηθό του γιατρού μου και μου είπε ότι όλα συνεχίζουν κανονικότατα! 😁

Ευτυχώς και μακάρι να συνεχίσουν. Να μην έχουμε και αυτό το άγχος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Αυτός εδώ είναι φίλη μου! https://www.mitera.gr/doctor/partsinevelos-georgios/

Απαντούσα στο μνμ της @ioannastr που έλεγε πόσο της στάθηκε... 

Είναι πολύ γνωστός...μάλλον όχι τυχαία!!! Πολύ καλή επιτυχία κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Τις πήρα κι εγώ....το αν έχουμε αποτέλεσμα θα το δω σε τρεις μήνες που θα κάνω νέα διέγερση....

Ελπιζω να δουμε αποτελεσματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου από Θεσσαλονίκη ο γιατρός μου προτείνει την επομενη προσπάθεια να γίνει στο fivi στο Διαβαλκανικό έχει πάει κάποια από σας? Ποια η εμπειρία σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Mmaria87 είπε:

Κορίτσια μου από Θεσσαλονίκη ο γιατρός μου προτείνει την επομενη προσπάθεια να γίνει στο fivi στο Διαβαλκανικό έχει πάει κάποια από σας? Ποια η εμπειρία σας?

Ναι εγώ είμαι εκεί.. από τότε που ήταν Διαβαλκανικό σκέτο. Τώρα έγινε FIVI και ενώθηκε ενώθηκε με το Γενεσσις.. είναι παρα πολύ καλό κέντρο, με πολύ καλές εμβρυολογους, ο γιατρός μου είναι πολύ καλός και το προσωπικό επίσης! .. Οι τιμές τους έχουν αυξηθει μετά την ανακαίνιση.. για κανονική εξωσωματική είναι νορμαλ οι τιμές όπως και στα άλλα.. για εμάς που κάνουμε φυσικούς κύκλους και ήμασταν με άλλες τιμές φάνηκε η διαφορά.. ότι θέλεις σε μηνύματα για λεπτομέρειες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...