Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Papadakis μου καλά είμαι...μετά την αποτυχημένη ΕΤ άρχισα να παίρνω με τη σειρά όλους τους γιατρούς...ο καθένας μου έλεγε το μακρύ του και το κοντό του οπότε μια ωραία ημέρα είπα:δε θα με τρελάνετε εσείς,θα σας τρελάνω εγώ... οπότε οργάνωσα ταξιδακια , ελπίζω να καταφέρω να πάω ρε γ&@#ο...και τον Ιούνιο πάω για 2η ΕΤ και βλέπουμε... σκέφτομαι και την υστεροσκοπηση...εσάς σας την πρότεινε ο γιατρός ή μπορούμε και να τη ζητήσουμε από μόνοι μας;

φίλη μου κ γω μπήκα σε αυτό το τριπάκι κ αποφάσισα να χαλαρώσω. Πέρα από τον ενδοκρινολόγο που με παρακολουθεί έκοψα τα πλάνα να πάω (ξανα) και σε άλλους γιατρούς. Άκουσα τη γνώμη του γιατρού μου και τέλος. Τον ρώτησα (όχι που θα 'χανα) και για υστεροσκόπηση και μου είπε ότι δε χρειάζεται γιατί δεν έχω καμία απολύτως ένδειξη (καθαρό υπέρηχο, καθαρή σαλπιγγογραφία, σωστό χτίσιμο του ενδομητρίου κλπ). Μου είπε φυσικά και αν θέλω θα την κάνει αλλά δεν βλέπει το λόγο κ ότι τόσα χρόνια μόνο μια φορά του έχει τύχει να υπάρχει κάτι χωρίς καμιά ένδειξη. 

Να ξέρεις ότι το πιο πιθανό σενάριο είναι τα μη υγιή έμβρυα. Στην ηλικία μας περίπου τα μισά δεν είναι υγιή και είναι τυχαίο ποια θα μπουν πρώτα. Μπορεί δλδ τώρα να μην έπιασες κ την επόμενη φορά να πιάσεις 2! Φυσικά μίλα κ με το γιατρό σου να σου πει τη γνώμη του αλλά από τη στιγμή που έχεις ψαχτεί τόσο πολύ θεωρώ ότι είσαι οκ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Νομίζω ότι η εκκόλαψη γίνεται και σε πιο μικρά έμβρυα,κάνω λάθος; γιατί η δική μου επιτυχημένη προσπάθεια  ήταν με εκκολαπτόμενο έμβρυο 4ης ημέρας (μορίδιο)!

@Smurf88 νομίζω σε αγάπησα χωρίς να σε ξέρω!και εγώ 2 εκκολαπτόμενα έμβρυα 4ης ημέρας εβαλα .μου έδωσες κουράγιο πάντως!!!πόσα εβρυακια έβαλες εσυ?είσαι έγκυος τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι γνωμη εχετε για τα βοτανα; Ειναι καποια θαυματουργα.σκεφτομαι  λυγαρια να πινω 3 μηνες(αντι για καφε κ τσαι )μεχρι την επομενη διεγερση.για δειτε: 

https://www.womantoc.gr/wellness/article/lygaria-to-votano-pou-polemaei-tin-ypogonimotita

https://www.google.gr/amp/s/www.vita.gr/2007/09/09/body-mind/enisxyste-th-gonimothta-me-enallaktikes-therapeies/amp/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Κοριτσια μου τι γνωμη εχετε για τα βοτανα; Ειναι καποια θαυματουργα.σκεφτομαι  λυγαρια να πινω 3 μηνες(αντι για καφε κ τσαι )μεχρι την επομενη διεγερση.για δειτε: 

https://www.google.gr/amp/s/amp.mothersblog.gr/gonimotita/story/45639/votana-gia-gonimotita-enisxysi-me-fysikoys-tropoys

https://www.google.gr/amp/s/www.vita.gr/2007/09/09/body-mind/enisxyste-th-gonimothta-me-enallaktikes-therapeies/amp/

Εγώ είχα πάρει το έλαιο λυγαριάς αλλά δεν μπόρεσα να το πιω τελικά και το παράτησα.αλλα λένε ότι κάνει καλό!να τρως σωστά πολλά φρούτα και λαχανικά όχι πολλούς καφέδες και αναψυκτικά και εννοείτε όχι τσιγάρο.και βιταμίνες που αν τις παίρνεις 3 μήνες σίγουρα θα κάνουν δουλειά μέχρι την ετ.σου εύχομαι ότι καλύτερο ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

Έχετε γνώμη-εμπειρια για τον Παράσχο;

@Eiffel Εισαι δυσαρεστημενη με το γενεσις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo κι εμένα όταν τον ρώτησα μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος... ότι κάτι θα τον προβλημάτιζε....αν αποτύχω και στη 2η προσπάθεια βλέπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Takira είπε:

@Smurf88 νομίζω σε αγάπησα χωρίς να σε ξέρω!και εγώ 2 εκκολαπτόμενα έμβρυα 4ης ημέρας εβαλα .μου έδωσες κουράγιο πάντως!!!πόσα εβρυακια έβαλες εσυ?είσαι έγκυος τώρα?

Χαχαχαχαχα.. σ' ευχαριστώ 💖💖 και εγώ 2 είχα βάλει κ έχω μια μικρή 16,5 μηνών!!με το καλό κ σε σένα...🙏🙏θα έχεις επιτυχία,θα δεις!!πότε πας για χοριακη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Χαχαχαχαχα.. σ' ευχαριστώ 💖💖 και εγώ 2 είχα βάλει κ έχω μια μικρή 16,5 μηνών!!με το καλό κ σε σένα...🙏🙏θα έχεις επιτυχία,θα δεις!!πότε πας για χοριακη;

Την Παρασκευή πάω γλυκιά μου μακάρι ευχαριστώ πολύ!!!!γιατί η πλειοψηφία βάζει η 3ης η 5ης μέρας.να το χαίρεσαι το ζουζούνι σου!πόσο χρονών είσαι?το σκεφτεσαι για δεύτερο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Την Παρασκευή πάω γλυκιά μου μακάρι ευχαριστώ πολύ!!!!γιατί η πλειοψηφία βάζει η 3ης η 5ης μέρας.να το χαίρεσαι το ζουζούνι σου!πόσο χρονών είσαι?το σκεφτεσαι για δεύτερο?

 

Άντε με το καλό...

Ευχαριστώ πολύ!!είχα κάνει βραχύ πρωτόκολλο με μικρή δόση φαρμάκων κ είχα 5 έμβρυα αλλά προχώρησαν τα 4.. έβαλα τα 2 3ης ημέρας χωρίς εκκόλαψη κ δεν πέτυχαν..οπότε όταν έβγαλα από την κατάψυξη τα άλλα 2 δεν ήθελα να το ρισκάρω για βλαστοκυστες κ τα άφησα μόνο μια μέρα!!

Σε λίγες ημέρες γίνομαι 35, σταμάτησα το θηλασμό κ είμαστε στον 2ο μήνα προσπαθειών για το 2ο!! ελπίζω αυτή τη φορά να μην χρειαστώ την εξωσωματική!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

 

Άντε με το καλό...

Ευχαριστώ πολύ!!είχα κάνει βραχύ πρωτόκολλο με μικρή δόση φαρμάκων κ είχα 5 έμβρυα αλλά προχώρησαν τα 4.. έβαλα τα 2 3ης ημέρας χωρίς εκκόλαψη κ δεν πέτυχαν..οπότε όταν έβγαλα από την κατάψυξη τα άλλα 2 δεν ήθελα να το ρισκάρω για βλαστοκυστες κ τα άφησα μόνο μια μέρα!!

Σε λίγες ημέρες γίνομαι 35, σταμάτησα το θηλασμό κ είμαστε στον 2ο μήνα προσπαθειών για το 2ο!! ελπίζω αυτή τη φορά να μην χρειαστώ την εξωσωματική!!!

Και 33 είμαι κ  εγώ 5 ειχα και προχώρησαν τα 3 και βάλαμε τα δύο.μια χαρά θα τα καταφέρεις μόνη σου τώρα βοηθά τον οργανισμό σου με βιταμίνες και μέχρι το καλοκαίρι μια χαρά θα πιαστεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Ποιο είναι βρε κορίτσι μου θέλεις να μας πεις; Το βρήκες μόνη σου ή σου το συνέστησε κάποιος;

Αυτες που αναφερει κ.η κοπελα παραπανω...fertilimax.ειδα πολυ καλες κριτικες απο κοπελες που τις χρησιμοποιησαν κ μου ειπε κ ο εξωσωματικος οτι θεωρει πως ειναι οι καλυτερες στο ειδος τους...τωρα αν θα εχουν αποτελεσμα αλλο θεμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Miti85 είπε:

Αυτες που αναφερει κ.η κοπελα παραπανω...fertilimax.ειδα πολυ καλες κριτικες απο κοπελες που τις χρησιμοποιησαν κ μου ειπε κ ο εξωσωματικος οτι θεωρει πως ειναι οι καλυτερες στο ειδος τους...τωρα αν θα εχουν αποτελεσμα αλλο θεμα..

Τις πήρα κι εγώ....το αν έχουμε αποτέλεσμα θα το δω σε τρεις μήνες που θα κάνω νέα διέγερση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Τις πήρα κι εγώ....το αν έχουμε αποτέλεσμα θα το δω σε τρεις μήνες που θα κάνω νέα διέγερση....

Έκανες νέα χοριακη κοριτσάκι μου; Έπεσε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Γεια σου γλυκιά μου ναι πέφτει σιγά-σιγά. Θα ξανακάνω πάλι την Παρασκευή.

Άντε να πέσει γρήγορα να κλείσεις την πόρτα και κάτι καινούριο θα ξεκινήσει! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Άντε να πέσει γρήγορα να κλείσεις την πόρτα και κάτι καινούριο θα ξεκινήσει! 😍

Άσε μου έχει βγει θλίψη και νιώθω μία πολύ μεγάλη κούραση... Κάνω τα πάντα βέβαια γελάω τις δουλειές μου όλααλλά νιώθω πάρα πολύ κουρασμένη και ότι ψάχνω ψύλλους στα άχυρα πλέον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Άσε μου έχει βγει θλίψη και νιώθω μία πολύ μεγάλη κούραση... Κάνω τα πάντα βέβαια γελάω τις δουλειές μου όλααλλά νιώθω πάρα πολύ κουρασμένη και ότι ψάχνω ψύλλους στα άχυρα πλέον

Αγάπη πραγματικά ότι και να σου πούμε είναι δύσκολο. Είναι τόσες θετικές προσπάθειες που καταλήγουν ασχημα. Εχεισ ψαχτεί τόσο από όσο διάβασα παραπάνω. Εγώ μια βιοχημική έχω περάσει μόνο και τρέμω μην τύχει πάλι(για αυτό και είμαι τόσο συγκρατημένη) όχι εσυ που έχεις περάσει τόσα. Αλλά ρε γαμωτο πιστεύω ότι κάτι καλό θα έρθει. Δεν μπορεί. Τόσες δοκιμασίες πέρασες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@Papadakis μου καλά είμαι...μετά την αποτυχημένη ΕΤ άρχισα να παίρνω με τη σειρά όλους τους γιατρούς...ο καθένας μου έλεγε το μακρύ του και το κοντό του οπότε μια ωραία ημέρα είπα:δε θα με τρελάνετε εσείς,θα σας τρελάνω εγώ... οπότε οργάνωσα ταξιδακια , ελπίζω να καταφέρω να πάω ρε γ&@#ο...και τον Ιούνιο πάω για 2η ΕΤ και βλέπουμε... σκέφτομαι και την υστεροσκοπηση...εσάς σας την πρότεινε ο γιατρός ή μπορούμε και να τη ζητήσουμε από μόνοι μας;

Εγώ θα την έκανα κορίτσι γλυκό ...... εάν ρωτάς την άποψη μου 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Takira είπε:

Την Παρασκευή πάω γλυκιά μου μακάρι ευχαριστώ πολύ!!!!γιατί η πλειοψηφία βάζει η 3ης η 5ης μέρας.να το χαίρεσαι το ζουζούνι σου!πόσο χρονών είσαι?το σκεφτεσαι για δεύτερο?

Με 4 μέρας έχω ένα γιο 3,5 χρόνων ...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα σε όλες παλιές και νέες συναγωνιστριες! 

Έχω κάνα μήνα να γράψω κυρίως γιατί δεν έχω νέα.... περιμένω να αδιαθετησω να πάω να με δει ο γιατρός και να ξεκινήσω διέγερση. Είναι και όλα όσα ακούμε με αυτόν το ιό που έχω αρχίσει να σκέφτομαι λες να ξεκινήσω και να γίνει τίποτα, καμιά γενική καραντίνα και να μείνω στα μισά και πόσα άλλα σενάρια! Κυρίως όμως μόλις διάβασα τα νέα της @Taggeris έπαθα σοκ. Κορίτσι μου τι να πω..... χάρηκα τόσο πολύ μόλις διάβασα για τη θετική σου χοριακη (στο είπα άλλωστε σε πμ) και σήμερα που μπήκα ξανά...... δεν υπάρχουν λόγια..   πραγματικά δεν έχω τι να σου πω! Θα πω μόνο υγεία και.... ότι καλύτερο για τη συνέχεια. Πραγματικά θεωρώ πως όχι απλά το δικαιούσαι και το αξίζεις αλλά πολλά παραπάνω! Δύναμη όσο μπορείς σε σκέφτομαι πολύ να ξέρεις! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Άσε μου έχει βγει θλίψη και νιώθω μία πολύ μεγάλη κούραση... Κάνω τα πάντα βέβαια γελάω τις δουλειές μου όλααλλά νιώθω πάρα πολύ κουρασμένη και ότι ψάχνω ψύλλους στα άχυρα πλέον

Έχεις όλα τα δικια ρε γαμωτο... Όμως μην τα παρατάς γιατί θα τα καταφέρεις στο τέλος! Αφού μένεις έγκυος δεν μπορεί θα έρθει το μωράκι σας! Δώσε στον εαυτό σου λίγο χρονο να  πάρεις μια ανάσα κ συνέχισε γιατι στο τέλος θα δικαιωθείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Έχεις όλα τα δικια ρε γαμωτο... Όμως μην τα παρατάς γιατί θα τα καταφέρεις στο τέλος! Αφού μένεις έγκυος δεν μπορεί θα έρθει το μωράκι σας! Δώσε στον εαυτό σου λίγο χρονο να  πάρεις μια ανάσα κ συνέχισε γιατι στο τέλος θα δικαιωθείς! 

Αχ Τόκυο μου πόσο θέλω να το πιστέψω αυτό!!! Δυστυχώς όμως όλα είναι εναντίον μου πλέον..... Ο χρόνος, τα στατιστικά, οι σερί βιοχημικες, οι αποβολές όλα.. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σε όλες παλιές και νέες συναγωνιστριες! 

Έχω κάνα μήνα να γράψω κυρίως γιατί δεν έχω νέα.... περιμένω να αδιαθετησω να πάω να με δει ο γιατρός και να ξεκινήσω διέγερση. Είναι και όλα όσα ακούμε με αυτόν το ιό που έχω αρχίσει να σκέφτομαι λες να ξεκινήσω και να γίνει τίποτα, καμιά γενική καραντίνα και να μείνω στα μισά και πόσα άλλα σενάρια! Κυρίως όμως μόλις διάβασα τα νέα της @Taggeris έπαθα σοκ. Κορίτσι μου τι να πω..... χάρηκα τόσο πολύ μόλις διάβασα για τη θετική σου χοριακη (στο είπα άλλωστε σε πμ) και σήμερα που μπήκα ξανά...... δεν υπάρχουν λόγια..   πραγματικά δεν έχω τι να σου πω! Θα πω μόνο υγεία και.... ότι καλύτερο για τη συνέχεια. Πραγματικά θεωρώ πως όχι απλά το δικαιούσαι και το αξίζεις αλλά πολλά παραπάνω! Δύναμη όσο μπορείς σε σκέφτομαι πολύ να ξέρεις! 

 

Όλες δικαιούμαστε και πρέπει να τα καταφέρουμε..... Τίποτα δεν χαρίζεται εδώ... όλα κατακτιουνται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Αχ Τόκυο μου πόσο θέλω να το πιστέψω αυτό!!! Δυστυχώς όμως όλα είναι εναντίον μου πλέον..... Ο χρόνος, τα στατιστικά, οι σερί βιοχημικες, οι αποβολές όλα.. .

Το καταλαβαίνω, αλλά ρε γαμωτο μια γυναίκα σαν εσένα που μόνο αγάπη έχει να δώσει πρέπει να τα καταφέρει. Ειδικά που πήρες τα δανεικά το απέδειξες αυτο κ δεν μπορώ να χωνέψω αυτό που γίνεται ειλικρινά... 

Ο γιατρός πέρα από την ηλικία δεν είπε κάτι άλλο; γιατί κ με δανεικά κάνουν γυναίκες 50 ετών, άρα τι σχέση έχει η ηλικία... Δεν ξέρω είμαι τόσο σίγουρη ότι κάτι δε βλέπουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...