Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

@Σταυρι μου σε σκεφτόμουν. Κανονικά σήμερα δεν σου είχε πει ο γιατρός σου να κανεις χοριακη; Τι έγινε τελικά; Έκανες; 
@Taggeris ας δεχτούμε ότι τα δικά σου ωάρια δεν είναι κι τα καλύτερα με τα δανεικά; Ναι ξέρω ότι δεν είναι και αυτά ότι θα φέρουν σίγουρη επιτυχία. Και δεν είναι ότι δεν έχεις ψαχτεί από εξετασεισ. Άλλαξες και γιατρό εάν θυμάμαι καλά. Τι στα κομμάτια πια; Τι γίνεται στα εκεί μέσα μας;;;; 

Καλημερα κορίτσι μου. Ναι μίλησα με το γιατρό είπα για την μηδενική χοριακη μ έβαλε να ξανά επαναλάβω και φυσικά πήρα πάλι 0 και έκοψα τα χάπια και ήρθε περίοδος . Παμε γι αλλα όμως δεν πειραζει καλα να ημαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς δεν έχω καλά νέα..... Η χοριακή έπεσε στο 81,8... πάει και αυτό παλινδρόμησε... Κοντεύει να σπάσει η καρδιά μου.... έλεος πια... πόση ατυχία;

Αγαπη μου γλυκιά.. Πόνεσε η καρδιά μου. Λυπάμαι τόσο πολύ 😣 Δεν έχω λόγια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

@Katerina32καλημερα! Εισαι ευχαριστημενη στο γενεσις; Ειναι η πρωτη σου φορα; Και με ποιον γιατρο; Απλα ρωταω διοτι απο το σαββατο που εκανα τη χοριακή και ηταν μηδεν ουτε που με πηραν τηλ να μου πουνε κατι.περιμενα μεχρι τις 14:30 και πηγα απο εκει κ βρηκα τυχαια μια συντονιστρια κ μου το ειπε.και μετα μου ειπε οτι κ καλά θα με παρει ο Παντος τηλ τη κυριακή.μεχρι στιγμής σιωπη! Και επισης ενω το δειγμα του συζυγου τη μερα της ωοληψιας δεν ηταν καλό και το ειχανε δει(δε μου το ειπανε βεβαια τοτε-το εμαθα το σαββατο απο τη συντονιστρια) που ειπανε να αποψυξουμε 5 που ειχα απο περυσι και εκανα το λαθος ειπα ναι οποτε χαθηκανε και αυτα!!δε με προσεξανε ,θεωρω οτι θα μπορουσανε να μου πουνε το δειγμα δεν ειναι καλό ελατε αυριο πχ ! 

Kορίτσια και εγώ στο Γενεσις θα κανω την προσπαθεια μου. Θα ηθελα να μαθω περισσοτερα γιατί οι αποψεις διαφερουν που διαβαζω για το εμβρυολογικο τους.  Εγω εχω τον γιατρο μου που θα κανουμε ολη την παρακολουθηση και τη διεγερση μαζί στο ιατρειο του και συνεργαζεται με το Γενεσις. Είναι εξωτερικός συνεργάτης δηλαδη. Δηλαδη θα παω μονο για την οωληψια και την εμβρυομεταφορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κορίτσι μου. Ναι μίλησα με το γιατρό είπα για την μηδενική χοριακη μ έβαλε να ξανά επαναλάβω και φυσικά πήρα πάλι 0 και έκοψα τα χάπια και ήρθε περίοδος . Παμε γι αλλα όμως δεν πειραζει καλα να ημαστε

Και εγω @Σταυρι τα ιδια ακριβως σαββατο πηρα μηδεν και αναμενω για περιοδο και συζητηση με γιατρο να δουμε ποτε ξανα να κανω και τι.. πολυ λυπαμαι αλλα δεν αλλαζει κατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

@Katerina32καλημερα! Εισαι ευχαριστημενη στο γενεσις; Ειναι η πρωτη σου φορα; Και με ποιον γιατρο; Απλα ρωταω διοτι απο το σαββατο που εκανα τη χοριακή και ηταν μηδεν ουτε που με πηραν τηλ να μου πουνε κατι.περιμενα μεχρι τις 14:30 και πηγα απο εκει κ βρηκα τυχαια μια συντονιστρια κ μου το ειπε.και μετα μου ειπε οτι κ καλά θα με παρει ο Παντος τηλ τη κυριακή.μεχρι στιγμής σιωπη! Και επισης ενω το δειγμα του συζυγου τη μερα της ωοληψιας δεν ηταν καλό και το ειχανε δει(δε μου το ειπανε βεβαια τοτε-το εμαθα το σαββατο απο τη συντονιστρια) που ειπανε να αποψυξουμε 5 που ειχα απο περυσι και εκανα το λαθος ειπα ναι οποτε χαθηκανε και αυτα!!δε με προσεξανε ,θεωρω οτι θα μπορουσανε να μου πουνε το δειγμα δεν ειναι καλό ελατε αυριο πχ ! 

Καλημερα κοριτσια.  Καλη εβδομαδα κοριτσι μου @Nefeliap λυπάμαι για την αρνητική χοριακη σου να ξέρεις σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ πήρα αρνητική χοριακη ήταν η πρώτη προσπάθεια στο Ιασώ και ήμουν ευχαριστημένη άσχετα από το αποτέλεσμα. Όσο για τον Παντο εγώ τον ακούω συνέχεια πιστεύω ότι είναι καλός γιατρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

@Katerina32καλημερα! Εισαι ευχαριστημενη στο γενεσις; Ειναι η πρωτη σου φορα; Και με ποιον γιατρο; Απλα ρωταω διοτι απο το σαββατο που εκανα τη χοριακή και ηταν μηδεν ουτε που με πηραν τηλ να μου πουνε κατι.περιμενα μεχρι τις 14:30 και πηγα απο εκει κ βρηκα τυχαια μια συντονιστρια κ μου το ειπε.και μετα μου ειπε οτι κ καλά θα με παρει ο Παντος τηλ τη κυριακή.μεχρι στιγμής σιωπη! Και επισης ενω το δειγμα του συζυγου τη μερα της ωοληψιας δεν ηταν καλό και το ειχανε δει(δε μου το ειπανε βεβαια τοτε-το εμαθα το σαββατο απο τη συντονιστρια) που ειπανε να αποψυξουμε 5 που ειχα απο περυσι και εκανα το λαθος ειπα ναι οποτε χαθηκανε και αυτα!!δε με προσεξανε ,θεωρω οτι θα μπορουσανε να μου πουνε το δειγμα δεν ειναι καλό ελατε αυριο πχ ! 

Κορίτσι μου εγώ είμαι πολύ ευχαριστημενη, έχω τον Κύριο Σφακιανουδη και τον λατρεύω. Και από όλο το κέντρο όμως δεν έχω κανένα παράπονο. Ήταν η δεύτερη μου προσπάθεια αυτή. Όμως έτσι όπως τα λες, κι εγώ θα είχα παραπονο. Μπορείς να δείξεις την απογοήτευση σου και να ζητήσεις εξηγήσεις, μην τα αφήνεις έτσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Kορίτσια και εγώ στο Γενεσις θα κανω την προσπαθεια μου. Θα ηθελα να μαθω περισσοτερα γιατί οι αποψεις διαφερουν που διαβαζω για το εμβρυολογικο τους.  Εγω εχω τον γιατρο μου που θα κανουμε ολη την παρακολουθηση και τη διεγερση μαζί στο ιατρειο του και συνεργαζεται με το Γενεσις. Είναι εξωτερικός συνεργάτης δηλαδη. Δηλαδη θα παω μονο για την οωληψια και την εμβρυομεταφορα. 

@Hope19 Εγω πηγα εκει μονο κ μονο γιατί ακουσα οτι εχει πολλες επιτυχιες ο κυριος Παντος και καλους εμβρυολογους.εκανα τη πρωτη μου και δυστυχως ηταν αρνητική χοριακή το σαββατο.Εκοψα φαρμακα που δεν ηταν και λιγα( 2 ενεσεις τη μερα χαπια κολπικο υποθετο,ασπιρικη ) ειδομεν τωρα ποτε ξανα και πως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κορίτσι μου. Ναι μίλησα με το γιατρό είπα για την μηδενική χοριακη μ έβαλε να ξανά επαναλάβω και φυσικά πήρα πάλι 0 και έκοψα τα χάπια και ήρθε περίοδος . Παμε γι αλλα όμως δεν πειραζει καλα να ημαστε

Ναι κοριτσάκι μου έχεις δίκιο! Να είμαστε καλά σωματικά και ψυχολογικά και παμε παρακάτω .❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

@Hope19 Εγω πηγα εκει μονο κ μονο γιατί ακουσα οτι εχει πολλες επιτυχιες ο κυριος Παντος και καλους εμβρυολογους.εκανα τη πρωτη μου και δυστυχως ηταν αρνητική χοριακή το σαββατο.Εκοψα φαρμακα που δεν ηταν και λιγα( 2 ενεσεις τη μερα χαπια κολπικο υποθετο,ασπιρικη ) ειδομεν τωρα ποτε ξανα και πως..

Λυπαμαι κορίτσι μου για την αρνητικη χοριακη. Η αληθεια ειναι οτι ο γιατρος μου συνεργαζεται με αυτο το κεντρο και πιστευει πολυ στο εμβρυολογικό τους. Εγώ συννεοούμαι μαζί του και τον πιστεύω πολύ γιατί με βοήθησε πολύ μετά από κάτι άσχετους που δεν μπορούσα να βρω τι γίνεται στο σώμα μου.  Το παλέψαμε και τελικά επειδή κουράστηκα αποφάσισα να προχωρήσουμε άμεσα με προσπάθεια εξωσωματικής. 

Αλλά ξανα λέω εγώ κυρίως συνενοούμαι με τον γιατρό και τις μαίες του. Δεν ξέρω αν θα άντεχα αυτό που περνάς εσύ να ψάχνεις το γιατρό. Πάντως όντως ο Πάντος θεωρείται κορυφή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Και εγω @Σταυρι τα ιδια ακριβως σαββατο πηρα μηδεν και αναμενω για περιοδο και συζητηση με γιατρο να δουμε ποτε ξανα να κανω και τι.. πολυ λυπαμαι αλλα δεν αλλαζει κατι

Αν αναζητήσεις νέο γιατρό κ νέο κέντρο έχε υπόψην σου στο ΙΑΣΩ (institute of life) τον Βασιλόπουλο!!!! Κ το εμβρυολογικό του κέντρου πολύ καλό.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ειρηνη-Συρος είπε:

Γεια σας! Σήμερα μόλις γράφτηκα! Καλώς σας βρήκα και καλή επιτυχία σε όλες!!! 

Να σας πω κι εγω την ιστορία μου. Ξεκινησα το 2017. Η ηλικία μου ηταν 39...Βρήκα αργά τον αντρουλη μου. Στα 38 μου καναμε 1 χρόνο μονοι χωρις επιτυχια. Στα 39 πηγαμε σε ενα κεντρο στους Αμπλελοκηπους -medimall- καναμε 2 πετυχημενες προσπαθειες ,με βλαστομυστες 5 ημερων με αρνητικο αποτελεσμα. Στη μια υπηρχε αποβολη. Καναμε και 3η με 0 χοριακη. Εφυγα απο εκει και πηγα Ψυχικο-παντο- εκει με βαλε να κανω λαπαροσκοπηση κ υστεροσκοπηση. Βρηκαμε ελαφρια ενδομητριωση και χρονια ενδομητριτιδα. Εκανε βιοψια ο Νικας . Ξεκιναω αυριο εγχυσεις αντιβιωσης και αντιβιωση απο στομα για 20 φορες και μετα επανεξεταση....Έχει κάποια εμπειρια πανω στο θεμα? αν ναι ποσο γρηγορα ειδατε αποτλεσματα? 

Σου βρήκαν φλεγμονή.;

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Υποτίθεται για την επιτροπή εξωσωματικής δεν είχα κάνει τίποτα....

Τώρα είμαι έγκυος και βρίσκομαι σε φάση χοριακών Σε λίγο θα ξέρω και το αποτέλεσμα της τρίτης χοριακής.....

υπάρχουν πολλά σενάρια στο μυαλό μου για αυτό ρωτάω γιατί θέλω να ξέρω για να πάω να τα πάρω τα φάρμακα...δυστυχώς ή ευτυχώς είμαι ακριβώς στο όριο που εγκρίνουν τις εξωσωματικές και δεν θα έχω άλλη προσπάθεια αν χρειαστεί... Πρέπει να τα πάρω τα φάρμακα οπωσδήποτε Και φυσικά εύχομαι να είναι αχρείαστα. θα τα χαρίσω και εγώ σε κάποια άλλη κοπέλα όπως μου χάρισαν και εμένα και πέτυχα!

Δεν θα στα δώσουν από την στιγμή που είσαι έγκυος γιατί θέλουν και χοριακη μαζί όπως και να έχει περάσει ένα 6μηνο από την ημέρα που πήρες τα φάρμακα 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Θα πάω αυτή που έκανα στις αρχές του μήνα για την επιτροπή... χαχαχαχα

Πρέπει το πολύ 10 μέρες πριν τα φάρμακα να έχεις κάνει δεν πας οποία θες αν ήταν έτσι όλες θα τα περνάμε έγκυες και μη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς δεν έχω καλά νέα..... Η χοριακή έπεσε στο 81,8... πάει και αυτό παλινδρόμησε... Κοντεύει να σπάσει η καρδιά μου.... έλεος πια... πόση ατυχία;

Λυπάμαι κοπέλα μου.! 

 

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

@Katerina32καλημερα! Εισαι ευχαριστημενη στο γενεσις; Ειναι η πρωτη σου φορα; Και με ποιον γιατρο; Απλα ρωταω διοτι απο το σαββατο που εκανα τη χοριακή και ηταν μηδεν ουτε που με πηραν τηλ να μου πουνε κατι.περιμενα μεχρι τις 14:30 και πηγα απο εκει κ βρηκα τυχαια μια συντονιστρια κ μου το ειπε.και μετα μου ειπε οτι κ καλά θα με παρει ο Παντος τηλ τη κυριακή.μεχρι στιγμής σιωπη! Και επισης ενω το δειγμα του συζυγου τη μερα της ωοληψιας δεν ηταν καλό και το ειχανε δει(δε μου το ειπανε βεβαια τοτε-το εμαθα το σαββατο απο τη συντονιστρια) που ειπανε να αποψυξουμε 5 που ειχα απο περυσι και εκανα το λαθος ειπα ναι οποτε χαθηκανε και αυτα!!δε με προσεξανε ,θεωρω οτι θα μπορουσανε να μου πουνε το δειγμα δεν ειναι καλό ελατε αυριο πχ ! 

Δεν έχω να πω κάτι απλά απαράδεχτο να μην σε πάρουν τηλ η να μην σε ενημερώσουν την ίσια μέρα για το σπερμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Kορίτσια και εγώ στο Γενεσις θα κανω την προσπαθεια μου. Θα ηθελα να μαθω περισσοτερα γιατί οι αποψεις διαφερουν που διαβαζω για το εμβρυολογικο τους.  Εγω εχω τον γιατρο μου που θα κανουμε ολη την παρακολουθηση και τη διεγερση μαζί στο ιατρειο του και συνεργαζεται με το Γενεσις. Είναι εξωτερικός συνεργάτης δηλαδη. Δηλαδη θα παω μονο για την οωληψια και την εμβρυομεταφορα. 

Ποιον έχεις.; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

@Katerina32καλημερα! Εισαι ευχαριστημενη στο γενεσις; Ειναι η πρωτη σου φορα; Και με ποιον γιατρο; Απλα ρωταω διοτι απο το σαββατο που εκανα τη χοριακή και ηταν μηδεν ουτε που με πηραν τηλ να μου πουνε κατι.περιμενα μεχρι τις 14:30 και πηγα απο εκει κ βρηκα τυχαια μια συντονιστρια κ μου το ειπε.και μετα μου ειπε οτι κ καλά θα με παρει ο Παντος τηλ τη κυριακή.μεχρι στιγμής σιωπη! Και επισης ενω το δειγμα του συζυγου τη μερα της ωοληψιας δεν ηταν καλό και το ειχανε δει(δε μου το ειπανε βεβαια τοτε-το εμαθα το σαββατο απο τη συντονιστρια) που ειπανε να αποψυξουμε 5 που ειχα απο περυσι και εκανα το λαθος ειπα ναι οποτε χαθηκανε και αυτα!!δε με προσεξανε ,θεωρω οτι θα μπορουσανε να μου πουνε το δειγμα δεν ειναι καλό ελατε αυριο πχ ! 

κορίτσι δεν κατάλαβα, τι 5 αποψύξατε έμβρυα; ή ωάρια; γιατί αν ήταν έμβρυα τι σημασία είχε το δείγμα; 

Ίσως έχασα την ιστορία σου κ τα μπερδεύω ... συγνωμη εκ των προτέρων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ποιον έχεις.; 

Εμένα ο γιατρός μου λέγεται Βαμβακάρης. Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι όλες έχουμε τη δικιά μας αποψη και πιστεύω πρέπει να ταιριάζουμε με το γιατρό μας. Εγώ ας πούμε τον γιατρό μου τον νιώθω πάνω από όλα άνθρωπο (μου το έχει αποδείξει έμπρακτα πολλές φορές) και ταυτόχρονα καλό γιατρό. Κι εμενα μου τον συνεστησε γνωστή μου η οποία πέτυχε μαζί του.

Έχω διαβάσει όμως και αρνητικά σχόλια που για μένα δεν έχουν βάση γιατί έχω αναπτύξει τη δική μου γνώμη και εμπειρία. Νομίζω πως η κάθε μας εμπειρία με κάποιο γιατρό μας δίνει την προσωπική μας γνώμη. Για αυτό δεν πιστεύω και πολύ στα μεγάλα ονόματα. Αφού ακόμα και σε αυτούς θα ακούσεις και τις δύο πλευρές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Εμένα ο γιατρός μου λέγεται Βαμβακάρης. Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι όλες έχουμε τη δικιά μας αποψη και πιστεύω πρέπει να ταιριάζουμε με το γιατρό μας. Εγώ ας πούμε τον γιατρό μου τον νιώθω πάνω από όλα άνθρωπο (μου το έχει αποδείξει έμπρακτα πολλές φορές) και ταυτόχρονα καλό γιατρό. Κι εμενα μου τον συνεστησε γνωστή μου η οποία πέτυχε μαζί του.

Έχω διαβάσει όμως και αρνητικά σχόλια που για μένα δεν έχουν βάση γιατί έχω αναπτύξει τη δική μου γνώμη και εμπειρία. Νομίζω πως η κάθε μας εμπειρία με κάποιο γιατρό μας δίνει την προσωπική μας γνώμη. Για αυτό δεν πιστεύω και πολύ στα μεγάλα ονόματα. Αφού ακόμα και σε αυτούς θα ακούσεις και τις δύο πλευρές.

Συμφωνώ απόλυτα σε ότι είπες.!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσι δεν κατάλαβα, τι 5 αποψύξατε έμβρυα; ή ωάρια; γιατί αν ήταν έμβρυα τι σημασία είχε το δείγμα; 

Ίσως έχασα την ιστορία σου κ τα μπερδεύω ... συγνωμη εκ των προτέρων!

@Tokyo Ειχα μονη μου περυσι καταψυξει 5 ωαρια.9 φεβρουαριου ξεκινησα διεγερση με benfola τη μερα της ωοληψιας μου βγηκανε 3 ωαρια και εδωσε κ ο συζυγος δειγμα..μου ειπανε την ιδια μερα οτι για ποιο πολλες πιθανοτητες πρεπει να αποψυξουμε και τα 5 !δεκτηκα κ υπογραψαμε.την αλλη μερα μου ειπανε οτι τα 3(νεα φρεσκα) ηταν ακαταλληλα και απο τα 5(καταψυξη)τα 3 ηταν καλά κ εχουμε δυστυχως μονο 2 εμβρια πλεον γομινοποιημενα και τιποτα αλλο.εκανα εβρυομεταφορα και περιμενα.το σαββατο πηρα το αρνητικό αποτελεσμα χοριακης.απλα το θεμα μου ειναι οτι ο συζυγος μου ειχε πει οτι δε το εβλεπε καλο το δειγμα του ( τους το ειχα πει τοτε κ μου ειπανε δε παιζει ρολο) κ το σαββατο η συντομιστρια μου ειπε οτι εγραφε στη καρτελα μου παρατηρηση χαμηλη και ανωμαλη κινηση...και αναρωτιεμαι γιατί δε το είπανε τοτε ;εφοσον το ειχα αναφερει κ εγω..θα μπορουσε να δωσει μετα απο 2 ωρες αλλο δειγμα ή αλλη μερα απο το να αποψυξουν και τα καλά μου ωαρια και τωρα να ειμαι στο μηδεν :-( αυτα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

@Tokyo Ειχα μονη μου περυσι καταψυξει 5 ωαρια.9 φεβρουαριου ξεκινησα διεγερση με benfola τη μερα της ωοληψιας μου βγηκανε 3 ωαρια και εδωσε κ ο συζυγος δειγμα..μου ειπανε την ιδια μερα οτι για ποιο πολλες πιθανοτητες πρεπει να αποψυξουμε και τα 5 !δεκτηκα κ υπογραψαμε.την αλλη μερα μου ειπανε οτι τα 3(νεα φρεσκα) ηταν ακαταλληλα και απο τα 5(καταψυξη)τα 3 ηταν καλά κ εχουμε δυστυχως μονο 2 εμβρια πλεον γομινοποιημενα και τιποτα αλλο.εκανα εβρυομεταφορα και περιμενα.το σαββατο πηρα το αρνητικό αποτελεσμα χοριακης.απλα το θεμα μου ειναι οτι ο συζυγος μου ειχε πει οτι δε το εβλεπε καλο το δειγμα του ( τους το ειχα πει τοτε κ μου ειπανε δε παιζει ρολο) κ το σαββατο η συντομιστρια μου ειπε οτι εγραφε στη καρτελα μου παρατηρηση χαμηλη και ανωμαλη κινηση...και αναρωτιεμαι γιατί δε το είπανε τοτε ;εφοσον το ειχα αναφερει κ εγω..θα μπορουσε να δωσει μετα απο 2 ωρες αλλο δειγμα ή αλλη μερα απο το να αποψυξουν και τα καλά μου ωαρια και τωρα να ειμαι στο μηδεν :-( αυτα.

 

κατάλαβα... δεν ξέρω αν η κίνηση επηρεάζει τόσο πολύ, οπότε ίσως όντως να μην είχε σημασία. Αυτό που  δεν κατάλαβα είναι τι εννούν ότι 3 από τα 5 κατεψυγμένα είναι καλά, δλδ τι ώριμα; γιατί τότε είχαν καταψύξει ακατάλληλα ωάρια; 

Άσχετο και γω bemfola χρησιμοποίησα. Οκ μου ταίριαξε μπορώ να πω... βέβαια δεν έχω δοκιμάσει ποτέ και κάτι άλλο.

Εύχομαι να βγάλεις κάποια άκρη και να σου πάνε όλα καλά ❤️  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς δεν έχω καλά νέα..... Η χοριακή έπεσε στο 81,8... πάει και αυτό παλινδρόμησε... Κοντεύει να σπάσει η καρδιά μου.... έλεος πια... πόση ατυχία;

Κορίτσι μου σε νιώθω απόλυτα αυτό που σου δίνουν κατι και στο παίρνουν πίσω το καταλαβαίνω απόλυτα :( όμως μη το βάλεις κάτω! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κατάλαβα... δεν ξέρω αν η κίνηση επηρεάζει τόσο πολύ, οπότε ίσως όντως να μην είχε σημασία. Αυτό που  δεν κατάλαβα είναι τι εννούν ότι 3 από τα 5 κατεψυγμένα είναι καλά, δλδ τι ώριμα; γιατί τότε είχαν καταψύξει ακατάλληλα ωάρια; 

Άσχετο και γω bemfola χρησιμοποίησα. Οκ μου ταίριαξε μπορώ να πω... βέβαια δεν έχω δοκιμάσει ποτέ και κάτι άλλο.

Εύχομαι να βγάλεις κάποια άκρη και να σου πάνε όλα καλά ❤️  

Ελα ντε .;;; !! οταν ειχα καταψυξει μου ειχανε πει οτι ειναι εξαιρετικης ποιοτητας.μηπως χαλασανε οταν ξεπαγωσανε;ή σε συνδυασμο με το σπερμα οταν πηγε να γινει γονιμοποιηση; Τι να πω.παντως μου τηλ μολις τωρα και μου ειπανε να παω να μιλησω με το γιατρο τη πεμπτη.εχω να ρωτησω απειρα.ελπιζω να βγαλω ακρη.σε ευχαριστώ επισης!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

 Επιτροπή 🎫

@Hope19 --> 13/3

@ioannastr -->  27/3

@lactaki --> 3/4

Ωοληψια 🤗

@elena0212 --> ?

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Papadakis --> ?

@ViKcy --> ?

@Katerinaki83 --> ?

@Steli --> ?

@Nefeliap --> ?

@Σταυρι --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@Tokyo --> Μάρτιος

@peacock --> Μάρτιος

@Antelope --> Απρίλιος

@annie! --> Απρίλιος

@Anna32 --> ?

@Niki94 --> ?

Χοριακή 🤞

@Anni94 -->12/3

@Takira --> 13/3

@bebe2 --> 16/3

@koukou84 -->16/3

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

 

Είπα να ανανεώσω το πινακάκι μας για να βγάζουμε άκρη.. Αν έχω κάνει κάποιο λάθος ή έχω ξεχάσει καμμία πείτε μου να το διορθώσω!!

Εγώ κορίτσια μου ακόμη δεν ξεκίνησα διέγερση, θα ξεκινήσω αν όλα είναι καλά σε μία περίπου εβδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

@Katerina32καλημερα! Εισαι ευχαριστημενη στο γενεσις; Ειναι η πρωτη σου φορα; Και με ποιον γιατρο; Απλα ρωταω διοτι απο το σαββατο που εκανα τη χοριακή και ηταν μηδεν ουτε που με πηραν τηλ να μου πουνε κατι.περιμενα μεχρι τις 14:30 και πηγα απο εκει κ βρηκα τυχαια μια συντονιστρια κ μου το ειπε.και μετα μου ειπε οτι κ καλά θα με παρει ο Παντος τηλ τη κυριακή.μεχρι στιγμής σιωπη! Και επισης ενω το δειγμα του συζυγου τη μερα της ωοληψιας δεν ηταν καλό και το ειχανε δει(δε μου το ειπανε βεβαια τοτε-το εμαθα το σαββατο απο τη συντονιστρια) που ειπανε να αποψυξουμε 5 που ειχα απο περυσι και εκανα το λαθος ειπα ναι οποτε χαθηκανε και αυτα!!δε με προσεξανε ,θεωρω οτι θα μπορουσανε να μου πουνε το δειγμα δεν ειναι καλό ελατε αυριο πχ ! 

Συμφωνώ...Δεν το χειρίστηκαν σωστά! Κρίμα γιατί αν είναι όπως τα λες θα μπορούσατε να έχετε πάει καλύτερα!!! Εύχομαι να βρεις σύντομα τον ιδανικό γιατρό για σένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

 Επιτροπή 🎫

@Hope19 --> 13/3

@ioannastr -->  27/3

@lactaki --> 3/4

Ωοληψια 🤗

@elena0212 --> ?

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Papadakis --> ?

@ViKcy --> ?

@Katerinaki83 --> ?

@Steli --> ?

@Nefeliap --> ?

@Σταυρι --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@Tokyo --> Μάρτιος

@peacock --> Μάρτιος

@Antelope --> Απρίλιος

@annie! --> Απρίλιος

@Anna32 --> ?

@Niki94 --> ?

Χοριακή 🤞

@Anni94 -->12/3

@Takira --> 13/3

@bebe2 --> 16/3

@koukou84 -->16/3

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

 

Είπα να ανανεώσω το πινακάκι μας για να βγάζουμε άκρη.. Αν έχω κάνει κάποιο λάθος ή έχω ξεχάσει καμμία πείτε μου να το διορθώσω!!

@annie! Εγω πηρα αρνητική χοριακή το σαββατο οπότε αναμονή για διεγερση θα μου πουνε τη πεμπτη ποτε θα ξαναμπορεσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nefeliap @Ριρίκα γι αυτό σας έχω βάλει με ? για ωοληψια.. Δεν ήξερα με ποιον άλλο τρόπο να γράψω τα ονόματα των κοριτσιών στα οποία είμαστε εν αναμονή κινήσεων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Nefeliap @Ριρίκα γι αυτό σας έχω βάλει με ? για ωοληψια.. Δεν ήξερα με ποιον άλλο τρόπο να γράψω τα ονόματα των κοριτσιών στα οποία είμαστε εν αναμονή κινήσεων..

Από οργάνωση πάντως σκίζεις!!!😉

😗😗😗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...