Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sokola4 είπε:

Τι μου θύμησες τώρα.. Έχω μια γνωστή που μένει έγκυος με τον αέρα.. Για μένα εννοείτε δεν ξέρει τίποτα αν και ρωτούσε τους πρώτους μήνες τον προσπαθειών μας αν έμενα τελικά..μέχρι που της έκοψα τον βήχα και δεν ξανά ρώτησε. Λοιπόν πέρσι τέτοια εποχή περίπου μένει έγκυος στο 3 της παιδί. Έχει 2 αγοράκια και αν δεν έκανε κορίτσι θα έσκαγε. Λοιπόν μαθαίνει το φύλο και μου λέει: Τελικά ο θεός άκουσε τις προσευχές μου είναι κορίτσι. Και δεν άντεξα και της είπα: καλά αντί να προσεύχεσαι να είναι γερό το μωρό προσεύχεσαι για φίλο.. Τι να πω τέτοια παραδείγματα ασχολίαστα!!!!  

Άσε.... Τελικά είναι πολλές γύρω μας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Αλήθεια σε καταλαβαίνω, γιατί τα έχω ζήσει ως κόρη κ επίσης στον στενό μου κύκλο γιατί είμαι από νησί που όλοι είναι ναυτικοί. Τώρα τουλάχιστον τα πράγματα είναι καλύτερα... Που να δεις όταν περιμέναμε οικογενειακως πάνω από το τηλέφωνο κ αν το έχανες αντε πάλι μετά από μέρες! Δύσκολη δουλειά φίλη μου αν δεν την ζήσει κάποιος δεν το καταλαβαίνει! 

Άσε μεγάλο πλήγμα η επικοινωνία... Θυμάμαι 6 χρόνια τώρα επικοινωνία 5' τη μέρα (κάθε μέρα γτ ήθελε να με ακούει από λίγο αλλά κάθε μέρα) έγραφα σε post it ότι ήθελα να του πω.... Γτ τα ξςχνουσα.... Τώρα δτο τελευταίο είχαμε κ ίντερνετ εν πλω... Οπότε το ευχαριστιομασταν... Ελπίζω να έχουμε κ τώρα αλλά είπαμε θα ζητήσει στον καπετάνιο να συνδεθεί τη μέρα της γέννας αν γίνεται με βιντεοκληση αν επιτραπεί απ τη γιατρό κ την κλινική να δει τη γέννα της μπουμπούς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Είναι πολύ δύσκολο κοριτσάκι μου. Αλλά θα έχεις την πριγκιπισσουλα σου που θα είναι γερη. Κ ο μπαμπάκας της θα ερθει. Το επάγγελμα είναι δύσκολο. Αλλά το κάνει για σας. Πρέπει να φανείς δυνατή. 
 

η κοπέλα δίκη σου φιλη ήταν η σου προέκυψε από Φιλια του συζύγου;

Γνωριστήκαμε ζευγάρια σε κοινή παρέα.... Κ δέσαμε στην αρχή..... Που να ξερά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!! Εύχομαι μέσα απ την ψυχή μου να έρθει το θαύμα για όλες!!!!!!! Κ να ξεχάσουμε όλες μαζί τον Γολγοθά που περάσαμε μέχρι να κρατήσουμε τα μωράκια μας... 

Το ίδιο εύχομαι κι εγώ για όλες κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki88 είπε:

Άσε.... Τελικά είναι πολλές γύρω μας... 

Όντως!!! Απλά όταν ξέρεις με τι άτομα έχεις να κάνεις λες τα πάνω πανώ και τα υπόλοιπα τα αφήνεις για τους ανθρώπους που πραγματικά καταλαβαίνουν τι περνάς και αυτοί οι άνθρωποι είναι μετρημένοι στα δάχτυλα. Πέρσι την πάτησα με τις και καλά "κολλητές" μου όταν τις είχα δίπλα μου και τις εμπιστευτικά σε κάποια εξωσωματική μου και στον καιρό που περίμενα τα αποτελέσματα και δεν πολύ ήθελα να μιλάω μου θύμωσαν και με έκαναν να κλάψω και έτσι έβαλα μυαλό!!! Τώρα που είμαι εγκυός ακόμα δεν το ξέρει κανένας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sokola4 είπε:

Όντως!!! Απλά όταν ξέρεις με τι άτομα έχεις να κάνεις λες τα πάνω πανώ και τα υπόλοιπα τα αφήνεις για τους ανθρώπους που πραγματικά καταλαβαίνουν τι περνάς και αυτοί οι άνθρωποι είναι μετρημένοι στα δάχτυλα. Πέρσι την πάτησα με τις και καλά "κολλητές" μου όταν τις είχα δίπλα μου και τις εμπιστευτικά σε κάποια εξωσωματική μου και στον καιρό που περίμενα τα αποτελέσματα και δεν πολύ ήθελα να μιλάω μου θύμωσαν και με έκαναν να κλάψω και έτσι έβαλα μυαλό!!! Τώρα που είμαι εγκυός ακόμα δεν το ξέρει κανένας.. 

Κ. Καλά. Κάνεις... Κ Εγώ 17 εβδομαδων ακόμα το Ξέρουν συγγενείς επιλεγμένοι κοντινοι και φίλοι που εγώ επέλεξα ότι ήθελανα ξέρουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Τι μου θύμησες τώρα.. Έχω μια γνωστή που μένει έγκυος με τον αέρα.. Για μένα εννοείτε δεν ξέρει τίποτα αν και ρωτούσε τους πρώτους μήνες τον προσπαθειών μας αν έμενα τελικά..μέχρι που της έκοψα τον βήχα και δεν ξανά ρώτησε. Λοιπόν πέρσι τέτοια εποχή περίπου μένει έγκυος στο 3 της παιδί. Έχει 2 αγοράκια και αν δεν έκανε κορίτσι θα έσκαγε. Λοιπόν μαθαίνει το φύλο και μου λέει: Τελικά ο θεός άκουσε τις προσευχές μου είναι κορίτσι. Και δεν άντεξα και της είπα: καλά αντί να προσεύχεσαι να είναι γερό το μωρό προσεύχεσαι για φίλο.. Τι να πω τέτοια παραδείγματα ασχολίαστα!!!!  

Είναι πολλές τελικά και ζουν ανάμεσα μας 😁 Τι να πω βρε κορίτσια... Εγω ντρέπομαι σαν γυναίκα όταν τα ακούω αυτά, και οχι μόνο τωρα που έχω μπει σ αυτό το τρυπακι, αλλά ανέκαθεν. Όπως επίσης και ειχα σαν αρχή μου πάντα να μην ρωτάω καμία γυναίκα αν θα κάνει παιδί, γιατί δεν κάνει, πότε θα κάνει κτλ κτλ..., ακόμα και στενές μου φίλες παντρεμένες. Η καθεμία όταν θελήσει θα μοιραστεί τη σκέψη της, τις αποφάσεις της και ενδεχομένως τα προβλήματα της. Είναι πολύ προσωπικά αυτά τα θέματα και πολύ ευαίσθητα για μας τις γυναίκες. ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina32 είπε:

Πόσο δίκιο έχεις... Αυτό που για κάποιες γυναίκες είναι δεδομένο και αυτονόητο, για κάποιες άλλες να είναι "γολγοθας"... Και να βλέπεις γυναίκες που τα πετανε στα σκουπίδια... Είναι να τρελενεσαι!!!! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου και η κάθε μία να καταφέρει να κατακτήσει το όνειρο της. ❤️ 

Αυτά σκέφτομαι κι εγώ κάποιες φορές. Μακάρι όλες οι γυναίκες του κόσμου να καταφέρουμε να γίνουμε μανουλες. Ήταν κ η γιορτή μας τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Katerina32 είπε:

Είναι πολλές τελικά και ζουν ανάμεσα μας 😁 Τι να πω βρε κορίτσια... Εγω ντρέπομαι σαν γυναίκα όταν τα ακούω αυτά, και οχι μόνο τωρα που έχω μπει σ αυτό το τρυπακι, αλλά ανέκαθεν. Όπως επίσης και ειχα σαν αρχή μου πάντα να μην ρωτάω καμία γυναίκα αν θα κάνει παιδί, γιατί δεν κάνει, πότε θα κάνει κτλ κτλ..., ακόμα και στενές μου φίλες παντρεμένες. Η καθεμία όταν θελήσει θα μοιραστεί τη σκέψη της, τις αποφάσεις της και ενδεχομένως τα προβλήματα της. Είναι πολύ προσωπικά αυτά τα θέματα και πολύ ευαίσθητα για μας τις γυναίκες. ❤️ 

Συμφωνώ απόλυτα. Δεν ξέρεις κ δεν σε αφορά ο καθένας αν θέλει, τι θέλει κ στο κάτω κάτω εάν μπορεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Σήμερα μόλις γράφτηκα! Καλώς σας βρήκα και καλή επιτυχία σε όλες!!! 

Να σας πω κι εγω την ιστορία μου. Ξεκινησα το 2017. Η ηλικία μου ηταν 39...Βρήκα αργά τον αντρουλη μου. Στα 38 μου καναμε 1 χρόνο μονοι χωρις επιτυχια. Στα 39 πηγαμε σε ενα κεντρο στους Αμπλελοκηπους -medimall- καναμε 2 πετυχημενες προσπαθειες ,με βλαστομυστες 5 ημερων με αρνητικο αποτελεσμα. Στη μια υπηρχε αποβολη. Καναμε και 3η με 0 χοριακη. Εφυγα απο εκει και πηγα Ψυχικο-παντο- εκει με βαλε να κανω λαπαροσκοπηση κ υστεροσκοπηση. Βρηκαμε ελαφρια ενδομητριωση και χρονια ενδομητριτιδα. Εκανε βιοψια ο Νικας . Ξεκιναω αυριο εγχυσεις αντιβιωσης και αντιβιωση απο στομα για 20 φορες και μετα επανεξεταση....Έχει κάποια εμπειρια πανω στο θεμα? αν ναι ποσο γρηγορα ειδατε αποτλεσματα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας. Γνωρίζει κάποια πώς παίρνουμε τα φάρμακα της εξωσωματικής και από πού; Τί χρειάζεται να έχω για να πάω στο φαρμακείο του ΕΟΠΠΥ; Την απόφαση έγκρισης της επιτροπής την έχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Ήδη μόλις έμαθε για την εγκυμοσύνη ρώτησε πόσα κιλά έχω πάρει της είπα ότι εως 15 εβδομάδων είχα πάρει μόνο 1 κιλό.. Κ λέει σοβαρά? Με αέρα το μεγαλώνεις? Εκείνη είχε πάρει μόνο τη βδομάδα προ του τεστ εγκυμοσύνης 5κιλσ επειδή είχε λιγουρες... Ως τον 6ο είχε πάρει 17κιλα...συγκρίνει ήδη.... Αλλά έχουμε 9 εβδομάδες διαφορά οπότε απλά μ λεει για το μωρό ότι την κλωτσάει.... Που εγώ ακόμα δεν το έχω νιωσςι...οποτε ψάχνει να βρει κάτι να δείξει τη διαφορά! 

Συγνώμη κιόλας κοριτσάκι μου επειδή είναι κουμπάρα σου αλλά είναι λίαν επιεικώς απαράδεκτη!! Δεν σχολιάζω καν για το μωρό και την αντίδραση της γιατί δε θα μαζεύομαι. Με αυτά που γράφεις μου κάνει για τοξικός άνθρωπος!!! Κράτα την όσο πιο μακρυά γίνεται από τη ζωή σου.. Έλεος δηλαδή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα σας. Γνωρίζει κάποια πώς παίρνουμε τα φάρμακα της εξωσωματικής και από πού; Τί χρειάζεται να έχω για να πάω στο φαρμακείο του ΕΟΠΠΥ; Την απόφαση έγκρισης της επιτροπής την έχω.

Καλημέρα κορίτσι! Απ' ότι θυμάμαι χρειάζεται την απόφαση, το βιβλιάριο, ταυτότητα, τη συνταγή και μία έκθεση προηγούμενης προσπάθειας από το κέντρο που έκανες την προηγούμενη διέγερση (αν έκανες!) Τα παίρνεις από το φαρμακείο του ΕΟΠΠΥ και κάποια από αυτά από κανονικό φαρμακείο.

Συγνώμη όμως που θα σε ρωτήσω, δεν είσαι έγκυος κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω ειχα την πρωτη αποτυχημενη προσπαθεια ,χοριακή το σαββατο 0 ,οποτε Εκοψα χαπια ενεσεις κλπ κ αναμενω Περιοδο ωστε να ξαναξεκινησω διεγερση μετα απο 1,5 μηνα και

κουραγιο και δυναμη...Θελει πολυ δυναμη αυτος ο δρομος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Απ' ότι θυμάμαι χρειάζεται την απόφαση, το βιβλιάριο, ταυτότητα και μία έκθεση προηγούμενης προσπάθειας από το κέντρο που έκανες την προηγούμενη διέγερση (αν έκανες!) 

Συγνώμη όμως που θα σε ρωτήσω, δεν είσαι έγκυος κορίτσι μου;

Υποτίθεται για την επιτροπή εξωσωματικής δεν είχα κάνει τίποτα....

Τώρα είμαι έγκυος και βρίσκομαι σε φάση χοριακών Σε λίγο θα ξέρω και το αποτέλεσμα της τρίτης χοριακής.....

υπάρχουν πολλά σενάρια στο μυαλό μου για αυτό ρωτάω γιατί θέλω να ξέρω για να πάω να τα πάρω τα φάρμακα...δυστυχώς ή ευτυχώς είμαι ακριβώς στο όριο που εγκρίνουν τις εξωσωματικές και δεν θα έχω άλλη προσπάθεια αν χρειαστεί... Πρέπει να τα πάρω τα φάρμακα οπωσδήποτε Και φυσικά εύχομαι να είναι αχρείαστα. θα τα χαρίσω και εγώ σε κάποια άλλη κοπέλα όπως μου χάρισαν και εμένα και πέτυχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Με αφορμή το πιο πανω ποστ για τον Γολγοθά να αποκτήσεις ένα παιδί θέλω να πω μια ιστορία... 

Παρακαλώ να μην κριθεί η σχέση μου με την κοπελα που θα αναφέρω... 

Όλες ξέρετε την ιστορία μου με την εξωσωματικη που πέτυχε κ μάθαμε για την κυστική ινωση αφού ήμουν έγκυος κ έπρεπε να περίμενουμε μερικές βδομάδες αναμονή για να ελεγχθεί το μωρό... Όλο αυτό εμένα με κατέβαλε.. Σαν προσωπικη άποψη η εμπειρία της εξωσωματικης ήταν αστείο για μένα σε σχέση με αυτό που έζησα για σχεδόν 7 εβδομάδες! 

Πάμε στο "ψητο"... Τσικνοπέμπτη... Βλέπω ένα ποστ απ την κουμπάρα μου (τους έχουμε παντρέψει τον Σεπτέμβριο κ έμεινε έγκυος μια εβδομάδα πριν το γάμο μετά από 2 μήνες προσπαθειων το τονίζω) ότι τελικά στην Β επίπεδου βγήκε ότι το μωρό είναι κορίτσι.... Ενώ στην αυχενικη έλεγαν αγόρι... Έδειχνε απ τις απαντήσεις στο ποστ της ότι είχε ξενερώσει... 2.05 το μεσημέρι χτυπά το τηλ του άντρα μ... Ο κουμπάρος άρχισε να μας λέει τι έγινε κλπ κ μετά λέει πες στη Ντίνα να πάρει την Μ... γτ φοβάμαι θα πάθει κατάθλιψη έκλαιγε κ έλεγε ότι δεν το θέλει έξω απ το μαιευτήριο... Κλείνει το τηλ μ το λέει κ λέω Σοβαρά τώρα?? (να πω εδώ ότι δεν ήξερε τπτ για εμάς ούτε για την εγκυμοσύνη)... Εγώ δλδ με την ψυχολογία που είχα έπρεπε να πάρω να στήριξω για ποιο λόγο? Για το φυλο του κατά τ άλλα υγιέστατου κ γέρου μωρού??? Το θεώρησα αδικία κ κρίμα... 2.15 χτυπάει το τηλ μου κ μαθαίνω για τη μπέμπα μας... Υγιής απόλυτα! Απόγευμα αποφασίζω να μιλήσω με την κουμπάρα να ανακοινώσω την εγκυμοσύνη μας κ να μάθω κ για αυτή.... Αφού μ λεει πόσο απογοητευμένη ήταν κ προσπαθούσα να την πείσω ότι έπρεπε να χαίρεται που το μωρό της είναι καλά κ υγιές.... Της λέω για μας... Η ερώτηση τι συμπτώματα έχεις? Της είπα (εντελώς τα αντίθετα με εκείνη ήταν) Κ λέει κανόνισε να έχεις αγόρι να πεσω να πεθάνω.. Λέω δεν ξέρω δνε έχει φανεί, ενώ ήξερα κ εγώ απ την αυχενική ότι ήταν μάλλον αγόρι.. Εδώ κ 2 εβδομάδες λοιπόν ήταν απογοητευμένη μίλαγε για το μωρό σαν να μιλάει για κάτι περιττό... Μόλις της είπα ότι είναι κορίτσι κ εμάς άλλαξε αμέσως το δέχτηκε σαν να ένιωσε καλύτερα...

Κ θα πω εγώ... Η αδικία όταν κάτι σου έρχεται εύκολα δεν το εκτιμάς κ όλο κάτι φταίει... Όταν έχεις βασανιστει εκτιμάς κ το παραμικρό.... 

Απαράδεκτη η συμπεριφορά της. Μερικούς ανθρώπους τους θολώνει η ζήλια και ο εγωισμός...προσπάθησε να μη δινεις σημασια στα λογια της...😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Υποτίθεται για την επιτροπή εξωσωματικής δεν είχα κάνει τίποτα....

Τώρα είμαι έγκυος και βρίσκομαι σε φάση χοριακών Σε λίγο θα ξέρω και το αποτέλεσμα της τρίτης χοριακής.....

υπάρχουν πολλά σενάρια στο μυαλό μου για αυτό ρωτάω γιατί θέλω να ξέρω για να πάω να τα πάρω τα φάρμακα...δυστυχώς ή ευτυχώς είμαι ακριβώς στο όριο που εγκρίνουν τις εξωσωματικές και δεν θα έχω άλλη προσπάθεια αν χρειαστεί... Πρέπει να τα πάρω τα φάρμακα οπωσδήποτε Και φυσικά εύχομαι να είναι αχρείαστα. θα τα χαρίσω και εγώ σε κάποια άλλη κοπέλα όπως μου χάρισαν και εμένα και πέτυχα!

Καλημέρα αγαπημένη, βιβλιάριο, φωτοτυπία της απόφασης και συνταγή. Πως είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα αγαπημένη, βιβλιάριο, φωτοτυπία της απόφασης και συνταγή. Πως είσαι;

Έχω άγχος βρε κορίτσια... τί να σας πώ.... Δεν το έχω χαρεί όπως του πρέπει ακόμα συνεχώς φοβάμαι.... Περιμένω από ώρα σε ώρα να βγει και η τρίτη χοριακή και θα σας ενημερώσω... Να πάρω και εγώ μία ανάσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Έχω άγχος βρε κορίτσια... τί να σας πώ.... Δεν το έχω χαρεί όπως του πρέπει ακόμα συνεχώς φοβάμαι.... Περιμένω από ώρα σε ώρα να βγει και η τρίτη χοριακή και θα σας ενημερώσω... Να πάρω και εγώ μία ανάσα..

Όλα καλά θα πάνε!! Η χοριακή θα έχει 2-3πλασιαστεί !! Και σε λίγες μέρες θα δεις πόσα μωράκια έχεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Έχω άγχος βρε κορίτσια... τί να σας πώ.... Δεν το έχω χαρεί όπως του πρέπει ακόμα συνεχώς φοβάμαι.... Περιμένω από ώρα σε ώρα να βγει και η τρίτη χοριακή και θα σας ενημερώσω... Να πάρω και εγώ μία ανάσα..

Μέσα από την καρδιά μου να πάρεις και μια και δυο και 100000000 ανάσες!!! Όλα να πάνε καλά! 😘😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Υποτίθεται για την επιτροπή εξωσωματικής δεν είχα κάνει τίποτα....

Τώρα είμαι έγκυος και βρίσκομαι σε φάση χοριακών Σε λίγο θα ξέρω και το αποτέλεσμα της τρίτης χοριακής.....

υπάρχουν πολλά σενάρια στο μυαλό μου για αυτό ρωτάω γιατί θέλω να ξέρω για να πάω να τα πάρω τα φάρμακα...δυστυχώς ή ευτυχώς είμαι ακριβώς στο όριο που εγκρίνουν τις εξωσωματικές και δεν θα έχω άλλη προσπάθεια αν χρειαστεί... Πρέπει να τα πάρω τα φάρμακα οπωσδήποτε Και φυσικά εύχομαι να είναι αχρείαστα. θα τα χαρίσω και εγώ σε κάποια άλλη κοπέλα όπως μου χάρισαν και εμένα και πέτυχα!

Αχ κοπέλα μου ξέχασα να σου πω κάτι σημαντικό, χρειάζεται και εξέταση χοριακης για να σου δώσουν τα φάρμακα οπότε δεν θα μπορέσεις να τα πάρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ριρίκα είπε:

Αχ κοπέλα μου ξέχασα να σου πω κάτι σημαντικό, χρειάζεται και εξέταση χοριακης για να σου δώσουν τα φάρμακα οπότε δεν θα μπορέσεις να τα πάρεις!

Θα πάω αυτή που έκανα στις αρχές του μήνα για την επιτροπή... χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Θα πάω αυτή που έκανα στις αρχές του μήνα για την επιτροπή... χαχαχαχα

Κορίτσι μου εύχομαι να πανε όλα τέλεια κ να μη χρειαστείς τίποτα άλλο!!! 

Έχω ακούσει περιπτώσεις που πέτυχαν κ πήραν τα φάρμακα οπότε γιατί όχι; ειδικά αφού θα τα χαρίσεις μόνο καλό θα κάνεις! Εύχομαι χοριακη τεράστια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/3/2020 at 10:05 ΜΜ, ο/η Papadakis είπε:

Καλή αρχή κορίτσι μου ... εγώ ΝΕΤ γω πρώτη ήμουν 29 ετών και ο λόγος μια ωοθήκη μόνο που παρήγαγε και αδύνατο σπερμα ..... εύκολη περίπτωση ! Τώρα παλεύω για το δεύτερο !! Εσυ ;;;

Αχ τι ωραία νεαααααααα με το καλοοοο

Μπράβο κορίτσι .... αύριο θα κάνω και εγώ !!!! Εννοείς βιοψία ενδομητρίου η τραχήλου ;;;;;

Kαλημέρα! Συγγνώμη βιοψία ενδομηρίου εννοούσα! Πως πήγε η υστεροσκόπηση η δική σου κορίτσι μου?

Σκέφτομαι ότι επειδή βρεθηκε και ο πολυποδας παλι καλά που την έκανα. Γιατί μπορεί να ήταν λόγος αποτυχίας ή αποβολής. Nα σας πω την αληθεια μου περασε και απο το μυαλο μηπως ηταν και αιτιο υπογονονιμοτητας αν και ήταν μικρός.

Με ηρέμησε που τώρα ξέρω ότι όλα εκεί μέσα είναι Ok.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...