Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Μια χαρά είναι οι ηλικίες σας. Οι γιατροι ειναι συνηθισμενοι να δουλευουν με 40+ και η συντριπτική πλειοψηφία τα καταφέρνει. Εσύ κορίτσι δεν ανταποκρίθηκες καλά στα φαρμακα; πόσες προσπάθειες έχεις κάνει και τι παραγωγή ειχες;

Όχι δεν κάνω πολλά ωάρια (τα ωοθυλάκια είναι αρκετά αλλά δεν έχουν όλα ωάρια ή ωάρια για γονιμοποίηση).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Μη νομίζεις και εμένα απο την τελευταία διεγερση μου πήραν 2 και ήταν επίσης ακατάλληλα, έτσι δεν προχωρήσαμε καν σε εμβρυομεταφορα, ήταν η χειρότερη προσπάθεια που έχω κάνει και φοβάμαι επίσης μην ξανά συμβεί το ίδιο!! Τόσα φάρμακα και τόση ταλαιπωρία για το τίποτα!!

@ΡιρίκαΩχ τα ιδια γαμωτο .αστα !κουραγιο κ προσευχη τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Ακριβώς... Εμείς άμα συνεχιζόταν κ άλλο θα φθάναμε σ σημείο να χαλάσουμε τις σχέσεις μας.. ενταση, άγχος τώρα πρέπει κ όχι αύριο... Είσαι δεν είσαι κουρασμένος απ' τη δουλειά νυστάζεις δε νυστάζεις. Τώρα που μου δόθηκε η λύση της εξωσωματικής έχω ηρεμήσει. Ούτε γόνιμες μετράω ούτε μέρες ούτε τεστ ..οπότε θέλουμε εμείς... 

Εμένα είχε πολύ άγχος και ο άντρας μου και δεν μπορούσε να κάνει τίποτα προσπαθούσαμε με τις ώρες άδικα τα φάρμακα άδικα η ένεση και ειδικά τα νεύρα μου μετά ανεξέλεγκτα.που δεν έφταιγε ο άνθρωπος δεν γινόταν έτσι με το ρολόι.ολα για καλό γίνονται μακάρι να το πετύχουμε όλες κορίτσια μου είτε έτσι είτε αλλιώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ριρίκα είπε:

Εσείς @Eiffel @Nefeliap πότε με το καλό ξεκινάτε;

Εγώ δεν μπορώ να ξέρω ακόμη. Μόλις είχα την αρνητική χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Κοριτσια να ρωτησω κατι; Εχει παρει καμια σας χαπια(αντι για ενεσεις) πχ τα Clomiphen Citrate απο τη δευτερη μερα περιοδου μεχρι και την εκτη μερα ,ενα το πρωι( 50 mg )και ενα το βραδυ -και μετα να κανει otrivelle -ωοληψια και εμβρυομεταφορα; 
ή απλα να παρει τα χαπια να κανει ovitrelle και συμφωνα με το υπερηχο κ τις εξετασεις αιματος ε2 κ προγεστ να της πει ο γιατρος ποια μερα πρεπει να ερθει σε επαφη;

Κ γω πήρα αυτά τα χάπια 2 φορές.. Την 1η έκανα 2 ωάρια και τη 2η 3 με το ένα να είναι σίγουρα κυστικό. Αν μπορεί να ανταπεξέλθει ο άντρας σου σε προγραμματισμένη επαφή δεν χάνεις κάτι... Σε μας ήταν πλήρη αποτυχία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eiffel @Ριρίκα κι εμένα ακριβώς αυτος είναι  φόβος μου τώρα με την διέγερση, πόσα ωάρια θα δώσω λόγω χαμηλής αμη 0.6. 

Στο φυσικό πήραμε το ένα που ήταν ώριμο αλλά δυστυχώς λόγω αδυναμου σπέρματος ακόμη και με μικρογονιμοποιηση δεν γονιμοποιηθηκε .Αυτός είναι και λόγος που μου πρότειναν διέγερση να πάρουν πιο πολλά. Όμως αν είναι να δώσω κάτω από 5 πιο το νόημα οι ορμόνες που δεν τις θέλω κιόλας? 

Στον κύκλο που κάναμε το φυσικό είχαμε δει 10 ωοθυλακια, ενώ τώρα έναν κύκλο πριν την διέγερση ειδαμε πολύ λιγότερα  (μικρή παραγωγή μου είπε ο γιατρός την 22η μέρα όταν ρώτησα από περιεργεια).

Ήδη σκέφτομαι πως αν δεν πετύχει θα ξαναστραφω στους φυσικούς. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Miti85 είπε:

Χαμηλη αμη...αν και μεχρι προτινος δεν πιστευαμε οτι θα ηταν τοσο ασχημα τα πραγματα γιατι σε καθε κυκλο που με παρακολουθουσε γυναικολογος για προγραμματισμενες επαφες κ σπερματεγχυση βρισκαμε παντα ενα ωραιο ωοθυλακιο...τωρα ανακαλυπτπυμε πως παρολο που μεγαλωνουν κανονικα ειναι αδεια.ειχα γραψει κ πριν ενα μηνα την εμπειρια μου μετα απο διεγερση με φαρμακα. Σε αυτο τον κυκλο πηγαμε σε φυσικο κ παλι ηταν αδειο

Όταν λες σε παρακολουθούσε πως γινόταν να ήξερε ότι μέσα υπήρχε ωάριο χωρίς να γίνει ωοληψια ;;;; Οι άλλες ορμόνες πως είναι ;;;;; fsh ?e2? Σε ποιο κέντρο είσαι ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

@Eiffel @Ριρίκα κι εμένα ακριβώς αυτος είναι  φόβος μου τώρα με την διέγερση, πόσα ωάρια θα δώσω λόγω χαμηλής αμη 0.6. 

Στο φυσικό πήραμε το ένα που ήταν ώριμο αλλά δυστυχώς λόγω αδυναμου σπέρματος ακόμη και με μικρογονιμοποιηση δεν γονιμοποιηθηκε .Αυτός είναι και λόγος που μου πρότειναν διέγερση να πάρουν πιο πολλά. Όμως αν είναι να δώσω κάτω από 5 πιο το νόημα οι ορμόνες που δεν τις θέλω κιόλας? 

Στον κύκλο που κάναμε το φυσικό είχαμε δει 10 ωοθυλακια, ενώ τώρα έναν κύκλο πριν την διέγερση ειδαμε πολύ λιγότερα  (μικρή παραγωγή μου είπε ο γιατρός την 22η μέρα όταν ρώτησα από περιεργεια).

Ήδη σκέφτομαι πως αν δεν πετύχει θα ξαναστραφω στους φυσικούς. 

 

Εγώ πάντως με την διέγερση έδωσα έξι τα 4 προχώρησαν μαι μπυ χάρισαν τον γιο μου ..... δεν έχει σημασια η ποσότητα αλλά η ποιότητα .... ένα θέλεις για να γίνει το θαύμα !! 
μετα που προσπαθώ για το δεύτερο παρά τις ορμόνες βγάζω δυο όποτε πάω με φυσικό γιατί δεν έχει κανένα νόημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Εσείς @Eiffel @Nefeliap πότε με το καλό ξεκινάτε;

Εγω ειχα την πρωτη αποτυχημενη προσπαθεια ,χοριακή το σαββατο 0 ,οποτε Εκοψα χαπια ενεσεις κλπ κ αναμενω Περιοδο ωστε να ξαναξεκινησω διεγερση μετα απο 1,5 μηνα και

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Όταν λες σε παρακολουθούσε πως γινόταν να ήξερε ότι μέσα υπήρχε ωάριο χωρίς να γίνει ωοληψια ;;;; Οι άλλες ορμόνες πως είναι ;;;;; fsh ?e2? Σε ποιο κέντρο είσαι ;;;

Οταν με παρακολουθουσε πριν ξεκινησω εξωσωματικη δεν ξεραμε αν υπαρχει ωαριο μεσα.απλα βλεπαμε στον υπερηχο ενα ωραιο ωοθυλακιο. τωρα που μπηκα σε διαδικασια ωοληψιας ενω φαινονται να μεγαλωνουν καλα τα ωοθυλακια ειναι τελικα αδεια. Στο μητερα ειμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Miti85 είπε:

Οταν με παρακολουθουσε πριν ξεκινησω εξωσωματικη δεν ξεραμε αν υπαρχει ωαριο μεσα.απλα βλεπαμε στον υπερηχο ενα ωραιο ωοθυλακιο. τωρα που μπηκα σε διαδικασια ωοληψιας ενω φαινονται να μεγαλωνουν καλα τα ωοθυλακια ειναι τελικα αδεια. Στο μητερα ειμαι.

Δυστυχώς από τον υπέρηχο μπορεί να φαίνονται τέλεια και να είναι άδεια μέσα !!!ο φυσικός θέλει τρελή υπομονή !!!! Εγώ κάνω 3,5 χρόνια φυσικούς ...... άσε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Εγώ δεν μπορώ να ξέρω ακόμη. Μόλις είχα την αρνητική χοριακη.

Αν κάνεις πάλι διέγερση, απ' ότι ξέρω μπορείς σε ένα 3μηνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Δυστυχώς από τον υπέρηχο μπορεί να φαίνονται τέλεια και να είναι άδεια μέσα !!!ο φυσικός θέλει τρελή υπομονή !!!! Εγώ κάνω 3,5 χρόνια φυσικούς ...... άσε 

3,5 χρονια γιατι?παιρνετε ωαρια κ δεν προχωρανε η υπαρχουν κ σε εσενα κυκλοι με κυστικα ωοθυλακια?κανεις φυσικο χωρις καθολου φαρμακα?η τροποποιημενο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί να είναι τόσο δύσκολος κ μακρύς ο δρόμος μέχρι την απόκτηση ενός παιδιού. Κ δεν ξέρεις κ εάν οδηγεί στο παιδί ή είναι τελικά αδιέξοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπάρχει και δική μου περίπτωση που ας πούμε οι γιατροί δεν μου έκαναν σωστές διεγέρσεις και μόλις φτάναμε στο σημείο της ωοληψίας με το ζορι έπαιρνα 7-3-1 καθόλου...Ποιότητα 0 και ενω στους υπέρηχους φενόντουσα όλα σούπερ(και φυσικά δεν περίσσευε τίποτα για κατάψυξη) Μέχρι που άλλαξα γιατρό και σώθηκα... Μια σωστή διέγερση 12 ωάρια 12 γονοιμοποιήσεις 8 βλαστοκύστες. Και μέχρι στιγμή επιτυχημένη προσπάθεια!!!    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Υπάρχει και δική μου περίπτωση που ας πούμε οι γιατροί δεν μου έκαναν σωστές διεγέρσεις και μόλις φτάναμε στο σημείο της ωοληψίας με το ζορι έπαιρνα 7-3-1 καθόλου...Ποιότητα 0 και ενω στους υπέρηχους φενόντουσα όλα σούπερ(και φυσικά δεν περίσσευε τίποτα για κατάψυξη) Μέχρι που άλλαξα γιατρό και σώθηκα... Μια σωστή διέγερση 12 ωάρια 12 γονοιμοποιήσεις 8 βλαστοκύστες. Και μέχρι στιγμή επιτυχημένη προσπάθεια!!!    

Σε ποιον γιατρό είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eiffel είπε:

Σε ποιον γιατρό είσαι;

Στον Κ.Τσιριγώτη στο Ακεσώ έκανα εξωσωματική σε συνεργασία με τον γιατρό μου Κ.Διαμαντόπουλο στην Κομοτηνή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eiffel είπε:

Γιατί να είναι τόσο δύσκολος κ μακρύς ο δρόμος μέχρι την απόκτηση ενός παιδιού. Κ δεν ξέρεις κ εάν οδηγεί στο παιδί ή είναι τελικά αδιέξοδο.

Πόσο δίκιο έχεις... Αυτό που για κάποιες γυναίκες είναι δεδομένο και αυτονόητο, για κάποιες άλλες να είναι "γολγοθας"... Και να βλέπεις γυναίκες που τα πετανε στα σκουπίδια... Είναι να τρελενεσαι!!!! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου και η κάθε μία να καταφέρει να κατακτήσει το όνειρο της. ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sokola4 είπε:

Υπάρχει και δική μου περίπτωση που ας πούμε οι γιατροί δεν μου έκαναν σωστές διεγέρσεις και μόλις φτάναμε στο σημείο της ωοληψίας με το ζορι έπαιρνα 7-3-1 καθόλου...Ποιότητα 0 και ενω στους υπέρηχους φενόντουσα όλα σούπερ(και φυσικά δεν περίσσευε τίποτα για κατάψυξη) Μέχρι που άλλαξα γιατρό και σώθηκα... Μια σωστή διέγερση 12 ωάρια 12 γονοιμοποιήσεις 8 βλαστοκύστες. Και μέχρι στιγμή επιτυχημένη προσπάθεια!!!    

@sokola4Με τι ενεσεις εκανες διεγερση; Μετα citrotide k ovitrele η κατι αλλο; 
εγω με puregon πηγα καπως καλα αλλα με bemfola τζιφος..παιζει ρολο ισως για αυτο ρωταω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

@sokola4Με τι ενεσεις εκανες διεγερση; Μετα citrotide k ovitrele η κατι αλλο; 
εγω με puregon πηγα καπως καλα αλλα με bemfola τζιφος..παιζει ρολο ισως για αυτο ρωταω 

Έκανα μακρύ πρωτόκολλο με averkap στην αρχή και μετά την 5 μέρα του κύκλου μου άρχισα και gonal απλά κάθε φορά που έκανα υπέρηχο και εξετάσεις αίματος αυτές καθόριζαν και την δόση στις ενέσεις. Στο τέλος έκανα και μια ένεση ovitrele. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Miti85 είπε:

3,5 χρονια γιατι?παιρνετε ωαρια κ δεν προχωρανε η υπαρχουν κ σε εσενα κυκλοι με κυστικα ωοθυλακια?κανεις φυσικο χωρις καθολου φαρμακα?η τροποποιημενο?

Εγώ ήμουν άτυχη στην γεννά μου άφησε πλακούντα και μπυ έκανε ζημιά στο ενδομήτριο ..... 

εχω κάνει και απλό φυσικό και τροποποιημένο και διεγέρσεις ...... από ολαααααααααα ..... τώρα δεν θέλω να κάνα πάρω φάρμακα γιατί δεν παράγω πολλά και έτσι πάω μόνο με φυσικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με αφορμή το πιο πανω ποστ για τον Γολγοθά να αποκτήσεις ένα παιδί θέλω να πω μια ιστορία... 

Παρακαλώ να μην κριθεί η σχέση μου με την κοπελα που θα αναφέρω... 

Όλες ξέρετε την ιστορία μου με την εξωσωματικη που πέτυχε κ μάθαμε για την κυστική ινωση αφού ήμουν έγκυος κ έπρεπε να περίμενουμε μερικές βδομάδες αναμονή για να ελεγχθεί το μωρό... Όλο αυτό εμένα με κατέβαλε.. Σαν προσωπικη άποψη η εμπειρία της εξωσωματικης ήταν αστείο για μένα σε σχέση με αυτό που έζησα για σχεδόν 7 εβδομάδες! 

Πάμε στο "ψητο"... Τσικνοπέμπτη... Βλέπω ένα ποστ απ την κουμπάρα μου (τους έχουμε παντρέψει τον Σεπτέμβριο κ έμεινε έγκυος μια εβδομάδα πριν το γάμο μετά από 2 μήνες προσπαθειων το τονίζω) ότι τελικά στην Β επίπεδου βγήκε ότι το μωρό είναι κορίτσι.... Ενώ στην αυχενικη έλεγαν αγόρι... Έδειχνε απ τις απαντήσεις στο ποστ της ότι είχε ξενερώσει... 2.05 το μεσημέρι χτυπά το τηλ του άντρα μ... Ο κουμπάρος άρχισε να μας λέει τι έγινε κλπ κ μετά λέει πες στη Ντίνα να πάρει την Μ... γτ φοβάμαι θα πάθει κατάθλιψη έκλαιγε κ έλεγε ότι δεν το θέλει έξω απ το μαιευτήριο... Κλείνει το τηλ μ το λέει κ λέω Σοβαρά τώρα?? (να πω εδώ ότι δεν ήξερε τπτ για εμάς ούτε για την εγκυμοσύνη)... Εγώ δλδ με την ψυχολογία που είχα έπρεπε να πάρω να στήριξω για ποιο λόγο? Για το φυλο του κατά τ άλλα υγιέστατου κ γέρου μωρού??? Το θεώρησα αδικία κ κρίμα... 2.15 χτυπάει το τηλ μου κ μαθαίνω για τη μπέμπα μας... Υγιής απόλυτα! Απόγευμα αποφασίζω να μιλήσω με την κουμπάρα να ανακοινώσω την εγκυμοσύνη μας κ να μάθω κ για αυτή.... Αφού μ λεει πόσο απογοητευμένη ήταν κ προσπαθούσα να την πείσω ότι έπρεπε να χαίρεται που το μωρό της είναι καλά κ υγιές.... Της λέω για μας... Η ερώτηση τι συμπτώματα έχεις? Της είπα (εντελώς τα αντίθετα με εκείνη ήταν) Κ λέει κανόνισε να έχεις αγόρι να πεσω να πεθάνω.. Λέω δεν ξέρω δνε έχει φανεί, ενώ ήξερα κ εγώ απ την αυχενική ότι ήταν μάλλον αγόρι.. Εδώ κ 2 εβδομάδες λοιπόν ήταν απογοητευμένη μίλαγε για το μωρό σαν να μιλάει για κάτι περιττό... Μόλις της είπα ότι είναι κορίτσι κ εμάς άλλαξε αμέσως το δέχτηκε σαν να ένιωσε καλύτερα...

Κ θα πω εγώ... Η αδικία όταν κάτι σου έρχεται εύκολα δεν το εκτιμάς κ όλο κάτι φταίει... Όταν έχεις βασανιστει εκτιμάς κ το παραμικρό.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Έκανα μακρύ πρωτόκολλο με averkap στην αρχή και μετά την 5 μέρα του κύκλου μου άρχισα και gonal απλά κάθε φορά που έκανα υπέρηχο και εξετάσεις αίματος αυτές καθόριζαν και την δόση στις ενέσεις. Στο τέλος έκανα και μια ένεση ovitrele. 

 Δηλαδή με αυτό το πρωτοκολο εγινε η σωστή διεγερση; Με τις άλλες διεγερσεις που εβγαζες ελαχιστα ωαρια ηταν αλλες ενεσεις; Σορυ που σε πρηζω αυτο προσπαθω να καταλαβω αν παιζει ρολο η «μαρκα «

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...