Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!! Εύχομαι σε όλες σας μόνο χαρές και σύντομα να αποκτήσετε όλες τα παιδάκια σας!!! Καλή επιτυχία σε όσες περιμένουν αποτέλεσμα χοριακης!! Εγώ σε λίγο καιρό θα κάνω την δεύτερη έμβρυο μεταφορά μου με κρύοσυντηρημένα έμβρυα... Η πρώτη έμβρυομεταφορά δυστυχώς παλινδρομησε την 8η βδομάδα...Μακάρι όλες να έχουμε μόνο χαρές από εδώ και πέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Και εγώ στον σφακ έκανα το παιδάκι μου !!!!! Τον εκτιμώ αφάνταστα .... 

Mou eipane einai kalos .ego piga sto panto k diskola ton prosegizis..vevaia exi k diskoles ipothesis k to thema ine na einai proaektikos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Mou eipane einai kalos .ego piga sto panto k diskola ton prosegizis..vevaia exi k diskoles ipothesis k to thema ine na einai proaektikos

Και εγω ακούσει για τον Παντο αλλα επέλεξα να παω στο embio μετα απο 3 γνωστές μου που ειχαν κανει παιδακια (τριδυμα η μια) με εξωσωματική εκει. Είμαι ικανοποιημένη αλλα με αγχώνει το ότι ειμαι μακρια. Δε μένω Αθηνα και μετα την εμβρυομεταφορα μου πάθαινα κατι ταραχές που δεν ειχα το γιατρο μου κοντά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Και εγώ στο γενεσις ,αλλα σημερα δυστυχως 0 ,1 χοριακη μετα απο ταλαιπωρια 1 μηνα και τις τελευταιες 14 ημερες με 2 ενεσεις καθημερινα , cyclacur ,vasclor ,ασπιρινη , prezolon και ολες οι εξετασεις μας τελειες! Μου ειπανε να ξαναπροσπαθησω τελος απριλιου..αντε να μαζεψω ωαρια τωρα..αντε παλι κουραγιο σε ολες και με το καλό 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Είναι δύσκολο, το έχουμε περάσει οι περισσότερες. Θα έρθει όμως αργά ή γρήγορα. Με φυσικούς κύκλους μαζεύεις ωαρια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Katerina32 είπε:

Εγώ περιμένω τη Δευτέρα να πάω για υπέρηχο και να αρχίσω να νιώθω εγκυουλα... Εχω ετοιμάσει μια λίστα με απορίες για τον γιατρό μου 😂 Κατά τα άλλα εχω φοβερή υπνηλία... Η οποία φυσικά συνεχίζεται από την εμβρυομεταφορα μέχρι και τωρα... 😁

Αυτή την λίστα την έκανα και εγώ..🤣 Απλά του τα ρώτησα όλα μετά τον υπέρηχο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κι εγώ όποτε είναι να πάω σε κάποιον ιατρό κάνω λίστα με ερωτήσεις αλλά πάντα ξεχνάω να την δω και ρωτάω τα μισά και όταν φεύγω κλασικά θα στείλω μνμ να ρωτήσω τα αλλά μισά.! Εντομεταξη και αυτά τα μισά που ρωτάω πάντα πρώτα θα μου τα πει καν χωρίς να έχω ρωτήσει με προλαβαίνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Αυτή την λίστα την έκανα και εγώ..🤣 Απλά του τα ρώτησα όλα μετά τον υπέρηχο..

Πολλές απορίες κορίτσια... Πολλές.... Από την πιο σοβαρή μεχρι την πιο "χαζή"... Δεν εχω ξανακάνει έγκυος για να ξέρω άλλωστε 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι, εάν λάβω βέβαια απάντηση γιατί έτσι όπως γίνεται η ανάρτηση με τρομερή καθυστέρηση, δεν μπορώ να συμμετέχω εγκαίρως κ εγώ εδώ οπότε μοιραία δεν λαμβάνονται υπόψιν κ πολύ τα μηνύματά μου χαχα.

Είστε γενικά στην Αθήνα στις προσπάθειές σας ή σε κάποια άλλη πόλη;

Εγώ μένω στην Ορεστιάδα. Για την εξωσωματική μου όμως κατέβηκα 2 φορές Αθήνα. Όλα τα υπόλοιπα εξετάσεις και υπέρηχους τις έκανα Κομοτηνή στον γυναικολόγο μου σε συνεργασία με τον εξωσωματικό στην Αθήνα.   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katerina32 είπε:

Πολλές απορίες κορίτσια... Πολλές.... Από την πιο σοβαρή μεχρι την πιο "χαζή"... Δεν εχω ξανακάνει έγκυος για να ξέρω άλλωστε 😁😁😁

Τα ίδια και εγώ😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Α! Θα έχουμε πολλά παρτσινεβελομωρά!! (Το έγραψα 3 φορές για να βγει σωστά)

Κλαίω!!!!!!! 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Πολύ ανθρώπινο πραγματικά... Κ γω στην ωοληψια θυμάμαι μέσα στη μέθη να μου μιλάει κ να λέει όλα καλά κλπ. Όπως λέω κ στον άντρα μου κοίτα μην τσακωθείς ποτέ με το γιατρό γιατί εσένα θα αφήσω 😂😂😂

@Eiffelόπως μου είχε πει κ μια άλλη κοπέλα που τον είχε, καλός γιατρός αλλά κακό όνομα... Παρτσινεβελος όχι Πρατσιβελος 🤣

Κακό αντιεμπορικο όνομα για να κάνεις καριέρα λέω 🤣

Άμα ρίξω και γω τα δίδυμα μεγαλώνει ακόμα περισσότερο το κλαμπ των παρτσινεβελομωρων ( ουφ το είπα). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κακό αντιεμπορικο όνομα για να κάνεις καριέρα λέω 🤣

Άμα ρίξω και γω τα δίδυμα μεγαλώνει ακόμα περισσότερο το κλαμπ των παρτσινεβελομωρων ( ουφ το είπα). 

Φίλη έχω θυμηθεί πολλές φορές την ατάκα με το όνομα! Γλωσσοδέτης! 

Είναι όμως καλός γιατρός κ χαλάλι 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κακό αντιεμπορικο όνομα για να κάνεις καριέρα λέω 🤣

Άμα ρίξω και γω τα δίδυμα μεγαλώνει ακόμα περισσότερο το κλαμπ των παρτσινεβελομωρων ( ουφ το είπα). 

Εσυ εισαι καλη! Το λες και στη γενική! Να χαίρεσαι τα παρτσινεβελοδιδυμομωρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Και εγώ στο γενεσις ,αλλα σημερα δυστυχως 0 ,1 χοριακη μετα απο ταλαιπωρια 1 μηνα και τις τελευταιες 14 ημερες με 2 ενεσεις καθημερινα , cyclacur ,vasclor ,ασπιρινη , prezolon και ολες οι εξετασεις μας τελειες! Μου ειπανε να ξαναπροσπαθησω τελος απριλιου..αντε να μαζεψω ωαρια τωρα..αντε παλι κουραγιο σε ολες και με το καλό 

Κουράγιο κορίτσι μου η πρώτη σου φορά ήταν ???? Έκανα 7 ετ εκεί για να κάνω το δεύτερο μωρό όποτε είπα ότι πρέπει να φύγω να δοκιμάσω και κάπου άλλου .... με τον σφακ ήμουν απίστευτα ικανοποιημένη τον λατρεύω αλλά με το κέντρο πολύ δυσαρεστημένη .... Φυσικά δεν άλλαξα για το κέντρο αλλά επειδή όπως είπα μετά από 7 ετ νομίζω Ότι όφειλα να φύγω ...με φυσικό κύκλο κανείς ;;;;;

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ειχατε καποιο θεμα στο γενεσις ; Ή ετσι απλα αλλαξατε; Ειναι πιο ανθρωπινα στο γεννημα μηπως;

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Mou eipane einai kalos .ego piga sto panto k diskola ton prosegizis..vevaia exi k diskoles ipothesis k to thema ine na einai proaektikos

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Είναι δύσκολο, το έχουμε περάσει οι περισσότερες. Θα έρθει όμως αργά ή γρήγορα. Με φυσικούς κύκλους μαζεύεις ωαρια;

Τι να μαζεψω με φυσικους ειμαι 41 αστα.εκανα benfola τη τελευταια φορα εβγαλα 3 μονο και απο αυτα ηταν ολα ακαταλληλα και αναγκαστηκα και ξεπαγωσα τα 5 που ειχα και απο τα 5 επιβιωσανε τα 2 τα οποια μου μεταφερανε οποτε τωρα ειμαι παλι απο την αρχη με 0. μου ειπανε να ξεκινησω να μαζευω απο τελοσ απριλη ξανας.τι τραβαμε Θεε μου ποσο ψυχοφθορο.σε ευχαριστω πολυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Anna32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εύχομαι σε όλες σας μόνο χαρές και σύντομα να αποκτήσετε όλες τα παιδάκια σας!!! Καλή επιτυχία σε όσες περιμένουν αποτέλεσμα χοριακης!! Εγώ σε λίγο καιρό θα κάνω την δεύτερη έμβρυο μεταφορά μου με κρύοσυντηρημένα έμβρυα... Η πρώτη έμβρυομεταφορά δυστυχώς παλινδρομησε την 8η βδομάδα...Μακάρι όλες να έχουμε μόνο χαρές από εδώ και πέρα!!

Σημασια έχει Ότο έγινε εμφύτευση ..... άρα θα ξανά γίνει σίγουρα !!!! Εφόσον έχεις και έμβρυα δεν το συζητώ είσαι σούπερ !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Τι να μαζεψω με φυσικους ειμαι 41 αστα.εκανα benfola τη τελευταια φορα εβγαλα 3 μονο και απο αυτα ηταν ολα ακαταλληλα και αναγκαστηκα και ξεπαγωσα τα 5 που ειχα και απο τα 5 επιβιωσανε τα 2 τα οποια μου μεταφερανε οποτε τωρα ειμαι παλι απο την αρχη με 0. μου ειπανε να ξεκινησω να μαζευω απο τελοσ απριλη ξανας.τι τραβαμε Θεε μου ποσο ψυχοφθορο.σε ευχαριστω πολυ! 

Α τώρα το είδα .... σε νιώθω απόλυτα και εγώ με φυσικούς πάω 3,5 χρόνια τώρα κάθε μήνα ...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Εσυ εισαι καλη! Το λες και στη γενική! Να χαίρεσαι τα παρτσινεβελοδιδυμομωρά!

Να σε ρωτήσω ρε κορίτσι επειδή πηγές σε φυσικό κύκλο δεν πήρες καθόλου σικλακουρ στην επιτυχημένη ετ;;;;; Εγώ στον σφακ έπαιρνα 9 ....... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Φίλη έχω θυμηθεί πολλές φορές την ατάκα με το όνομα! Γλωσσοδέτης! 

Είναι όμως καλός γιατρός κ χαλάλι 😁

Ποσό χαίρομαι να ακούω καλά λόγια για γιατρό αυτού του χώρου !!!μπραβο ειλικρινά ... έχω ακούσει τόσο κακές ιστορικές για διάφορους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Κουράγιο κορίτσι μου η πρώτη σου φορά ήταν ???? Έκανα 7 ετ εκεί για να κάνω το δεύτερο μωρό όποτε είπα ότι πρέπει να φύγω να δοκιμάσω και κάπου άλλου .... με τον σφακ ήμουν απίστευτα ικανοποιημένη τον λατρεύω αλλά με το κέντρο πολύ δυσαρεστημένη .... Φυσικά δεν άλλαξα για το κέντρο αλλά επειδή όπως είπα μετά από 7 ετ νομίζω Ότι όφειλα να φύγω ...με φυσικό κύκλο κανείς ;;;;;

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Κουράγιο κορίτσι μου η πρώτη σου φορά ήταν ???? Έκανα 7 ετ εκεί για να κάνω το δεύτερο μωρό όποτε είπα ότι πρέπει να φύγω να δοκιμάσω και κάπου άλλου .... με τον σφακ ήμουν απίστευτα ικανοποιημένη τον λατρεύω αλλά με το κέντρο πολύ δυσαρεστημένη .... Φυσικά δεν άλλαξα για το κέντρο αλλά επειδή όπως είπα μετά από 7 ετ νομίζω Ότι όφειλα να φύγω ...με φυσικό κύκλο κανείς ;;;;;

 

 

Με φυσικό κυκλο θεωρώ πολύ δυσκολο.ηταν η πρωτη μου φορα και ειχα καταψυξει 5 εξαιρετικα ωαρια  περυσι απο τα οποια επιβιωσανε μονο 2 .νταξει τρελό αυτο!! Με ενοχλει που δε σου εξηγουνε και σε ξεπετανε οκ το καταλαβαινω οτι εχουν κοσμο και δυσκολες περιπτωσεις αλλα ρε παιδι μου πες μια κουβεντα να νοιωσει καλά ο αλλος.ελεος ! Κουραγιο σε εσενα κοπελα μου με τρελανες με τις 7 τωρα μπραβο σου συγχαρητηρια για τη δυναμη τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Papadakis είπε:

Σημασια έχει Ότο έγινε εμφύτευση ..... άρα θα ξανά γίνει σίγουρα !!!! Εφόσον έχεις και έμβρυα δεν το συζητώ είσαι σούπερ !!!! 

Σε ευχαριστώ! Μακάρι... Στην πρώτη έμβρυομεταφορά ήταν όλα ιδανικά!! Ακόμη δεν έχω καταλάβει γιατί να παλινδρομησει...οι γιατροί λένε τυχαίο γεγονός!! Είμαι και εγώ στο Γεν με τον Σφακ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Steli είπε:

Και εγω ακούσει για τον Παντο αλλα επέλεξα να παω στο embio μετα απο 3 γνωστές μου που ειχαν κανει παιδακια (τριδυμα η μια) με εξωσωματική εκει. Είμαι ικανοποιημένη αλλα με αγχώνει το ότι ειμαι μακρια. Δε μένω Αθηνα και μετα την εμβρυομεταφορα μου πάθαινα κατι ταραχές που δεν ειχα το γιατρο μου κοντά. 

Τοτε καλά εκανες Και πηγες embio γιατί με τον Παντο δυσκολα να εχεις Στενη επαφη!  Ουτε το τηλ του δεν εχω να μιλησω.με τις συντονιστριες μονο δυστυχως.μετα την εβριομεταφορα παντως μην αγχωνεσαι καθολου γιατί δεν εχει νοημα τελικα αυτο καταλαβα..απλα αραζεις και περιμενεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Φίλη έχω θυμηθεί πολλές φορές την ατάκα με το όνομα! Γλωσσοδέτης! 

Είναι όμως καλός γιατρός κ χαλάλι 😁

Ένα σου λέω μόνο. Εσένα θα σου μείνει για πάντα το αντιεμπορικο όνομα. Η ληξιαρχική πράξη γέννησης γράφει το όνομα του γιατρού! 🤣🤣

Εμένα τουλάχιστον ο γιατρός μου που συνεργάζονται  και μου έκανε παρακολούθηση και τοκετό  έχει ωραίο επώνυμο. 🤣

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Α τώρα το είδα .... σε νιώθω απόλυτα και εγώ με φυσικούς πάω 3,5 χρόνια τώρα κάθε μήνα ...... 

Γιατί δε κανεις ενεσεις;μαλλον εισαι πιο μικρη απο μενα ε;  Σορυ που ρωταω αλλα θεωρω καλυτερο και οτι υποτιθεται βγαινουν πιο πολλα και πιο αμεσο.βεβαια υποτιθεται γιατί στη τελευταια ειχα μονο 3 αλλα ουσιαστικά κανενα τεσπα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...