Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kit1982 είπε:

Κορίτσια... sos. Μόλις πήγα τουαλέτα και έτρεχε αίμα. Αρκετό.

Φίλη μου Τώρα το είδα!είχα κ γω ροζ!πάρε τηλ τον γιατρο μη φοβάσαι έγινε κάτι κακο ειλικρινά!μπορεί να ειναι απ τα φάρμακα!μου είπαν μετά από εξωσωματικη Πολλά κοριτσια μπορεί να δουν!μπορεί να σου κόψει το σαλοσπιρ κ όλα καλά!θα σου πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Φίλη μου Τώρα το είδα!είχα κ γω ροζ!πάρε τηλ τον γιατρο μη φοβάσαι έγινε κάτι κακο ειλικρινά!μπορεί να ειναι απ τα φάρμακα!μου είπαν μετά από εξωσωματικη Πολλά κοριτσια μπορεί να δουν!μπορεί να σου κόψει το σαλοσπιρ κ όλα καλά!θα σου πει

Αγάπη μου, σε ευχαριστώ. Μακάρι. Δε μιλάμε για σταγόνες 

Μιλάμε σαν περίοδο. Σε λίγες ώρες θα ξέρουμε. 

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Αγάπη μου, σε ευχαριστώ. Μακάρι. Δε μιλάμε για σταγόνες 

Μιλάμε σαν περίοδο. Σε λίγες ώρες θα ξέρουμε. 

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί. 

Όταν πήγαινα στο γιατρο για την διρργεση ηταν μια εύκολα από εξωσωματικη!μου είχε πει ότι ειχε δει αιμα παρά πολύ κ μέσα στην τουαλέτα που ουρουσε!Κ πήγανε όλα καλά!σίγουρα δν το θέλουμε με τίποτα!τι ώρα έχεις υπέρηχο?με το καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Όταν πήγαινα στο γιατρο για την διρργεση ηταν μια εύκολα από εξωσωματικη!μου είχε πει ότι ειχε δει αιμα παρά πολύ κ μέσα στην τουαλέτα που ουρουσε!Κ πήγανε όλα καλά!σίγουρα δν το θέλουμε με τίποτα!τι ώρα έχεις υπέρηχο?με το καλο

Αμήν. Θα ενημερώσω κοπέλα μου. Το κάναμε για το πρωί. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kit1982 είπε:

Κορίτσια... sos. Μόλις πήγα τουαλέτα και έτρεχε αίμα. Αρκετό.

Καλημέρα!Εύχομαι να μην είναι κάτι κακό!περιμένουμε νέα σου!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλημέρα!Εύχομαι να μην είναι κάτι κακό!περιμένουμε νέα σου!❤

Καλημέρα κορίτσια!!! Κι εγώ είδα λίγο ροζ χθες το βράδυ κ σήμερα!!! Πολύ λίγο όμως αχνό!!! Μου είπε η μαία μου να συνεχίσω τα φάρμακα κ να μην αγχωνομαστε!!! Ηρεμία @Kit1982

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kit1982 είπε:

Κορίτσια... sos. Μόλις πήγα τουαλέτα και έτρεχε αίμα. Αρκετό.

Καλημέρα κορίτσι μου μην αγχώνεσαι δεν θα είναι κάτι ενημέρωσε τον γιατρό σου όλα θα πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Κι εγώ είδα λίγο ροζ χθες το βράδυ κ σήμερα!!! Πολύ λίγο όμως αχνό!!! Μου είπε η μαία μου να συνεχίσω τα φάρμακα κ να μην αγχωνομαστε!!! Ηρεμία @Kit1982

Κ γω είχα δει!!Λίγες μέρες πριν την χοριακή κ το πρωί της μέρασ που είχα τον υπέρηχο!!Στο εσώρουχο κόκκινη κηλίδα κ μετά στο χαρτί ροζ!!Και μένα μου είπε φυσιολογικό κ όντως το βράδυ είδαμε το σποράκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι έχω άλλο θέμα. Σήμερα είμαι στην 5η μέρα από την εμβρυομεταφορα και μου φαίνεται ότι αρχίζω και ξεφουσκωνω. Τις προηγούμενες μέρες ήμουν τούμπανο κοιλιά και στήθος. Τι να πω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Skiouros83 είπε:

Εγώ πάλι έχω άλλο θέμα. Σήμερα είμαι στην 5η μέρα από την εμβρυομεταφορα και μου φαίνεται ότι αρχίζω και ξεφουσκωνω. Τις προηγούμενες μέρες ήμουν τούμπανο κοιλιά και στήθος. Τι να πω....

Καλημέρα κορίτσι!!Ετσι θα είσαι!!Μια μέρα πρησμένη την άλλη όχι!!Γτ πολλά απ αυτά είναι απ τα φάρμακα είναι νωρίς ακόμα τα σποράκια να δημιουργήσουν συμπτώματα κύησης!!Στις πόσες μέρες έχεις χοριακή?Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα κορίτσι!!Ετσι θα είσαι!!Μια μέρα πρησμένη την άλλη όχι!!Γτ πολλά απ αυτά είναι απ τα φάρμακα είναι νωρίς ακόμα τα σποράκια να δημιουργήσουν συμπτώματα κύησης!!Στις πόσες μέρες έχεις χοριακή?Με το καλό!!!

Την άλλη Πέμπτη θα πάω για χοριακη σ ευχαριστώ παρά πολυ εσύ ;;; Σε τι φάση είσαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Skiouros83 είπε:

Την άλλη Πέμπτη θα πάω για χοριακη σ ευχαριστώ παρά πολυ εσύ ;;; Σε τι φάση είσαι;;;

Είμαι έγκυος 5 εβδομάδων κ κάτι απο εξωσωματική!!Σου εύχομαι με θετική χοριακούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Είμαι έγκυος 5 εβδομάδων κ κάτι απο εξωσωματική!!Σου εύχομαι με θετική χοριακούλα!!

Αχ μπράβο τέλεια σου εύχομαι μια εύκολη τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! Σ ευχαριστώ παρά πολυ μακάρι! Η πρώτη σου προσπάθεια είναι ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Skiouros83 είπε:

Αχ μπράβο τέλεια σου εύχομαι μια εύκολη τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! Σ ευχαριστώ παρά πολυ μακάρι! Η πρώτη σου προσπάθεια είναι ;;;

Ναι η πρώτη ήταν!!Σ ευχαριστώ πολύ κ εύχομαι όλα τα κορίτσια να έχετε θετικά!!Κ πίστεψε με δν είχα συμπτώματα!!ξεπρησμένο στήθος,τις πρώτες 5 μέρες μου ρχόταν να σηκωθώ να χορέψω κ να χοροπηδάω λέω έχω έμβρυα μέσα μου?ΤΑ φάρμακα μου φέρανε εξ αρχής δυσκοιλιότητα κ δίψα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Ναι η πρώτη ήταν!!Σ ευχαριστώ πολύ κ εύχομαι όλα τα κορίτσια να έχετε θετικά!!Κ πίστεψε με δν είχα συμπτώματα!!ξεπρησμένο στήθος,τις πρώτες 5 μέρες μου ρχόταν να σηκωθώ να χορέψω κ να χοροπηδάω λέω έχω έμβρυα μέσα μου?ΤΑ φάρμακα μου φέρανε εξ αρχής δυσκοιλιότητα κ δίψα!!

Εγώ πάλι έχω την αίσθηση της περιόδου γι αυτο φοβάμαι και αγχώνομαι! Τεσπα ο,τι έγινε έγινε κι εμένα είναι η πρώτη φορά και ξέρω ότι είναι δύσκολο ! Όλα έχουν πάει καλά μέχρι τώρα βέβαια και είμαι ευχαριστημένη ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα . Που την έκανες ;;; Εγώ Ιασώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Skiouros83 είπε:

Εγώ πάλι έχω την αίσθηση της περιόδου γι αυτο φοβάμαι και αγχώνομαι! Τεσπα ο,τι έγινε έγινε κι εμένα είναι η πρώτη φορά και ξέρω ότι είναι δύσκολο ! Όλα έχουν πάει καλά μέχρι τώρα βέβαια και είμαι ευχαριστημένη ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα . Που την έκανες ;;; Εγώ Ιασώ 

!Δν μπορούμε να πούμε ότι δν θα κοιτάμε το σώμα μας!!!Κ γω το έκανα κ οι περισσότερες πιστεύω!!Απλά μην απογοητεύεσαι μην στεναχωριέσαι!!Να ξεφεύγει λίγο το μυαλό!!Βάλε καμιά σειρά!!Εγω έβλεπα το είσαι το ταίρι μου,βάζε ανεβαστηκά τραγουδάκια!!Και εγώ Ιασώ την έκανα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

!Δν μπορούμε να πούμε ότι δν θα κοιτάμε το σώμα μας!!!Κ γω το έκανα κ οι περισσότερες πιστεύω!!Απλά μην απογοητεύεσαι μην στεναχωριέσαι!!Να ξεφεύγει λίγο το μυαλό!!Βάλε καμιά σειρά!!Εγω έβλεπα το είσαι το ταίρι μου,βάζε ανεβαστηκά τραγουδάκια!!Και εγώ Ιασώ την έκανα!!!

?? δίκιο έχεις!!! Καλά τα λες!! Α δηλαδή μπορεί να σε είχα πετύχει σε κανα υπέρηχο εκεί .., να μου πεις τέτοιος πανικός που γίνεται εκεί .... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Skiouros83 είπε:

?? δίκιο έχεις!!! Καλά τα λες!! Α δηλαδή μπορεί να σε είχα πετύχει σε κανα υπέρηχο εκεί .., να μου πεις τέτοιος πανικός που γίνεται εκεί .... 

Εγω εκεί έκανα μόνο την ωοληψία κ την μεταφορά!!18/3 έκανα ωοληψία κ μετά απο 2 κύκλους μεταφορά!!18/5 μεταφορά!!Οντως πολύ κόσμο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Εγω εκεί έκανα μόνο την ωοληψία κ την μεταφορά!!18/3 έκανα ωοληψία κ μετά απο 2 κύκλους μεταφορά!!18/5 μεταφορά!!Οντως πολύ κόσμο!!!

Μετά από δυο κύκλους γιατί κορίτσι μου;;; Ταλαιπωρηθηκες ε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Skiouros83 είπε:

Μετά από δυο κύκλους γιατί κορίτσι μου;;; Ταλαιπωρηθηκες ε;;;

Είχα κάνει αρκετά ωάρια λόγω πολυκυστικών κ έπρεπε το σώμα να ηρέμησει!!Δοξα το Θεο δν ταλαιπωρεθήκα καθόλου!!Πήγαν όλα καλά!!Απλά ο άντρας μου γκρίνιαζε γτ δν τα βάλαμε τώρα κ θα περιμένουμε τόσο χαχαχαχχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Skiouros83 είπε:

Ποιος είναι ο γιατρός σου;;;

Είναι ό ίδιος με της φίλησ μας της kit!Ο Πολύζος!!Εσύ?Είδα αρκετούς στο Ιασώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Είναι ό ίδιος με της φίλησ μας της kit!Ο Πολύζος!!Εσύ?Είδα αρκετούς στο Ιασώ!!

Α κατάλαβα ναι αλλά όλα πήγαν καλά αυτό έχει σημασία ! Εγώ έχω τον Ψάθα . Τον έχω ακούσει τον Πολύζο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Skiouros83 είπε:

Α κατάλαβα ναι αλλά όλα πήγαν καλά αυτό έχει σημασία ! Εγώ έχω τον Ψάθα . Τον έχω ακούσει τον Πολύζο 

Ναι έχει παρά πολυ κόσμο φαίνεται να κάνουν καλή δουλειά τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...