Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Ψαξε τωρα και παρε οτι βρεις! Θυμασαι περιπου ποσα επαιρνες τη προηγουμενη φορα; 

Ημαρτον δηλ θα αγχωνομαστε τωρα και για τα φαρμακα! 

Δεν έχω ξαναπάρει ποτέ cyclacur. Τις προηγούμενες φορές είχα βάλει φρέσκα έμβρυα και δεν χρειάστηκε. Στο πρωτόκολλο που μου έδωσαν λέει αρχίζω με 4 λευκά την ημέρα και μετά από λίγες μέρες το αυξανω σε 6. Μετα αναλογως τις αιματολογικες και τους υπερηχους. Σίγουρα μέχρι το τεστ κύησης και αν είναι θετικό δεν ξέρω για πόσο ακόμα. Να πω την αλήθεια μου φάνηκαν πάρα πολλά. Εσύ πόσα επαιρνες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

πόσο έχεις δίκιο! ενώ ξέρουμε ότι δεν υπάρχουν συμπτώματα με την έννοια ότι άλλες νιώθουν και άλλες όχι, τρωγόμαστε με τα ρούχα μας! Είμαι τόσο σίγουρη ότι το ίδιο θα κάνω κ γω σε λίγες μέρες!

Αυτό ακριβώς!! Το ξέρω ότι είναι νωρίς αλλα από την άλλη λέω μα να μην νιώθω τίποτα;Ανυπομονησία στο φουλ. Λες και δεν έκανα ποτε ετ. Με το καλό αγάπη να δεχτείς και εσυ τα εμβρυακια σου! Μακάρι να πάνε για οοολες μας όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η koukou84 είπε:

Αυτό ακριβώς!! Το ξέρω ότι είναι νωρίς αλλα από την άλλη λέω μα να μην νιώθω τίποτα;Ανυπομονησία στο φουλ. Λες και δεν έκανα ποτε ετ. Με το καλό αγάπη να δεχτείς και εσυ τα εμβρυακια σου! Μακάρι να πάνε για οοολες μας όλα καλά. 

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι για όλες μας! 

Εν τω μεταξύ τρελός συγχρονισμός το γκρουπ, όλες μαζί κάνουμε ετ η μία πίσω από την άλλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Αυτό ακριβώς!! Το ξέρω ότι είναι νωρίς αλλα από την άλλη λέω μα να μην νιώθω τίποτα;Ανυπομονησία στο φουλ. Λες και δεν έκανα ποτε ετ. Με το καλό αγάπη να δεχτείς και εσυ τα εμβρυακια σου! Μακάρι να πάνε για οοολες μας όλα καλά. 

Κορίτσι και εγώ τίποτα δεν νιώθω μόνο πιάσιμο στην μέση που είναι από την ξάπλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Eιναι νωρίς ματιά μου...... Κάνε υπομονή!!!!!! Μην Βάζεις τον εαυτό σου σ αυτό το τρύπακι.... Να σκέφτεσαι θετικά κ θα δεις;) 

Προσπαθώ να είμαι χαλαρή. Αλλα ψάχνω σημάδια δεν θα πω ψέματα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η peacock είπε:

Κοριτσια καλησπερα! 

Τα cyclacur ειναι σε ελλειψη, δεν εχουν ουτε οι αποθηκες. Οποια προκειται να τα χρειαστει συντομα ας ψαξει σε φαρμακεια οσο πιο συντομα μπορει. 

 

Κορίτσια cyclacur έχω και εγώ οποία δεν βρει να τις τα στείλω πολύ ευχαρίστως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι για όλες μας! 

Εν τω μεταξύ τρελός συγχρονισμός το γκρουπ, όλες μαζί κάνουμε ετ η μία πίσω από την άλλη!

Αυτό το σκεφτόμουν και εγώ! Πάμε στη σειρά. Ελπίζω να έχουμε και μπαράζ θετικών χοριακων!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Κορίτσι και εγώ τίποτα δεν νιώθω μόνο πιάσιμο στην μέση που είναι από την ξάπλα!!!

Εγώ την βγάζω στη πολυθρόνα και στον καναπέ. Νιώθω καλύτερα. Στο κρεβάτι με πιάνει κατάθλιψη. Ποτε λες να βγεις καμία βόλτα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!!το ξέρω ότι δεν είναι απόλυτο να νιώσεις κάτι αλλά ξέρεις μας πιάνει μια ανασφάλεια κι παλεύουμε όλες να πιαστούμε από κάτι. 

Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Το μυαλό είναι το χειρότερο ...... Αν σε βοηθάει εγώ όποτε μου ερχόταν μια άσχημη σκέψη έλεγα στον εαυτό μου να μην σκέφτομαι βλακείες έλεγα δόξα τω θεώ όλα πάνε καλά κι έτσι θα συνεχίσουν..... ακριβώς το ίδιο λέω και τώρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η koukou84 είπε:

Εγώ την βγάζω στη πολυθρόνα και στον καναπέ. Νιώθω καλύτερα. Στο κρεβάτι με πιάνει κατάθλιψη. Ποτε λες να βγεις καμία βόλτα; 

Αχ και εγώ έκανα και μια μπανάρα εχθές το ευχαριστήθηκα.ελεγα σήμερα να βγω λίγο αλλά έχουμε σκαλιά κ ο άντρας μου γκρινιάζει και κλείσαμε συμφωνία για αύριο😀βγαίνω και στο μπαλκόνι λίγο πάω ένα πάνω κάτω μπαίνω μέσα.εσυ πότε θα βγεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Αυτό το σκεφτόμουν και εγώ! Πάμε στη σειρά. Ελπίζω να έχουμε και μπαράζ θετικών χοριακων!!! 

Εγώ είμαι σίγουρη θα τα καταφέρουμε όλες φέτος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Takira είπε:

Κορίτσια cyclacur έχω και εγώ οποία δεν βρει να τις τα στείλω πολύ ευχαρίστως

Να κορίτσια!Με κάτι τέτοια συγκινούμαι. Παντα πιστευα στη γυναικεια αλληλεγγυη αλλα μια τοσο απλη κινηση, που πολλες σπευσατε να κανετε, την επιβεβαιώνει! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Όπως κ στα utrogestan ο εοππυ καλύπτει ένα ποσό λόγω ότι υπάρχει αντίστοιχο γενοσημο φάρμακο... Πχ ενώ στην κύηση έχεις μηδενική συμμετοχή ο εοππυ σου δίνει μόνο 4,.. € απ τα 6,... Που έχουν τα  utrogestan οπότε το υπόλοιπο ποσό το πληρώνεις... Κάτι αντίστοιχο θα παίζει κ με την κρέμα.... 

Έχεις απόλυτο δίκιο!! Αυτό ακριβώς συμβαίνει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antelope είπε:

Να κορίτσια!Με κάτι τέτοια συγκινούμαι. Παντα πιστευα στη γυναικεια αλληλεγγυη αλλα μια τοσο απλη κινηση, που πολλες σπευσατε να κανετε, την επιβεβαιώνει! ❤

Παιδί μου ούτε λόγος εδώ είμαστε για να βοηθάει μια την άλλη με ότι μπορεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Το μυαλό είναι το χειρότερο ...... Αν σε βοηθάει εγώ όποτε μου ερχόταν μια άσχημη σκέψη έλεγα στον εαυτό μου να μην σκέφτομαι βλακείες έλεγα δόξα τω θεώ όλα πάνε καλά κι έτσι θα συνεχίσουν..... ακριβώς το ίδιο λέω και τώρα!!

Ακριβώς αυτό! Αυτή τη στιγμή έχετε έμβρυα στην κοιλίτσα σας. Όπως και να εξελιχθούν τα πράγματα στο μέλλον τώρα είστε μανούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Αχ και εγώ έκανα και μια μπανάρα εχθές το ευχαριστήθηκα.ελεγα σήμερα να βγω λίγο αλλά έχουμε σκαλιά κ ο άντρας μου γκρινιάζει και κλείσαμε συμφωνία για αύριο😀βγαίνω και στο μπαλκόνι λίγο πάω ένα πάνω κάτω μπαίνω μέσα.εσυ πότε θα βγεις?

Και εγώ μια από τα ίδια! Αύριο και εγώ θα κάνω καμία βόλτα έτσι χαλαρά.από Δευτέρα όμως κανονικά θα πάω και για τα νυχάκια μου. Εεεε να είμαστε και περιποιημένες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Το μυαλό είναι το χειρότερο ...... Αν σε βοηθάει εγώ όποτε μου ερχόταν μια άσχημη σκέψη έλεγα στον εαυτό μου να μην σκέφτομαι βλακείες έλεγα δόξα τω θεώ όλα πάνε καλά κι έτσι θα συνεχίσουν..... ακριβώς το ίδιο λέω και τώρα!!

Εγώ κάποια στιγμή σκεφτόμουν ποτε άραγε μπορούμε να παμε για δεύτερη ετ μετά από αποτυχία; Και στο καπάκι σκέφτομαι τι ονόματα θα έδινα εάν φώλιαζαν και τα δυο εμβρυακια. Του τρελού είμαι 😂😂 εγώ το τερμάτισα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Και εγώ μια από τα ίδια! Αύριο και εγώ θα κάνω καμία βόλτα έτσι χαλαρά.από Δευτέρα όμως κανονικά θα πάω και για τα νυχάκια μου. Εεεε να είμαστε και περιποιημένες!!! 

Χαχααχα καλά εγώ γελούσα με τα μαλλιά μου σήμερα που με κοιτούσα στον καθρέφτη γελούσα μόνη μου δεν υπάρχει το χάλι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Takira είπε:

@bebe2 πως είσαι κοπέλα μου σήμερα?

Καλημέρα ;) Καλά είμαι χθες βράδυ είχα έντονη ζάλη τα τσιμπήματα μου συνεχίζονται και έχω βαρεθεί ξαπλα εσύ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Takira είπε:

Χαχααχα καλά εγώ γελούσα με τα μαλλιά μου σήμερα που με κοιτούσα στον καθρέφτη γελούσα μόνη μου δεν υπάρχει το χάλι μου.

Αχαχαχαχχαχα και εγώ το έκανα αυτό. Γιατί είσαι έτσι είπα φωναχτά στον εαυτό μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Καλημέρα ;) Καλά είμαι χθες βράδυ είχα έντονη ζάλη τα τσιμπήματα μου συνεχίζονται και έχω βαρεθεί ξαπλα εσύ ?

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ....ΕΙΜΑΙ Κ ΓΩ ΣΕ ΑΝΑΜΟΜΗ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ...ΟΝΤΩΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΠΑΛΕΎΕΤΑΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Καλημέρα ;) Καλά είμαι χθες βράδυ είχα έντονη ζάλη τα τσιμπήματα μου συνεχίζονται και έχω βαρεθεί ξαπλα εσύ ?

Γενικά κοιμάμαι ξυπνάω πονάει η μέση μου λίγο και με ενοχλεί αλλά γενικά η ζάλη μου έφυγε.4 η μέρα νομίζω θα σου φύγουν που είμαι κ εγώ μέχρι εχθές είχα έντονη ζάλη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Anni94 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ....ΕΙΜΑΙ Κ ΓΩ ΣΕ ΑΝΑΜΟΜΗ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ...ΟΝΤΩΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΠΑΛΕΎΕΤΑΙ...

Κορίτσι εσύ ποτέ έκανες ετ?με πόσα εβρυακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Είμαι 2η μέρα από την εμβρυομεταφορα(Καλά έχω καταλάβει δεν μετράμε τη μέρα που έγινε η ετ;) και δεν νιώθω τίποτα. Μόνο λίγο πονάει το στήθος. Διαβαζω ότι άλλες κοπέλες κάτι νιώθουν. Εγώ τίποτα ρε συ φίλη. Ούτε τραβήγματα ούτε πονάκια. Μάλλον για αποτυχία πάω. 

Κορίτσι μου γλυκό... Σε καταλαβαίνουμε όλες όμως μη ψάχνεις συμπτώματα, ειδικά από τώρα. Η κάθε μία το βίωσε διαφορετικά. Εσύ να σκέφτεσαι μόνο θετικά... Ξέρω αυτές οι μέρες αναμονής, ειδικά οι πρώτες που είσαι ολη μερα σπίτι, είναι ιδανικές για καθε είδους σκέψη, μακάρι να γινόταν με ένα μαγικό κουμπί να ερχόταν αμέσως η β χοριακη ούτως ώστε Καμία μας να μη βασανίζει το μυαλουδακι της. Σου εύχομαι δύναμη και υπομονή για τη συνέχεια... ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δεν ξέρω αλλά διαβάζοντας σε, ένιωσα οτι αυτό το ενδιαφέρον και ο τρόπος που χειρίστηκε ο γιατρός την όλη κατάσταση ήταν κατάλληλος για να σε βοηθήσει να ηρεμήσεις ακόμα περισσότερο και να προχωρήσεις στην επόμενη προσπάθεια όταν έρθει η ώρα. Όπως και να έχει εύχομαι καλά αποτελέσματα και από δω και πέρα μόνο ευχάριστα νέα με το καλύτερο 🌈 να έρχεται πολύ σύντομα ❣️
    • Καλημέραααα, με το καλό και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Αναμένουμε για την επόμενη σας επίσκεψη όπου θα ακούσετε και την ❤️ του μωρού σας ❣️
    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...