Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

Εγώ αδιαθετησα σήμερα. Εκκρεμεί να δούμε τώρα τι θα μας πει ο γιατρός.

Εσάς κορίτσια στις αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής σας έχουν πει αιτία αποτυχίας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Κοριτσια καλησπερα! 

Τα cyclacur ειναι σε ελλειψη, δεν εχουν ουτε οι αποθηκες. Οποια προκειται να τα χρειαστει συντομα ας ψαξει σε φαρμακεια οσο πιο συντομα μπορει. 

 

Πόσα περίπου θα χρειαστούμε για ΕΤ; Να υπολογίσω καμία 10αρια κουτια; Δεν μου τα έχει γράψει ακόμα αλλά μου έδωσε και το DIVINA σαν εναλλακτική που από ότι είδα είναι το ίδιο στα λευκά δισκία που μας ενδιαφέρουν. Πωπω μη μας ακυρωθεί κανένας κύκλος λόγω ελλειψης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Πληρώνεις τη διαφορά μεταξύ ασφ τιμής και λιανικής τιμής. Δηλ ο ΕΟΠΥΥ δικαιολογεί 9,35 και επί αυτού μπαίνει το ποσοστό συμμετοχής. Πρεπει να πληρώσεις το υπόλοιπο μέχρι να συμπληρωθεί η ΛΤ. Αλλα και παλι δεν βγαινει 9€ ανα κουτι. 

@Taggeris

Α καταλαβα σευχαριστω πολύ! Έκανα λάθος 7, κάτι πλήρωσα επιπλέον....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Γεια σας κορίτσια.

Όλα καλά με την υστεροσκοπηση.

Βρήκαμε και ένα πολύ μικρό πολυποδακι και το αφαιρέσαμε. Ευτυχώς που αποφάσισα να κάνω υστεροσκοπηση τελικά. 

Ο γιατρός μου είπε ότι κάναμε μια ελαφριά απόξεση για αναζωογόνηση του ενδομητρίου. Κατά τα άλλα όλα καλά. Περιμένουμε τη βιοψία τραχήλου σε δέκα μέρες. Αλλά λογικα θα είναι όλα καλά.

Επίσης μου είπε σήμερα θα είναι σαν πρώτη μέρα περιόδου λόγω της ελαφριάς αποξεσης.

Μια αντιβίωση θα πάρω τώρα κ θα πάω την τρίτη να με ξανά δει και να οργανώσουμε την εξωσωματική. 

 

Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά. Τώρα είσαι πανέτοιμη για την εξωσωματική... όλα θα πάνε τέλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ..!!! Αλλά πιστεύω ότι θα μείνω μόνη σαν το λεμονή σύντομα εδώ.! 

Νίκη μου καθόλου μόνη σου δεν θα μείνεις .. όλες εδώ θα ήμαστε σε ότι χρειαστείς να σε ενθαρρύνουμε... Άσε που είμαι σίγουρη ότι αυτή τη φορά θα τα καταφέρεις!! Θετική σκέψη και μόνο τώρα λοιπόν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Πόσα περίπου θα χρειαστούμε για ΕΤ; Να υπολογίσω καμία 10αρια κουτια; Δεν μου τα έχει γράψει ακόμα αλλά μου έδωσε και το DIVINA σαν εναλλακτική που από ότι είδα είναι το ίδιο στα λευκά δισκία που μας ενδιαφέρουν. Πωπω μη μας ακυρωθεί κανένας κύκλος λόγω ελλειψης

Ψαξε τωρα και παρε οτι βρεις! Θυμασαι περιπου ποσα επαιρνες τη προηγουμενη φορα; 

Ημαρτον δηλ θα αγχωνομαστε τωρα και για τα φαρμακα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η sokola4 είπε:

Πλάκα πλάκα τώρα που το λες όταν ήμουν Αθήνα είχα πάει σε ένα κεντρικό φαρμακείο στο σύνταγμα και είχε πει κάτι για έλλειψη αλλά νόμιζα ότι ήταν για το συγκεκριμένο γιατί μετά στην Κατεχάκη είχαμε βρεί. Ευχαριστώ φίλη για την ενημέρωση!!! 😊

Ασε επσθα σοκ! Αυτο μας ελειπε τωρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Niki94 απλα θα σου πω οτι ειμαι σιγουρη πως θα βρεις τη δυναμη (οπως τη βρισκεις παντα) και αυτη τη φορα δε θα σε εμποδισει τιποτα! 😉

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Steli είπε:

Νικη μου εδω μαζι εμεις οι δυο. Θα ετοιμαστούμε για την επόμενη παρεουλα. Και γω τρεμω ολη την ωρα κατι. Εχθες πήρα και τις εξετασεις μου και ολες ηταν καλες και πάλι φοβαμαι, αγνωστο το τι. Ετοιμάσου να παμε για την δεύτερη! Σε λίγο καιρο θα μιλαμε για κοιλίτσες 😊

Και εγω μαζί σας κορίτσια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Α καταλαβα σευχαριστω πολύ! Έκανα λάθος 7, κάτι πλήρωσα επιπλέον....

Αν έβλεπες πάνω στη συνταγή που εκτέλεσε έλεγε: «τιμη αποζημίωσης». Είναι η τιμη που δικαιολογεί το ταμειο. Από εκείνη την τιμη πληρώνεις το 10%. οποτε πιο κάτω που υπολογίζει το σύνολο έχει τη συμμετοχή σου συν τη «διαφορα πληρωτέα από ασφαλισμένο», που είναι η διαφορα της λιανικής τιμής Με την ασφαλιστική. 
 

καλημερα κορίτσια. Τα cyclacur τα παίρνουμε όλες στην εμβρυομεταφορα;κι αν ναι ποσα κουτιά περιπου χρειάζονται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ αδιαθετησα σήμερα. Εκκρεμεί να δούμε τώρα τι θα μας πει ο γιατρός.

Εσάς κορίτσια στις αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής σας έχουν πει αιτία αποτυχίας;

 

Δυστυχώς ο,τι γράφω αργεί να αναρτηθεί. 😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! @ioannastrειλικρινά χαίρομαι πολύ που είναι όλα καλά! Το πιστεύω ότι φέρθηκε έτσι γιατί το έχω δει κ γω ότι πέρα από γιατρός είναι άνθρωπος κ δείχνει ειλικρινές ενδιαφέρον. Όλα καλά θα σας πάνε από εδώ και πέρα!

@Niki94όλα θα γίνουν κορίτσι! Μην ξεχνάς άλλωστε και τα έμβρυα που έχεις να περιμένουν!!! Έχω εμπιστοσύνη σε σένα θα τα καταφέρεις!

@peacock @sokola4 @Antelope κ συγνώμη αν ξεχνάω κάποια, θέλει ψάξιμο με τα φάρμακα. Εγώ είχα οργώσει την Αθήνα να βρω duphaston! Αυτο που έχω ακούσει ότι συμβαίνει είναι ότι αποθήκες σε συνεργασία με φαρμακεία προωθούν ποσότητες φαρμάκων στο εξωτερικό όπου οι τιμές είναι πιο υψηλές αντί στην Ελλάδα που έχει από τα πιο φτηνά φάρμακα στην Ευρώπη! Κ έτσι έχουν κέρδος ενώ η ελληνική αγορά δεν καλύπτεται. Μου το έλεγε άνθρωπος μέσα από φαρμακευτική όταν γκρίνιαζα ότι δε διαθέτουν σωστές ποσότητες κ έχουν έλλειψη τα πάντα! Ότι δλδ αυτοί σωστά προμηθευουν την αγορά κ φταίνε οι φαρμακοποιοί κ οι αποθήκες. Τώρα τι να πω έτσι είπε έτσι λέω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει κορίτσια καλημέρα! Δεν χρειάζεται πανικός στην ύστατη ανάγκη θα βολευτούμε η μία με την άλλη... Εγώ π.χ. έχω κάποια σικλακουρ που δεν χρησιμοποιώ μου έχουν περισσέψει και είμαι στην Αθήνα. Αν πραγματικά κάποια συνάντηση πολύ μεγάλο πρόβλημα και δεν βρει εδώ είμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

 


Βρε με συγκινείτε για το ενδιαφέρον σας αλήθεια.!!! 

Μα το βάζεις κάτω;;;;; Είσαι πολύ δυνατή!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Steli είπε:

Νικη μου εδω μαζι εμεις οι δυο. Θα ετοιμαστούμε για την επόμενη παρεουλα. Και γω τρεμω ολη την ωρα κατι. Εχθες πήρα και τις εξετασεις μου και ολες ηταν καλες και πάλι φοβαμαι, αγνωστο το τι. Ετοιμάσου να παμε για την δεύτερη! Σε λίγο καιρο θα μιλαμε για κοιλίτσες 😊

Ειιιιιι κορίτσια!!!! Όλες εδώ θα είμαστε να εμψυχώνουμε η μια την άλλη,να βοηθάμε η μια την άλλη..να ανεβάζουμε η μια την άλλη κ να χαιρόμαστε η μια για την άλλη!!! Έτσι!! Σε λίγο καιρό θα μιλάμε όλες για τις κοιλίτσες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρωτησα στο κεντρο εξωσωματικής κ μου είπε ότι η έλλειψη είναι προσωρινή. Σε καμία βδομάδα θα υπάρχουν πάλι διαθέσιμα στα φαρμακεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα! @ioannastrειλικρινά χαίρομαι πολύ που είναι όλα καλά! Το πιστεύω ότι φέρθηκε έτσι γιατί το έχω δει κ γω ότι πέρα από γιατρός είναι άνθρωπος κ δείχνει ειλικρινές ενδιαφέρον. Όλα καλά θα σας πάνε από εδώ και πέρα!

@Niki94όλα θα γίνουν κορίτσι! Μην ξεχνάς άλλωστε και τα έμβρυα που έχεις να περιμένουν!!! Έχω εμπιστοσύνη σε σένα θα τα καταφέρεις!

@peacock @sokola4 @Antelope κ συγνώμη αν ξεχνάω κάποια, θέλει ψάξιμο με τα φάρμακα. Εγώ είχα οργώσει την Αθήνα να βρω duphaston! Αυτο που έχω ακούσει ότι συμβαίνει είναι ότι αποθήκες σε συνεργασία με φαρμακεία προωθούν ποσότητες φαρμάκων στο εξωτερικό όπου οι τιμές είναι πιο υψηλές αντί στην Ελλάδα που έχει από τα πιο φτηνά φάρμακα στην Ευρώπη! Κ έτσι έχουν κέρδος ενώ η ελληνική αγορά δεν καλύπτεται. Μου το έλεγε άνθρωπος μέσα από φαρμακευτική όταν γκρίνιαζα ότι δε διαθέτουν σωστές ποσότητες κ έχουν έλλειψη τα πάντα! Ότι δλδ αυτοί σωστά προμηθευουν την αγορά κ φταίνε οι φαρμακοποιοί κ οι αποθήκες. Τώρα τι να πω έτσι είπε έτσι λέω... 

😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Niki94 σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά! Πάρε το χρόνο σου και βουρ για τα εμβρυακια σου που σε περιμένουν. Εδώ είμαστε όλες όπως βλέπεις. Και τα κοριτσια που πέρασαν απέναντι εδώ είναι και εμψυχώνουν εμάς τις υπόλοιπες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

@Niki94 σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά! Πάρε το χρόνο σου και βουρ για τα εμβρυακια σου που σε περιμένουν. Εδώ είμαστε όλες όπως βλέπεις. Και τα κοριτσια που πέρασαν απέναντι εδώ είναι και εμψυχώνουν εμάς τις υπόλοιπες. 

Πώς είσαι εσύ σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Πώς είσαι εσύ σήμερα;

Είμαι 2η μέρα από την εμβρυομεταφορα(Καλά έχω καταλάβει δεν μετράμε τη μέρα που έγινε η ετ;) και δεν νιώθω τίποτα. Μόνο λίγο πονάει το στήθος. Διαβαζω ότι άλλες κοπέλες κάτι νιώθουν. Εγώ τίποτα ρε συ φίλη. Ούτε τραβήγματα ούτε πονάκια. Μάλλον για αποτυχία πάω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Είμαι 2η μέρα από την εμβρυομεταφορα(Καλά έχω καταλάβει δεν μετράμε τη μέρα που έγινε η ετ;) και δεν νιώθω τίποτα. Μόνο λίγο πονάει το στήθος. Διαβαζω ότι άλλες κοπέλες κάτι νιώθουν. Εγώ τίποτα ρε συ φίλη. Ούτε τραβήγματα ούτε πονάκια. Μάλλον για αποτυχία πάω. 

Μην λες βλακείες... Ούτε εγώ ένιωθα τίποτα....και μία χαρά γαντζώθηκε το εμβρυάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Μην λες βλακείες... Ούτε εγώ ένιωθα τίποτα....και μία χαρά γαντζώθηκε το εμβρυάκι!!!

Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!!το ξέρω ότι δεν είναι απόλυτο να νιώσεις κάτι αλλά ξέρεις μας πιάνει μια ανασφάλεια κι παλεύουμε όλες να πιαστούμε από κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Είμαι 2η μέρα από την εμβρυομεταφορα(Καλά έχω καταλάβει δεν μετράμε τη μέρα που έγινε η ετ;) και δεν νιώθω τίποτα. Μόνο λίγο πονάει το στήθος. Διαβαζω ότι άλλες κοπέλες κάτι νιώθουν. Εγώ τίποτα ρε συ φίλη. Ούτε τραβήγματα ούτε πονάκια. Μάλλον για αποτυχία πάω. 

Eιναι νωρίς ματιά μου...... Κάνε υπομονή!!!!!! Μην Βάζεις τον εαυτό σου σ αυτό το τρύπακι.... Να σκέφτεσαι θετικά κ θα δεις;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η koukou84 είπε:

Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!!το ξέρω ότι δεν είναι απόλυτο να νιώσεις κάτι αλλά ξέρεις μας πιάνει μια ανασφάλεια κι παλεύουμε όλες να πιαστούμε από κάτι. 

πόσο έχεις δίκιο! ενώ ξέρουμε ότι δεν υπάρχουν συμπτώματα με την έννοια ότι άλλες νιώθουν και άλλες όχι, τρωγόμαστε με τα ρούχα μας! Είμαι τόσο σίγουρη ότι το ίδιο θα κάνω κ γω σε λίγες μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...