Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Να είσαι καλά κορίτσι μου!! Αν βρούμε τώρα και είναι καλής ποιότητας κλπ, θα τα καταψύξουμε γιατί δεν είμαι ακόμα στη φάση της ωοληψίας. Αλλά για να περάσουμε την επιτροπή, αφού υπάρχει θέμα αζωοσπερμίας, πρέπει να πάμε μια βεβαίωση οτι έχουν βρεθεί σπερματοζωάρια για να μας εγκρίνουν τα φάρμακα.. 

Αν λοιπόν βρούμε και ο γιατρός είναι οκ με το κατεψυγμένο, θα προχωρήσουμε με αυτό. Ο γιατρός πιστεύει βέβαια οτι το φρέσκο είναι καλύτερο, για αυτό αν βρούμε τώρα, ίσως την ημέρα της ωοληψίας να ξανακάνουμε μια παρακέντηση και να πάρουμε το φρέσκο!! Είδωμεν..

Αυτό το μήνα θα με παρακολουθήσει ο γιατρός για την ωορρηξία (περιμένω περίοδο την Κυριακή 08/03) και έχω επιτροπη στις 27/03, οπότε δε θα χάσω τον επόμενο μήνα για την ωοληψία. Έτσι θέλω να πιστεύω δλδ...

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Να είσαι καλά κορίτσι μου!! Αν βρούμε τώρα και είναι καλής ποιότητας κλπ, θα τα καταψύξουμε γιατί δεν είμαι ακόμα στη φάση της ωοληψίας. Αλλά για να περάσουμε την επιτροπή, αφού υπάρχει θέμα αζωοσπερμίας, πρέπει να πάμε μια βεβαίωση οτι έχουν βρεθεί σπερματοζωάρια για να μας εγκρίνουν τα φάρμακα.. 

Αν λοιπόν βρούμε και ο γιατρός είναι οκ με το κατεψυγμένο, θα προχωρήσουμε με αυτό. Ο γιατρός πιστεύει βέβαια οτι το φρέσκο είναι καλύτερο, για αυτό αν βρούμε τώρα, ίσως την ημέρα της ωοληψίας να ξανακάνουμε μια παρακέντηση και να πάρουμε το φρέσκο!! Είδωμεν..

Αυτό το μήνα θα με παρακολουθήσει ο γιατρός για την ωορρηξία (περιμένω περίοδο την Κυριακή 08/03) και έχω επιτροπη στις 27/03, οπότε δε θα χάσω τον επόμενο μήνα για την ωοληψία. Έτσι θέλω να πιστεύω δλδ...

Μα και να μην έβρισκε πάλι δεν θα σας ενέκρινε η επιτροπη; Αφού αζωοσπερμια συνεπάγεται εξωσωματική. Πότε έκανε το τελευταίο σπερμοδιαγραμμα; Σε ρωτάω γιατί δεν είναι απόλυτο ότι θα έχει για πάντα αζωοσπερμια. Μπορεί πχ τώρα που μιλαμε να βρεθούν εστω και λιγα σπερματοζωαρια και στο ίδιο το σπέρμα.

Αν εχεις χρόνο και όρεξη διάβασε την παρακάτω ιστορία, τα λέει πολύ ωραία ο τύπος!

https://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=899.0

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antelope είπε:

Μα και να μην έβρισκε πάλι δεν θα σας ενέκρινε η επιτροπη; Αφού αζωοσπερμια συνεπάγεται εξωσωματική. Πότε έκανε το τελευταίο σπερμοδιαγραμμα; Σε ρωτάω γιατί δεν είναι απόλυτο ότι θα έχει για πάντα αζωοσπερμια. Μπορεί πχ τώρα που μιλαμε να βρεθούν εστω και λιγα σπερματοζωαρια και στο ίδιο το σπέρμα.

Αν εχεις χρόνο και όρεξη διάβασε την παρακάτω ιστορία, τα λέει πολύ ωραία ο τύπος!

https://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=899.0

Στην αζωοσπερμία λέει η επιτροπή πως θέλει βιοψία για να δει αν υπάρχουν σπερματοζωάρια.

Αν δε βρεθούν ούτε εκεί, μπορείς να πας με δότη όπου τους πας τα απαραίτητα έγγραφα...

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες και όντως υπάρχει περίπτωση ο αζωοσπερμικός άντρας να μην είναι για πάντα αζωοσπερμικός. Κάναμε το πρώτο σπερμοδιάγραμμα στις 27/11 και το δεύτερο 23/01. Ίδιο ακριβώς.

Φυσικά και θα το διαβάσω αυτό που μου έστειλες ΤΩΡΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ioannastr είπε:

Στην αζωοσπερμία λέει η επιτροπή πως θέλει βιοψία για να δει αν υπάρχουν σπερματοζωάρια.

Αν δε βρεθούν ούτε εκεί, μπορείς να πας με δότη όπου τους πας τα απαραίτητα έγγραφα...

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες και όντως υπάρχει περίπτωση ο αζωοσπερμικός άντρας να μην είναι για πάντα αζωοσπερμικός. Κάναμε το πρώτο σπερμοδιάγραμμα στις 27/11 και το δεύτερο 23/01. Ίδιο ακριβώς.

Φυσικά και θα το διαβάσω αυτό που μου έστειλες ΤΩΡΑ!!!

@Antelope χαχαχα το έχουμε διαβάσει.. Ο άντρας μου έχει κάνει διατριβή στο παλικάρι αυτό, έχει διαβάσει την ιστορία του σαν ευαγγέλιο!!! χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ioannastr είπε:

@Antelope χαχαχα το έχουμε διαβάσει.. Ο άντρας μου έχει κάνει διατριβή στο παλικάρι αυτό, έχει διαβάσει την ιστορία του σαν ευαγγέλιο!!! χαχαχαχ

Χαχαχα ειναι θεος! Τα γραφει τελεια! Τον διαβάζαμε σε συνέχειες με τον άντρα μου όταν ειχαμε εντοπισει το δικό μας πρόβλημα και ο ουρολογος μας είπε καταψύξτε ΤΩΡΑ σπέρμα γιατί στην ωοληψια μπορεί να μην υπάρχει κανένα σπερματοζωάριο. Δεν σου κρύβω ότι οσο διαβαζα κάποιες στιγμές μου έφυγαν δάκρυα από τη συγκίνηση! Να το βρούμε το παλικάρι να τον καλέσουμε και στην παρέα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannastr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..εμείς αύριο θα κάνουμε την παρακέντηση στους όρχεις μπας και βρούμε κάτι και γλιτώσει τη βιοψία ο άντρας μου!! Να δουμε.....

Είμαι αρκετά αγχωμένη αλλά το παίζω κούλ!!! χαχαχαχα

Γιατί αν αγχωθούμε και οι δυο, άστα...

Θα σας ενημερώσω!!

Ευχηθείτε να πάνε όλα καλά!!! 😉

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κοπέλα μου και να γλυτώτεσε την βιοψία! 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου. Τι  κάνετε;

Αύριο έχω την υστεροσκόπηση και με έχει πιάσει σήμερα μια αγωνία ξαφνικά. 

Την άλλη Παρασκευή περνάω επιτροπή κι εγώ και ελπίζω να προχωρήσουμε με τη διέγερση όταν αδιαθετήσω. Περίπου στις 24/3 περιμένω.

Ξέρετε εάν η υστεροσκόπηση επηρεάζει τον κύκλο; Θα ρωτήσω και το γιατρό βέβαια να μου πει γιατί το ξέχασα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hope19 δεν επιρρεαζεται ο κύκλος από την υστεροσκόπιση, θα κανεις εναν γλυκό υπνο, θα ξυπνήσεις και όλα θα εχουν παει καλα! 🙂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Hope19 δεν επιρρεαζεται ο κύκλος από την υστεροσκόπιση, θα κανεις εναν γλυκό υπνο, θα ξυπνήσεις και όλα θα εχουν παει καλα! 🙂

 

Ωραία, γιατί λίγο έχω αγχωθεί! Εδώ έχω κάνει δύο κανονικά χειρουργεία και  φοβήθηκα αυτό χαχα.

Καλά έχω λίγο αγωνία για το τι θα δείξει!:roll:

Αλλά από την άλλη λέω αν βρεθεί και κάτι και το φτιάξουμε θα μου λυθούν και οι απορίες(αν πχ έφταιγε κι αυτό) αλλά θα νοιώσω και μια παραπάνω αυτοπεποίθηση για την εξωσωματική ότι το ελέγξαμε κι αυτό το κομμάτι.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Χαχαχα ειναι θεος! Τα γραφει τελεια! Τον διαβάζαμε σε συνέχειες με τον άντρα μου όταν ειχαμε εντοπισει το δικό μας πρόβλημα και ο ουρολογος μας είπε καταψύξτε ΤΩΡΑ σπέρμα γιατί στην ωοληψια μπορεί να μην υπάρχει κανένα σπερματοζωάριο. Δεν σου κρύβω ότι οσο διαβαζα κάποιες στιγμές μου έφυγαν δάκρυα από τη συγκίνηση! Να το βρούμε το παλικάρι να τον καλέσουμε και στην παρέα μας!

Ο άντρας μου του είχε στείλει μήνυμα αλλά δεν έχει απαντήσει!! Ίσως δε μπαίνει κ πια βέβαια...

ναι κ εγώ έκλαψα όταν τον διάβαζα!! Τι τραβάει ο καθένας μας βρε παιδάκι μου....

Δε θα το πιστέψεις αλλά ο άντρας μου,μου είπε ίσως του προτείνω να πάμε κ για καφέ όταν μου απαντήσει!!! Χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κοπέλα μου και να γλυτώτεσε την βιοψία! 😄

Να είσαι καλά κοριτσάκι μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου. Τι  κάνετε;

Αύριο έχω την υστεροσκόπηση και με έχει πιάσει σήμερα μια αγωνία ξαφνικά. 

Την άλλη Παρασκευή περνάω επιτροπή κι εγώ και ελπίζω να προχωρήσουμε με τη διέγερση όταν αδιαθετήσω. Περίπου στις 24/3 περιμένω.

Ξέρετε εάν η υστεροσκόπηση επηρεάζει τον κύκλο; Θα ρωτήσω και το γιατρό βέβαια να μου πει γιατί το ξέχασα.

Άντε κοριτσάκι μου...άντε να προχωράμε όλες σιγά σιγά!! Καλή επιτυχία!! Να μας στείλεις αύριο να μας πεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..εμείς αύριο θα κάνουμε την παρακέντηση στους όρχεις μπας και βρούμε κάτι και γλιτώσει τη βιοψία ο άντρας μου!! Να δουμε.....

Είμαι αρκετά αγχωμένη αλλά το παίζω κούλ!!! χαχαχαχα

Γιατί αν αγχωθούμε και οι δυο, άστα...

Θα σας ενημερώσω!!

Ευχηθείτε να πάνε όλα καλά!!! 😉

Καλή επιτυχία Ιωάννα μου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Να είσαι καλά κορίτσι μου!! Αν βρούμε τώρα και είναι καλής ποιότητας κλπ, θα τα καταψύξουμε γιατί δεν είμαι ακόμα στη φάση της ωοληψίας. Αλλά για να περάσουμε την επιτροπή, αφού υπάρχει θέμα αζωοσπερμίας, πρέπει να πάμε μια βεβαίωση οτι έχουν βρεθεί σπερματοζωάρια για να μας εγκρίνουν τα φάρμακα.. 

Αν λοιπόν βρούμε και ο γιατρός είναι οκ με το κατεψυγμένο, θα προχωρήσουμε με αυτό. Ο γιατρός πιστεύει βέβαια οτι το φρέσκο είναι καλύτερο, για αυτό αν βρούμε τώρα, ίσως την ημέρα της ωοληψίας να ξανακάνουμε μια παρακέντηση και να πάρουμε το φρέσκο!! Είδωμεν..

Αυτό το μήνα θα με παρακολουθήσει ο γιατρός για την ωορρηξία (περιμένω περίοδο την Κυριακή 08/03) και έχω επιτροπη στις 27/03, οπότε δε θα χάσω τον επόμενο μήνα για την ωοληψία. Έτσι θέλω να πιστεύω δλδ...

Δεν θα το χάσεις το μήνα τον επόμενο από ότι φαίνεται όλα δουλεύουν ρολόι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου κ εγώ μίλησα με τον γιατρό μου σήμερα... αρχίζω κ εγώ με το καλό την προετοιμασία στον επόμενο κύκλο που υπολογίζω σε λίγες μέρες να ξεκινήσει... ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε ολες μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου. Τι  κάνετε;

Αύριο έχω την υστεροσκόπηση και με έχει πιάσει σήμερα μια αγωνία ξαφνικά. 

Την άλλη Παρασκευή περνάω επιτροπή κι εγώ και ελπίζω να προχωρήσουμε με τη διέγερση όταν αδιαθετήσω. Περίπου στις 24/3 περιμένω.

Ξέρετε εάν η υστεροσκόπηση επηρεάζει τον κύκλο; Θα ρωτήσω και το γιατρό βέβαια να μου πει γιατί το ξέχασα.

Εμενα μου ηρθε ακριβως η περίοδος την ημέρα που περίμενα. Ο γιατρός βέβαια μου είχε πει ότι υπάρχει περίπτωση να αλλαξει λίγο ο κύκλος μου σαν να ήταν η ημερα της υστεροσκοπησης η πρώτη μέρα της περιόδου.

Μονο για καλό είναι αυτή η επεμβασουλα. Και να βρουνε κατι μικρο (πχ πολυποδακι που δεν φαίνεται στον υπερηχο) θα το αφαιρεσουν επι τοπου και θα εχεις τελειο ενδομήτριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου , χθες τελικά έκανα εμβρύομεταφορα ένα έμβρυο το άλλο δεν προχώρησε ! Σήμερα έχω τσιμπήματα αραιά και που και πόνους περιόδου αραιά και που... Από τα φάρμακα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μου!! Και εγώ πήρα σήμερα δυο από τα σπορακια μου. Ελπίζω να φωλιάσουν! Τώρα πως περνανε 11 μέρες; Μου είπαν σε 10 μερεσ χοριακη αλλα επειδή πέφτει Κυριακή καλύτερα την επόμενη(11η)και όχι την προηγούμενη μέρα(9η) ☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου , χθες τελικά έκανα εμβρύομεταφορα ένα έμβρυο το άλλο δεν προχώρησε ! Σήμερα έχω τσιμπήματα αραιά και που και πόνους περιόδου αραιά και που... Από τα φάρμακα ?

Καλη επιτυχία κοριτσάκι μου! Για τα συμπτώματα που έχεις δεν ξέρω, είναι η πρώτη μου ετ!! Κοντά κοντά είμαστε! Μαζί θα μετράμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου , χθες τελικά έκανα εμβρύομεταφορα ένα έμβρυο το άλλο δεν προχώρησε ! Σήμερα έχω τσιμπήματα αραιά και που και πόνους περιόδου αραιά και που... Από τα φάρμακα ?

Καλή επιτυχία κορίτσι μου. Όλα καλα να σου πάνε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου!! Και εγώ πήρα σήμερα δυο από τα σπορακια μου. Ελπίζω να φωλιάσουν! Τώρα πως περνανε 11 μέρες; Μου είπαν σε 10 μερεσ χοριακη αλλα επειδή πέφτει Κυριακή καλύτερα την επόμενη(11η)και όχι την προηγούμενη μέρα(9η) ☹️

Καλή επιτυχία κορίτσι Μου!!!  Υπομονή θα περάσουν οι μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...