Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Δεν θα χρειαστεί να την περάσεις ξανά .... η δεύτερη εγκυμοσύνη έρχεται αμέσως ..... μην κοιτάς εμένα είμαι η εξαίρεση της εξαίρεσης 😂😂😂😂😂😂

Έρχεται κι εσένα η σειρά σου miss Εξαίρεση! Δεν θα ξεφύγεις!! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Ναι ξεκινάω τέλη του μηνα. 13/3 παίρνω την έγκριση για τα φάρμακα κ 24/3 περιμένω να αδιαθετησω... καλή μας επιτυχία 🥰

Κι εγω τότε κάπου περιμένω να αδιαθετησω! Αν πας κατευθείαν για ΕΤ, δηλαδή με φρέσκα μαζί θα μετράμε τις μερες για χοριακή! Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Η ψυχολογική υποστήριξη που μου προσφέρετε είναι ασύγκριτη!!! 

Τα ποιο ευχάριστα νέα για την εγκυμοσύνη σου μπράβο.και εγώ τώρα μετά την βιοχημική που είχα έχω αρχίσει να ψάχνομαι μήπως πρέπει να αλλάξω κέντρο έχετε να μου προτείνεται κάποιο εδώ αθηνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Ποιος είπε ότι μολις άκους καρδιά ηρεμεις μέχρι την αυχενική?????? Εγώ ακόμα κ τώρα δεν έχω ηρεμήσει που είμαι 16+ εβδομάδα!!!!!! Εγώ απ την 4 μέχρι κ την 9 εβδομάδα πήγαινα σχεδόν κάθε βδομάδα να το βλέπω για να ηρεμώ..... Πάντα υπάρχει φόβος κ άγχος απλά προσπαθείς να το διαχειριστεις γτ επηρεάζεται κ το έμβρυο!!! 

Έχεις ένα δίκιο! Στην πραγματικότητα δεν ηρεμεις ποτέ απλά μετά και την καρδιά αλλάζει το είδος της αγωνίας γιατί μειώνονται δραματικά οι πιθανότητες να πάει κάτι στραβά. Εσύ σε 2 βδομαδουλες περίπου που θα αρχίσεις να νιώθεις κλωτσιές και θα νιώθεις την παρουσία της κάθε μέρα θα δεις πόσο διαφορετικά θα είναι. Μετά αρχίζουν άλλα βέβαια... για να μη μιλήσω για μετά τη γεννα.. Τελικά ο τοκετος που φοβόμασταν παλιά είναι το λιγότερο αγχωτικό κομμάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Έχεις ένα δίκιο! Στην πραγματικότητα δεν ηρεμεις ποτέ απλά μετά και την καρδιά αλλάζει το είδος της αγωνίας γιατί μειώνονται δραματικά οι πιθανότητες να πάει κάτι στραβά. Εσύ σε 2 βδομαδουλες περίπου που θα αρχίσεις να νιώθεις κλωτσιές και θα νιώθεις την παρουσία της κάθε μέρα θα δεις πόσο διαφορετικά θα είναι. Μετά αρχίζουν άλλα βέβαια... για να μη μιλήσω για μετά τη γεννα.. Τελικά ο τοκετος που φοβόμασταν παλιά είναι το λιγότερο αγχωτικό κομμάτι!

Αχ άσε.. Τώρα ανησυχώ να ναι καλά μέχρι να το ακούσω... Μετά θα αφουγραζομαι μην δεν το ακουσω λίγη ώρα... Ανυπομονώ να έρθει η ώρα να τη νιώσω... Όσο για μετά τη γέννα δεν το σκέφτομαι τώρα γτ θα χάσω τη μπάλα.... Ο σύζυγος θα λειπει το πρώτο 2μηνο οπότε θα χω μια ανασφάλεια.... Μόνη δε θα μαι αλλά όσο να ναι... Ξερεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo και @peacock που εχετε κάνει προεμφυτευτικο, ξέρετε και το φύλο των εμβρύων σας; Φαντάζομαι δεν θα μπορείτε να επιλέξετε (Και αυτό είναι το τελευταίο που μας ενδιαφερει) αλλα αφου το εργαστηριο έλεγξε τα χρωμοσώματα και άρα γνωρίζει, σας είπαν πχ έχετε 3 ΧΧ και 2 ΧΥ; το είχα απορία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Αχ άσε.. Τώρα ανησυχώ να ναι καλά μέχρι να το ακούσω... Μετά θα αφουγραζομαι μην δεν το ακουσω λίγη ώρα... Ανυπομονώ να έρθει η ώρα να τη νιώσω... Όσο για μετά τη γέννα δεν το σκέφτομαι τώρα γτ θα χάσω τη μπάλα.... Ο σύζυγος θα λειπει το πρώτο 2μηνο οπότε θα χω μια ανασφάλεια.... Μόνη δε θα μαι αλλά όσο να ναι... Ξερεις! 

Ξέρω, ξέρω! Δεν θα σου πω ότι δεν θα είναι δύσκολα γιατί ο πρώτος καιρος είναι αλλού πατάς αλλού βρίσκεσαι. Αλλάζουν και οι σχεσεις με γονεις/πεθερικά...Αν λείπει κι ο άντρας σου θα πρέπει να κρατάς εσύ τις ισορροπίες. Αλλά θα εχεις την κοράκλα σου που θα σου κάνει καθημερινά ενέσεις ευτυχιας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@Tokyo και @peacock που εχετε κάνει προεμφυτευτικο, ξέρετε και το φύλο των εμβρύων σας; Φαντάζομαι δεν θα μπορείτε να επιλέξετε (Και αυτό είναι το τελευταίο που μας ενδιαφερει) αλλα αφου το εργαστηριο έλεγξε τα χρωμοσώματα και άρα γνωρίζει, σας είπαν πχ έχετε 3 ΧΧ και 2 ΧΥ; το είχα απορία!

καταρχήν η επιλογή για κοινωνικούς λόγους απαγορεύεται! Μόνο αν υπάρχει λόγος υγειας! Στο έγγραφο που πήρα δεν αναγράφεται πουθενά φύλο. Σίγουρα το είδαν εφόσον έκαναν ανάλυση αλλά δεν ξέρω καν αν καταγράφεται... Ίσως κ να στο λένε μετά; καλύτερα να πω την αλήθεια δεν θα ήθελα να κάνω έστω υποσυνείδητα επιλογή ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

καταρχήν η επιλογή για κοινωνικούς λόγους απαγορεύεται! Μόνο αν υπάρχει λόγος υγειας! Στο έγγραφο που πήρα δεν αναγράφεται πουθενά φύλο. Σίγουρα το είδαν εφόσον έκαναν ανάλυση αλλά δεν ξέρω καν αν καταγράφεται... Ίσως κ να στο λένε μετά; καλύτερα να πω την αλήθεια δεν θα ήθελα να κάνω έστω υποσυνείδητα επιλογή ❤️

Συμφωνώ απόλυτα! Ασε που μου φαινεται και καπως σπουκι. Διάβαζα πρόσφατα ότι στην Κινα που επιτρεποταν η επιλογη για κοινωνικους λογους αυξήθηκαν κατά πολύ οι γεννήσεις των αγοριών και δημιούργησε πρόβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope βασει νομοθεσιας απαγορευεται να μαθουμε φυλο. Μονο σε περπτωση καποιας γονιδιακης ασθενειας φυλου μαθαινει το ζευγαρι αναγκαστικα.

Προσωπικα δε με νοιαζει κιολας, ας ερθει στη κοιλιτσα μονο επιτελους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Και πολύ καλά έκανες, απόδειξη το θετικό αποτέλεσμα. Πόσα έμβρυα σου έβαλε;

Να ρωτήσω την ηλικία σου εάν δεν γίνομαι αδιάκριτη; Γιατί επέλεξες τα ξένα ωάρια για τις τρεις πρώτες σου εξωσωματικές;

Είμαι 44. Έβαλα 4 έμβρυα των τριών ημερών. Επέλεξα τη δωρεά ωαρίων εφόσον 2 γιατροί το σύστησαν ως καλύτερη λύση για τις ηλικίες άνω των 42( τόσο ήμουν όταν ξεκίνησα) προκειμένου να έχω ένα υγιές παιδί Γιατί φοβόμουνα. Στη δική μου κιόλας περίπτωση θεώρησαν ότι ήταν πολύ εύκολο να πετύχω με την πρώτη αφού δεν υπήρχε κανένα άλλο εμφανές πρόβλημα. Επίσης επέλεξα αυτή τη λύση γιατί ήθελα πάρα πολύ να κάνω ένα παιδί και είχα χρήματα μόνο για μία προσπάθεια. Δυστυχώς θεωρώ ότι και εγώ έκανα λάθος αλλά και οι γιατροί καθώς έπρεπε τουλάχιστον πρώτα να έχω κάνει ορμονολογικές η ίδια για να δω σε τι κατάσταση είναι ο οργανισμός μου. Κακά τα ψέματα όμως μπορεί ωάρια να παράγουμε αλλά δεν είναι και της καλύτερης ποιότητας..... Και με αυτό κατά νου ευχόμαστε και προσευχόμαστε για ένα δυνατό και υγιές μωράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Αχ αληθεια; μακαρι! Τωρα δεν εχουμε αποφασισει ακομα αν θα βαλω 1 ή 2 (τα 3 τα απέκλεισα). Γιατί ναι μεν με 2 ειναι μεγαλυτερες οι πιθανότητες αλλά δεν ξέρω αν μπορέσω να υποστηρίξω δίδυμη κύηση με ένα υπερκινητικό νηπιο στο σπιτι. Όσο για το ενδεχόμενο με 2 νεογέννητα και ενα δίχρονο...θα πάρω ψυχοφάρμακα από τώρα! Ειμαι στο Εμβρυογένεσις

Καλημερα κορίτσι .  Ημαστε πολλές και έχω χάσει τη μπάλα. Πες μου σε παρακαλω πόσο καιρό έχεις τα έμβρυα καταψυξη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Είμαι 44. Έβαλα 4 έμβρυα των τριών ημερών. Επέλεξα τη δωρεά ωαρίων εφόσον 2 γιατροί το σύστησαν ως καλύτερη λύση για τις ηλικίες άνω των 42( τόσο ήμουν όταν ξεκίνησα) προκειμένου να έχω ένα υγιές παιδί Γιατί φοβόμουνα. Στη δική μου κιόλας περίπτωση θεώρησαν ότι ήταν πολύ εύκολο να πετύχω με την πρώτη αφού δεν υπήρχε κανένα άλλο εμφανές πρόβλημα. Επίσης επέλεξα αυτή τη λύση γιατί ήθελα πάρα πολύ να κάνω ένα παιδί και είχα χρήματα μόνο για μία προσπάθεια. Δυστυχώς θεωρώ ότι και εγώ έκανα λάθος αλλά και οι γιατροί καθώς έπρεπε τουλάχιστον πρώτα να έχω κάνει ορμονολογικές η ίδια για να δω σε τι κατάσταση είναι ο οργανισμός μου. Κακά τα ψέματα όμως μπορεί ωάρια να παράγουμε αλλά δεν είναι και της καλύτερης ποιότητας..... Και με αυτό κατά νου ευχόμαστε και προσευχόμαστε για ένα δυνατό και υγιές μωράκι.

Στο εύχομαι από καρδιάς! Αύριο η επόμενη χοριακη; Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η peacock είπε:

@Antelope βασει νομοθεσιας απαγορευεται να μαθουμε φυλο. Μονο σε περπτωση καποιας γονιδιακης ασθενειας φυλου μαθαινει το ζευγαρι αναγκαστικα.

Προσωπικα δε με νοιαζει κιολας, ας ερθει στη κοιλιτσα μονο επιτελους...

Θα έρθει κορίτσι μου σε λίγες μέρες. Στο δρομο ειναι, να το βλεπω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κορίτσι .  Ημαστε πολλές και έχω χάσει τη μπάλα. Πες μου σε παρακαλω πόσο καιρό έχεις τα έμβρυα καταψυξη??

Τα εχω δυο χρονια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Τα εχω δυο χρονια!

Δυο χρόνια περασαν??? πω πω και όταν ξεκινούσες εγω ήδη είχα κανει τη πρωτη εμβρυομεταφορά..... πως περναει ετσι ο καιρός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Δυο χρόνια περασαν??? πω πω και όταν ξεκινούσες εγω ήδη είχα κανει τη πρωτη εμβρυομεταφορά..... πως περναει ετσι ο καιρός!!!

Ασε σαν νερακι κυλαει ο καιρος. Μονο οταν περιμενουμε χοριακη μοιάζει σαν να έχει σταματήσει το ρολόι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια..εμείς αύριο θα κάνουμε την παρακέντηση στους όρχεις μπας και βρούμε κάτι και γλιτώσει τη βιοψία ο άντρας μου!! Να δουμε.....

Είμαι αρκετά αγχωμένη αλλά το παίζω κούλ!!! χαχαχαχα

Γιατί αν αγχωθούμε και οι δυο, άστα...

Θα σας ενημερώσω!!

Ευχηθείτε να πάνε όλα καλά!!! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..εμείς αύριο θα κάνουμε την παρακέντηση στους όρχεις μπας και βρούμε κάτι και γλιτώσει τη βιοψία ο άντρας μου!! Να δουμε.....

Είμαι αρκετά αγχωμένη αλλά το παίζω κούλ!!! χαχαχαχα

Γιατί αν αγχωθούμε και οι δυο, άστα...

Θα σας ενημερώσω!!

Ευχηθείτε να πάνε όλα καλά!!! 😉

Ολοψυχα στο ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην ταλαιπωρηθειτε περισσοτερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Ασε σαν νερακι κυλαει ο καιρος. Μονο οταν περιμενουμε χοριακη μοιάζει σαν να έχει σταματήσει το ρολόι!!

Eτσι ακριβώς! Η αναμονή είναι το χειρότερο κομμάτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..εμείς αύριο θα κάνουμε την παρακέντηση στους όρχεις μπας και βρούμε κάτι και γλιτώσει τη βιοψία ο άντρας μου!! Να δουμε.....

Είμαι αρκετά αγχωμένη αλλά το παίζω κούλ!!! χαχαχαχα

Γιατί αν αγχωθούμε και οι δυο, άστα...

Θα σας ενημερώσω!!

Ευχηθείτε να πάνε όλα καλά!!! 😉

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην χρειαστεί τίποτα παραπάνω!!! Καλά αποτελέσματα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..εμείς αύριο θα κάνουμε την παρακέντηση στους όρχεις μπας και βρούμε κάτι και γλιτώσει τη βιοψία ο άντρας μου!! Να δουμε.....

Είμαι αρκετά αγχωμένη αλλά το παίζω κούλ!!! χαχαχαχα

Γιατί αν αγχωθούμε και οι δυο, άστα...

Θα σας ενημερώσω!!

Ευχηθείτε να πάνε όλα καλά!!! 😉

Εύχομαι να βρεθεί το πολυπόθητο ανωδυνα! Και να είναι και καλή ποσότητα για να έχετε καβαντζα! Θα το καταψύξετε ή θα ξανακάνει παρακεντηση ταυτόχρονα με την ωοληψια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ολοψυχα στο ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην ταλαιπωρηθειτε περισσοτερο! 

Ευχαριστούμε πολύ!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην χρειαστεί τίποτα παραπάνω!!! Καλά αποτελέσματα!!! 

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!!!! Μακάρι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Εύχομαι να βρεθεί το πολυπόθητο ανωδυνα! Και να είναι και καλή ποσότητα για να έχετε καβαντζα! Θα το καταψύξετε ή θα ξανακάνει παρακεντηση ταυτόχρονα με την ωοληψια; 

Να είσαι καλά κορίτσι μου!! Αν βρούμε τώρα και είναι καλής ποιότητας κλπ, θα τα καταψύξουμε γιατί δεν είμαι ακόμα στη φάση της ωοληψίας. Αλλά για να περάσουμε την επιτροπή, αφού υπάρχει θέμα αζωοσπερμίας, πρέπει να πάμε μια βεβαίωση οτι έχουν βρεθεί σπερματοζωάρια για να μας εγκρίνουν τα φάρμακα.. 

Αν λοιπόν βρούμε και ο γιατρός είναι οκ με το κατεψυγμένο, θα προχωρήσουμε με αυτό. Ο γιατρός πιστεύει βέβαια οτι το φρέσκο είναι καλύτερο, για αυτό αν βρούμε τώρα, ίσως την ημέρα της ωοληψίας να ξανακάνουμε μια παρακέντηση και να πάρουμε το φρέσκο!! Είδωμεν..

Αυτό το μήνα θα με παρακολουθήσει ο γιατρός για την ωορρηξία (περιμένω περίοδο την Κυριακή 08/03) και έχω επιτροπη στις 27/03, οπότε δε θα χάσω τον επόμενο μήνα για την ωοληψία. Έτσι θέλω να πιστεύω δλδ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...