Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerina32 είπε:

Κορίτσια μουυυυ Η χοριακή μου 676 μοναδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κόντεψα να τρελαθω σήμερα... Την Παρασκευή επανάληψη ❤️🙏🙏🙏 Εύχομαι να έκανα την αρχή και να ακολουθήσουν όλα τα κορίτσια μας εδώ ❤️

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Να έχεις πίστη και όλα θα πάνε καλά. Μπορεί να μην σε ξέρω αλλά χάρηκα πολύ για εσένα. Σας θαυμάζω και σας βγάζω το καπέλο όλες εσάς που δεν παρατάτε τα όνειρα σας. Σας εύχομαι ολόψυχα την κάθε μια ξεχωριστά καλή επιτυχία στην προσπάθεια σας και σύντομα μανουλες!😘💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια μου καλησπερααα. Εγώ λίγο θα σας στεναχωρήσω σημερα. 8η μέρα μετά την ετ και χοριακη 0 εκανα σημερα το πρωί πίστευα πολύ ότι έχω και εγώ σποράκι αλλά τελικά ο θεος τα ήθελε αλλιώς. Δεν πειράζει καλα να ήμαστε όλες και όλα θα γίνουν!!!

Βρε κοριτσάκι μου μήπως να την επαναλάβεις σε 2 μέρες;; Μίλησες με τον γιατρό;; Τι σου είπε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σταυρι κάτσε να δεις... Μπορεί να αλλάξει κάτι! Σε κάθε περίπτωση έχεις κ άλλα έμβρυα να περιμένουν κ σίγουρα κάποια από αυτά θα είναι τα τυχερά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια μου καλησπερααα. Εγώ λίγο θα σας στεναχωρήσω σημερα. 8η μέρα μετά την ετ και χοριακη 0 εκανα σημερα το πρωί πίστευα πολύ ότι έχω και εγώ σποράκι αλλά τελικά ο θεος τα ήθελε αλλιώς. Δεν πειράζει καλα να ήμαστε όλες και όλα θα γίνουν!!!

Εγώ σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά....να είσαι σίγουρη ότι όλα θα γίνουν αργά ή γρήγορα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Κοριτσάκια μου γυρνάω σπίτι και έχω και τα δύο μωράκια μου μαζί μου!!!!όλα πήγαν καλά μακάρι να φωλιάσουν και να είναι όλα εντάξει!! @Katerina32 τέλεια νέα κορίτσι μου συγχαρητήρια με το καλό όλα♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Με το καλό τώρα υπομονή και πίστη!! Κάτσε στα αυγά σου και όχι τρελές εδώ είμαστε να σου κρατάμε παρεούλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Με το καλό τώρα υπομονή και πίστη!! Κάτσε στα αυγά σου και όχι τρελές εδώ είμαστε να σου κρατάμε παρεούλα

Ευχαριστώ πολύ ναι ναι εννοείτε ήσυχη θα ειμαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Takira είπε:

Ευχαριστώ πολύ ναι ναι εννοείτε ήσυχη θα ειμαι!!!

κορίτσι με το καλό! τελικά το 3ο έμβρυο το καταψύξατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια μου καλησπερααα. Εγώ λίγο θα σας στεναχωρήσω σημερα. 8η μέρα μετά την ετ και χοριακη 0 εκανα σημερα το πρωί πίστευα πολύ ότι έχω και εγώ σποράκι αλλά τελικά ο θεος τα ήθελε αλλιώς. Δεν πειράζει καλα να ήμαστε όλες και όλα θα γίνουν!!!

Βρε κοριτσάκι ποτε ήταν να κανεις χοριακη Εσυ;;; Μη στενοχωριεσαι. Ξανάκανε τη μέρα που πρέπει... ελπίζω τοτε να δεις μεγάλο νούμερο. Αλλιώς απ το βλεπω παραπανω, έχεις κ στην κατάψυξη Ε;;;μιλά με το γιατρο σ καλύτερα 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Takira είπε:

Κοριτσάκια μου γυρνάω σπίτι και έχω και τα δύο μωράκια μου μαζί μου!!!!όλα πήγαν καλά μακάρι να φωλιάσουν και να είναι όλα εντάξει!! @Katerina32 τέλεια νέα κορίτσι μου συγχαρητήρια με το καλό όλα♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

την πιο ομορφη παρεα έχεις. Μακάρι να την έχεις για τους επόμενους 9 μηνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μίλησα με το γιατρό  και μου είπε είναι νωρίς καιβοτιβποτε δεν ξερεις μου είπε να επαναλάβω Δευτέρα που ούτως ή άλλως ήταν να κάνω χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια μίλησα με το γιατρό  και μου είπε είναι νωρίς καιβοτιβποτε δεν ξερεις μου είπε να επαναλάβω Δευτέρα που ούτως ή άλλως ήταν να κάνω χοριακη.

Άρα ήταν πολύ νωρις. Μην απογοητεύεσαι. Ίσως αλλάξει μέχρι τη Δευτέρα. Αλλιώς έχουμε και αλλά που περιμένουν Ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσι με το καλό! τελικά το 3ο έμβρυο το καταψύξατε;

Όχι δεν προχώρησε καλά οπότε δεν έχουμε αλλά αυτά τα δύο είναι τα τυχερά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια μίλησα με το γιατρό  και μου είπε είναι νωρίς καιβοτιβποτε δεν ξερεις μου είπε να επαναλάβω Δευτέρα που ούτως ή άλλως ήταν να κάνω χοριακη.

Ε ναι βρε πουλάκι μου θα δεις που θα ανέβει είναι πολλές μέρες ακομη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Βρε κοριτσάκι ποτε ήταν να κανεις χοριακη Εσυ;;; Μη στενοχωριεσαι. Ξανάκανε τη μέρα που πρέπει... ελπίζω τοτε να δεις μεγάλο νούμερο. Αλλιώς απ το βλεπω παραπανω, έχεις κ στην κατάψυξη Ε;;;μιλά με το γιατρο σ καλύτερα 

 

την πιο ομορφη παρεα έχεις. Μακάρι να την έχεις για τους επόμενους 9 μηνες...

Μακάρι κούκλα μου ευχαριστώ πολύ!ισχύει όμως τι ανάμικτα συναισθήματα βρε κοριτσια για κάτι που άλλοι θεωρούν αυτονόητο να γίνει.αγωνια σε όλες τι φάσεις χαρά και λύπη όλα πολύ έντονα τα ζούμε σ' αυτήν την φάση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Άρα ήταν πολύ νωρις. Μην απογοητεύεσαι. Ίσως αλλάξει μέχρι τη Δευτέρα. Αλλιώς έχουμε και αλλά που περιμένουν Ε;

Κοριτσια μου είναι 8η μέρα θα έδειχνε δεν μπορεί.  Δεν έχω αυταπάτες ξέρω ότι δεν τα κατάφερα. Δεν πειράζει ότι είναι θέλημα θεού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια μίλησα με το γιατρό  και μου είπε είναι νωρίς καιβοτιβποτε δεν ξερεις μου είπε να επαναλάβω Δευτέρα που ούτως ή άλλως ήταν να κάνω χοριακη.

Ωραία κορίτσι μου... μην απογοητεύεσαι.. Ο γιατρός ξέρει καλύτερα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katerina32 είπε:

Κορίτσια μουυυυ Η χοριακή μου 676 μοναδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κόντεψα να τρελαθω σήμερα... Την Παρασκευή επανάληψη ❤️🙏🙏🙏 Εύχομαι να έκανα την αρχή και να ακολουθήσουν όλα τα κορίτσια μας εδώ ❤️

Μπράβο κορίτσι μου... Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου ευχομαι. Αντε να παίρνουμε θάρρος και οι υπόλοιπες 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνωμη που σας έριξα γιατί ξέρω οτι στεναχωρηθηκατε αλλά ήμαστε παρέα και ήθελα να το αναφέρω.. μη στεναχωριέστε για μένα εγώ στεναχωρήθηκα λίγο τωρα ειμαι καλυτερα. Σας ευχαριστώ πάρα πολυ όλες για τη στήριξη μ αγαπάτε και σας αγαπω όλες έχουμε κοινό στόχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπέρα!! @Katerina32 συγχαρητήρια κοριτσαρα μου!! Μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!! @Σταυρι μου ότι και να γίνει έτσι θετικά πάμε παρακάτω.βεβαια ακόλουθα και τις οδηγίες σου του γιατρού σου μπορεί όντως να ήταν νωρίς!και εγώ την Πέμπτη πάω για την εμβρυομεταφορα! Έχω ανάμεικτα συναισθήματα. Ανυπομονησία,αγωνία αλλά είμαι και πολύ προσγειωμένη. Πάω διερευνητικά και ότι γίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα!! @Katerina32 συγχαρητήρια κοριτσαρα μου!! Μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!! @Σταυρι μου ότι και να γίνει έτσι θετικά πάμε παρακάτω.βεβαια ακόλουθα και τις οδηγίες σου του γιατρού σου μπορεί όντως να ήταν νωρίς!και εγώ την Πέμπτη πάω για την εμβρυομεταφορα! Έχω ανάμεικτα συναισθήματα. Ανυπομονησία,αγωνία αλλά είμαι και πολύ προσγειωμένη. Πάω διερευνητικά και ότι γίνει. 

Καλή επιτυχία να εχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης! @Taggeris μου ευχομαι τα καλύτερα για αύριο!!!! @Takira μου με το καλό να γαντζωθούν τα εμβρυακια σου! Έχω χαοθει είμαστε μπόλικες συναγωνίστριες!! Ευχομαι ότι καλύτερο σε οποίο στάδιο είναι η καθεμία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannastr είπε:

Βρε κοριτσάκι μου μήπως να την επαναλάβεις σε 2 μέρες;; Μίλησες με τον γιατρό;; Τι σου είπε;;;

Μίλησα και μου είπε ότι είναι νωρίς ακόμα αλλά εγώ ξέρω και απ αυτά που διαβάζω ότι οι βλαστοκύστες δείχνουν στην 9η μέρα. Ε σημερα είναι 8η θα έδειχνε.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Συγνωμη που σας έριξα γιατί ξέρω οτι στεναχωρηθηκατε αλλά ήμαστε παρέα και ήθελα να το αναφέρω.. μη στεναχωριέστε για μένα εγώ στεναχωρήθηκα λίγο τωρα ειμαι καλυτερα. Σας ευχαριστώ πάρα πολυ όλες για τη στήριξη μ αγαπάτε και σας αγαπω όλες έχουμε κοινό στόχο.

❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Συγνωμη που σας έριξα γιατί ξέρω οτι στεναχωρηθηκατε αλλά ήμαστε παρέα και ήθελα να το αναφέρω.. μη στεναχωριέστε για μένα εγώ στεναχωρήθηκα λίγο τωρα ειμαι καλυτερα. Σας ευχαριστώ πάρα πολυ όλες για τη στήριξη μ αγαπάτε και σας αγαπω όλες έχουμε κοινό στόχο.

Είμαστε εδώ και για τα ευχαριστα αλλά και για τα δυσάρεστα. 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katerina32 είπε:

Κορίτσια μουυυυ Η χοριακή μου 676 μοναδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κόντεψα να τρελαθω σήμερα... Την Παρασκευή επανάληψη ❤️🙏🙏🙏 Εύχομαι να έκανα την αρχή και να ακολουθήσουν όλα τα κορίτσια μας εδώ ❤️

Μπράβοοοοο!!!!! Τι θαυμάσια νέα!!!!!! Καλούς διπλασιασμούς!!!! Έτσι πάμε δυνατά κορίτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Μίλησα και μου είπε ότι είναι νωρίς ακόμα αλλά εγώ ξέρω και απ αυτά που διαβάζω ότι οι βλαστοκύστες δείχνουν στην 9η μέρα. Ε σημερα είναι 8η θα έδειχνε.  

Κοριτσάκι μου για να σου λέει ο γιατρός σου περίμενε μέχρι τη Δευτέρα κάτι παραπάνω ξέρει από εμάς, ίσως να υπάρχει ελπίδα. Το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου.

 

@Takira μου εννοείται πως είναι τα τυχερά σου και όλα θα πάνε καλά!! Κάτσε ήσυχη λίγες μερούλες τώρα και περιμένουμε τα ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου. Για αρχή καλώς ήρθες. 2ον επειδή είσαι δοκιμαστικό μέλος πρέπει να φτάσεις τα 20 μηνύματα για να φαίνονται αμέσως. Μέχρι τότε όποτε εμφανίζονται θα σου απαντάμε. Τώρα... στο θέμα σου. Έχουμε την ίδια ηλικία και περίπου τον ίδιο κύκλο. Προσπαθείς για παιδάκι; Καλό θα ήταν να κάνεις μια χοριακή... Αλλά εγώ είμαι γενικά κατά των τεστ. Εγώ στην 4η μέρα καθυστέρησης είχα χοριακή 188. Θα περιμένουμε τα νέα σου.
    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλησπέρα κορίτσια🫶🏻 Η εγκυμοσύνη μου πάει τελεια η μπεμπουλα μεγαλώνει πολυ γρήγορα όπως και η κοιλιτσα μου..έχω γίνει σαν ένα μικρό μπαλονάκι😂 Απο όταν μπήκα στον 5ο την ακούω πιο συχνά νιωθω οτι κινείται..καλά για τις κλοτσιές που μου ρίχνει δεν το συζητώ καν😂 Σήμερα είμαι 21+6 και Μ.Εβδομάδα θα πάω για την β’επιπέδου και έχω αγχωθεί λίγο😅Κοριτσιαα κάτι άσχετο μιας και λέμε διαφορα εδώ..Έχω ξεκινήσει δουλεια από τέλη Μαρτίου και θα μείνω έως και τον Ιούνιο (ολόκληρο)βάση νόμου..Έχω και παλιότερα ένσημα αλλα ήθελα την δουλεια και για να ξεφύγω λίγο εφόσον μπορω και ο γιατρός μου έδωσε το οκ αλλά και για το 9μηνο αργότερα..Τι επιδόματα ομως και τι δικαιούμαστε γενικα πριν και αφού γεννήσουμε;Έχω ακούσει διαφορα και έχω μπερδευτεί παρα πολυ και ενας λογιστής δεν έχει βρεθεί να με κατατοπίσει 😅  Ελπιζω να είστε όλες καλά περιμένω νέα και από εσάς🥹🥰
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
    • Είμαι σήμερα 30 εβδομάδων ακριβώς και το μωρό μ ζύγιζε την Παρασκευή 1.350 κανονικά μου είπε είναι σύμφωνα με την ηλικία της…
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...