Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Icecream1982 είπε:

 

Γιατί όχι???? Εμένα απ τα τρία το ένα ήταν αυτό που γονιμοποιηθηκε πιο αργά κ μεγάλωνε πιο αργά τελικά έγινε βλαστοκυστη!!!! Αν το πάμε λογικά όταν έχεις τρια σου βάζουν μέσα τα δύο πρώτα όπου σίγουρα δε θα ναι τα δύο πιο καλά... Ώστε να αφήσουν ένα εντελώς αδύναμο... Ίσως αφήνουν το πιο γερό για να μπει μόνο του... Οπότε ένα απ τα δύο πιο μέτριας ποιότητας (5 ΒΑ κ 5ΒΒ) είναι σήμερα το μωρό!!!!! Ίσως το ένα ήταν το αργοπορημένο οοοοοο.... Κι ίσως αυτό να ναι το τυχερό!!!!!βέβαια αν κρίνω απ τη Ανάπτυξη του τώρα μάλλον είναι "ντοπαρισμενο"  το μωρό ΧχαχαΧΧΧ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!!! Κ σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο κ γρήγορα!!!! Δοκίμασε να πας κι αλλού να πάρεις κι άλλες γνώμες.... Κι εμένα μ έκανε εντύπωση ότι δν κάναμε εξετάσεις κλπ και ότι δν μ έλεγαν τπτ όσο έκανα τότε  τους υπερηχους (άκουγα κάτι νούμερα & δε ρώταγα κ εγώ) αφού φςυγαμε με τον άντρα μ κ του έλεγα μόνο ότι μ λένε ότι πάω καλά.... Μέχρι να ξαναπάμε.... Τελικά μόλις μάθαμε τα 11 είχα πάθει τρελή χαρά... Μετά στα 3 απογοητευτηκα αλλά μέσα σ αυτά τα 3 (2 πλέον: ένα στην κοιλίτσα & ένα στην κατάψυξη) ήταν το τυχερό το μωράκι μου!!!!) 

Το ίδιο και σε μένα. Στον πρώτο υπέρηχο μου έλεγε ο γιατρός τέλειο ενδομητριο και στους άλλους υπέρηχους άκουγα νούμερα ωαρίων. Και πάντα μου λεγε πας σούπερ. Στην δεύτερη προσπάθεια εδωσα 14 ωάρια γονιμοποιήθηκαν τα 8 και τα τρία έγιναν βλαστοκυστες... Αλλά δεν βλέπω να ασχολούνται και πολύ. Διαβάζω και από άλλα κορίτσια ότι σε άλλα κέντρα κάθε δύο μέρες τους κάνουν εξετάσεις και τους παρακολουθούν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Icecream1982 είπε:

Το ίδιο και σε μένα. Στον πρώτο υπέρηχο μου έλεγε ο γιατρός τέλειο ενδομητριο και στους άλλους υπέρηχους άκουγα νούμερα ωαρίων. Και πάντα μου λεγε πας σούπερ. Στην δεύτερη προσπάθεια εδωσα 14 ωάρια γονιμοποιήθηκαν τα 8 και τα τρία έγιναν βλαστοκυστες... Αλλά δεν βλέπω να ασχολούνται και πολύ. Διαβάζω και από άλλα κορίτσια ότι σε άλλα κέντρα κάθε δύο μέρες τους κάνουν εξετάσεις και τους παρακολουθούν. 

Δεν είναι όμως ο λόγος επιτυχίας να ξέρεις οι εξετάσεις κάθε δύο μέρες.... Με μεγάλο κ φωτεινό παράδειγμα εμένα.... Εγώ με το φτωχο μου το μυαλό θα πω ότι κάθε γιατρός απ την εμπειρία του στα περιστατικά που του έχουν τύχει έχει μάθει κ μπορεί μερικές φορές να κρίνει απ τις "εικόνες" .... Ίσως βέβαια κ οι ορμόνες αλλάζουν λόγω ηλικίας οπότε σε μεγαλύτερες ηλικιακά ομάδες γυναικών επιλέγουν τον εξονυχιστικο έλεγχο των ορμονικων μεταβολών! Σε ποιο κέντρο εισαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Δεν είναι όμως ο λόγος επιτυχίας να ξέρεις οι εξετάσεις κάθε δύο μέρες.... Με μεγάλο κ φωτεινό παράδειγμα εμένα.... Εγώ με το φτωχο μου το μυαλό θα πω ότι κάθε γιατρός απ την εμπειρία του στα περιστατικά που του έχουν τύχει έχει μάθει κ μπορεί μερικές φορές να κρίνει απ τις "εικόνες" .... Ίσως βέβαια κ οι ορμόνες αλλάζουν λόγω ηλικίας οπότε σε μεγαλύτερες ηλικιακά ομάδες γυναικών επιλέγουν τον εξονυχιστικο έλεγχο των ορμονικων μεταβολών! Σε ποιο κέντρο εισαι? 

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό. Απλά έχω πελαγώσει... Σου στέλνω π. μ γιατί δεν ξέρω αν μπορώ να αναφέρω εδώ το κεντρο:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Icecream1982 είπε:

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό. Απλά έχω πελαγώσει... Σου στέλνω π. μ γιατί δεν ξέρω αν μπορώ να αναφέρω εδώ το κεντρο:) 

Οκκκκκκκ ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Icecream1982 @ntinaki88 σίγουρα ο έλεγχος ορμονών δεν είναι λόγος επιτυχίας είναι όμως λόγος αποτυχίας... Δλδ αν σε μια κοπέλα με πολύ υψηλή οιστραδιόλη ή προγεστερόνη πας απευθείας σε μεταφορά μειώνεις αμέσως τις πιθανότητες κ είναι κρίμα. Ίσως δεν κάνατε επειδή ήταν ήδη συμφωνημένο να πας στον επόμενο κύκλο, ο δικός μου ήθελε κάθε δύο μέρες για να βλέπει κ πως πάει η διέγερση καθώς η οιστραδιόλη εκκρίνεται από τα ώριμα ωοθυλάκια ή κάτι τέτοιο... Πάντως εμβρυομεταφορα χωρίς ορμόνες δεν μου ακούγεται καλή επιλογή @Icecream1982 δλδ κ να πετύχει μου ακούγεται λίγο στο περίπου ρε παιδί μου. Φυσικά αυτό λέω εγώ βάσει της εμπειρίας που είχα, δε λέω ότι έχω δίκιο σόνι  και καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

@Icecream1982 @ntinaki88 σίγουρα ο έλεγχος ορμονών δεν είναι λόγος επιτυχίας είναι όμως λόγος αποτυχίας... Δλδ αν σε μια κοπέλα με πολύ υψηλή οιστραδιόλη ή προγεστερόνη πας απευθείας σε μεταφορά μειώνεις αμέσως τις πιθανότητες κ είναι κρίμα. Ίσως δεν κάνατε επειδή ήταν ήδη συμφωνημένο να πας στον επόμενο κύκλο, ο δικός μου ήθελε κάθε δύο μέρες για να βλέπει κ πως πάει η διέγερση καθώς η οιστραδιόλη εκκρίνεται από τα ώριμα ωοθυλάκια ή κάτι τέτοιο... Πάντως εμβρυομεταφορα χωρίς ορμόνες δεν μου ακούγεται καλή επιλογή @Icecream1982 δλδ κ να πετύχει μου ακούγεται λίγο στο περίπου ρε παιδί μου. Φυσικά αυτό λέω εγώ βάσει της εμπειρίας που είχα, δε λέω ότι έχω δίκιο σόνι  και καλά...

Κ μένα περίεργο μ φαινόταν να σου πω..... Αλλά δεν ήξερα κι όλας δεν είχα μπει ακόμα εδώ μέσα ώστε να διαβάζω... Σίγουρα θα με είχε αγχωσει αν ήξερα ότι όλες κάνετε εξετάσεις κ εγώ όχι.... Εμείς πριν καν ξεκινήσουμε τη διέγερση είπαμε ότι πάμε σε επόμενο κύκλο οπότε ίσως είναι τακτική του κέντρου να σε πάει σε επόμενο κύκλο οπότε δεν μετράνε ορμόνες κλπ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Icecream1982 @ntinaki88 σίγουρα ο έλεγχος ορμονών δεν είναι λόγος επιτυχίας είναι όμως λόγος αποτυχίας... Δλδ αν σε μια κοπέλα με πολύ υψηλή οιστραδιόλη ή προγεστερόνη πας απευθείας σε μεταφορά μειώνεις αμέσως τις πιθανότητες κ είναι κρίμα. Ίσως δεν κάνατε επειδή ήταν ήδη συμφωνημένο να πας στον επόμενο κύκλο, ο δικός μου ήθελε κάθε δύο μέρες για να βλέπει κ πως πάει η διέγερση καθώς η οιστραδιόλη εκκρίνεται από τα ώριμα ωοθυλάκια ή κάτι τέτοιο... Πάντως εμβρυομεταφορα χωρίς ορμόνες δεν μου ακούγεται καλή επιλογή @Icecream1982 δλδ κ να πετύχει μου ακούγεται λίγο στο περίπου ρε παιδί μου. Φυσικά αυτό λέω εγώ βάσει της εμπειρίας που είχα, δε λέω ότι έχω δίκιο σόνι  και καλά...

Τίποτα.. Αυτή την φορά θα πάω καθηγήτρια 😋 την Τετάρτη θα βρεθω με τον γιατρό και θα τον βάλω να μου λύσει όλες τις απορίες μου. Θα δοκιμάσω στην επόμενη εμβρυομεταφορα να αφήσω ένα μήνα να ξεκουραστεί ο οργανισμός... Μήπως και είναι καλύτερα. Συν ότι θα κάνω και μέτρηση οιστραδιόλης και προγεστερονης για να δω αν είναι καλό το κλίμα για εμφύτευση... :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Κ μένα περίεργο μ φαινόταν να σου πω..... Αλλά δεν ήξερα κι όλας δεν είχα μπει ακόμα εδώ μέσα ώστε να διαβάζω... Σίγουρα θα με είχε αγχωσει αν ήξερα ότι όλες κάνετε εξετάσεις κ εγώ όχι.... Εμείς πριν καν ξεκινήσουμε τη διέγερση είπαμε ότι πάμε σε επόμενο κύκλο οπότε ίσως είναι τακτική του κέντρου να σε πάει σε επόμενο κύκλο οπότε δεν μετράνε ορμόνες κλπ... 

Και μενα κοριτσια μου έκαναν οιστραδιολη  ανά δύο μέρες  όταν έκανα διέγερση και μάλιστα μια μέρα πριν την οωληψια μου είπαν δεν θα κανεις ετ γιατι εχεις υψηλη οιστραδιολη και το περιβαλλον εκει μεσα ειναι τοξικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω οι πιο έμπειρες από τα 5 πόσα πιστεύετε στατιστικά ότι θα γονιμοποιηθούν?έχω λέτε πιθανότητα?έχω τόσο άγχος που δεν ξέρω ειλικρινά περιμένω πως και πως να περάσει το βράδυ να με πάρουν από το κέντρο να μου πουν τι εγινε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω οι πιο έμπειρες από τα 5 πόσα πιστεύετε στατιστικά ότι θα γονιμοποιηθούν?έχω λέτε πιθανότητα?έχω τόσο άγχος που δεν ξέρω ειλικρινά περιμένω πως και πως να περάσει το βράδυ να με πάρουν από το κέντρο να μου πουν τι εγινε

φίλη άσε τις στατιστικές... κάθε σώμα ειναι διαφορετικό! Ξέρεις πόσες έδωσαν 5 κ κατέληξαν με 5 βλαστοκύστες; εγώ πχ έδωσα 11 ωριμα (14 συνολο) γονιμοποιηθηκαν μολις 5 κ λεω ωχ παει κ μετα προχωρησαν ολα... Συνήθως τα λίγα είναι κ πιο καλά στα πολλά πάντα υπάρχει φύρα! εγώ λέω και τα 5! και θα δεις μια χαρά θα προχωρήσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

φίλη άσε τις στατιστικές... κάθε σώμα ειναι διαφορετικό! Ξέρεις πόσες έδωσαν 5 κ κατέληξαν με 5 βλαστοκύστες; εγώ πχ έδωσα 11 ωριμα (14 συνολο) γονιμοποιηθηκαν μολις 5 κ λεω ωχ παει κ μετα προχωρησαν ολα... Συνήθως τα λίγα είναι κ πιο καλά στα πολλά πάντα υπάρχει φύρα! εγώ λέω και τα 5! και θα δεις μια χαρά θα προχωρήσουν!

Ουφ αλήθεια θα σκάσω η γυναίκα! ευχαριστώ πουλάκι μου μου δίνεις κουράγιο αλήθεια γιατί η αναμονή γαμωτο μου είναι πιο επώδυνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Ουφ αλήθεια θα σκάσω η γυναίκα! ευχαριστώ πουλάκι μου μου δίνεις κουράγιο αλήθεια γιατί η αναμονή γαμωτο μου είναι πιο επώδυνη.

το ξερω... εκεινο το τηλεφωνο ειναι το χειροτερο. Εγω ειχα σκασει γιατι οταν μου ειπε οτι γονιμοποιηθηκαν λιγα επεσα στα μαυρα πανια. Μετα ομως εγινε η αντροπη αλλα μεχρι να γινει σου λεω εσκασα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

το ξερω... εκεινο το τηλεφωνο ειναι το χειροτερο. Εγω ειχα σκασει γιατι οταν μου ειπε οτι γονιμοποιηθηκαν λιγα επεσα στα μαυρα πανια. Μετα ομως εγινε η αντροπη αλλα μεχρι να γινει σου λεω εσκασα!

Σε τι στάδιο είσαι τώρα εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

το ξερω... εκεινο το τηλεφωνο ειναι το χειροτερο. Εγω ειχα σκασει γιατι οταν μου ειπε οτι γονιμοποιηθηκαν λιγα επεσα στα μαυρα πανια. Μετα ομως εγινε η αντροπη αλλα μεχρι να γινει σου λεω εσκασα!

Που να κάνεις ετ αστα θα τρως τα σίδερα εγώ προσωπικά αυτό κάνω τώρα τρώω τα σίδερα βάζω στο ζουμί μου   .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ρε @Σταυρι που τρως σίδερα! με εκανες κ γέλασα με τη φράση αν κ η αλήθεια είναι ότι κάπως έτσι είμαστε όλες :-) 

@Takira Έκανα ωοληψία 17/1 και κατέψυξα τα έμβρυα. Τώρα είμαι σε φάση διαλείμματος να επανέρθει ο οργανισμός μου από όλα αυτά και θα προχωρήσω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Που να κάνεις ετ αστα θα τρως τα σίδερα εγώ προσωπικά αυτό κάνω τώρα τρώω τα σίδερα βάζω στο ζουμί μου   .

Πω πω δίκιο έχεις !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Γεια σου ρε @Σταυρι που τρως σίδερα! με εκανες κ γέλασα με τη φράση αν κ η αλήθεια είναι ότι κάπως έτσι είμαστε όλες :-) 

@Takira Έκανα ωοληψία 17/1 και κατέψυξα τα έμβρυα. Τώρα είμαι σε φάση διαλείμματος να επανέρθει ο οργανισμός μου από όλα αυτά και θα προχωρήσω... 

Τέλεια καλά έκανες να είσαι ήρεμη κ δυνατή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Γεια σου ρε @Σταυρι που τρως σίδερα! με εκανες κ γέλασα με τη φράση αν κ η αλήθεια είναι ότι κάπως έτσι είμαστε όλες :-) 

@Takira Έκανα ωοληψία 17/1 και κατέψυξα τα έμβρυα. Τώρα είμαι σε φάση διαλείμματος να επανέρθει ο οργανισμός μου από όλα αυτά και θα προχωρήσω... 

Εμ τι ψέματα?? Άστα μας τα νευρα ειμαι απ τη μια θέλω να τα σπάσω όλα απ την αλλη παίρνω αγκαλιά τη σκυλίτσα (που εχει πάθει εγκεφαλικό και κλαιω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Ναι!!!! Ξεκίνησα με πολύ μικρή χοριακη τη 10η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα αλλά η επόμενη ήταν 40 και από κει κ πέρα ανέβαινε πολύ καλά...ίσως το σκεφτόταν η μικρή αν θα φωλιάσει ή όχι!!! 

Τι ωραία νέα ρε κορίτσι !!!!! Να την χαίρεσαι ...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μήπως κάποια κοπέλα γνωρίζει εφόσον υπάρχει έμβρυο στην κατάψυξη και έπειτα γίνει πάλι ωοληψια την ίδια χρονιά και προκύψουν και από κει βλαστοκυστες για κατάψυξη θα χρειαστεί να ξαναπληρωσουμε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Icecream1982 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου με το καλο μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι...εγω είμαι 37 με δύο αποτυχημένες  προσπαθειες. Στη δεύτερη ειδικά με βλαστοκυστες. Αλλά μου φαίνεται ότι στο συγκεκριμένο κέντρο δεν πολύ ενδιαφέρονται. 

Θέλεις να μου στείλεις σε μήνυμα σς ποιο κέντρο πηγες για εξωσωματική; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Και μενα κοριτσια μου έκαναν οιστραδιολη  ανά δύο μέρες  όταν έκανα διέγερση και μάλιστα μια μέρα πριν την οωληψια μου είπαν δεν θα κανεις ετ γιατι εχεις υψηλη οιστραδιολη και το περιβαλλον εκει μεσα ειναι τοξικο.

Και γω ανα 2 μερες εκανα οιστραδιολη και υπέρηχο. Βέβαια εκανα τη χαζομάρα και δε ρώτησα τιμή οιστραδιολης πριν την εμβρυομεταφορα. Αλλα εγινε εμφύτευση κανονικότατα οπότε με πήγε σωστα. Την επόμενη θα ρωτάω τα πάντα. Θα ειμαι η χαρα τους όποτε με βλέπουν εκει μεσα 😂, ημουν που ήμουν μεσα στην απορία και την αμφισβητηση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Κορίτσια.... Μ ήρθε αυτό το μνμ... Μπορούμε να βοηθήσουμε την κοπελα να μπει στο φόρουμ γτ εγώ δεν ξέρω..... 

Screenshot_2020-02-29-08-13-42-798_com.android.chrome.jpg

Καλημέρα!! Για κάποιο διάστημα σε κάθε δημοσίευση της θα καθυστερεί λίγο μόλις περάσει μια δοκιμαστική περίοδο και πάει απο το 0 στο 1 θα μπορεί να στέλνει κανονικά. Εμείς δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι γι'αυτό μόνο οι διαχειριστές του φόρουμ.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου. Για αρχή καλώς ήρθες. 2ον επειδή είσαι δοκιμαστικό μέλος πρέπει να φτάσεις τα 20 μηνύματα για να φαίνονται αμέσως. Μέχρι τότε όποτε εμφανίζονται θα σου απαντάμε. Τώρα... στο θέμα σου. Έχουμε την ίδια ηλικία και περίπου τον ίδιο κύκλο. Προσπαθείς για παιδάκι; Καλό θα ήταν να κάνεις μια χοριακή... Αλλά εγώ είμαι γενικά κατά των τεστ. Εγώ στην 4η μέρα καθυστέρησης είχα χοριακή 188. Θα περιμένουμε τα νέα σου.
    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλησπέρα κορίτσια🫶🏻 Η εγκυμοσύνη μου πάει τελεια η μπεμπουλα μεγαλώνει πολυ γρήγορα όπως και η κοιλιτσα μου..έχω γίνει σαν ένα μικρό μπαλονάκι😂 Απο όταν μπήκα στον 5ο την ακούω πιο συχνά νιωθω οτι κινείται..καλά για τις κλοτσιές που μου ρίχνει δεν το συζητώ καν😂 Σήμερα είμαι 21+6 και Μ.Εβδομάδα θα πάω για την β’επιπέδου και έχω αγχωθεί λίγο😅Κοριτσιαα κάτι άσχετο μιας και λέμε διαφορα εδώ..Έχω ξεκινήσει δουλεια από τέλη Μαρτίου και θα μείνω έως και τον Ιούνιο (ολόκληρο)βάση νόμου..Έχω και παλιότερα ένσημα αλλα ήθελα την δουλεια και για να ξεφύγω λίγο εφόσον μπορω και ο γιατρός μου έδωσε το οκ αλλά και για το 9μηνο αργότερα..Τι επιδόματα ομως και τι δικαιούμαστε γενικα πριν και αφού γεννήσουμε;Έχω ακούσει διαφορα και έχω μπερδευτεί παρα πολυ και ενας λογιστής δεν έχει βρεθεί να με κατατοπίσει 😅  Ελπιζω να είστε όλες καλά περιμένω νέα και από εσάς🥹🥰
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
    • Είμαι σήμερα 30 εβδομάδων ακριβώς και το μωρό μ ζύγιζε την Παρασκευή 1.350 κανονικά μου είπε είναι σύμφωνα με την ηλικία της…
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...