Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Μπράβο κορίτσι μου μπράβο..  όλα καλα θα πάνε!!

Μακάρι αγάπη να σαι καλά ευχαριστώ πολύ πολύ!!!θα μπω αύριο να σας πω τι κάναμε με τα αυγουλάκια μου☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Να πω την αλήθεια είχα ψάξει για το bemfola που είναι το αντίγραφο/γενόσημο (και άρα πιο οικονομικό) σε σχέση με το gonal που είναι το πρωτότυπο και όντως είναι ίδια. Ίδια ουσία και ίδια αποτελέσματα. Έχουν γίνει μελέτες πανευρωπαϊκά και έχουν τα ίδια % επιτυχίας / υπερδιέγερσης / πλήθους ωαρίων κλπ. Τώρα σχετικά με άλλα φάρμακα δεν ξέρω καθόλου. Είναι όλα η ίδια ουσία; τότε γιατί είναι τόσα πολλά; ειλικρινά δεν ξέρω. Αυτό όμως που λέω είναι ότι αν μια γυναίκα έχει πολύ κακά αποτελέσματα με ένα φάρμακο ή πρωτόκολλο κάτι πρέπει να αλλάξει... τι νόημα έχει να δίνεις ξανά και ξανά μια συνταγή που απέτυχε; Νομίζω ότι μεγάλο παράδειγμα σε αυτό είναι η @sokola4  

Κορίτσι εσύ τι σκέφτεσαι να κάνεις;

Θα συμφωνήσω δεν είναι μόνο το φάρμακο παίζει μεγάλο ρόλο και η σωστή δόση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Steli είπε:

@Takira χάθηκα λιγο. Αυριο πας για εμβρυομεταφορα; καλη επιτυχία!

Όχι κούκλα μου ωοληψια θα κάνω αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Η δική μου πρώτη χοριακη ήταν μόλις 7!!!η μικρή μου κοιμάται ήσυχη στο κρεβάτι της αυτή τη στιγμή!! πίστεψέ το και θα προχωρήσει κανονικά 🙏🙏

Κορίτσια να τα μιλάτε τα εμβρυακια σας και να πιστεύετε σε αυτά 💞💞σας φιλώ και σας στέλνω θετική ενέργεια 💪💪

Ξεκίνησες με 7 χοριακη ;;; Και έχεις παιδάκι αυτή την στιγμή ;;;;;;; Μπράβο !!!!

στις πριν 13 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, δεν ξέρω αν θεωρούμε παλιά αλλά έχω να συμμετέχω σε συζητήσεις πάρα πολύ καιρό Παρ όλα αυτά τις παρακολουθώ. Μετά από ένα χρόνο ξανά μπήκα στην διαδικασία διέγερσης θα ήθελα να ρωτήσω την κορτιζόνη γιατί την δίνουν ? Την προηγουμε φορά δεν μου έδωσαν  και ακούω και διαβάζω για κοπέλες που παίρνουν .. επίσης ηθελα να ρωτήσω σε ποιες περιπτώσεις βάζουν 3 έμβρυα ?

Ευχαριστώ πολύ 

Καλή αρχή και πάλι !!!! Εμένα με ξεκίνησε κορτιζόνη η λευκού εξαιτίας των πολλαπλών αποτυχιών και λόγω hasimito... τα ξεκινάς δευτερη  μέρα περιόδου τον μήνα της έμβρυο μεταφοράς 

μέτρια βάζουν πάνω από τα 35 και μετά από  κάποιες αποτυχίες ....

στις πριν 9 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Οχι θα είναι η πρώτη φορά. Τον Ιουνιο θα κλειναμε 2 χρονια προσπαθειων. Εχω μια βουλωμενη σαλπιγγα και μια οωθηκη από την πλευρά της κλειστής σαλπιγγας που μας δινει σπανια ωορρηξια λογω του οτι ειναι μικροτερη και κανει πιο συχνα η δεξια οωρρηξια. Λογω ενος παλιου χειρουργιου. Το σπερμα μας ειναι καλό. Καναμε προσπαθειες μονοι, μετα με το γιατρό που βρηκαμε και τα προβληματα , με παρακολουθηση κλπ αλλα δεν τα καταφερναμε φυσιολογικα. Ετσι ειπαμε να μην μπουμε καν σε διαδικασια σπερματεγχυσης και να παμε απ ευθειας σε εξωσωματικη.

Για αυτο εμενα με επιασε μια μανια τωρα να τα τσεκαρω ολα. Εκανα θρομβοφιλιας εξετασεις γιατι μου μπηκαν ιδεες επειδη διαβαζω ποσο συχνο φαινομενο είναι. Τωρα θα κανω και υστεροσκοπηση γτ σκεφτομαι οτι μπορει να υπαρχει κατι που μπορει να δημιουργει πρόβλημα εμφύτευσης ή φλεγμονη κλπ. Οποτε ειπα αφου ξεκιναω εξωσωματικη ας το ελεγξω και αυτό.

Και εγώ με μια ωοθηκη η άλλη είναι μικρούλα από τότε ου γεννήθηκα έχω δίπλα μου το αστεράκι μου που κοιμάται ........

μια και Κάλη αυτή που θα σου δώσει το αστέρι το δικό σου !!! Καλή επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Steli είπε:

Και πάλι καλή επιτυχία!!! 😊😊

Καλημερα κορίτσια..  @Takira κορίτσι εύχομαι πολλά και ποιοτικά ωαριακια.. όλα καλα να μας πάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Ξεκίνησες με 7 χοριακη ;;; Και έχεις παιδάκι αυτή την στιγμή ;;;;;;; Μπράβο !!!!

Καλή αρχή και πάλι !!!! Εμένα με ξεκίνησε κορτιζόνη η λευκού εξαιτίας των πολλαπλών αποτυχιών και λόγω hasimito... τα ξεκινάς δευτερη  μέρα περιόδου τον μήνα της έμβρυο μεταφοράς 

μέτρια βάζουν πάνω από τα 35 και μετά από  κάποιες αποτυχίες ....

Και εγώ με μια ωοθηκη η άλλη είναι μικρούλα από τότε ου γεννήθηκα έχω δίπλα μου το αστεράκι μου που κοιμάται ........

μια και Κάλη αυτή που θα σου δώσει το αστέρι το δικό σου !!! Καλή επιτυχία 

Aχ αληθεια? Να σου ζήσει κορίτσι μου.  Εγω πριν τεσσερα χρονια αφαιρεσα λαπαροσκοπικα  ενα ωριμο κυστικο τερατωμα(δερμοειδη κυστη) κι απο τοτε κοπηκε μεγαλο μερος της οωθηκης και βουλωσε και η σαλπιγγα. Με αλλο γιατρο στο Ελενα. Είμαι αγχωμενη λιγο γιατι σκεφτομαι οτι στη διεγερση θα περιμενω απο τη μια ωθηκη που ειναι καλή να παραξει ωάρια. Η αριστερη δεν ξερω αν θα μας βοηθησει. Ο γιατρος μου λεει οτι δεν περιμενει και πολλα από την αριστερή. Βασιζόμαστε στη δεξιά κυρίως. Μακαρι να πανε όλα καλά γιατί ακούω ότι καλό είναι να μαζέψεις πολλά ωάρια για να καταλήξεις να έχεις εμβρυάκια ικανοποιητικά σε αριθμό στο τέλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Aχ αληθεια? Να σου ζήσει κορίτσι μου.  Εγω πριν τεσσερα χρονια αφαιρεσα λαπαροσκοπικα  ενα ωριμο κυστικο τερατωμα(δερμοειδη κυστη) κι απο τοτε κοπηκε μεγαλο μερος της οωθηκης και βουλωσε και η σαλπιγγα. Με αλλο γιατρο στο Ελενα. Είμαι αγχωμενη λιγο γιατι σκεφτομαι οτι στη διεγερση θα περιμενω απο τη μια ωθηκη που ειναι καλή να παραξει ωάρια. Η αριστερη δεν ξερω αν θα μας βοηθησει. Ο γιατρος μου λεει οτι δεν περιμενει και πολλα από την αριστερή. Βασιζόμαστε στη δεξιά κυρίως. Μακαρι να πανε όλα καλά γιατί ακούω ότι καλό είναι να μαζέψεις πολλά ωάρια για να καταλήξεις να έχεις εμβρυάκια ικανοποιητικά σε αριθμό στο τέλος!

Αυτό δεν ισχύει πάντα !!! Εγώ έκανα έξι προχώρησαν τα 4 μου έβαλε δυο και πέτυχε !!!! Ένα και καλό θέλεις ....... μην αγχώνεσαι με τον αριθμό να εύχεσαι να είναι καλά ποιοτικά ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Ναι κοριτσάκι μου...με έκανε να τον εμπιστευτώ και να νιώσω ασφαλής!! μας είπε να πάμε να τον συναντήσουμε στις 07:30 το πρωί, πράγμα που σου δείχνει κάτι, έστω και αυτό το μικρό. Πολύ λεπτομερής, επεξηγηματικός, αναλυτικός, χαμηλών τόνων.. μόνο όμορφα πράγματα μπορώ να πω!! Κάτι επίσης που μας έκανε πολύ καλή εντύπωση είναι πως δεν του είπαμε, οκ προχωράμε μαζί και μας είπε: θα χρειαστείτε και αυτές τις περαιτέρω εξετάσεις. Θέλετε να μου δώσετε τα ΑΜΚΑ σας και να πω στη γραμματέα μου να σας τις γράψει και να σας τις στείλει??? Ουαου..ποιος θα το έκανε???

Μας είπε να κάνω Τ3,Τ4, ΑΜΗ..δε θυμάμαι τι άλλο απέξω!!

Όλα καλά θα πάνε για όλες μας..είμαι πολύ χαρούμενη που προχώρησα σε αυτό το κομμάτι και νιώθω σίγουρη για τον γιατρό που επιλέξαμε!!! 

Καλή αρχή αγαπημένη μου ..... σε ποιον γιατρό κατέληξες και είσαι τόσο ευχαριστημένη ;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Το ξέρω. Ανέβασα το λινκ πριν κανα 2 σελιδες. Για την υπεύθυνη δήλωση λέω εγώ. Δε μου ζήτησε Του αντρα μου το κεντρο Εξωσωματικής. Μόνο για μένα έστειλε. Δε θα είναι μαζί μου όταν πάω να τα αφήσω. Λέτε να χρειαζεται; Να τον στειλω σε ΚΕΠ αύριο;

Κορίτσι μου εμένα μου ζητησαν  επίσης την ίδια ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ να την υπογραψει και ο αντρας μου και να το επικυρωσει σε ΚΕΠ. Εμενα μου ειπαν τη δικια μου , να τη συμπληρωσω και να την υπογραφω όμως μπροστα στην επιτροπη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσι μου εμένα μου ζητησαν  επίσης την ίδια ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ να την υπογραψει και ο αντρας μου και να το επικυρωσει σε ΚΕΠ. Εμενα μου ειπαν τη δικια μου , να τη συμπληρωσω και να την υπογραφω όμως μπροστα στην επιτροπη.

για καλό και για κακό τοτε θα τον στείλω σημερα στα KEΠ να την βγάλει. Να εχω το κεφαλι μου ήσυχο! Καλημερα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elena0212 είπε:

για καλό και για κακό τοτε θα τον στείλω σημερα στα KEΠ να την βγάλει. Να εχω το κεφαλι μου ήσυχο! Καλημερα :)

Nαι καλύτερα να πας με κάτι περιττό παρά να σου λείπει. Που περνάς επιτροπή θυμισέ μου Θεσσαλονίκη?

Επίσης εκτύπωσε από Ατλας ασφαλιστικές ικανότητες και των δύο, από το taxis net από στοιχεία μητρώου και των δύο εκτύπωσε  γιατί το θέλουν ως αποδεικτικό δ/νσης , φωτοτυπίες ταυτοτήτων και των δύο. Εμάς πάντως αυτά που σου είπα τα ζητούν σίγουρα στην επιτροπή στο Αιγάλεω στην Αθήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Καλή αρχή αγαπημένη μου ..... σε ποιον γιατρό κατέληξες και είσαι τόσο ευχαριστημένη ;;;;; 

Σε ευχαριστώ!!!! Κατέληξα στο Μητέρα, στον Κο Παρτσινέβελο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τώρα γυρίζω!!!5 τα αυγουλάκια τελικά και αναμονή μέχρι αύριο να δούμε πως θα πάνε!είμαι αισιόδοξη ότι θα τα καταφέρουν μωρέ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Takira είπε:

Κοριτσάκια μου τώρα γυρίζω!!!5 τα αυγουλάκια τελικά και αναμονή μέχρι αύριο να δούμε πως θα πάνε!είμαι αισιόδοξη ότι θα τα καταφέρουν μωρέ☺️☺️

Κορίτσι μου σου έυχομαι να τα καταφερουν και τα πέντε. Ολα θα πάνε καλά! Πως νοιώθεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσι μου εμένα μου ζητησαν  επίσης την ίδια ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ να την υπογραψει και ο αντρας μου και να το επικυρωσει σε ΚΕΠ. Εμενα μου ειπαν τη δικια μου , να τη συμπληρωσω και να την υπογραφω όμως μπροστα στην επιτροπη.

Ακριβώς έτσι. Επειδή ο άντρας δε χρειάζεται να έρθει, πάει ΚΕΠ για γνήσιο υπογραφής. Εμείς που είμαστε εκεί, το υπογράφουμε εκεί επιτόπου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Κοριτσάκια μου τώρα γυρίζω!!!5 τα αυγουλάκια τελικά και αναμονή μέχρι αύριο να δούμε πως θα πάνε!είμαι αισιόδοξη ότι θα τα καταφέρουν μωρέ☺️☺️

ΝΑΙ!!! Τέλεια!!! Μπράβο κορίτσι μου...όλα καλά θα πάνε!! Πότε θα πας για ετ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσι μου σου έυχομαι να τα καταφερουν και τα πέντε. Ολα θα πάνε καλά! Πως νοιώθεις;

Πονάω λίγο ακόμη αλλά γενικά είμαι αισιόδοξη και τον γιατρό τον είδα πολύ θετικό αγωνία μέχρι αύριο πως θα πάνε!μακάρι να προχωρήσουν τα λίγα αυγουλάκια μου ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

ΝΑΙ!!! Τέλεια!!! Μπράβο κορίτσι μου...όλα καλά θα πάνε!! Πότε θα πας για ετ?

Ευχαριστώ πολύ αγάπη μου να σαι καλά μακάρι για όλες μας!!!!θα μου πουν αύριο και θα αποφασίσουμε αν πάνε καλά σ αυτόν τον κύκλο!!πιστεύω στα αυγουλάκια μου να τα καταφέρουμε 😀♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Κοριτσάκια μου τώρα γυρίζω!!!5 τα αυγουλάκια τελικά και αναμονή μέχρι αύριο να δούμε πως θα πάνε!είμαι αισιόδοξη ότι θα τα καταφέρουν μωρέ☺️☺️

σημασία κορίτσι έχει να γονιμοποιηθούν! Αυτό μετράει :-) Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

σημασία κορίτσι έχει να γονιμοποιηθούν! Αυτό μετράει :-) Καλά αποτελέσματα!

Ευχαριστώ πολύ ναι αυτό μετράει ελπίζω στο καλύτερο ♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...