Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Αυτό που έχω διαβάσει είναι πως είναι καλύτερο γενικά. Όμως αυτό ανατρέπεται όσο ανεβαίνει η ηλικία καθώς η καταστολή που γίνεται για μέρες αρκετές μπορεί σε μια κοπέλα μεγαλύτερη να φέρει το αντίθετο αποτέλεσμα. Αυτό πρέπει να το δείτε με το γιατρό. Πάντως κ γω που έκανα δύο κύκλους με βραχύ κ τους δύο, είδα μεγάλη διαφορά τη δεύτερη φορά. Είχα πάρει κ βιταμίνες fertilimax για τρεις μήνες κ νομίζω βοήθησε...

Έκανα ένεση Daronda το πρωί και το απόγευμα menopur 225 .το οποίο με αυτήν την δοσολογία είχα μόνο δυο ωάρια δεν με έπιανε μόλις ανέβασα την δόση στα 300 μεγάλωσαν και τα αλλά .αλλα τα δυο που ήταν ήταν ήδη μεγάλα πριν κάνω την ovitrelle είχαν φτάσει 23 χιλιοστά και φοβαμαι μήπως χάθηκαν γιατί διαβάζω ότι θέλει να είναι 18 -20

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Δεν έχω έμβρυα στην κατάψυξη ΔΥστηχως δεν άντεξαν .μηπως δεν ήταν καλός κύκλος έκανα βραχύ πρωτόκολλο και βγήκαν μόνο 6 και γονιμοποιήθηκαν  4 . Μήπως είναι καλύτερο το μακρύ πρωτόκολλο ;

Εγώ βραχύ με ανταγωνιστές και στον υπέρηχο μόνο 6 και μένα.αυριο θα πάω για ωοληψια.νομιζω όμως ότι λένε ότι το βραχυ είναι καλύτερο.δες το με τον γιατρό σου αγάπη μην απογοητευεσαι θα πετύχει την επόμενη είμαι σίγουρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Έκανα ένεση Daronda το πρωί και το απόγευμα menopur 225 .το οποίο με αυτήν την δοσολογία είχα μόνο δυο ωάρια δεν με έπιανε μόλις ανέβασα την δόση στα 300 μεγάλωσαν και τα αλλά .αλλα τα δυο που ήταν ήταν ήδη μεγάλα πριν κάνω την ovitrelle είχαν φτάσει 23 χιλιοστά και φοβαμαι μήπως χάθηκαν γιατί διαβάζω ότι θέλει να είναι 18 -20

Εσυ με ποιο φάρμακο έκανες την διέγερση ;τώρα θα πάω μέσω εοπυυ δεν υπάρχουν τόσα χρήματα πλέον .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Takira είπε:

Εγώ βραχύ με ανταγωνιστές και στον υπέρηχο μόνο 6 και μένα.αυριο θα πάω για ωοληψια.νομιζω όμως ότι λένε ότι το βραχυ είναι καλύτερο.δες το με τον γιατρό σου αγάπη μην απογοητευεσαι θα πετύχει την επόμενη είμαι σίγουρη!!

Να σου πάνε όλα καλά !!!!και να γίνεις σύντομα μανούλα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

Έκανα ένεση Daronda το πρωί και το απόγευμα menopur 225 .το οποίο με αυτήν την δοσολογία είχα μόνο δυο ωάρια δεν με έπιανε μόλις ανέβασα την δόση στα 300 μεγάλωσαν και τα αλλά .αλλα τα δυο που ήταν ήταν ήδη μεγάλα πριν κάνω την ovitrelle είχαν φτάσει 23 χιλιοστά και φοβαμαι μήπως χάθηκαν γιατί διαβάζω ότι θέλει να είναι 18 -20

Κ γω είχα ένα πολύ μεγάλο κ έλεγε ο γιατρός μου ότι θα χαθεί κ όμως έδωσε. Ρώτησε τον, αυτός ξέρει να σου απαντήσει. Εγώ έκανα 300 bemfola για 8 μέρες κ ανταγωνιστή cetrotide. Ίσως δεν σου ταίριαξε το φαρμακο! Κάνε του μια κουβέντα να δεις αν σκοπεύει να σου αλλάξει κάτι, μην πας τυφλοσουρτι σε κάτι που ξέρετε ότι δεν σου ταιριάζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Να σου πάνε όλα καλά !!!!και να γίνεις σύντομα μανούλα .

Μακάρι για όλες μας ο Θεός να μας χαρίσει ένα παιδάκι που τόσο θέλουμε!να σκέφτεσαι θετικά και θα το πετύχουμε θα δεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλά βιβλιάρια δεν υπάρχουν πια υποθέτω αλλα του συζύγου την ασφαλιστική ικανότητα τι την θέλουν αφού εμείς παίρνουμε τα φάρμακα... Δε το γράφει εμένα ..καλά θα τα έχω καλού κακού γιατί θα ταξιδέψω για να πάω κ δεν υπάρχει περιθώριο λάθους. Σχετικά με την υπεύθυνη δήλωση Μ είπε ότι αν δεν έρθει ο συζυγος μαζί μου θα την κάνουμε στα κεο ..τη δικιά μου αφού θα είμαι εκεί γιατί να κάνω γνήσιο υπογραφής?. @Taggeris τα φώτα σου.    

Τα βιβλιάρια Δεν χρειάζονται με την καινούργια εγκύκλιο. Χρειάζεται και από τους δύο ασφαλιστική ικανότητα από το Άτλας και το ΑΜΚΑ και των δύο το οποίο μπορείς να το τυπώσεις από τη διεύθυνση που σου έδωσε μία κοπέλα πρωτύτερα. Επίσης να έχεις μέσα στα χαρτιά φωτοτυπίες ταυτότητας. Τις δύο υπεύθυνες δηλώσεις που σου έχω στείλει του άντρα σου να είναι θεωρημένη από το ΚΕΠ για το γνήσιο της υπογραφής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

Αχ σας ευχαριστώ πολύ χάρηκα που σας μίλησα σήμερα ;) Εσύ τι κάνεις ? Σε τι φάση είσαι ?

Κοντεύουν να κλείσουν 5 μήνες τα μωρά. Πολύ καλά τα πάμε ως τώρα!!! Περιμένω και τη νύφη τώρα. Ξέρεις ε; Τελικά η συμπεθέρα έχει τη νύφη και εγώ το γαμπρό.😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Βγήκε ΔΥστηχως 5 μονάδες .οποτε πάμε για καινούργια προσπάθεια .επειδη ήταν η πρώτη μου εξωσωματική τι εξετάσεις πρέπει να κάνω ;

λυπάμαι πάρα πολύ για την έκβαση δυστυχώς βίωσες και εσύ μία βιοχημική εγκυμοσύνη που σημαίνει ότι έγινε εμφύτευση αλλά δεν προχώρησε. Συνήθως αυτά οφείλονται σε χρωμοσωμικές ανωμαλίες του. έχεις δηλαδή δεκτικό ενδομήτριο και αυτό είναι το θετικό που πρέπει να κρατήσεις αλλά πρέπει να δεις τι γίνεται με τα έμβρυα που σημαίνει μία σειρά εξετάσεων. δες τι δεν έχεις κάνει και ξεσκόνισε το πριν προχωρήσεις στην επόμενη προσπάθεια. 

Είμαι σίγουρη ότι κάπου παρακάτω σε περιμένει το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κοντεύουν να κλείσουν 5 μήνες τα μωρά. Πολύ καλά τα πάμε ως τώρα!!! Περιμένω και τη νύφη τώρα. Ξέρεις ε; Τελικά η συμπεθέρα έχει τη νύφη και εγώ το γαμπρό.😂

Αχ τι καλά! Μπράβο κορίτσι μου να σου ζήσουν ! Ποια είναι η συμπεθερα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η bebe2 είπε:

Αχ τι καλά! Μπράβο κορίτσι μου να σου ζήσουν ! Ποια είναι η συμπεθερα ?

Η bloublou καλέ. Αχ τα ξέχασες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Κ γω είχα ένα πολύ μεγάλο κ έλεγε ο γιατρός μου ότι θα χαθεί κ όμως έδωσε. Ρώτησε τον, αυτός ξέρει να σου απαντήσει. Εγώ έκανα 300 bemfola για 8 μέρες κ ανταγωνιστή cetrotide. Ίσως δεν σου ταίριαξε το φαρμακο! Κάνε του μια κουβέντα να δεις αν σκοπεύει να σου αλλάξει κάτι, μην πας τυφλοσουρτι σε κάτι που ξέρετε ότι δεν σου ταιριάζει

Ολα τα φαρμακα ιδια δεν ειναι; θυμάμαι που το ειχες αναφέρει. Δεν το έχω ψάξει καθόλου. Και μενα μου είπε οτι σε καθε κυκλο μπορεί να δώσουμε αλλα φαρμακα, αναλογα τις εξετασεις και την ανταπόκριση στη πρώτη που εκανα, αλλα ακομα δεν εχει ερθει η ωρα να το συζητήσουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Τα βιβλιάρια Δεν χρειάζονται με την καινούργια εγκύκλιο. Χρειάζεται και από τους δύο ασφαλιστική ικανότητα από το Άτλας και το ΑΜΚΑ και των δύο το οποίο μπορείς να το τυπώσεις από τη διεύθυνση που σου έδωσε μία κοπέλα πρωτύτερα. Επίσης να έχεις μέσα στα χαρτιά φωτοτυπίες ταυτότητας. Τις δύο υπεύθυνες δηλώσεις που σου έχω στείλει του άντρα σου να είναι θεωρημένη από το ΚΕΠ για το γνήσιο της υπογραφής.

Ακριβώς αυτά ξέρω κι εγώ @lactaki ,αυτά που γράφει η @Taggeris

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Ολα τα φαρμακα ιδια δεν ειναι; θυμάμαι που το ειχες αναφέρει. Δεν το έχω ψάξει καθόλου. Και μενα μου είπε οτι σε καθε κυκλο μπορεί να δώσουμε αλλα φαρμακα, αναλογα τις εξετασεις και την ανταπόκριση στη πρώτη που εκανα, αλλα ακομα δεν εχει ερθει η ωρα να το συζητήσουμε 

Να πω την αλήθεια είχα ψάξει για το bemfola που είναι το αντίγραφο/γενόσημο (και άρα πιο οικονομικό) σε σχέση με το gonal που είναι το πρωτότυπο και όντως είναι ίδια. Ίδια ουσία και ίδια αποτελέσματα. Έχουν γίνει μελέτες πανευρωπαϊκά και έχουν τα ίδια % επιτυχίας / υπερδιέγερσης / πλήθους ωαρίων κλπ. Τώρα σχετικά με άλλα φάρμακα δεν ξέρω καθόλου. Είναι όλα η ίδια ουσία; τότε γιατί είναι τόσα πολλά; ειλικρινά δεν ξέρω. Αυτό όμως που λέω είναι ότι αν μια γυναίκα έχει πολύ κακά αποτελέσματα με ένα φάρμακο ή πρωτόκολλο κάτι πρέπει να αλλάξει... τι νόημα έχει να δίνεις ξανά και ξανά μια συνταγή που απέτυχε; Νομίζω ότι μεγάλο παράδειγμα σε αυτό είναι η @sokola4  

Κορίτσι εσύ τι σκέφτεσαι να κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλά βιβλιάρια δεν υπάρχουν πια υποθέτω αλλα του συζύγου την ασφαλιστική ικανότητα τι την θέλουν αφού εμείς παίρνουμε τα φάρμακα... Δε το γράφει εμένα ..καλά θα τα έχω καλού κακού γιατί θα ταξιδέψω για να πάω κ δεν υπάρχει περιθώριο λάθους. Σχετικά με την υπεύθυνη δήλωση Μ είπε ότι αν δεν έρθει ο συζυγος μαζί μου θα την κάνουμε στα κεο ..τη δικιά μου αφού θα είμαι εκεί γιατί να κάνω γνήσιο υπογραφής?. @Taggeris τα φώτα σου.    

Επίσης εγώ κοιταω το έντυπο του εοππυ

Εμένα πάλι δίκη μου υπεύθυνη δήλωση θέλουν , η οποία λέει ότι συμφωνώ να κάνουν έλεγχο του ιστορικού μου κ αν έχω ξαναπεράσει επιτροπή. Μάλλον στη Θεσσαλονίκη τη ζητάνε γιατί δεν ερχεσαι σε επαφή με την επιτροπή. Αφήνεις τα χαρτια στη γραμματεια. Απ το κεντρο μ είπαν ότι κ να μην υπάρχει η ασφαλιστική ικανότητα του συζύγου δε θα υπάρχει τόσο πρόβλημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Takira είπε:

Μακάρι για όλες μας ο Θεός να μας χαρίσει ένα παιδάκι που τόσο θέλουμε!να σκέφτεσαι θετικά και θα το πετύχουμε θα δεις!! 

Καλή επιτυχία αύριο να πάρεις πολλά ώριμα ωάρια σου εύχομαι... Με το καλό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elena0212 είπε:

Εμένα πάλι δίκη μου υπεύθυνη δήλωση θέλουν , η οποία λέει ότι δ συμφωνώ να κάνουν έλεγχο του ιστορικού μου κ αν έχω ξαναπεράσει επιτροπή. Μάλλον στη Θεσσαλονίκη τη ζητάνε γιατί δεν ερχεσαι σε επαφή με την επιτροπή. Αφήνεις τα χαρτια στη γραμματεια. Απ το κεντρο μ είπαν ότι κ να μην υπάρχει η ασφαλιστική ικανότητα του συζύγου δε θα υπάρχει τόσο πρόβλημα 

την ασφαλιστική ικανότητα μέσω άτλας την τυπώνεις μόνος σου με τους κωδικούς του taxisnet δεν είναι τίποτα. Εγώ την τύπωσα μόνη μου στο σπίτι και τη δική μου και του άντρα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

την ασφαλιστική ικανότητα μέσω άτλας την τυπώνεις μόνος σου με τους κωδικούς του taxisnet δεν είναι τίποτα. Εγώ την τύπωσα μόνη μου στο σπίτι και τη δική μου και του άντρα μου

Το ξέρω. Ανέβασα το λινκ πριν κανα 2 σελιδες. Για την υπεύθυνη δήλωση λέω εγώ. Δε μου ζήτησε Του αντρα μου το κεντρο Εξωσωματικής. Μόνο για μένα έστειλε. Δε θα είναι μαζί μου όταν πάω να τα αφήσω. Λέτε να χρειαζεται; Να τον στειλω σε ΚΕΠ αύριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλή επιτυχία αύριο να πάρεις πολλά ώριμα ωάρια σου εύχομαι... Με το καλό

@Takira κορίτσι μου καλή επιτυχία για αύριο να μας ενημερώσεις ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλή επιτυχία αύριο να πάρεις πολλά ώριμα ωάρια σου εύχομαι... Με το καλό

Θα προχωρήσεις κατευθειαν σε εμβρυομεταφορα??  @Takira

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλή επιτυχία αύριο να πάρεις πολλά ώριμα ωάρια σου εύχομαι... Με το καλό

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...