Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

@Katerinaki83Κορίτσι μου βγήκε η χοριακη?

Ακόμα στην αναμονή είμαι από στιγμή σε στιγμή περιμένω τηλέφωνο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ακόμα στην αναμονή είμαι από στιγμή σε στιγμή περιμένω τηλέφωνο .

θεε τι αγωνία!!! Εύχομαι ευχάριστα νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena0212 είπε:

Εμένα από το κέντρο μου είπαν να μπω ΕΔΩ!!!

Και το εκτύπωσα. και το δικό μου και του άντρα μου. Εγώ περνάω επιτροπή την Τρίτη. Γενικα όμως δεν έχω αγχωθεί καθόλου, παρ ολο που είμαι πολύ αγχώδες άτομο.... Μια χαρά κοιμάμαι το βραδυ 😴😴

Ομολογώ πως ηρέμησα τώρα κορίτσια. Δεν ξέρω απλά μου είχαν φανεί βουνό στην αρχή και μου βγήκε σε πίεση. Εσύ πότε ξεκινάς με το καλό ? Λογικά σύντομα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ομολογώ πως ηρέμησα τώρα κορίτσια. Δεν ξέρω απλά μου είχαν φανεί βουνό στην αρχή και μου βγήκε σε πίεση. Εσύ πότε ξεκινάς με το καλό ? Λογικά σύντομα ε?

Στον επόμενο κύκλο. Καλώς εχόντων των πραγμάτων.... εκει ίσως αγχωθώ όμως 😋😋😋 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Στον επόμενο κύκλο. Καλώς εχόντων των πραγμάτων.... εκει ίσως αγχωθώ όμως 😋😋😋 

Μην αγχωθείς καθόλου κορίτσι μου. Εκεί πρέπει να είμαστε όσο πιο ήρεμες γίνεται πιστεύω. Σκέψου θετικά και όλα θα πάνε καλά! Να προσπαθήσουμε να περάσουμε όλα τα βήματα με ψυχραιμία! Όσο μπορούμε. Για αυτό είμαστε και εδώ να στηριζόμαστε μεταξύ μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Μην αγχωθείς καθόλου κορίτσι μου. Εκεί πρέπει να είμαστε όσο πιο ήρεμες γίνεται πιστεύω. Σκέψου θετικά και όλα θα πάνε καλά! Να προσπαθήσουμε να περάσουμε όλα τα βήματα με ψυχραιμία! Όσο μπορούμε. Για αυτό είμαστε και εδώ να στηριζόμαστε μεταξύ μας.

Άντε να περάσει ο καιρός γιατί άρχισα να ανυπομονώ. Σύμφωνα με το ημερολόγιο κ αφού αδιαθέτησα σ αυτόν τον κύκλο μια μέρα νωρίτερα , περιμένω 24/3....κ ξεκιναω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Άντε να περάσει ο καιρός γιατί άρχισα να ανυπομονώ. Σύμφωνα με το ημερολόγιο κ αφού αδιαθέτησα σ αυτόν τον κύκλο μια μέρα νωρίτερα , περιμένω 24/3....κ ξεκιναω

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Όμως κοντοζυγώνει! Καλή αρχή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

θεε τι αγωνία!!! Εύχομαι ευχάριστα νέα!!!

Βγήκε ΔΥστηχως 5 μονάδες .οποτε πάμε για καινούργια προσπάθεια .επειδη ήταν η πρώτη μου εξωσωματική τι εξετάσεις πρέπει να κάνω ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

Βγήκε ΔΥστηχως 5 μονάδες .οποτε πάμε για καινούργια προσπάθεια .επειδη ήταν η πρώτη μου εξωσωματική τι εξετάσεις πρέπει να κάνω ;

Λυπάμαι... Τι έμβρυα είχες βάλει κορίτσι; Μπορεί να ήταν εντελώς τυχαίο κ να είχε να κάνει με την υγεία των εμβρύων.   Μίλα με το γιατρό να σε καθοδηγήσει όμως, μόνο αυτός ξέρει! Κουράγιο φίλη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Βγήκε ΔΥστηχως 5 μονάδες .οποτε πάμε για καινούργια προσπάθεια .επειδη ήταν η πρώτη μου εξωσωματική τι εξετάσεις πρέπει να κάνω ;

Λυπάμαι πολυ κοπελα μου.. Περίμενα να αδιαθετησω και αφου μου εκανε υπέρηχο να δει αν καθαρισα εντελώς, με έβαλε να κανω υποπληθυσμο λεμφοκυτταρων, εξέταση με dna, δε θυμάμαι ακριβώς τι έλεγε να σου πω και εξέταση μυκοπλασμα, ουρεαπλασμα και χλαμυδια με αιμα περιόδου. Αυτα ειναι τυπικά βέβαια. Μολις πάρω τις απαντήσεις θα μου πει τι αλλο θα κάνουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Λυπάμαι πολυ κοπελα μου.. Περίμενα να αδιαθετησω και αφου μου εκανε υπέρηχο να δει αν καθαρισα εντελώς, με έβαλε να κανω υποπληθυσμο λεμφοκυτταρων, εξέταση με dna, δε θυμάμαι ακριβώς τι έλεγε να σου πω και εξέταση μυκοπλασμα, ουρεαπλασμα και χλαμυδια με αιμα περιόδου. Αυτα ειναι τυπικά βέβαια. Μολις πάρω τις απαντήσεις θα μου πει τι αλλο θα κάνουμε. 

Και τα δυο ήταν 5 ημερών το ένα είχε γίνει βλαστοκύστη 2 αα το άλλο ήταν μοριδιο bb 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Και τα δυο ήταν 5 ημερών το ένα είχε γίνει βλαστοκύστη 2 αα το άλλο ήταν μοριδιο bb 

Μήπως όμως έχω κάτι άλλο και έμεινε το έμβρυο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Γιαυτο λέω μήπως να κάνω καμία εξέταση για κατακερματισμό σπέρματος  καρυοτυπο και καθ έξιν αποβολών 

Συνήθως θεωρείται τυχαίο αν πρόκειται για 1 φορά. Όμως βρε κορίτσια ακούω κάποιες εξετάσεις που λέτε που εμένα τις έδωσαν πριν ξεκινήσω κ μάλιστα τις περίμενε ο γιατρός πριν προχωρήσουμε! Δλδ καλλιέργεια κολπικού τη θεώρησε απαραίτητη όπως και καρυότυπο. Όμως μην τρελαθείς θα σού πει... Έχεις έμβρυα κατάψυξη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Συνήθως θεωρείται τυχαίο αν πρόκειται για 1 φορά. Όμως βρε κορίτσια ακούω κάποιες εξετάσεις που λέτε που εμένα τις έδωσαν πριν ξεκινήσω κ μάλιστα τις περίμενε ο γιατρός πριν προχωρήσουμε! Δλδ καλλιέργεια κολπικού τη θεώρησε απαραίτητη όπως και καρυότυπο. Όμως μην τρελαθείς θα σού πει... Έχεις έμβρυα κατάψυξη;

Τα ειχα κανει και πριν αυτα. Και καρυοτυπο κλπ. Το μόνο καινούργιο ειναι η εξέταση λεμφοκυτταρων και dna..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Και τα δυο ήταν 5 ημερών το ένα είχε γίνει βλαστοκύστη 2 αα το άλλο ήταν μοριδιο bb 

Εγω εβαλα 3 δευτερης μερας. Και έπαθα ακριβώς οτι εσύ. Εγινε πρωτοχρονιά εμενα όλο αυτο. Σε νιώθω απολυτα και καταλαβαίνω τι περνάς. Αλλά τώρα θα περιμένεις να σου έρθει η περίοδος και θα ηρεμησεις λίγο μέχρι να πας για το επόμενο βημα. Ούτως η άλλως θελει να περάσουν 3 κύκλοι για επόμενη προσπάθεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Ομολογώ πως ηρέμησα τώρα κορίτσια. Δεν ξέρω απλά μου είχαν φανεί βουνό στην αρχή και μου βγήκε σε πίεση. Εσύ πότε ξεκινάς με το καλό ? Λογικά σύντομα ε?

Σχετικά με τα δικαιολογητικά ΑΜΚΑ κτλ θέλει κ του συζύγου? Σ όλα τα δικαιολογητικά το μόνο που λέει ζεύγους είναι για τον έλεγχο ανοσοανεπαρκειας.

Στα δικαιολογητικά δε λέει ΑΜΚΑ  Αυτή στο τηλ Μ πε να τα έχω μαζί κ τη ταυτότητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Σχετικά με τα δικαιολογητικά ΑΜΚΑ κτλ θέλει κ του συζύγου? Σ όλα τα δικαιολογητικά το μόνο που λέει ζεύγους είναι για τον έλεγχο ανοσοανεπαρκειας.

Στα δικαιολογητικά δε λέει ΑΜΚΑ  Αυτή στο τηλ Μ πε να τα έχω μαζί κ τη ταυτότητα

Σ αυτό που μου έστειλε το κεντρο που θα κάνω την εξωσωματική λέει:

2. Βιβλιάρια υγείας ζεύγους συνοδευόμενα από τις ασφαλιστικές ικανότητες (όχι ασφαλιστική ενημερότητα) εκτυπωμένες από το atlas.gov.gr(εφόσον υπάρχουν παλιά βιβλιάρια να προσκομίζονται και αυτά).

2α) Αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίαςεκτυπωμένο από τo TAXIS NET από τα στοιχεία μητρώου (Προσωπική πληρ/ση ->Στοιχεία Μητρώου -> Φυσικού προσώπου) ή βεβαίωση από τον Δήμο.

) Συμπληρωμένη μια υπεύθυνη δήλωση του ΕΟΠΥΥ και επικυρωμένη με το γνήσιο της υπογραφής της κυρίας από το ΚΕΠ (μπορεί να χορηγηθεί από τα κέντρα εξωσωματικής).

3. Αστυνομικές ταυτότητες ή διαβατήρια ζεύγους φωτοτυπίες (δεν χρειάζεται επικύρωση).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Σ αυτό που μου έστειλε το κεντρο που θα κάνω την εξωσωματική λέει:

2. Βιβλιάρια υγείας ζεύγους συνοδευόμενα από τις ασφαλιστικές ικανότητες (όχι ασφαλιστική ενημερότητα) εκτυπωμένες από το atlas.gov.gr(εφόσον υπάρχουν παλιά βιβλιάρια να προσκομίζονται και αυτά).

2α) Αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίαςεκτυπωμένο από τo TAXIS NET από τα στοιχεία μητρώου (Προσωπική πληρ/ση ->Στοιχεία Μητρώου -> Φυσικού προσώπου) ή βεβαίωση από τον Δήμο.

) Συμπληρωμένη μια υπεύθυνη δήλωση του ΕΟΠΥΥ και επικυρωμένη με το γνήσιο της υπογραφής της κυρίας από το ΚΕΠ (μπορεί να χορηγηθεί από τα κέντρα εξωσωματικής).

3. Αστυνομικές ταυτότητες ή διαβατήρια ζεύγους φωτοτυπίες (δεν χρειάζεται επικύρωση).

Καλά βιβλιάρια δεν υπάρχουν πια υποθέτω αλλα του συζύγου την ασφαλιστική ικανότητα τι την θέλουν αφού εμείς παίρνουμε τα φάρμακα... Δε το γράφει εμένα ..καλά θα τα έχω καλού κακού γιατί θα ταξιδέψω για να πάω κ δεν υπάρχει περιθώριο λάθους. Σχετικά με την υπεύθυνη δήλωση Μ είπε ότι αν δεν έρθει ο συζυγος μαζί μου θα την κάνουμε στα κεο ..τη δικιά μου αφού θα είμαι εκεί γιατί να κάνω γνήσιο υπογραφής?. @Taggeris τα φώτα σου.    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Σ αυτό που μου έστειλε το κεντρο που θα κάνω την εξωσωματική λέει:

2. Βιβλιάρια υγείας ζεύγους συνοδευόμενα από τις ασφαλιστικές ικανότητες (όχι ασφαλιστική ενημερότητα) εκτυπωμένες από το atlas.gov.gr(εφόσον υπάρχουν παλιά βιβλιάρια να προσκομίζονται και αυτά).

2α) Αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίαςεκτυπωμένο από τo TAXIS NET από τα στοιχεία μητρώου (Προσωπική πληρ/ση ->Στοιχεία Μητρώου -> Φυσικού προσώπου) ή βεβαίωση από τον Δήμο.

) Συμπληρωμένη μια υπεύθυνη δήλωση του ΕΟΠΥΥ και επικυρωμένη με το γνήσιο της υπογραφής της κυρίας από το ΚΕΠ (μπορεί να χορηγηθεί από τα κέντρα εξωσωματικής).

3. Αστυνομικές ταυτότητες ή διαβατήρια ζεύγους φωτοτυπίες (δεν χρειάζεται επικύρωση).

Καλά βιβλιάρια δεν υπάρχουν πια υποθέτω αλλα του συζύγου την ασφαλιστική ικανότητα τι την θέλουν αφού εμείς παίρνουμε τα φάρμακα... Δε το γράφει εμένα ..καλά θα τα έχω καλού κακού γιατί θα ταξιδέψω για να πάω κ δεν υπάρχει περιθώριο λάθους. Σχετικά με την υπεύθυνη δήλωση Μ είπε ότι αν δεν έρθει ο συζυγος μαζί μου θα την κάνουμε στα κεο ..τη δικιά μου αφού θα είμαι εκεί γιατί να κάνω γνήσιο υπογραφής?. @Taggeris τα φώτα σου.    

Επίσης εγώ κοιταω το έντυπο του εοππυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Takira είπε:

@Katerinaki83 λυπάμαι κοπέλα μου μάζεψε τις δυνάμεις σου και θα έρθει την επόμενη φορα!!

Δεν έχω έμβρυα στην κατάψυξη ΔΥστηχως δεν άντεξαν .μηπως δεν ήταν καλός κύκλος έκανα βραχύ πρωτόκολλο και βγήκαν μόνο 6 και γονιμοποιήθηκαν  4 . Μήπως είναι καλύτερο το μακρύ πρωτόκολλο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Δεν έχω έμβρυα στην κατάψυξη ΔΥστηχως δεν άντεξαν .μηπως δεν ήταν καλός κύκλος έκανα βραχύ πρωτόκολλο και βγήκαν μόνο 6 και γονιμοποιήθηκαν  4 . Μήπως είναι καλύτερο το μακρύ πρωτόκολλο ;

Αυτό που έχω διαβάσει είναι πως είναι καλύτερο γενικά. Όμως αυτό ανατρέπεται όσο ανεβαίνει η ηλικία καθώς η καταστολή που γίνεται για μέρες αρκετές μπορεί σε μια κοπέλα μεγαλύτερη να φέρει το αντίθετο αποτέλεσμα. Αυτό πρέπει να το δείτε με το γιατρό. Πάντως κ γω που έκανα δύο κύκλους με βραχύ κ τους δύο, είδα μεγάλη διαφορά τη δεύτερη φορά. Είχα πάρει κ βιταμίνες fertilimax για τρεις μήνες κ νομίζω βοήθησε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...