Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Aχ ναι βρε παιδι μου! Δεν μπορώ να κοιμηθώ τα βράδυα πραγματικά. Πιστεύω αν περάσω επιτροπή και έχω τα φάρμακα μετά θα ηρεμήσω.

Μέσα από όσα περνάμε όμως ρε κορίτσια ξεκινάμε να ερχόμαστε πιο κοντά στο όνειρο ! Εγώ έτσι νοιώθω. Πριν δεν είχα καμμία ελπίδα.  Νοιώθω μια αισιοδοξία. Μακάρι να πάνε καλά για όλες μας..

Έτσι να είσαι αισιόδοξη και με την επιτροπή καλά θα πάνε είναι το πρώτο βήμα ;) Πότε θα περάσεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

ήμουνα σίγουρη οτι θα σε κερδίσει... σε καθοδηγεί κ σε γεμίζει αισιοδοξία!! ολα καλά θα πάνε... τώρα τί σας είπε πως προχωράτε από δω κ πέρα??

Ναι κοριτσάκι μου...με έκανε να τον εμπιστευτώ και να νιώσω ασφαλής!! μας είπε να πάμε να τον συναντήσουμε στις 07:30 το πρωί, πράγμα που σου δείχνει κάτι, έστω και αυτό το μικρό. Πολύ λεπτομερής, επεξηγηματικός, αναλυτικός, χαμηλών τόνων.. μόνο όμορφα πράγματα μπορώ να πω!! Κάτι επίσης που μας έκανε πολύ καλή εντύπωση είναι πως δεν του είπαμε, οκ προχωράμε μαζί και μας είπε: θα χρειαστείτε και αυτές τις περαιτέρω εξετάσεις. Θέλετε να μου δώσετε τα ΑΜΚΑ σας και να πω στη γραμματέα μου να σας τις γράψει και να σας τις στείλει??? Ουαου..ποιος θα το έκανε???

Μας είπε να κάνω Τ3,Τ4, ΑΜΗ..δε θυμάμαι τι άλλο απέξω!!

Όλα καλά θα πάνε για όλες μας..είμαι πολύ χαρούμενη που προχώρησα σε αυτό το κομμάτι και νιώθω σίγουρη για τον γιατρό που επιλέξαμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Καλή αρχή κοριτσάρα μου. Κι εγώ τώρα ξεκινάω. Ειμαι στη φάση των χαρτιών της επιτροπής.

Άντε...άντε....πότε περνάς επιτροπή και που???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Κορίτσια την έκανα την χοριακη και περιμένω αποτέλεσμα το μεσημέρι .Να ρωτήσω κάτι αν το μωρό δεν μεγάλωνε δεν θα είχα αδιαθετησει ;η λόγω τον φαρμάκων δεν έρχεται ;

Καλά αποτελέσματα και μακαρι να πάνε όλα καλά. Να είναι μεγάλη κορίτσι μου. Να είσαι αισιόδοξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Καλά αποτελέσματα και μακαρι να πάνε όλα καλά. Να είναι μεγάλη κορίτσι μου. Να είσαι αισιόδοξη!

Κοριτσάκι μου, εγώ για τα ΑΜΚΑ, μπήκα στο παρακάτω λινκ και τα εκτύπωσα να τα έχω.

Πανεύκολο, μπες να τα βγάλεις να τα έχεις μαζί σου να μην έχεις άγχος.

 

https://www.amka.gr/AMKAGR/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Άντε...άντε....πότε περνάς επιτροπή και που???

Να σου πω δεν ξέρω πότε. Θα σας φανεί λίγο παράξενο αλλά ο γιατρός μου έχει μια γνωστή  και θα μου κλείσει ημερομηνία σύντομα μόλις την ενημερώσουμε ότι είναι οκ τα χαρτιά.  Δεν ξέρω πως και τι. Ούτε και ρώτησα. Αφού θα με βοηθήσει με την ημερομηνία. Για αυτό μαζεύω τα χαρτιά και όταν τα έχω θα μου κλείσει να πάω άμεσα. 

Περνάω στο Αιγάλεω. Εσύ κορίτσι μου ? Πότε περνάς ξέρεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ioannastr είπε:

Κοριτσάκι μου, εγώ για τα ΑΜΚΑ, μπήκα στο παρακάτω λινκ και τα εκτύπωσα να τα έχω.

Πανεύκολο, μπες να τα βγάλεις να τα έχεις μαζί σου να μην έχεις άγχος.

 

https://www.amka.gr/AMKAGR/

Ευχαριστώ γλυκούλα μου. Το είχα δει αλλά νόμιζα πως δεν είναι επίσημο έγγραφο. 

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope19 είπε:

Να σου πω δεν ξέρω πότε. Θα σας φανεί λίγο παράξενο αλλά ο γιατρός μου έχει μια γνωστή  και θα μου κλείσει ημερομηνία σύντομα μόλις την ενημερώσουμε ότι είναι οκ τα χαρτιά.  Δεν ξέρω πως και τι. Ούτε και ρώτησα. Αφού θα με βοηθήσει με την ημερομηνία. Για αυτό μαζεύω τα χαρτιά και όταν τα έχω θα μου κλείσει να πάω άμεσα. 

Περνάω στο Αιγάλεω. Εσύ κορίτσι μου ? Πότε περνάς ξέρεις?

Και εγώ Αιγάλεω περνάω στις 27/03. Αν σου κλείσει τότε, στείλε μου να τα πούμε από κοντά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

@Niki94Τελεια Νικη μου σε ευχαριστώ και σενα παρα πολύ. Αρα θα ζητησω και τον υπερηχο ,εχει πολλους δικους μου γτ παω καθε μηνα τοσο καιρο. Εχει εναν προσφατο απο πριν 15 μερες!

Σας ευχαριστώ κορίτσια με ηρεμησατε..

Τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ioannastr είπε:

Και εγώ Αιγάλεω περνάω στις 27/03. Αν σου κλείσει τότε, στείλε μου να τα πούμε από κοντά....

Τέλεια θα ήταν! Κοίτα αν όλα πάνε καλά Υπολογίζω σε 10 μέρες να έχω τελειώσει. Εννοείτε αν μου κλείσει για τότε θα σου στείλω να κάνουμε παρέα 😃

Την αλλη Παρασκευη θα κάνω και υστεροσκόπηση γιατί θέλω να τα έχω ξεψαχνίσει όλα πριν προχωρήσω. 

 

Α εγώ κορίτσια έκανα και εξετάσεις για θρομβοφιλία χθες κ αναμένω απαντήσεις. Όπως καταλάβατε τα ξεψαχνίζω όλα γιατί φοβάμαι. Θέλω να νοιώθω ότι έψαξα ότι περνάει από το χέρι μου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Τέλεια θα ήταν! Κοίτα αν όλα πάνε καλά Υπολογίζω σε 10 μέρες να έχω τελειώσει. Εννοείτε αν μου κλείσει για τότε θα σου στείλω να κάνουμε παρέα 😃

Την αλλη Παρασκευη θα κάνω και υστεροσκόπηση γιατί θέλω να τα έχω ξεψαχνίσει όλα πριν προχωρήσω. 

 

Α εγώ κορίτσια έκανα και εξετάσεις για θρομβοφιλία χθες κ αναμένω απαντήσεις. Όπως καταλάβατε τα ξεψαχνίζω όλα γιατί φοβάμαι. Θέλω να νοιώθω ότι έψαξα ότι περνάει από το χέρι μου.

 

Έχεις ξανά κάνει εξωσωματική..; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Τέλεια θα ήταν! Κοίτα αν όλα πάνε καλά Υπολογίζω σε 10 μέρες να έχω τελειώσει. Εννοείτε αν μου κλείσει για τότε θα σου στείλω να κάνουμε παρέα 😃

Την αλλη Παρασκευη θα κάνω και υστεροσκόπηση γιατί θέλω να τα έχω ξεψαχνίσει όλα πριν προχωρήσω. 

 

Α εγώ κορίτσια έκανα και εξετάσεις για θρομβοφιλία χθες κ αναμένω απαντήσεις. Όπως καταλάβατε τα ξεψαχνίζω όλα γιατί φοβάμαι. Θέλω να νοιώθω ότι έψαξα ότι περνάει από το χέρι μου.

 

K πολύ καλά κάνεις!!!! Καλά αποτελέσματα...

Ναι στείλε μου να κάνουμε παρέα εκείνη την αγχωτική μέρα!! χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Έχεις ξανά κάνει εξωσωματική..; 

Οχι θα είναι η πρώτη φορά. Τον Ιουνιο θα κλειναμε 2 χρονια προσπαθειων. Εχω μια βουλωμενη σαλπιγγα και μια οωθηκη από την πλευρά της κλειστής σαλπιγγας που μας δινει σπανια ωορρηξια λογω του οτι ειναι μικροτερη και κανει πιο συχνα η δεξια οωρρηξια. Λογω ενος παλιου χειρουργιου. Το σπερμα μας ειναι καλό. Καναμε προσπαθειες μονοι, μετα με το γιατρό που βρηκαμε και τα προβληματα , με παρακολουθηση κλπ αλλα δεν τα καταφερναμε φυσιολογικα. Ετσι ειπαμε να μην μπουμε καν σε διαδικασια σπερματεγχυσης και να παμε απ ευθειας σε εξωσωματικη.

Για αυτο εμενα με επιασε μια μανια τωρα να τα τσεκαρω ολα. Εκανα θρομβοφιλιας εξετασεις γιατι μου μπηκαν ιδεες επειδη διαβαζω ποσο συχνο φαινομενο είναι. Τωρα θα κανω και υστεροσκοπηση γτ σκεφτομαι οτι μπορει να υπαρχει κατι που μπορει να δημιουργει πρόβλημα εμφύτευσης ή φλεγμονη κλπ. Οποτε ειπα αφου ξεκιναω εξωσωματικη ας το ελεγξω και αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ioannastr είπε:

K πολύ καλά κάνεις!!!! Καλά αποτελέσματα...

Ναι στείλε μου να κάνουμε παρέα εκείνη την αγχωτική μέρα!! χαχαχα

Ουφ! Όλα θα πάνε καλά! Μην αγχώνεσαι ρε συ. Τα λέω να τα ακούω κι εγώ! Μακάρι να με βάλει 27/3

 Ανυπομονώ να ξεκινήσουμε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ουφ! Όλα θα πάνε καλά! Μην αγχώνεσαι ρε συ. Τα λέω να τα ακούω κι εγώ! Μακάρι να με βάλει 27/3

 Ανυπομονώ να ξεκινήσουμε !

😄 λογικό!!! κ εγώ την ίδια ανυπομονησία έχω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η bebe2 είπε:

@Hope19 καλή αρχή λοιπόν και σε σένα και σε όλες! Να είσαι ήρεμη και όλα θα πάνε καλα! ❤️

Μακάρι να πάνε καλά σε όλας μας κορίτσια! Εντωμεταξύ μου τελείωσαν τα Like τι σπαστικο! χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Τέλεια θα ήταν! Κοίτα αν όλα πάνε καλά Υπολογίζω σε 10 μέρες να έχω τελειώσει. Εννοείτε αν μου κλείσει για τότε θα σου στείλω να κάνουμε παρέα 😃

Την αλλη Παρασκευη θα κάνω και υστεροσκόπηση γιατί θέλω να τα έχω ξεψαχνίσει όλα πριν προχωρήσω. 

 

Α εγώ κορίτσια έκανα και εξετάσεις για θρομβοφιλία χθες κ αναμένω απαντήσεις. Όπως καταλάβατε τα ξεψαχνίζω όλα γιατί φοβάμαι. Θέλω να νοιώθω ότι έψαξα ότι περνάει από το χέρι μου.

 

αφού θα κάνεις και υστεροσκόπηση να ζητήσεις αντίγραφο του πρακτικού χειρουργείου να το βάλεις και αυτό μέσα στα χαρτιά της επιτροπής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Κορίτσια την έκανα την χοριακη και περιμένω αποτέλεσμα το μεσημέρι .Να ρωτήσω κάτι αν το μωρό δεν μεγάλωνε δεν θα είχα αδιαθετησει ;η λόγω τον φαρμάκων δεν έρχεται ;

Μην κάνεις τέτοιες σκέψεις τώρα σου εύχομαι να έχει τριπλασιαστεί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Οχι θα είναι η πρώτη φορά. Τον Ιουνιο θα κλειναμε 2 χρονια προσπαθειων. Εχω μια βουλωμενη σαλπιγγα και μια οωθηκη από την πλευρά της κλειστής σαλπιγγας που μας δινει σπανια ωορρηξια λογω του οτι ειναι μικροτερη και κανει πιο συχνα η δεξια οωρρηξια. Λογω ενος παλιου χειρουργιου. Το σπερμα μας ειναι καλό. Καναμε προσπαθειες μονοι, μετα με το γιατρό που βρηκαμε και τα προβληματα , με παρακολουθηση κλπ αλλα δεν τα καταφερναμε φυσιολογικα. Ετσι ειπαμε να μην μπουμε καν σε διαδικασια σπερματεγχυσης και να παμε απ ευθειας σε εξωσωματικη.

Για αυτο εμενα με επιασε μια μανια τωρα να τα τσεκαρω ολα. Εκανα θρομβοφιλιας εξετασεις γιατι μου μπηκαν ιδεες επειδη διαβαζω ποσο συχνο φαινομενο είναι. Τωρα θα κανω και υστεροσκοπηση γτ σκεφτομαι οτι μπορει να υπαρχει κατι που μπορει να δημιουργει πρόβλημα εμφύτευσης ή φλεγμονη κλπ. Οποτε ειπα αφου ξεκιναω εξωσωματικη ας το ελεγξω και αυτό.

Καλά κανείς.! Μια χαρουλα σου εύχομαι όλα να πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Ευχαριστώ γλυκούλα μου. Το είχα δει αλλά νόμιζα πως δεν είναι επίσημο έγγραφο. 

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες. 

Εμένα από το κέντρο μου είπαν να μπω ΕΔΩ!!!

Και το εκτύπωσα. και το δικό μου και του άντρα μου. Εγώ περνάω επιτροπή την Τρίτη. Γενικα όμως δεν έχω αγχωθεί καθόλου, παρ ολο που είμαι πολύ αγχώδες άτομο.... Μια χαρά κοιμάμαι το βραδυ 😴😴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Καλά αποτελέσματα και μακαρι να πάνε όλα καλά. Να είναι μεγάλη κορίτσι μου. Να είσαι αισιόδοξη!

@Katerinaki83Κορίτσι μου βγήκε η χοριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

❤️@bebe2 με το καλοοοοοοο!!!!! Έχεις κερκίδα εμάς τις παλιές!!!

Θα δεις αυτή τη φορά θα πάνε όλα τέλεια!!! 

 

Αχ σας ευχαριστώ πολύ χάρηκα που σας μίλησα σήμερα ;) Εσύ τι κάνεις ? Σε τι φάση είσαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

αφού θα κάνεις και υστεροσκόπηση να ζητήσεις αντίγραφο του πρακτικού χειρουργείου να το βάλεις και αυτό μέσα στα χαρτιά της επιτροπής.

Α δεν το σκέφτηκα! Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...