Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ αλλά είναι υπερβολικά νωρίς για να δείξει οτιδήποτε ένα τεστ.... Νομίζω θα περιμένω μέχρι τη χοριακή εκτός αν με πιάσει τρελή ανυπομονησία

Όλα καλά θα πάνε κοριτσάρα θα δεις!βλαστοκυστες έβαλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Ωωω μπραααβοοο άντε όλες είμαστε κοντά κοντά καλή επιτυχία!

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου μακάρι για όλες μας!!!!στο τέλος θα βγούμε όλες μαζί με τα παιδάκια μας για καφε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια γεια σας έχω μία ερώτηση.

Αυτές που είχατε το περίφημο αίμα εμφύτευσης.... Η τα καφέ σημάδια μπορείτε να μου περιγράψετε πώς ήταν; 

 

Εγώ είχα χοριακη Δευτέρα!! Πέμπτη, δλδ 8 μέρες απ την έμβρυομεταφορα (βλαστοκυστες) είδα βλέννα καφέ ροζ! Μετά από λίγες ώρες πήγα τουαλέτα κ είδα στη λεκάνη σταξανε 2 σταγόνες κόκκινο αίμα! Μετά ξανά λίγο ροζ βλενες σε κάθε σκούπισμα... Μετά είχα για κάνα 24 ωρο ελάχιστα μπεζ καφέ υγρά στο χαρτί... Παρασκευή έκανα τεστ βγήκε αχνο θετικό.... Δευτέρα έκανα χοριακη ήταν 57.3! Εξελίχθηκε κανονικά με τριπλασιασμόυς  κ παραπάνω κάθε φορά (έφτασε Παρασκευή 595.5)  και μια βδομάδα μετά την πρώτη χοριακη είδαμε σάκο κ εμβρυικα στοιχεία (4εβδ+6ημ)! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Τι να σου πω!! Όμορφα νέα Δεν ξέρω αν θα έχουμε.... Πάντως χοριακή έχω 4 Μαρτίου.

Καλε πότε εκανες ετ;;;; με το καλό +++++++

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Καλε πότε εκανες ετ;;;; με το καλό +++++++

Σε ευχαριστώ γλυκούλα μου εύχομαι τα καλύτερα για όλες... Δεν ήθελα να πω κάτι αυτές τις πρώτες μέρες γιατί δεν ήθελα να γεμίσω άγχος.... Το πέρασα λίγο φλου...

Εμβρυομεταφορά έκανα το Σάββατο αφού με ενημέρωσαν οι εμβρυολογοι του κέντρου ότι έχω τέσσερα έμβρυα από τα εφτά που προχωράνε πάρα πολύ καλά στις διαιρέσεις που θέλουν για τρίτη ημέρα. Με προέτρεψαν να πάω την ίδια μέρα να τα βάλω με σύμφωνη γνώμη του Ιατρού και δεν το σκέφτηκα πολύ αυτό έκανα. Ελπίζω μέσα σε όλα αυτά να υπάρχει ένα υγιές και δυνατό που θα γίνει το παιδάκι μου.

Με ενημέρωσαν επίσης ότι υπάρχουν άλλα τρία Τα οποία όμως δεν αναπτύσσονται όπως τα υπόλοιπα... Ωστόσο φτάσαμε Δευτέρα και χθες μου είπαν ότι έχω και μία βλαστοκύστη στην κατάψυξη 4ββ. Δεν είναι και πρώτης ποιότητας Αλλά καλή είναι.

Τώρα αναμένουμε τα αποτελέσματα χοριακή έχω 4 Μαρτίου. Σήμερα που ήταν έκτη μέρα είχα αυτά τα καφέ σαν προεόρτια περιόδου αλλά ήταν πολύ λίγο στο εσώρουχο και για αυτό ρώτησα γιατί ανησύχησα. Επίσης από σήμερα έχω αρκετά τραβήγματα ειδικά από δεξιά. Αυτά βέβαια τα είχα και τις προηγούμενες φορές τα τραβήγματα δηλαδή. καφέ όμως υγρά ή οτιδήποτε άλλο όπως αναφέρετε εσείς σαν αίμα εμφύτευσης δεν είχα ποτέ ωστόσο έπαιρνα θετική χοριακή.

Αυτά τα νέα από μένα!! Σας φιλώ όλες και σε ευχαριστώ για τη συμπαράσταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Σε ευχαριστώ γλυκούλα μου εύχομαι τα καλύτερα για όλες... Δεν ήθελα να πω κάτι αυτές τις πρώτες μέρες γιατί δεν ήθελα να γεμίσω άγχος.... Το πέρασα λίγο φλου...

Εμβρυομεταφορά έκανα το Σάββατο αφού με ενημέρωσαν οι εμβρυολογοι του κέντρου ότι έχω τέσσερα έμβρυα από τα εφτά που προχωράνε πάρα πολύ καλά στις διαιρέσεις που θέλουν για τρίτη ημέρα. Με προέτρεψαν να πάω την ίδια μέρα να τα βάλω με σύμφωνη γνώμη του Ιατρού και δεν το σκέφτηκα πολύ αυτό έκανα. Ελπίζω μέσα σε όλα αυτά να υπάρχει ένα υγιές και δυνατό που θα γίνει το παιδάκι μου.

Με ενημέρωσαν επίσης ότι υπάρχουν άλλα τρία Τα οποία όμως δεν αναπτύσσονται όπως τα υπόλοιπα... Ωστόσο φτάσαμε Δευτέρα και χθες μου είπαν ότι έχω και μία βλαστοκύστη στην κατάψυξη 4ββ. Δεν είναι και πρώτης ποιότητας Αλλά καλή είναι.

Τώρα αναμένουμε τα αποτελέσματα χοριακή έχω 4 Μαρτίου. Σήμερα που ήταν έκτη μέρα είχα αυτά τα καφέ σαν προεόρτια περιόδου αλλά ήταν πολύ λίγο στο εσώρουχο και για αυτό ρώτησα γιατί ανησύχησα. Επίσης από σήμερα έχω αρκετά τραβήγματα ειδικά από δεξιά. Αυτά βέβαια τα είχα και τις προηγούμενες φορές τα τραβήγματα δηλαδή. καφέ όμως υγρά ή οτιδήποτε άλλο όπως αναφέρετε εσείς σαν αίμα εμφύτευσης δεν είχα ποτέ ωστόσο έπαιρνα θετική χοριακή.

Αυτά τα νέα από μένα!! Σας φιλώ όλες και σε ευχαριστώ για τη συμπαράσταση.

Οτι καλύτερο κ σε σένα...μαζι πορευομαστε....Τετάρτη ειμασταν στο κεντρο...4 μαρτιου χοριακη!!!...Αλλά εσενα σου είπε λιγότερες μερες μέχρι χοριακη...ας ευχηθούμε το καλύτερο για ολες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

@antzy9 , @Takira με έμβρυα τριών ημερών μου έβαλε χοριακή στις 11 μέρες. Πάλι καλά γιατί η αναμονή με σκοτώνει...

Εμένα με βλαστοκύστες μου έβαλε σε 14 αλλά θα κάνω μαζί σου αγαπούλα @Taggeris

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Εμένα με βλαστοκύστες μου έβαλε σε 14 αλλά θα κάνω μαζί σου αγαπούλα @Taggeris

Με μπέρδεψες...χθες που σου είπα 4 μαρτιου κ εγω μαζι εσυ μου ειπες 10 μαρτιου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Εμένα με βλαστοκύστες μου έβαλε σε 14 αλλά θα κάνω μαζί σου αγαπούλα @Taggeris

Βλαστοκυστες κ 14 μέρες????? 😨😨 Εγώ σε 9 μέρες είχα κ επειδή έπεφτε Κυριακή έκανα στις 10μερες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η antzy9 είπε:

Με μπέρδεψες...χθες που σου είπα 4 μαρτιου κ εγω μαζι εσυ μου ειπες 10 μαρτιου....

Ναι 10 μου είπε αλλά μπορεί να κάνω κάνα τεστακι νωρίτερα. Έβαλα βλαστοκύστες χτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ntinaki88 είπε:

Βλαστοκυστες κ 14 μέρες????? 😨😨 Εγώ σε 9 μέρες είχα κ επειδή έπεφτε Κυριακή έκανα στις 10μερες!!!! 

Ναι γ@@@ 14 μέρες έγραφε αλλά εγώ τι να σου πω είπα μπας και κάνω λίγο νωρίτερα ένα τεστακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ναι 10 μου είπε αλλά μπορεί να κάνω κάνα τεστακι νωρίτερα. Έβαλα βλαστοκύστες χτες.

Απέχει πολύ το 4 απο το 10 μαρτιου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημένες μου μελλοντικες μανουλες,

Βρισκόμαστε  σε ενα φόρουμ εντελως απρόσωπα κ μοιραζομαστε ολες μας τους φοβους μας τις γνώσεις μας τις ελπιδες μας για ενα μωρο....ισως ειχε δικιο το κορίτσι πού αποχώρησε κ μάλιστα αναρωτιέστε ακομα..νομίζωχρυσαφω την ελεγαν..

Ομως το βρισκω πολυ ανανδρο κ αδικο κ ισως κοροιδια , πονηριά στο κρισιμο σημειο της εξωσωματικής που βρισκόμαστε οπου καποιες κοπέλες ξεζουμιζουν εμας τις εμπειρες που δεν μιλαμε πολυ ουτε κανουμε τους παντογνωστες οπως αλλες, για να μάθουν Περισσότερα κ τα δικα τούς τα νεα τα αποκρύπτουν λες κ ξέρουμε ποιες είναι για να κουτσομπολεψουμε...οπως ετ, χοριακες κτλ...

Εγω σε αυτό το τσαντίρι δεν θα  συμμετάσχω....θα διαβαζω νεα σας αλλά δεν θα μοιραζομαι την τεράστια εμπειρία μου...καλη επιτυχια μεσα απο τη καρδιά μου. Η Παναγία μαζι σας

Σας ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Αγαπημένες μου μελλοντικες μανουλες,

Βρισκόμαστε  σε ενα φόρουμ εντελως απρόσωπα κ μοιραζομαστε ολες μας τους φοβους μας τις γνώσεις μας τις ελπιδες μας για ενα μωρο....ισως ειχε δικιο το κορίτσι πού αποχώρησε κ μάλιστα αναρωτιέστε ακομα..νομίζωχρυσαφω την ελεγαν..

Ομως το βρισκω πολυ ανανδρο κ αδικο κ ισως κοροιδια , πονηριά στο κρισιμο σημειο της εξωσωματικής που βρισκόμαστε οπου καποιες κοπέλες ξεζουμιζουν εμας τις εμπειρες που δεν μιλαμε πολυ ουτε κανουμε τους παντογνωστες οπως αλλες, για να μάθουν Περισσότερα κ τα δικα τούς τα νεα τα αποκρύπτουν λες κ ξέρουμε ποιες είναι για να κουτσομπολεψουμε...οπως ετ, χοριακες κτλ...

Εγω σε αυτό το τσαντίρι δεν θα  συμμετάσχω....θα διαβαζω νεα σας αλλά δεν θα μοιραζομαι την τεράστια εμπειρία μου...καλη επιτυχια μεσα απο τη καρδιά μου. Η Παναγία μαζι σας

Σας ευχαριστώ 

Κορίτσι μου τι έπαθες?? Έγινε κάτι σε πείραξε κάτι?? Δεν καταλαβαίνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Απέχει πολύ το 4 απο το 10 μαρτιου....

Δεν ξέρω αυτό που ποστάρες αν το ποστάρες για μένα πάντως θα σου πω ότι εγώ είμαι ξεκάθαρη και έκανα χτες ετ και το χαρτί έγραφε 14 μέρες μετά εγώ όμως μπαίνω εδώ μέσα ένα χρόνο και διαβάζω συνεχώς και εδώ διάβασα ότι αν βάλεις βλαστοκύστες σε εννιά μέρες έχει χοριακη.. κάτι άσχετο τωρα τα 4 ΑΑ  δίπλα στις βλαστοκύστες τι είναι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ναι γ@@@ 14 μέρες έγραφε αλλά εγώ τι να σου πω είπα μπας και κάνω λίγο νωρίτερα ένα τεστακι

Δλδ σου βάζει χοριακη θεωρητικά μετά από 19 μέρες απ τη σύλληψη (=γονιμοποιηση, στην γλώσσα της εξωσωματικης) ????νομίζω ότι μετά τις 10μερεα θα είσαι μια χαρά και χοριακη να κάνεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ntinaki88 είπε:

Δλδ σου βάζει χοριακη θεωρητικά μετά από 19 μέρες απ τη σύλληψη (=γονιμοποιηση, στην γλώσσα της εξωσωματικης) ????νομίζω ότι μετά τις 10μερεα θα είσαι μια χαρά και χοριακη να κάνεις... 

Ετε και ακριβώς ετσι μου γράφει το χαρτί μου αλλά είπα να κάνω νωρίτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Δεν ξέρω αυτό που ποστάρες αν το ποστάρες για μένα πάντως θα σου πω ότι εγώ είμαι ξεκάθαρη και έκανα χτες ετ και το χαρτί έγραφε 14 μέρες μετά εγώ όμως μπαίνω εδώ μέσα ένα χρόνο και διαβάζω συνεχώς και εδώ διάβασα ότι αν βάλεις βλαστοκύστες σε εννιά μέρες έχει χοριακη.. κάτι άσχετο τωρα τα 4 ΑΑ  δίπλα στις βλαστοκύστες τι είναι??

Το 4ΑΑ το πρώτο "Α" είναι η ποιότητα του μελλοντικού εμβρύου (έμβρυο λιαστή) κ το δεύτερο "Α" η ποιότητα του μελλοντικού  πλακούντα (τροφοβλαστη) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ntinaki88 είπε:

Το 4ΑΑ το πρώτο "Α" είναι η ποιότητα του εμβρύου κ το δεύτερο "Α" η ποιότητα του πλακούντα 

Καλό είναι δλδ εννοείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Το 4ΑΑ το πρώτο "Α" είναι η ποιότητα του μελλοντικού εμβρύου (έμβρυοβλαστή) κ το δεύτερο "Α" η ποιότητα του μελλοντικού  πλακούντα (τροφοβλαστη) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

Ναι αλλά είχα 5ΑΑ καλυτερα θα ηταν

Το 4 σημαίνει μέρες.... Το 4 είναι βλαστοκυστη 5 ημερων... Το 5 είναι βλαστοκυστη 6 ημερών (εμένα πχ τα δικά μου όπως έχω προαναφερει τα είχαν βοηθήσει να εκκολαφθουν είχαν δλδ ένα άνοιγμα στην εξωτερική μεμβράνη κ είχαν βγει τα κυτταρα έξω). Οπότε εσύ εχεις έμβρυο 5ημερων ακριβώς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...