Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

Εγω 5 ημερα ετ κ η αγωνια κ το άγχος περισσεύουν......αχχχχχ

Κουραγιο ποτε θα κανεις χοριακη.? Εχεις κανενα συμπτωμα.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

@Taggeris @Papadakis Δίκιο έχετε κορίτσια!!!!Ευτυχώς τώρα είμαι καλά και έχω την όρεξη αργότερα φυσικά να ξανά προσπαθήσω!!!!Πάντως όλα είναι και θέμα τύχης.Μιλησα χθες με μια φίλη μου έκανε 2 εξωσωματικές με πολύ καλές βλαστοκυστες θεωρητικά ο γιατρος της ήταν σίγουρος για την επιτυχία και όμως απέτυχε και τις δύο φορές και μετά από ένα 6μηνο έμεινε φυσιολογικά και έχει τώρα ένα κοριτσάκι 2 μηνών!!Είναι και θέμα τύχης 

Εχω μια φιλη η οποία εκανε την τριτη της εμβρυομεταφορα μαζι με μενα. Τζίφος. 0 χοριακη και δεν έχουν κανενα απολύτως πρόβλημα. Κανενα όμως. Η κοπελα παει να τρελαθεί. Πριν τη τελευταία προσπάθεια ο γιατρός της εκανε ενα σκρατς στη μήτρα και δεν έπιασε ούτε έτσι. Ποσες τέτοιες ιστορίες ξέρουμε γυρω γύρω, που εχουν σοβαρά θεματα και πιάνουν με τη μυρωδιά. Ισως πρέπει απλα να ερθει η ωρα του και να πιάσει. Δεν ξερω πλέον. Και εμείς δεν έχουμε κανενα τρελό θεμα(δηλαδη το σπερμα ειναι λιγο αλλα ακέραιο σε μορφή) αλλα 3 χρονια τωρα καθε μηνα απογοητευμαστε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Εχω μια φιλη η οποία εκανε την τριτη της εμβρυομεταφορα μαζι με μενα. Τζίφος. 0 χοριακη και δεν έχουν κανενα απολύτως πρόβλημα. Κανενα όμως. Η κοπελα παει να τρελαθεί. Πριν τη τελευταία προσπάθεια ο γιατρός της εκανε ενα σκρατς στη μήτρα και δεν έπιασε ούτε έτσι. Ποσες τέτοιες ιστορίες ξέρουμε γυρω γύρω, που εχουν σοβαρά θεματα και πιάνουν με τη μυρωδιά. Ισως πρέπει απλα να ερθει η ωρα του και να πιάσει. Δεν ξερω πλέον. Και εμείς δεν έχουμε κανενα τρελό θεμα(δηλαδη το σπερμα ειναι λιγο αλλα ακέραιο σε μορφή) αλλα 3 χρονια τωρα καθε μηνα απογοητευμαστε. 

Κορίτσια όταν γίνεται κάτι τέτοιο πάντα υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Το θέμα είναι να καταφέρεις να το βρεις για να το αντιμετωπίσεις. Πολλές φορές δλδ δεν είναι εμφανές όμως κάτι κάπου υπάρχει... Αυτό μου είπε ο γιατρός πρίν ξεκινήσουμε κ είχε δίκιο! Το θέμα είναι πως κ πότε θα μπορέσει κανείς να φτάσει ως τέλους κ να λύσει το μυστήριο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Steli @Tokyo Σίγουρα πάντα κάτι θα φταίει!!!Απλά μερικές φορές παίζει ρόλο και η τύχη!!Εγώ αυτό έχω καταλάβει!!! Σίγουρα βοηθάει η εξωσωματική δεν το συζητώ αλλά δεν σου εξασφαλίζει το αποτέλεσμα!! θεωρητικά μπορεί να βάλεις τα τέλεια έμβρυα και να αποτύχεις η και το αντίθετο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

@Steli @Tokyo Σίγουρα πάντα κάτι θα φταίει!!!Απλά μερικές φορές παίζει ρόλο και η τύχη!!Εγώ αυτό έχω καταλάβει!!! Σίγουρα βοηθάει η εξωσωματική δεν το συζητώ αλλά δεν σου εξασφαλίζει το αποτέλεσμα!! θεωρητικά μπορεί να βάλεις τα τέλεια έμβρυα και να αποτύχεις η και το αντίθετο.

Συμφωνώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

@Steli @Tokyo Σίγουρα πάντα κάτι θα φταίει!!!Απλά μερικές φορές παίζει ρόλο και η τύχη!!Εγώ αυτό έχω καταλάβει!!! Σίγουρα βοηθάει η εξωσωματική δεν το συζητώ αλλά δεν σου εξασφαλίζει το αποτέλεσμα!! θεωρητικά μπορεί να βάλεις τα τέλεια έμβρυα και να αποτύχεις η και το αντίθετο.

Αυτό εννοείται! Απλά λέω ότι στις πολλαπλές αποτυχίες ίσως πρέπει κανείς να δει τι άλλο μπορεί να υπάρχει... Αλλιώς εννοείται η τύχη είναι μεγάλος παράγοντας σε όλα όσα κάνουμε στη ζωή μας. Μακάρι λοιπόν η τύχη να είναι με το μέρος μας 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

 

Άρα αν κάνω αύριο χοριακη που είναι 12 μέρες με έμβρυα 5 ημερών μια χαρά δεν είναι ;βέβαια και εγώ δεν έχω κανένα σύμπτωμα .

Μία χαρά θα δείξει...σου εύχομαι τριψήφιο νούμερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καθε αρνητικη χοριακη θα πρεπει ο γιατρος να ψαχνει κατι και να μη το αφηνει στη μοιρα του. 1-2-3 αρνητικα...ποση ατυχια πια...δεν ειναι ατυχια πιστευω αλλα οτι δεν εχει βρεθει τι φταιει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mairoula20 είπε:

Κουραγιο ποτε θα κανεις χοριακη.? Εχεις κανενα συμπτωμα.?

Αποψε εχω πονους περιοδου....στο παρελθόν δεν ειχα ποτέ...Είναι η 3 μου ετ....χοριακη Τετάρτη 04 μαρτιου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

 

Άρα αν κάνω αύριο χοριακη που είναι 12 μέρες με έμβρυα 5 ημερών μια χαρά δεν είναι ;βέβαια και εγώ δεν έχω κανένα σύμπτωμα .

Φυσικά και πολύ το άφησες ..... με το άλλο ένα τεράστιο νούμερο !!!

στις πριν 9 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Αποψε εχω πονους περιοδου....στο παρελθόν δεν ειχα ποτέ...Είναι η 3 μου ετ....χοριακη Τετάρτη 04 μαρτιου 

Είναι για καλό για αυτό θα δεις ..... με το καλό !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Φυσικά και πολύ το άφησες ..... με το άλλο ένα τεράστιο νούμερο !!!

Είναι για καλό για αυτό θα δεις ..... με το καλό !!!!!!!

Θα πάω αύριο και  ο θεός βοηθός .ελπιζω να είναι θετική θα σας ενημερώσω σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Χαχα εμείς τα λέμε καλαμαρακια! Όπως λες στην κατάψυξη απευθείας! Εμείς αφήσαμε κ 2 καβατζα 3ης μέρας 😁 Μακάρι να πάρουμε όλες θετικά! Κ τα κορίτσια που περιμένουν μακάρι σε λίγες μέρες να έχουν τα ευχάριστα νέα!!!

Σας το ευχομαι κορίτσια μου σε όλες!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κορίτσια... Με τη τζιμπλα στο μάτι τηλεφωνο τους πήρα πάλι για τα πρακτικά του χειρουργειου.. ζήτησα αλλα τηλέφωνα να μιλήσω κ μόλις πήρα Μ είπανε έτοιμο είναι... Ε τι το κρατάς γλυκιά μου κ το βλέπεις ήθελα να της πω??.. τους τόνισα ότι θέλω τις σφραγίδες πάνω.. εκτός από αυτούς που υπογράφουν θέλει στρογγυλή σφραγίδα νοσοκομείου σωστά?? Μ το παίζανε λόγο δύσκολοι γιατί λέει δεν ξέρουμε αν γίνεται.. αλλά δε τους άφησα περιθώρια. Να δω τι θα μου έρθει... Πφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lactaki Καλημέρα! δε νομίζω να έχεις θέμα. Αν είχες κάνει σε ιδιωτικό μπορεί αλλά ολόκληρο αρεταίειο δεν φαντάζομαι να κολλήσει η επιτροπή...

@Σταυρι σήμερα δεν πας για ετ; Καλή επιτυχία!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν κάποια κοπέλα επιθυμεί να αλλάξει η να κλείσει ημερομηνία επιτροπής ας πάρει τηλ τώρα. Μόλις με κάλεσαν έχει ένα κενό στις 13 Μαρτίου.. εγώ δεν την άλλαξα τελικά την άφησα ως έχει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα και καλή επιτυχία σήμερα στα δύο κορίτσια που πηγαίνουν για ετ!!ο Θεός μαζί σας και σας στέλνω την θετική μου ενέργεια να πάνε όλα καλά!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Κοριτσάκια μου καλημέρα και καλή επιτυχία σήμερα στα δύο κορίτσια που πηγαίνουν για ετ!!ο Θεός μαζί σας και σας στέλνω την θετική μου ενέργεια να πάνε όλα καλά!!!! ❤️❤️❤️

Ποια άλλη πάει εκτός από τη Σταυρι; το έχασα λίγο... καλή επιτυχία πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Kαλημερα κορίτσια... Με τη τζιμπλα στο μάτι τηλεφωνο τους πήρα πάλι για τα πρακτικά του χειρουργειου.. ζήτησα αλλα τηλέφωνα να μιλήσω κ μόλις πήρα Μ είπανε έτοιμο είναι... Ε τι το κρατάς γλυκιά μου κ το βλέπεις ήθελα να της πω??.. τους τόνισα ότι θέλω τις σφραγίδες πάνω.. εκτός από αυτούς που υπογράφουν θέλει στρογγυλή σφραγίδα νοσοκομείου σωστά?? Μ το παίζανε λόγο δύσκολοι γιατί λέει δεν ξέρουμε αν γίνεται.. αλλά δε τους άφησα περιθώρια. Να δω τι θα μου έρθει... Πφφφ

Μπράβο κορίτσι αυτά είναι πολύ ευχάριστα νέα!! Μην ανησυχείς για το χαρτί όπως πρέπει θα είναι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katerinaki83 καλή επιτυχία σήμερα κορίτσι μου. Εύχομαι ένα τριψήφιο νούμερο σε περιμένουμε να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!

@Σταυρι κοπέλα μου με το καλό να υποδεχτεις τα μωράκια σου στην κοιλίτσα σου και να φωλιάσουν εκεί 9 μήνες!!! Σε περιμένω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Θα πάω αύριο και  ο θεός βοηθός .ελπιζω να είναι θετική θα σας ενημερώσω σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια .

Καλή επιτυχία μια τεράστια χοριακή εύχομαι αγάπη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@lactaki Καλημέρα! δε νομίζω να έχεις θέμα. Αν είχες κάνει σε ιδιωτικό μπορεί αλλά ολόκληρο αρεταίειο δεν φαντάζομαι να κολλήσει η επιτροπή...

@Σταυρι σήμερα δεν πας για ετ; Καλή επιτυχία!!

 

Καλημερα κορίτσια μου και σας ευχαριστώ πολυ για τις θετικές σας σκέψεις. . Ειμαι εδώ και περιμενω να βάλω τα εμβρυακια μου. Νιώθω ευλογημένη που ζω αυτή τη στιγμή 1 χρόνο πριν ο άντρας μου ούτε ν ακουσει και τώρα είμαι εδω και περιμένω. . Μακαρι να μας πανε ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

@Katerinaki83 καλή επιτυχία σήμερα κορίτσι μου. Εύχομαι ένα τριψήφιο νούμερο σε περιμένουμε να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!

@Σταυρι κοπέλα μου με το καλό να υποδεχτεις τα μωράκια σου στην κοιλίτσα σου και να φωλιάσουν εκεί 9 μήνες!!! Σε περιμένω....

Σ ευχαριστω κοριτσι μου εμεις μαζι στην αναμονη ολα καλα να μας πανε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Takira είπε:

Κοριτσάκια μου καλημέρα και καλή επιτυχία σήμερα στα δύο κορίτσια που πηγαίνουν για ετ!!ο Θεός μαζί σας και σας στέλνω την θετική μου ενέργεια να πάνε όλα καλά!!!! ❤️❤️❤️

Ευχαριστουμεε♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημένες μου.... Ξέρω έχετε τώρα τα άγχη σας κ εσείς... Αλλά σήμερα έπαθα έναν πανικό όλο δικό μου... Πήγα σε γνωστό βιοδοαγνωστικο κέντρο του Πειραιά για τις εξετάσεις του μήνα ! Λοιπόν μέσα στο αμάξι λέγαμε με τον άντρα μ ότι δεν πήραμε μάσκες.... Τεσπα φτάνοντας εκεί μπαίνουμε σε ένα φαρμακείο δεν είχε.... Κ λέω πάμε μωρέ σιγά, τελικά βλέπω άλλο ένα φαρμακείο λίγο πιο κάτω κ πάμε κ βρίσκουμε... Φοράμε κ οι δύο κ όσο περίμεναμε στο ταμείο περνάει μια μαμα με δυο παιδάκια τα οποία φορούσαν μασκα (αλλά η μύτη ήταν εκτός μάσκας) Κ εβηχαν... Κ λέει η μαμά λοιπόν εκεί στο ταμείο αν μπορεί να παραλάβει με mail τα αποτελέσματα του τεστ γρίπης... Έπαθα πανικό...... Δεν έβγαλα τη μάσκα όση ώρα ήμουν εκεί μέσα κ πάλι είχα τρελαθεί απ την αγωνία.... Όσες είστε σε αναμονή χοριακης ΒΆΛΤΕ ΜΆΣΚΑ κορίτσια γτ πάνε όλοι κ κάνουν τεστ γρίπης.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...