Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Σωστο αυτο πού λες αλλα ήθελα να ρωτησω εαν μονο με ενα κάνουμε ετ έχει επιτυχια;; η εννοουμε απο αυτα τα 2-3 πού βαζουμε στην ετ ένα να είναι καλο...πως το εννοείται κορίτσια 

Κορίτσι το Α και το Ω της επιτυχίας από ότι έχω καταλάβει είναι η υγεία του εμβρύου. Τώρα είτε ένα βάλεις είτε 3 αν εκεί μέσα υπάρχει χρωμοσωμικά υγιές έμβρυο (κ δεν υπάρχει θέμα στο ενδομήτριο) κατά 80% θα πιάσει. Αν βάλεις 2 κ είναι κ τα 2 υγιή θα πιάσεις δίδυμα :-) Κ γω δεν το είχα καταλάβει αρχικά αλλά το άριστο ή μέτριο κλπ δεν έχει σημασία. Αυτό που μετράει είναι η υγεία του. Άλλη δίνει 2-3 ωάρια κ μένει έγκυος γιατί πολύ απλά αυτό είναι το κλειδί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PapadakisΣ'ευχαριστω πολύ κοριτσι μου!Αυτό έχω σκοπό να κάνω αν και δεν έφταιγε το κέντρο αλλά η γιατρός. Κορίτσια όσες έχετε κάνει διέγερση μετά η περίοδος σας πως ήταν εμένα μου ήρθε κανονικά σήμερα που έπρεπε να κάνω χωριακη αλλά έχω μαύρο αίμα όχι πολύ και πονάω αρκετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Εγω εκανα υστεροσκοπηση κ μου ελυσαν τις συμφυσεις κ μετα εκανα εξωσωματική...Έτσι μου είπαν οτι είναι η σειρα...καλη σου επιτυχία 

Ο πολύποδας είναι πολύ μικρούλης, φάνηκε στο 2ο υπέρηχο που είχε παχύνει το ενδομήτριο πιο πριν δε βλέπαμε τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσι δε θυμάμαι την ηλικία σου αλλά αυτά είναι λίγο πολύ στο πρόγραμμα κ μη σε φρικάρει κατά τα άλλα γιατί αυτά τα ξέρουν κ τα περιμένουν λίγο πολύ. Θέλω να πω όλες από 35 (ή γύρω εκεί) ένα θεματάκι το έχουμε κ αυτό λύνει η εξωσωματική. Αυτή είναι η δουλειά του εμβρυολόγου να το προσπεράσει όπως μπορεί! σημασία έχει ότι έδωσες ωάρια (κ όχι κυστικά) . Τώρα για τα ανώριμα να ξέρεις ίσως έπρεπε να κάνεις νωρίτερα οβιτρελ, εγω πχ στη δεύτερη ωοληψία έκανα πιο νωρίς κ όντως έπιασε κ είχα περισσότερα ώριμα. Επίσης πήρα βιταμίνες κ γενικά είδα βελτίωση. Κ εσύ βλέπω έχεις ένα θεματάκι στη γονιμοποίηση αλλά σημασία έχει να προχωράνε... εμένα από 11 ωριμα γονιμοποιησαν μόλις 5, κ όμως μετά προχώρησαν όλα! Οπότε περίμενε να δεις τι έχεις και όπως είπαν κ τα κορίτσια 1 καλό θες! Σημασία έχει το έμβρυο να είναι υγιές! καλά αποτελέσματα!

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου κ σε σένα εύχομαι τα καλύτερα. 30 είμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έχουν μείνει 450 μονάδες puregon που πρέπει να χρησιμοποιηθούν μέσα στο επόμενο 20ημερο. Υπάρχει κάποια κοπέλα που να χρειάζεται; Θα χαρώ πολύ να την δώσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου κ σε σένα εύχομαι τα καλύτερα. 30 είμαι...

Βρε συ είσαι κ μικρή νομίζω έτυχε ή ίσως να οφείλεται κ στο σπέρμα που είπες. Είσαι πολύ νέα κ θα δεις ότι θα προχωρήσουν κ θα πάνε όλα καλά! Όσο πιο νέα τα ωάρια τόσο καλύτερο το υλικό τους κ περισσότερες πιθανότητες να είναι υγιή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Μόλις με πήραν από το εμβρυολογικό. Από τα 10 τα 7 ήταν ώριμα και γονιμοποιήθηκαν τα 4. Το  ένα δεν επέζησε και τα άλλα 2 πάνε πολύ αργά. Αύριο θα ξέρουμε γι αυτά.

Κοριτσάκι μου να μην απογοητεύεσαι. Όπως λενε κ οι άλλες κοπελες, 1 και καλό θες. Να είναι υγιές κ να γίνει το Μωρακι σου. ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

@PapadakisΣ'ευχαριστω πολύ κοριτσι μου!Αυτό έχω σκοπό να κάνω αν και δεν έφταιγε το κέντρο αλλά η γιατρός. Κορίτσια όσες έχετε κάνει διέγερση μετά η περίοδος σας πως ήταν εμένα μου ήρθε κανονικά σήμερα που έπρεπε να κάνω χωριακη αλλά έχω μαύρο αίμα όχι πολύ και πονάω αρκετά!

Κάποιος έφταιγε πάντως και όχι εσυ .... ποτέ δεν έχω πει κάτι τέτοιο και πάντα λέω ότι τα πάντα είναι στατιστική και πιθανότητες αλλά εδώ παίρνω ότι δεν σε κατευθύνανε σωστά .... 

εγω και τις εννέα φορές ήταν το ίδιο .... εγώ δεν ΕΟΧ αποτε πολύ αίμα Βέβαια μόνο δυο με Τρεις ημέρες πάρε τηλ όμως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσι δε θυμάμαι την ηλικία σου αλλά αυτά είναι λίγο πολύ στο πρόγραμμα κ μη σε φρικάρει κατά τα άλλα γιατί αυτά τα ξέρουν κ τα περιμένουν λίγο πολύ. Θέλω να πω όλες από 35 (ή γύρω εκεί) ένα θεματάκι το έχουμε κ αυτό λύνει η εξωσωματική. Αυτή είναι η δουλειά του εμβρυολόγου να το προσπεράσει όπως μπορεί! σημασία έχει ότι έδωσες ωάρια (κ όχι κυστικά) . Τώρα για τα ανώριμα να ξέρεις ίσως έπρεπε να κάνεις νωρίτερα οβιτρελ, εγω πχ στη δεύτερη ωοληψία έκανα πιο νωρίς κ όντως έπιασε κ είχα περισσότερα ώριμα. Επίσης πήρα βιταμίνες κ γενικά είδα βελτίωση. Κ εσύ βλέπω έχεις ένα θεματάκι στη γονιμοποίηση αλλά σημασία έχει να προχωράνε... εμένα από 11 ωριμα γονιμοποιησαν μόλις 5, κ όμως μετά προχώρησαν όλα! Οπότε περίμενε να δεις τι έχεις και όπως είπαν κ τα κορίτσια 1 καλό θες! Σημασία έχει το έμβρυο να είναι υγιές! καλά αποτελέσματα!

Κορίτσι να σε ρωτήσω...ποιες βιταμίνες πήρες και είδες βελτίωση στα ωαρια;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσι δε θυμάμαι την ηλικία σου αλλά αυτά είναι λίγο πολύ στο πρόγραμμα κ μη σε φρικάρει κατά τα άλλα γιατί αυτά τα ξέρουν κ τα περιμένουν λίγο πολύ. Θέλω να πω όλες από 35 (ή γύρω εκεί) ένα θεματάκι το έχουμε κ αυτό λύνει η εξωσωματική. Αυτή είναι η δουλειά του εμβρυολόγου να το προσπεράσει όπως μπορεί! σημασία έχει ότι έδωσες ωάρια (κ όχι κυστικά) . Τώρα για τα ανώριμα να ξέρεις ίσως έπρεπε να κάνεις νωρίτερα οβιτρελ, εγω πχ στη δεύτερη ωοληψία έκανα πιο νωρίς κ όντως έπιασε κ είχα περισσότερα ώριμα. Επίσης πήρα βιταμίνες κ γενικά είδα βελτίωση. Κ εσύ βλέπω έχεις ένα θεματάκι στη γονιμοποίηση αλλά σημασία έχει να προχωράνε... εμένα από 11 ωριμα γονιμοποιησαν μόλις 5, κ όμως μετά προχώρησαν όλα! Οπότε περίμενε να δεις τι έχεις και όπως είπαν κ τα κορίτσια 1 καλό θες! Σημασία έχει το έμβρυο να είναι υγιές! καλά αποτελέσματα!

Αν όμως έκανε νωρίτερα την ovitrelle τα πολύ ώριμα μπορεί να έσκαγαν (ωορυξια) πριν προλάβουν να της τα πάρουν.... Γι αυτό καθορίζουν ακριβώς την ώρα... Ελέγχουν αυτά που θέλουν.... Πόσα είναι ικανά να είναι ώριμα μέσα σ αυτό το σχεδόν 2ημερο απ την οβιτρελ ως την ωοληψια! Δε θα διακινδυνευαν τα πολλά κ μεγάλα προκειμένου να μεγαλώσουν κ τα πιο μικρά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσες κανατε ετ απο θερμοκρασία πως νιωθατε;; εγω ειμαι 4η μέρα κ συνέχεια είναι παγωμένα τα ποδια μου....Δεν βλεπω φως Δυστυχώς...απο πουθενά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Όσες κανατε ετ απο θερμοκρασία πως νιωθατε;; εγω ειμαι 4η μέρα κ συνέχεια είναι παγωμένα τα ποδια μου....Δεν βλεπω φως Δυστυχώς...απο πουθενά....

Τα παγωμενα ποδαρακια δεν ειναι ενδειξη αποτυχιας η επιτυχιας. 

Ειναι πολυ νωρις ακομα... Υπομονη οσο μπορεις! 

Σου ευχομαι θετικοτατη χοριακη και καλη εξελιξη! 😉

Αντε ρε παιδι μου αρκετη ταλαιπωρια κι εσυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Κάποιος έφταιγε πάντως και όχι εσυ .... ποτέ δεν έχω πει κάτι τέτοιο και πάντα λέω ότι τα πάντα είναι στατιστική και πιθανότητες αλλά εδώ παίρνω ότι δεν σε κατευθύνανε σωστά .... 

εγω και τις εννέα φορές ήταν το ίδιο .... εγώ δεν ΕΟΧ αποτε πολύ αίμα Βέβαια μόνο δυο με Τρεις ημέρες πάρε τηλ όμως 

Σίγουρα εννοείται ότι η γιατρός φτάσει και τώρα που σκέφτομαι καθαρά πιστεύω ότι δεν με πρόσεξε καθόλου.Τι να κάνουνε κοιτάμε μπροστά τώρα!!!Ίσως κάποια στιγμή τα καταφέρω και εγώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

Όσες κανατε ετ απο θερμοκρασία πως νιωθατε;; εγω ειμαι 4η μέρα κ συνέχεια είναι παγωμένα τα ποδια μου....Δεν βλεπω φως Δυστυχώς...απο πουθενά....

Πραγματικά δεν σημαίνει τίποτα αυτό είναι και οι ορμόνες που κάνουν πάρτι...ωστόσο προσπάθησε να κρατάς ζεστό το κορμί σου βάλε έξτρα κάλτσες ή μάλλινα πατουσάκια για να είσαι ζεστή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Σίγουρα εννοείται ότι η γιατρός φτάσει και τώρα που σκέφτομαι καθαρά πιστεύω ότι δεν με πρόσεξε καθόλου.Τι να κάνουνε κοιτάμε μπροστά τώρα!!!Ίσως κάποια στιγμή τα καταφέρω και εγώ!!

Όχι ίσως..... σίγουρα θα τα καταφέρεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Smurf88 fertilimax πήρα για 3 μήνες!

@ntinaki88 η οβιτρελ δεν τα μεγαλώνει, τα ωριμάζει. Αν την κάνουν λίγο πιο νωρίς βοηθάνε στην ωρίμανση αν η τάση των ωαρίων μιας κοπέλας είναι να αργούν. Σε εμένα τη δεύτερη φορά η διαφορά στην ωριμότητα ήταν μεγάλη κάνοντας τη μια ώρα νωρίτερα από ότι την πρώτη φορά... Αλλά αυτά πρέπει να τα δει ο γιατρός πολύ ατομικά στην κάθε μία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Πραγματικά δεν σημαίνει τίποτα αυτό είναι και οι ορμόνες που κάνουν πάρτι...ωστόσο προσπάθησε να κρατάς ζεστό το κορμί σου βάλε έξτρα κάλτσες ή μάλλινα πατουσάκια για να είσαι ζεστή

Κορίτσι εσύ είχες κανένα νέο; Θα πας τελικά Δευτέρα; Με το καλό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Smurf88 fertilimax πήρα για 3 μήνες!

@ntinaki88 η οβιτρελ δεν τα μεγαλώνει, τα ωριμάζει. Αν την κάνουν λίγο πιο νωρίς βοηθάνε στην ωρίμανση αν η τάση των ωαρίων μιας κοπέλας είναι να αργούν. Σε εμένα τη δεύτερη φορά η διαφορά στην ωριμότητα ήταν μεγάλη κάνοντας τη μια ώρα νωρίτερα από ότι την πρώτη φορά... Αλλά αυτά πρέπει να τα δει ο γιατρός πολύ ατομικά στην κάθε μία.

Ναι αυτό.... Εμένα πχ μου Είχαν πει την arvekap να την κάνω συγκεκριμένη ακριβώς ώρα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Ναι αυτό.... Εμένα πχ μου Είχαν πει την arvekap να την κάνω συγκεκριμένη ακριβώς ώρα!!!!! 

Έτσι είναι όντως, απλά μετά όταν είδαν ότι από 9 ώριμα ήταν μόνο 6, τη δεύτερη φορά με έβαλαν να την κάνω συγκεκριμένη ώρα αλλά νωρίτερα από την πρώτη φορά κ όντως πήραμε 11 ώριμα. Είναι στην κάθε κοπέλα πως αντιδρά στα φάρμακα. Σημασία έχει να ασχοληθεί ο γιατρός να το βρει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Τα παγωμενα ποδαρακια δεν ειναι ενδειξη αποτυχιας η επιτυχιας. 

Ειναι πολυ νωρις ακομα... Υπομονη οσο μπορεις! 

Σου ευχομαι θετικοτατη χοριακη και καλη εξελιξη! 😉

Αντε ρε παιδι μου αρκετη ταλαιπωρια κι εσυ! 

Νιώθω οτι κανω τον βλακα 15 μερες..νιωθω ξεγελασμενη....Σπίτι καθομαι δεν βγαίνω....αφου την τριτη αφου τεταρτη ήταν ετ, προσπαθούσα να ζησω οτι μπορούσα λες κ δεν θα ξαναβγω....ασχημο κάθε φορά αυτό  που με τοσο κόπο κ ελπιδα ξεκινας κ στο τέλος το απόλυτο τίποτα!! Τι να πω....σε ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Πραγματικά δεν σημαίνει τίποτα αυτό είναι και οι ορμόνες που κάνουν πάρτι...ωστόσο προσπάθησε να κρατάς ζεστό το κορμί σου βάλε έξτρα κάλτσες ή μάλλινα πατουσάκια για να είσαι ζεστή

Η ηλεκτρονική κουβέρτα επιτρέπεται;;; έχω ακουσει διάφορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η antzy9 είπε:

Νιώθω οτι κανω τον βλακα 15 μερες..νιωθω ξεγελασμενη....Σπίτι καθομαι δεν βγαίνω....αφου την τριτη αφου τεταρτη ήταν ετ, προσπαθούσα να ζησω οτι μπορούσα λες κ δεν θα ξαναβγω....ασχημο κάθε φορά αυτό  που με τοσο κόπο κ ελπιδα ξεκινας κ στο τέλος το απόλυτο τίποτα!! Τι να πω....σε ευχαριστώ 

Κάτσε ρε παιδί μου να δεις πρώτα! Πόσες μέρες είναι από την ετ; Μόνο 4; Λογικό είναι να μη νιώθεις τίποτα! Κάτσε πρώτα να πάρεις αποτελέσματα κ μετά θα δεις τι θα κάνεις, αλλά μην προτρέχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

Η ηλεκτρονική κουβέρτα επιτρέπεται;;; έχω ακουσει διάφορα 

Εγώ πάντως τη χρησιμοποιώ και κοιμάμαι σαν πουλάκι. Πέφτω στο κρεββάτι ζεσταίνομαι και μετά την κλείνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.. μια ερώτηση έχω να κανω σε όλες τις μελλοντικές μανούλες με εξωσωματική. Ρε κορίτσια οι άντρες σας πως αντιδράσανε μετά την ετ? Εμένα μου λέει συνέχεια ότι θα μείνεις το ξέρω εγώ και τετοια είναι τόσο σίγουρος  που μετά πιστεύω θα πέσει στα βαθιά άμα δεν πετύχει .  Πφ θα σκασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...