Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια μου γύρισα!! Πήρανε 10 ωάρια!!!! Το σπέρμα όμως είχε το χάλι του σήμερα.. 20 εκατομμύρια με αρκετές ανώμαλες μορφές και κινητικότητα 12% απ ότι είπε η εμβρυολόγος. Όπου να σας πω ότι στο τελευταίο σπερμοδιάγραμμα είχε 200 εκατομμύρια με κινητικότητα 21%. Τεσπα, τουλάχιστον θα κάνουμε ICSI οπότε είμαι αισιόδοξη. Αύριο θα με πάρουν τηλέφωνο να μου πουν πόσα γονιμοποιήθηκαν. 

Μα τι ευχαριστα νέα είναι αυτά!!! Μπράβο κοριτσάκι μου. Σου εύχομαι να γονιμοποιηθούν όσο το δυνατόν περισσότερα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairoula20 είπε:

Τεταρτη μου ειπε αλλα μηπως παω πιο νωρις σκεφτομαι να παω την Τριτη θα δω. Τωρα με ειχε πιασει ενας εντονος πονος στι αριστερο χερι, εμφραγμα θα παθω κοριτσιαααα

Χαλάρωσε μαρηηη κουνημένο θα το βγάλεις το παιδί.... Όλα θα πάνε καλά ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Mairoula20 είπε:

Σε ευχαριστω αγαπη μου μακαρι να ειναι και εμενα εστω ενα υγιες και να αποκτησω ενα μωρακι, επρπε να εχω κανει προεμφυτευτικο βλακεια εκανα αφου ειχα δυο μηνες κενο τελοσπαντων οτι ειναι ειναι. Σε ευχαριστω πολυ πολυ μου δινεις κουραγιο.....

Μη σκέφτεσαι έτσι. Για να κάνεις προεμφυτευτικο πρέπει να έχεις δείγματα ή ο καρυότυπος να έχει βρει χρωμοσωμικές ανωμαλίες ή να έχετε πρόβλημα με την εξέταση της κυστικής ίνωσης..... Μία χαρά θα είναι τα έμβρυα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Κορίτσια μου τώρα γύρισα και εγώ!έχω 7 προς το παρόν ωάρια 13 εκατ και έχω αναθαρρηνει λίγο ο γιατρός ήταν πολύ ευχαριστημένος!την Τρίτη ξανά και ωοληψια μάλλον την άλλη Παρασκευή!

Πάρα πολύ καλά πας κι εσύ. Τελικά αυτός ο μήνας μας πήγε πολύ.... Το καλό είναι ότι έχεις συγχρονισμένα ωάρια... Περίμενε μπορεί να ξεπεταχτουν και άλλα που δεν φαίνονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Αγαπημένες.... Επειδή δεν μπορώ να βρω το ποστ για την ποιότητα! Μην αγχώνεστε... Εμείς με ποιότητα εμβρύων 5ΒΑ κ 5ΒΒ πιάσαμε ένα έμβρυακι..... Οπότε είναι κ το τυχερό.... Ο γιατρός μ είχε πει απλα ότι αν είναι χρωμοσώματικα υγιη θα μείνεις έγκυος κ έτσι έγινε!!!! Το ένα ήταν!!! 

κορίτσι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο μου έχει πει και ο γιατρός μου. Ναι η ποιότητα δείχνει μια δυναμική όμως η υγεία των εμβρύων είναι αυτή που είναι ο πιο καθοριστικός παράγοντας!

Πόσο χαίρομαι για το μωράκι σου ειλικρινά δεν ξέρεις! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο μου έχει πει και ο γιατρός μου. Ναι η ποιότητα δείχνει μια δυναμική όμως η υγεία των εμβρύων είναι αυτή που είναι ο πιο καθοριστικός παράγοντας!

Πόσο χαίρομαι για το μωράκι σου ειλικρινά δεν ξέρεις! ♥️

Σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!!!!!! Κ εμείς έχουμε πάρει μια χαρά δν ξέρεις.... Ο άντρας μ χαϊδεύει την κοιλιά (πριν δεν τον αφήνα πολλά πολλά γτ θα δενόταν κ δεν ήθελα γτ το είχε πάρει πολύ κατάκαρδα) Κ λέει η κόρακλα μ τι κάνει(μας είπε η γιατρός ότι είναι μάλλον κορίτσι ασχετα αν στην αυχενικη λέγανε ίσως κι αγόρι)!!! Όλη μέρα στην κοιλιά με κοιτάει από χτες... χιχιχιιχχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω απολυτα @ntinaki88 και @Tokyo ετσι ακριβως ειναι. Μια βλαδτοκυστη με συνδρομο down για παραδειγμα μππρει να ηταν 5ΑΑ και ενα υγιες μωρακι μπορει να ερθει απο 5ΒΒ... Ξερω ακομα και κοπελα που ειχε κανει ετ με 5CΑ και εκανε το μωρακι της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Συμφωνω απολυτα @ntinaki88 και @Tokyo ετσι ακριβως ειναι. Μια βλαδτοκυστη με συνδρομο down για παραδειγμα μππρει να ηταν 5ΑΑ και ενα υγιες μωρακι μπορει να ερθει απο 5ΒΒ... Ξερω ακομα και κοπελα που ειχε κανει ετ με 5CΑ και εκανε το μωρακι της. 

Δεν έχω άλλα like! Πάντως ναι απαξ κ γίνει βλαστοκύστη η υγιής κατά 80% θα εμφυτευτεί...

Μακάρι και στα δικά μας κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Συμφωνω απολυτα @ntinaki88 και @Tokyo ετσι ακριβως ειναι. Μια βλαδτοκυστη με συνδρομο down για παραδειγμα μππρει να ηταν 5ΑΑ και ενα υγιες μωρακι μπορει να ερθει απο 5ΒΒ... Ξερω ακομα και κοπελα που ειχε κανει ετ με 5CΑ και εκανε το μωρακι της. 

Το 5 μπροστα στην ποιότητα σημαίνει κύτταρα;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η antzy9 είπε:

Το 5 μπροστα στην ποιότητα σημαίνει κύτταρα;;;;;

Ειναι η 5η μερα του εμβρυου δηλ βλαστοκυστη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες παρά πολύ!!!!Είναι πολύ ωραίο να έχεις στήριξη!!Η χωρική ήταν αρνητική όπως το περιμένω ήδη έχω καφέ αύριο θα αδιαθετησω κανονικά δύο εβδομάδες μετά την ωολληψια!!Ευτυχώς ψυχολογικά είμαι καλά!!!θα πάρω το χρόνο μου τους επόμενους μήνες και αποφασίσαμε να κάνουμε άλλη μια προσπάθεια αλλά με ένα σωστό γιατρό ο οποίος θα έχει όρεξη να ασχοληθεί!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες παρά πολύ!!!!Είναι πολύ ωραίο να έχεις στήριξη!!Η χωρική ήταν αρνητική όπως το περιμένω ήδη έχω καφέ αύριο θα αδιαθετησω κανονικά δύο εβδομάδες μετά την ωολληψια!!Ευτυχώς ψυχολογικά είμαι καλά!!!θα πάρω το χρόνο μου τους επόμενους μήνες και αποφασίσαμε να κάνουμε άλλη μια προσπάθεια αλλά με ένα σωστό γιατρό ο οποίος θα έχει όρεξη να ασχοληθεί!!!!

Κρίμα κορίτσι μου... Μακάρι η επόμενη να είναι και η τυχερή. Δεν ξέρω τι να σου πω πέρα από ότι σε σκέφτομαι κ σου στέλνω μια αγκαλιά, ειλικρινά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κρίμα κορίτσι μου... Μακάρι η επόμενη να είναι και η τυχερή. Δεν ξέρω τι να σου πω πέρα από ότι σε σκέφτομαι κ σου στέλνω μια αγκαλιά, ειλικρινά...

Σ'ευχαριστω πολύ κορίτσι μου!!!Ευτυχώς είμαι καλά!!!γιατί δεν είχα προσδοκίες πολλές!!! Σίγουρα τώρα θα προσέξω παραπάνω.Το καλό είναι ότι ο άντρας επιτέλους απόφασης να κάνει λίγη διατροφή να κόψει το τσιγάρο!!!γιατί γενικά πιστευε ότι θα πετύχει αφού θα πάνε με εξωσωματική!εγώ ακόμα πιστεύω ότι μπορούμε και φυσιολογικά!!θα δείξει!!!Περιμένω να ώρα από εσάς τα καλά τα νέα!!!Εγώ από το καλοκαίρι πάλι!!!😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Καποιοι βαζουν εξτρα αριθμο δηλ αν ειναι full blastocyst, expanded blastocyst κτλ αλλα δε τα ξερω καθολου πως πανε. 

Μας  τα δικά μας τα είχαν βοηθήσει με την εκκόλαψη όπως μ είπαν.... Δεν ήταν στρογγυλά... Είχαν άνοιγμα κ είχαν βγει τα κυτταρα προς τα έξω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Μας  τα δικά μας τα είχαν βοηθήσει με την εκκόλαψη όπως μ είπαν.... Δεν ήταν στρογγυλά... Είχαν άνοιγμα κ είχαν βγει τα κυτταρα προς τα έξω!!! 

Γίνεται τέτοιο πράγμα;; Τι κάνει η επιστήμη όμως ρε σεις... Μακάρι να γεμίσουμε ευχάριστα 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Μας  τα δικά μας τα είχαν βοηθήσει με την εκκόλαψη όπως μ είπαν.... Δεν ήταν στρογγυλά... Είχαν άνοιγμα κ είχαν βγει τα κυτταρα προς τα έξω!!! 

6η μέρα έγινε η εμβρυομεταφορα η 5η; Και ήταν ποιότητα 5ΑΑ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η υποβοηθουμενη εκκολαψη @ntinaki88 και @Tokyo ετσι κι αλλιως γινεται στα κατεψυγμενα εμβρυα..το εχουν δηλαδη ως πρωτοκολλο κατα την αποψυξη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Η υποβοηθουμενη εκκολαψη @ntinaki88 και @Tokyo ετσι κι αλλιως γινεται στα κατεψυγμενα εμβρυα..το εχουν δηλαδη ως πρωτοκολλο κατα την αποψυξη. 

Φίλη μου είσαι πολύ μπροστά... Δεν είχα ιδέα! Μέχρι ωοληψια πάει το πτυχίο μου... Φοβερό όμως ρε σεις τι κάνουν αυτοί οι εμβρυολογοι έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Η υποβοηθουμενη εκκολαψη @ntinaki88 και @Tokyo ετσι κι αλλιως γινεται στα κατεψυγμενα εμβρυα..το εχουν δηλαδη ως πρωτοκολλο κατα την αποψυξη. 

Δεν το γνώριζα αυτο! Και γιατί το κάνουν στα κατεψυγμένα; Αυτό που ήξερα είναι ότι δεν πιστεύουν όλοι οι εμβρυολόγοι για την αποτελεσματικότητα αυτής της μεθοδου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki83 είπε:

6η μέρα έγινε η εμβρυομεταφορα η 5η; Και ήταν ποιότητα 5ΑΑ;

Ήταν 5BA k 5BB! Τα κατεψυξαν στην 6η μέρα! Η έμβρυομεταφορα έγινε στον επόμενο κύκλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Δεν το γνώριζα αυτο! Και γιατί το κάνουν στα κατεψυγμένα; Αυτό που ήξερα είναι ότι δεν πιστεύουν όλοι οι εμβρυολόγοι για την αποτελεσματικότητα αυτής της μεθοδου!

Εγώ να σκεφτείς το έμαθα τη μέρα της έμβρυομεταφορας δεν το γνώριζα πριν.... Είδα τις φώτο κ πάνω που πήγα να πω γτ είναι έτσι μ είπε η έμβρυολόγος ότι έκαναν υποβοηθουμενη εκκόλαψη! Πάντως αν όντως βοήθησε αυτό για μένα ήταν αποτέλεσματικο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Γίνεται τέτοιο πράγμα;; Τι κάνει η επιστήμη όμως ρε σεις... Μακάρι να γεμίσουμε ευχάριστα 🙂

Κι όμως αν δεις φώτο έχουν πλάκα... Το ένα έμοιαζε με παπάκι!!!! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια διάβασα σε άλλο θέμα για τα innofert και είδα μια κοπέλα που χάριζε menopur και innofert. Βοηθάει πιστεύετε στην εξωσωματική; Έπαιρνε καμία βιταμίνες παρόμοιες πριν τη διαδικασια; Σε ένα μηνα από τώρα λογικά θα ξεκινησω τις ενέσεις κ έλεγα μήπως αυτό το μηνα πάρω καμία βιταμίνη αν είναι να βοηθήσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...