Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Αυτό μου είπε κ ο γυναικολόγος μου να πω. Ότι έχασα τον προηγούμενο κ τώρα δεν προλάβαινα. Κ θα τους τα στειλω σε 2-3 μερες

όπως σου τα λένε τα κορίτσια... εμένα μάλιστα μ είπε ο μικροβιολόγος αν βγουν πολύ υψηλά λόγω λάθος ημερών θα μ τα έφτιαχνε.. τελικα δε χρειάστηκε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Αυτό συζητάμε με το γιατρό. Θα είμαστε σε επικοινωνία να δούμε πώς εξελίσσονται και θα μιλήσουμε πάλι το Σάββατο που θα είναι η τρίτη μέρα. Αν μέχρι τότε έχω καλό αριθμό έμβρυων και πάνε καλά θα τα αφήσω για βλαστοκύστες τη Δευτέρα και μεταφέρουμε τότε. Δεν ξέρω πραγματικά ούτε πόσα θα πάρω ούτε τι ποιότητας θα είναι. Ο γιατρός μου με κρατάει γειωμένη και συγκρατημένη λόγω ηλικίας.... Αυτή η ρημάδα είναι τροχοπέδη τελικά...

Καλά κάνει γιατί θέλει να δει την ποιότητα τους. Πάντως είναι πολλά κ αυτό είναι το θετικό γιατί τελικά θέλεις 1... δεν θα βρεθεί 1 μέσα στα 10; αυτό να σκέφτεσαι... Πάντως στα πλαίσια της ιατρικής μας γνώσης (ε @peacock;;;) μη βιαστείς για μεταφορά. Με τέτοια οιστραδιόλη θα μου κάνει τεράστια εντύπωση να σε αφήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Αυτό συζητάμε με το γιατρό. Θα είμαστε σε επικοινωνία να δούμε πώς εξελίσσονται και θα μιλήσουμε πάλι το Σάββατο που θα είναι η τρίτη μέρα. Αν μέχρι τότε έχω καλό αριθμό έμβρυων και πάνε καλά θα τα αφήσω για βλαστοκύστες τη Δευτέρα και μεταφέρουμε τότε. Δεν ξέρω πραγματικά ούτε πόσα θα πάρω ούτε τι ποιότητας θα είναι. Ο γιατρός μου με κρατάει γειωμένη και συγκρατημένη λόγω ηλικίας.... Αυτή η ρημάδα είναι τροχοπέδη τελικά...

Πραγματικά την ηλικία μην την βάζεις μέσα γιατί ποτέ δεν ξέρεις και μένα μου έλεγαν με τέτοιες εξετάσεις τέλεια θα τα πας!και πήρα ένα ωάριο!!! μόνο!!μια χαρά είναι εσύ!!!!!!υπομονή τώρα!!!💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Miti85 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!αποφασισα να γραψω κ εγω για ψυχολογικη υποστηριξη.στην πρωτη προσπαθεια διεγερσης πηραμε μονο υγρο....κανενα ωαριο!!!επισης στον επομενο κυκλο που ειπαμε να δοκιμασω με φυσικο στον υπερηχο των πρωτων ημερων ειδαμε μονο μια μεγαλη κυστη κ κανενα ωοθυλακιο.ειχε καμια κοπελα αντιστοιχη εμπειρια? Αυτη την εξελιξη δεν την περιμενα με τιποτα!αν οχι πολλα τουλαχιστον το ενα ωαριο του κυκλου το θεωρουσα δεδομενο

Εγώ κορίτσι μου!χωρίς κανένα θέμα έκανα 7 ωοθηλακια 17 18 εκ και πήρα μόνο ένα όλα τα άλλα ειχαν μέσα νερό δεν ωρίμασε τίποτα!εμένα μου είπε ότι οι ωοθήκες έχουν υποδοχείς ορμονών και δεν λειτούργησαν οπότε δεν έπιασε η ένεση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια τελείωσα και γύρισα σπίτι. Όλα πήγαν καλά πήραμε 10 ωαρια. Τώρα αύριο θα με ενημερώσουν πόσα γονιμοποιήθηκαν. 

Μπράβο κοπέλα μου πολύ χάρηκα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 🎫

@lactaki --> ?

@elena0212 --> 3/3

@Hope19 --> ?

Ωοληψια 🤗

@Takira --> ?

@annie! --> 20/2

@Papadakis --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

 

@Taggeris --> ?

@Σταυρι --> 24/2

@Tokyo --> Μάρτιος

@peacock --> Μάρτιος

@Antelope --> Απρίλιος

@Niki94 --> ?

Χοριακή 🤞

@ViKcy --> 21/02

@sokola4 --> 26/02

@antzy9 --> 28/02

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετα τη θερμη υποδοχή που δειξατε παραθετω ανανεωμένο πινακακι! Εβαλα τα κοριτσια που εγραψαν στις τελευταίες 2 σελίδες και όντως είμαστε πάρα πολλές! Αν εχωβαφησει καμία απέξω πείτε μου μα συμπληρώσω. Επίσης αν κάποια κοπέλα δεν θέλει να φαίνεται το όνομά της, πχ γιατί νιώθει ότι πιέζεται ή αγχώνεται ας μου το πει και θα το αφαιρέσω. Όλα κατανοητά είναι και ο σκοπός είναι να δίνουμε κουράγιο η μια στην άλλη.

Σήμερα ήδη άλλαξε κατηγορία η @Taggeris και η @antzy9! Συγχαρητήρια κορίτσια. Περιμένουμε τα καλα αποτελέσματα! Άντζυ μου Σε έβαλα για χοριακή στις 9 μέρες. Βλαστοκυστες εβαλες; πώς πηγε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bou30 είπε:

Γειά σου @Miti85!! Το ωάριο του μήνα δυστυχώς δεν είναι πάντα καλό, ανεξαρτήτως ηλικίας, αλλά όσο μεγαλώνουμε τόσο λιγότερα τα ποιοτικά ωάρια του μήνα. Γ αυτό κ όσες κάνουν φυσικό, χρειάζονται αρκετούς μήνες. Όμως γιατί με τη διέγερση δεν είχες ωάρια; τι σου είπαν στο κέντρο γ αυτό; 

Ο γιατρος μου γενικα δεν ηταν αισιοδοξος οτι θα  ανταποκριθω στα φαρμακα λογω χαμηλης αμη!οποτε δεν το θεωρησε τοσο παραξενο αυτο που εγινε...για εμενα ομως το σοκ ηταν μεγαλο!κ γενικα βλεπω εδω οως κοπελες με.χαμηλη αμη τελικα τα καταφεραν μια χαρα....καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος βεβαια.απλα αναρωτιεμαι ποσους μηνες θα μας.παρει να βρουμε.ενα ωαριο τελικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Εγώ κορίτσι μου!χωρίς κανένα θέμα έκανα 7 ωοθηλακια 17 18 εκ και πήρα μόνο ένα όλα τα άλλα ειχαν μέσα νερό δεν ωρίμασε τίποτα!εμένα μου είπε ότι οι ωοθήκες έχουν υποδοχείς ορμονών και δεν λειτούργησαν οπότε δεν έπιασε η ένεση!

Και εμενα μου ειπε οτι τα φαρμακα δεν εχουν νοημα γιατι οπως φανηκε δεν λειτουργησαν οι υποδοχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Επιτροπή 🎫

@lactaki --> ?

@elena0212 --> 3/3

@Hope19 --> ?

Ωοληψια 🤗

@Takira --> ?

@annie! --> 20/2

@Papadakis --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

 

@Taggeris --> ?

@Σταυρι --> 24/2

@Tokyo --> Μάρτιος

@peacock --> Μάρτιος

@Antelope --> Απρίλιος

@Niki94 --> ?

Χοριακή 🤞

@ViKcy --> 21/02

@sokola4 --> 26/02

@antzy9 --> 28/02

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

Πρέπει να κανείς κι ένα για εμάς που πέτυχε αλλά δεν προχώρησε.! Για ευριομεταφορα δεν έχω κάτι να απαντήσω μιας και δεν ξέρουμε.! Αν θα κάνω μέσα στο 2020.! Επίσης στην εγκυμοσύνη είναι άλλη μια κοπέλα που κάναμε μαζί την ετ είναι η  @kppm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Miti85 είπε:

Και εμενα μου ειπε οτι τα φαρμακα δεν εχουν νοημα γιατι οπως φανηκε δεν λειτουργησαν οι υποδοχεις!!!

Και εγώ δεν ξέρω τι θα κάνω μετά γιατί και άλλα φάρμακα να πάρω  πάλι μπορεί να μην πετύχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Και εγώ δεν ξέρω τι θα κάνω μετά γιατί και άλλα φάρμακα να πάρω  πάλι μπορεί να μην πετύχει!να 

Να εισαι αισιοδοξη για την χοριακη κ μακαρι να μην χρειαστει να το ψαξεις παραπανω εσυ!!!!με.προβληματισε κ αυτη μεγαλη κυστη απ το πουθενα!!!ποτε στο παρελθον δεν.ειχα κατι τετοιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Miti85 μήπως να πάρεις μια δεύτερη γνώμη; μου φαίνεται πολύ περίεργο όλο αυτό... οκ δε λέω με χαμηλή ΑΜΗ το αναμενόμενο είναι τα λίγα, όμως κανένα;;; η ΑΜΗ δείχνει απλά ποσότητα όχι να είναι όμως όλα κενά... δεν ξέρω έτσι λέω δλδ δεδομένου ότι το ρεκόρ χαμηλής ΑΜΗ μάλλον το κρατάω εγώ και τελικά ωάρια έδωσα αρκετά. Δεν ξέρω θα έλεγα κάνε μια προσπάθεια. Εμένα ο γιατρός το πάλεψε πολύ για να έχει αυτό το αποτέλεσμα...

@ViKcy εύχομαι να μη χρειαστεί να πάρεις καμιά γνώμη παρά σε λίγες μέρες να έχεις το θετικό! Πότε πας για χοριακή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Miti85 είπε:

Να εισαι αισιοδοξη για την χοριακη κ μακαρι να μην χρειαστει να το ψαξεις παραπανω εσυ!!!!με.προβληματισε κ αυτη μεγαλη κυστη απ το πουθενα!!!ποτε στο παρελθον δεν.ειχα κατι τετοιο

Πόση AMH έχετε κορίτσια @Miti85, @ViKcy αν επιτρέπεται; Γιατί εγώ με 0,5 δίνω 2-3 ωάρια σε κάθε διέγερση άσχετα αν δεν έχω πάρει θετική χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Πόση AMH έχετε κορίτσια @Miti85, @ViKcy αν επιτρέπεται; Γιατί εγώ με 0,5 δίνω 2-3 ωάρια σε κάθε διέγερση άσχετα αν δεν έχω πάρει θετική χοριακη!

Εγω πριν μερικους μηνες ειχα 4.5 σε pmol

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Καλά κάνει γιατί θέλει να δει την ποιότητα τους. Πάντως είναι πολλά κ αυτό είναι το θετικό γιατί τελικά θέλεις 1... δεν θα βρεθεί 1 μέσα στα 10; αυτό να σκέφτεσαι... Πάντως στα πλαίσια της ιατρικής μας γνώσης (ε @peacock;;;) μη βιαστείς για μεταφορά. Με τέτοια οιστραδιόλη θα μου κάνει τεράστια εντύπωση να σε αφήσει!

Νορμάλ οιστραδιόλη είχα.... 2534 αντικατοπτρίζει ακριβώς και το νούμερο των ωαρίων. Συμφωνώ και επαυξάνω στο ένα το καλό που ψάχνουμε...... Θα σας έχω νέα αύριο για να συσκεφθουμε..... @Tokyo και @peacock χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Πραγματικά την ηλικία μην την βάζεις μέσα γιατί ποτέ δεν ξέρεις και μένα μου έλεγαν με τέτοιες εξετάσεις τέλεια θα τα πας!και πήρα ένα ωάριο!!! μόνο!!μια χαρά είναι εσύ!!!!!!υπομονή τώρα!!!💖💖

Κορίτσι μου θα σου πώ πάλι ότι τα υπόλοιπα κορίτσια....δεν έχει σημασία πόσα θα πάρεις..... ένα και μόνο καλό μπορεί να σου χαρίσει το μωράκι σου. Πίστεψε στο εμβρυάκι σου και όλα θα γίνουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Miti85 μήπως να πάρεις μια δεύτερη γνώμη; μου φαίνεται πολύ περίεργο όλο αυτό... οκ δε λέω με χαμηλή ΑΜΗ το αναμενόμενο είναι τα λίγα, όμως κανένα;;; η ΑΜΗ δείχνει απλά ποσότητα όχι να είναι όμως όλα κενά... δεν ξέρω έτσι λέω δλδ δεδομένου ότι το ρεκόρ χαμηλής ΑΜΗ μάλλον το κρατάω εγώ και τελικά ωάρια έδωσα αρκετά. Δεν ξέρω θα έλεγα κάνε μια προσπάθεια. Εμένα ο γιατρός το πάλεψε πολύ για να έχει αυτό το αποτέλεσμα...

@ViKcy εύχομαι να μη χρειαστεί να πάρεις καμιά γνώμη παρά σε λίγες μέρες να έχεις το θετικό! Πότε πας για χοριακή;

Ειναι οντως περιεργο κ αρκετα απογοητευτικο....ουτως η αλλως τωρα θα περιμενω να φυγει η κυστη κ θελω να προσπαθησω με καθαρο οργανισμο 1-2 μηνες τουλαχιστον για να δουμε αν περιεχουν ωαριο αυτο τα ωοθυλακια που παραγει ο οργανισμος καθε μηνα φυσικα.... τα οποια στους υπερηχους που εκανα πριν ξεκινησω διεγερση φαινονταν υγιεστατα καθε μηνα κ μεγαλωναν φυσιολογικα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Επιτροπή 🎫

@lactaki --> ?

@elena0212 --> 3/3

@Hope19 --> ?

Ωοληψια 🤗

@Takira --> ?

@annie! --> 20/2

@Papadakis --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

 

@Taggeris --> ?

@Σταυρι --> 24/2

@Tokyo --> Μάρτιος

@peacock --> Μάρτιος

@Antelope --> Απρίλιος

@Niki94 --> ?

Χοριακή 🤞

@ViKcy --> 21/02

@sokola4 --> 26/02

@antzy9 --> 28/02

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

Μα τί ωραία στήριξη το πινακακι. Ελπιδοφόρο. Βάλε με εμβρυομεταφορά Δευτέρα. Θα τολμήσω να επενδύσω σε βλαστοκύστες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Μετα τη θερμη υποδοχή που δειξατε παραθετω ανανεωμένο πινακακι! Εβαλα τα κοριτσια που εγραψαν στις τελευταίες 2 σελίδες και όντως είμαστε πάρα πολλές! Αν εχωβαφησει καμία απέξω πείτε μου μα συμπληρώσω. Επίσης αν κάποια κοπέλα δεν θέλει να φαίνεται το όνομά της, πχ γιατί νιώθει ότι πιέζεται ή αγχώνεται ας μου το πει και θα το αφαιρέσω. Όλα κατανοητά είναι και ο σκοπός είναι να δίνουμε κουράγιο η μια στην άλλη.

Σήμερα ήδη άλλαξε κατηγορία η @Taggeris και η @antzy9! Συγχαρητήρια κορίτσια. Περιμένουμε τα καλα αποτελέσματα! Άντζυ μου Σε έβαλα για χοριακή στις 9 μέρες. Βλαστοκυστες εβαλες; πώς πηγε;

Ολα μια χαρα...σε ευχαριστώ...όχι βλαστοκύστες...4 μαρτιου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Πρέπει να κανείς κι ένα για εμάς που πέτυχε αλλά δεν προχώρησε.! Για ευριομεταφορα δεν έχω κάτι να απαντήσω μιας και δεν ξέρουμε.! Αν θα κάνω μέσα στο 2020.! Επίσης στην εγκυμοσύνη είναι άλλη μια κοπέλα που κάναμε μαζί την ετ είναι η  @kppm

Νίκη μου γτ όχι; Δεν έχεις εμβρυάκια κατάψυξη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Miti85 μήπως να πάρεις μια δεύτερη γνώμη; μου φαίνεται πολύ περίεργο όλο αυτό... οκ δε λέω με χαμηλή ΑΜΗ το αναμενόμενο είναι τα λίγα, όμως κανένα;;; η ΑΜΗ δείχνει απλά ποσότητα όχι να είναι όμως όλα κενά... δεν ξέρω έτσι λέω δλδ δεδομένου ότι το ρεκόρ χαμηλής ΑΜΗ μάλλον το κρατάω εγώ και τελικά ωάρια έδωσα αρκετά. Δεν ξέρω θα έλεγα κάνε μια προσπάθεια. Εμένα ο γιατρός το πάλεψε πολύ για να έχει αυτό το αποτέλεσμα...

@ViKcy εύχομαι να μη χρειαστεί να πάρεις καμιά γνώμη παρά σε λίγες μέρες να έχεις το θετικό! Πότε πας για χοριακή;

@Miti85 θα συμφωνήσω.... Πάρε οπωσδήποτε δεύτερη γνώμη... Εδώ ένα πλυντήριο θέλουμε να αγοράσουμε και κάνουμε έρευνα αγοράς για τόσο σοβαρά θέματα συμβουλεύσου και κάποιον άλλο. Ένα σωρό καλοί γιατροί έχουν αναφερθεί στο φόρουμ......δεν χάνεις κάτι ίσα ίσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Πραγματικά την ηλικία μην την βάζεις μέσα γιατί ποτέ δεν ξέρεις και μένα μου έλεγαν με τέτοιες εξετάσεις τέλεια θα τα πας!και πήρα ένα ωάριο!!! μόνο!!μια χαρά είναι εσύ!!!!!!υπομονή τώρα!!!💖💖

Η ηλικια είναι η ευκολη δικαιολογία για μια αποτυχία!! Αυτη τη καραμέλα έχουν οι γιατροι...εγω 40+ κ είχα αυτό το μηνα 8fsh  7.8 lh  1.5 AMH σε ng και E2 30 .

Κ στη διέγερση πέρυσι ειχα 7 γονιμοποίημενα εκ των όποιων 4 αριστα...κ μου λένε για δανεικά.....ε οχι.....εγω θα επιμείνω ως τα 50

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Επιτροπή 🎫

@lactaki --> ?

@elena0212 --> 3/3

@Hope19 --> ?

Ωοληψια 🤗

@Takira --> ?

@annie! --> 20/2

@Papadakis --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

 

@Taggeris --> ?

@Σταυρι --> 24/2

@Tokyo --> Μάρτιος

@peacock --> Μάρτιος

@Antelope --> Απρίλιος

@Niki94 --> ?

Χοριακή 🤞

@ViKcy --> 21/02

@sokola4 --> 26/02

@antzy9 --> 28/02

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

3 Απριλίου επιτροπή κορίτσι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...