Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

@Taggeris να μην ταλαιπωρηθεις καθόλου κ καλή γονιμοποίηση. 

@ViKcy Μια και σήμερα!!!!! 

κοριτσια 3/3 περναω επιτροπή. Νομίζω είχα ολα τα χαρτια εκτος απ το παραπεμπτικό και συνειδητοποίω χθες ότι απ το κεντρο δε μου είχαν γράψει τις ορμονικές αλλά μόνο τις απλες ( δεν ξέραμε αν θα περάσουμε επιτροπή). Οι οποίες πρέπει να γίνουν 2-5η μέρα του κύκλου. Κ εγώ περιμένω στις 27/2 μάλλον να αδιαθετησω. Πέμπτη. Κ μετά είναι τριημερο καθαρας Δευτέρας κ την Τρίτη περναω επιτροπή. Τρελαθηκα απ το άγχος χθες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elena0212 είπε:

@Taggeris να μην ταλαιπωρηθεις καθόλου κ καλή γονιμοποίηση. 

@ViKcy Μια και σήμερα!!!!! 

κοριτσια 3/3 περναω επιτροπή. Νομίζω είχα ολα τα χαρτια εκτος απ το παραπεμπτικό και συνειδητοποίω χθες ότι απ το κεντρο δε μου είχαν γράψει τις ορμονικές αλλά μόνο τις απλες ( δεν ξέραμε αν θα περάσουμε επιτροπή). Οι οποίες πρέπει να γίνουν 2-5η μέρα του κύκλου. Κ εγώ περιμένω στις 27/2 μάλλον να αδιαθετησω. Πέμπτη. Κ μετά είναι τριημερο καθαρας Δευτέρας κ την Τρίτη περναω επιτροπή. Τρελαθηκα απ το άγχος χθες. 

Πηγαινε κανε τις εξετασεις κανονικα και απλα εκει οταν σε ρωτησουν πες τπυς οτι εισαι στην αρχη του κυκλου... Τυπικα ειναι ολα συτα της επιτροπης! Εγω ετσι εκανα και τις δυο φορες που περασα επιτροπη! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Πηγαινε κανε τις εξετασεις κανονικα και απλα εκει οταν σε ρωτησουν πες τπυς οτι εισαι στην αρχη του κυκλου... Τυπικα ειναι ολα συτα της επιτροπης! Εγω ετσι εκανα και τις δυο φορες που περασα επιτροπη! 😉

Αυτό μου είπε κ ο γυναικολόγος μου να πω. Ότι έχασα τον προηγούμενο κ τώρα δεν προλάβαινα. Κ θα τους τα στειλω σε 2-3 μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηγαινε τωρα νσ τις κανεις καλε και εκει στο εργαστηριο αν σε ρωτησουν ποια μερα του κυκλου εισαι πες χ 3η! Και πας στην επιτροπη με τα χαρτια ετοιμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Πηγαινε τωρα νσ τις κανεις καλε και εκει στο εργαστηριο αν σε ρωτησουν ποια μερα του κυκλου εισαι πες χ 3η! Και πας στην επιτροπη με τα χαρτια ετοιμα! 

Δε θα είναι διαφορετικά τα αποτελέσματα;δεν πρέπει δηλαδή να γίνουν στην περίοδο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Δε θα είναι διαφορετικά τα αποτελέσματα;δεν πρέπει δηλαδή να γίνουν στην περίοδο;

Kανονικά τότε γίνονται! Όμως στην επ[ιτροπή ουτε καν δίνουν σημασία σε αυτά, τυπικά είναι όλα!

Εγω εχω τεραστιους κύκλους 50-60-70-80 + ημερών αν δεν παίρνω αντισυλληπτικά. Και τις δυο φορές που ήταν να περάσω επιτροπή λοιπόν δεν επαιρνα αντισυλληπτικά αντε τωρα να περιμενα πότε θα αδιαθετησω.... σιγα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τελείωσα και γύρισα σπίτι. Όλα πήγαν καλά πήραμε 10 ωαρια. Τώρα αύριο θα με ενημερώσουν πόσα γονιμοποιήθηκαν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια τελείωσα και γύρισα σπίτι. Όλα πήγαν καλά πήραμε 10 ωαρια. Τώρα αύριο θα με ενημερώσουν πόσα γονιμοποιήθηκαν. 

Τέλεια!!! Λοιπόν βάσει στατιστικών τα 7-8 θα γονιμοποιηθούν! Θα δεις θα πάρεις βλαστοκυστες. Κ πήγαινε στο γιατρό που σου έδωσε δανεικά να δούμε τι θα πει! Ξαναλέω, τα δανεικά είναι μια πρώτης τάξης λύση όταν δεν γίνεται αλλιώς κ το παιδί είναι δικό μας!!! Όμως τόσα χρήματα κ ψυχικό δίλημμα χωρίς λόγο...

Καλά αποτελέσματα φίλη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικα @Taggeris απορώ πως σου πρότειναν δανεικά.... Συμφωνω με την συνάδελφο @Tokyo πας για βλαστοκύστες σιγουρα!

Με το καλό αυριο να εχεις ευχάριστα νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Πραγματικα @Taggeris απορώ πως σου πρότειναν δανεικά.... Συμφωνω με την συνάδελφο @Tokyo πας για βλαστοκύστες σιγουρα!

Με το καλό αυριο να εχεις ευχάριστα νέα! 

Εμείς στο τέλος να συνεργαστούμε να ανοίξουμε ένα κέντρο ή έστω ένα ιατρείο ρε αδερφέ να βγάλουμε τίποτα από όσα έχουμε πληρώσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια τελείωσα και γύρισα σπίτι. Όλα πήγαν καλά πήραμε 10 ωαρια. Τώρα αύριο θα με ενημερώσουν πόσα γονιμοποιήθηκαν. 

Όλα καλα θα πανε κοπέλα μου καλές γομιμοποιήσεις εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια πριν λίγο γύρισα από το γιατρό. Την Παρασκευή στις 10.30 ωοληψία. Σήμερα είχα 12 ώριμα, 2 πιο μικρά και ένα πολύ μεγάλο το οποίο είπε πως είναι κυστικό λογικά.

@Taggeris δεν πήγαν απλά καλά, πήγαν ΤΕΛΕΙΑ!!! Μπράβο κορίτσι μου!!! Με το καλό να προχωρήσουν και να πάρεις βλαστοκύστες. Θα δεις θα πάνε όλα καλά. Θα περιμένουμε νέα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Λοιπόν κορίτσια πριν λίγο γύρισα από το γιατρό. Την Παρασκευή στις 10.30 ωοληψία. Σήμερα είχα 12 ώριμα, 2 πιο μικρά και ένα πολύ μεγάλο το οποίο είπε πως είναι κυστικό λογικά.

@Taggeris δεν πήγαν απλά καλά, πήγαν ΤΕΛΕΙΑ!!! Μπράβο κορίτσι μου!!! Με το καλό να προχωρήσουν και να πάρεις βλαστοκύστες. Θα δεις θα πάνε όλα καλά. Θα περιμένουμε νέα

Τέλεια και για τις δυο σας κορίτσια μου.. @annie κορίτσι μου θα κάνεις εμβρυομεταφορα σ αυτο το κύκλο?? Και εσύ @Taggeris τι θα κανεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Τέλεια και για τις δυο σας κορίτσια μου.. @annie κορίτσι μου θα κάνεις εμβρυομεταφορα σ αυτο το κύκλο?? Και εσύ @Taggeris τι θα κανεις??

Όχι και δυστυχώς ούτε στο επόμενο.. Βρήκαμε πολύποδα στο ενδομήτριο οπότε στον επόμενο κύκλο θα τον βγάλουμε και καλό Απρίλιο η ετ..[smilie=sad10.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Τέλεια!!! Λοιπόν βάσει στατιστικών τα 7-8 θα γονιμοποιηθούν! Θα δεις θα πάρεις βλαστοκυστες. Κ πήγαινε στο γιατρό που σου έδωσε δανεικά να δούμε τι θα πει! Ξαναλέω, τα δανεικά είναι μια πρώτης τάξης λύση όταν δεν γίνεται αλλιώς κ το παιδί είναι δικό μας!!! Όμως τόσα χρήματα κ ψυχικό δίλημμα χωρίς λόγο...

Καλά αποτελέσματα φίλη μου!

Εσένα θαρθω να σε πάρω μια μεγάλη αγκαλιά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Πραγματικα @Taggeris απορώ πως σου πρότειναν δανεικά.... Συμφωνω με την συνάδελφο @Tokyo πας για βλαστοκύστες σιγουρα!

Με το καλό αυριο να εχεις ευχάριστα νέα!

Αν πέσετε μέσα και σε αυτό θα κάνω τούμπες κορίτσια.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Λοιπόν κορίτσια πριν λίγο γύρισα από το γιατρό. Την Παρασκευή στις 10.30 ωοληψία. Σήμερα είχα 12 ώριμα, 2 πιο μικρά και ένα πολύ μεγάλο το οποίο είπε πως είναι κυστικό λογικά.

@Taggeris δεν πήγαν απλά καλά, πήγαν ΤΕΛΕΙΑ!!! Μπράβο κορίτσι μου!!! Με το καλό να προχωρήσουν και να πάρεις βλαστοκύστες. Θα δεις θα πάνε όλα καλά. Θα περιμένουμε νέα

Σευχαριστω πολύ κοπέλα μου άντε καλή τύχη και σε σένα τώρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

@Taggeris μπράβο κορίτσι Μου!!Μια χαρά!!! Σίγουρα 6 7 θα πάρεις!!!Θα κάνεις εμβρυομεταφορα σε αυτό τον κύκλο τελικά;

Αυτό συζητάμε με το γιατρό. Θα είμαστε σε επικοινωνία να δούμε πώς εξελίσσονται και θα μιλήσουμε πάλι το Σάββατο που θα είναι η τρίτη μέρα. Αν μέχρι τότε έχω καλό αριθμό έμβρυων και πάνε καλά θα τα αφήσω για βλαστοκύστες τη Δευτέρα και μεταφέρουμε τότε. Δεν ξέρω πραγματικά ούτε πόσα θα πάρω ούτε τι ποιότητας θα είναι. Ο γιατρός μου με κρατάει γειωμένη και συγκρατημένη λόγω ηλικίας.... Αυτή η ρημάδα είναι τροχοπέδη τελικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια συγγνώμη να ρωτήσω κάτι γιατί μπερδεύτηκα. Γράψαμε χθες συνταγή για σπερμοδιάγγραμμα σε ουρολόγο. Στο έντυπο του ΕΟΠΥΥ λεει ΠΛΗΡΕΣ σπερμοδιαγραμμα. Η εξεταση γραφει ''Μικροσκοπικη εξεταση σπερματος γενικη(σπερμοδιαγραμμα). Τιμη 3,44€ μονο.

Επειδη πηγε ο αντρας μου μηπως αυτό είναι το ΑΠΛΟ σπερμοδιαγραμμα? Θα καλέσω τον ουρολόγο να το διευκρινησω.

Ειχε γραψει καμμια σας παραπεμπτικο να με βοηθησει; Θα παει να το κανει Παρασκευη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα!αποφασισα να γραψω κ εγω για ψυχολογικη υποστηριξη.στην πρωτη προσπαθεια διεγερσης πηραμε μονο υγρο....κανενα ωαριο!!!επισης στον επομενο κυκλο που ειπαμε να δοκιμασω με φυσικο στον υπερηχο των πρωτων ημερων ειδαμε μονο μια μεγαλη κυστη κ κανενα ωοθυλακιο.ειχε καμια κοπελα αντιστοιχη εμπειρια? Αυτη την εξελιξη δεν την περιμενα με τιποτα!αν οχι πολλα τουλαχιστον το ενα ωαριο του κυκλου το θεωρουσα δεδομενο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Miti85 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!αποφασισα να γραψω κ εγω για ψυχολογικη υποστηριξη.στην πρωτη προσπαθεια διεγερσης πηραμε μονο υγρο....κανενα ωαριο!!!επισης στον επομενο κυκλο που ειπαμε να δοκιμασω με φυσικο στον υπερηχο των πρωτων ημερων ειδαμε μονο μια μεγαλη κυστη κ κανενα ωοθυλακιο.ειχε καμια κοπελα αντιστοιχη εμπειρια? Αυτη την εξελιξη δεν την περιμενα με τιποτα!αν οχι πολλα τουλαχιστον το ενα ωαριο του κυκλου το θεωρουσα δεδομενο

Γειά σου @Miti85!! Το ωάριο του μήνα δυστυχώς δεν είναι πάντα καλό, ανεξαρτήτως ηλικίας, αλλά όσο μεγαλώνουμε τόσο λιγότερα τα ποιοτικά ωάρια του μήνα. Γ αυτό κ όσες κάνουν φυσικό, χρειάζονται αρκετούς μήνες. Όμως γιατί με τη διέγερση δεν είχες ωάρια; τι σου είπαν στο κέντρο γ αυτό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια συγγνώμη να ρωτήσω κάτι γιατί μπερδεύτηκα. Γράψαμε χθες συνταγή για σπερμοδιάγγραμμα σε ουρολόγο. Στο έντυπο του ΕΟΠΥΥ λεει ΠΛΗΡΕΣ σπερμοδιαγραμμα. Η εξεταση γραφει ''Μικροσκοπικη εξεταση σπερματος γενικη(σπερμοδιαγραμμα). Τιμη 3,44€ μονο.

Επειδη πηγε ο αντρας μου μηπως αυτό είναι το ΑΠΛΟ σπερμοδιαγραμμα? Θα καλέσω τον ουρολόγο να το διευκρινησω.

Ειχε γραψει καμμια σας παραπεμπτικο να με βοηθησει; Θα παει να το κανει Παρασκευη

Αυτό είναι κορίτσι μου μην ανησυχείς. Καλλιέργεια δεν του έγραψε; Θα κάνει που θα κάνει το σπερμοδιάγραμμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...