Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

Kαλημέρα!

@Taggeris με τετοια τιμή οιστραδιόλης μη το σκεφτείς για εμβρυομεταφορά, είναι πολύ υψηλή.

Πολλές φορές είναι προτιμότερο να περιμένουμε όσο και να ανυπομονούμε πάρα να κάνουμε κάτι χωρίς να υπάρχουν οι κατάλληλες συνθήκες!

Καλή ωοληψία μέσα από τη καρδιά μου! Με το καλό πολλά και υγιή εμβρυάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

σε καταλαβαίνω όμως είναι πολύ υψηλή η τιμή φίλη μου... είναι σχεδόν τοξικό αυτό το νούμερο. Καλύτερα να αφήσεις ένα κύκλο... κάτσε να δεις βέβαια τι θα πει και ο γιατρός αν κ από ότι βλέπω ως τώρα οι διαγνώσεις μας συμφωνούν χαχαχαχαχα

Προγεστερόνη οκ θα είναι θα είναι χαμηλή. Η οιστραδιόλη σε χαλάει. Από την άλλη η τιμή της δείχνει ακριβώς αυτό τα πολλά ωάρια και αυτό είναι καλό. Μακάρι να τα πάρετε και να γονιμοποιηθούν όλα! Για το ενδομήτριο τι σου είπε;

Μου είπε ότι είναι πολύ καλό.... Θα κάνω ότι μου πει ο γιατρός.... Αν πει αφήνουμε ένα κύκλο αυτό θα κάνουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Kαλημέρα!

@Taggeris με τετοια τιμή οιστραδιόλης μη το σκεφτείς για εμβρυομεταφορά, είναι πολύ υψηλή.

Πολλές φορές είναι προτιμότερο να περιμένουμε όσο και να ανυπομονούμε πάρα να κάνουμε κάτι χωρίς να υπάρχουν οι κατάλληλες συνθήκες!

Καλή ωοληψία μέσα από τη καρδιά μου! Με το καλό πολλά και υγιή εμβρυάκια!

Σευχαριστω πολύ....η οιστραδιόλη μου χτύπησε τη μπάνκα...γτ όμως; Καλό είναι αυτό ή κακό τώρα; Δεν έχω καταλάβει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Taggeris είπε:

Σευχαριστω πολύ....η οιστραδιόλη μου χτύπησε τη μπάνκα...γτ όμως; Καλό είναι αυτό ή κακό τώρα; Δεν έχω καταλάβει....

Όσα περισσότερα ωοθηλάκια τόσο πιο πολύ ανεβαίνει και η οιστραδιόλη. Καλό είναι γιατί έχεις καλή διέγερση από θέμα ποσότητας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Όσα περισσότερα ωοθηλάκια τόσο πιο πολύ ανεβαίνει και η οιστραδιόλη. Καλό είναι γιατί έχεις καλή διέγερση από θέμα ποσότητας.

11 ωοθηλακια έχω κι αποτι είχα διαβάσει παλαιότερα λέγατε για κάθε ωοθηλακιο τιμή οιστραδιόλης περίπου 200.... εμένα γτ είναι τόσο ψηλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περίπου 200... μπορεί σε καποια διέγερση να είναι όμως 300 ανα ωοθηλακιο,350 κτλ Δεν είναι στανταρ δηλ το 200.

Εγω στη πρωτη διέγερση είχα οιστραδιολη πάνω από 5000 με 20-25 ωοθηλάκια και τωρα στη τελευταία είχα 4500 με 15 ωοθηλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris βλέπω με τη συνάδελφο γιατρό @peacock συμφωνούμε στη διάγνωση! Κ γω ακριβώς τα ίδια λέω... επίσης οιστραδιόλη εκκρίνουν και τα μικρά ωοθυλάκια που δεν τα μετράτε γιατί δεν θα σας δώσουν κάτι. Όμως συμβάλλουν στην τιμή αυτή. Κ γω λέω μη βιαστείς... είναι κρίμα να πάει κάτι στραβά χωρίς λόγο! Θα δεις σε επόμενο κύκλο θα έχεις κ ακόμα καλύτερο ενδομήτριο! 

Αυτό που μετράει αυτη τη στιγμή είναι να είναι καλά και υγιή αυτά τα ωάρια ώστε να γονιμοποιηθούν και να προχωρήσουν! Σου εύχομαι από την καρδιά μου καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Taggeris βλέπω με τη συνάδελφο γιατρό @peacock συμφωνούμε στη διάγνωση! Κ γω ακριβώς τα ίδια λέω... επίσης οιστραδιόλη εκκρίνουν και τα μικρά ωοθυλάκια που δεν τα μετράτε γιατί δεν θα σας δώσουν κάτι. Όμως συμβάλλουν στην τιμή αυτή. Κ γω λέω μη βιαστείς... είναι κρίμα να πάει κάτι στραβά χωρίς λόγο! Θα δεις σε επόμενο κύκλο θα έχεις κ ακόμα καλύτερο ενδομήτριο! 

Αυτό που μετράει αυτη τη στιγμή είναι να είναι καλά και υγιή αυτά τα ωάρια ώστε να γονιμοποιηθούν και να προχωρήσουν! Σου εύχομαι από την καρδιά μου καλή επιτυχία!

Σευχαριστω πολύ!!! Εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Ελπίζω όλες να είστε καλά και όσες ξεκινάτε τώρα καλό κουράγιο!!!Εγώ εδώ περιμένω να δω αν έγινε το θαύμα!!!Ήθελα να ρωτήσω!Αν πάω μια μέρα νωρίτερα για χωριακη πειράζει; Η γιατρός μου είπε Σάββατο αλλά εγώ θέλω Παρασκευή να πάω για να βγεί το απόγευμα το αποτέλεσμα!Δεν νομίζω η μια μέρα να έχει τόσο μεγάλη διαφορά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ελπίζω όλες να είστε καλά και όσες ξεκινάτε τώρα καλό κουράγιο!!!Εγώ εδώ περιμένω να δω αν έγινε το θαύμα!!!Ήθελα να ρωτήσω!Αν πάω μια μέρα νωρίτερα για χωριακη πειράζει; Η γιατρός μου είπε Σάββατο αλλά εγώ θέλω Παρασκευή να πάω για να βγεί το απόγευμα το αποτέλεσμα!Δεν νομίζω η μια μέρα να έχει τόσο μεγάλη διαφορά

Έβαλες βλαστοκύστες; Πόσες μέρες θασαι μετά την εμβρυομεταφορά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ελπίζω όλες να είστε καλά και όσες ξεκινάτε τώρα καλό κουράγιο!!!Εγώ εδώ περιμένω να δω αν έγινε το θαύμα!!!Ήθελα να ρωτήσω!Αν πάω μια μέρα νωρίτερα για χωριακη πειράζει; Η γιατρός μου είπε Σάββατο αλλά εγώ θέλω Παρασκευή να πάω για να βγεί το απόγευμα το αποτέλεσμα!Δεν νομίζω η μια μέρα να έχει τόσο μεγάλη διαφορά

κ γω για μία μέρα δε νομίζω... γιατί αν την κάνεις σάββατο θα πάρεις τα αποτελέσματα Δευτέρα... δλδ οκ μπορεί να δεις 100 ενώ θα έβλεπες 150 (λέω τυχαία νούμερα) αλλά δε νομίζω να αλλάξει το θετικό αποτέλεσμα!

Δε θέλω να σου φουσκώσω τα μυαλά αλλά ήταν καλό το έμβρυο που μετέφερες κ πραγματικά έχεις πολλές πιθανότητες να έχει γίνει το θαύμα! Στο εύχομαι πραγματικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris Έβαλα ένα έμβρυο τριών ημερών θα είναι 10μερα μετά την εμβρυομεταφορα! @Tokyo Τι να πω κορίτσι μου ελπίζω!Αλλά είναι και προσγειωμένη αρκετά για όσο να πεις με τα δύο έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες!!!Δεν νιώθω και τίποτα ούτε ένα μικρό συμπτώματακι να πιαστώ από κάπου !χαχα!!! Θα δείξει την Παρασκευή μακάρι να είναι το ένα το τυχερό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

@Taggeris Έβαλα ένα έμβρυο τριών ημερών θα είναι 10μερα μετά την εμβρυομεταφορα! @Tokyo Τι να πω κορίτσι μου ελπίζω!Αλλά είναι και προσγειωμένη αρκετά για όσο να πεις με τα δύο έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες!!!Δεν νιώθω και τίποτα ούτε ένα μικρό συμπτώματακι να πιαστώ από κάπου !χαχα!!! Θα δείξει την Παρασκευή μακάρι να είναι το ένα το τυχερό!!

Μία χαρά θα δείξει Απλά μην περιμένεις πολύ μεγάλο νούμερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

μολις βγήκα από το γιατρό, σήμερα είδαμε 15 ωοθηλακια από 9.5 το πιο μικρό μέχρι 21 το πιο μεγάλο με ενδομήτριο 8.5. Είπε συνεχίζω ενέσεις, Τετάρτη παω ξανά για υπέρηχο και Παρασκευή ωοληψία. Τι λέτε καλά είναι ; @Taggerisκαι σε μένα την Παρασκευή είχε μετρήσει 14 ωοθηλακια και σήμερα 15..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

μολις βγήκα από το γιατρό, σήμερα είδαμε 15 ωοθηλακια από 9.5 το πιο μικρό μέχρι 21 το πιο μεγάλο με ενδομήτριο 8.5. Είπε συνεχίζω ενέσεις, Τετάρτη παω ξανά για υπέρηχο και Παρασκευή ωοληψία. Τι λέτε καλά είναι ; @Taggerisκαι σε μένα την Παρασκευή είχε μετρήσει 14 ωοθηλακια και σήμερα 15..

Ωωωω πας μια χαρά κι εσύ!!! Άντε κοντά ήμαστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

μολις βγήκα από το γιατρό, σήμερα είδαμε 15 ωοθηλακια από 9.5 το πιο μικρό μέχρι 21 το πιο μεγάλο με ενδομήτριο 8.5. Είπε συνεχίζω ενέσεις, Τετάρτη παω ξανά για υπέρηχο και Παρασκευή ωοληψία. Τι λέτε καλά είναι ; @Taggerisκαι σε μένα την Παρασκευή είχε μετρήσει 14 ωοθηλακια και σήμερα 15..

Με το καλό κορίτσι μου !!!όλα τέλεια θα πάνε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Kαλημέρα!

@Taggeris με τετοια τιμή οιστραδιόλης μη το σκεφτείς για εμβρυομεταφορά, είναι πολύ υψηλή.

Πολλές φορές είναι προτιμότερο να περιμένουμε όσο και να ανυπομονούμε πάρα να κάνουμε κάτι χωρίς να υπάρχουν οι κατάλληλες συνθήκες!

Καλή ωοληψία μέσα από τη καρδιά μου! Με το καλό πολλά και υγιή εμβρυάκια!

Σε ευχαριστώ πολύ εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

μολις βγήκα από το γιατρό, σήμερα είδαμε 15 ωοθηλακια από 9.5 το πιο μικρό μέχρι 21 το πιο μεγάλο με ενδομήτριο 8.5. Είπε συνεχίζω ενέσεις, Τετάρτη παω ξανά για υπέρηχο και Παρασκευή ωοληψία. Τι λέτε καλά είναι ; @Taggerisκαι σε μένα την Παρασκευή είχε μετρήσει 14 ωοθηλακια και σήμερα 15..

μπραβο κοριτσάκι..... με το καλό να γίνει και η ωοληψία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

@Taggeris Έβαλα ένα έμβρυο τριών ημερών θα είναι 10μερα μετά την εμβρυομεταφορα! @Tokyo Τι να πω κορίτσι μου ελπίζω!Αλλά είναι και προσγειωμένη αρκετά για όσο να πεις με τα δύο έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες!!!Δεν νιώθω και τίποτα ούτε ένα μικρό συμπτώματακι να πιαστώ από κάπου !χαχα!!! Θα δείξει την Παρασκευή μακάρι να είναι το ένα το τυχερό!!

Να πας Παρασκευή γιατί μας εφαγε το άγχος 😛 μην ψάχνεις για συμπτωματάκια! μόνο απ τη χοριακή θα μάθεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elena0212 @Steli @ViKcy @Taggeris Ευχαριστώ πολύ λατρεμένες!! Καλή επιτυχία σε όλες μας!! Να γεμίσει η αγκαλιά μας με μπεμπάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Να πας Παρασκευή γιατί μας εφαγε το άγχος 😛 μην ψάχνεις για συμπτωματάκια! μόνο απ τη χοριακή θα μάθεις!

Χαχα!! Παρασκευή θα πάω το πρωί!!!!!το πήρα απόφαση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι μάλλον για αυτό στο έβαλε προς το τέλος εμένα ξέρουμε ότι θα βγει κακή η καμπύλη θα την έκανα νωρίτερα αλλά μου έβαλε πολλές εξετάσεις και δεν μπορούσε να μου την γράψει και αυτήν  ααα λυπάμαι κορίτσι μου για αυτήν εξέλιξη να κανείς ότι ειναι καλύτερο για εσενα και το παιδί βρες εκεί έναν γιατρό μην σε τρώνε και οι δρόμοι 
    • Καλημέρα καλημέρα...η δικιά μου οδοντιατρος δε με αναλαμβάνει δυστυχώς από ότι κατάλαβα γιατί στόχος της είναι να πάρει περισσότερα χρήματα..Βρήκα άλλον ο οποίος αναλαμβάνει έγκυες και θα πάω σήμερα το απόγευμα να δούμε τι θα κάνουμε!! Πω πω κορίτσια ναι,πότε ήταν που αγωνιουσαμε τι θα δούμε στο επόμενο ραντεβού και τώρα και ο δικός μου έρωτας δε σταματάει να κλωτσαει όλη μέρα 💚💚👣👣🧿🧿💙💙🧿🧿👣👣💚💚
    • Μάλλον επειδή μέχρι τώρα το "απλό" ζάχαρο είναι μια χαρά, μου το έβαλε στην τελευταία εβδομάδα που πρέπει να γίνει η εξέταση. Τους ρώτησα, ναι. Αλλά δυστυχώς υπήρχε μια δυσάρεστη οικογενειακή εξέλιξη εχθές το βράδυ και σκέφτομαι να γεννήσω στη Λευκάδα. Να είμαι μακριά απο τους δικούς μου για να έχω την ηρεμία μου. Οπότε μόλις ανέβω πάνω θα ψάξω και πάνω για γιατρό! 
    • @nanouko στην πρώτη εγκυμοσύνη που με περίμενε ο γιατρός για γεννά να σπάσουν τα νερά για να πάω Αθήνα μου είπε πως περίμενε  εμένα και αλλεσ δυο κοπέλες και ότι θα είναι διακοπές αλλά θα είναι σε ένα ξενοδοχείο κοντά στην Αθήνα ώστε αν σπάσουν τα νερά θα έρθει Αθήνα για την γεννά.. βέβαια τα νερά δεν έσπασαν και με πήρε τηλ να δει πως ημερα Τρίτη ήταν και μου είπε αν δεν σπάσουν μέχρι το Σάββατο πρέπει να πάω με πρόκληση τοκετού γιατί είχα ξεπεράσει την ημέρα ΠΗΤ που είχα και δεν μπορούσε να με αφήσει άλλο  όποτε μην σε ανήσυχη θα είναι ο γιατρός μπορεί να περιμένει και άλλες κοπέλες με την ΠΗΤ σαν την δίκη σου 😊
    • Καλησπέρα! Με το καλό εύχομαι, όλα να πάνε καλά! Τι ποσοστό σου έδινε για την ηλικία σου ?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...