Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

@Taggeris με το καλό! όπως τα λέει η @Papadakis Δευτέρα! Δλδ η επόμενη μετράει για 1η μέρα κ πάει λέγοντας. Βλέπω καλά τα υπολόγισα... πάει θα αφήσω τη δουλειά να πάω να δουλέψω στις εξωσωματικές, μια νέα καριέρα ανοίγει μπροστά μου! 

Μια χαρά είναι το ενδομήτριο γιατί σκέψου ότι θα μεγαλώσει κ άλλο ως την τετάρτη! κ γω μέτρησα χτες (5η μέρα μετά την ωορρηξία περίπου) και είχα 12,5 κ μου είπε είναι μια χαρά. Επίσης επειδή το ακούω πολύ τον ρώτησα για υστεροσκόπηση κ μου είπε ότι χωρίς ενδείξεις είναι περιττό. Αν φυσικά το θέλω εγώ για να νιώσω καλύτερα να το κάνω αλλά ότι ουσιαστικά δεν βλέπει το λόγο και δεν το προτείνει γιατί δεν έχει λόγο να θεωρήσει ότι υπάρχει κάτι... @Papadakis εσύ ως παλιά τι λες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@agapi82 είδα ένα μνμ σου σχετικά με το στήθος. Εγώ είχα πάντα κάποιες κυστούλες κ φέτος έκανα πρώτη φορά μαστογραφία. Μου ζήτησε ο γιατρός πριν να προχωρήσω σε ετ να την αξιολογήσει σίγουρα μαστολόγος γιατί η εγκυμοσύνη όλα αυτά τα ευνοεί... οπότε αν δεν το έχεις βάλει στο πρόγραμμα θα έλεγα δες σίγουρα κάποιον... 

Καλή επιτυχία σε όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Taggeris με το καλό! όπως τα λέει η @Papadakis Δευτέρα! Δλδ η επόμενη μετράει για 1η μέρα κ πάει λέγοντας. Βλέπω καλά τα υπολόγισα... πάει θα αφήσω τη δουλειά να πάω να δουλέψω στις εξωσωματικές, μια νέα καριέρα ανοίγει μπροστά μου! 

Μια χαρά είναι το ενδομήτριο γιατί σκέψου ότι θα μεγαλώσει κ άλλο ως την τετάρτη! κ γω μέτρησα χτες (5η μέρα μετά την ωορρηξία περίπου) και είχα 12,5 κ μου είπε είναι μια χαρά. Επίσης επειδή το ακούω πολύ τον ρώτησα για υστεροσκόπηση κ μου είπε ότι χωρίς ενδείξεις είναι περιττό. Αν φυσικά το θέλω εγώ για να νιώσω καλύτερα να το κάνω αλλά ότι ουσιαστικά δεν βλέπει το λόγο και δεν το προτείνει γιατί δεν έχει λόγο να θεωρήσει ότι υπάρχει κάτι... @Papadakis εσύ ως παλιά τι λες;

Κορίτσι μου χωρίς ενδείξεις πραγματικά δεν έχει νόημα να κάνεις υστεροσκόπηση.  Καλά σου λέει ο γιατρός σου. Είμαι σίγουρη ότι φέτος θα είναι η χρονιά μας... Όλα θα πάνε καλά και για σένα και για όλες μας..... Σε ευχαριστώ τόσο πολύ για τα καλά σου λόγια είσαι πολύ θετικός άνθρωπος και αξίζεις τα καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@Taggeris με το καλό! όπως τα λέει η @Papadakis Δευτέρα! Δλδ η επόμενη μετράει για 1η μέρα κ πάει λέγοντας. Βλέπω καλά τα υπολόγισα... πάει θα αφήσω τη δουλειά να πάω να δουλέψω στις εξωσωματικές, μια νέα καριέρα ανοίγει μπροστά μου! 

Μια χαρά είναι το ενδομήτριο γιατί σκέψου ότι θα μεγαλώσει κ άλλο ως την τετάρτη! κ γω μέτρησα χτες (5η μέρα μετά την ωορρηξία περίπου) και είχα 12,5 κ μου είπε είναι μια χαρά. Επίσης επειδή το ακούω πολύ τον ρώτησα για υστεροσκόπηση κ μου είπε ότι χωρίς ενδείξεις είναι περιττό. Αν φυσικά το θέλω εγώ για να νιώσω καλύτερα να το κάνω αλλά ότι ουσιαστικά δεν βλέπει το λόγο και δεν το προτείνει γιατί δεν έχει λόγο να θεωρήσει ότι υπάρχει κάτι... @Papadakis εσύ ως παλιά τι λες;

@Tokyo τοκιακι  μου εσύ ποτέ πας για εμβρυομεταφορα??  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@Taggeris με το καλό! όπως τα λέει η @Papadakis Δευτέρα! Δλδ η επόμενη μετράει για 1η μέρα κ πάει λέγοντας. Βλέπω καλά τα υπολόγισα... πάει θα αφήσω τη δουλειά να πάω να δουλέψω στις εξωσωματικές, μια νέα καριέρα ανοίγει μπροστά μου! 

Μια χαρά είναι το ενδομήτριο γιατί σκέψου ότι θα μεγαλώσει κ άλλο ως την τετάρτη! κ γω μέτρησα χτες (5η μέρα μετά την ωορρηξία περίπου) και είχα 12,5 κ μου είπε είναι μια χαρά. Επίσης επειδή το ακούω πολύ τον ρώτησα για υστεροσκόπηση κ μου είπε ότι χωρίς ενδείξεις είναι περιττό. Αν φυσικά το θέλω εγώ για να νιώσω καλύτερα να το κάνω αλλά ότι ουσιαστικά δεν βλέπει το λόγο και δεν το προτείνει γιατί δεν έχει λόγο να θεωρήσει ότι υπάρχει κάτι... @Papadakis εσύ ως παλιά τι λες;

Εγώ ως πολύ παλιά πια θα έλεγα ότι η υστεροσκοπηση τουλάχιστον μετά από μια αρνητική είναι απαραίτητη !!!!! Μόνο έτσι  βλέπουν πραγματικα γίνεται εκεί μέσα..... Εγώ θα έκανα ...

το ενδομήτριο είναι σούπερ !!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

@Tokyo τοκιακι  μου εσύ ποτέ πας για εμβρυομεταφορα??  

Λογικά Μάρτη! Ηδη Τώρα κάνω κάποιες εξετάσεις όπως αναλυση κολπικου (το επαναλαμβάνω βασικά επειδή πέρασε καιρός), θα κάνω ορμόνες μόλις έρθει περίοδος, θα με ξαναδεί υπερηχογραφικα να δει πως ξεκινάει ο.κύκλος μετά ξανά να επιβεβαιώσει ωορρηξία κ τότε θα καθοριστεί ημερομηνία... χοντρικά μέσα Μάρτη! Εσένα τι σου είπε; πως σε βρήκε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Εγώ ως πολύ παλιά πια θα έλεγα ότι η υστεροσκοπηση τουλάχιστον μετά από μια αρνητική είναι απαραίτητη !!!!! Μόνο έτσι  βλέπουν πραγματικα γίνεται εκεί μέσα..... Εγώ θα έκανα ...

το ενδομήτριο είναι σούπερ !!!!!! 

Και αυτός λίγο πολύ το ίδιο λέει, οτι αυτή τη στιγμή δεν έχω λόγο γιατι δεν φαίνεται κάτι πουθενά ούτε έχω κανει ποτέ μεταφορά... οτι εχει νόημα μετά από αρνητικό. Εσύ είχες κάνει πριν μείνεις έγκυος;

Σε ευχαριστώ για την απάντηση :-)

Αλήθεια σε τι φάση είσαι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Και αυτός λίγο πολύ το ίδιο λέει, οτι αυτή τη στιγμή δεν έχω λόγο γιατι δεν φαίνεται κάτι πουθενά ούτε έχω κανει ποτέ μεταφορά... οτι εχει νόημα μετά από αρνητικό. Εσύ είχες κάνει πριν μείνεις έγκυος;

Σε ευχαριστώ για την απάντηση :-)

Αλήθεια σε τι φάση είσαι τώρα;

Όχι δεν είχα κάνει !!!! Απλά επειδή βλέπει τι γίνεται μέσα ίσως και να έκανα στην θέση σου ....( μην σε μπερδεύω ) ακολούθησε τον γιατρό σου και θα είναι η τυχερή σου ....

σε τι φάση να μαι  ;;;;; Δεν πιστεύει όυτε ο μαντουδης ότι δεν μπορεί να γίνει εμφύτευση .... η βλαστοκυστη αριστη και τις δυο φορές που μου έχει βάλει και όμως μηδέν .... 

δεν ξέρω τι άλλο να κάνω ειλικρινά .....θεκω Τόσο πολύ να του χαρίσω ένα αδερφάκι και έχω αντοχές αλλά ποτίσω ότι μετά από έννεα αρνητικά δεν μπορεί να έρθει το θετικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@agapi82 είδα ένα μνμ σου σχετικά με το στήθος. Εγώ είχα πάντα κάποιες κυστούλες κ φέτος έκανα πρώτη φορά μαστογραφία. Μου ζήτησε ο γιατρός πριν να προχωρήσω σε ετ να την αξιολογήσει σίγουρα μαστολόγος γιατί η εγκυμοσύνη όλα αυτά τα ευνοεί... οπότε αν δεν το έχεις βάλει στο πρόγραμμα θα έλεγα δες σίγουρα κάποιον... 

Καλή επιτυχία σε όλα!

Και εγώ είχα μια κύστη στον υπέρηχο που έκανα φέτος και εξαιτίας των άπειρων φαρμάκων πήγα σε Μαστολογο όπου μου είπε απλά να το παρακολουθούμε ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Όχι δεν είχα κάνει !!!! Απλά επειδή βλέπει τι γίνεται μέσα ίσως και να έκανα στην θέση σου ....( μην σε μπερδεύω ) ακολούθησε τον γιατρό σου και θα είναι η τυχερή σου ....

σε τι φάση να μαι  ;;;;; Δεν πιστεύει όυτε ο μαντουδης ότι δεν μπορεί να γίνει εμφύτευση .... η βλαστοκυστη αριστη και τις δυο φορές που μου έχει βάλει και όμως μηδέν .... 

δεν ξέρω τι άλλο να κάνω ειλικρινά .....θεκω Τόσο πολύ να του χαρίσω ένα αδερφάκι και έχω αντοχές αλλά ποτίσω ότι μετά από έννεα αρνητικά δεν μπορεί να έρθει το θετικό 

Σε ευχαριστώ!

Δεν ξέρω ρε κορίτσι τι να σου πω... για να προχωράνε οι γιατροί θεωρούν ότι το περιβάλλον είναι οκ, η βλαστοκύστη είναι καλή, οπότε; τι σου λένε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Λογικά Μάρτη! Ηδη Τώρα κάνω κάποιες εξετάσεις όπως αναλυση κολπικου (το επαναλαμβάνω βασικά επειδή πέρασε καιρός), θα κάνω ορμόνες μόλις έρθει περίοδος, θα με ξαναδεί υπερηχογραφικα να δει πως ξεκινάει ο.κύκλος μετά ξανά να επιβεβαιώσει ωορρηξία κ τότε θα καθοριστεί ημερομηνία... χοντρικά μέσα Μάρτη! Εσένα τι σου είπε; πως σε βρήκε;

Μια χαρά είπε η γυναικολόγος από δω τώρα είμαι 11η μέρα και κλείσαμε για 24 /2 θα ξανά πάω όμως Τρίτη να με δει και βλεπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Σε ευχαριστώ!

Δεν ξέρω ρε κορίτσι τι να σου πω... για να προχωράνε οι γιατροί θεωρούν ότι το περιβάλλον είναι οκ, η βλαστοκύστη είναι καλή, οπότε; τι σου λένε;

@Papadakis κορίτσι μου για να φτάσεις τις 9 εξωσωματικες και ν αντέξεις και τα 9 άκυρα πάει να πει πως έχεις και δύναμη και κότσια και μπραβο σου.. γιατι να μην καταφερεις την 10η φορα δλδ?? Ενα εχω να σου πω εχω δυο γνωστες η μια ξεκινησε απο τα 30 εξωσωματικες και έκανε 11 για να πετύχει και η άλλη έκανε 17 για να πετύχει..  οπότε έχε πίστη η τύχη βοηθάει τους τολμηρούς φέτος είναι η χρονιά μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Όχι δεν είχα κάνει !!!! Απλά επειδή βλέπει τι γίνεται μέσα ίσως και να έκανα στην θέση σου ....( μην σε μπερδεύω ) ακολούθησε τον γιατρό σου και θα είναι η τυχερή σου ....

σε τι φάση να μαι  ;;;;; Δεν πιστεύει όυτε ο μαντουδης ότι δεν μπορεί να γίνει εμφύτευση .... η βλαστοκυστη αριστη και τις δυο φορές που μου έχει βάλει και όμως μηδέν .... 

δεν ξέρω τι άλλο να κάνω ειλικρινά .....θεκω Τόσο πολύ να του χαρίσω ένα αδερφάκι και έχω αντοχές αλλά ποτίσω ότι μετά από έννεα αρνητικά δεν μπορεί να έρθει το θετικό 

Γεια σου κοριτσι μου !!!!μην τα παρατας θα ερθει το μπεμπακι φετος θα ναι η τυχερη σου  χρονια !!πανω απο ολα καλη ψυ ολογια°°♡♡♡♡αλλαξες τον γιατρο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@agapi82 είδα ένα μνμ σου σχετικά με το στήθος. Εγώ είχα πάντα κάποιες κυστούλες κ φέτος έκανα πρώτη φορά μαστογραφία. Μου ζήτησε ο γιατρός πριν να προχωρήσω σε ετ να την αξιολογήσει σίγουρα μαστολόγος γιατί η εγκυμοσύνη όλα αυτά τα ευνοεί... οπότε αν δεν το έχεις βάλει στο πρόγραμμα θα έλεγα δες σίγουρα κάποιον... 

Καλή επιτυχία σε όλα!

Καλησπέρα. Περιμενω περιοδο για να κανω μαστογραφια κ να παω σε ειδικο να την δει κ αναλογα τι θα μου προτεινει θα κανω στην ετ. 

Εχω να μπω 3 μερες γιατι μπηκα στο νοσοκομειο με ρηξη ωχρου σωματιου και υγρο στη κοιλια. Κατι εγινε με την ωορηξια κ με τα ωοθηλακια. Ξυπνησα ξημερωματα με οξυ πονο στη κοιλια αριστερα κ εχασα τις αισθησεις μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

Καλησπέρα. Περιμενω περιοδο για να κανω μαστογραφια κ να παω σε ειδικο να την δει κ αναλογα τι θα μου προτεινει θα κανω στην ετ. 

Εχω να μπω 3 μερες γιατι μπηκα στο νοσοκομειο με ρηξη ωχρου σωματιου και υγρο στη κοιλια. Κατι εγινε με την ωορηξια κ με τα ωοθηλακια. Ξυπνησα ξημερωματα με οξυ πονο στη κοιλια αριστερα κ εχασα τις αισθησεις μου

περαστικά! το έχω ξανακούσει αυτό σαν περίπτωση και μου έχουν πει ότι είναι πολύ επώδυνο... ελπίζω να είσαι καλύτερα τώρα

Να την κάνεις τη μαστογραφία, πέρα από την εξωσωματική κλπ χρειάζεται μια και για σκοπούς αρχείου... εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα! Κ γω τώρα θα κάνω και υπέρηχο και θα πάω σε ειδικό να τα δει. Προτιμώ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

περαστικά! το έχω ξανακούσει αυτό σαν περίπτωση και μου έχουν πει ότι είναι πολύ επώδυνο... ελπίζω να είσαι καλύτερα τώρα

Να την κάνεις τη μαστογραφία, πέρα από την εξωσωματική κλπ χρειάζεται μια και για σκοπούς αρχείου... εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα! Κ γω τώρα θα κάνω και υπέρηχο και θα πάω σε ειδικό να τα δει. Προτιμώ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο... 

Ευχαριστω πολυ. Καλα ειμαι αλλα ταλαιπωρηθηκα με τους ορους, εξετασεις κλπ. Ελπιζω να τελειωσε η περιπετεια μου γιατι εχω ταξιδι το σκ στο εξωτερικο και αγχωνομαι λιγο μην τυχει κατι. 

Να πας γιατι στην πρωτη ετ το αμελησα κ τωρα τρεχω κ με αυτο. Ολα καλα να σου πανε σε ολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ρωτήσω κάτι κορίτσια... Σήμερα είμαι 7η ημέρα διέγερσης... Μέχρι χθες δεν ένιωθα κάτι ιδιαίτερο όλα καλά αλλά σήμερα έχω αρχίσει και νιώθω πολύ βαριά την κοιλιά μου λίγο φουσκωμένη και πριν λίγο που έκανα τις ενέσεις με πονάνε τα σημεία που τις έκανα. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Να σας ρωτήσω κάτι κορίτσια... Σήμερα είμαι 7η ημέρα διέγερσης... Μέχρι χθες δεν ένιωθα κάτι ιδιαίτερο όλα καλά αλλά σήμερα έχω αρχίσει και νιώθω πολύ βαριά την κοιλιά μου λίγο φουσκωμένη και πριν λίγο που έκανα τις ενέσεις με πονάνε τα σημεία που τις έκανα. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Και εγώ ειχα ακριβώς τα ίδια με σένα! Δεν μπορούσα να ακουμπήσω την κοιλιά μου μια από το πρήξιμο μια από τις ενέσεις. Υπομονή 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Να σας ρωτήσω κάτι κορίτσια... Σήμερα είμαι 7η ημέρα διέγερσης... Μέχρι χθες δεν ένιωθα κάτι ιδιαίτερο όλα καλά αλλά σήμερα έχω αρχίσει και νιώθω πολύ βαριά την κοιλιά μου λίγο φουσκωμένη και πριν λίγο που έκανα τις ενέσεις με πονάνε τα σημεία που τις έκανα. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Φυσιολογικοτατα ολα κοριτσακι μου!!! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Όχι δεν είχα κάνει !!!! Απλά επειδή βλέπει τι γίνεται μέσα ίσως και να έκανα στην θέση σου ....( μην σε μπερδεύω ) ακολούθησε τον γιατρό σου και θα είναι η τυχερή σου ....

σε τι φάση να μαι  ;;;;; Δεν πιστεύει όυτε ο μαντουδης ότι δεν μπορεί να γίνει εμφύτευση .... η βλαστοκυστη αριστη και τις δυο φορές που μου έχει βάλει και όμως μηδέν .... 

δεν ξέρω τι άλλο να κάνω ειλικρινά .....θεκω Τόσο πολύ να του χαρίσω ένα αδερφάκι και έχω αντοχές αλλά ποτίσω ότι μετά από έννεα αρνητικά δεν μπορεί να έρθει το θετικό 

Εχεις σκεφτει προεμφυτευτικο; Μετα απο πολλες αποτυχιες εμφυτευσης το προτεινουν. 

Φανταζομαι πως νιωθεις, ειναι το χειροτερο σεναριο να παιρνεις συνεχεια αρνητικα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Να σας ρωτήσω κάτι κορίτσια... Σήμερα είμαι 7η ημέρα διέγερσης... Μέχρι χθες δεν ένιωθα κάτι ιδιαίτερο όλα καλά αλλά σήμερα έχω αρχίσει και νιώθω πολύ βαριά την κοιλιά μου λίγο φουσκωμένη και πριν λίγο που έκανα τις ενέσεις με πονάνε τα σημεία που τις έκανα. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Όλα του γάμου δύσκολα δε λένε;; Εμένα πάλι δε με πονάνε οι ενέσεις αλλά όλη μέρα νιώθω ένα βάρος κ έχω μόνιμα ενόχληση στις ωοθήκες.. και πρήξιμο εννοείται!! Εχθές δε που έκανα και υπέρηχο;; Ούτε να περπατήσω πολύ πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Όλα του γάμου δύσκολα δε λένε;; Εμένα πάλι δε με πονάνε οι ενέσεις αλλά όλη μέρα νιώθω ένα βάρος κ έχω μόνιμα ενόχληση στις ωοθήκες.. και πρήξιμο εννοείται!! Εχθές δε που έκανα και υπέρηχο;; Ούτε να περπατήσω πολύ πολύ..

Χαχαχαχα αυτό σκέφτομαι και εγώ ότι σε 1-2 μέρες δεν θα μπορώ να περπατήσω καλά καλά... Ηδη κινούμαι με δυσκολία... Έχουν αρχίσει και με πονάνε οι ενέσεις γιατί κάνω τρεις ταυτόχρονα. Μήπως κάποια παλιότερη μπορεί να βοηθήσει με συμβουλές σχετικά με τα πρηξίματα και τη διατροφή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Χαχαχαχα αυτό σκέφτομαι και εγώ ότι σε 1-2 μέρες δεν θα μπορώ να περπατήσω καλά καλά... Ηδη κινούμαι με δυσκολία... Έχουν αρχίσει και με πονάνε οι ενέσεις γιατί κάνω τρεις ταυτόχρονα. Μήπως κάποια παλιότερη μπορεί να βοηθήσει με συμβουλές σχετικά με τα πρηξίματα και τη διατροφή;

Όσον αφορά τις ενέσεις ενυδατική κρέμα βάζεις στην κοιλίτσα σου; Θα δεις τεράστια διαφορά!! Πονάνε πολύ λιγότερο. Μου το είπε η μανούλα που βαράει ενεσεις στην κοιλιά της κάθε μερα λόγω διαβήτη. Η μαία μου είπε να μειώσω το αλάτι στη διατροφή και πολύ νερό. Αυτά... κάποια άλλη που να ξέρει περισσότερα ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Υπομονή κορίτσι μου🙏 τι τραβαμεεεεε μετράμε τις μέρες σαν τους φαντάρους🤪 εγώ μετράω τις μέρες για να γυρισει ο σύντροφος από την δουλειά και να φανταστείς χθες εφυγε 😩 επίσης δεν ξερω και ποτέ θα αδιαθετησω λόγω απόξεση α και είμαι στην τσίτα ! Εύχομαι την μεγάλη Παρασκευή να μας πεις τα ευχαριστα κορίτσι μου❤️
    • Κορίτσι μου για να θεωρηθεί ΣΠΩ πρέπει όπως σου είπε να έχεις υπερυχογραφικη εικόνα πολυκυστικών, ακανόνιστο κύκλο και οι ορμονολογικές να μην φυσιολογικές ! Όμως πρόσεξε τα ανδρογονα μπορεί είτε είναι αυξημένα είτε είναι χαμηλά ( εμένα ας πούμε έπεσαν το τελευταίο διάστημα ενώ ήταν στα φυσιολογικά ) και επίσης πρέπει να κανεις και καμπύλη ζαχαρου και ινσουλίνης ! Εμένα η καμπύλη ινσουλίνης δεν ήταν πολύ καλή καθώς είναι στο όριο για υπερινσουλιναιμια ! Δεν ξερω εν τις έχετε κάνει αυτές τις εξετάσεις ! Αν όχι καλό θα ήταν να τις κανεις γτ επηρεάζουν στη συληψη και την ποιότητα της ωορρηξιας! Εμένα λόγω του οτι έπεσαν τα ανδρογονα από πυι κατάλαβα θα μπυ δώσει κάποια αγωγη δεν ξερω ακόμη τι θα μου πει μετά το πασχα που έχω ραντεβού μαζί του! Τώρα δεν ήθελε να μου δώσει ακόμη λόγω του ότι οι ορμόνες είναι επηρεασμένες από την εγκυμοσυνη! Ααα επίσης έχω και αυξημένη ΑΜΗ λόγω ΣΠΩ !
    • Σήμερα ξύπνησα ήρεμη πάντως και προσπαθώ να τον αποφύγω όσο μπορώ! Όντως ο καιρός θα δείξει. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!
    • Καλημέρα Αντωνία μου εγώ άλλαξα Γιατρό και τώρα περιμένω την περίοδο Μαϊου για να κάνουμε την διέγερση με προεμφυτευτικό για χρωμοσωμικές και βλέπουμε .Όχι πολύ αισιόδοξα τα πράγματα και λόγω της ηλικίας μου γιατί από ότι μου είπε ο νέος γιατρός ρισκάρουμε να μην βρούμε και κανένα να μεταφέρουμε .  
    • Ναι εννοείται πως πηγαίνουν σχολείο!! 2η χρονιά τώρα. Ο χειμώνας φέτος μας πήγε καλά δεν αρρώστησαν. Τον τελευταίο μήνα μας πάει καροτσάκι.. Καλά είμαι, πλέον που μεγάλωσαν είναι όλα πολυυυυυυ πιο εύκολα!!!! Αφού να σκεφτείς πάμε για 3ο.... Ήμουν έτοιμη να ξεκινήσω πάλι ενέσεις για εξωσωματική αλλά έμεινα έγκυος φυσιολογικά τον Ιανουάριο.. Δεν προχώρησε όμως, βιοχημική. Προς το παρόν δεν προχωράμε σε εξωσωματική λέμε να περιμένουμε λίγους μήνες μήπως κ έρθει πάλι μόνο του.. Εσείς; Σχολείο;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...