Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

@Taggeris κορίτσι μου είσαι πολύ καλά !!Τέλεια τα ωάρια!! Κ γω το πρωτόκολλο ανταγωνιστή κάνω αλλά με μια ένεση προς το παρόν κ σε λιγες μερες θα ξεκινήσω τη 2η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Τίποτα κοπελα μου. Εχεις ηδη ξεκινησει διεγερση δηλαδη. Μου κάνει εντύπωση πως με ιστορικό που έχεις δεν εδωσε εντολή για υπέρηχο απο πριν. Θα πας στο χειρουργο με τις ορμονες που εχεις ηδη παρει; λιγο ρισκο ειναι με τη διεγερση. Εκτος αν εχει γίνει βιοψία πολύ πρόσφατα και δεν εχει βρεθεί τίποτα, ισως γι αυτο να σου ειπε να προχωρήσετε στις ορμονες. 

Το Φεβρουαριο του 2019 εκανα χειρουργειο κ βρηκαν ινοαδενωμα. Τον Οκτωβριο εκανα διεγερση και τον Απριλιο θα παω για τη 2η προσπαθεια. Ο εξωσωματικος ενδιαφερθηκε να παρω το οκ απο αιματολογο και ενδοκρινολογο. Εχω την αισθηση οτι δεν εδωσε σημασια στο ιστορικο μου μονο τα βασικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Έχει κάποια cetrodite που να της περρισευουν; Θα τις χρειαστώ άμεσα!!!

Μπορείς να πεις και του γιατρού σου να στις συνταγογραφήσει ώστε να τις πάρεις με συμμετοχή. Εγώ θυμάμαι για 14(2 κουτιά των 7) είχα πληρώσει 90 ευρώ. Πάντως Το Δεκέμβρη που ήθελα εγώ ήταν σε έλλειψη και μου τις βρήκαν απο το κέντρο σε κάποιο φαρμακείο. Όποτε ψαξτο άμεσα μην μείνεις χωρίς ενεση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

Το Φεβρουαριο του 2019 εκανα χειρουργειο κ βρηκαν ινοαδενωμα. Τον Οκτωβριο εκανα διεγερση και τον Απριλιο θα παω για τη 2η προσπαθεια. Ο εξωσωματικος ενδιαφερθηκε να παρω το οκ απο αιματολογο και ενδοκρινολογο. Εχω την αισθηση οτι δεν εδωσε σημασια στο ιστορικο μου μονο τα βασικα

Γίνονται αυτα δυστυχώς. Εφόσον θα ακολουθήσεις αυτο το γιατρο τοτε για μενα πρέπει να πάρεις το οκ για το στηθος, οχι μονο αιματολογο και ενδοκρινολογο. Μη το αφήσεις γιατι σκέψου, πας για διέγερση οκ, δεν ειναι μονο αυτο πες προκύπτει εγκυμοσύνη. Τι γίνεται στους επόμενους μήνες; Η συμβουλή μου ειναι, αφου πιάνεις κατι όπως ειπες σε παρακαλώ τσέκαρέ το πρώτα και ας αργήσει η διεγερση. Πρώτα η υγεία μας. Εμενα πχ με έστειλαν για τη κυστη και σε μαστολογο και πηγα επίσης και μονη μου σε δεύτερο. Μη το αφήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Γίνονται αυτα δυστυχώς. Εφόσον θα ακολουθήσεις αυτο το γιατρο τοτε για μενα πρέπει να πάρεις το οκ για το στηθος, οχι μονο αιματολογο και ενδοκρινολογο. Μη το αφήσεις γιατι σκέψου, πας για διέγερση οκ, δεν ειναι μονο αυτο πες προκύπτει εγκυμοσύνη. Τι γίνεται στους επόμενους μήνες; Η συμβουλή μου ειναι, αφου πιάνεις κατι όπως ειπες σε παρακαλώ τσέκαρέ το πρώτα και ας αργήσει η διεγερση. Πρώτα η υγεία μας. Εμενα πχ με έστειλαν για τη κυστη και σε μαστολογο και πηγα επίσης και μονη μου σε δεύτερο. Μη το αφήσεις. 

Ειμαι τυπικη στα ραντεβου με τον μαστολογο αλλα το 2019 ετρεχα για τις εξετασεις τις επιτροπης και πολλα ταξιδια για να γινουν ολα αυτα κ το παρεμελησα. Θα παω μολις αδιαθετησω κ βλεπουμε

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Takira Καλησπέρα κορίτσι, σ έκανα tag γιατί εδώ είμαστε τα κορίτσια που κάνουμε εξωσωματική.. Εσύ ξεκίνησες;

 

στις On 24/1/2020 at 5:31 ΜΜ, ο/η elena0212 είπε:

32 είμαι. Εσυ;

 

Επεξεργάστηκε από Takira
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Takira Καλησπέρα κορίτσι, σ έκανα tag γιατί εδώ είμαστε τα κορίτσια που κάνουμε εξωσωματική.. Εσύ ξεκίνησες;

Καλησπέρα!!!!α καλά έκανες να έχω παρέα!!!εγώ περιμένω να αδιαθετησω λογικά αύριο μεθαύριο και θα αρχίσω τις ενέσεις!πρώτη φορά και έχω λίγο αγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Καλησπέρα!!!!α καλά έκανες να έχω παρέα!!!εγώ περιμένω να αδιαθετησω λογικά αύριο μεθαύριο και θα αρχίσω τις ενέσεις!πρώτη φορά και έχω λίγο αγχος

Καλή επιτυχία και κανένα μα κανένα άγχος ακούς κατάγραμμα της οδηγίες του ιατρού σου.!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Καλησπέρα!!!!α καλά έκανες να έχω παρέα!!!εγώ περιμένω να αδιαθετησω λογικά αύριο μεθαύριο και θα αρχίσω τις ενέσεις!πρώτη φορά και έχω λίγο αγχος

Καλή αρχή κοπέλα μου!! Και μένα η 1η μου είναι κ ελπίζω και τελευταία. Αν επιτρέπεται για ποιο λόγο πήγατε σε εξωσωματική; Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι. Δεν είναι τίποτα οι ενεσούλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλή αρχή κοπέλα μου!! Και μένα η 1η μου είναι κ ελπίζω και τελευταία. Αν επιτρέπεται για ποιο λόγο πήγατε σε εξωσωματική; Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι. Δεν είναι τίποτα οι ενεσούλες.

Καλή επιτυχία σε όλες μας!!!γιατί μετά από όλες τις εξετάσεις είναι όλα καλά και 1.5 χρόνο ελεύθερες επαφές τίποτα.εκανα δύο σπερματεγχυνσεις και τίποτα.ολα είναι καλά και δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορούμε.ειμαι 33 και ο άντρας μου 39.εσυ έχεις ξεκινήσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Απο ολή τη διαδικασία αυτό δεν θέλω καθολου να σου πω είμαι υπερκινητικο άτομο και δεν έχω ησυχία .

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται !!! Η εμφύτευση γίνεται μέσα στις επόμενες δυο μέρες !! Μετά δεν έχεις κανένα λόγο να κάθεσαι .... είναι τόσο επίπονη η διαδικασία αυτή ψυχολογικά που μόνο χειρότερα σε κάνει αυτή η ακινησία !! Άποψη μου !!!

στις πριν 6 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Έχει κάποια cetrodite που να της περρισευουν; Θα τις χρειαστώ άμεσα!!!

Εγώ !!!! Έχω δυο !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Καλή επιτυχία και κανένα μα κανένα άγχος ακούς κατάγραμμα της οδηγίες του ιατρού σου.!!  

Ευχαριστώ πολύ πολύ να σαι καλά!!ακούω η καημένη τι να κάνω😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσια πως ειστε? Θελω να ρωτησω εχει κανει καμια μας καρυοτυπο? 

Καναμε κ τον απλο στο χωρεμειο κ αργοτερα γενετιστής μας είπε κ μοριακο λογω αποβολων...πολυ ακριβος....Αλλά ολα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται !!! Η εμφύτευση γίνεται μέσα στις επόμενες δυο μέρες !! Μετά δεν έχεις κανένα λόγο να κάθεσαι .... είναι τόσο επίπονη η διαδικασία αυτή ψυχολογικά που μόνο χειρότερα σε κάνει αυτή η ακινησία !! Άποψη μου !!!

Εγώ !!!! Έχω δυο !!!!!

Ωωω αλήθεια; Μένεις Αθήνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Καλή επιτυχία σε όλες μας!!!γιατί μετά από όλες τις εξετάσεις είναι όλα καλά και 1.5 χρόνο ελεύθερες επαφές τίποτα.εκανα δύο σπερματεγχυνσεις και τίποτα.ολα είναι καλά και δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορούμε.ειμαι 33 και ο άντρας μου 39.εσυ έχεις ξεκινήσει?

Εγώ είμαι στην 3η μέρα διέγερσης. Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου, εμείς ίσως έχουμε συμφησεις στις σάλπιγγες αλλά δεν έκανα λαπαροσκόπηση για να το σιγουρέψουμε πήγαμε κατευθείαν στην εξωσωματική. Δεν έβρισκα λόγο να την κάνω. Και αν δεν έχω θα μου λέγανε ανεξήγητη;; Καλή αρχή !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσια πως ειστε? Θελω να ρωτησω εχει κανει καμια μας καρυοτυπο? 

Και εγώ έχω κάνει στο κέντρο υγείας παιδιού στο Παίδων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσια πως ειστε? Θελω να ρωτησω εχει κανει καμια μας καρυοτυπο? 

Εγώ θα κάνω.! Αλλά δεν έχω ιδέα.! Ξέρω μόνο ότι βλέπουν το dna για κάποια ανομαλιες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Εγώ είμαι στην 3η μέρα διέγερσης. Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου, εμείς ίσως έχουμε συμφησεις στις σάλπιγγες αλλά δεν έκανα λαπαροσκόπηση για να το σιγουρέψουμε πήγαμε κατευθείαν στην εξωσωματική. Δεν έβρισκα λόγο να την κάνω. Και αν δεν έχω θα μου λέγανε ανεξήγητη;; Καλή αρχή !!!

στις πριν 17 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Εγώ είμαι στην 3η μέρα διέγερσης. Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου, εμείς ίσως έχουμε συμφησεις στις σάλπιγγες αλλά δεν έκανα λαπαροσκόπηση για να το σιγουρέψουμε πήγαμε κατευθείαν στην εξωσωματική. Δεν έβρισκα λόγο να την κάνω. Και αν δεν έχω θα μου λέγανε ανεξήγητη;; Καλή αρχή !!

 

Επίσης κορίτσι μου με το καλό να έχεις καλά αποτελέσματα!!καλά έκανες σκεφτόμαστε θετικά και θα το πετύχουμε!με τι αμη ξεκίνησες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Εγώ θα κάνω.! Αλλά δεν έχω ιδέα.! Ξέρω μόνο ότι βλέπουν το dna για κάποια ανομαλιες 

Κορίτσια έχω κάνει καρυότυπο ζεύγους,μας δείχνει  τον αριθμό των χρωμοσωμάτων και αν έχουν κάποια ανωμαλία,τα χρωμοσώματα βρίσκονται στα κύτταρα του γενετικού υλικού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Επίσης κορίτσι μου με το καλό να έχεις καλά αποτελέσματα!!καλά έκανες σκεφτόμαστε θετικά και θα το πετύχουμε!με τι αμη ξεκίνησες?

Σ ευχαριστώ πολύ !!❤️❤️Δεν έχω ιδέα, δεν την έκανα. Είμαι 30 ίσως γι αυτό δεν τη ζήτησε ο γιατρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...