Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Και θα της πάνε όλα καλά Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.... 

Ευχαριστουμεεε ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki88 είπε:

Τότε είσαι οκ κ από αυτή την άποψη.... Στο θέμα των πάλινδρομων!!!! 

Ντιναμό μου τι σχέση έχει η ομάδα αίματος με τις παλινδρόμησης;;; Σε ρωτάω γιατί εμείς και οι δύο έχουμε 0+ !!! Να ξέρεις σε σκέφτομαι και περιμένω την ημέρα των αποτελεσμάτων σου :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Ντιναμό μου τι σχέση έχει η ομάδα αίματος με τις παλινδρόμησης;;; Σε ρωτάω γιατί εμείς και οι δύο έχουμε 0+ !!! Να ξέρεις σε σκέφτομαι και περιμένω την ημέρα των αποτελεσμάτων σου :-)

Έγραψα πιο πανωω αγάπη μουυυ έκανα παράθεση μια εικόνα... Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο δεν μ το είπε γιατρός απλά αναζητώντας τι παίζει με τις ομάδες αίματος έπεσα πάνω σ αυτές τις πληροφορίες!!!! Κ το φτωχό μ το μυαλό σκέφτηκε ότι μπορεί να παίζει... Προσωπική άποψη πάντα... Μπορεί κ να μην παίζει ρόλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki88 είπε:

Τότε είσαι οκ κ από αυτή την άποψη.... Στο θέμα των πάλινδρομων!!!! 

Γιατί τι ρόλο παίζει το αιμα?? Εγώ ας πούμε έχω 0 αρνητικό και ο άντρας μου αβ θετικο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki88 είπε:

Καλαααααα ανυπομονώ να περάσουν οι τελευταίες μας μέρες (4 μέρες ακόμα) να ξημερώσει η μέρα της αυχενικής κ τηςηψης τροφοβλαστης κ μετά ξανά αναμονή μέχρι να φανεί το αποτέλεσμα του μωρού ώστε να πάρουμε λίγη χαρά.... Το ότι δεν μπορώ να ευχαριστήθω την εγκυμοσύνη με ταράζει ουσιαστικά!!!! Σκέφτομαι βέβαια πως μολις μάθω το αποτέλεσμα κ είναι όλα οκ, θα είμαι κ αισίως στον 4ο οπότε θα έχουμε ξεπεράσει κ τον κίνδυνο οπότε θα πετάω στα σύννεφα!!!! 

Εγω έχω καλό προαίσθημα για σένα μια χαρα θα ειναι το μωράκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Εγω έχω καλό προαίσθημα για σένα μια χαρα θα ειναι το μωράκι σου.

Μακάρι!!!!!! 🥰🥰🥰🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Γιατί τι ρόλο παίζει το αιμα?? Εγώ ας πούμε έχω 0 αρνητικό και ο άντρας μου αβ θετικο???

https://www.google.com/amp/s/amp.mothersblog.gr/egkymosyni/story/66929/egkymosyni-kai-rhesus-arnitiko-pote-emfanizontai-ta-provlimata

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εχει να κανει με το rhesus. Αν υπάρχει ασυμβατότητα. Επίσης κατα τη διάρκεια της γέννας μπορεί να υπάρξει ανταλλαγή αίματος. Ειδικά στη δεύτερη εγκυμοσυνη. Κινδυνεύει και η μαμα και το μωρό ειδικα κατα τη γεννα αλλα μη τρελαίνεστε με αυτό. Γίνονται ενεσεις αντισωμάτων. Ολα τα γνωρίζουν οι γιατροί και ειναι κατι πολυ σύνηθες. Ξέρουν εκ των προτέρων.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@Taggeris Ναι!!! Είναι θετικό ξεκάθαρα! Πω πω μακάρι κορίτσι μου! Περιμένουμε την αυριανή χοριακή 🤞

Καλά ξεκάθαρο δεν είναι....θα δούμε αύριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Αυτό το τεστ ήταν δικό μου... Όταν έμαθα για την εγκυμοσύνη!!!!! :) είμαι τώρα 11+3!!!

Χαχαχαχα κορίτσια να στα καλά! γέλασα μόνη μου με αυτόν τον διάλογο!!! @Σταυρι είσαι θεά!!! Μου θύμισες μετά Χριστόν προφήτη 🤣 

Μπορεί και να ήταν όντως προφητικό, ότι το μωράκι σου θα είναι καλά @ntinaki88 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλά ξεκάθαρο δεν είναι....θα δούμε αύριο

Καλέ εμένα ήταν έτσι με τεστ πρωιμης ανιχνευσης και την επόμενη ειχα χοριακη 149! Και ξερω οτι στις φωτο φαίνεται λιγότερο από ο,τι στην πραγματικότητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Καλέ εμένα ήταν έτσι με τεστ πρωιμης ανιχνευσης και την επόμενη ειχα χοριακη 149! Και ξερω οτι στις φωτο φαίνεται λιγότερο από ο,τι στην πραγματικότητα

Αχ μην με ξεσηκώνεις τώρα βραδιάτικα και χάσω τον ύπνο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Χαχαχαχα κορίτσια να στα καλά! γέλασα μόνη μου με αυτόν τον διάλογο!!! @Σταυρι είσαι θεά!!! Μου θύμισες μετά Χριστόν προφήτη 🤣 

Μπορεί και να ήταν όντως προφητικό, ότι το μωράκι σου θα είναι καλά @ntinaki88 

Τι εννοείς προφητικό???? Χιχιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Αχ μην με ξεσηκώνεις τώρα βραδιάτικα και χάσω τον ύπνο μου

Καλημέρα κορίτσι, πηγες για χοριακή; Πάντως και μένα θετικό μου φαίνεται!! Μακάρι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι, πηγες για χοριακή; Πάντως και μένα θετικό μου φαίνεται!! Μακάρι!!!!

Καλημερα @Taggeris μου άντε περιμένουμε ευχαριστα σημερα από σενα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι, πηγες για χοριακή; Πάντως και μένα θετικό μου φαίνεται!! Μακάρι!!!!

Καλημέρα σας ναι πήγα για χοριακή για να μου φύγει η ιδέα αν κι έκανα ένα τέστ πρόωρης ανίχνευσης το πρωί από το φαρμακείο και δεν έδειξε τίποτα οπότε δεν ελπίζω. Εντ μεταξύ Σηκώθηκα σήμερα και πονάει πολύ η κοιλιά μου σαν να μου έρθει περίοδος κανονικά. Πάω τουαλέτα και βλέπω στο εσώρουχο που είναι και άσπρο κάτι λίγα καφέ σαν αυτά τα προεόρτια περιόδου που έχουμε...και αγχώθηκα χειρότερα.... περίοδος δεν είναι να μου έρθει ακόμα και αν έρθει νωρίτερα πάει στραφι και η διέγερση και τα φάρμακα που έχω....ουφ είμαι να σκάσω...... Δεν ξέρω τί να ευχηθώ...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα σας ναι πήγα για χοριακή για να μου φύγει η ιδέα αν κι έκανα ένα τέστ πρόωρης ανίχνευσης το πρωί από το φαρμακείο και δεν έδειξε τίποτα οπότε δεν ελπίζω. Εντ μεταξύ Σηκώθηκα σήμερα και πονάει πολύ η κοιλιά μου σαν να μου έρθει περίοδος κανονικά. Πάω τουαλέτα και βλέπω στο εσώρουχο που είναι και άσπρο κάτι λίγα καφέ σαν αυτά τα προεόρτια περιόδου που έχουμε...και αγχώθηκα χειρότερα.... περίοδος δεν είναι να μου έρθει ακόμα και αν έρθει νωρίτερα πάει στραφι και η διέγερση και τα φάρμακα που έχω....ουφ είμαι να σκάσω...... Δεν ξέρω τί να ευχηθώ...  

Μην αγχώνεσαι κοριτσι μου !Πρώτα κάτσε να δούνε τι θα δείξει η χωριακη!Αν όπως αφισθετησρις πιο νωρίς γιατι δεν μπορείς να ξεκινήσεις διέγερση νωρίτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Μην αγχώνεσαι κοριτσι μου !Πρώτα κάτσε να δούνε τι θα δείξει η χωριακη!Αν όπως αφισθετησρις πιο νωρίς γιατι δεν μπορείς να ξεκινήσεις διέγερση νωρίτερα;

Ξέρω γω; Γιατί απορρυθμιστηξε ο κύκλος; Είναι καλό αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η eleni1979 είπε:

Δεν ξερω. Μαλλον στενοχωρηθηκα για το κενο που μου ειπε και σκεφτομαι οτι θα μεταφερω το αγχος και την αγωνια ισως τον επομενο μηνα

Καλημερα!!! Ούτως ή άλλως η εξωσωματική είναι μια διαδιακασια με τόσο άγχος από την στιγμή που ξεκινάς μέχρι το τέλος. Γνώμη μου πάντα χωρίς να γνωρίζω τι μπορεί να είναι αυτό το κενό καλύτερα να είναι σίγουρο ότι η μήτρα και το ενδομήτριο σου είναι έτοιμα να δεχτούν τα εμβρυακια σου παρά να υπάρχει κάτι που ίσως καταστρέψει όλη την προσπάθεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Ξέρω γω; Γιατί απορρυθμιστηξε ο κύκλος; Είναι καλό αυτό;

Καλημεραααα περιμένουμε τα νέα σου και ελπίζουμε σε κάτι θετικό να μας φέρεις λίγο γουρι! Εάν(που το απευχόμαστε) αδιαθετήσεις νωρίτερα  τότε δεν θα ξεκινήσεις νωρίτερα διέγερση;εγώ θυμάμαι είχα ξεκινήσει 2η μέρα περιόδου ενέσεις.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Ξέρω γω; Γιατί απορρυθμιστηξε ο κύκλος; Είναι καλό αυτό;

Δεν νομίζω να έχεις σχέση δες πρώτα την χωριακη και μετα μιλά με τον γιατρό σου μπορεί να κάνεις ορμονικές και υπέρηχο και να ξεκινήσεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ViKcy είπε:

Δεν νομίζω να έχεις σχέση δες πρώτα την χωριακη και μετα μιλά με τον γιατρό σου μπορεί να κάνεις ορμονικές και υπέρηχο και να ξεκινήσεις!!!!

φοβάμαι ρε γ***** μην μου έρθει περίοδος τώρα γιατί ραντεβού με τον γιατρό έχω την Τρίτη για να ξεκινήσω...ουφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

φοβάμαι ρε γ***** μην μου έρθει περίοδος τώρα γιατί ραντεβού με τον γιατρό έχω την Τρίτη για να ξεκινήσω...ουφφ

Σε καταλαβαίνω!!! κοίτα αν εχεις καφέ δεν πιάνεται για πρώτη μέρα!εσύ πατρόν ένα τηλ να τον ενημερώσεις!!Και εγώ είχα δύο μέρες καφέ και την τρίτη μέρα που ήρθε το αίμα μετρήσαμε για πρώτη μέρα!!!πρώτα απ' όλα όμως να δούνε την χωριακη!γιατί τα καφέ μπορεί να σημαίνει και εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα σας ναι πήγα για χοριακή για να μου φύγει η ιδέα αν κι έκανα ένα τέστ πρόωρης ανίχνευσης το πρωί από το φαρμακείο και δεν έδειξε τίποτα οπότε δεν ελπίζω. Εντ μεταξύ Σηκώθηκα σήμερα και πονάει πολύ η κοιλιά μου σαν να μου έρθει περίοδος κανονικά. Πάω τουαλέτα και βλέπω στο εσώρουχο που είναι και άσπρο κάτι λίγα καφέ σαν αυτά τα προεόρτια περιόδου που έχουμε...και αγχώθηκα χειρότερα.... περίοδος δεν είναι να μου έρθει ακόμα και αν έρθει νωρίτερα πάει στραφι και η διέγερση και τα φάρμακα που έχω....ουφ είμαι να σκάσω...... Δεν ξέρω τί να ευχηθώ...  

Περιμενε, βγηκε η χοριακη; η ακομα; όπως και να χει και μια ανωμαλια του κύκλου να είναι συμβαίνει ξεκάθαρα απο το αγχος. Παλια μου τεχνη κόσκινο. Στην ιδια φαση είμαι και γω, με καθυστέρηση. Αλλα ξερω τι να  γίνει με μενα, ό,τι συμβαίνει 3 χρονια τώρα. 

Χοριακη να μας πεις!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...