Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Κ εγώ βλέπω μια αχνη γραμμή ίσως είναι πολύ αρχηηηηηη... Κ μένα κάπως έτσι ήταν 7 μέρες μετά την έμβρυομεταφορα! 

IMG_20200131_193535.jpg

Εσένα ντινάκι τι τεστ ήταν αυτό; Με βλαστοκύστες ήσουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Εσένα ντινάκι τι τεστ ήταν αυτό; Με βλαστοκύστες ήσουν;

Ήταν predictor! Ναι βλαστοκυστες! 6 ημερών!!!!! Δεύτερα θα έκανα χοριακη... Παρασκευή έκανα τεστ γτ είδα σταγόνες αίμα κ μ είπε η μαία ότι αυτό σημαίνει εγκυμοσύνη.. Κ δεν άντεξα!!!!! Έκανα τεστ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Ήταν predictor! Ναι βλαστοκυστες! 6 ημερών!!!!! Δεύτερα θα έκανα χοριακη... Παρασκευή έκανα τεστ γτ είδα σταγόνες αίμα κ μ είπε η μαία ότι αυτό σημαίνει εγκυμοσύνη.. Κ δεν άντεξα!!!!! Έκανα τεστ! 

Ε ήσουν ουσιαστικά 13η μέρα Για αυτό κάτι αχνό έδειξε.... Εγώ τώρα όπως και να χει δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα θα πάω αύριο να κάνω τη χοριακή για να δω τι συμβαίνει όχι για τίποτα άλλο γιατί θα τρελαθώ στο τέλος. Με τόσο άχνη γραμμή αμφιβάλλω αν θα δείξει πάνω από 10 βέβαια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Ε ήσουν ουσιαστικά 13η μέρα Για αυτό κάτι αχνό έδειξε.... Εγώ τώρα όπως και να χει δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα θα πάω αύριο να κάνω τη χοριακή για να δω τι συμβαίνει όχι για τίποτα άλλο γιατί θα τρελαθώ στο τέλος. Με τόσο άχνη γραμμή αμφιβάλλω αν θα δείξει πάνω από 10 βέβαια...

Σκέψου έκανα αυτό το τεστ κ έκανα ξανά Σάββατο κ Κυριακή κ απλά έδειχνε ιδιο... Έκανα Δευτέρα χοριακη κ έδειξε 57.8 κ την επόμενη μέρα είδα πάλι αίμα κ έκανα τεστ κ έδειξε πιο έντονο.... Κάνε χοριακη κ μη βασανίζεσαι με τα τεστ γτ εκείνο το σαββατοκύριακο είχα περάσει μαύρες ώρες που έβλεπα τα τεστ να μην αλλάζουν οι γραμμές να μην γίνονται πιο έντονες... Βέβαια αν σκεφτείς ότι σύμφωνα με τις χοριακες μου μετά μέρα παρά μέρα τριπλασιαζοταν κ λίγο παραπάνω (57.> 170.>595.) θεώρησα ότι τα τεστ απλά έδειχναν πολύ κάτω απ το 20...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Ε ήσουν ουσιαστικά 13η μέρα Για αυτό κάτι αχνό έδειξε.... Εγώ τώρα όπως και να χει δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα θα πάω αύριο να κάνω τη χοριακή για να δω τι συμβαίνει όχι για τίποτα άλλο γιατί θα τρελαθώ στο τέλος. Με τόσο άχνη γραμμή αμφιβάλλω αν θα δείξει πάνω από 10 βέβαια...

Έχεις κάνει εξετάσεις για θρομβοφυλια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλες καλησπερα. Θα ηθελα να ρωτησω κατι. Ειμαι στην ενατη μερα που κανω μενοπουρ. Σημερα εκανα υπερηχο για να δουμε ποτε θα κανουμε την ωοληψια. Μου ειοαν οτι βλεπουν ενα κενο στο ενδομητριο και ισως ειναι συσωρευμενη βλενα. Αν οχι δε θα γινει η εμβρυομεταφορα σε αυτο τον κυκλο. Η αληθεια ειναι οτι αγχωθηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Εσένα ντινάκι τι τεστ ήταν αυτό; Με βλαστοκύστες ήσουν;

Ποιανης είναι αυτό το τεστακι??? Λοιπόν εγώ το βλέπω  θετικο και από οτι διαβάζω λέει 7 μερες  μετα την ετ?? Καλα παμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Ποιανης είναι αυτό το τεστακι??? Λοιπόν εγώ το βλέπω  θετικο και από οτι διαβάζω λέει 7 μερες  μετα την ετ?? Καλα παμε..

Αυτό το τεστ ήταν δικό μου... Όταν έμαθα για την εγκυμοσύνη!!!!! :) είμαι τώρα 11+3!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki88 είπε:

Αυτό το τεστ ήταν δικό μου... Όταν έμαθα για την εγκυμοσύνη!!!!! :) είμαι τώρα 11+3!!!

Ααα και νομιζα οτι ηταν τις @Taggeris. Εσυ κοριτσι γλυκο καλα είσαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η eleni1979 είπε:

Μανουλες καλησπερα. Θα ηθελα να ρωτησω κατι. Ειμαι στην ενατη μερα που κανω μενοπουρ. Σημερα εκανα υπερηχο για να δουμε ποτε θα κανουμε την ωοληψια. Μου ειοαν οτι βλεπουν ενα κενο στο ενδομητριο και ισως ειναι συσωρευμενη βλενα. Αν οχι δε θα γινει η εμβρυομεταφορα σε αυτο τον κυκλο. Η αληθεια ειναι οτι αγχωθηκα

Καλησπέρα!!!!με το καλό να πάρετε πολλά και καλά ωάρια!!!! Τι σε άγχωσε; Και εγώ πάντως έμβρυο μεταφορά  δεν έκανα στον ίδιο κύκλο λόγω υπερδιέγερσης(βέβαια δεν θα έκανα ούτως ή άλλως είχα πει ότι θα άφηνα ένα μήνα να ηρεμήσω λίγο). Έκανα ωοληψια αρχες Γενάρη,βάλαμε κατάψυξη τις βλαστοκυστες μας και θα πάω για έμβρυο μεταφορά στον κύκλο του Φλεβάρη,Θεού θέλοντος και ορμονών επιτρέποντος! Όσο για τη βλένα δεν μου έχει τύχει όποτε δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Ααα και νομιζα οτι ηταν τις @Taggeris. Εσυ κοριτσι γλυκο καλα είσαι??

Καλαααααα ανυπομονώ να περάσουν οι τελευταίες μας μέρες (4 μέρες ακόμα) να ξημερώσει η μέρα της αυχενικής κ τηςηψης τροφοβλαστης κ μετά ξανά αναμονή μέχρι να φανεί το αποτέλεσμα του μωρού ώστε να πάρουμε λίγη χαρά.... Το ότι δεν μπορώ να ευχαριστήθω την εγκυμοσύνη με ταράζει ουσιαστικά!!!! Σκέφτομαι βέβαια πως μολις μάθω το αποτέλεσμα κ είναι όλα οκ, θα είμαι κ αισίως στον 4ο οπότε θα έχουμε ξεπεράσει κ τον κίνδυνο οπότε θα πετάω στα σύννεφα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Τότε είσαι οκ κ από αυτή την άποψη.... Στο θέμα των πάλινδρομων!!!! 

Παίζει ρόλο η ομάδα αίματος σε αυτό; Δεν μου έχει αναφέρει κανείς τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Καλησπέρα!!!!με το καλό να πάρετε πολλά και καλά ωάρια!!!! Τι σε άγχωσε; Και εγώ πάντως έμβρυο μεταφορά  δεν έκανα στον ίδιο κύκλο. Έκανα ωοληψια αρχες Γενάρη,βάλαμε κατάψυξη τις βλαστοκυστες μας και θα πάω για έμβρυο μεταφορά στον κύκλο του Φλεβάρη,Θεού θέλοντος και ορμονών επιτρέποντος! Όσο για τη βλένα δεν μου έχει τύχει όποτε δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό. 

Δεν ξερω. Μαλλον στενοχωρηθηκα για το κενο που μου ειπε και σκεφτομαι οτι θα μεταφερω το αγχος και την αγωνια ισως τον επομενο μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Παίζει ρόλο η ομάδα αίματος σε αυτό; Δεν μου έχει αναφέρει κανείς τίποτα...

Διάβασε παρακάτω! Αν δλδ εσύ ήσουν αρνητική κ στην πρώτη κύηση έγινε κάτι παρόμοιο τότε όλες οι επόμενες μπορεί να ήταν επαπειλουμενες! Αλλά δν είσαι οπότε δεν ισχύει για σένα! 

Screenshot_2020-01-31-21-05-13-544_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

 

Screenshot_2020-01-31-21-05-13-544_com.android.chrome.jpg

Σε ευχαριστώ Δεν το γνώριζα αυτό Αλλά όπως και να χει δεν με επηρεάζει από ότι φαίνεται.... Το μόνο θέμα που έχω εγώ που μπορεί να επηρεάζει από ότι λένε όλοι είναι η δικερως μήτρα Αλλά και πάλι ένα σωρό κοπέλες έχουν μείνει έγκυος και έχουν φέρει στον κόσμο παιδιά δεν ξέρω καμία που για αυτό το λόγο δεν έγινε μάνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Σε ευχαριστώ Δεν το γνώριζα αυτό Αλλά όπως και να χει δεν με επηρεάζει από ότι φαίνεται.... Το μόνο θέμα που έχω εγώ που μπορεί να επηρεάζει από ότι λένε όλοι είναι η δικερως μήτρα Αλλά και πάλι ένα σωρό κοπέλες έχουν μείνει έγκυος και έχουν φέρει στον κόσμο παιδιά δεν ξέρω καμία που για αυτό το λόγο δεν έγινε μάνα

Ναι ναι.... Κ εμάς της κουμπαράς μου με οπίσθια καμψη της είχε πει ο γιατρός ότι θα δυσκολευτεί! Σε 3 μήνες έμεινε έγκυος με φυσική σύλληψη κ όχι στοχευμενες προσπάθειες! Δεν νομίζω να παίζει ρόλο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris δεν ειχα ποτε θετικό η αχνη γραμμούλα σε τεστ πριν την εξωσωματική ούτε μια φορά. Εγω βλέπω γραμμή πάντως. Εχεις αποκλείσει όλα τα παθολογικα αιτια οπότε είσαι καλα. Για πήγαινε για μια χοριακη αύριο και πες μας. Ό,τι και να γίνει μη τρελαίνεσαι. Ηρεμα... 

@ntinaki88 μετράω τις μέρες μαζι σου να ξερεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Ναι ναι.... Κ εμάς της κουμπαράς μου με οπίσθια καμψη της είχε πει ο γιατρός ότι θα δυσκολευτεί! Σε 3 μήνες έμεινε έγκυος με φυσική σύλληψη κ όχι στοχευμενες προσπάθειες! Δεν νομίζω να παίζει ρόλο... 

Δεν παίζει ρόλο στη σύλληψη παίζει ρόλο μετά για παλίνδρομες και αποβολές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Steli είπε:

@Taggeris δεν ειχα ποτε θετικό η αχνη γραμμούλα σε τεστ πριν την εξωσωματική ούτε μια φορά. Εγω βλέπω γραμμή πάντως. Εχεις αποκλείσει όλα τα παθολογικα αιτια οπότε είσαι καλα. Για πήγαινε για μια χοριακη αύριο και πες μας. Ό,τι και να γίνει μη τρελαίνεσαι. Ηρεμα... 

@ntinaki88 μετράω τις μέρες μαζι σου να ξερεις. 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου εύχομαι να έχω καλά νέα αύριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Δεν παίζει ρόλο στη σύλληψη παίζει ρόλο μετά για παλίνδρομες και αποβολές

Είναι 5 μηνών τώρα πάντως κ όλα δείχνουν να ναι καλά απ ότι λέει! 

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Steli είπε:

@Taggeris δεν ειχα ποτε θετικό η αχνη γραμμούλα σε τεστ πριν την εξωσωματική ούτε μια φορά. Εγω βλέπω γραμμή πάντως. Εχεις αποκλείσει όλα τα παθολογικα αιτια οπότε είσαι καλα. Για πήγαινε για μια χοριακη αύριο και πες μας. Ό,τι και να γίνει μη τρελαίνεσαι. Ηρεμα... 

@ntinaki88 μετράω τις μέρες μαζι σου να ξερεις. 

Ευχαριστώ πολύ γλυκούλα μου! Νιώθω καλύτερα και είμαι σίγουρη πως ότι κι αν συμβεί θα το αντιμετωπίσω όπως πρέπει!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Είναι 5 μηνών τώρα πάντως κ όλα δείχνουν να ναι καλά απ ότι λέει! 

 

Ευχαριστώ πολύ γλυκούλα μου! Νιώθω καλύτερα και είμαι σίγουρη πως ότι κι αν συμβεί θα το αντιμετωπίσω όπως πρέπει!!!! 

Και θα της πάνε όλα καλά Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...