Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Antelope είπε:

@Αννια27 δεν είναι και κάτι φοβερό μια κύστη 6cm. Πριν πόσο καιρό ήταν 3cm; και σε τι μέρα του κύκλου είσαι τώρα που την ειδατε; Πώς έγινε η διάγνωση της ενδομητριωσης; έκανες λαπαροσκόπηση; Σε ρωταω γιατί υπάρχει περίπτωση να είναι και από απλό ωοθηλακιο που θα συρρικνωθει στους επόμενους κύκλους. Σου ανεφερε καθόλου αν είναι σοκολατοειδης; είχε και αιμα; Γενικά μη σε τρομοκρατεί, όλες κάποια στιγμή εμφανίζουμε κύστες που φευγουν φυσικα. Σιγουρα με τα αντισυλληπτικα θα υποστρέψει. Παρακολουθηση χρειάζεσαι μόνο. Δεν πιστεύω να σου ειπε για χειρουργειο;

Την ενδομητριωση μου την βρήκε ο προηγούμενος γιατρός (εξαιρετικός για όλη την Ελλάδα στους υπέρυχους,αλλά μέχρι εκεί) είχα τότε 3 εκατοστά σοκολατοειδης κύστη ,τώρα μετά από περίπου 8 μήνες είναι 6.5 εκατοστά ,μου είπε να πάρω αντισυλληπτικά και να κάνω την εξέταση !!! Για χειρουργείο προς το παρόν δεν μου είπε τίποτα!!! Απλά μου τόνισε ότι με αυτήν την κύστη δεν πρόκειται να με πάει με εξωσωματική , μέχρι να φύγει!!! Περιμένω τώρα να αδιαθετησω για να πάρω αντισυλληπτικά !!! Σε ευχαριστώ που απάντησες κορίτσακι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/1/2020 at 5:58 ΜΜ, ο/η Steli είπε:

Το καρδιογραφημα ειναι μονο; ολο το ιστορικό ειναι. Υπάρχει συμβατο το γνωρίζω. Θα δούμε τι να πω. Απλα θυμάμαι μια κρίση αγχους ένα βράδυ  πριν τη χοριακη που ένιωθα οτι σκαω. Και φυσικά ετσι περασε ολο το βράδυ μεχρι το ξημέρωμα. Δεν ξερω και κατα ποσο ρισκάρεις να πάρεις ακομα και το συμβατό. Πχ οι γυναίκες με διπολική διαταραχη και αλλα ψυχικά νοσήματα πως τη βγάζουν; με αγχωσε πολύ σου λεω. 

@Tokyo  μου οχι δεν εχω κατάψυξη. Ήμουν ανθεκτική και εκανα 8 με πολύ καλη ΑΜΗ μάλιστα. Ήταν ωριμα τα 5 γονιμοποιηθηκαν 3 και αυτά έβαλε. Παλι απο την αρχη αλλα βρε κορίτσια μεγάλος καημός. Ολο εμπόδια. Εύχομαι να τα ξεπεράσω. Ολες μας βασικα. Να κρατήσουμε μωρό συντομα. 

Κορίτσι μου και εμένα πάντως η ψυχίατρος μου ,μου είπε να διακόψω την θεραπεία ( αντικαταθλιπτικά) τώρα που ξεκινάω διαδικασίες για εξωσωματική και όταν της είπα και εάν πάθω κάνα ανχος με πιάσει τίποτα μου είπε για αρχή θα σκέφτεσαι ότι το τίμημα είναι πολύ μεγαλύτερο και θα είμαστε σε επικοινωνία!!! Τώρα ελπίζω να τα καταφέρω 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου και εμένα πάντως η ψυχίατρος μου ,μου είπε να διακόψω την θεραπεία ( αντικαταθλιπτικά) τώρα που ξεκινάω διαδικασίες για εξωσωματική και όταν της είπα και εάν πάθω κάνα ανχος με πιάσει τίποτα μου είπε για αρχή θα σκέφτεσαι ότι το τίμημα είναι πολύ μεγαλύτερο και θα είμαστε σε επικοινωνία!!! Τώρα ελπίζω να τα καταφέρω 😉

Θα τα καταφέρεις σκέψου είναι για καλό..!! Εγώ Παντος όταν έκανα διεργεση δεν μου τα έκοψε αλλά μου τα έκοψε λίγες μέρες πριν την ευριομεταφορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Ναι βάζουν και 3 σε μεγαλύτερες ηλικίες όμως 

Οχι απαραίτητα. 3 έβαλαν σε αλλες τοσες που ειμασταν μαζι στην εμβρυομεταφορα. Ηλικίας 30 με 35

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Θα τα καταφέρεις σκέψου είναι για καλό..!! 

Ναι αυτό σκέφτομαι,θέλω τόσο πολύ ένα μωράκι το περιμένω τρία χρόνια εξάλλου δεν θα αφήσω το μυαλό μου να κάνει κανένα παιχνίδι εις βάρους της ευτυχίας μου :-) σε ευχαριστώ τόσο πολυυυυυυυ Νίκι μου :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Ναι αυτό σκέφτομαι,θέλω τόσο πολύ ένα μωράκι το περιμένω τρία χρόνια εξάλλου δεν θα αφήσω το μυαλό μου να κάνει κανένα παιχνίδι εις βάρους της ευτυχίας μου :-) σε ευχαριστώ τόσο πολυυυυυυυ Νίκι μου :-)

Ακριβός κοπέλα μου να μην το αφήσεις κοπέλα μου επίσης εμένα αυτό που με βοήθησε και με βοηθάει είναι ότι έχω τον ψυχαναλυτή μου σε όλα δίπλα σε ότι βήματα έχω κάνει ως τώρα ήταν πάντα εκεί να με βοηθήσει όπως και τώρα είναι δίπλα μου και θα είναι συνέχεια και στην εγκυμοσύνη και στην γεννά θα είναι εκεί όποτε αυτό λόγο με βοηθάει στην ψυχολογία ξέρω ότι δεν θα είμαι τέλειος μόνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, γνωρίζει μήπως καμία τη κα.Ελένη Κοντογιάννη γενετίστρια? Έχει μήπως καμία κάνει προσπάθειες εξωσωματικής μαζί της? Ευχαριστώ

Καλησπέρα,είναι η εμβρυολογος μου.

Θα κανουμε την πρωτη προσπάθεια διεγερσης μαζι.

Ειχα κανει το Σεπτεμβρη μια προσπαθεια σε φυσικο κυκλο χωρις αποτελεσμα παλι με την ιδια.

Αν θες να ρωτήσεις κάτι στείλε μου πμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Θα τα καταφέρεις σκέψου είναι για καλό..!! Εγώ Παντος όταν έκανα διεργεση δεν μου τα έκοψε αλλά μου τα έκοψε λίγες μέρες πριν την ευριομεταφορα 

Μου είπε ότι έχω και αυτή την επιλογη αλλά εγώ ήθελα για να είναι λίγο πιο καθαρός ο οργανισμός μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Αννια27 είπε:

Μου είπε ότι έχω και αυτή την επιλογη αλλά εγώ ήθελα για να είναι λίγο πιο καθαρός ο οργανισμός μου 

Καλά εσείς ξέρετε καλύτερα.! Από την στιγμή που μπορείς κοπέλα μου το καλύτερο είναι για εσένα και το μωράκι όπου θα έρθει σύντομα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Καλά εσείς ξέρετε καλύτερα.! Από την στιγμή που μπορείς κοπέλα μου το καλύτερο είναι για εσένα και το μωράκι όπου θα έρθει σύντομα 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ γλυκάκι μου και στις κοιλιτσες μας λοιπόν 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Την ενδομητριωση μου την βρήκε ο προηγούμενος γιατρός (εξαιρετικός για όλη την Ελλάδα στους υπέρυχους,αλλά μέχρι εκεί) είχα τότε 3 εκατοστά σοκολατοειδης κύστη ,τώρα μετά από περίπου 8 μήνες είναι 6.5 εκατοστά ,μου είπε να πάρω αντισυλληπτικά και να κάνω την εξέταση !!! Για χειρουργείο προς το παρόν δεν μου είπε τίποτα!!! Απλά μου τόνισε ότι με αυτήν την κύστη δεν πρόκειται να με πάει με εξωσωματική , μέχρι να φύγει!!! Περιμένω τώρα να αδιαθετησω για να πάρω αντισυλληπτικά !!! Σε ευχαριστώ που απάντησες κορίτσακι μου

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου και εμένα πάντως η ψυχίατρος μου ,μου είπε να διακόψω την θεραπεία ( αντικαταθλιπτικά) τώρα που ξεκινάω διαδικασίες για εξωσωματική και όταν της είπα και εάν πάθω κάνα ανχος με πιάσει τίποτα μου είπε για αρχή θα σκέφτεσαι ότι το τίμημα είναι πολύ μεγαλύτερο και θα είμαστε σε επικοινωνία!!! Τώρα ελπίζω να τα καταφέρω 😉

 

Μακάρι, στο εύχομαι!

Και εγω πήρα αντισυλληπτικα πριν τη διεγερση. Ειχα μια μικρη κυστη, νομίζω 2 εκατοστά. 

Παλιότερα εκανα κυστες και ειχα κανει την εξέταση για ενδομητριωση αλλα ειχε βγει αρνητική. 

Οσον αφορα στα αντικαταθλιπτικα, όπως κρίνει ο κάθε γιατρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας φίλες και συναγωνίστριες! Θέλω να ξαναμπώ κι εγώ στην παρέα σας μιας και σκεφτόμαστε να πάμε για το δεύτερο μωράκι μας σιγά σιγά 🙂

Εν συντομία το ιστορικό μου: Ειμαι 39, έχω κάνει 2 κύκλους εξωσωματικής. Από την δεύτερη προσπαθεια έχω ένα υπέροχο αγοράκι 13 μηνών και 3 βλαστοκύστες στην κατάψυξη. Θέλουμε μέσα στους επόμενους μήνες να κάνουμε νέα ΕΤ με 1 ή 2 έμβρυα. Το μόνο θέμα που με καθυστερεί είναι ότι δεν έχω αποθηλάσει εντελως και ο γυναικολόγος είναι κάθετος σε αυτό. Να σταματησω το θηλασμο για να αρχισουμε να συζηταμε τις διαδικασιες. Ξέρω γυναίκες που θήλαζαν κανονικα στην εγκυμοσύνη τους αλλά στην εξωσωματική καλώς ή κακώς τα θέλουμε όλα στην εντέλεια για να ξεκινήσουμε.  

Θέλω λοιπόν να ρωτήσω εσας που τα εχετε προσφατα, τι προετοιμασια μπορώ να κάνω τους προηγούμενους μήνες πριν την ΕΤ; πχ θυρεοειδή, βιταμίνες, έλεγχος για λοιμώδη νοσήματα κλπ. Θέλω να τα έχω όσο το δυνατόν ελεγμένα για να μη μου φάει κι άλλο χρόνο

Καλησπέρα !!! Και εγώ για το δεύτερο παλεύω ... ελπίζω να σου έρθει αμέσως και να μην έχεις την τύχη μου !!!

να κανείς οπωσδήποτε θυρεοειδή βιταμίνη d φιλικό και όλες τος εξετάσεις για τα ερυθρά τοξόπλασμα κλπ να τα έχεις έτοιμα !!!!!

με το καλό ... σου εύχομαι ολόψυχα ένα αδερφάκι για το μικράκι σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Καλησπέρα,είναι η εμβρυολογος μου.

Θα κανουμε την πρωτη προσπάθεια διεγερσης μαζι.

Ειχα κανει το Σεπτεμβρη μια προσπαθεια σε φυσικο κυκλο χωρις αποτελεσμα παλι με την ιδια.

Αν θες να ρωτήσεις κάτι στείλε μου πμ.

Για μενα σκετη απογοήτευση...εύχομαι εσείς κορίτσια μου να εχετε καλύτερη τυχη.....μια περιουσία έδωσα αλλά η χειρότερη περίπτωση πού συναντησα ποτέ!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ginaak Σκέφτομαι να πάρω και τη γνώμη ενός εξωσωματικου εκτός από του ουρολόγου και την εχω στα υπόψιν.Σε ευχαριστω πολύ για την απάντηση σου και πολλή πολλή τύχη στην επόμενη προσπάθεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Καλησπέρα !!! Και εγώ για το δεύτερο παλεύω ... ελπίζω να σου έρθει αμέσως και να μην έχεις την τύχη μου !!!

να κανείς οπωσδήποτε θυρεοειδή βιταμίνη d φιλικό και όλες τος εξετάσεις για τα ερυθρά τοξόπλασμα κλπ να τα έχεις έτοιμα !!!!!

με το καλό ... σου εύχομαι ολόψυχα ένα αδερφάκι για το μικράκι σου 

Σε ευχαριστώ πολύ και σου εύχομαι κι εσένα το ίδιο χωρίς πολλή ταλαιπωρία! Μακάρι να μας κάτσει εύκολα γιατί κι εγώ δεν έχω πολλά περιθώρια λόγω ηλικίας. Αν με ρωτούσαν παλιότερα δεν θα είχα πρόβλημα να ειμαι με ένα μόνο παιδί. Όμως όσο μεγαλώνει (και μεγαλώνουμε κι εμεις) θέλω πάρα πολύ να έχει αδερφάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Για μενα σκετη απογοήτευση...εύχομαι εσείς κορίτσια μου να εχετε καλύτερη τυχη.....μια περιουσία έδωσα αλλά η χειρότερη περίπτωση πού συναντησα ποτέ!!!! 

Άντζυ μου τι κάνεις; μαζί ξεκινήσαμε, θυμάσαι; Γιατί απογοητεύτηκες; Δεν την ξέρω την συγκεκριμένη κυρία αλλά δεν είναι γυναικολόγος, σωστα; αυτή σε καθοδήγησε; Δεν είχες δικό σου γιατρό στην προσπάθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα το γυναικολογο μου που μου συστησε βεβαιως αλλα πληρωσα εξτρα εμβρυολογο οπως καταλαβα στο ιδιωτικο μαιευτηριο....δεν θελω να γραψω περισσοτερα ...ηταν μια απατη και οι δυο τους!

χαιρομαι που με θυμασαι....το ιστορικο μου ειναι 3 παλινδρομες με φυσικη συλληψη...απο τοτε εβγαλα περυσι τα ινομυωματα που ισως εφταιγαν και εκανα εμβρυομεταφορα τον δεκεμεβριο αλλα χοριακη 0

Τωρα θα αδιαθετησω αυτες τις μερες, θα κανω prp ενδημητριου δηλ εμπλουτισμο με αιμοπεταλια αν καταλαβα σωστα και αμεσως εμβρυομεταφορα ..ειχα απο καταψυξη....τα τελευταια βεβαια....τα φιλια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

Για μενα σκετη απογοήτευση...εύχομαι εσείς κορίτσια μου να εχετε καλύτερη τυχη.....μια περιουσία έδωσα αλλά η χειρότερη περίπτωση πού συναντησα ποτέ!!!! 

Θυμάμαι τα είχαμε πει σε είχα ρωτήσει σχετικά. 

Είμαι πάντα επιφυλακτικη αν και μέχρι στιγμής στο θέμα του συντρόφου μου ήταν η μόνη που έδωσε κάποιο αποτέλεσμα. 

Φυσικά σε περίπτωση που δεν αποδοσει κάτι θα αλλάξω, όπως θα άλλαζα και τον κάθε άλλο. 

Για το γυναικολόγο είχα συγκρατήσει όλες τις λεπτομέρειες που μου είπες και φυσικά επελέξα κάποιον άλλον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας. Υπάρχει καμία που έχει κάνει προσπάθεια στο εμβρυογένεσις να με ενημερώσει για το κόστος εξωσωματικής;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα σας. Υπάρχει καμία που έχει κάνει προσπάθεια στο εμβρυογένεσις να με ενημερώσει για το κόστος εξωσωματικής;

Καλημέρα κορίτσι μου... η κουμπάρα μου!! Θα τη ρωτήσω και θα σου πω. Θα σου πω και ποιο γιατρό είχε εκεί. Έμεινε πολύ ευχαριστημένη και έπιασε με την πρώτη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannastr είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου... η κουμπάρα μου!! Θα τη ρωτήσω και θα σου πω. Θα σου πω και ποιο γιατρό είχε εκεί. Έμεινε πολύ ευχαριστημένη και έπιασε με την πρώτη. 

Ναι σε παρακαλώ για ρώτησε την

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα σας. Υπάρχει καμία που έχει κάνει προσπάθεια στο εμβρυογένεσις να με ενημερώσει για το κόστος εξωσωματικής;

πιστευω ειναι το πιο οικονομικο.....εγω πληρωνα 700 το κεντρο και 400 το γιατρο για ωοληψια...οι ιδιες τιμες κ στην ετ..αρα 2200..πολυ καλα αν σκεφτω τι χαλασα κατοπιν......και στα χρηματα αυτα ειναι και οι αιμοληψιες....ενω στο μητερα  πληρωνω επιπλεον απο την τσεπη μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

πιστευω ειναι το πιο οικονομικο.....εγω πληρωνα 700 το κεντρο και 400 το γιατρο για ωοληψια...οι ιδιες τιμες κ στην ετ..αρα 2200..πολυ καλα αν σκεφτω τι χαλασα κατοπιν......και στα χρηματα αυτα ειναι και οι αιμοληψιες....ενω στο μητερα  πληρωνω επιπλεον απο την τσεπη μου....

Καλησπέρα κορίτσια μου.. καταρχήν να σας πω ότι και εγω στο Ιασώ πλήρωσα 750 νοσοκομείο για οωληψια 1000 έδωσα στον γιατρο και υπολείπονται αλλά 400 στην ετ ετσί μου είπαν δλδ.. οικονομικά μου φαίνονται να σας πω . Τώρα μια ερωτησουλα την προηγούμενη Τετάρτη έκανα οωληψια τωρα ποτέ πρέπει κανονικά ν αδιαθετησω??

στις πριν 21 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Ναι βάζουν και 3 σε μεγαλύτερες ηλικίες όμως 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.. καταρχήν να σας πω ότι και εγω στο Ιασώ πλήρωσα 750 νοσοκομείο για οωληψια 1000 έδωσα στον γιατρο και υπολείπονται αλλά 400 στην ετ ετσί μου είπαν δλδ.. οικονομικά μου φαίνονται να σας πω . Τώρα μια ερωτησουλα την προηγούμενη Τετάρτη έκανα οωληψια τωρα ποτέ πρέπει κανονικά ν αδιαθετησω??

 

Με το καλο κοπελα μου.

Εκανα εμβρυομεταφορα αμέσως μετα την ωοληψια, δηλαδή μετα απο 2 μερες. Περίοδο δηλαδη είχα να δω.... για πολύ καιρο. Τελικα σε όλες τα ιδια λεφτα βγαίνουν πάνω κατω βλέπω. Με διαφορά αντε 200 με 300 ευρώ. 

Ισως κάποια κοπέλα ξέρει στο περίπου να σου πει τι γίνεται με τη περίοδο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.. καταρχήν να σας πω ότι και εγω στο Ιασώ πλήρωσα 750 νοσοκομείο για οωληψια 1000 έδωσα στον γιατρο και υπολείπονται αλλά 400 στην ετ ετσί μου είπαν δλδ.. οικονομικά μου φαίνονται να σας πω . Τώρα μια ερωτησουλα την προηγούμενη Τετάρτη έκανα οωληψια τωρα ποτέ πρέπει κανονικά ν αδιαθετησω??

 

Όπου νάνε θα έρθει.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...