Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Όχι κοπέλα μου καλά έκανες 

Τώρα μίλησα μαζί τους με πήραν τηλ και μου είπαν έχεις 4 έμβρυα στη κρυοσυντηρηση και 2 βλαστόκυστες . Τα φώτα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Τώρα μίλησα μαζί τους με πήραν τηλ και μου είπαν έχεις 4 έμβρυα στη κρυοσυντηρηση και 2 βλαστόκυστες . Τα φώτα σας.

6 σύνολο;;;; Τα 4 3ων ημερών ; Αν κ δεν είμαι γνωστής, στατιστικά μιλώντας απ αυτά που έχω διαβάσει εδω μέσα, είναι πολύ καλά. Μπράβο 👏👏👏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

πολύ σωστά αν αυτή ήταν η συνεννόηση εξ'αρχής! εμείς επειδή φοβόμασταν πόσα θα έχουμε τελικά είχαμε πει ότι θα κάνουμε ένα τσεκ και την τρίτη μέρα κ θα δούμε! πήγαιναν καλά κ έτσι αφήσαμε να προχωρήσουν όλα! Τελικά κορίτσι δεν κατάλαβα καλά κατέψυξες 3 εκ των οποίων μετέφερες και το μωράκι σου ή αυτά τα 3 είναι ακόμα κατάψυξη συν το μωράκι που ήδη έχεις;

πάντως ρε παιδί μου βλέπω ότι τελικά πάλι καλά που έδωσα πολλά γιατί στη γονιμοποίηση πήγα χάλια... για αυτά τα 5 χρειάστηκαν 11 ώριμα ωάρια! απλά είχα την τύχη ό,τι γονιμοποιείται να προχωράει... μακάρι να είναι και υγιή τώρα! έχω μια αγωνία για τον προεμφυτευτικό αλλά προτιμώ να ξέρω. Εσύ κοριτσάκι σε πόσο καιρό θα κάνεις την εξέταση; σου εύχομαι πραγματικά να έχεις τέλεια αποτελέσματα και ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά σου!

Αυτά τα 3 καταψυξαμε κ βάλαμε 2 στην έμβρυομεταφορα απ τα οποία είμαι έγκυος στο ένα μωράκι τώρα! Έχουμε ακόμα 1 στην κατάψυξη! Εγώ 5/2 εχω την εξέταση κ μετά αναμονή όσο μου πουν για τα αποτελέσματα (2 εβδομάδες περίπου λένε)!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Τώρα μίλησα μαζί τους με πήραν τηλ και μου είπαν έχεις 4 έμβρυα στη κρυοσυντηρηση και 2 βλαστόκυστες . Τα φώτα σας.

Δλδ σύνολο έχεις 6..;; 4 τρίτης μέρας και 2 βλαστοκιστες.; Είσαι σούπερ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Δλδ σύνολο έχεις 6..;; 4 τρίτης μέρας και 2 βλαστοκιστες.; Είσαι σούπερ 

Ναι έτσι μου είπαν αλλά καλύτερη ενημέρωση θα έχω αυριο το απόγευμα μέχρι στιγμής πάμε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ναι έτσι μου είπαν αλλά καλύτερη ενημέρωση θα έχω αυριο το απόγευμα μέχρι στιγμής πάμε καλα.

Μια χαρά είσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ναι έτσι μου είπαν αλλά καλύτερη ενημέρωση θα έχω αυριο το απόγευμα μέχρι στιγμής πάμε καλα.

Μπράβο Σταύρι, όμως πως έχεις 2 βλαστοκύστες; αύριο δεν είναι η 5η μέρα; Μήπως σου είπαν οτι για σιγουριά κατεψυξαν 4 κ άφησαν 2 για να γίνουν βλαστοκύστες; ρώτα να καταλάβεις τι έχεις κ τι ποιότητας είναι! Σου εύχομαι ο,τι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ναι έτσι μου είπαν αλλά καλύτερη ενημέρωση θα έχω αυριο το απόγευμα μέχρι στιγμής πάμε καλα.

Επίσης ενα τελευταίο,  τα 4 πότε τα κατεψυξαν; χτες αρα 3ης ημέρας ή σήμερα άρα 4ης ημέρας (μοριδια) έχει κ αυτό σημασία!

Αυτοί θα πρέπει να σου πουν ακριβώς τι εχουν κάνει... μιλα με το γιατρό σου αλλιώς δεν θα ξέρεις τι έχεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου υπαρχει καμια κοπελα που να χρειαζεται gonal? Τελειωσα με διεγερση κ ωοληψια και μου χουν περισσέψει 300 μονάδες απο μια ανοιχτη gonal (εφοσον ανοιχτει ληγει σε 1 μηνα, ειναι ηδη 1 βδομαδα ανοιχτη, αρα ειναι μονο για καποια που ξεκιναει τωρα διεγερση ή πολυ πολυ συντομα). Plus ολοκληρο κουτι gonal 900 μοναδων. Ληγει το Φλεβάρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Κορίτσια μου υπαρχει καμια κοπελα που να χρειαζεται gonal? Τελειωσα με διεγερση κ ωοληψια και μου χουν περισσέψει 300 μονάδες απο μια ανοιχτη gonal (εφοσον ανοιχτει ληγει σε 1 μηνα, ειναι ηδη 1 βδομαδα ανοιχτη, αρα ειναι μονο για καποια που ξεκιναει τωρα διεγερση ή πολυ πολυ συντομα). Plus ολοκληρο κουτι gonal 900 μοναδων. Ληγει το Φλεβάρη. 

Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Επίσης ενα τελευταίο,  τα 4 πότε τα κατεψυξαν; χτες αρα 3ης ημέρας ή σήμερα άρα 4ης ημέρας (μοριδια) έχει κ αυτό σημασία!

Αυτοί θα πρέπει να σου πουν ακριβώς τι εχουν κάνει... μιλα με το γιατρό σου αλλιώς δεν θα ξέρεις τι έχεις...

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.. Θα σας δώσω όλη τη ενημέρωση αύριο το απόγευμα.. όλα καλά να μας πανε🤰🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Κορίτσια μου υπαρχει καμια κοπελα που να χρειαζεται gonal? Τελειωσα με διεγερση κ ωοληψια και μου χουν περισσέψει 300 μονάδες απο μια ανοιχτη gonal (εφοσον ανοιχτει ληγει σε 1 μηνα, ειναι ηδη 1 βδομαδα ανοιχτη, αρα ειναι μονο για καποια που ξεκιναει τωρα διεγερση ή πολυ πολυ συντομα). Plus ολοκληρο κουτι gonal 900 μοναδων. Ληγει το Φλεβάρη. 

Καλη επιτυχια κοριτσακι μου!!! 😉😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Κορίτσια μου υπαρχει καμια κοπελα που να χρειαζεται gonal? Τελειωσα με διεγερση κ ωοληψια και μου χουν περισσέψει 300 μονάδες απο μια ανοιχτη gonal (εφοσον ανοιχτει ληγει σε 1 μηνα, ειναι ηδη 1 βδομαδα ανοιχτη, αρα ειναι μονο για καποια που ξεκιναει τωρα διεγερση ή πολυ πολυ συντομα). Plus ολοκληρο κουτι gonal 900 μοναδων. Ληγει το Φλεβάρη. 

Καλή επιτυχία.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo @peacock @Niki94  σας ευχαριστω πολυ!!! Τριτη περιμενω να μαθω ποσες βλαστοκυστες θα χουμε, να προχωρήσουμε σε βιοψια για προεμφ διαγνωση 😊 Ευχομαι να ειναι η χρονια μας και να χουμε μονο ευχαριστα απο δω και περα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@Tokyo @peacock @Niki94  σας ευχαριστω πολυ!!! Τριτη περιμενω να μαθω ποσες βλαστοκυστες θα χουμε, να προχωρήσουμε σε βιοψια για προεμφ διαγνωση 😊 Ευχομαι να ειναι η χρονια μας και να χουμε μονο ευχαριστα απο δω και περα! 

Ααα κ εμείς στειλαμε για προεμφυτευτικο! Δεν έχουμε καποιο κληρονομικό (πχ στιγμα), ούτε έχουμε κάνει αλλη προσπάθεια αλλά είμαστε πια 38 κ είπαμε ας έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο... εσείς κορίτσι για ποιο λόγο θα το κάνετε; 

Καλά αποτελέσματα σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ααα κ εμείς στειλαμε για προεμφυτευτικο! Δεν έχουμε καποιο κληρονομικό (πχ στιγμα), ούτε έχουμε κάνει αλλη προσπάθεια αλλά είμαστε πια 38 κ είπαμε ας έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο... εσείς κορίτσι για ποιο λόγο θα το κάνετε; 

Καλά αποτελέσματα σε όλες μας!

Καλα αποτελεσματα κ σε σας λοιπον!!! 

Εμεις εχουμε κληρονομικό γονιδιο απ την πλευρα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η peacock είπε:

Καλη επιτυχια κοριτσακι μου!!! 😉😘

Καλή επιτυχία @Vivi_nik . Μαζι πάμε εμείς με μια μέρα διάφορα. Και εγώ περιμένω σημερα αποτελέσματα από βλαστοκύστες.  Καλημέρα στα υπόλοιπα κοριτσάκια και καλή εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Καλή επιτυχία @Vivi_nik . Μαζι πάμε εμείς με μια μέρα διάφορα. Και εγώ περιμένω σημερα αποτελέσματα από βλαστοκύστες.  Καλημέρα στα υπόλοιπα κοριτσάκια και καλή εβδομάδα.

Ευχομαι να χεις υπέροχα νεα σημερα!!!! Σου χουν πει ωρα περιπου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια,σήμερα έκλεισα ραντεβού για επιτροπή στο Αιγάλεω..μου εκλεισαν για τις 13 Μαρτίου.Ειναι η 2 φορά που παιρνω για να πάρω την 3 κ 4 προσπάθεια.Εχει περάσει κάποια κοπέλα πρόσφατα να μου πει κάτι που θα πρέπει να προσέχω παραπάνω στα χαρτιά,π.χ την πρώτη φορά είχα βεβαίωση επικυρωμένη από το ΙΚΑ για την ασφαλιστική ικανότητα,στο τηλ.σημερα μου είπαν ότι απλά χρειάζεται να έχει ανανεωθεί η ασφάλεια.θα ενημερωθώ κ από το κέντρο εξωσωματικής,αλλά θα ήθελα κ την άποψη σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Ευχομαι να χεις υπέροχα νεα σημερα!!!! Σου χουν πει ωρα περιπου;

Κοριτσια μόλις με πήραν έχω 4 3ης μέρες και 2 βλαστοκύστες μου τα κατέφυγαν σήμερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο @Σταυρι! Εξαιρετικά! Κοίτα να ζητήσεις από το γιατρό το report του εργαστηρίου για να ξέρεις ακριβώς τι ποιότητας είναι τα έμβρυα σου (πυρήνες, grades κλπ)! Πάντως με τέτοιο καλό ποσοστό και γονιμοποίησης κ που σχεδόν όλα προχώρησαν θα μπορούσαν να τα έχουν  πάει κ όλα βλαστοκύστες! πραγματικά πολύ καλά αποτελέσματα! Με το καλό τώρα να δεις και θετικό εγκυμοσύνης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια μόλις με πήραν έχω 4 3ης μέρες και 2 βλαστοκύστες μου τα κατέφυγαν σήμερα. 

Μπράβο κοριτσάρα μου εξαιρετικα νέα. Με το καλό και η εμβρυομεταφορά και σύντομα με θετικό τεστ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...