Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η JoyCat είπε:

@Μπεμπελουκα μου σ'ευχαριστώ πολύ!! Ήμουν έτοιμη να δώσω πάνω από 400€ για καρυότυπο και ΚΙ.

@Tokyo Έψαξα την παλιά μου ΑΜΗ, με ρώτησε και η ενδοκρινολόγος για να σχηματίσει εικόνα για την υπογονιμότητα. Θα κάνω σίγουρα καινούρια, οπότε περιμένω να αδιαθετήσω τώρα. Αλήθεια, καλύτερα είναι 2η ή 3η μέρα; Η παλιά ήταν 5,4, δεν έχω ιδέα βέβαια πόσο έχει αλλάξει.. Σαν νούμερο πώς σου φαίνεται; Αν και είναι βέβαια 1,5 χρόνο πίσω. Επειδή γνωρίζεις κάτι παραπάνω. Πάντως η ενδοκρινολόγος, ειδική σε μαιευτικά θέματα, μου είπε ότι με το σπέρμα του συζύγου είναι χάσιμο χρόνου η σπερματέγχυση. Ενδείκνυται μόνο η εξωσωματική.

κορίτσι καλημέρα! η ΑΜΗ έχει 2 μονάδες μέτρησης ng και pmol τι από τα δύο είναι το παραπάνω; έχουν πολύ μεγάλη διαφορά σαν μονάδες μέτρησης γι'αυτό σε ρωτάω... δλδ αν σου είναι σε ng είναι πάααρα πολυ υψηλή , ούτε 20 χρονών δεν θα είχα τόση! ενώ αν είναι Pmol είναι μάλλον λίγο χαμηλή. Πάντως μην σε απασχολεί τόσο η ΑΜΗ, εχώ έχω χάλια κ δίνω ωάρια με το τσουβάλι... κάθε σώμα είναι διαφορετικό! 

https://maternacare.gr/klinikes-plhrofories/ypogonimothta/amh/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Την Πέμπτη που θα μας έρθει περιμένω να αδιαθετησω  και θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο!!

Καλή αρχή κοριτσι μου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo Ναι, είναι ng. Βέβαια δεν ξέρω πόσο είναι 1,5 χρόνο μετά.. Σε λίγες μέρες θα δούμε. Γιατί γενικά δεν είχα και άσπρη τρίχα στο κεφάλι και τον τελευταίο χρόνο γέμισα :D

Σ'ευχαριστώ πολύ!! Μου δίνεις κουράγιο! Γιατί έχουμε το θέμα του συζύγου, εγώ έχω Hashimoto και εικόνα πολυκυστικών, τουλάχιστον να έχουμε κάτι να μας δίνει δύναμη.

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ γενικά!! Το τελευταίο διάστημα που άρχισα να μιλάω μαζί σας έμαθα τόσα πολλά που μόνη μου δεν υπήρχε περίπτωση να τα μάθω ποτέ.

Τελευταία ερώτηση, εσείς κορίτσια κάνατε standard IVF ή μικρογονιμοποίηση; Παίζει ρόλο το σπέρμα του συζύγου στην επιλογή αυτή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Τελευταία ερώτηση, εσείς κορίτσια κάνατε standard IVF ή μικρογονιμοποίηση; Παίζει ρόλο το σπέρμα του συζύγου στην επιλογή αυτή;

Καλημέρα. Χωρίς να είμαι σιγουρη,νομίζω πως η μικρογονιμοποιηση προτιμάται στις περιπτώσεις ανδρικής υπογονιμότητας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

@Tokyo Ναι, είναι ng. Βέβαια δεν ξέρω πόσο είναι 1,5 χρόνο μετά.. Σε λίγες μέρες θα δούμε. Γιατί γενικά δεν είχα και άσπρη τρίχα στο κεφάλι και τον τελευταίο χρόνο γέμισα :D

Σ'ευχαριστώ πολύ!! Μου δίνεις κουράγιο! Γιατί έχουμε το θέμα του συζύγου, εγώ έχω Hashimoto και εικόνα πολυκυστικών, τουλάχιστον να έχουμε κάτι να μας δίνει δύναμη.

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ γενικά!! Το τελευταίο διάστημα που άρχισα να μιλάω μαζί σας έμαθα τόσα πολλά που μόνη μου δεν υπήρχε περίπτωση να τα μάθω ποτέ.

Τελευταία ερώτηση, εσείς κορίτσια κάνατε standard IVF ή μικρογονιμοποίηση; Παίζει ρόλο το σπέρμα του συζύγου στην επιλογή αυτή;

εεε ρε συ έχεις για 100 χρόνια ακόμα! χαχαχαχαχα

Κοίτα γενικά ο ρυθμός μεταβολής παίζει από γυναίκα σε γυναίκα. Μου είπε δλδ ότι αυτό το χαμηλό εγώ μπορεί να το έχω σταθερό για χρόνια κ σταθερό να το είχα κ από παλιά. Πάντως σε κάθε περίπτωση έχεις πολύ υψηλή τιμή κ αυτό μόνο καλό είναι!

Η μικρογονιμοποίηση (ICSI) επιλέγεται κ υπάρχει ειδικά για περιπτώσεις που έχει θέμα το σπέρμα. Διαλέγουν δλδ τα καλύτερα και τα εισάγουν στα ωάρια. Η άλλη μέθοδος είναι πιο φυσική αλλά απαιτεί καλό σπέρμα. Γενικά όμως πια οι περισσότεροι κάνουν μικρογονιμοποίηση έτσι κ αλλιώς γιατί έχει μεγαλύτερα ποσοστά γονιμοποίησης, είναι πιο σίγουρη να το πω αλλιώς. Κ εμείς κάναμε χωρίς θέμα στο σπέρμα κ τελικά αποδείχτηκε ότι με το θέμα των ωαρίων ήταν η καλύτερη επιλογή. Η διαφορά στο κόστος είναι έτσι κ αλλιώς ελάχιστη... Για τις πολυκυστικές δεν ξέρω τι να σου πω γιατί δεν έχω, οπότε μην σε παραπληροφορώ κιόλας! το Hashimoto το έχει πια όλη η ελλάδα κ γω έχω! δες ενδοκρινολόγο για να σου δώσει χάπι αν χρειαστεί κ να το κρατάς χαμηλό! Γενικά αν δεν έχεις κάτι πολυ υψηλό δεν επηρεάζει στη γονιμότητα. Πρέπει να το κρατάς χαμηλό όμως για την καλή πορεία της εγκυμοσύνης!

Πάντως μη νομίζεις καμιά μας δεν ήξερε... εγώ προσωπικά ούτε τα βασικά... τόσο χάλια! όμως όταν ένα θέμα σε αφορά το ψάχνεις! Μίλα με το γιατρό γιατί αυτός γνωρίζει κ από εκεί κ πέρα κάνε μια μικρή έρευνα σε επιστημονικά άρθρα. Είναι πολύ βασικό να έχεις κάποιες γνώσεις. Όχι για να γίνουμε γιατροί αλλά είναι βασικό να καταλαβαίνεις τι σου λένε κ να μπορείς να κρίνεις σε ένα βαθμό... Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εδώ πίσω πάλι στη καθημερινότητα γυρισα στο νησάκι μου  αλλά κάθομαι στα καρφιά μέχρι να χτυπήσει το τηλ να μου πουν πως πήγαν τα εμβρυακια μου έχω πολύ άγχος μέχρι τη Δευτέρα θα τρώω τα σίδερα μου φαινετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σταυρι Θα πάνε πολύ καλά, θα δεις!! Κι ένα από αυτά θα είναι το μικρούλι σου, όπως σου είπαν και τα κορίτσια :) 

Θα τα κρατήσετε δηλαδή μέχρι τη Δευτέρα; Γιατί αν θυμάμαι καλά, αρχικά είχες πει ότι το Σάββατο θα τα κατέψυχαν.

@Tokyo

Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

@Σταυρι Θα πάνε πολύ καλά, θα δεις!! Κι ένα από αυτά θα είναι το μικρούλι σου, όπως σου είπαν και τα κορίτσια :) 

Θα τα κρατήσετε δηλαδή μέχρι τη Δευτέρα; Γιατί αν θυμάμαι καλά, αρχικά είχες πει ότι το Σάββατο θα τα κατέψυχαν.

@Tokyo

Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ!!

Και εγω έτσι πίστευα αλλά χτες μίλησα με το γιατρό Και Μου είπαν μέχρι Δευτέρα. Ουφ πολύ άγχος φοβάμαι μην δεν πάει κάτι καλα και δεν προχωρησουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Και εγω έτσι πίστευα αλλά χτες μίλησα με το γιατρό Και Μου είπαν μέχρι Δευτέρα. Ουφ πολύ άγχος φοβάμαι μην δεν πάει κάτι καλα και δεν προχωρησουν

Από τα λίγα που καταλαβαίνω, νομίζω ότι θα έχεις αρκετά εμβρυάκια για να δημιουργήσεις μια πολύ όμορφη οικογένεια!!  :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Την Πέμπτη που θα μας έρθει περιμένω να αδιαθετησω  και θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο!!!

Καλή αρχή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @JoyCat Στο κέντρο που θα κάνουμε εμείς κάνουνε μόνο μικρογονιμοποίηση επειδή είναι μεγαλύτερες οι πιθανότητες, δεν κάνουν καθόλου την κλασική ivf.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Και εγω έτσι πίστευα αλλά χτες μίλησα με το γιατρό Και Μου είπαν μέχρι Δευτέρα. Ουφ πολύ άγχος φοβάμαι μην δεν πάει κάτι καλα και δεν προχωρησουν

Όποτε πας για βλαστοκιστες σωστά.; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Και εγω έτσι πίστευα αλλά χτες μίλησα με το γιατρό Και Μου είπαν μέχρι Δευτέρα. Ουφ πολύ άγχος φοβάμαι μην δεν πάει κάτι καλα και δεν προχωρησουν

Ίσα-ίσα να είσαι αισιόδοξη και θετική γιατί κάτι βλέπουν αυτοί και ο γιατρός και τα αφήνουν μέχρι τη Δευτέρα. Προφανώς έχουν καλή δυναμικότητα.... Πίστη και δύναμη και θα έχεις υπέροχες βλαστοκυστουλες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Σωστά....

Σταύρι σήμερα λογικά θα σου πουν πόσα πήγαν 3η μέρα κ τι ποιότητας είναι κ άρα πόσα θα αφήσουν για βλαστοκύστες! Δε σε ρώτησαν όμως; ο γιατρός το αποφάσισε μόνος του;

Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Σταύρι σήμερα λογικά θα σου πουν πόσα πήγαν 3η μέρα κ τι ποιότητας είναι κ άρα πόσα θα αφήσουν για βλαστοκύστες! Δε σε ρώτησαν όμως; ο γιατρός το αποφάσισε μόνος του;

Καλά αποτελέσματα!

Μου είπε η εμβρυολογος που με πήρε ότι ίσως σας πάρω Σάββατο . Και μετά μου είπε ο γιατρός που με είδε τη Παρασκευή Δευτέρα θα μιλήσουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Μου είπε η εμβρυολογος που με πήρε ότι ίσως σας πάρω Σάββατο . Και μετά μου είπε ο γιατρός που με είδε τη Παρασκευή Δευτέρα θα μιλήσουμε.. 

Εσύ βρε @Tokyo τοκιακι  μου τι λες?? Τι πιστεύεις?? Γιατί να μη με πήραν τηλ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Εσύ βρε @Tokyo τοκιακι  μου τι λες?? Τι πιστεύεις?? Γιατί να μη με πήραν τηλ?

re sy Σταυρι δεν ξερω τι να σου πω... τι ειχατε συνεννοηθεί; εμένα ο γιατρός με πήρε την 1η μέρα κ μου είπε τι γονιμοποιήθηκε και μου είπε ότι θα τα ξαναδούν την 3η μέρα κ όντως με πήρε κ μου είπε  τι προχώρησε και ΑΝ θέλω να πάω για βλαστοκύστες εξηγώντας μου ποια είναι τα οφέλη και ποια τα ρίσκα αυτής της κίνησης. Θεωρώ ότι αν είχε στραβώσει τίποτα (μακριά από μας) θα σε είχαν πάρει και ότι για να μην είχες νέα τα πράγματα πάνε καλά και άρα τα αφήνουν να προχωρήσουν ακόμα περισσότερο. Όμως μήπως το είχατε συμφωνήσει έτσι από την αρχή; μου κάνει εντύπωση να μην έχεις καμιά ενημέρωση γιατί ρωτάνε τι θες να κάνεις... πάντως αλήθεια το πιστεύω ότι αυτή τη στιγμή no news is good news :-) Θα δεις ότι θα έχεις σίγουρα 5 με 7 βλαστοκύστες και πολύ καλές γιατί είσαι μικρή!!! όλα θα πάνε καλά!

Πάντως εντελώς φιλικά θα σου δώσω μια συμβουλή και αν θες κράτα τη... αυτό που κάνεις τώρα με την εξωσωματική είναι από τα πιο σημαντικά πράγματα της ζωής σου, μην το αφήνεις επάνω σε τρίτους. Δεν είμαστε γιατροί φυσικά κ εννοείται ακολουθούμε τη δική τους συμβουλή, όμως πρέπει να γνωρίζεις κ εσύ τι γίνεται... εδώ πρόκειται για τη ζωή σου! Υπομονή τώρα ως τη Δευτέρα και εύχομαι ειλικρινά τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

re sy Σταυρι δεν ξερω τι να σου πω... τι ειχατε συνεννοηθεί; εμένα ο γιατρός με πήρε την 1η μέρα κ μου είπε τι γονιμοποιήθηκε και μου είπε ότι θα τα ξαναδούν την 3η μέρα κ όντως με πήρε κ μου είπε  τι προχώρησε και ΑΝ θέλω να πάω για βλαστοκύστες εξηγώντας μου ποια είναι τα οφέλη και ποια τα ρίσκα αυτής της κίνησης. Θεωρώ ότι αν είχε στραβώσει τίποτα (μακριά από μας) θα σε είχαν πάρει και ότι για να μην είχες νέα τα πράγματα πάνε καλά και άρα τα αφήνουν να προχωρήσουν ακόμα περισσότερο. Όμως μήπως το είχατε συμφωνήσει έτσι από την αρχή; μου κάνει εντύπωση να μην έχεις καμιά ενημέρωση γιατί ρωτάνε τι θες να κάνεις... πάντως αλήθεια το πιστεύω ότι αυτή τη στιγμή no news is good news :-) Θα δεις ότι θα έχεις σίγουρα 5 με 7 βλαστοκύστες και πολύ καλές γιατί είσαι μικρή!!! όλα θα πάνε καλά!

Πάντως εντελώς φιλικά θα σου δώσω μια συμβουλή και αν θες κράτα τη... αυτό που κάνεις τώρα με την εξωσωματική είναι από τα πιο σημαντικά πράγματα της ζωής σου, μην το αφήνεις επάνω σε τρίτους. Δεν είμαστε γιατροί φυσικά κ εννοείται ακολουθούμε τη δική τους συμβουλή, όμως πρέπει να γνωρίζεις κ εσύ τι γίνεται... εδώ πρόκειται για τη ζωή σου! Υπομονή τώρα ως τη Δευτέρα και εύχομαι ειλικρινά τα καλύτερα!

Σταυρι μου θα συμφωνήσω απόλυτα με το κορίτσι μας. Εφόσον δεν είχες νεα Όλα βαίνουν καλώς. Θα σε πάρουν τηλέφωνο από τη Δευτέρα και θα σου πουν πόσες βλαστοκύστες έχεις. Αν κρίνουμε από την ηλικία σου θα έχεις αρκετά καλό αριθμό βλαστοκύστεων. Μην αγχώνεσαι τόσο πολύ σε αυτή τη φάση ηρέμησε γιατί όλα πήγαν καλά εδώ και πάμε για την επόμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Εσύ βρε @Tokyo τοκιακι  μου τι λες?? Τι πιστεύεις?? Γιατί να μη με πήραν τηλ?

Εμείς είχαμε πει με τον γιατρό ότι θα τα αφήσουμε να γίνουν βλαστοκυστες! Οπότε με πήρε η έμβρυολόγος την επομένη της ωολυψιας (Παρασκευή) μου είπε ότι είχα 7 ωριμα απ τα οποία γονιμοποιηθηκαν τα 4 αμέσως κ τα δύο τα κοιτούσαν (έμαθα μετά ότι αυτα τα δύο ήταν πιο αργοπορημένα)! Μ είπε θα σε πάρω Τρίτη όντως Τρίτη μ είπε ότι μπήκαν 2 κατάψυξη κ κοιτανε αλλά δύο (τα αργοπορημένα) Κ την επόμενη μέρα με πήρε κ μ είπε ότι μπήκε άλλο ένα..... Ήξερα εξ αρχής ότι θα μείνουν για βλαστοκυστες όμως... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Εμείς είχαμε πει με τον γιατρό ότι θα τα αφήσουμε να γίνουν βλαστοκυστες! Οπότε με πήρε η έμβρυολόγος την επομένη της ωολυψιας (Παρασκευή) μου είπε ότι είχα 7 ωριμα απ τα οποία γονιμοποιηθηκαν τα 4 αμέσως κ τα δύο τα κοιτούσαν (έμαθα μετά ότι αυτα τα δύο ήταν πιο αργοπορημένα)! Μ είπε θα σε πάρω Τρίτη όντως Τρίτη μ είπε ότι μπήκαν 2 κατάψυξη κ κοιτανε αλλά δύο (τα αργοπορημένα) Κ την επόμενη μέρα με πήρε κ μ είπε ότι μπήκε άλλο ένα..... Ήξερα εξ αρχής ότι θα μείνουν για βλαστοκυστες όμως... 

πολύ σωστά αν αυτή ήταν η συνεννόηση εξ'αρχής! εμείς επειδή φοβόμασταν πόσα θα έχουμε τελικά είχαμε πει ότι θα κάνουμε ένα τσεκ και την τρίτη μέρα κ θα δούμε! πήγαιναν καλά κ έτσι αφήσαμε να προχωρήσουν όλα! Τελικά κορίτσι δεν κατάλαβα καλά κατέψυξες 3 εκ των οποίων μετέφερες και το μωράκι σου ή αυτά τα 3 είναι ακόμα κατάψυξη συν το μωράκι που ήδη έχεις;

πάντως ρε παιδί μου βλέπω ότι τελικά πάλι καλά που έδωσα πολλά γιατί στη γονιμοποίηση πήγα χάλια... για αυτά τα 5 χρειάστηκαν 11 ώριμα ωάρια! απλά είχα την τύχη ό,τι γονιμοποιείται να προχωράει... μακάρι να είναι και υγιή τώρα! έχω μια αγωνία για τον προεμφυτευτικό αλλά προτιμώ να ξέρω. Εσύ κοριτσάκι σε πόσο καιρό θα κάνεις την εξέταση; σου εύχομαι πραγματικά να έχεις τέλεια αποτελέσματα και ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σταυρι να σε ρωτήσω κάτι μπορεί να μας έχεις πει και δεν το έχω δει.! Πως αποφάσισες να τα αφήσεις για βλαστοκιστες.;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

@Σταυρι να σε ρωτήσω κάτι μπορεί να μας έχεις πει και δεν το έχω δει.! Πως αποφάσισες να τα αφήσεις για βλαστοκιστες.;

Ο γιατρός μου έκρινε ότι ήταν καλύτερα έτσι γι αυτό συζήτησα και με τη δική της μαμας και μου λέει καλυτερα ετσι.. έκανα βλακεία??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ο γιατρός μου έκρινε ότι ήταν καλύτερα έτσι γι αυτό συζήτησα και με τη δική της μαμας και μου λέει καλυτερα ετσι.. έκανα βλακεία??

Όχι κοπέλα μου καλά έκανες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...