Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Εμένα κορίτσια ποτέ δεν με πείραξε η αναισθησία ίσα ίσα που μετά πάντα πέταγα και μου έδιναν και να φάω είμαι από τος τυχερές σε αυτό 

χαχα πολύ φίλη μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

χαχα πολύ φίλη μου! 

Χαχαχα εγώ απλά την αγαπάω την Αναισθησία ξυπνάω πάντα ξεκούραστη από κάθε άλλη φορά..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Πώς είσαι; Νιώθεις καλύτερα;

Ναι κοριτσι μου  σ ευχαριστω πολυ . Καλυτερα σημερα μαλιστα γυρναω και στο νησι μου .βεβαια εχω πρηξιμο που υποθέτω θα μου φύγει μόνο όταν αδιαθετησω . Πες μου λίγο σε παρακαλώ   τι εχω να περιμενω από δω και πέρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ναι κοριτσι μου  σ ευχαριστω πολυ . Καλυτερα σημερα μαλιστα γυρναω και στο νησι μου .βεβαια εχω πρηξιμο που υποθέτω θα μου φύγει μόνο όταν αδιαθετησω . Πες μου λίγο σε παρακαλώ   τι εχω να περιμενω από δω και πέρα?

Από θέμα πόνου κ πρηξιματος θα περασουν εντός 2-3 ημερών (εγώ πονουσα λίγο μόνο όταν καθόμουν απότομα)... Σήμερα λογικά έκοψες τα φάρμακα... Αν κατάλαβα καλά πας στον επόμενο κύκλο έμβρυομεταφορα? Σε καμία βδομάδα περίμενε περίοδο... Κ μετά θα ξεκινήσεις τη 2η μέρα φάρμακα ώστε να σε ετοιμάσουν για την έμβρυομεταφορα! Θα πας κάπου 10-11η μέρα να σε δουν κ να δουν την Οιστραδιολη σου! Θα σου ξεκινήσουν προγεστερονη! Ανάλογα τι ημερών θα ναι τα έμβρυακια σου θα σου πουν ποτέ πρέπει να πας για την έμβρυομεταφορα! Εγώ πχ με βλαστοκυστες 6ημερων κατεψυγμένες 12/11 αδιεθετησα κ 29/11 κάναμε την έμβρυομεταφορα! 9/12ειχα την χοριακη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ναι κοριτσι μου  σ ευχαριστω πολυ . Καλυτερα σημερα μαλιστα γυρναω και στο νησι μου .βεβαια εχω πρηξιμο που υποθέτω θα μου φύγει μόνο όταν αδιαθετησω . Πες μου λίγο σε παρακαλώ   τι εχω να περιμενω από δω και πέρα?

Έτσι όπως σου τα λέει το @ntinaki88 είναι. Έχεις να περιμένεις τα καλύτερα.... Έρχονται τα μωράκια σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Ακριβώς! η ποιότητα μόνο στο εργαστήριο από τον εμβρυολόγο διαπιστώνεται! Στην ωοληψία θα καταλάβει αν είναι κυστικά. @peacock επειδή δεν είχα κ δεν το ξέρω, τα παίρνει κ μόλις βγουν βλέπει ότι δεν έχουν μέσα ωάριο ή δεν μπορεί καν να τα πάρει; Πάντως αρχικά @Σταυρι παίρνει απλά ό,τι είναι πάνω από το μέγεθος που τους φαίνεται λογικό... 

Παιρνει τοκυο μου οτι εχουν μεσα τα ωοθηλακια και μετα στο μικροσκοπιο οι εμβρυολογοι βλεπουν ποσα ωαρια ηταν τελικα. Τα πσιρνει δηλ ολα. Πχ εγω με συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων ειναι πολυ πιθανο να εχω πολλα ωοθηλακια αλλα καποια απο αυτα κυστικα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki88 είπε:

Από θέμα πόνου κ πρηξιματος θα περασουν εντός 2-3 ημερών (εγώ πονουσα λίγο μόνο όταν καθόμουν απότομα)... Σήμερα λογικά έκοψες τα φάρμακα... Αν κατάλαβα καλά πας στον επόμενο κύκλο έμβρυομεταφορα? Σε καμία βδομάδα περίμενε περίοδο... Κ μετά θα ξεκινήσεις τη 2η μέρα φάρμακα ώστε να σε ετοιμάσουν για την έμβρυομεταφορα! Θα πας κάπου 10-11η μέρα να σε δουν κ να δουν την Οιστραδιολη σου! Θα σου ξεκινήσουν προγεστερονη! Ανάλογα τι ημερών θα ναι τα έμβρυακια σου θα σου πουν ποτέ πρέπει να πας για την έμβρυομεταφορα! Εγώ πχ με βλαστοκυστες 6ημερων κατεψυγμένες 12/11 αδιεθετησα κ 29/11 κάναμε την έμβρυομεταφορα! 9/12ειχα την χοριακη! 

Αυριο τα κόβω τα  φαρμακα τελειωνει δλδ η αντιβιωση και τ αλλα που μου εδωσε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

Αυριο τα κόβω τα  φαρμακα τελειωνει δλδ η αντιβιωση και τ αλλα που μου εδωσε.. 

Καλή επιτυχία και από εμένα Σταυρι μου! Εύχομαι σύντομα να έχεις καλά νέα να μας πεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλή επιτυχία και από εμένα Σταυρι μου! Εύχομαι σύντομα να έχεις καλά νέα να μας πεις!

Σ  ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Μακαρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα μου για την κυστική ίνωση είναι αρνητικά.Πιστευετε πρέπει να κάνει και άνδρας μου;Λόγω οικονομικών το σκέφτομαι!Αφού εγώ δεν το έχω υπάρχει περίπτωση αν εκείνος είναι φορέας να υπάρχει κίνδυνος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα μου για την κυστική ίνωση είναι αρνητικά.Πιστευετε πρέπει να κάνει και άνδρας μου;Λόγω οικονομικών το σκέφτομαι!Αφού εγώ δεν το έχω υπάρχει περίπτωση αν εκείνος είναι φορέας να υπάρχει κίνδυνος;

νομίζω ότι ακόμα κ αν είναι φορέας δεν υπάρχει πρόβλημα, το παιδί σου το πολύ να είναι φορέας και αυτό. Όμως μέσω εοπυ δεν γίνεται οικονομικά; ή σε δημόσιο νοσοκομείο; από τη στιγμή που εσύ δεν έχεις αν το κάνετε σε παίρνει να περιμένεις για δημόσιο... ρώτα όμως το γιατρό να σου πει σίγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα μου για την κυστική ίνωση είναι αρνητικά.Πιστευετε πρέπει να κάνει και άνδρας μου;Λόγω οικονομικών το σκέφτομαι!Αφού εγώ δεν το έχω υπάρχει περίπτωση αν εκείνος είναι φορέας να υπάρχει κίνδυνος;

Μια χαρά τότε κοπέλα μου θα συμφωνήσω με αυτό που είπε η @Tokyo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι@Tokyo @Niki94 Ευχαριστω κορίτσια που μου απαντήσατε!!Μέσω Εοππυ μπορεί να κάνει μόνο το 50% τις υπόλοιπες μεταλλάξεις τις πληρώνεις κανονικά για νοσοκομείο δημόσιο δεν ξέρω δεν το έχω ψάξει εδω στην Θεσσαλονίκη ειναι λίγο περίεργα τα δημόσια!Πάντως απ' ότι διάβασα τώρα  για να νοσεί το μωρό η να είναι φορέας πρέπει και οι γονείς να είναι φορείς!!!Θα ρωτήσω φυσικά και την γιατρό μου!!Δεν περνάνε οι μέρες κορίτσια ανυπομονώ να ξεκινήσω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ViKcy είπε:

Κι@Tokyo @Niki94 Ευχαριστω κορίτσια που μου απαντήσατε!!Μέσω Εοππυ μπορεί να κάνει μόνο το 50% τις υπόλοιπες μεταλλάξεις τις πληρώνεις κανονικά για νοσοκομείο δημόσιο δεν ξέρω δεν το έχω ψάξει εδω στην Θεσσαλονίκη ειναι λίγο περίεργα τα δημόσια!Πάντως απ' ότι διάβασα τώρα  για να νοσεί το μωρό η να είναι φορέας πρέπει και οι γονείς να είναι φορείς!!!Θα ρωτήσω φυσικά και την γιατρό μου!!Δεν περνάνε οι μέρες κορίτσια ανυπομονώ να ξεκινήσω!!!!

Ποτέ ξεκινάς.; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ViKcy είπε:

Κι@Tokyo @Niki94 Ευχαριστω κορίτσια που μου απαντήσατε!!Μέσω Εοππυ μπορεί να κάνει μόνο το 50% τις υπόλοιπες μεταλλάξεις τις πληρώνεις κανονικά για νοσοκομείο δημόσιο δεν ξέρω δεν το έχω ψάξει εδω στην Θεσσαλονίκη ειναι λίγο περίεργα τα δημόσια!Πάντως απ' ότι διάβασα τώρα  για να νοσεί το μωρό η να είναι φορέας πρέπει και οι γονείς να είναι φορείς!!!Θα ρωτήσω φυσικά και την γιατρό μου!!Δεν περνάνε οι μέρες κορίτσια ανυπομονώ να ξεκινήσω!!!!

ναι ισχύει! πάντως αφού εσύ δεν έχεις μπορείτε ρε παιδί μου να κάνετε το 50% που είναι και οι πιο συχνές στον ελληνικό πληθυσμό και γι'αυτό και επιλέγονται. Πάντως αυτό έχω καταλάβει κ γω ότι αν δεν το έχουν και οι 2 το παιδί δεν κινδυνεύει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ναι ισχύει! πάντως αφού εσύ δεν έχεις μπορείτε ρε παιδί μου να κάνετε το 50% που είναι και οι πιο συχνές στον ελληνικό πληθυσμό και γι'αυτό και επιλέγονται. Πάντως αυτό έχω καταλάβει κ γω ότι αν δεν το έχουν και οι 2 το παιδί δεν κινδυνεύει...

 Και εγώ αυτό κατάλαβα!!!ναι μάλλον κάνουμε αυτό έτσι για σιγουριά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ποτέ ξεκινάς.; 

Την Πέμπτη που θα μας έρθει περιμένω να αδιαθετησω  και θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ViKcy είπε:

Την Πέμπτη που θα μας έρθει περιμένω να αδιαθετησω  και θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο!!!

Α τέλεια κοπέλα μου εύχομαι τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Την Πέμπτη που θα μας έρθει περιμένω να αδιαθετησω  και θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο!!!

Βίκυ καλή αρχή! Σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να έχεις πολλά και υγιή εμβρυάκια :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπεμπελουκα μου σ'ευχαριστώ πολύ!! Ήμουν έτοιμη να δώσω πάνω από 400€ για καρυότυπο και ΚΙ.

@Tokyo Έψαξα την παλιά μου ΑΜΗ, με ρώτησε και η ενδοκρινολόγος για να σχηματίσει εικόνα για την υπογονιμότητα. Θα κάνω σίγουρα καινούρια, οπότε περιμένω να αδιαθετήσω τώρα. Αλήθεια, καλύτερα είναι 2η ή 3η μέρα; Η παλιά ήταν 5,4, δεν έχω ιδέα βέβαια πόσο έχει αλλάξει.. Σαν νούμερο πώς σου φαίνεται; Αν και είναι βέβαια 1,5 χρόνο πίσω. Επειδή γνωρίζεις κάτι παραπάνω. Πάντως η ενδοκρινολόγος, ειδική σε μαιευτικά θέματα, μου είπε ότι με το σπέρμα του συζύγου είναι χάσιμο χρόνου η σπερματέγχυση. Ενδείκνυται μόνο η εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα μου για την κυστική ίνωση είναι αρνητικά.Πιστευετε πρέπει να κάνει και άνδρας μου;Λόγω οικονομικών το σκέφτομαι!Αφού εγώ δεν το έχω υπάρχει περίπτωση αν εκείνος είναι φορέας να υπάρχει κίνδυνος;

Καλημέρα κ από εμάς μόνο εγώ έκανα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...