Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Cinnamon είπε:

@Dolphin σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Ήθελα πολύ μέσα από την δική μου εμπειρία που με έφτασε στα όρια της κατάθλιψης και ένα βήμα πριν τον ψυχολόγο να σας αναπτερωσω το ηθικό. Προσπάθησα να σου στείλω μην για τον γιατρό και το κέντρο αλλά μου βγάζει σφάλμα. Εάν θέλεις στείλε μου να σου απαντήσω. 

Νομίζω σου έστειλα... Δεν το πολυεχω κιόλας πως γίνεται να στείλω μνμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου σήμερα όλη μέρα ήμουν χάλια ξάπλα και είχα τάσεις για εμετό χαλια δλδ..  Με πείραξε η μαθή τί  να Πω??  Όπως τα λέει η  @peacock έβλεπε τα ωάρια αλλά δεν ήταν όλα καλής ποιότητας.  Έτσι μου είπε και μενα. Εύχομαι να έχω ποιοτικές βλαστοκύστες

Ο εμετος κ η ναυτία είναι απ την μέθη ναι! Κ εγώ με το που φτάσαμε σπίτι απ το ιασω κ κατέβηκα απ το αμάξι δεν μπόρεσα να κρατηθώ έκανα στην είσοδο εμετό κ μέσα στο ασανσερ κ ξανά επάνω στο σπίτι.... Μιλάμε δεν μπορούσα να κρατηθώ! Μετά δεν ξανά ένιωσα περίεργα απλά ήμουν ξάπλα έτσι κι αλλιώς..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

@Σταυρι κοπέλα μου κάτι έχω μπερδέψει λίγο.! Να σε ρωτήσω 

Ποσα έβλεπε στον υπέροχο ο ιατρός σου ; Όχι εκεί που έκανες αλλά εδώ Αθήνα όταν ήρθες και σε είδε. 
Ποσά πήρε σύνολο και ποσά βρέθηκαν.; Και ποσά προχώρησαν.; Όπως και ποσά είναι καλά.; 

Καλημερα κορίτσι μου.. έβλεπε γύρω στα 30 αλλά όχι όλα στο ίδιο μέγεθος.  Πήρε σύνολο 8 γιατί τα υπόλοιπα ήταν κυστικα και αλλά πιο μικρά σε μέγεθος. Γονινοποιηθηκαν  7 και τώρα περιμένω να δω ποσα  θα προχωρήσουν. Κοριτσια να ρωτήσω κατι άλλο για τις κοπέλες που ειναί στο Ιασώ αλλά και σε άλλα κέντρα. Πόσα σας πήρε ξεχωριστά το νοσοκομείο όταν πήγατε για εμβρυομεταφορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κορίτσι μου.. έβλεπε γύρω στα 30 αλλά όχι όλα στο ίδιο μέγεθος.  Πήρε σύνολο 8 γιατί τα υπόλοιπα ήταν κυστικα και αλλά πιο μικρά σε μέγεθος. Γονινοποιηθηκαν  7 και τώρα περιμένω να δω ποσα  θα προχωρήσουν. Κοριτσια να ρωτήσω κατι άλλο για τις κοπέλες που ειναί στο Ιασώ αλλά και σε άλλα κέντρα. Πόσα σας πήρε ξεχωριστά το νοσοκομείο όταν πήγατε για εμβρυομεταφορα?

Νομίζω τη μέρα της έμβρυομεταφορας δώσαμε 900€  που απ αυτά  ήταν τα  200€ για την κατάψυξη του εμβρύου (για ένα έτος) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Νομίζω τη μέρα της έμβρυομεταφορας δώσαμε 900€  που απ αυτά  ήταν τα  200€ για την κατάψυξη του εμβρύου (για ένα έτος) 

Στο Ιασώ ήσουν και Εσύ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κορίτσι μου.. έβλεπε γύρω στα 30 αλλά όχι όλα στο ίδιο μέγεθος.  Πήρε σύνολο 8 γιατί τα υπόλοιπα ήταν κυστικα και αλλά πιο μικρά σε μέγεθος. Γονινοποιηθηκαν  7 και τώρα περιμένω να δω ποσα  θα προχωρήσουν. Κοριτσια να ρωτήσω κατι άλλο για τις κοπέλες που ειναί στο Ιασώ αλλά και σε άλλα κέντρα. Πόσα σας πήρε ξεχωριστά το νοσοκομείο όταν πήγατε για εμβρυομεταφορα?

Α ωραία εύχομαι τα καλύτερα..! Εμένα την ημέρα της ευριομεταφορα δεν πειρε τίποτα το κέντρο μόνο ο ιατρός και πλήρωσα την κατάψυξη το κέντρο το είχα πληρώσει στην ωοληψια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Στο Ιασώ ήσουν και Εσύ??

Nα σου πω όμως δεν ξέρω τι αντίστοιχουσε κ σε ποιον.... Δώσαμε αν θυμάμαι καλά γύρω στα 500€ στην αρχή στον 1ο υπερηχο Μετα τη διέγερση, νομίζω κάπου 2500 τη μέρα της ωολυψιας κ 900 τη μέρα της έμβρυομεταφορας!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Α ωραία εύχομαι τα καλύτερα..! Εμένα την ημέρα της ευριομεταφορα δεν πειρε τίποτα το κέντρο μόνο ο ιατρός και πλήρωσα την κατάψυξη το κέντρο το είχα πληρώσει στην ωοληψια 

Καταψυξη ποσα εδωσες κοριτσι μου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καταψυξη ποσα εδωσες κοριτσι μου??

Στο μητέρα είναι 373 όσα έμβρυα κ αν έχεις για ένα χρόνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Στο μητέρα είναι 373 όσα έμβρυα κ αν έχεις για ένα χρόνο

Για ένα χρόνο..;;; Δεν μου το είπαν 😱 η μπορεί να μου το είπαν και να μην έδωσα καν σημασία.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έδωσα 1350 στην ωοληψια συν 350 για την κατάψυξη(για ένα χρόνο). Στην έμβρυο μεταφορά θα δώσω αλλά 800. Ούτε εγώ είμαι στο Ιασώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Για ένα χρόνο..;;; Δεν μου το είπαν 😱 η μπορεί να μου το είπαν και να μην έδωσα καν σημασία.! 

Συνήθως το γράφει στα χαρτιά που υπέγραψες για το τι θα κάνουν τα έμβρυα... Στο ιασω πχ λένε κάθε χρόνο πληρώνεις 200€ για να κρατάνε τα έμβρυα.... Μετά την 5ετια σε ρωτάνε τι θες να τα κάνεις αν πεις τα θέλω στα κρατάνε αλλά 5ετη το ανώτερο αν πεις δεν τα θέλω άλλο κάνουν αυτό για το οποίο υπέγραψες πχ καταστροφή - δωρεά - επεξεργασία για ιατρικους λόγους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου σήμερα όλη μέρα ήμουν χάλια ξάπλα και είχα τάσεις για εμετό χαλια δλδ..  Με πείραξε η μαθή τί  να Πω??  Όπως τα λέει η  @peacock έβλεπε τα ωάρια αλλά δεν ήταν όλα καλής ποιότητας.  Έτσι μου είπε και μενα. Εύχομαι να έχω ποιοτικές βλαστοκύστες

Δεν ειπα ακριβως αυτο Σταυρι μου! 

Στον υπερηχο ο γιατρος βλεπει ωοθηλακια οχι ωαρια. Επισης απο τον υπερηχο δε μπορει να δει την πιοτητα τους, αυτο φαινεται αργοτερα στο εργαστηριο μετα την ωοληψια. Στον υπερηχο ο γιατρος βλεπει ωοθηλακια, αν εχουν ωαριο η ειναι κυστικα συτο δε το ξερει πριν γινει η ωοληψια, ποσο μαλλον αν ειναι ποιοτικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Δεν ειπα ακριβως αυτο Σταυρι μου! 

Στον υπερηχο ο γιατρος βλεπει ωοθηλακια οχι ωαρια. Επισης απο τον υπερηχο δε μπορει να δει την πιοτητα τους, αυτο φαινεται αργοτερα στο εργαστηριο μετα την ωοληψια. Στον υπερηχο ο γιατρος βλεπει ωοθηλακια, αν εχουν ωαριο η ειναι κυστικα συτο δε το ξερει πριν γινει η ωοληψια, ποσο μαλλον αν ειναι ποιοτικα.

Ακριβώς! η ποιότητα μόνο στο εργαστήριο από τον εμβρυολόγο διαπιστώνεται! Στην ωοληψία θα καταλάβει αν είναι κυστικά. @peacock επειδή δεν είχα κ δεν το ξέρω, τα παίρνει κ μόλις βγουν βλέπει ότι δεν έχουν μέσα ωάριο ή δεν μπορεί καν να τα πάρει; Πάντως αρχικά @Σταυρι παίρνει απλά ό,τι είναι πάνω από το μέγεθος που τους φαίνεται λογικό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Για ένα χρόνο..;;; Δεν μου το είπαν 😱 η μπορεί να μου το είπαν και να μην έδωσα καν σημασία.! 

ναι έχεις πληρώσει για ένα χρόνο. Μετά πρέπει να πληρώσεις ξανά για να συνεχιστεί η κατάψυξη ενώ στα 5 χρόνια σε ρωτάνε τι θα κάνεις τελικά κ στα 10 καταστρέφονται αναγκαστικά (αν φυσικά δεν τα χρησιμοποιήσεις). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Ο εμετος κ η ναυτία είναι απ την μέθη ναι! Κ εγώ με το που φτάσαμε σπίτι απ το ιασω κ κατέβηκα απ το αμάξι δεν μπόρεσα να κρατηθώ έκανα στην είσοδο εμετό κ μέσα στο ασανσερ κ ξανά επάνω στο σπίτι.... Μιλάμε δεν μπορούσα να κρατηθώ! Μετά δεν ξανά ένιωσα περίεργα απλά ήμουν ξάπλα έτσι κι αλλιώς..... 

ταλαιπωρία μεγάλη κορίτσι... τώρα εγώ ή έπεσα σε καλούς αναισθησιολόγους ή είμαι γερό σκαρί γιατί δεν με πείραξε καθόλου... μη σας πω σηκώθηκα φρέσκια φρέσκια λες κ είχα ρίξει τον καλύτερο ύπνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Συνήθως το γράφει στα χαρτιά που υπέγραψες για το τι θα κάνουν τα έμβρυα... Στο ιασω πχ λένε κάθε χρόνο πληρώνεις 200€ για να κρατάνε τα έμβρυα.... Μετά την 5ετια σε ρωτάνε τι θες να τα κάνεις αν πεις τα θέλω στα κρατάνε αλλά 5ετη το ανώτερο αν πεις δεν τα θέλω άλλο κάνουν αυτό για το οποίο υπέγραψες πχ καταστροφή - δωρεά - επεξεργασία για ιατρικους λόγους 

Ναι ναι τώρα που το λες σωστά το υπέγραψα στην ωοληψια 

 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ναι έχεις πληρώσει για ένα χρόνο. Μετά πρέπει να πληρώσεις ξανά για να συνεχιστεί η κατάψυξη ενώ στα 5 χρόνια σε ρωτάνε τι θα κάνεις τελικά κ στα 10 καταστρέφονται αναγκαστικά (αν φυσικά δεν τα χρησιμοποιήσεις). 

ναι το θιμιθικα τώρα που το είπατε..! Σας ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ακριβώς! η ποιότητα μόνο στο εργαστήριο από τον εμβρυολόγο διαπιστώνεται! Στην ωοληψία θα καταλάβει αν είναι κυστικά. @peacock επειδή δεν είχα κ δεν το ξέρω, τα παίρνει κ μόλις βγουν βλέπει ότι δεν έχουν μέσα ωάριο ή δεν μπορεί καν να τα πάρει; Πάντως αρχικά @Σταυρι παίρνει απλά ό,τι είναι πάνω από το μέγεθος που τους φαίνεται λογικό... 

Θα σου απαντήσω πέρνει και απλά δεν βρίσκονται κάτι όποτε παράδειγμα σε εμένα πήρε 12 αλλά βρέθηκαν μόνο 8 και προχορισαν 5 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ταλαιπωρία μεγάλη κορίτσι... τώρα εγώ ή έπεσα σε καλούς αναισθησιολόγους ή είμαι γερό σκαρί γιατί δεν με πείραξε καθόλου... μη σας πω σηκώθηκα φρέσκια φρέσκια λες κ είχα ρίξει τον καλύτερο ύπνο...

Κ εγω ετσι είχα σηκωθεί χαλαρή κ άνετη κ γεμάτη ενέργεια..... Κ λέω καλέ τι ωραία που ήταν! Nα φανταστείς έλεγα στον άντρα μου όση ώρα γυρίζαμε ότι μου άρεσε η μέθη κ με έλεγε "πρεζακι" κ γέλαγαμε.. Που να ξερά ότι μετά από μισή ώρα θα έβγαζα ότι είχα κ δεν είχα από μέσα μου..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κορίτσια ποτέ δεν με πείραξε η αναισθησία ίσα ίσα που μετά πάντα πέταγα και μου έδιναν και να φάω είμαι από τος τυχερές σε αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...