Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Cinnamon είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Χρόνια πολλά, καλή χρονιά με Υγεία α Αγάπη, φουσκωτές κοιλίτσες και γεμάτες αγκαλιές. Παρακολουθώ αρκετό καιρό αυτό το φόρουμ καθώς βρέθηκα και γω σ αυτό το δύσκολο μονοπάτι της εξωσωματικής. Το 2017 μετά από σχεδόν ενός χρόνου προσπάθειες  όχι αρκετά εντατικές διαγνωσθηκα με πρόβλημα στις σάλπιγγες. Γκρεμίστηκε όλος ο κόσμος μου, δεν μπορούσα να πιστέψω και να καταλάβω πως συνέβη αυτό μένα. Με λίγα λόγια μονόδρομος η εξωσωματική. Ξεκινήσαμε τον Οκτώβριο της ίδιας χρονιάς κύκλο εξωσωματικής με αρκετά ωάρια αλλά πολύ κακή γονιμοποίηση. Η ψυχολογία στα πατώματα καθώς έβλεπα το όνειρο μου να απομακρυνεται. Η δεύτερη προσπάθεια ήρθε μετά από τρεις μήνες μαζί της και η δεύτερη αποτυχία με κακή γονιμοποίηση πάλι. Μετά ήρθε η άρνηση και έτσι πέρασε ένας χρόνος που προσπαθούσα να συνέλθω και να βρω τον εαυτό μου. Παρακινουμενη από τον άντρα μου για ακόμη μια προσπάθεια άλλαξα γιατρό και κέντρο, έφτιαξα την ψυχολογία μου και είπα στον εαυτό μου ότι δεν πρέπει να το βάλω κάτω. Έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια στον καινούργιο γιατρό με πολλή καλή γονιμοποίηση και τώρα που σας γράφω το ροζ θαυματακι μου κοιμάται μέσα στην κούνια της και γω τα έχω ξεχάσει όλα. Πιστέψτε στον εαυτό σας και προχωρήστε μπροστά. Είναι πολύ δύσκολο και αμφίβολο το μονοπάτι της εξωσωματικής και μεις ιδιαίτερες γυναίκες με μεγάλη ψυχική δύναμη. Μην το βάζετε κάτω γιατί κάπου σας περιμένει το μωράκι σας. Ελπίζω να μην σας κούρασα. Εύχομαι και προσεύχομαι να γίνουν όλες οι γυναίκες μανούλες που το επιθυμούν και το λαχταρουν μα λίγο παραπάνω για τις γυναίκες που αναγκάζονται να διαβουν αυτό το δύσκολο μονοπάτι. Οποιαδήποτε πληροφορία χρειαστείτε για τον γιατρό που με βοήθησε να γίνω μανούλα μην διστάσετε να μου στείλετε μην. Σας στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά. 

 

Καλή χρόνια κοπέλα μου με υγεία και να χαίρεστε το παιδάκι σας..!! Ποσό σωστά όλα αυτά..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου .. ειμαι έτοιμη για οωληψια όταν βγω θα σας ενημερωσω

Καλή επιτυχία!!! Μην ανησυχείς δεν θα καταλάβεις τίποτα απολύτως, θα κοιμηθείς και μετά απλά θα νιώσεις λίγο ζαλισμένη :-) Όλα θα πάνε καλά!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Παιδιά συγγνώμη για το άσχετο παράθυρο παραπάνω. Είμαι καινούρια και δεν έχω μάθει να χειρίζομαι καλά το σύστημα.

@Tokyo Τις διαδικασίες μέχρι στιγμής τις έκανα στο serum. Ο γιατρός εκεί μου έκανε και την υστεροσκόπηση για τους 10 πολύποδες που μου βρήκαν..

Αλλά είμαστε ανοιχτοί με το σύζυγό μου να σκεφτούμε άλλα κέντρα. Σκεφτήκαμε συγκεκριμένα το μητέρα και το Έλενα, βέβαια για όλα αυτά πρέπει να κινηθούμε γρήγορα. Έχω υποθυρεοειδισμό, υποπτεύομαι Θρομβοφιλία κλπ. Καταλαβαίνετε.. Εσείς ποια κέντρα έχετε υπόψη σας ως καλά;

Εγώ είναι στο μητέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Παιδιά συγγνώμη για το άσχετο παράθυρο παραπάνω. Είμαι καινούρια και δεν έχω μάθει να χειρίζομαι καλά το σύστημα.

@Tokyo Τις διαδικασίες μέχρι στιγμής τις έκανα στο serum. Ο γιατρός εκεί μου έκανε και την υστεροσκόπηση για τους 10 πολύποδες που μου βρήκαν..

Αλλά είμαστε ανοιχτοί με το σύζυγό μου να σκεφτούμε άλλα κέντρα. Σκεφτήκαμε συγκεκριμένα το μητέρα και το Έλενα, βέβαια για όλα αυτά πρέπει να κινηθούμε γρήγορα. Έχω υποθυρεοειδισμό, υποπτεύομαι Θρομβοφιλία κλπ. Καταλαβαίνετε.. Εσείς ποια κέντρα έχετε υπόψη σας ως καλά;

κοίτα θα σου πω από την εμπειρία μου που ΕΥΤΥΧΩΣ είναι μικρή! Εγώ είμαι στο μητέρα και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη. Είμαι βέβαια πολύ ευχαριστημένη από το γιατρό αλλά έχω πλέον δει ότι έχουν και πολύ καλό εμβρυολογικό που πίστεψε με είναι το ήμισυ της επιτυχίας! Επίσης όχι ότι είναι αυτό που μετράει αλλά είναι και το περιβάλλον ανθρώπινο κ νιώθεις μια άνεση! Το κέντρο σου δεν το έχω ακουστά, όμως επειδή γενικά δεν ψάχτηκα (ο γιατρός μου ήταν μητερα και τέλος) είναι λογικό να μην το ξέρω... Και για το Έλενα έχω ακούσει καλά λόγια πάντως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

vibramycin! Πάντως είναι μια πολύ ελαφριά αντιβίωση την οποία μου έδωσαν και μετά την ωοληψία. Το κόστος είναι κάτι του τύπου 1-2 ευρώ 

image.jpeg.ae09bb220ecfa18bc7ff12f99d4e14f0.jpeg

Εγώ την κάνω αύριο κ μου έδωσαν κ εμένα τα vibramycin 100mg. 1 πρωί, 1 βράδυ. Μου είπε να ξεκινήσω από σήμερα μέχρι κ την Κυριακή. Κ αύριο 1 ώρα πριν την σαλπιγγογραφια να πάρω 2 buscopan plus. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Cinnamon είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Χρόνια πολλά, καλή χρονιά με Υγεία α Αγάπη, φουσκωτές κοιλίτσες και γεμάτες αγκαλιές. Παρακολουθώ αρκετό καιρό αυτό το φόρουμ καθώς βρέθηκα και γω σ αυτό το δύσκολο μονοπάτι της εξωσωματικής. Το 2017 μετά από σχεδόν ενός χρόνου προσπάθειες  όχι αρκετά εντατικές διαγνωσθηκα με πρόβλημα στις σάλπιγγες. Γκρεμίστηκε όλος ο κόσμος μου, δεν μπορούσα να πιστέψω και να καταλάβω πως συνέβη αυτό μένα. Με λίγα λόγια μονόδρομος η εξωσωματική. Ξεκινήσαμε τον Οκτώβριο της ίδιας χρονιάς κύκλο εξωσωματικής με αρκετά ωάρια αλλά πολύ κακή γονιμοποίηση. Η ψυχολογία στα πατώματα καθώς έβλεπα το όνειρο μου να απομακρυνεται. Η δεύτερη προσπάθεια ήρθε μετά από τρεις μήνες μαζί της και η δεύτερη αποτυχία με κακή γονιμοποίηση πάλι. Μετά ήρθε η άρνηση και έτσι πέρασε ένας χρόνος που προσπαθούσα να συνέλθω και να βρω τον εαυτό μου. Παρακινουμενη από τον άντρα μου για ακόμη μια προσπάθεια άλλαξα γιατρό και κέντρο, έφτιαξα την ψυχολογία μου και είπα στον εαυτό μου ότι δεν πρέπει να το βάλω κάτω. Έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια στον καινούργιο γιατρό με πολλή καλή γονιμοποίηση και τώρα που σας γράφω το ροζ θαυματακι μου κοιμάται μέσα στην κούνια της και γω τα έχω ξεχάσει όλα. Πιστέψτε στον εαυτό σας και προχωρήστε μπροστά. Είναι πολύ δύσκολο και αμφίβολο το μονοπάτι της εξωσωματικής και μεις ιδιαίτερες γυναίκες με μεγάλη ψυχική δύναμη. Μην το βάζετε κάτω γιατί κάπου σας περιμένει το μωράκι σας. Ελπίζω να μην σας κούρασα. Εύχομαι και προσεύχομαι να γίνουν όλες οι γυναίκες μανούλες που το επιθυμούν και το λαχταρουν μα λίγο παραπάνω για τις γυναίκες που αναγκάζονται να διαβουν αυτό το δύσκολο μονοπάτι. Οποιαδήποτε πληροφορία χρειαστείτε για τον γιατρό που με βοήθησε να γίνω μανούλα μην διστάσετε να μου στείλετε μην. Σας στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά. 

 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Σε ευχαριστούμε πολύ για αυτό το μήνυμα!! Είναι πολύ αισιόδοξο κ μας δίνει δύναμη να προχωράμε...

να σου ζήσει το αγγελούδι σου!!! 
Αν μπορείς να μοιραστείς μαζί μας το κέντρο κ τον γιατρό,θα ήταν πολύ βοηθητικό για όλες μας νομίζω!!! 

Να είσαι καλά κ να χαίρεσαι το μωράκι σου!!! Να μπαίνεις όποτε μπορείς να βλέπεις τις εξελίξεις μας!! Γιατί όλες θα τα καταφέρουμε μέσα σε αυτό το έτος!!! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου .. ειμαι έτοιμη για οωληψια όταν βγω θα σας ενημερωσω

Με το καλό κορίτσι μου!!! Όλα να πάνε καλά!! Φυσικά ενημέρωσε μας...

η σκέψη μας είναι μαζί σου!!!! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου .. ειμαι έτοιμη για οωληψια όταν βγω θα σας ενημερωσω

Με το καλό Σταυρι μου!Ελπίζω να μην εχεις άγχος!!!! Περιμένουμε νέα σου!!💖💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Taggeris αν καταλαβα καλά μαζεύεις εξετάσεις για την επιτροπή! Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!

Ναι κοριτσάκι μου και σχεδόν έχω τελειώσει σε ευχαριστώ πάρα πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου .. ειμαι έτοιμη για οωληψια όταν βγω θα σας ενημερωσω

Καλή επιτυχία!! Να σκέφτεσαι να κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά και η ψυχολογία θα φτιάξει αμέσως! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σταυρι μου καλη επιτυχία!!! Περιμένουμε νέα σου αργότερα!! 😘

@ntinaki88 πως είσαι εσυ κοριτσάκι μου; 
@Taggeris και εγώ που έκανα υστεροσαλπιγγογραφια και όχι την κλασσικη σαλπιγγογραφια μου έδωσαν vibramycin για 3 μέρες! 
Εγώ κοριτσια μου ανυπομονώ να ξεκινήσω τη διαδικασία προετοιμασίας για την έμβρυο μεταφορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και από εμένα..!! 
διαβασα το μνμ της @Cinnamon που έλεγε για το άγχος και την ψυχολογία..! 
 

κοριτσια μου όμορφα Προσοχή με το άγχος αλήθεια εγώ μετά από όλο αυτό κατέληξα να σωματοποίησω το άγχος μου που αυτό δεν είναι καθόλου καλό ειδικά στην φάση όπου είμαστε δλδ στην εξωσωματική και όλο αυτό με κάνει να μην μπορώ να ξανά προχορισω σε ευριομεταφορα σύντομα  . ..!! Να εξηγήσω τι θέλω να πω το άγχος μετά από ένα διάστημα με στρες και άγχος κάνει το μπαμ που λέμε στο σώμα μας δλδ ταχυκαρδίες λίγο πραπανο πίεση η χαμηλή πίεση όπου μπορεί να φέρει και λιποθυμία  φυσικά απορυθμιζει της ορμόνες μας και μετά κάνει ένα μαμ με ψυχοσωματικά δλδ ζαλάδες συνεχόμενους ανεβασμένους παλμούς τρέμουλο στο σώμα φυσικά πόνους και αλλά που μπορεί όλο αυτό να φτάσει ως κάτι πολύ άσχημο (δεν θα αναφερθώ σε όλα τα συμπτώματα) δεν μιλάω για τις κρίσεις πανικού (έχει περίπου τα ίδια σε χειρότερο βαθμό) 

επισης θα υπάρξουν στιγμές όπου θα πέσουμε σε αυτό που λέω στο μηδέν ξέρω είναι δύσκολο να ξανά σικοθουμε και να οπλίσουμε με αντοχές αλλά ξέρετε τι έμαθα ότι και το μηδέν έχει να μας προσφέρει πράγματα όποτε μπορούμε ένα μικρό διάστημα να καθίσουμε λίγο στο μηδέν μέχρι να ξανά πούμε ξέρεις τι τώρα προχωράω..! 
 

κοριτσια ξέρω ότι η εξωσωματική είναι ένα άγχος από μόνη της.! Μας αρκεί αυτό το άγχος δεν Χρειάζεται να έχουμε και άλλο.! 
συμβουλη μου είναι πάρτε μια βαθιά ανάσα και πείτε ότι είναι να γίνει θα γίνει και ότι θα κάνετε ότι μπορείτε μετά είναι και θέλημα θεού όλο αυτό...! 
 

κατι τελευταίο μιας και σας ζάλισα λίγο..!! Προσοχή με το άγχος..!!! Εγώ ξανά περνάω ότι πέρασα πριν 1,5 χρόνο πάλι με το άγχος για αυτό κορίτσια αλήθεια προσπαθήστε να ηρεμήσετε έχουμε το άγχος της εξωσωματικής μετά θα έχουμε και το άγχος της εγκυμοσύνης και μετά της γεννάς και πάει λέγοντας. Ξέρετε ότι αυτό δεν θα μας κάνει να χαρούμε τίποτα ούτε εγκυμοσύνη ούτε γεννά θα είμαστε συνεχόμενα σε μια εγρήγορση που αυτό δεν το θελουμε ειδικά σε μια εγκυμοσύνη..!!! 
 

συγνωμη για το τεράστιο μνμ..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

@GinaakΚοριτσακι μου τι κάνεις; Σε τι φάση βρίσκεσαι;Εγώ πήρα σήμερα τα φάρμακα και αρχές Φεβρουαρίου ξεκινάω!!.Καλά και εγώ στην αρχή δεν το είχα πάρει πολύ καλά έψαχνα για βιταμίνες πιστεύα ότι στο τέλος θα πιάσω φυσιολογικά είχα μια άρνηση!!Τώρα είμαι καλά τώρα πήρα απόφαση!!

Μάλλον πάμε για Μάρτιο. Χθες δώσαμε δείγμα για το νέο σπέρμο διάγραμμα  μετά την θεραπεία. Καλου κακού ζήτησα αν δουν καλά νούμερα να το καταψυξουν,συνήθως αμέσως μετά τη θεραπεία κάνει ένα boost,ελπίζω να το πετύχουμε. 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία το Φεβρουάριο,σε έχω πάντα στο μυαλό μου κι ας μην μπαίνω συχνά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και από εμένα..!! 
διαβασα το μνμ της @Cinnamon που έλεγε για το άγχος και την ψυχολογία..! 
 

κοριτσια μου όμορφα Προσοχή με το άγχος αλήθεια εγώ μετά από όλο αυτό κατέληξα να σωματοποίησω το άγχος μου που αυτό δεν είναι καθόλου καλό ειδικά στην φάση όπου είμαστε δλδ στην εξωσωματική και όλο αυτό με κάνει να μην μπορώ να ξανά προχορισω σε ευριομεταφορα σύντομα  . ..!! Να εξηγήσω τι θέλω να πω το άγχος μετά από ένα διάστημα με στρες και άγχος κάνει το μπαμ που λέμε στο σώμα μας δλδ ταχυκαρδίες λίγο πραπανο πίεση η χαμηλή πίεση όπου μπορεί να φέρει και λιποθυμία  φυσικά απορυθμιζει της ορμόνες μας και μετά κάνει ένα μαμ με ψυχοσωματικά δλδ ζαλάδες συνεχόμενους ανεβασμένους παλμούς τρέμουλο στο σώμα φυσικά πόνους και αλλά που μπορεί όλο αυτό να φτάσει ως κάτι πολύ άσχημο (δεν θα αναφερθώ σε όλα τα συμπτώματα) δεν μιλάω για τις κρίσεις πανικού (έχει περίπου τα ίδια σε χειρότερο βαθμό) 

επισης θα υπάρξουν στιγμές όπου θα πέσουμε σε αυτό που λέω στο μηδέν ξέρω είναι δύσκολο να ξανά σικοθουμε και να οπλίσουμε με αντοχές αλλά ξέρετε τι έμαθα ότι και το μηδέν έχει να μας προσφέρει πράγματα όποτε μπορούμε ένα μικρό διάστημα να καθίσουμε λίγο στο μηδέν μέχρι να ξανά πούμε ξέρεις τι τώρα προχωράω..! 
 

κοριτσια ξέρω ότι η εξωσωματική είναι ένα άγχος από μόνη της.! Μας αρκεί αυτό το άγχος δεν Χρειάζεται να έχουμε και άλλο.! 
συμβουλη μου είναι πάρτε μια βαθιά ανάσα και πείτε ότι είναι να γίνει θα γίνει και ότι θα κάνετε ότι μπορείτε μετά είναι και θέλημα θεού όλο αυτό...! 
 

κατι τελευταίο μιας και σας ζάλισα λίγο..!! Προσοχή με το άγχος..!!! Εγώ ξανά περνάω ότι πέρασα πριν 1,5 χρόνο πάλι με το άγχος για αυτό κορίτσια αλήθεια προσπαθήστε να ηρεμήσετε έχουμε το άγχος της εξωσωματικής μετά θα έχουμε και το άγχος της εγκυμοσύνης και μετά της γεννάς και πάει λέγοντας. Ξέρετε ότι αυτό δεν θα μας κάνει να χαρούμε τίποτα ούτε εγκυμοσύνη ούτε γεννά θα είμαστε συνεχόμενα σε μια εγρήγορση που αυτό δεν το θελουμε ειδικά σε μια εγκυμοσύνη..!!! 
 

συγνωμη για το τεράστιο μνμ..!! 

Πως να το ξεπεράσουμε το άγχος βρε Νίκη? Κι εγώ υποφέρω από κρίσεις πανικού τα τλτ χρόνια κι ήμουν σε αγωγή την οποία έκοψα το Σεπτέμβρη για να αρχίσουμε τις διαδικασιες. 

Ωραία η θεωρία, στην πράξη τι να κάνω? Θετικές σκέψεις και τσιτάτα του Κοελιό? Δεν σε ειρωνεύομαι το αντιλαμβανεσαι, απλά για μένα είναι όλα μια μάχη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου .. ειμαι έτοιμη για οωληψια όταν βγω θα σας ενημερωσω

Καλή επιτυχία! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και από εμένα..!! 
διαβασα το μνμ της @Cinnamon που έλεγε για το άγχος και την ψυχολογία..! 
 

κοριτσια μου όμορφα Προσοχή με το άγχος αλήθεια εγώ μετά από όλο αυτό κατέληξα να σωματοποίησω το άγχος μου που αυτό δεν είναι καθόλου καλό ειδικά στην φάση όπου είμαστε δλδ στην εξωσωματική και όλο αυτό με κάνει να μην μπορώ να ξανά προχορισω σε ευριομεταφορα σύντομα  . ..!! Να εξηγήσω τι θέλω να πω το άγχος μετά από ένα διάστημα με στρες και άγχος κάνει το μπαμ που λέμε στο σώμα μας δλδ ταχυκαρδίες λίγο πραπανο πίεση η χαμηλή πίεση όπου μπορεί να φέρει και λιποθυμία  φυσικά απορυθμιζει της ορμόνες μας και μετά κάνει ένα μαμ με ψυχοσωματικά δλδ ζαλάδες συνεχόμενους ανεβασμένους παλμούς τρέμουλο στο σώμα φυσικά πόνους και αλλά που μπορεί όλο αυτό να φτάσει ως κάτι πολύ άσχημο (δεν θα αναφερθώ σε όλα τα συμπτώματα) δεν μιλάω για τις κρίσεις πανικού (έχει περίπου τα ίδια σε χειρότερο βαθμό) 

επισης θα υπάρξουν στιγμές όπου θα πέσουμε σε αυτό που λέω στο μηδέν ξέρω είναι δύσκολο να ξανά σικοθουμε και να οπλίσουμε με αντοχές αλλά ξέρετε τι έμαθα ότι και το μηδέν έχει να μας προσφέρει πράγματα όποτε μπορούμε ένα μικρό διάστημα να καθίσουμε λίγο στο μηδέν μέχρι να ξανά πούμε ξέρεις τι τώρα προχωράω..! 
 

κοριτσια ξέρω ότι η εξωσωματική είναι ένα άγχος από μόνη της.! Μας αρκεί αυτό το άγχος δεν Χρειάζεται να έχουμε και άλλο.! 
συμβουλη μου είναι πάρτε μια βαθιά ανάσα και πείτε ότι είναι να γίνει θα γίνει και ότι θα κάνετε ότι μπορείτε μετά είναι και θέλημα θεού όλο αυτό...! 
 

κατι τελευταίο μιας και σας ζάλισα λίγο..!! Προσοχή με το άγχος..!!! Εγώ ξανά περνάω ότι πέρασα πριν 1,5 χρόνο πάλι με το άγχος για αυτό κορίτσια αλήθεια προσπαθήστε να ηρεμήσετε έχουμε το άγχος της εξωσωματικής μετά θα έχουμε και το άγχος της εγκυμοσύνης και μετά της γεννάς και πάει λέγοντας. Ξέρετε ότι αυτό δεν θα μας κάνει να χαρούμε τίποτα ούτε εγκυμοσύνη ούτε γεννά θα είμαστε συνεχόμενα σε μια εγρήγορση που αυτό δεν το θελουμε ειδικά σε μια εγκυμοσύνη..!!! 
 

συγνωμη για το τεράστιο μνμ..!! 

πολύ καλά τα λες Νίκη μου και καθόλου δεν μας ζάλισες!! έτσι είναι..η διαδικασία από μόνη της έχει πολύ άγχος,πίεση,ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα. 

Πρέπει να έχουμε πίστη και να κάνουμε αυτά που περνάνε από το χέρι μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Πως να το ξεπεράσουμε το άγχος βρε Νίκη? Κι εγώ υποφέρω από κρίσεις πανικού τα τλτ χρόνια κι ήμουν σε αγωγή την οποία έκοψα το Σεπτέμβρη για να αρχίσουμε τις διαδικασιες. 

Ωραία η θεωρία, στην πράξη τι να κάνω? Θετικές σκέψεις και τσιτάτα του Κοελιό? Δεν σε ειρωνεύομαι το αντιλαμβανεσαι, απλά για μένα είναι όλα μια μάχη. 

Φυσικά και είναι δύσκολο. και εγώ έβγαλα ψυχοσωματικά τα οποία ξέσπασαν στο δέρμα μου και έβγαλα εξανθήματα και κοκκινίλες στα πόδια. Έπεσα και κάποια στιγμή λέω: είτε αγχώνομαι, είτε όχι, είναι κάτι που δεν είναι στο χέρι μου εξολοκλήρου. Εγώ σαν Ιωάννα θα κάνω οτι περνάει από το χέρι μου, ο άντρας μου το ίδιο. Απο κει και πέρα, το άγχος μόνο κακό μπορεί να επιφέρει. Η διαδικασία είναι από μόνη της αγχωτική και πρέπει να προσπαθούμε πολύ να βγάζουμε και το έξτρα άγχος. Όλα θα γίνουν κορίτσια μου με υπομονή και επιμονή!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Niki94 Δεν είσαι μόνη σου, να το ξέρεις αυτό. Όλες έχουμε παρόμοιες επιθυμίες, αγωνίες, απογοητεύσεις, ματαιώσεις. Γι'αυτό και προσπαθούμε σε όλο αυτό να στηρίζουμε η μία την άλλη. Είναι σημαντικό μέσα σε όλα αυτά να προσέχεις τον εαυτό σου και να κάνεις ό,τι καλύτερο μπορείς για σένα πρωτίστως!! Γιατί πολύ σωστά το σκέφτεσαι ό,τι και να προκύψει, εσύ κυρίως θα κληθείς να το διαχειριστείς. Σου εύχομαι μόνο τα καλύτερα και μην ανησυχείς αν κάποιες περίοδοι είναι άσχημες. Αρκεί που προχωράμε και δεν έχουμε σταματήσει να ελπίζουμε και να το πιστεύουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannastr είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Σε ευχαριστούμε πολύ για αυτό το μήνυμα!! Είναι πολύ αισιόδοξο κ μας δίνει δύναμη να προχωράμε...

να σου ζήσει το αγγελούδι σου!!! 
Αν μπορείς να μοιραστείς μαζί μας το κέντρο κ τον γιατρό,θα ήταν πολύ βοηθητικό για όλες μας νομίζω!!! 

Να είσαι καλά κ να χαίρεσαι το μωράκι σου!!! Να μπαίνεις όποτε μπορείς να βλέπεις τις εξελίξεις μας!! Γιατί όλες θα τα καταφέρουμε μέσα σε αυτό το έτος!!! 🙏🙏

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ @ioannastr  και είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρετε όλες. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω όνομα στη συζήτηση, θα προτιμούσα να πω οποιαδήποτε πληροφορία σε π.μ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έχω ευχάριστα!!! επιτέλους... δεν ξέρω αν θυμάστε αλλά την προηγούμενη φορά έδωσα 6 ωριμα ωάρια (από 9 σύνολο) και πήρα μόνο 2 έμβρυα 3ης μέρας κ μάλιστα το ένα λίγο μέτριο. Οπότε πήγα στο γιατρό να με δει για εμβρυομεταφορά και ξαφνικά βλέπει 22 ωοθυλάκια κ μου λέει το έχεις να κάνουμε διέγερση; ευτυχως ήταν μόλις 4η μέρα, είχα φάρμακα στο ψυγείο και ορμονικά ήμουν σαν 2η. Έδωσα 14 που τα 11 ήταν ώριμα, πολύ καλύτερα δλδ. ΌΜΩΣ το κλασσικό θέμα της γονιμοποίησης επανήλθε, μόνο 5... έπαθα σοκ λέω πάλι στο μηδέν. Είδα όμως ότι κ την άλλη φορά ό,τι γονιμοποιήθηκε προχώρησε κ λέω λες;;; Πράγματι την 3η μέρα είχαμε 5 άριστα έμβρυα! πήραμε το ρίσκο και τα αφήσαμε όλα και σήμερα έχουμε 5 πολύ καλές βλαστοκύστες!!! δεν μπορώ να το πιστέψω... με ενημέρωσε ο εμβρυολόγος ότι φαίνεται ότι τα ωάρια μου είχαν κάποιο θέμα στη μορφολογία που εμπόδιζε τη γονιμοποίηση... φανταστείτε ότι τα παραπάνω έγιναν με άριστο σπέρμα κ μικρογονιμοποίηση... τελοσπάντων πάμε καλά! Αποφασίσαμε να τα ελέγξουμε κιόλας να δούμε τι έχουμε... πάντως ως εδώ καλά! Υπήρξε σαφής βελτίωση πάντως ωαρίων και εμβρύων από κύκλο σε κύκλο! 

Μακάρι τα ευχάριστα να συνεχιστούν για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo Δεν ξέρω γιατί, αλλά το πίστευα απ'την αρχή για σένα! Μπράβο!! Καλή επιτυχία τώρα και στα υπόλοιπα! Που θα την έχεις βέβαια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια μου έχω ευχάριστα!!! επιτέλους... δεν ξέρω αν θυμάστε αλλά την προηγούμενη φορά έδωσα 6 ωριμα ωάρια (από 9 σύνολο) και πήρα μόνο 2 έμβρυα 3ης μέρας κ μάλιστα το ένα λίγο μέτριο. Οπότε πήγα στο γιατρό να με δει για εμβρυομεταφορά και ξαφνικά βλέπει 22 ωοθυλάκια κ μου λέει το έχεις να κάνουμε διέγερση; ευτυχως ήταν μόλις 4η μέρα, είχα φάρμακα στο ψυγείο και ορμονικά ήμουν σαν 2η. Έδωσα 14 που τα 11 ήταν ώριμα, πολύ καλύτερα δλδ. ΌΜΩΣ το κλασσικό θέμα της γονιμοποίησης επανήλθε, μόνο 5... έπαθα σοκ λέω πάλι στο μηδέν. Είδα όμως ότι κ την άλλη φορά ό,τι γονιμοποιήθηκε προχώρησε κ λέω λες;;; Πράγματι την 3η μέρα είχαμε 5 άριστα έμβρυα! πήραμε το ρίσκο και τα αφήσαμε όλα και σήμερα έχουμε 5 πολύ καλές βλαστοκύστες!!! δεν μπορώ να το πιστέψω... με ενημέρωσε ο εμβρυολόγος ότι φαίνεται ότι τα ωάρια μου είχαν κάποιο θέμα στη μορφολογία που εμπόδιζε τη γονιμοποίηση... φανταστείτε ότι τα παραπάνω έγιναν με άριστο σπέρμα κ μικρογονιμοποίηση... τελοσπάντων πάμε καλά! Αποφασίσαμε να τα ελέγξουμε κιόλας να δούμε τι έχουμε... πάντως ως εδώ καλά! Υπήρξε σαφής βελτίωση πάντως ωαρίων και εμβρύων από κύκλο σε κύκλο! 

Μακάρι τα ευχάριστα να συνεχιστούν για όλες μας!

Μπράβο κορίτσι μου..,μπράβο!!! Συγχαρητήρια!!! Θα πάνε όλα τέλεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ!!! @LOULOUdaki! μου λέμε για Μάρτη! ανάλογα βέβαια με το πως επανέρχομαι γιατί έκανα κ 2 διεγέρσεις μέσα σε ένα τρίμηνο (κ λιγότερο)... @ioannastr και στα δικά σας :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...